Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanásos-zsíros bőr 20 évesen!!! Mit kezdjek vele? fórum

Pattanásos-zsíros bőr 20 évesen!!! Mit kezdjek vele? (beszélgetős fórum)


1 2
35. Ailen Zia (válaszként erre: 32. - Málna92)
2012. jan. 5. 23:20
Szia! Nekem is dettó, hátam is olyan, nyakam is, arcom is. A nyakam nekem is viszket, amikor kijönnek rajta, de akkor is ha hozzá nyúlok pedig már visszahúzódtak ezek a dudorok. Én is mindig babrálok az arcommal, nyakamat ellenőrizgetem...De nem kéne, mert jót nem tesz az biztos. Nekem is bőrgyógyászhoz kell már mennem, mert ez így nem állapot.
34. Ailen Zia (válaszként erre: 30. - Pera0322)
2012. jan. 5. 22:18
Van egy krém amit még régebben írtak fel, de az csak a gyulladást viszi le, kicsit. Isotrexin-nel kenegetem. Ezenkívül nem nagyon kenem mással és nem is szedek rá semmit, de már kell, mert tarthatatlan a helyzet. Olyanok nyomai vannak még meg, ami kb. szeptemberben jött ki, azóta az ott van és látszik. :( A nyakamon néha valami csoda folytán felszívódnak, de aztán megint kijönnek... Fabulon-nal kenegetem ha kinyomom utána. Az használt némileg a nyakamra is, azóta jobban visszahúzódtak tőle. De úgy látom ezek már olyan agresszívak, hogy már ezek a dolgok nem segítenek...
2011. dec. 21. 17:23

Sziasztok!

A hajzsirosodás is egy elég gyakori probléma,általában a hajas fejbőr is olyan minta az arcunkon a bőr,tehát ha vkinek zsirosabb az arcán,akkor a haja is zsirosabb tipusú!Próbáljátok ki,ha mentek kozmetikushoz,h használja a hajas fejbőrön is a vio-t mert már több kezelés után javulás tapasztalható!:)

Üdv:Maja

32. málna92 (válaszként erre: 29. - Ailen Zia)
2011. dec. 21. 11:16
Szia! Nekem is piros marad a helye, és elég lassan gyógyul, régebben elég hamar elmúltak, nem értem, hogy most mi a gond. A hátam is tiszta volt és seb jelenleg, de érzem, hogy gyógyulgat, mert viszket egész nap. Most kibírom valahogy, hogy tényleg ne nyúljak hozzá és majd kezelgetem Lubexyl-el aztán ha ez sem segít akkor bőrgyógyász mindenképp:S
2011. dec. 21. 11:14
Most koleszban vagyok, de otthon megvették nekem a Lubexyl szuszpenzióta, majd péntektől azt fogom használni. Próbálok sok folyadékot inni, és nem nyomkodni illetve kaptam egri majától segítséget és megveszem pénteken azokat a teákat amiket ajánlott. A Lubexyl mellé szerintem még veszek majd valami jó szappant is a gyógynövényes boltban. Majd leírom mindenképp hogy mik a tapasztalataim. Annyi változás van eddig, hogy vasárnap óta kevésbé zsírosodik a bőröm(az arcomon) és a hajamat sem mostam meg azóta, pedig eddig 2naponta muszáj volt. Holnap fogom megmosni, kíváncsi vagyok meddig fogja bírni utána.
30. Pera0322 (válaszként erre: 29. - Ailen Zia)
2011. dec. 20. 12:46
Kezeled valamivel?
29. Ailen Zia (válaszként erre: 27. - Málna92)
2011. dec. 20. 11:18

Szia!

Nekem is ilyen pont ilyen, de ami rosszabb, hogy a nyakamon is tele van, jó göcsörtös ott is. S nem múlnak el akkor sem ha a duzzanat lemegy róla, piros foltos az egész arcom. Eddig nem volt ilyen, de már 3 hete egyfolytában ilyen én nem múlik a folt és mindig újabb pattanás jön elő, ha egy elmúlik. :(

Most a jobb oldalon az arcomon csupa piros már 2 hete folyamatosan, annyira rossz a helyzet. Nem is megyek semerre szívesen így.

28. Pera0322 (válaszként erre: 27. - Málna92)
2011. dec. 20. 10:49
Szia! Van valami változás? Kipróbáltál valamit?
27. málna92 (válaszként erre: 26. - Egri maja)
2011. dec. 13. 23:44
Szia! Hát nekem az arcom van, azon belül: mitesszerek az arcom egészére jellemzők, pattanások pedig a homlokomra és az arcom szélső részére. Ezenkívül a hátam tele van mitesszerrel és pattanásokkal és már a mellem fölött is kezdenek megjelenni...:/
2011. dec. 13. 19:01

Sziasztok!

Felnőtt korban az aknék mindig vmilyen belső problémát jelentenek!Lehetnek emésztési problémák,hormonális,étel allergia stb.attól függ,h az arc melyik részén vannak!Pl:homlokon,orcákon,állon stb.

Ha megirja vki,szivesen segitek!

Üdv:Maja

2011. dec. 13. 13:48

Szia!

Nekem is évekig nagyon durván nézett már ki az arcom, tele pattanással, és zsíros volt az arcbőröm. Így el is mentem bőrgyógyászhoz, aki többféle gyógyszert felírt, de nem segített... Végül voltam maszek rendelésen egy másik bőrgyógyásznál, akit nagyon dícsértek,ő a Sotretet írta fel, és már 1 pattanásom sincs :)

24. Pera0322 (válaszként erre: 21. - Málna92)
2011. dec. 13. 13:40
Szerintem a kozmetikus ilyen esetben nem elegendő, mert csak külsőleg tisztít, itt meg belsőleg is kéne, és a hormonháztartásod helyrerakni. A cickafark teát is sokan ajánlják!
23. Lencsy (válaszként erre: 22. - Stevebajro)
2011. dec. 13. 13:40
Olyan arctisztítót és krémet kell használni ami tartalmaz benzoil-peroxidot, szalicilsavat vagy tejsavat. Pórustisztító, baktériumölő, szárító és bőrhámlasztó hatásuknál fogva segítenek megelőzni a pattanások, mitesszerek kialakulását.
2011. dec. 13. 13:18
Sziasztok! Mitesszeres bőrre,mit javasoltok?
2011. dec. 13. 13:07
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak:) Az iszapos arctisztítókat már nézegettem én is, de még nem mertem megvenni egyiket sem, de most lehet kipróbálom őket:) Ma benézek egy gyógynövényes boltba hátha tudnak adni nekem valamit. Amúgy az étkezésemre tényleg próbálok figyelni meg tényleg azóta durvult el a helyzet, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót, úgyhogy biztos, hogy hormonális lehet a problémám, januárig ha nem javulok semmit akkor elmegyek orvoshoz az biztos. Egyébként kozmetikushoz is akartam járni, de nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen mitesszeres,pattanásos és zsíros bőrön havi egy kezelés segítene:s Oké, hogy utána szép tiszta a bőröm és szakszerűen ki lenne nyomkodva, de szerintem egy hét múlva ugyanúgy tiszta mitesszer lennék:S Bőrgyógyász ha írna fel valami gyógyszert az meg ugye a májat és a vesét eléggé megviseli úgyhogy azt annyira nem erőltetném...
20. csajszika890721 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2011. dec. 13. 12:57

Szia!


Én sokszor olvastam, hogy nagyon jók erre a problémára az iszapos termékek, szappanok.

Én nem ajánlom a túlzott tisztítást sem. Szóval esetleg próbálj ki iszapos natúr szappant, egyébként én pont tegnap vettem egyet, és annyi másféle is volt, és oda is volt írva, melyik mire való...stb. És ha nem válik be, akkor kozmetikus, és utána bőrgyógyász. Bár nekem csak néha-néha jön elő egy-egy pattanás, de én kb. fél éve használok egy iszapos arclemosó családot(arclemosó, arctonik) és szebb a bőröm, és ezek mellé vettem a szappant is, de ez nem egy termékcsalád.

19. Bcicus (válaszként erre: 1. - Málna92)
2011. dec. 12. 15:04
Menj el egy endokrinológushoz ezek tipikus hormonproblémára utaló jelek.
18. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2011. dec. 12. 14:38
Szerintem érdemes lenne egy táplálkozással foglalkozó szakembert felkeresned. Egy dietetikus vagy gasztroenterológus biztosan tudja majd, mit szabad enned, esetleg mit tilos vagy talán allergiás lehetsz valamire. Kozmetikus csak külsőleg kezel. De ezek a szakemberek belülről:)
17. Lencsy (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2011. dec. 12. 12:09
belső *
16. Lencsy (válaszként erre: 1. - Málna92)
2011. dec. 12. 12:09
Szia ! Sajnos fiatalon ugyanezzel a gonddal küzdöttem , és sosem találtam rá gyógymódot ! Az én arcomat az első terhességem ..hormonváltozás tette rendbe , azóta nincs zsíros arcbőröm sem pattanásom viszont a hátamon a probléma megmaradt ! Menj el bőrgyógyászhoz , de sajnos teljesen felesleges , mert azon kívül hogy kapsz rá több ezer forintos kenőcsöt ami nem fog használni ..már ő sem tud tenni ! Próbáld meg az olajos magvakat kerülni akkor talán helyreáll az arcod némileg . Amúgy egy labor vizsgálat sem árt ,mert a pattanásoknak lehet belő oka is !
2011. dec. 12. 10:25
Én a helyedben kozmetikusnál kezdeném, majd bőrgyógyász, ha nem változik.
2011. dec. 12. 10:24

Szia,


Nekem a citromfüves szappan nagyon sokat segít, hamar lehozza a pattikat, fertőtlenítő hatása is van. Gyógynövény boltban lehet kapni.

2011. dec. 12. 10:22

Szia!

Én is így jártam, amikor abbahagytam a fogamzásgátlót.

Nem akarlak elkeseríteni, de legalább egy év kell, mire letisztul a bőröd.

Nekem is nagyon sok mindent ajánlottak. 3 havonta mentem kozmetikushoz, aki kipucolta az arcom a havi után. Akkor vitamint kezdtem el szedni, ami az arcra való, és tonikot használtam minden reggel és este. Az pár hét alatt szépen leszárította. Amikor olyan csúnya, nagy piros ízék nőttek az arcomon, arra neogranormont kentem. Igaz, az nem erre való, de gyulladáscsökkentő, és másnapra már szépen elmúltak a "duzzadások" az arcomról.

Sok sikert és kitartást, mert idő kell, mire újra szép lesz az arcod!

12. csacsa
2011. dec. 12. 10:20
Az egyik ismerosom ugyan igy volt. Elment a korzeti orvoshoz vele mert mar nem segitettek a csodaszerek es a kozmetikus sem . Csak tuneti kezeles volt mindegik es idovel visszatert. Szoval elment az orvoshoz vert vettek es valami inyehciokurat kapott ra. Azota nagyon szep a bore. Sajnos a nevet nem tudom de valoszinu az orvos tudja mi az.
2011. dec. 12. 10:05
kozmetikus!!! Ha nem kóklerhez mész, nagyon sokat tud segíteni
2011. dec. 12. 10:03
Nekem ugyanez a problémám, fog.gátló abbahagyása után jött elő nagyon sok pattanás. Bőrgyógyászhoz járok, kaptam krémet, antibiotikumot és most villanófényes (IPL) kezelésre járok. Az Ichtiolos gyógyszappant én is használom és ajánlani tudom (bár a szaga borzalmas:).
9. simple (válaszként erre: 8. - Inkábbíjász)
2011. dec. 12. 09:43
Interneten rengeteg helyről lehet rendelni fekete szappant, én is úgy szerzem be.
2011. dec. 12. 09:41

Ichtiolos gyógyszappan. Azt lehet venni gyógynövényboltban.

Én fekete szappant nem tudtam venni, mert azt állítólag csak kozmetikusoknak adják el. De ez az ichtiolos szappan ez kvázi ugyan az. Nekem gyönyörűen begyógyította pl a szemüveg pöcke által okozott sebet is az orrnyergemen.

7. simple (válaszként erre: 1. - Málna92)
2011. dec. 12. 09:35
Nagyon jó a fekete szappan. Ezt az egész testedre és arcodra is használhatod.
2011. dec. 12. 09:34
Arclemosáshoz próbáld meg a kecsketej szappant. De amúgy nekem is pattanásos volt az arcom egészen addig, míg nem szültem (28 éves koromig). Már azt hittem megkattanok, mindent kipróbáltam, semmi nem használt. Aztóta meg gyönyörű a bőröm, pedig semmivel nem kenem. És nekem is a fogamzásgátló szedése alatt volt szebb, ha nem szedtem, akkor borzasztó. Szóval ez nálad is hormonális lehet és nem függ attól sajna, hogy mit eszel, meg mivel kened.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook