Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? fórum

Tapasztalatok a fagyasztott embriók beültetéséről? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
3910. Ragyogzatos (válaszként erre: 3908. - Agnese00)
2021. jan. 28. 12:21

Szuper legyél nagyon pozitív, én is igyekszem az lenni, nagyon nehéz ez a várakozással teli hét :)

Jaj, nekem nem kell szúrnom semmit, nem is kellett, mindent bogyó vagy kúp formájában kapok most. Szedem őket továbbra is. Nem iratod fel inkább a kúpot? Felesleges szerintem szúrni, amikor a proginak annyi féle verziója elérhető. Nem is értem miért ezt adják :( én cyclogest kúpot használok reggel-este és duphastont szedek szintén reggel-este, plusz az estrofemből 3x1et.

Hány napos embriót kaptál?

Igen a képen olyan jó látni, hogy van ott valaki :) édes kis Pötyik :)

3909. Babus123 (válaszként erre: 3908. - Agnese00)
2021. jan. 28. 11:39

Köszi a bíztatást! Igyekszem nem stresszeli ezen!


Szuper, hogy már veled van a baba. Szerintem fontos, hogy higyjél benne! Nem kell beleélni magad és a jövőt tervezgetni, de bízni benne, hogy sikerül az jól jön.


Én anno szúrtam a Prolutexet de nem emlékszem, hogy lett volna nagyon zavaró mellékhatása. Lehet, hogy az első egy kettő lesz csak rossz, aztán megszokja a szervezeted. Kitartás!

3908. Agnese00
2021. jan. 28. 10:05

Én tegnap túl lettem a beültin - nagy nehezen :D


Egy kis csöppséget kaptam vissza. Nézegetem az ultrahangképet arról a picike fehér pontról, és teljesen meghatódva szépnek, cukinak, legaranyosabb kis pöttyikének látom :) próbálom azért nem nagyon beleélni magam, de nehéz nem arra gondolni, hogy ő lesz a mi picikénk. (vergődök a bizakodás és a pesszimizmus között)


Nekem 12-14 nap múlva vérvétel: total HCG és progeszteron


Viszont el kezdtem szúrni a prolutexet.. Te jó ég, az mennyire rossz. Tegnap este adta be a férjem, de azóta is sajog a helye. Aludni alig tudtam, mert rendesen fájt a bőröm, ahová be lett adva. Ti kaptok ilyen szurit? Éreztetek valamilyen mellékhatást?

3907. Agnese00 (válaszként erre: 3900. - Babus123)
2021. jan. 28. 09:58

Gondolom nem megnyugtató azért :( Unokaöcsémnek cisztát találtak a veséjében és a koponyájában is a második trimeszterben. De nem okozott semmiféle problémát. A ciszták amúgy is jönnek, mennek, gondolom főleg egy olyan bonyolult, komplex fejlődési folyamatban, amikor sorra jönnek létre a szervek. Ne aggódj nagyon! (Valahogy úgy képzelem, hogy nem lehet nem aggódni. Ha minden nagykönyv szerinti, akkor meg az nem megnyugtató.)

Egyébként nekem az jutott eszembe, hogy ezeket a ciszta dolgokat például korábban tutira nem vették észre, de mióta annyit fejlődött az orvostudomány, az ultrahang technológiája, minden kis apró különös dolgot észre tudnak már venni. Amiről be is számolnak, és belé állítják az emberbe az idegességet. Noha régen ezek fel sem merültek volna (nem vették azokat észre), csak akkor amikor tényleg volt esély rá, hogy baj van. Szóval szerintem próbálj meg emiatt nem nagyon stresszelni!

Minden rendben lesz, mert mindennek rendben kell lennie!!

3906. Babus123 (válaszként erre: 3904. - Ragyogzatos)
2021. jan. 28. 09:11
Köszi :)
3905. Babus123
2021. jan. 28. 09:11
Agnese, hogy vagy? Végül minden rendben volt tegnap?
3904. Ragyogzatos (válaszként erre: 3900. - Babus123)
2021. jan. 27. 14:40

Jaj szegény, remélem nem lesz több vérzés. Nagyon ijesztő lehetett :(

Lényeg, hogy picúrral minden rendben <3

Ilyen cisztáról még én sem hallottam, de csak nem okoz majd gondot, bízzunk benne, hogy felszívódik.


Akkor nagyon biztosra mennek mindenhol a vérvétellel, nem kapkodják el.. :) nem tudom hogy bírom ki addig :D

3903. Ragyogzatos (válaszként erre: 3896. - Agnese00)
2021. jan. 27. 14:37
Atyaég, mi volt utána, mikor jutottál be? Nagyon durva, hogy képesek kint váratni nőket ilyen egyébként is fontos és lelkileg nehéz pillanatokban :(
3902. Babus123 (válaszként erre: 3901. - Bius86)
2021. jan. 27. 12:28
Köszi! Eddig még én sem hallottam ilyet. 13.hetet kezdtem.
3901. Bius86 (válaszként erre: 3900. - Babus123)
2021. jan. 27. 12:13

Jesszus, kitartást. Nem is hallottam még ilyet, hogy köldökzsinórban ciszta lehet.

Holt tartotok most időben?

3900. Babus123 (válaszként erre: 3889. - Agnese00)
2021. jan. 27. 11:44
Köszi, én már jobban vagyok. Sajnos volt egy másfél hetem amikor eléggé vérezgettem és kicsit görcsöltem is hozzá. El is mentünk azonnal egy sürgősségi UH-ra mikor kezdődött mert nagyon ijesztő volt. Szerencsére a babával minden rendben volt, nem tudták megmondani mitől van.. Most pár napja abbamaradt a vérzés, remélem már így is marad. Hétfőn voltunk genetikai UH - n, szerencsére a babával minden rendben volt ott is, bár teljesen nem nyugodtunk meg, mert a köldökzsinórban cisztát találtak. Egyenlőre nem okoz gondot, de figyelni kell, mert ha növekszik esetleg az nem túl jó, azt mondták. Azt is mondták, hogy fel is szívódhat vagy így marad és ritkán van belőle gond.. Persze nem vagyunk nyugodtak. KB 2 hét múlva kell legközelebb mennem.
3899. Babus123 (válaszként erre: 3894. - Ragyogzatos)
2021. jan. 27. 11:38
Ne is mondjátok! Annyit idegeskedtem már ezen a témán. Annyira aggaszt.. Dettó ugyanígy vagyok az opciókkal, mint ti.. Úgyhogy nem vagytok egyedül. Marha nehéz döntés lesz bmit is döntünk. De ti most szurkoljatok annak a babusnak aki a pociban van /lesz hamarosan és ezen még ne aggódjatok! 🤞🤞
3898. Babus123 (válaszként erre: 3896. - Agnese00)
2021. jan. 27. 11:35
:( Jaj, Istenem! Én sem értem, pont ilyenkor akarják hogy megfázzatok?! Lehet legalább vmi meleget venni inni? Vagy kocsival közel állni és abban várakozni? Nyugi, próbálj meg nem idegeskedni. Minket mindkétszer ért bosszúság (bár a saját hibákból, nem a kórház volt a ludas), de annál jobban végződött mindkét sztori. 🤞
3897. Babus123 (válaszként erre: 3893. - Ragyogzatos)
2021. jan. 27. 11:32
Igen, nálunk is 14 napra a beültetésre rá volt a vérvétel. Nekem elfelejtette (gondolom) a doki leszámolni a 3 napot, szerintem már 11 napra rá mehettem volna vv-re, mert 3 naposat ültettek be. Így mivel nekem azt mondta h 14 napra rá menjek vv - re, én akkor mentem. Ezért is lett szép magas gondolom, mert +3 napja volt emelkedni :). Én előtte teszteltem már pár nappal. Pedig nem akartam:). Elsőnél sem tettem, de most egy másik fórumon olvasottak alapján belelkesedtem :). 1-2 nappal vv előtt van értelme talán, de én túl korán teszteltem és egyik kimutatta, másik nem úh sokat nem értem vele, mert bizonytalankodtam tovább h akkor most melyik a jó :). Aztán vv előtti napokban már mind kimutatta.
3896. Agnese00
2021. jan. 27. 11:28
Hát lányok, most varok eppen masfel oraja kint a hidegben, hogybeengedjenek. Botranyos. Tobben is varnak rajtam kivul transferrre. Nem ertem ezt hogytehetik megvelunk, szornyen hideg van
3895. Bius86 (válaszként erre: 3893. - Ragyogzatos)
2021. jan. 27. 11:19

Szia!


Nálunk beülti után 9-ik napon volt a vérvétel, 5 napos babóval, uh pont 14-ik napon nézik.

Egyik alkalommal sem csináltam pisitesztet, csak akkor mikor már megvolt a vérből az eredmény. Utána meg elég sokat, egyrészt, mert csodás látvány volt, másrészt pedig, hogy ugye ott van még :D

3894. Ragyogzatos (válaszként erre: 3890. - Agnese00)
2021. jan. 27. 07:27

Az opciókat nem ismertem, de valami hasonlóra gondoltam én is.

Nagyon szomorú ez az egész, én se tudom mit tennék. Az a gondolat tényleg, hogy valahol él egy-két akármennyi gyerekem nekem is hátborzongató, főleg ha később akármilyen véletlen folytán de felnőttként összejönne az ismeretlen tesójával vagy akármi..tudom kicsi az esély és elég filmbeli de na..

A kísérletezés is az..a harmadik meg..jajj. Szóval nem is tudom, lehet lenne 8 gyerekem :D

3893. Ragyogzatos (válaszként erre: 3892. - Agnese00)
2021. jan. 27. 07:23

Nagyon drukkolok mára, majd írj utána :)

Én pont egy hét múlva megyek vérvételre, igen oda ahova járunk, az ilyenkor benne van a csomagban :) illetve ha az pozitív akkor rá 2 hétre van uh.

Számításaim szerint már hétfő körül akár pisiből is kimutatható, szóval ezzel a szerdával igencsak húzzák az idegimet, de hétfőn szerintem csinálok egy pisiset 😃


Bius és Babus nektek hogy volt? Mennyi idővel a beültetés után mentetek vérvételre és hány napos embriókat kaptatok? Előtte csináltatok pisitesztet? És ha igen hányadik napon? :)

3892. Agnese00 (válaszként erre: 3891. - Bius86)
2021. jan. 26. 17:05
Nagyon köszönöm!! <3
3891. Bius86 (válaszként erre: 3889. - Agnese00)
2021. jan. 26. 16:06
Drukkolok neked holnapra :)
3890. Agnese00 (válaszként erre: 3886. - Ragyogzatos)
2021. jan. 26. 15:26

Hogy vagy? Hogy telik az első nap? Mit mondtak, mikor érdemes már menned vérvételre?

Egyébként ilyenkor visszamehetsz vérvételre ugyanoda, ahol a beültetés történt? Vagy magánlabor?


Ja kérdezted, hogy mi történik a többi fagyibabával, ha elsőre sikerül. Erről már beszélgettünk a férjemmel is, de még nem döntöttünk. Majd, ha oda érünk... De elvileg 3 opcióból lehet választani: vagy megsemmisítik őket :(, vagy fel lehet ajánlani őket tudományos célra, vagy fel lehet ajánlani olyan pároknak, akiknek csak így lehetséges a terhesség, donormagzatként.

Hatalmas dilemma ez. Jó lenne velük segíteni olyan embereknek, akikről most már nagyjából tudom, milyen helyzetben vannak, de nem hiszem, hogy el tudnám viselni, hogy valahol élnek gyermekeink, akik belőlünk vannak és semmit sem tudunk róluk-. Persze gondolom, hogy ha valakik már ennyire szeretnének gyereket, hogy donort is vállalnak, akkor biztosan vigyáznának rájuk, mint a szemük fényére, de akkor is. Az meg, hogy megsemmisítsék őket, megint számomra nehezen elviselhető kategória. Szörnyű döntési helyzet, mégha természetesen annak örülnék nagyon nagyon, ha elsőre sikerülne.

3889. Agnese00 (válaszként erre: 3887. - Babus123)
2021. jan. 26. 15:18

Már sikerült is! Holnap egyet ültetnek be. Annyira várom már!


Ti jól vagytok? Mikor kell legközelebb uh-ra mennetek?

3888. Babus123 (válaszként erre: 3886. - Ragyogzatos)
2021. jan. 25. 16:54
Hajrá neked is! 🤞
3887. Babus123 (válaszként erre: 3885. - Agnese00)
2021. jan. 25. 16:53

Ja, bocsi, valamit félreértettem akkor. Nekem 12 volt, csak közel voltam a túlstimuhoz, akkor biztosan azért engedtek egyet. Ne haragudj.


Hát gáz, hogy ennyire nem lehet elérni őket, de kitartás, csak sikerül! Szorítok!

3886. Ragyogzatos (válaszként erre: 3884. - Agnese00)
2021. jan. 25. 13:49

Nagyon aranyos vagy köszönöm :)

Túl vagyok rajta, már itthon pihenek, remélem minden rendben lesz.

Neked is nagy drukk szerdára. Az mondjuk tényleg elég durva, hogy ennyire nem lehet elérni őket, nem is értem..reggel kezdik a felengedést, így legkésőbb holnapig szólnod kell valahogy, ha tuti már, hogy nem kettőt szeretnél. Tuti nem? :)

3885. Agnese00 (válaszként erre: 3882. - Babus123)
2021. jan. 25. 11:02

Szia!


Nekem akkor egyet sem ültettek vissza. Azt mondta a doki, hogy 15 petesejt felett már nem ültetnek vissza, nekem meg több mint a kétszerese lett. Ez októberben volt, azóta csak várom, hogy sikerüljön végre elkezdeni a beültetést :(


Egyébként azóta sem tudom elérni őket. Se csütörtökön, se pénteken, szombaton felvették, de akkor meg a bilógusokat kapcsolaták, akik nem vették fel, mondták, hogy ma próbálkozzak, de persze még most sem veszik föl. Annyira dühítő. Értem én, hogy tb-támogatott "szolgáltatás" meg sok a munka, de azért kb mindenki időhöz van kötve a ciklusa miatt (én meg amiatt most, hogy ne kezdjenek el két fagyibabát kiengedni vagy mi .. )

3884. Agnese00 (válaszként erre: 3883. - Ragyogzatos)
2021. jan. 25. 10:58

Nagy napra virradtunk! Sok sikert kívánok, de leginkább az elkövetkező napokhoz, hogy sikeres legyen a mai!!!!

Írj, ha túl vagy rajta! Gondolok rád!

3883. Ragyogzatos (válaszként erre: 3882. - Babus123)
2021. jan. 25. 07:14

Nem most lett túlstimulálva, amikor túl lett, emlékeim szerint egyet sem ültettek be neki, ezért is ment mindenki a sítáborba :) így most elvileg mehetne a kettő :)

Nekem 6.20kor kipattantak a szemeim, izgulok :)

3882. Babus123 (válaszként erre: 3879. - Agnese00)
2021. jan. 23. 17:28
Nekem amikor túlstimulálás veszélye lépett fel, mondták h csak egyet lehet visszaültetni, mert ilyenkor veszélyes kettőt. De ez a Róbertben volt. Lehet neked ismondják majd, de ja, jobb lenne elérni őket. Hajrá!
3881. Ragyogzatos (válaszként erre: 3879. - Agnese00)
2021. jan. 22. 19:26

Húha az tényleg jó sok, lehet akkor nem is lenne baj, ha kettőt kapnál vissza, arra sincs garancia, hogy meg is maradnak ketten. Lehet ez égi jel, hogy ne hívd őket, legyen 2 :)

És ilyenkor mi történik a többiekkel, ha mondjuk sikerül elsőre-másodjára-harmadjára is, nem tudom hány babát szeretnétek :)

Nekem a fejem fájt rettentően tegnap, de az lehet az időtől is, de néha én is érzem m, hogy nem vagyok a topon, a méhem-petefészkem körül már kicsit puffadtabbnak is érzem magam és többet eszek mint máskor..’mi lesz még m?! :D hétfőn 9:30ra megyünk, egyre jobban izgulok :) ti szerdán hányra mentek?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook