Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? fórum

Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3820. Ragyogzatos (válaszként erre: 3814. - Panna07)
2020. dec. 7. 07:41

Szia Panna, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült :(

Azt tudjátok mikor mehettek újra? Most egyet ültettek be? Legközelebb mindkettőt kéritek egyszerre?


Mi is a Reprosysba járunk, én is csak jókat tudok mondani, mindenki nagyon profi és kedves. Vass dokihoz jártunk 2018-ban, decemberben, akkor nekem úgy rémlik csak vasárnap nincs beültetés, de lehet azóta már szombaton sem, ezt most nem is kérdeztem. Sajnos nem tudunk most indulni csak januárban, mert nem jött meg még a havim és karácsonyig dolgoznak csak, utána max vérvétel van, így marad a január. De majd ha megjött rájuk csörgök, hogy akkor ne várjanak ebben a hónapban és akkor rákérdezek :)

Nekem is nagyjából úgy ment, mint Biuséknak, a szurikat és adagokat teljesen személyre szabják, vérvételen kértek AMH-t is, nekem elég magas volt így kevés gyógyszerrel stimuláltak nehogy baj legyen. Nálunk is férfi oldalon volt eltérés. 18 petesejtet szívtak le, az embriológus minden reggel hívott hányan vannak még. Sztem itt nem is opció a 3 napos embrió, nekünk az 5 napot mondtàk alapból, végül 3an maradtak. Ja és annak ellenére, hogy kevés volt a spermium mind a 18-at természetes úton hagyták “próbálkozni” és mind így meg is termékenyült, nem kellett egyiket se szúrni, sztem ez is sokat számított.

Uh sztem kb 3 volt a leszívásig, vérvétel nem rémlik, hogy volt közben, sztem ha rendben nőnek a tüszők, akkor nem csinálnak. Beültetés előtt ellenőrzik uh-n a méhnyálkahártyát aztán ahogy Bius írta kapsz róla képet hova ültették be . Ajánlom őket én is tiszta szívből, de elsődlegesen a 2 manónak drukkolok, akik a sítáborban várnak 🥰

3819. Babus123 (válaszként erre: 3818. - Sarolta81)
2020. dec. 3. 13:40

Megértem! :)


Köszi! :)

3818. Sarolta81
2020. dec. 3. 12:53

Én is gratulákok Nektek! :-)


Igazából nem szeretnék más intézménybe menni, mivel bennük megbízom, csak jó lenne már legalább beszélni velük, hogy tudjuk mire számíthatunk.

3817. Babus123 (válaszként erre: 3816. - Sarolta81)
2020. dec. 3. 11:56

Szia!


Gratulálok a kislányotokhoz!

A Róbertben nekem gyorsabban ment, bár most ünnepek közeledtével nem tudom mi a helyzet, sokan mennek-e szabira. Ha nem ragaszkodsz a Forgácshoz, egy próbát megér.

Sok sikert!

3816. Sarolta81
2020. dec. 3. 11:48

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék h van e valaki a Forgacs Intézetből? Kiváncsi lennék rá, hogy jelenleg milyen várólistával dolgoznak FET esetén.

Nekünk már van egy 1.5 éves kislányunk, akit a Forgács Intézetnek köszönhetünk és most gondolkodunk testvérben.Kértem időpontot konzultációra, de még az is 6-8 hét, hogy beszélni tudjak velük... :-(

Mindenhol ez van?

3815. Panna07 (válaszként erre: 3813. - Bius86)
2020. dec. 2. 18:04
Ezek jó dolgok, köszi.
3814. Panna07 (válaszként erre: 3811. - Babus123)
2020. dec. 2. 18:03
Nem, erre nem is gondoltam. A fagyasztott beültetésnél nem nagyon lehet mit elrontani, az embriók már adottak. Abban megbízom, hogy az orvosok jól csinálják a beültetést. A gond a hozzáállás, időhiány, ha új stimuláció kell, nem nagyon foglalkoznak azzal hogy mi a probléma és mi lehetne a segítség. Meg a másik, hogy persze nem értek hozzá, de ránézésre látszik a mi embrióinkon, hogy nem mindegyik osztódott jól, de mindegyikre azt mondják hogy szép, semmi kis részlet, hogy pl melyik hány sejtes. Ha a 2. FET nem fog sikerülni, akkor az lenne a célunk, hogy a lehető legjobb technikával hozzanak létre embriókat (pl a Reprosys-ban van Fertile chip), és a valóban jókat ültessék be.
3813. Bius86 (válaszként erre: 3812. - Panna07)
2020. dec. 2. 17:46

Közvetlen az orvosokkal nem, de van egy kapcsolattartó és rajta keresztül lehet, valamint az asszisztenseken is telefonon.

ELvileg szombaton is van beülti ha úgy jön ki a lépés, mintha mondtak volna neke ilyet az elején.

3812. Panna07 (válaszként erre: 3810. - Bius86)
2020. dec. 2. 17:18
Köszönöm szépen az infókat. 🙂 Az orvosokkal lehet a folyamat alatt kommunikálni? Nekem annyi is elég lenne, ha e-mail útján. Meg még egy kérdés, azt nem tudod, hogy hétvégén van beültetés? Ha csak szombaton, az is jó lenne.
3811. Babus123 (válaszként erre: 3809. - Panna07)
2020. dec. 2. 17:17
Ha ennyire nem bízol benne, az nem opció hogy másik intézménybe szállítatjátok azt a 2 fagyibabát? Ha jól tudom van ilyen opció. Vagy ezt inkább nem szeretnétek?
3810. Bius86 (válaszként erre: 3804. - Panna07)
2020. dec. 2. 16:53

Szia!


Én tiszta szívből merem ajánlani a helyet.

Bejutni nehéz, mi 4-5 hónapot vártunk, onnantól viszont szabad az út. Ha minden szükséges vizsgálatod megvan, akkor max 2 hónap és indultok is.

Én csak a rövid protokollt tudom leírni.

Ciklus előtt van egy UH és agy VV, hogy minden rendben van e, ha igen felírják a gyógyszereket, mindent megmutatnak, elmagyaráznak, hogy hogy kell használni. Nekem ez a kör 1 óra volt, amiből 45 perc csak a dokinőnél töltött idő volt. Ha megjön a havid, akkor a leírtaknak megfelelően elkezded szúrni/szedni amit felírtak, majd az 5-ik, 8-ik és 10-ik cilusnapon van UH (legalábbis nálam ez volt, de ez eltérhet, valamint vv nincs, csak akkor ha nagyon kevés a tüsző), majd a 12-ik napon (ez megint csak változó lehet) leszívás. Onnantól minden nap hívnak az embriók állapota miatt (kivéve vasárnap, ha úgy alakul). A 4-ik napon mondják el, hogy másnap mikorra kell menni, mit kell vinni.

A beültetés előtt leültök az egyik biológussal besélgetni, elmondják a kvázi végeredmény és kaptok egy fotót az embriókról. Majd onnan elkísérnek az ágyadhoz. Átöltözöl és várod, hogy jöjjenek érted. Fent a műtőben először megnéz UH-n a doki (nincs e folyadék, megméri a méhnyálkahártyádat), és utána készít elő a beültetsre. Utána is megnézi UH-n, hogy jó helyre került e az embrió, amiről egy képet is kapsz. Visszatolnak az ágyadhoz és kb 1 órát még hagynak pihenni. Utána már csak felöltözöl, fizettek és megbeszélitek az asszisztenssel, hogy mikor menjetek vissza a HCG vérvételre.

Én ezalatt a pár hónap alatt mind a 4 dokinál jártam, és egyikőjüktől sem jöttem ki rossz érzéssel. És ugyanez elmondható ott mindenkire. Még akkor is nevetve jöttem el, mikor egy sima vérvétel miatt képesek voltak 4-5-ször megszúrni, meg vérrel elárasztani a ruhámat :D

Nem a legolcsóbb hely, de szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb. És nem csak az elfogultság miatt gondolom, hanem a sok sikersztori miatt.

3809. Panna07 (válaszként erre: 3808. - Babus123)
2020. dec. 2. 16:49

Köszönöm az infókat. 🙂 Ez nagyon biztató, amiket írtál.

Még van 2 fagyibabánk, nem hagyjuk ott őket, mindenképpen visszamegyek értük, csak sok esélyt nem fűzök hozzá, és már előre gondolkodom, hogy utána mi legyen. Most azt mondom, hogy a futószalag, és hiányosságok miatt nem kezdenék újabb stimulációt Pécsen. Bius86, remélem lesz majd egy kis időd leírni, hogy milyen a folyamat a Reprosys-ban.


Babus123, drukkolok, hogy minden rendben legyen az ultrahangon! 😊

3808. Babus123 (válaszként erre: 3804. - Panna07)
2020. dec. 2. 16:13
Én csak ennyit tudtam írni. Mindenre már nem emlékszem és nem is a Reprosysnál csináltam, de azért remélem ez is segít valamit.
3807. Babus123 (válaszként erre: 3804. - Panna07)
2020. dec. 2. 16:08

Köszi, aranyos vagy! 16.-án. Remélem minden rendben lesz.


Bár nem a Reprosys - ba jártam, de az ottani Vass dokival csináltam végig a stimulációt, aki akkor még a Róbert Károlyban dolgozott. Őt és egyébként a Róbert kórházat is tudom ajánlani. Szerintem nagyon sokat számít, hogy hol végzed ezeket a beavatkozásokat. Nagyon sokba kerül a magán út ez igaz, viszont mi rögtön ott kezdtük és egyre inkább úgy gondolom, hogy megérte. A nem magánban többszöri próbálkozással összevetve lehet, hogy ezen a téren már nincs is nagy különbség. Nekem Vass doki a stimut és az injekciókat, tablettákat, vitaminokat is személyre szabta. Már pontosan nem tudom, hogy hány vv és Uh volt beültetés előtt, de szerintem azért többször rámnéztek, pláne, hogy hosszú protokoll volt és túlstimulálni sem akartak. Beültetés előtt most is és akkor is volt UH ahol nézték pl a méhnyálkahártya vastagságot. Vitamint javasoltak. És bármit lehetett kérdezni dokitól is telefonon és emailben is. Javaslatot tett nekem anno Vas doki illetve kB közölte hogy max egyet tenne vissza mert közel voltam a túlstimulációhoz és jobb lenne egyet. Most ezt a részt rám bízták abszolút. A biológus is anno szerintem érthetően felvázolta, hogy mi a helyzet, mindig van idő, lehetőség kérdezni. Nagyon kedvesek is. Vass dokinak konkrétan könnyes lett a szeme, amikor elsírtam magam, mert közölte, hogy mindkét petevezeték el van záródva. Annyira jó érzés volt, hogy nem halt ki még az együttérzés a dokikból sem. Most a vv után Krizsa doki felhívott személyesen hogy gratuláljon és megkérdezze, hogy van - e receptem és akkor ugye tudom, hogy ugyanígy kell folytatnom az adagolást. Mondanom sem kell mennyire jól esett ez is. Nagyon sokat számít pláne ha valakinek már volt sikertelen próbálkozása, hogy hogyan bánnak az emberrel, mennyire személyre szabottan kezelik.. Úgyhogy ha nem vagy Péccsel megelégedve én nagyon ajánlom mindkét bp-i helyet és a Reprosysnál Vass dokit ( de ahogy olvasom mindet dícserik ott, profi az egész csapat azt olvastam itt), vagy a Róbertben Krizsa Ferencet, de ott is mind jó állítólag.

Mikor próbálkoznál újra, van esetleg már terv?. Elvileg még ünnepek előtt akár lehetne is, igaz?

Amúgy Róbertben úgy tudom van hétvégén is beültetés, nem hinném, hogy emiatt halasztanák mert hétvégére esik, de aki pontosan tudja írja meg, mert én csak mintha ezt hallottam volna. Nekem nem esett hétvégére. Sok sikert a következőhöz! Kitartás!

3806. Babus123 (válaszként erre: 3805. - Csingo1992)
2020. dec. 2. 15:44
Köszi! Szorítok nektek is!
2020. dec. 1. 19:20

Panna nagyon sajnálom, vártam h jelentkezz :( fel a fejjel! Én is Pécsre járok, én ezt a beulti esélyt adtam magamnak itt utoljára Pécsen, következőre ha kell Kaposvárra fogok menni szerintem. Pontosan azok miatt amiket leirtal...


Babus neked nagyon örülök! :)

Bius, örülök hogy nem lett baj a pecsételésbol!

3804. Panna07 (válaszként erre: 3801. - Babus123)
2020. dec. 1. 19:11

De szuper, gratulálok! 😊😊 Mikor kell menned ultrahangra?


Lányok, elkezdtem gondolkodni, hogy ha folytatnánk a lombikozást, akkor szívem szerint intézetet váltanék. Férjemnél van némi eltérés, és szakmaibb hozzáállás kellene. Ugye mi Pécsre járunk, és elég futószalag az egész, a Reprosys nekem pedig nagyon szimpatikusnak és profinak tűnik. Leírná valamelyikőtök, hogy milyen a stimuláció menete? Az érdekelne, hogy a stimus hónapban, mikor megjön, van-e ultrahang az elején, a stimuláció alatt hány ultrahang van, van-e vérvétel, hétvégén van-e beültetés, beültetés előtt van-e vérvétel? Beültetéskor a biológus mennyit beszél az embriókról, az orvos ad-e tanácsokat?

Leírom hogy Pécsen most hogy van. A stimulációs protokollt előre odaadják, aztán ha megjön a vérzés, el kell kezdeni a szurikat, ultrahang nincs az elején, csak egy ultrahang van, a 8. vagy 9. napon, ekkor lövik be a leszívás napját. Az 1 db ultrahang előtt van vérvétel, LH-t és Ösztradiolt néznek. Hétvégén nincs beültetés, így nem valami jó, hogy a leszívás napja dönti el, hogy 3 napig vagy 5 napig viszik el az embriókat, az egyéni tényezők mint az életkor, petesejtek száma, férfi gond nem számít. Beültetés előtt nincs vérvétel, se ultrahang, így nem tudják ellenőrizni a túlstimulációt, ultrahang csak közvetlenül a beültetés előtt van. Beültetéskor pár szót mind a biológus, az orvosok futószalagszerűen csinálják a beültetést, csak megcsinálják, és szinte semmit mondanak. Én ugye kétszer voltam, egyszer se beszéltek velem a gyógyszerekről, semmi tanácsot nem kaptam, annyit se mondtak, hogy minden jót. Három orvos van, csak a konzultáción lehet velük beszélni, telefonon nem lehet őket keresni semmikor, csak az intézet asszisztenseitől lehet kérdezni, akik max közvetítenek.

Nem a pécsi intézetet akartam ezzel szidni, tudomásul veszem, hogy tb-s helyen ennyit tudnak biztosítani, csak úgy vagyok vele, hogy az életünkről van szó, nem valami jó taktika a lutri alapon történő beültetés, és az sem mindegy, hogy hány stimulációt, mennyi hormont kap a szervezet.

Előre is köszönöm, ha valaki leírja, hogy a Reprosys-ban hogy mennek a dolgok.

3803. Babus123 (válaszként erre: 3802. - Bius86)
2020. dec. 1. 17:09

Köszi! :)


Hát azért nem bánnám ha egyből csak egy lenne:) , de jöjjön aminek jönnie kell. Szerintem amúgy azért ilyen magas mert én nem tudtam h a 3 napot le kell számolni (nekem nem mondták), úgyhogy elvileg 3 nappal később volt a Vv mint mehettem volna.

3802. Bius86 (válaszként erre: 3801. - Babus123)
2020. dec. 1. 17:06

Na szuper, gratulálok :) Ez akár még ikergyanús is lehet.

Nagyon jó lett volna, ha mind sikerrel zárjuk a FET-et.

Igen, holnaphoz egy hétre megyünk a kövi UH-ra. Nagyon várom már, de remélem, addig már nem kell menni még egy plusz körre.

3801. Babus123 (válaszként erre: 3799. - Bius86)
2020. dec. 1. 16:44

Jaj, de jó! Örülök, hogy minden rendben!


2 és 4 között ígérték a hívást de szerencsére már 3 kor hívtak és magas volt a hcg értéke, 1000felett kicsivel úh hamarosan remélhetőleg nekem is UH. :)

Olyan jó lett volna, ha Pannának is sikerül és akkor ez egy teljesen sikeres bíztató kör lett volna a többieknek és mi is mindhárman örülhetnénk.

Majd mesélj a következő UHról is, egy hét múlva újra mész igaz?

3800. Panna07 (válaszként erre: 3798. - Bius86)
2020. dec. 1. 15:29
Köszönöm, nagyon rossz most. Idővel biztos jobb lesz.
3799. Bius86 (válaszként erre: 3797. - Babus123)
2020. dec. 1. 15:26

Meddig ígérik a hívást?

Nekem tegnap volt egy kis rózsaszínű maszatolásom, amitől jól bepánikoltunk, uh elrohantunk az ügyeletre. Hála az égnek minden rendben van, 3mm-s a babó és a pecsételés se tért vissza azóta.

3798. Bius86 (válaszként erre: 3796. - Panna07)
2020. dec. 1. 15:24

Szia!


Sajnálom, nagyon drukkoltam, hogy neked is sikerüljön.

Kitartást neked és remélem hamar fel tudsz épülni lelkileg.

3797. Babus123 (válaszként erre: 3796. - Panna07)
2020. dec. 1. 14:14

Szia!

Sajnálom nagyon!:( Kitartást és sok sikert a következőhöz!


Én még most várom a telefonhívást, hogy mondják a vv eredményét..

3796. Panna07
2020. dec. 1. 14:00

Sziasztok! Sajnos nem sikerült a beültetés, ma voltam vérvételen. 😢 3 napos embriók voltak.


Babus123, Bianka86, nektek gratulálok, remélem továbbra is minden rendben lesz, drukkolok! 🥰

3795. Babus123
2020. nov. 27. 16:26
Panna, te 5 naposakat kaptál vissza? Tudsz már valamit? Vagy neked is jövő hét a vv?
3794. Babus123 (válaszként erre: 3793. - Csingo1992)
2020. nov. 26. 15:05
Akkor nagyon sok sikert neked is!! :) Szorítok!
2020. nov. 26. 14:40

Nem baj ha már megtörtént akkor innentől extra pozitívan állj hozzá majd ezzel fogod bevonzani Legalábbis én ezt kívánom neked :)


Nekem tegnap volt a fagyi beültetésem :) 2 eszkimót kaptam vissza. :)

Ez már a 4. Beültetésem 7ev alatt, de én sosem mertem a vv előtt tesztelni :)

3792. Babus123 (válaszként erre: 3790. - Csingo1992)
2020. nov. 26. 14:30
Amúgy szerintem is hülyeség ilyen korán tesztelni, mert még bmi lehet. Tudom, még simán hétvégén meg is jöhet, és akkor ennyi volt ez a kör, ilyen korán még bármi megtörténhet. Ezért nem is ajánlják, mert felesleges ilyenkor még beleélni magunkat. Nem is tudom, miért teszteltem, pláne hogy nem is vagyok 'tesztelős fajta'. Csak annyira szédültem többször is, fájdogált a hasam, hogy kíváncsi lettem, hogy ettől lehet-e és másik fórumon olvastam h vkinek egy héttel beülti után már kimutatta a két csíkot és hát belelkesedtem :) De igyekszem nem beleélni magam, bár már kezdem.. :) Amúgy az volt a terv h kibírom vv ig és nem tesztelek..hát ennyit erről..
3791. Babus123 (válaszként erre: 3790. - Csingo1992)
2020. nov. 26. 10:06

Szia!

Köszi! :) Még azért korai, nem élem bele magam. Nem, nem szúrok semmit, csak cyclogest progeszteron kúpot kaptam, meg vitamint szedek. Ennyi. Te is most próbálkozol?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook