Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Változás... fórum

Változás... (beszélgetős fórum)


1 2
52. 39694c0c70 (válaszként erre: 50. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 21. 11:36

Többször éreztem már, hogy értelmetlen dolog bárkinek is véleményt mondanom, mert vagy nem érti, vagy nem akarja érteni, ha meg sikerül végre félreérthetetlenül fogalmaznom, akkor vagy megsértődnek azon, vagy egyből jön a teljes pályás ellentámadás.

Időnként azon tűnődöm, kell ez nekem?

Szükségem van arra, hogy kitegyem magam alaptalan vádaknak, rágalmaknak?

A te hozzászólásod és még egy-két fórumozó győzött meg arról, hogy maradjak, mert akadnak még olyanok, akik értik a szándékom.

Köszönöm szépen.

51. 39694c0c70 (válaszként erre: 48. - Adbefc7882)
2011. dec. 21. 11:30
Az 51-nél az utolsó mondatodra reagáltam, nem az elejére! :))
2011. dec. 21. 11:26

Szerintem al-Fa egyszerűen kimondja,amit a többiek közül legtöbben nem,mert nem akar jófejnek látszani,hanem inkább megvilágítani az árnyékos oldalt,amivel sokan nem akarnak szembenézni,ill tudomást venni róla..aztán meg sírásrívás lesz,hogy: nem vettem észre,mikor hűlt ki a kapcsolatunk.meg iylesmi.

itt most pont ez történik,és bár szomorú,főleg első szerelemnél,de nem érdemes úgy tenni,mintha az mindenható lenne,hogy legalább az egyikük szereti a másukat.Ez csak pont 50%.

Azokon a hozzászólásokon,amik itt vannak a fórumon,teljesen értelmetlen megbántódni,hiszen ismeretlen,sokszor arctalan emberek írnak,fűzik hozzá mondanivalójukat egy témához.Olyan,mintha az ember egy speciális,valamennyire neki szóló könyvet olvasna.Ott sem sértődünk meg az íróra..

49. 39694c0c70 (válaszként erre: 48. - Adbefc7882)
2011. dec. 20. 13:51
Neked is! :))
48. adbefc7882 (válaszként erre: 41. - 39694c0c70)
2011. dec. 20. 13:08

Az a baj, hogy tényleg sértő a stílusod, amint azt más fórumokban, topicokban is észre lehet venni. Engem nem zavar, mert nem foglalkozom vele, hiszen, ami engem érint jelenleg, az Téged nem...

Mindössze annyit szerettem volna mondani, Önmagad magasabb szellemi szintre emelését kicsit mellőznöd kellene, mert a fennhéjázó mondatok lehet, hogy érdekesek, de sok embernek bántóak is...


További szép napot!

2011. dec. 20. 12:26
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! A biztatást, a pozitív és a negatív véleményeket, a gúnyolódást is! Kívánom, hogy senkinek, soha ne kelljen párkapcsolati problémával szembenéznie. Boldog karácsonyt mindenkinek! Nagy hiba volt ide regisztrálni, illetve bármit is kérdezni, úgyhogy törlöm is magam. Minden jót továbbra is nektek.
46. 39694c0c70 (válaszként erre: 45. - 63301f2eef)
2011. dec. 16. 08:02
Te se érted? Én se.
45. 63301f2eef (válaszként erre: 44. - 5e1b581a2e)
2011. dec. 15. 22:04
???????????????????????????
44. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - 63301f2eef)
2011. dec. 15. 20:52
Nagyon jó pasid van.:)
43. 39694c0c70 (válaszként erre: 42. - Reménytelen?)
2011. dec. 14. 15:41

Egyetértünk!

Csupán annyi maradhat kérdés, hogy vajon érdemes-e?

Ezt persze mindenki saját maga tudja eldönteni.

2011. dec. 14. 14:01
Az én véleményem az, hogy minden kapcsolat- ha megvan még a szeretet/szerelem, egymáshoz való ragaszkodás - akkor megmenthető. De ehhez beszélni kell, higgadtan és kompromisszumokra készen. Ha szeretünk valakit, nem könnyű elengedni. Amit meg tudunk tenni a kapcsolatunkért, azt nem szabad kihagyni. Próbáld meg Te is, ha fontos neked! Sok sikert
41. 39694c0c70 (válaszként erre: 40. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:49

Hé!

Hova mész?

Te itt veszekedtél valakivel?

Kivel?

Leakasztok azonnal neki egy sallert! :)))

40. Sweet_dream86 (válaszként erre: 39. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 13:47
Befejeztem a veszekedést! Elnézést kérek mindenkitől, hogy egy ismeretlen ember védelmére keltem. Kata! Neked sok sikert! Ne add fel az első akadálynál, bárki bármit mond. A többieknek pedig további jó fórumozgatást!
39. 39694c0c70 (válaszként erre: 38. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:41

Biztosan a stílusommal van baj. :(

Nehezen tudom elfogadni azt, amikor egy érett nő (azért ugye a 25 éves nő már annak számít)

Tanácsot/megerősítést kér ahhoz, hogy a számára tarthatatlan kapcsolatát miként hozhatná helyre. Aztán amikor szinte csak "rossz tanácsokat" kap, azaz szerinte rosszakat, mert ő mindezek ellenére meg akarja tartani a fiút (aminek később hangot is ad) további tanácsokért könyörög.

Kérdem én, minek? Ha már döntött? Mi a garancia arra, hogy ezután ezrével érkeznek majd azok a javaslatok, hogy miként is lehetne a fickót "átnevelni"

Erre pipultam be kissé, és írtam az SMS-es hozzászólást.


Mondd, te a többiek tanácsait is olvastad?

Azok között egy se volt, ami sértő, bántó lehetne?

Vagy csupán rám vagy kattanva?

38. Sweet_dream86 (válaszként erre: 36. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 13:31
Szerintem mindegyik bántó. De lehet, hogy ilyen a stílusod. :)
37. Sweet_dream86 (válaszként erre: 34. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 13:27
Egyik kolléganőmmel erről nem túl régen tapasztalatot cseréltünk. Az ő véleménye az volt (amivel én nem értettem egyet 100%ig, de azért megosztom veled/veletek), hogy amíg egy férfi és egy nő nem él együtt, a nem együtt töltött időben azt csinálnak amit akarnak. Azt mondta, hogy az ő férjének is fontosak voltak a barátok, a haverok amikor még mindketten a szüleiknél éltek. Véleménye szerint egy férfinek, mielőtt megállapodik, családot alapít ki kell élnie magát, másképp nem tudja örökre elkötelezni magát. Ennyit a haverokról. A munka meg természetes, hogy fontos. Ha a fórumindítónak lenne munkahelye, és a srácnak nem, akkor talán ugyanez lenne a helyzet. Most kezdte, bele kell tanulnia.
36. 39694c0c70 (válaszként erre: 35. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:25

Melyik hozzászólásaim voltak szerinted azok, amelyik beszólogatásnak minősíthetők?

Persze bármelyik, sőt még az is amit nem én írtam, ha valakinek az a célja, hogy annak értékelje. :(

35. Sweet_dream86 (válaszként erre: 33. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 13:24
Nem az a célom, hogy mérkőzzek veled, csak a fórumindító védelmére keltem, mert zavart, hogy beszólogatsz neki ok nélkül.
34. 39694c0c70 (válaszként erre: 32. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:23

Ja és az a tanács a jó tanács?

Honnan tudhatod?

Sajnos minden döntésben benne van a hiba lehetősége. :(

Egy tanácsról csak akkor derül ki, hogy jó volt, vagy éppen rossz, amikor a következmények jelentkeznek. :(

Bármilyen hihetetlen, én nem vagyok kapcsolatellenes. Azt szeretném, ha mindenki jó és boldog kapcsolatban élne!

Sajnos az a tapasztalatom, hogy akinek egy szerelmes nő mellett a haverjai és az ivászat a fontosabb, az csupán ideig-óráig képes visszafognia magát. :(

De ne legyen igazam!

33. 39694c0c70 (válaszként erre: 32. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:19

Ez csupán megközelítés kérdése.

Ha az a célod, hogy bármi áron mérkőzzél velem, akkor tudnék még egy-két hozzászólást pozitívként értelmezni. :))

32. Sweet_dream86 (válaszként erre: 31. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 13:13
Caramela véleménye pl pozitív és nem semleges. :)
31. 39694c0c70 (válaszként erre: 30. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 13:07

A végéről kezdem.

"Egy folyón akkor kell átkelni, ha már a partjára értél"

Attól függetlenül, hogy talán te vagy az első, aki itt bízik a folytatásban, ő mégis a folytatás mellett döntött. (Ahogy tőle olvasható is)

Láthattad, senki (még én se) kifogásolta a döntése helyességét.

A létező összes tanácsot megkapta korábban már, az említett "semleges" hozzászólásokban.

Azért azt te is beláthatod, hogy a tanácskérések között hatalmas különbségek vannak.

Soha nem állt szándékomban senki problémáját megoldani.

30. Sweet_dream86 (válaszként erre: 28. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 12:43
Senki nem kérte, hogy old meg a problémáját. Ezt kérte? Szerintem nem. Tanácsot kért, ahogy itt nap mint nap több 100an teszik, mert egyedül nem tudnak megoldani dolgokat. Nem tudják eldönteni, hogy melyik pasit válasszák, megerősítést kérnek (szinte engedélyt, hogy könnyebb legyen a szívük) abortuszhoz, segítséget, társat keresnek fogyáshoz, megosztják az örömeiket. Gondolom valami ehhez hasonló célja van az oldalnak. Tanácsot bárki kérhet, és nem azt írta Kata, hogy vele fog maradni, hanem azt, hogy szereti. Sajnos elég sok olyan ember van, aki évekig nem tud túllépni egy egy befejezett kapcsolaton. De sajnos olyan kapcsolat is van rengeteg, ahol a partnerek nem szeretik egymást. Ahogy már az előbb is írtam, és tényleg ez a véleményem, ez egy új élethelyzet mindkettőjüknek, csak most a lány magányos lett. Még jól is jöhetnek ki ebből az egészből. Nem kell feltétlenül szarkasztikusnak lenni, mert feltett egy kérdést, vagy mert szereti a párját. Ez a természetes, és ha egyedül majd az esetleges szakítást sem tudja feldolgozni, te akkor is bántó megjegyzéseket fogsz írni?
2011. dec. 14. 12:38

Én is tapasztalatlan vagyok, nekem is nehezen megy a párkapcsolatosdi, de nem születünk egyformának.

Kedves Kata!

Ha szereted szerintem legyél vele egy kicsit elnéző. Mond el neki, hogy mi bánt, hogy mit szeretnél ha másképpen csinálna, aztán magadban határozd el, hogy kap két-három hónapot a változásra. Ez az élethelyzet neki is új, neked is. Lehet, hogy nincs is semmi baj, csak mivel te otthon vagy, túl sok a szabadidőd, (amit esetleg eddig együtt töltöttetek, most egyedül kell eltöltened) kicsit túldramatizálod a helyzetet. Szeresd, legyél vele megértő, és talán minden rendbe jön. Ha mégsem, akkor viszont egyedül is túl kell élned a szakítást, felállni, megtapasztalni, hogy te milyen értékes ember vagy egyedül is. És ha ez sikerül, sikerül magadat megszeretni, elfogadni, akkor kereshetsz új partnert. Addig ne várd senkitől, hogy elfogadjon, és szeressen, amíg magadat nem tudod szeretni vagy elfogadni.

És sajnálom, hogy egyesek reakciói nem túl kedvesek, sőt kifejezetten bántóak. Sok sikert nektek.

28. 39694c0c70 (válaszként erre: 27. - Sweet_dream86)
2011. dec. 14. 12:38

Miért gondolod, hogy a tanácsok csupa rosszindulatból fakadnak?

Látod, hiába volt bármi, menni fog a saját feje után!

De ez így helyes!

Ahhoz, hogy az ember tapasztalatokat szerezzen, dönteni is meg kell tanulnia!

A döntéseink (korunk és tapasztalatunk ellenére) nem minden esetben helyesek!

De kell tudni vállalni érte a felelősséget.

A negatív tapasztalat is tapasztalat!


Ja, és szerinted hogyan lehet valakinek segíteni megoldani a problémáját, aki nem hallgat senkire?

Van erre javaslatod?

Ha tudsz ilyet, kérlek osszad meg velünk!

Ígérem a továbbiakban alkalmazni fogjuk!

2011. dec. 14. 12:32
Szomorúnak tartom, hogy itt a hoxán azok a trendi dolgok, hogy valaki azonnal, az első adandó alkalommal ki akar lépni egy kapcsolatból, ha bármi baj van. Vagy trendi még a megcsalás, ennek támogatása stb. Szegény lány ahogy a hozzászólásaiból láthatjuk tapasztalatlan, hiszen ez az első párkapcsolata. Inkább segíteni kellene neki megoldani a problémát, nem pedig lehurrogni, meg provokálni, cikizni.
26. 39694c0c70 (válaszként erre: 24. - 63301f2eef)
2011. dec. 14. 11:57

Kata Drága!

Kaptál pár véleményt, de te úgyis eldöntötted már, mit fogsz csinálni!

Minek akkor a köröket futni, ha az a szándékod, hogy megpróbálod helyrehozni, vagy egyenesbe kormányozni a megtépázott kapcsolatod?

Azt szeretnéd tudni, hogy mennyi ennek az esélye?

Ha ezt te sem tudod, akkor az itt fórumozók, honnan tudhatnák?

25. 39694c0c70 (válaszként erre: 23. - Ec6e9cfd9f)
2011. dec. 14. 11:54

Akkor megpróbálok válaszolni.

Azt próbáltam megérteni, hogy mit, vagy mire vár valaki azok után, hogy az itt hozzászólók közül EGYETLENEGY SE AKADT, aki a folytatást javasolta volna!?!

A hozzászólások több, mint fele (8) kifejezetten óvta a folytatástól, míg a többi (7) a legjobb indulattal is legfeljebb "semlegesnek" tekinthető.


Mindennek ellenére ő ilyeneket ír, hogy:


"Szeretnék még tenni ezért a kapcsolatért, mert szeretem őt. És nem tudok hirtelen elszakadni tőle."


Akkor mit is szeretne ő kihámozni a hozzászólásokból?!?


Biztatást, megértést, netán garanciát vár arra, hogy jól dönt, ha megtesz mindent azért a kapcsolatért, amit az első hozzászólásai alapján már temetni látott?


A mások fejének használata ezzel ki is merült!

Tanácsolhattok neki bármit, úgyis a saját feje, vagy ha az jobban tetszik érzései után fog menni!


Ezért kérdeztem nem kis iróniával, hogy akkor mire is jó ez az "SMS szavazás" ha végén úgyis a zsűri dönt!

2011. dec. 14. 11:17
Nem akarok más véleménye alapján dönteni. Sőt sms szavazást sem indítottam. Csak szerettem volna megbeszélni valakivel a problémámat. Ahogy már korábban említettem a szüleimmel nem túl jó a kapcsolatom, barátaim meg nem nagyon vannak itt a környéken. Velük is maximum emailben tudnám megbeszélni a dolgot. Akkor miért baj, ha itt kikérem a mások véleményét. És nem döntöttem még, és aszerint fogok dönteni, hogy mi fog történni a kapcsolatomban. Bocsánat, ha bárkit is zavart a kérdésem...
23. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 22. - 39694c0c70)
2011. dec. 14. 10:24

nem is értem a kérdésed...

itt szerintem legtöbben azért nyitnak topikot,hogy minél több szemszögből lássák a problémáikat.a reakciókat olvasva formálódik bennük a saját vélemény,és valamikor,mikor elbillent a mérleg nyelve,döntenek.Amíg nem döntöttek,addug itt tárgyaljuk a részleteket.

mi ezezl a probléma,ha vki nemcsak saját fejét használja,hanem másét is?

elég vicces,és nagy marhaság lenne,ha az alapján döntene bárki is,h mi miket írunk..azok csak a véleményét formálják,remélem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook