Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért félnek sokan a kiropraktőrtől? fórum

Miért félnek sokan a kiropraktőrtől? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért félnek sokan a kiropraktőrtől?

17. aliara
2012. márc. 1. 22:47

Na azért vigyázzatok a kiropraktikával! Valaki írta, hogy külföldön rendszeresen járnak. Hát hogyne járnának, ugyanis ha egyszer elkezdi őket kezelni, már nem szabadul senki. Meggyőznek, hogy szükséged van rá, és beszivattyúznak, mint valami szekta!

Nekem viszonylag kevés tapasztalatom van etéren, mégis úgyérzem, hogy bőven elég. Az első kezelés (roppantott egyet a nyakamon, és kész) után mondtam hogy menjen a halál f*szára. Ő úgy gondolta, hogy a kismértékű deréktáji fájdalmam onnan ered, hogy a nyakamnál kicsit más az íve a gerincemnek (volt röntgen). Ez még hihető is. (Nem mintha egy gyógytornász ne tudna erre gyógymódot) Pontosan 91 db "kezelést" (nyakropogtatást) ajánlott, ami 1 éven át tartana, mindössze 4000 dollárért. Mindezek előtt egy 1.5 órás megható előadást halgattam végig arról, hogy milyen jótékony ez a módszer, de az első lépés, hogy higyj benne, hogy ők tudnak segíteni.

Hozzátenném: Eddig soha semmi bajom nem volt a nyakammal. Eddig 2x ért hozzá, először megnyomott vmit, aztán a kiropogtatás. Azóta fáj a nyakam is.

Nem véletlenül nincs nekik orvosi diplomájuk...

Úgyhogy csak óvatosan ezzel a nagy kirapraktor őrülettel

16. ilus49 (válaszként erre: 13. - Vereskati)
2008. aug. 30. 19:52

Szia


Ha elküldenéd a nevét és cimét, megköszönném.Férjemnek gerincsérve van


Ilus

2008. aug. 24. 08:10
Amikor az elviselhetetlen fájdalmaim miatt felkerestem egy orvost,félre diagnosztizált és fájdalomcsillapítókat írt fel, elküldött fizikotherápiára. El is mentem 5 alkalommal,mire sikerült kiégetniük a bőrömet,úgy hogy fel is hólyagosodott. Na akkor azt mondtam, hogy elég. Felkerestem egy kiropraktőrt,aki ránézésre megmondta,hogy melyik csigolyáim vannak elcsúszva, aztán kb 2 perc alatt helyrerakta. Egyáltalán nem fájt! Utána kezdett fájni és ez 2 hétig is eltartott,de megnyugtatott,hogy ez természetes,mert amikor elmozdul a csigolya,akkor begyullad és amikor helyrerakják, akkor szintén. És azóta (ennek már 1 éve) semmi panaszom nincs.
2008. aug. 15. 18:10

Talán azért félnek, mert aki helyre tud tenni, az el is tudja rontani...


Akinek fájt már a csontja, gerince, akármije, az tudja, hogy milyen félelem van az emberben a nagyobb fájdalomtól.

2008. aug. 15. 18:01
A barátnőmet renbehozta egy csontkovács,aki mellesleg orvos is,Zuglóban Priviben akinek kell,a telszámátelküldöm.
2008. márc. 29. 01:00
Ehhez csak annyi tudok mondani, hogy èn viszont egy olyan àgyban alszom, amit a csontkovàcsok szovetsege jovàhagyo pecsèttel làtott el.igy minden èjszaka az àgy megteszi a hatàsàt.reggelenkènt csak ugy kipattanok belõle.nem gèmberedi el a testem, nincsennek fàjdalmaim. ami azt jelenti, hogy nem kell többè ilyenfèle orvosokhoz, masszorokhoz jàrnom.Ràadàsul sokkal kifizetodobb.csak egyszer kell megvenni. ès mèg veszèlye sincs, hogy kokler csontkovàcsot talàlok.
2008. febr. 21. 19:33
azt azér én nem gondolnám hogy sokan félnek a kiropraktőrtől ,inkább negyon sokan nem ismerik őket!
10. emagdi
2007. dec. 20. 09:46
szóval: ismer valaki jó kiropraktőrt?:)
9. emagdi (válaszként erre: 7. - Jojuda)
2007. dec. 19. 21:30

pont ezért lenne hasznos megosztani, hogy konkrétan ki az aki jó és ki az aki nem annyira.

szerintem ez lenne egy ilyen fórumnak a lényege.

8. jojuda (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2007. dec. 19. 19:05
A határ a csillagos ég(10-20 ezerforint)egy kezelés.
7. jojuda (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2007. dec. 19. 19:00

A kiropraktőr,magyarul csontkovács.


Külföldön tanítják az orvosi egyetemeken(USA,Orosz o.)

Nálunk nem.

Ezért vigyázzatok velük.

Jól nézzétek meg,és nézzetek utánna honnan vette a tudását,gyakorlatát,referencíái stb.


A külföldi is lehet kókler.


Saját tapasztalatomból írom ezeket,mert volt egy évem,amikor csak csontkovácsokhoz jártam.


Amit az egyik elbaltázott a másikkal próbáltam helyre hozatni,jó pénzért...


Érdekes az,hogy egy reumatológus orvostól kértem referenciát,(ők tudják ki a jó)és akire ő is azt mondta jó,tényleg jó volt.


Nagyon vigyázzatok kihez mentek,mert óriási károkat okozhat a hozzá nem értés...

2007. dec. 19. 10:13
Bp-en hol vannak jó kiropraktőrök, és mennyibe kerül kb egy kezelés?
5. loch ness (válaszként erre: 4. - Masször)
2007. dec. 18. 11:06
Kösz! Ez tényleg világos válasz volt. Érdekes ez az egész.
4. Masször (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2007. dec. 17. 22:37

Loch ness!


Elsőre valóban azonosnak tünik, mégis van különbség!

A csontkovács többnyire gyógymasszörként kezdte, és ha nem is apáról fiura szállva, magánuton szerezte meg a tudását. Isten mentsen attól, hogy általánosítsak!!! (de magam is masször vagyok - így van fogalmam mennyire felületes anatomiát tanitanak)

A kiropraktör viszont eü föiskolát végez, boncolással, és nagyon kemény anatomiával!

A csontkovácsok, a népi megfigyelések hagyományain alapuló tudással bírnak, míg a kiropraktör tudományosan megalapozott ismeretekkel felvértezve száll szembe a betegségekkel - nem csak izületi és csont rendszert érintő bajokon segitve!

Összefoglalva: a csontkovács tudja, hogy hogyan kell helyre tenni az izületeket, a kiropraktör azt is tudja, miért úgy.

2007. dec. 17. 09:25
Nekem is szükségem lenne rá, de 150km-es körzetben nem találtam. Voltam egy masszőrnél aki tudna segíteni, /elméletben/, de nevetett mikor mondtam neki, hogy természetgyógyász javasolta a keresztcsontom megmozgatását, mert be van állva és az energiát blokkolja.
2007. dec. 17. 09:10
Jól gondolom, hogy ezek szerint a kiropraktőr=csontkovács? Ilyen néven lehet, hogy többen ismerjük!
2007. dec. 1. 21:27
Valószínűleg azért, mert nem tudják, hogy mit jelent ez a szó. Nem is olyan régen én is közéjük tartoztam. Hazánkban még nem terjedt el a kiropraktika, pedig vannak országok, ahol úgy járnak kiropraktőrhöz, mint nálunk a masszőrhöz, vagy éppen úgy hívják házhoz. Nálunk viszont - talán a szó idegen eredete miatt - idegenkednek a megismerésétől is.

Ugrás a teljes írásra: Miért félnek sokan a kiropraktőrtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook