Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondol egy angol egy magyarról? fórum

Mit gondol egy angol egy magyarról? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 14. 00:22
Köszi a válaszokat! :)
2011. dec. 13. 13:20
Az igaz, hogy a magyarok okosak, jol dolgoznak, es ezt tudjak jol es ezert megbecsulik es szeretik oket. En angliaban dolgozok orvosokkal, mutoben, es tobb orvos is kifejezetten velem akar dolgozni, es nem a tobbi, angol kollegaval.
2011. dec. 13. 10:08

Van két angol ismerősöm, akik Budapesten élnek és imádnak itt lenni. Azt mondják, hogy otthon mindenki egész nap csak dolgozik, semmi mással nem foglalkozik csak azzal, hogy pénzt keressen és hogy azt mire költse el.

Szerintük a magyarok kedvesek, barátságosak és sokkal több dolog érdekli őket mint az angolokat. Azt mondják, hogy inkább választják a szerényebb, de boldogabb életet Magyarországon, mint az otthoni jólétet.

26. michelle.r (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2011. dec. 13. 09:56
igen, rondák is, buták is, rosszul öltözöttek, stílustalanok, kedvetlenek... ;)
25. 06718ca650 (válaszként erre: 17. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 09:52
igen, de az ország élhetetlen, tudod kiknek hála.
24. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2011. dec. 13. 09:50
szemben a szörnyű ronda, és igénytelenül öltözködő olasz nőkkel, elég csak belenézni a rai unoba, csupa csúf boszorkány olasz nő van benne. :)
2011. dec. 13. 09:49
szerintem van angolban is olyan mint minden más népben hogy van egy véleménye rólunk és ragaszkodik hozzá, és vannak értelmesek akik azután ítélnek miután megismertek. :)
22. michelle.r (válaszként erre: 19. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 09:48
Tömegesen chartes járatokkal? Gondolom azért, hogy messziről és illő tisztelettel csodálják a szép magyar lányokat ;)
21. 06718ca650 (válaszként erre: 19. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 09:48
kvázni. :)
20. michelle.r (válaszként erre: 16. - 691169a2e9)
2011. dec. 13. 09:47

Ha már iskoláztatsz, legalább a nevemet írd helyesen!


Van válaszom a felvetéseidre, de ezen a portálon nem politizálunk. Viszont én célszerűbbnek látom a múlt sebeinek nyalogatása és tépkedése helyett a jelenre koncentrálni, különben még a jövőből is olyan gyorsan múlt lesz, hogy észre sem veszed.

19. 691169a2e9 (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. dec. 13. 02:17

" tényleg így van-e, nagyon szépek és csinosak-e a magyar lányok?"


Szerinted az olasz pasik miért járnak ide tömegesével, charter járatokkal?

18. 691169a2e9 (válaszként erre: 15. - B94b39b09f)
2011. dec. 13. 02:11

Egy ismerősöm kiment pár hónapra dolgozni autóüveg céghez. Magyarországon is ezt csinálta. Amikor beállították a srácot az angolok mellé, mutatták neki a számítógépet, hogy onnan lesse majd a rajzokat.

Beállt egy kocsi a műhyelybe, ajtóban egy ablakot kellett kicserélni. Az angol faszi fölment az irodába, hogy kinyomtassa az adott kocsi típusának a rajzait, hogy hol kell megbontani a kárpitot.


Mire leért a műhyelybe a paírokkal, a Magyar srác kicserélte már az ablakot.


Leesett az álluk, hogy hogy tudta megcsinálni számítógéprajz nélkül...

2011. dec. 13. 02:04

Jegyezzétek meg a Magyarok mindig is különleges emberek voltak és azok is maradnak!


Eleve a nyelvünk olyan, annyira választékosan tudunk beszélni, hogy emiatt a gondolkodásunk is sokkal kifinomultabb. Emlékszem egy külföldi ember azt mondta, hogy gyönyörű a magyar nyelv, imádják a külföldiek hallgatni.

2011. dec. 13. 01:57

"Elvégezzük, amit kell, rendesen, gyorsan. Minden munkahelyemen besoroltak a top dolgozók közé, pedig nem csináltam semmi különöset, csak dolgoztam, ahogy otthon tanították"


Látod ezt a mondatot michelle rasmeyer? Buták a magyarok igaz?


Mellesleg ugye az angolok szeretik azokat az országokat amelyek gyarmatosítva vannak. Ezért is szeretnek minket. Jól kifosztogatható kis ország vagyunk "nekik" és az egész nyugatnak.

15. b94b39b09f (válaszként erre: 14. - 691169a2e9)
2011. dec. 12. 20:57

Akkor helyesbítek (gyakran használom a szeretni szót enyhe értelemben is).

Jóindulattal és érdeklődéssel állnak hozzánk.

Talán azért, mert picit 'lentebb éreznek' minket maguknál. 'Szegény, de szorgalmas kis ország, akik sokat szenvednek.'

Gondolom az is sokat számít, hogy tényleg kissé alázatosak vagyunk pl. a munkában is. Elvégezzük, amit kell, rendesen, gyorsan. Minden munkahelyemen besoroltak a top dolgozók közé, pedig nem csináltam semmi különöset, csak dolgoztam, ahogy otthon tanították. A munkaügyiben meg csak pislogtak, hogy 4 év alatt még nem mentünk segélyt kérni.

Olyan kis csöndes, szegény népnek tartanak.

(mondjuk nem is csodálom... átszámoltam pár ismerősömnek az otthoni minimálbért, nyugdíjat, és a szájuk tátva maradt, mert ők kb. egy héten keresnek annyit. El sem tudták képzelni, hogy lehet megélni annyiból, pláne, hogy otthon egy csomó dolog drágább, mint kint.)

Azért abban már nem vagyok biztos, hogy Kanadában is ez a vélemény a magyarokról, de ez nem ide tartozik.

14. 691169a2e9 (válaszként erre: 5. - B94b39b09f)
2011. dec. 12. 20:39

"Általánosságban szeretnek minket, és a vártnál többen ismernek - viszont sosem leszünk angolok, ezt azért érezni!"


Vajon miért is szeretnek ennyire minket, tudja valaki?

13. michelle.r (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2011. dec. 12. 18:07
ouch ;))
12. michelle.r (válaszként erre: 1. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 12. 18:06
Mivel ezen a portálon hemzsegnek az angolok, valószínűleg megtudod, amire kíváncsi vagy ;)
2011. dec. 12. 14:55

Mondjuk nekem erről a témáról mindig az jut eszembe, mikor az angol kollégák eljöttek Budapestre pár napra, és beszabadultak persze bulizni is az éjszakába. A látogatásuk végén megkérdeztem tőlük, hogy ők hogy látják (mivel a magyarok annyira büszkék rá, hogy a magyar lányok a legszebbek a világon), hogy ez tényleg így van-e, nagyon szépek és csinosak-e a magyar lányok?

És erre így azt válaszolták, hogy "őőő.. tulajdonképpen nagyon csinosak _lennének_.. ha az öltözködésük nem félúton lenne egy k..va meg egy bohóc között." :D

10. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 12. 14:51

Az attól függ, hogy az az angol hol él?

Ha itt él nálunk, akkor az a kérdés, hogy tanul vagy dolgozik? Ha tanul és diák, nyilván egészen más körökben mozog és más a véleménye. Fiatalok között, ösztöndíjasként egy másik civilizációból biztosan érzi át a mai magyar társadalmi problémákat. Ha dolgozik, nyilván nem a megélhetési küszöbön tengődik, tehát nem lesz reális a képe.

Ha pedig a saját hazájában él, csak a hírekből hallhat rólunk, ami mostanában tele van kriminalisztikai esetekkel és ez nem túl hízelgő ránk nézve. Szóval, hogy mit gondol egy angol egy magyarról? Teázás vagy golfozás közben talán egy karikás ostort pattogtató csikós vagy egy ringó szoknyás matyó lányt képzel el magyarnak.:)

9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - 1560f47887)
2011. dec. 12. 14:50
Rakia - Connecting People! :o)
8. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 12. 14:47
Valószínűleg elég keveset tudnak erről a számukra jelentéktelen országról. Kb annyit, mint mi mondjuk Bulgáriáról.
7. arrival (válaszként erre: 5. - B94b39b09f)
2011. dec. 12. 12:05

En mar hallottam nemgyszer olyat angoltol, amit meg en sem tudtam :)

Az egyik valaki regi olimpiai bajnok magyar tornaszrol beszelt (tenyleg regi), meg regi focistakrol.

A mult heten az egyik betegem, meg mondta, hogy ugye az en csaladomnak most nincs otthon svajci frank devizahitele, mert a magyarok nagyon rosszul jartak akik ilyen hitelt vettek fel .

Szoval egyesek jartasak, egyesek nem, ezt nem lehet lebontani.

6. 04fcdde522 (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2011. dec. 12. 09:12
Igen ez már nekem is feltűnt! :))
2011. dec. 12. 03:02
Én meg vagyok elégedve. :) Abban a pillanatban, amikor kiderült, hogy magyar vagyok (nem lengyel), felcsillant a szemük, és barátságossá váltak. Budapestet, Puskást, a gulyást szinte mindenki ismeri - tapasztalatom szerint. A csúcs egy adóosztályon dolgozó férfi volt, aki előadást tartott a nagyobb városainkról, történelmünkről, 56-ról, a Honfoglalásról, a magyar nyelv eredetéről. A mostani politikai helyzetről és felsorolt pár magyar nevet is, valamint büszkén kérdezte, hogy én honnan jöttem, Miskolsról? :) Ja, és a konyhaművészetünkről. :) Persze hallottam már olyan kérdést is, hogy a fővárosunk ugye Bukarest? És volt olyan kollégám, amikor ott dolgoztam, aki annak idején Budapesten nyaralt, és előtte az utazási iroda megnézetett vele egy videot a veszélyekről (zsebtolvajok, éttermi lehúzások, kisebbség stb.). Ez szomorú... Általánosságban szeretnek minket, és a vártnál többen ismernek - viszont sosem leszünk angolok, ezt azért érezni!
4. pinkylily (válaszként erre: 1. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 12. 02:50
Hmm... Tőlem Angliában megkérdezték, hogy Magyarország ugye Ázsiában van, és hogy ugye mi az ázsiai népcsoporthoz tartozunk? :O És még számos ehhez hasonló szituációval találkoztam az 1 év során, ha megemlítettem nekik honnan jöttem. Szóval a többség nem sokat.......
3. arrival (válaszként erre: 1. - 8d99f66bbe)
2011. dec. 12. 02:13

Ezt nem lehet igy megmondani, hisz mindenki mas.

Van aki tobbet tud, van aki kevesebbet.

Van akit erdekel, van akit nem.

Egyebkent, miert erdekel?

2011. dec. 12. 02:08
Hú, úgy látom, minden napra jut egy angolos topik. :)
2011. dec. 12. 02:05

Szia!


Örülök, hogy erre tévedtél! Légy üdvözölve, vándor!

Arra keresem a választ, vajon milyen véleménnyel

lehet egy angol egy magyarról, ismernek-e minket,

hallottak-e az országról, tudják-e hol van.. ?!


Előre is köszönöm a válaszokat!


Köszönettel

Evolet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook