Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adhatunk rizstejet a csecsemőnek? fórum

Adhatunk rizstejet a csecsemőnek? (tudásbázis kérdés)


14. zseba
2013. márc. 19. 18:02
Alapesetben, ha evett már rizst, akkor igen, kaphat rizstejet, DE! A rizstej szinte csak szénhidrátot tartalmaz, tehát ha a tej és tápszer helyettesítésére szeretnéd használni, arra nem alkalmas csecsemőkorban!
2013. márc. 18. 12:27

A rizstejnek semmi koze a laktozhoz. Azert, mert benne van a neveben, nem jelenti azt, hogy ez is tej. En nem adnek neki laktoz tartalmu eteleket (es tejtermeket) legalabb 1 eves koraig. (ezek: sajt, kefir, joghurt, turo, tej)mkrisztinek szolt.


Gera175

En rizstejjel csinaltam a gyerkoc elso tortajat!

Amugy nezd meg, milyet veszel, mert nemelyikben lehet szoja vagy cukor illetve mas.

En sajna mar nem emlekszem, milyet vettem, de bio volt.

2011. dec. 14. 14:11
A rizs allergén mentes pontosan ezért ahozzátáplálásba is korán be lehet vezetni.A rizstej is allergén mentes de én is inkább 1 éves kor után javasolnám . Nem vagyok tapsztalt a témában de olvastam már róla. Mindenképpen kérd ki az orvosotok tanácsát .
11. Lhara
2011. dec. 13. 14:23
Százszor inkább, mint tehén tejet... Az állati tej nem embernek való, főleg nem a kicsiknek. Nem lenne ennyi allergiás, ha nem volna ekkora káros propagandája az emberi szervezet számára emészthetetlen káros, élelmiszereknek nevezett, de valójában állati takarmánynak, vagy annak se alkalmas növényi és állati termékeknek.
10. zseba
2011. dec. 13. 14:21

Szia!

Ha kapott mát rizst és nem volt tőle probléma, akkor adhatod neki. DE azt ne felejtsd el hogy a rizstej nem teljes értékű táplálék egy csecsemőnek, mert nagyon kevés tápanyagot tartalmaz, szinte csak szénhidrátot, pedig egy ilyen picinek nagyon kell a fehérje, a zsír és nem utolsósorban a kalcium!!!Ha mindenképpen rizstejet szeretnél adni, akkor se a boltit add, hanem csináld meg otthon!

Nem tudom hogy pontosan miért akarsz rizstejet adni, de ha azért mert nem akarsz tejalapú tápszert adni, akkor inkább a Sinlacot tudom ajánlani!

9. anikko (válaszként erre: 3. - Judy24)
2011. dec. 13. 14:17
Szerintem is, ha a rizst kaphatja akkor a rizstejet miért ne!
8. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Gera175)
2011. dec. 13. 14:02
Mi van benne, hogyan készül?
2011. dec. 13. 14:02

[link]


Eszerint nyugodtan adhatsz a babának rizstejet. Sokkal egészségesebb mint a tehéntej.

2011. dec. 13. 13:34
nem mindegy mennyi idős a baba. egy éves-másfél éves korig jó a tápszer, ha valakinek nincs teje vagy nem elég, én utána is inkább tehéntejet adnék, a rizstej allergiásoknak ajánlott elsősorban
2011. dec. 13. 13:32
Ha már megismertetted laktózzal, és nem volt rá érzékeny , akkor igen. Rizsben tudtommal nincs allergén, 4 hós gyümölcsökben is van.
2011. dec. 13. 13:32

elvileg lehet adni,baja nem lesz tőle.gyakorlatilag én 1 év alatt nem adnám,van más ami direkt nekik való.

vannak olyan országok,ahol anyatej hiányában rizsen/rizstejen nőnek fel a babák..jó kérdés :)

2011. dec. 13. 13:31

Szia!


Tejallergiás a kisfiam, 2 éves. Ő ezt issza. Az orvos először tápszerrel próbálkozott és mivel azok nem váltak be azért kapja ezt. A szakorvos azt mondta, hogy 1 éves kor előtt azért nem ajánlja, bár ekkor már a kisfiam másfél éves volt. Bár ha már a babád eszik rizst akkor nem hiszem, hogy ártasz vele. De ez az én véleményem.

2011. dec. 13. 13:31
Attól függ ,hogy hány hónapos babáról van szó és hogy saját készítésű,vagy pl. Mildibé-s tápszerrúl van szó.
2011. dec. 13. 13:27

A minap hallottam egy üzletben, hogy rizstejet adott éjszakára a babájának. Elvileg laktató és egészséges... Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Lehurrogó hozzászólásokkal kérlek kíméljetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook