Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? fórum

Házasságon belül mindkét fél beadja a közösbe az összes jövedelmét? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2015. nov. 11. 11:39
normalis esetben igen.persze meg kell beszelni mi kell rezsire,kajara es kinek mi az igenye/ha marad ra love persze/.
2013. febr. 20. 08:00
Elvileg igen,bár érhetik meglepetések az embert még hosszú házasság után is.
2013. febr. 20. 05:44
Igen nálunk így van 25 éve.Sose különcködtünk,minden ment a közösbe,sose volt probléma, ki mennyit keres.
2012. jan. 21. 23:21
Többször volt már téma a házasság. Én úgy gondolom, mondjuk így is nőttem fel, hogy házasságban közösen húzzuk az igát, és csak közös pénzből lehet előre jutni. Ma már ugye más a helyzet, mivel sokan csak összeköltöznek, együtt élnek, talán olyan gondolattal, hogy nem biztos a hosszú kapcsolat, így minek közösködni. Őszintén szólva, ilyen helyzetben nem tudom, hogy én mit tennék.
2012. jan. 21. 23:08

Mi is közösbe vagyunk, pedig fiatalok vagyunk mind a ketten, de mindketten ezt a mintát hoztuk magunkkal! Ez a természetes!

Amikor összeköltöztünk, akkor nekem még volt egy évem a suliból... nem dolgoztam csak diákmunkán, és diákhitelt vettem fel, hogy ne érezzem szarul magam, hogy ő tart el, mert ő soha egyetlen szóval nem mondott soha ilyet, hogy én pénzem meg ilyenek... aztán ugye elkezdtem dolgozni, de ő még így is a dupláját keresi mint én, de minden pénzt közösen kezelünk! Ami az enyém az az övé is, ami az övé az az enyém is :) Soha nem veszekedtünk a pénzen, mindig mindent megbeszélünk!

71. MelisUK (válaszként erre: 58. - B235ac96d5)
2011. dec. 19. 11:35
Valóban, a közösködés a természetes. :) Nem a különcködés, az ez az én pénzem, az a tiéd, ez magánszféra, stb. :)
70. MelisUK (válaszként erre: 55. - 91d4989ab9)
2011. dec. 19. 11:33
Mi értelmesen meg tudjuk beszélni, hogy mire van szükségünk, értelmetlen dolgokra, hülyeségekre nem költünk, pedig - szerencsére - bőven lenne miből. Mindkettőnket az motivál, hogy félretegyük a pénzt, hogy abból majd egy újabb ingatalnt vegyünk. :) Esztelen költekezésekbe nem megyünk bele.
2011. dec. 19. 07:21
igen
68. trapiti (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2011. dec. 18. 22:08
Van gyerekünk is, ruhát, cipőt, könyvet, játékot általában én veszek, programok, ovi befizetés azé aki épp akkor ott van, tankolni inkább a férjem szokott mindkét autóba. Nálunk az egész "rendszer" különösebb egyezkedés nélkül magától alakult ki és magától működik :)
2011. dec. 18. 22:04
Nálunk mindenkinek külön számlája van, külön-külön is eldönthetjük hogy mire költünk, hiszen bízunk egymásban :) Viszont közös kasszán vagyunk, mindig annak a számlájáról költünk akiéről épp praktikusabb vagy ahol több pénz van. Általában én utalom a lakástörlesztést, a férjem fizeti be a csekkeket, a többit teljesen rugalmasan kezeljük, még sosem volt ebből konfliktusunk.
66. Ami. (válaszként erre: 63. - 91d4989ab9)
2011. dec. 18. 21:54
Köszi:) Már elvett,nincs menekvés:D
2011. dec. 18. 21:52
Nálunk igen.
64. Sly001
2011. dec. 18. 20:24

Nem tudom miért az anyagiak alapján kell egy házasságot minősíteni...

Ez nem a kasszán múlik.

63. 91d4989ab9 (válaszként erre: 61. - Ami.)
2011. dec. 18. 20:08
szerintem jól van nálatok, akinek nem tetszik az ne vegyen el téged nőül és kész:D
62. 91d4989ab9 (válaszként erre: 61. - Ami.)
2011. dec. 18. 20:08
:DDDDDDDDD
61. Ami. (válaszként erre: 58. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 20:03
Igazából nálunk is így van,annyi különbséggel,h nem egy számlára megy.Engem mégis lehurrogtak,neked meg írják h így kell...érdekes.
60. 91d4989ab9 (válaszként erre: 57. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 17:14
közösből
59. b4ca0947f4 (válaszként erre: 58. - B235ac96d5)
2011. dec. 18. 16:57
Ez így helyes egy házasságban.
58. b235ac96d5 (válaszként erre: 54. - MelisUK)
2011. dec. 18. 16:22
Nálunk úgy működik, hogy közös kártyára megy mindkettőnk fizuja, aztán ebből lejönnek a csekkek és egyéb befizetni valók, benzin pénz stb. A férjem minden hónapban közös megbeszélés alapján kap bizonyos összegű zsebpénzt, ami szabad felhasználású. Ami pedig marad, azt én osztom be, tisztességesen. Körültekintően, hogy mindenre jusson:)Nekem nincs szükségem zsebpénzre, mert amire szükségem van, azt megveszem. Természetesen, ha nagyobb dologról van szó, azt mindig közösen megbeszéljük, kalkulálunk. Nálunk ez így alakult ki, így természetes.:)
57. b235ac96d5 (válaszként erre: 55. - 91d4989ab9)
2011. dec. 18. 16:09
Egyébként pedig miből éltek? Gyerek van? Az etetése, ruhája?
56. Ami. (válaszként erre: 51. - Júliusi)
2011. dec. 18. 14:41

Köszönöm,sajnos tényleg kell,hogy legyen félretett pénzünk vész esetére.Pl ő nem is tud arról h én havi szinten mennyit teszek félre baba borítékba.Tudom ha terhes leszek,csak az övé marad,amiből nehéz lesz kijönni,és áldani fogom az eszem h félreteszek annyit,h amíg nem dolgozok újra,tudjak mihez nyúlni.

Oké te nem jársz ilyen helyekre,de mondok más példát,nekem 3 kisebb tesóm van,havi szinten hazalátogatok,mindig nagy táskákkal.Veszek nekik ruhákat,kozmetika cuccokat,tudom h nehéz a szüleimnek 1 fizetésből 3 iskolás gyereket eltartani,ezért így segítem őket,mert pénzt nem fogadnának el.Ez az enyémből megy,mivel az én családom,nem a párom pénzét költöm erre.

Mi nemigen karácsonyozunk,szülinap,névnap ezeket ünnepeljük,és bár mindig veszek neki dolgokat,ez nálunk nem olyan horderejű,mert sokszor meglepjük egymást.Múlt héten elmentem vásárolni,és vettem neki 3 pólót,2 pulcsit.Csak úgy..mert most láttam meg,most tetszett,volt rá pénzem.Nálunk ezek sűrűn előfordulnak.Ruhamániás vagyok:) Már ő is nagyon szeret,és tud öltözködni,mióta ilyen sok van neki.

Nálunk nincs így kiéleződve h enyém,tiéd,csak mindenki magánál tartja amit kap,és egyszer ő fizet,egyszer én.Ha elfogy neki,de kell valamire,simán belenyúl az enyémbe,és kiírja h elvett 2ezret,tudjak róla.És nem fogom visszakérni a következő fizetésnél.Eleve a nyaralásokat szinte egészbe én állom,az övéből nem jutnánk messze.

Én felírok minden kiadást,pontosan látom mire költünk egy hónapba,azt is ki tudom számolni,mik azok a felesleges dolgok,vagyis ami nem létfontosságú(havi szinten 10 új ruha,kozm,buli,vagy neki horgászat stb)látom h miket tudunkk nélkülözni,ha összejön a baba,és 100ezerből kell kijönnünk minden hónapba.

55. 91d4989ab9 (válaszként erre: 54. - MelisUK)
2011. dec. 18. 10:14

közösbe csak akkor lehet ha egyik fél se önzőzik


pl nálunk a párom bármennyit el tud költeni a hobbijára aminek értelme sincs , szoval elkölti a magáét az ő dolga de ha az enyémből is arra költene hát kiakadnék:D

54. MelisUK (válaszként erre: 47. - 4c30444687)
2011. dec. 18. 10:12
Ha közösben van, akkor nem kell soha egyiknek sem kunyorognia a másik felé, hogy adjál már. Én ezt így látom. Ha bármire valamelyikünknek szüksége van, azt megvesszük, a maradékot félretesszük. Fölöslegesen nem szórjuk a pénzt hülyeségekre - lehet, hogy ezért nincs gondunk a közösködéssel.
2011. dec. 18. 09:35

mindenki ugycsinálja ahogy jónak érzi:D



az még a jobb ha igy vagy ugy de egyetésben csinálja a pár


de amikor az egyik kényszeriti a másikat rá na ott van a gáz

52. júliusi (válaszként erre: 41. - Éva1951)
2011. dec. 18. 09:33
Ezt én is így gondolom.Nem tudnám elképzelni, hogy ne tegyük közösbe a jövedelmünket,meg hogy ez az ÉN pénzem...
51. júliusi (válaszként erre: 43. - Ami.)
2011. dec. 18. 09:30

Abban viszont neked adok igazat, hogy nem tudhatod,mikor lép le a férjed másik nővel...meg mikor csal meg..:(

Nem árt,ha van saját,dugipénzed is..:)

Az én férjem is horgász,és igen költséges hobbi.

Viszont nálunk születés,névnapra,karácsony,házassági évfordulóra kap drágább cuccot.Csak úgy, nem...

Én meg nem igazán járok körmöshöz,kozmetikushoz stb..

50. júliusi (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2011. dec. 18. 09:27

Igazad van!

Nálunk ,a hosszú együtt töltött 24 év alatt volt idő,hogy ő keresett többet, volt, hogy én 6 évig gyesen voltam...

Viszont,tavaly munkanélküli lett jópár hónapig az én fizetésemből éltünk...

Most hál Istennek van munkája, de igen keveset keres,én 40 ezerrel kapok többet,pedig az se túl sok...

49. éva1951 (válaszként erre: 45. - Éva1951)
2011. dec. 18. 07:06
Aminak
2011. dec. 17. 22:20

Az ember osztja a szeretteivel amilye van. Legyen az pénz, legyen az ágy, vagy egy szelet kenyér. De ez nem csak a házastársra igaz, én a családommal is megosztom amim van.

Szerintem ha az a feltétel nélküli szeretet nincs meg, ami adja magától, hogy közös mindenünk, a gondunkkal és a bánatunkkal együtt a befolyt pénz is, akkor ott már az alapoknál gond van.


Jó éjt mindenkinek!

47. 4c30444687 (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2011. dec. 17. 21:00
Pl. úgy, hogy a külön kasszából gond nélkül ad az, akinek van pénze.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook