Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam meg a kislányomat orrotfújni? fórum

Hogyan tanítsam meg a kislányomat orrotfújni? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 6. 20:51
En azt olvastam, hogy a gyerekeknek 5 eves koraig biologiailag nem feljett annyira a tudeje, hogy az orrat hatekonyan ki tudja fujni. Mindennek eljon a maga ideje.
2009. febr. 12. 05:06

Anyóson ovónő és azt mondta, -és mi is így csináltuk-, hogy asztalon tollpihét, vagy ping-pong labdát kell orrar elfújni. Jó móka is egyben! Én a gyertyás dolgot nem mertem, féltem, hogy túl közel hajol esetleg és megégeti a nóziját.

Amíg szükség van rá, nagyon is hasznos szerintem az orrszívók, és az én tapasztalatom, hogy épp a porszívós a legjobb.

2008. jún. 16. 12:44
A gyertya is nagyon jó, és van még más lehetőség is! Üljetek le egymással szemben egy asztalhoz, és tegyél le egy pingponglabdát, azt kelljen orral egymásnak oda-vissza fújni.
2008. ápr. 24. 16:23

Számomra elviselhetetlen még a látványa is az orrszívó-porszívónak.Brutális!Sajnos az unokámnak is volt.

A zsebkendővel egyik orrlyukát szelíden befogod és kéred,hogy fújjon a kicsi majd a másikat.

Nagy-nagy türelemmel megtanulja használni a zsebkendőt és az orrocskáját is.

2008. márc. 8. 11:25
Én játszottam a gyerekeimmel:gyertyát fújtunk el orral.Nekünk hamar sikerült,profi orrfújók.
5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Desstiny)
2007. dec. 1. 19:21
Nincs mit. :))
2007. dec. 1. 19:17
ok köszi
2007. dec. 1. 18:45
2007. dec. 1. 18:44
Szia! Pont ilyen kérdés van a tudásbázisban. Ott sok válasz van rá.
2007. dec. 1. 18:29

Sziasztok!


19 hónapos a kislányom és mikor az orrszívóval kiszívom az orrát mindig üvölt. Próbáltam neki elmagyarázni, hogy fújja az orrát a zsebkendőbe, de nem az orrát fújja hanem a száján fújja ki a levegőt. Még túl kicsi lenne hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook