Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt köztetek olyan, akinek csak később mutatta ki a terhességet a teszt? fórum

Volt köztetek olyan, akinek csak később mutatta ki a terhességet a teszt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. gotoau (válaszként erre: 71. - 3a5c305959)
2014. aug. 8. 23:36
Szegény. Sajnálom!
71. 3a5c305959 (válaszként erre: 70. - Gotoau)
2014. aug. 8. 19:14
Nem, tovabbra sem latnak semmit de meg mindig varnak. Eleg nevetseges mert julius 6-an lottem az elso pozitiv tesztet, szoval elvileg mar akkor is legalabb 4 hetes voltam es most negy hettel kesobb mar legalabb 8-nak kene lennem. De csak a nagy ures petezsak viritott a monitoron. 10 nap mulvara kaptam idopontott akkor kapok tablettat hogy elveteljek ha addig nem tortenik meg.
70. gotoau (válaszként erre: 69. - 3a5c305959)
2014. aug. 8. 18:42

Köszi!

Na és veled mi volt ma az ultrahangon? Remélem jók a hírek! Írd meg mi volt/van.

69. 3a5c305959 (válaszként erre: 68. - Gotoau)
2014. aug. 7. 22:16

Hat akkor ez megoldodott legalabb es a szervezeted gondoskodott a dologrol. :-)

Sok sikert majd ha ugy dontotok hogy itt az ido!

68. gotoau (válaszként erre: 64. - 3a5c305959)
2014. aug. 7. 20:49

Sziasztok

Hát úgy néz ki megoldódott a "rejtély". ma délután negatív lett a tesztem.

Egy kicsit megkönnyebbültem mert ez a terhesség most nagyon váratlanul ért volna és gyűlölöm a meglepetéseket. Mindig úgy képzeltem hogy ha valaha gyereket vállalok (nem vagyok túl gyerekpárti amúgy) akkor azt majd én eltervezem hogy mikor szeretném és akkor teszünk az ügy érdekében.

De most legalább arra megtanított hogy nem bánom ha lesz. Csak valamennyire fel tudjak rá készülni.

2014. aug. 7. 16:00
Koszi a valaszt, mindenkepp csinalok tesztet, bar tartok tole hogy csalodas lesz , viszont Tenyleg nem tudom Hova rakni ezeket a tuneteket, Ja, es azt nem irtam hogy egy merettel nottek a melleim, de nem fajnak...
2014. aug. 7. 15:48
Szerintem tesztet erdemes csinalni ha kesik a menzeszed. De a puffadas, emelyges, szedules es faradekonysag lehet mas miatt is. Ha nem lesz pozitiv a teszted akkor menj el orvoshoz hogy csinaljanak egy verkepet, hatha kiderul mi a bajod.
2014. aug. 7. 15:43
Sziasztok, talan kicsit furcsan hangzik a tortenetem, de legyszi segitsen valaki. Mar van egy 7 eves fiam, az elso terhessegemnel minden ugy zajlott ahogy kell, elmaradt mensi, emelyges, fejfajas, faradekonysag..stb. parommal tervezzuk a masodik babat, lassan egy eve nem vedekezunk, de eddig semmi :( Vagy megis?? A ciklusom 26 napos, mindig napra pontosan meg szokott jonni, de most nehany honapja ossze vissza Jon meg, hol 22,.hol 28-29 napra. Kb 3 honapja tesztet is csinaltam ami negativ volt, el is keseredtem, azota nem teszteltem, de Eleg ketertelmu tuneteim vannak, fejfajas, emelyges, hanyinger, haspuffadas, faradekonysag, szedules, es ne nezzetek hulyenek, de kb 1-2 hete izomrangasszeru mozgasokat erzek a hasamban, foleg amikor pihenek, es este, es tobbszor kemenyedik a hasam. Napok ota olvasgatom a forumot, es latom hogy tobben irtak, voltak hasonlo tuneteik, menstrualtak egy esetleges terhesseg mellett. Mit gondoltok lehetek terhes, csinaljak tesztet?? Vagy szimplan csak meghulyultem?? :) elore is Koszi a valaszokat
64. 3a5c305959 (válaszként erre: 63. - Gotoau)
2014. aug. 6. 23:17

A zigota az a megtermekenyitett petesejt, kb 6 nappal a beagyazodas elott. Beagyazodas utan embrionak hivjak a 9. hetig, onnantol magzat (fetus) lesz.

Igen, a visszamaradt szovetek miatt is lehet pozitiv a teszt kesobb. Vagy pl lehet ures a petezsak, ami azt jelenti hogy az embrio nem kezdett el fejlodni csak a korulotte levo szovetek. A szervezet termeli a terhessegi hormont es novekszik az ures petezsak hiaba. Elvileg egy ido utan ez is magatol kiurul.

Ha valaki elvetel, akarmelyik szakaszban is van, nem zuhan le nullara (azaz 5-re) a terhessegi hormon szintje azonnal. Ezert a teszt, foleg az erzekenyebbek meg egy hettel a veteles utan is siman pozitivat mutathat. D ket het mulva mar nagy valoszinuseggel negativnak kell lennie ha minden kiurult.

63. gotoau (válaszként erre: 60. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 22:49

Tehát ha el van halva az az embrió vagy zigóta, akkor is pozitívat mutat az a teszt? Bocsi de nagyon olvasatlan vagyok még a témában.Szóval ha én most megint pozitívat tesztelek, akkor az jelentheti azt hogy van embrió és él és jelentheti azt hogy van embrió és nem él de a teszt a terhességi szövetek miatt pozitívan jelez?

Pffff

62. 3a5c305959 (válaszként erre: 57. - Zebracsikó)
2014. aug. 6. 22:48
Igen, errol en is hallottam mar. De mas olyan betegseg van ami mellett 10% az eselye hogy egeszseges babat szuljon egy no. Mar gondolkoztam rajta hogy talan a kislanyom is csak egy csoda volt. Marmint tuti hogy az. Neha ugy szeretem hogy ramtor az erzes hogy en nem is akarok masodikat mert nekem o az "igazi" :-)
61. 3a5c305959 (válaszként erre: 58. - Gotoau)
2014. aug. 6. 22:45
Elvileg nem vettek felvallrol csak kovetik a protokolt. Hat ez van.
60. 3a5c305959 (válaszként erre: 59. - Gotoau)
2014. aug. 6. 22:44
Sima terhessegi tesztet. Csak mondtak hogyha pozitiv lesz akkor be kell mennem hogy rasegitsenek a vetelesre.
59. gotoau (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 22:39
Milyen tesztet kellett csinálnod a harmadik vetélés után?
58. gotoau (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 22:37

Uhhhh.....én ezt nem is értem hogy hogy vehetnek ilyesmit félvállról. Sajnálom hogy ez történt veled.

Nekem már annyira gyenge hogy már-már el is múlt. De továbbra is parázok és idegesít hogy ez mi. Ez most vetélés volt nagyon korai szakaszban vagy még mindig terhes vagyok (szinte semmit nem érzek bár ma egy kicsit szédültem) csak megjött...... Semmit sem értek.

57. zebracsikó (válaszként erre: 56. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 22:34

ha van már egy lányod, akkor lehet, hogy a fiúbabákat nem tudod kihordani


Remélem, minden jóra fordul!!

56. 3a5c305959 (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2014. aug. 6. 22:30
Mivel a harom nem egymas utan volt, hanem az elso utan lett egy egeszseges kislanyom, igy meg nem vizsgaltak ki. Majd ha ez a mostani is elmegy akkor lesznek vizsgalatok allitolag. Most van harom evuk hogy kideritsek mi a bajom, mert addig most szunetel a babaprojekt :-)
55. zebracsikó (válaszként erre: 54. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 22:04

szörnyű volt olvasni is!

Semmilyen vizsgálatot nem végeztek, miért történik mindez? Immunológia, genetika, hematológia, hormonsor, AMH, egyebek?

54. 3a5c305959 (válaszként erre: 53. - Gotoau)
2014. aug. 6. 22:01

Az elso vetelesnel senki nem vett komolyan mivel az eleg gyakori. Volt egy uh-om ahol megallapitottak hogy a verzes veteles volt es nem maradt hatra semmi. A masodiknal eljutottam a midwife-hoz az elso booking appointment-re, igaz akkor mar barnaztam, de kiderult hogy mar nem csinalnak uh-ot abban a korhazban ugyhogy haza is jottem. Aztan par nap eleg intenziv verzes utan elmentem az A&E-re, de akkor mar elment a baba is. Meg sem ultrahangoztak csak vettek vert hogy megnezzek nem vesztettem-e tul sokat. Aztan mehettem haza.

A harmadiknal is a booking appointment-ig jutottam es elkezdtem verezni ket nap mulva. Bementem az A&E-re es elszineszkedtem hogy haldoklom, osszegornyedve rafekudtem a recepcios pultra es addig ajuldoztam mig meg ultrahangoztak. Sajnos csak azt lattak hogy a baba mar par hete halott, ugyhogy hazamentem elvetelni. De felajanlottak hogy adnak gyogyszert amitol gyorsabban elmenne, vagy vakummal tisztitananak ki. En inkabb a termeszetes utat valasztottam. Aztan csinalnom kellett egy tesztet ket het mulva es felhivni oket az eredmennyel.

Most ennel mar nagyon figyelnek. Mar volt ket uh-om is es penteken lesz a harmadik. Szerintem 99.9% hogy nem nott a baba csak az ures petezsakot fogjak latni. De mar nem is erdekel, csak szedjek mar ki hogy ne erezzem magam ennyire terhesnek a semmiert. Hat ez az en "rovid" tortenetem es tapasztalatom az itteni ellatassal.

53. gotoau (válaszként erre: 51. - 3a5c305959)
2014. aug. 6. 21:43
Ja hogy te is hasonló helyzetben vagy?????? Ezt nem is láttam hogy írtad!! És hogy vagy most? Vagy mi történik most veled? Én már várom hogy újra teszteljek mert nagyon idegesít hogy mi lehet. Nagyon parázok az itteni orvosoktól. Neked eddig mik az itteni tapasztalataid? Bár amit írtál az nem túl meggyőző......
52. BlueJasmine (válaszként erre: 46. - Gotoau)
2014. aug. 6. 09:52

Hát sajnálom,de legalább tényleg tudod mit szeretnél! :)

Szerintem tényleg kérj valami kivizsgálást,hogy nincs-e nőgyógyászati problémád,petevezeték elzáródás,vagy bármi... Sok sikert! :)

51. 3a5c305959 (válaszként erre: 48. - Gotoau)
2014. aug. 5. 23:05

Nem tudom mert en egy hetig vereztem es meg mindig latjak a petezsakot szoval nem volt eleg. Ezert hivtak vissza a verzes utan ket hettel es most varunk egy ujabb hetet hogy no-e vagy sem. De szerintem az csodaval hataros lesz ha igen.

En mar olyan szerencses helyzetben vagyok hogy a GP-m tud kerni nekem idopontot aznapra az EPU-ba de ezt a kulonleges banasmodot harom vetelessel erdemeltem ki. Kulonben surgoassegi uh-ra ket nappal kesobbre lehet kapni csak idopontot. Ezert jobb ha az A&e-re mesz rogton. Csak gyozodj meg rola hogy van a korhaznak EPU-ja kulonben potyara mesz be.

50. gotoau (válaszként erre: 48. - Gotoau)
2014. aug. 5. 21:55
Uhh mennyi elütés bocsánat, telefonról nyomom
49. gotoau (válaszként erre: 47. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 21:54
Ja és köszi az early pregnancys tippet legalabb tudom hova szaladjak ha kell :)
48. gotoau (válaszként erre: 47. - 3a5c305959)
2014. aug. 5. 21:52
Szia! Igen, a teszt még szerintem is korai, nyilván idő kell a hormonnal kiürülnibés így lehet még mindig pozitív lenne. Talán a hét végén megcsinálom újra. Ha továbbra is pozitív akkor repülök az orvoshoz azonnal. Viszont létezhet hogy terhesség mellett ugyanúgy menstruálsz mint szokásosan? Mármint ugyanolyan mértékben? Ez olyan fura. De egyáltalán nem gondolom hogy terhes maradtam mert minden tünet ami tegnap még volt az elmúlt.
47. 3a5c305959 (válaszként erre: 46. - Gotoau)
2014. aug. 5. 21:34

Sajnalom! De legalabb mostmar tudod hogy mit szeretnel :-)

Ket nap mulva meg lehet hogy pozitiv lesz a teszt, az szerintem meg korai. Talan egy het mulva nezd meg. Ha meg mindig pozitiv akkor azert egy uh-ot csinaltatnek. Az early pregnancy unitok erre vannak. Bemehetsz egy A&E-re es onnan fel fognak kuldeni az EPU-ra. Ja, picit lodits a verzessel es a fajdalommal, akkor tuti megneznek! Sok sikert!

46. gotoau (válaszként erre: 43. - BlueJasmine)
2014. aug. 5. 21:12
Sziasztok köszönöm a megnyugtatást, közben tegnap meg is jött rendesen, annyi különbséggel hogy most nem vagyok olyan átkozott rosszul mint szoktam. Picit görcsöl de abszolút kibírható, mellfajas megszűnt hányingerrel együtt. Még várok egy két napot aztán csinálok még egy tesztet azért. Gondolom terhességnek indult csak korai fázisban el is halt. Ha gyanúnál fogva nem csinálok tesztet, ki sem derül, betudom pár nap késésnek. Viszont arra nagyon jó volt ez, hogy rájöjjek, nem ellenezném, ha jönne a baba. A férjem 35 és már szeretne, én múlt héten töltöttem a 31et és megrögzötten elleneztem a gyerekvállalást, egyelőre. De az elmúlt pár napban azt éreztem hogy itt az ideje és nem bánnám :) szóval mostantól ha jön jön!
45. BlueJasmine (válaszként erre: 44. - Csimicsanga)
2014. aug. 5. 15:51
Háát én nem akarok okoskodni,meg nem is sok tapasztalatom van,de PCO,és stb tud ilyen tüneteket okozni. Vérrög vagy valami. Nekem is elég könnyelmű mostanság az orvosom (igaz nem voltam nála személyesen,csak leírtam nagyjából a bajom, és azt mondta szülés után normális,de szerintem ez már nem az,így fél év után)... Össze-vissza menstruáció,van hogy meg sem jön,vagy hogy megvan 3 hétig,aztán 2 hét múlva megint... van hogy csak barna,stb... Lehet hormonprobléma,meg számos nőgyógyászati baj,ami miatt nem jön össze a baba. Szerintem menj el valami alaposabb magán dokihoz,és kérj teljes kivizsgálást.
2014. aug. 5. 00:14

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi. 28 napos ciklusaim voltak, június 14.-én jött meg, aztán július 5.-én, amit kicsit korainak is éreztem, és majdnem egy hétig csak barnáztam, aztán jött a rendes vérzés, de nagyon darabos volt :/ most nem tudom mihez viszonyítsak, de ha 5.-éhez 28 napot számolok, akkor most 2.-án kellett volna megjönnie. De 1.-eje óta csak barnázok. Éppen csak, de van. Viszont mellem nem feszül. Csináltam teszteket, de negatív. Nem igazán értem mi lehet ez, illetve a múlt havit se.


De itt vannak sokkal jobban informáltak nálam :)

Én sem tudtam, h a barnázás nem normális, egy picit mindig volt nekem is mensi előtt és után is, az orvos se mondott rá soha semmit.


Hátha az még fontos infó, hogy tervezünk babát, de nem figyelünk, nem számolgatunk, csak nem védekezünk. :)

43. BlueJasmine (válaszként erre: 39. - Gotoau)
2014. aug. 5. 00:03
Nem kell aggódnod,amég nem vagy lázas,addig nincs baj. Ha megjön rendesen,akkor ki is ürül általában magától. És igen,sok helyen azt vallják,hogy ha menni akar,hagyni kell,mert lehet beléd tömnek mindenféle gyógyszert,aztán csak beteg baba lesz belőle :( Persze biztosan tudnak sok ellenpéldát... De pl nekem sosem volt semmi ilyesmi. Csak nagyon fájt a hasam... De már szinte kegyetlenül. Se barna,se rózsaszín,semmi nem volt. Azért ne aggódj! :) Majd csinálj még tesztet! :) Esetleg próbálj ki más fajtát is!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook