Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akiknek van mopsz kutyájuk! fórum

Akiknek van mopsz kutyájuk! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 7. 22:21

Köszi szépen!

Jó az ilyen pozitív tapasztalatokat olvasni!!

Azt hiszem, most már csak azon múlik mikor lesz kutty, hogy a tenyésztőnél, aki anyakutyáját kinéztem születik-e kislány kölyök. :)

56. Bluee (válaszként erre: 55. - Czirmim)
2012. febr. 7. 06:58
Nálunk is hasonló volt a helyzet....csak nálunk nem volt fajta kérdés,a mi vitánk ott kezdődött, hogy legyen kutya vagy sem....Párom felsorolta az ellenérveket én mellette érveltem, nem volt könnyű mivel én is tudtam, hogy nem lesz a kuttynak könnyű...Aztán mikor megtaláltuk a kis mopszunkat, már nem volt kérdés, hogy lesz kutyusunk......Szerintem a kutyusnak mindegy, hogy mikor érkezik hozzátok, de talán kicsit könnyebb ha délben még hazaszaladhatsz hozzá...ami a lakást vagy a kertes házat illeti szintén mindegy neki...úgyis bent lesz általában gondolom..A kert neked könyebb mert nem kell reggel korán sétáltatni:D Mi is BP belvárosában lakunk, kert nélkül jó lesz majd kávé előtt kutyát sétáltatni, állítólag ennek a fajtának ha felébred egyből kell........
55. czirmim (válaszként erre: 37. - Ami.)
2012. febr. 3. 12:07

Amúgy megértelek. Ráadásul én is hasonló gondolatokkal küzdök.

Nálunk az van, hogy én szeretnék nagyon mopszot, a férjem nem. Viszont én már vagy 7 éve vágyom rá, és mostanában valahogy egyre erősebben.

Most még lakásban lakunk a belvárosban, de október környékén ha minden igaz kertes házba költözünk.

Igazából az lenne a kérdésem, hogy inkább most hozzak kiskutyát a házba (amikor esetleg még ebédidőben is haza tudok szaladni hozzá), vagy ha kertes házba költöztünk (akkor viszont reggel el, és este haza).

Tudna tanácsot adni valaki, hogy melyik verzió lenne jobb a kutya szempontjából?

2012. febr. 2. 15:40
Nekem már van!
53. Ami.
2012. febr. 2. 14:04

Köszönjük,hogy megosztottad a tapasztalataidat.

Nektek van gyerek a családban?

2012. febr. 2. 13:30

A mi kutyánkról nem azt lehet elmondani,hogy fáradékony meg lusta.Igazi eneriabomba,energizer nyuszi.1,5 éves koráig lelőhetetlen volt,aztán ahogy telt az idő,komolyodott,úgy lassul.De még mindig hiperaktív.De cuki.

Az tuti,hogy könnyen felejt,nem egy haragtartó és imádja a hasát.És ahogy néz azokkal a könyörgő szemekkel,mindig leesik neki valami...

2012. febr. 2. 13:27

Sziasztok leendő mopszos gazdik.Nekem is van egy mopszlim,már 3 éves.Tündéri kiskutya.Igazi társasági lény,de ha egyedül kell lennie,azt is megoldja,alszik.

A szőre tényleg hullik,de amíg van porszívó,mindent meg lehet oldani.Horkol is,de nem nagyon hangos,kibírható.

Sajnos túl van tenyésztve,ezért eléggé allergiás fajta.Pl.a kombinált oltást már nem adattuk be neki,mert allergiás reakciója lett tőlle,bedagadt mindene.Próbáltuk ,hogy kalcium injekcióval egy ütt kapta,akkor is allergia.Tápban Belcando-t eszik,amíg kicsi a puppyt kapta konzervvel felesben.

Minden negatív vonásával együtt,ha terveznék másik kutyát is vagy ha ő már nem lesz,csakis mopszot választanék.

50. Ami.
2012. febr. 2. 12:49
Én sokat utánaolvastam,és ha így szokja meg jól viseli.Eleve a fél napot átalussza,nagyon lusta kutya:) De ha otthon vagy vele se nagy mozgásigényű,akkor is elvonul pihenni.Persze szereti a foglalkoznak vele,de hamar elfárad,és könnyen is felejt,de a jutalomfalatért mindent:)
2012. febr. 1. 12:04

Hát ez szoktatás kérdése az a 2hét nem sok ilyen pici kutyánál!

Lehet lesz vele majd gond!Pl.szét rág dolgokat,bepiszkít..

48. Bluee
2012. febr. 1. 09:22
Bocsi ha hülyeségeket kérdezek-de első kutyus lesz- hogy viseli a mopsz az egyedül létet a lakásban napközben? főleg nagyobb korában kérdezem.....persze amíg kicsi gondolom rosszabbul,1 hetet én 1 hetet pedig a barátom otthon lesz vele de utána azért egyedül lesz napközben...
2012. febr. 1. 08:46

Nekem az állatorvosom mondta hogy addig nem lehet,de ha belegondolsz jogos is!!

Hát mi is vettünk Royal Canin-t de az luxus....nekünk nincs annyi pénzünk...na meg a mopszoknak való táp is!!

Amúgy általában keverjük az olcsó és a drága tápot!

Vahur-Darling!!

Egyébként hülyeség hogy olyan a darling mint az olcsó táp!!!

Igen hozzá szokhat,és ezért jó ha keverve van vagy változatosan kap!

46. Bluee
2012. febr. 1. 06:49

sziasztok! Köszi a segítséget, csak azért kérdeztem a tápokról mert egy ismerősöm szerint hozzászokhat a kutyus és mást nem lesz hajlandó megenni... De gondolom akkor az megoldás lesz ha másféle tápot is kap..


remélem hogy nagyon boldog lesz majd a kuttyunk itt velünk...

:)

45. Nirvi
2012. jan. 31. 17:55

Sziasztok!


Van egyébként kifejezetten mopszoknak készült táp is, mi néha olyat szoktunk venni, bár nem a legolcsóbb.


Purina állítólag jó.


Nekünk az állatorvos annak idején azt mondta, hogy a Pedigree-t felesleges megvenni meg a Darlingot és társait, mert kb. ugyan annyi vitamint tartalmaznak, mint a legolcsóbb neve sincs kutyakaja.

Szóval ennyi erővel az olcsóbbat is megvehetjük.

Ha viszont tényleg olyat akarunk venni, ami jó, akkor inkább a Purinát és Royal Canin-t meg még valami fura nevűt is mondott, csak arra nem emlékszek:D

Illetve mondom van olyan, ami kifejezetten mopszoknak készült! Biztos tudnak segíteni állateledeles boltban!



Mi 5 hetesen hoztuk el a kutyut, de szerintem már pár nap múlva vittük sétálni.

Nem nagy sétára, csak 5-10 percet voltunk lent...

Szerintem nyugodtan vihetitek majd kisebb sétákra.

Vagy esetleg kérdezzétek meg a tenyésztőt majd, akitől veszitek. Biztos tud majd pár tanácsot adni:)

44. Bluee (válaszként erre: 43. - Bea0124)
2012. jan. 31. 17:48

Köszi, veszettség oltása az nem 3 hónapos korban van? 3 hónapos kutya aki még nem járt az utcán? nem sok az kicsit?


Purina tápról hallotattok? mert elsődlegesen arra gondoltunk de utánanézek a Darlingnak is...

:)

2012. jan. 31. 17:43

Hivatalosan oltás nélkül,veszettség utolsó oltása nélkül nem lehet utcára vinni!

Mi Tescoban kapható Vahur tápot adtunk neki,de mostanában akciósa a Darlingot vesszük mert abban még is több vitamin van!Főleg amikor ilyen pöttömök javaslom a minőségi Pegigre,és Darling tápot!

42. Bluee
2012. jan. 31. 17:18

Sziasztok! hozzánk március elején érkezik egy mopsz kisfiú. 6 hetes lesz amikor elhozzuk megkapja az első oltását, majd a következőt 8 hetesen nálunk. Lenne néhány kérdésem hozzátok: Milyen tápot vegyek neki, a tenyésztő akitől hozzuk azt mondta ne legyen túl drága nem ad annyival többet a kuttynak... a másik kérdésem hogy valaki vitte pici sétára az oltás sorozat befejezése előtt?

(nem 10km sétára gondoltam-társasházi udvar séta stb) Előre is köszi

41. Ami. (válaszként erre: 39. - Bea0124)
2012. jan. 30. 16:14
Igen bent a lakásban lenne a kutyus.Igazából elhatározás kérdése,mindig is bizonytalan leszek,mert mindkét oldalra fel lehet írni mellette,és ellen érveket.És ha eldöntöm h oké lesz,akkor sem tudom h baba előtt vagy után.Sokan írták h úgy nem jó h már terhes vagyok,mert nem fogok tudni a végén lemenni vele sétálni,de úgy gondolom levegőzni így úgyis kéne,meg h kisbaba mellé megint csak nem jó,mert a kutya is még csak fél éves lesz,vele is sokat kell foglalkozni.Azt mondták ha 5 éves lesz a gyerek akkor.Szerintem ennyi időt azért nem kéne várni vele.Olvastam olyat is,akinek van kutya kisbaba mellett,és sokat segített,pl vele tanult meg járni,vagy a kutya után mászott,meg eleve jó volt neki h van állat a családban.De persze sokan meg elítélik h kisbaba mellé,mert h fertőzések,meg minden napi takarítással sem lehet kivédeni a kutyaszőrt,ha majd mászik a parkettán.Olvasok jó és rossz tapasztalatokat is,ez megint nem erősít meg egyik döntésben sem:)
2012. jan. 30. 10:43
Amúgy nálunk ha nyaralásról van szó akkor anyukám jár hozzánk a kutyákhoz!Mindent meg lehet oldani!!
2012. jan. 30. 10:41

Általában azt mondják hogy először legyen kutya és utána baba,tudom hülyén hangzik...de sok tényező fenn áll tudod-e vállalni hogy foglalkozol mind a kettővel!!Ha jól emlékszem benti kutya lenne!!

Szerintem érdemes felvázolni pár dolgot hogy miért igen és miért ne legyen kutya!!!

Ha ennyire bizonytalan vagy szerintem még várj vele és ha már azt érzed hogy igen is kell akkor vegyetek egyet!!

2012. jan. 29. 12:20
Nekünk három kutyusunk van 2 BOXER! és a Moplim...Mindent meg tudunk oldani...nyaraláskor is jönnek velünk....Csak akarni kell;)
37. Ami.
2012. jan. 29. 11:53

Köszönöm!

Nem a szeretettel van a gond,ha már meglenni,mindent úgy intéznénk,csak nem vagyok biztos benne,h baba mellé még ezt is be kéne vállalnom.Mert tudom h kb 10 évre szól,ugyh úgy kell gondolkodni h minden nyaralás,vagy bármi,úgy kell alakítani az életünket.

2012. jan. 27. 20:32

Mopszot a mopsz fajtamentő oldalán is találsz, csak valószínű felnőtt kutyát.

[link]

De érdemes megnézni a menhelyek honlapját is, időnként lehet ott is találni.

Amúgy ha ennyire nem vagy biztos a dologban, akkor ne vegyetek kutyát, annak az a legfontosabb, hogy szeressék!

35. Ami.
2011. dec. 16. 16:04

Igen,én is ezért szeretnék menhelyről,ragaszkodóbb,jobban szeretnek,hálásak.

Nekem sem a fajtisztaság a fontos,hanem h a párom ehhez a fajtához ragaszkodik.Sok menhelyen végignéztem a napokba sehol nem láttam mopszot.

34. Nirvi (válaszként erre: 32. - Ami.)
2011. dec. 16. 14:09

Mi is annak idején 35-ért vettük...


Viszont ha még egyszer lesz kutyusunk, pénzt már nem adok érte, hanem szépen besétálok egy menhelyre. Lehet ott nem találok fajtiszta kutyát, de talán nem is fontos. Egy kis keverék is lehet épp olyan hűséges, ragaszkodó, szeretni való mint fajtiszta társaik. Sőt...talán egy menhelyi még jobban:)

33. Nirvi
2011. dec. 16. 14:08

Nekünk is lány van és amikor vérzett, akkor kapott egy bugyit betéttel:D Igazából tök praktikus volt, nem koszolt össze semmit.


De aztán szerencsétlennek ki kellett venni a méhét...úgyhogy már ilyen gondunk nem lesz. Viszont kiskutya sem:(

Márciusban tölti amúgy a 6. évét:) Mondjuk még nem volt kapcsolata:D:D Szerintem nem is igen lesz már:P

32. Ami.
2011. dec. 16. 13:22

Igazából utánanézettem,ilyen 40ezerért lehet venni kiskutyát,min.35.nem szívesen adok ki érte ennyit,nem csak azért mert drágállom,hanem mert menhelyről ingyen is lehet,és segítek valakinek.

Csak ott épp mopszot nem fogok találni :S

2011. dec. 16. 11:40

Hát azt is,de lehet hogy tudja hogy honnan tudsz szerezni kiskutyust!

Hát nem tudom,mi nekünk egyszer volt a kutyán de,nem részletezném mit csinált bele!

2011. dec. 15. 18:49
Nekünk lány mopszunk van. A tüzelést is meg tudtuk oldani. Kapott kis bugyikát :) Igy nem tud koszt csinálni.
29. Ami.
2011. dec. 14. 18:58
Tényleg fiú vagy lány jobb? Melyik bújosabb?
28. Ami.
2011. dec. 14. 18:04
Az a baj,hogy a páromnak csak ez a fajta tetszik,kimondottan mopszot szeretne.Biztos örülne más kutyának is,de ez a szíve vágya.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook