Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Power Plate, vélemény? fórum

Power Plate, vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 29. 18:12
Sziasztok! Engem is érdekelne a Power Plate. Kinek mi a tapasztalata? Hatásos?
2014. okt. 27. 19:02
Szoptatás mellett lehet power plate- t használni????
2014. aug. 12. 10:59

Sziasztok!


Én ma voltam először Power Plate edzésen, szerintem ultra brutál. (szerencsére 5 percre tőlem van) Mivel még diák vagyok így 16.000 ft korlátlan használat egy hónapra ami szerintem egész jó ár. Mindennap fogok menni H-P-ig. Mivel mondtam, hogy előtte már edzettem egy más formában (crossfit, sajnos nem bírja a hátam) így nehezebb feladatokat kaptam. A jövő hét nyaralás lesz, de utána héten belevágok.

2014. máj. 18. 17:58

Sziasztok!


Van valakinek tapasztalat szülés utáni regenerációra? Azt olvastam, hogy ajánlják a PP-t a gátizom, medenceizmok regenerálására, megerősítésére. Tapasztalatok?

2013. ápr. 11. 10:13

Sziasztok!

Nincs valakinek arról tapasztalata,hogy a power plate vagy a speedfitness a jobb,hatàsosabb?

51. 76603d8a63 (válaszként erre: 50. - Bibity)
2012. jún. 21. 15:57
Igen, fogytam 1,5 kilot, de valamiért most stagnál... vagy nem olyan látványos a változás.
50. bibity (válaszként erre: 49. - 76603d8a63)
2012. máj. 26. 17:49
Nekem is van a hasamon, remélem, hogy jó lesz rá...Nálunk szólni kell, hogy mire szeretnék többet dolgozni. Azóta fogyzál még?
2012. máj. 21. 15:44
Sziasztok. Nekem a hasamon van egy kis felesleg. Elkezdtem tornázni Réka dvd-ire, és 1 hete csinálom a súlycsökkentő update diétát. Már fogytam 2 kg-t, de a hasam nem akar lemenni. A Power plate erre jó lehet?
48. bibity (válaszként erre: 45. - Reku91)
2012. máj. 20. 17:16
A nehéz napokon én is ki szoktam hagyni, sőt 2 napig olyankor pihizek:) Ha jól emlékszem, legutóbb szerdán "Rékáztam", a 2011-es DVD-re, nagyon jól esett! Ma én is szívesen futnék, ha a család is úgy akarná.
47. bibity (válaszként erre: 44. - 117b1693d0)
2012. máj. 20. 17:13
Ez nálam is a nagy bűnös:DD És sajnos a terhesség alatt nem mondtam nemet a táblacsokikra, ami mind rajtam ragadt. A munka is megnehezíti a dolgokat tényleg, néha mintha kellene a szénhidrát az agyamnak a működéshez. Rajtam van 10 kiló felesleg, de most csak még 4-5-öt szeretnék fogyni egyelőre.
46. bibity (válaszként erre: 38. - Reku91)
2012. máj. 20. 17:08

Köszi:) Hát haladok, igaz csigaléptekkel, de nem hajt a tatár.. Itthon én is Réka 20 perecesét csinálom, vagy más DVD-jét. Nekem bejön a hajcsár stílusa:)A power platet nekem is a pénztárcám is behatárolja. Kocogni is szeretnék, de erre egyszerűen nem találtam más alkalmat, mint hogy munkába menet leszállok a villamosról. Így 20 perc alatt beérek, van benne egy kis hegymenet is. Egyelőre váltogatom a sétát és a kocogást. Csak kell egy váltópóló bentre:)

Az 5km nagyon szép táv, főleg, hogy majdnem le tudod futni egyben, gratula hozzá! Ha egyszer már sikerült lefogynod, biztos sikerülni fog most is, ezek szerint megvan már a módszered!

Diétázom is, az update rendszer alapvetően tetszik, olvastam Norbi könyvét, de nem igazodok pont csak ehhez, mert annyi minden mást összeolvasok, és azokat is felhasználom. Azt vettem észre, hogy könnyen lemegy a vércukrom, így erre is próbálok figyelni, hogy mindig egyek valami szénhidrátot is.

45. reku91
2012. máj. 18. 19:29
Képzeljétek ma ki kellett hagynom az edzést, mert reggel beköszöntöttek a "nehéz napok", és ilyenkor elvileg nem lehet, mert ugyebár vérbőséget okoz a gép, és mondta az edzőm is, hogy nem ajánlatos már ő is kipróbálta egyszer...Na sebaj, majd jövő hét, viszont akkor ma Rékáznom kell, holnap meg remélem szebb idő lesz, és kitudok menni egyet futni:) Ti hogyan álltok a heti edzéssel?
44. 117b1693d0 (válaszként erre: 43. - Reku91)
2012. máj. 17. 19:18
Az ugye vitán felüli, hogy a szénhidrátdús kajákhoz a legkönnyebb hozzászokni :D
43. reku91 (válaszként erre: 42. - 117b1693d0)
2012. máj. 17. 13:07

Igen, tényleg miután lefogy valaki, akkor jön csak az igazi kihívás, és megtartani sokkal nehezebb. Én is beleestem már hányszor abba a hibába, hogy lefogytam, elértem a célom, és azt hittem már bármit csinálhatok ez örökre így marad. És mindig belebuktam :( Csak annyi volt a különbség, hogy a hirtelen, koplalós diéták után már hetekkel jöttek vissza a kilók, az egy évvel ezelőtti hosszú fogyásom után meg most tartok ott, hogy cselekednem kell....

De szerintem a szinten tartásra is az életmód a megoldás, hogy ne úgy érezze magát az ember minden nap, mint akinek diétáznia kell, figyelni, hogy mit ehet, hanem az hogy egészségesen táplálkozik és mozog már normálisnak számít, mert hát ugyebár minden megszokás kérdése :)

Egyébként tényleg eszméletlen, hogy idő kell mindenhez, kitartás, és a szervezetet annyi mindenhez hozzá lehet szoktatni. Hiába él valaki 10-20 évig valahogyan, ha utána hoz egy döntést, és megváltoztat mindent, akkor már az lesz a normáis és "megszokott".

42. 117b1693d0 (válaszként erre: 41. - Reku91)
2012. máj. 17. 12:26

Határozottan állíthatom, hogy semmit sem veszítesz, ha kimarad az életedből a "hogyan szabaduljak meg 20-30 kilótól" időszak!

Ráadásul ha egyszer elhízik valaki, akkor rögtön két nagy próbatétele lesz egy helyett, mert nem elég lefogyni, meg is kell tartani.:(((


Késő bánat, de mennyivel jobb lett volna megelőzni!

41. reku91 (válaszként erre: 40. - 117b1693d0)
2012. máj. 17. 10:55

Köszönöm, rajta leszek az ügyön, és remélem megtérül a befektetett energia és türelem!

Sok sikert neked is! :)

40. 117b1693d0 (válaszként erre: 38. - Reku91)
2012. máj. 17. 10:28

Jól állsz hozzá a dolgokhoz te is. Tanulj más hibájából (pl. az enyémből), aki a szinte tökéletes alakját feláldozta a lustaság és a fincsi szénhidrátok oltárán 12 órákat az irodában ücsörögve. Ami 30 éves korig valahogy nem is okozott semmi bajt, de utána nagyon ragadnak ám a kilók.


Szóval most kell megszokni a helyes étrendet, mozgást, hogy amikor egy kritikusabb életszakaszhoz értek (egyénileg mindenkinél más, de általában 30 körül szokott az lenni), akkor ti mosolyogva masírozzatok el inkább edzeni, ahelyett, hogy este tízkor még az irodában üljetek a gép előtt egy pizza társaságában!


Sok sikert!

39. 117b1693d0 (válaszként erre: 37. - Bibity)
2012. máj. 17. 10:17

Ez szuper eredmény!!!

Legalább nem átmeneti gyors siker, hisz nem 3 nap alatt ugrott le 3 kiló, ami általában szinte kivétel nélkül túlnyomórészt vízveszteség.

Ha ilyen kitartó vagy, le fog menni az a másik 3-4 centi is. Ezek a gépek kiváló lehetőséget nyújtanak a formálásra. Nyilván a kaja az alap, mint mindig, de akinek csak 4 centije pluszban, annak ez már lerágott csont :)

38. reku91 (válaszként erre: 37. - Bibity)
2012. máj. 16. 22:25

Gratulálok az eddigi eredményedhez, szép munka, és csak így tovább!

Én kétszer járok sajna csak PP-re, nem az időhiány miatt, hanem a pénzhiány miatt :) De azt mondta az edzőm, ha mellette mást is csinálok, és figyelek a kajára (update), akkor így is érhetek el eredményeket viszonylag hamar.

Néha kimegyek futni, bár eddig nem sokszor jutottam ki, de nagyon szeretem ezt a sportot, régen nagyon sokat futottam kint a friss levegőn, elmondhatatlan érzés így kezdeni a napot, vagy éppen lezárni :) A szokásos távom 5 km, tudom nem egy maraton, régen simán le is kocogtam, azonban most, hogy újra kezdtem néha meg kell állnom, mert nem bírom a tempót.. :(

Néha eljárok aerobicra, ugyan az az edző tartja, mint a PP-t, nagyon kemény, régen heti háromszor jártam az óráira, és akkor indult be nagyon a fogyásom. Viszont oda is visszamentem, és ott is éreztem, hogy eléggé elszoktam a mozgástól, meg is kellett állnom párszor.

Most Rubint Rékára szeretnék majd tornázni itthon, felvezetésként a 20 perces szekcióira gondoltam, minden napra 1-2 heti 3-4 alkalommal. Lehet több is menne, de nem akarom hirtelen leterhelni magam, meg azt sem, hogy elmenjen tőle a kedvem, ezért itt is betartom inkább a fokozatosságot. És ha már látni fogom az eredményt, egyre jobban bírom, tuti belelendülök, és már kívánni fogja a szervezetem az egyre több mozgást-legalább is remélem. :)

Egyébként arra is nemrég jöttem rá, hogy a táplálkozás tényleg nagyon nagy részét kiteszi a fogyásnak, mert emlékszem, amikor anno nagyon sokat sportoltam (amit írtam az előző kommentben), de nem figyeltem a kajára, akkor stagnált a fogyás, max havonta valami kis változás volt. Aztán kipróbáltam, hogy csak diétázok, akkor nem is nagyon sportoltam, és mentek le rólam a kilók. De szerintem ettől függetlenül a sport is elengedhetetlek, egyrészt az egészség, az erőnlét miatt, másrészt formál és energiát ad (ha nem hajszolja agyon magát az ember persze).

És remélem úgy van ahogy írtad, hogy emlékszik a szervezetem a "múltamra", mert már nagyon megbántam, hogy abba hagytam a sportolást, és minél hamarabb szeretném visszanyerni a formámat.

Ne haragudj, ha sokat írtam, de ha erről a témáról van szó, akár reggelig tudnék mesélni. :)

A mozgás mellett egyébként diétázol? Nem próbáltad véletlenül az update-et? Én most kezdtem azt is, igaz azt sem katonásan csinálom (eszem 1,2,3-as kódú ételeket is), de eddig nagyon sok jót hallottam róla, főleg életmódváltáshoz ajánlják.

37. bibity (válaszként erre: 36. - Reku91)
2012. máj. 16. 21:23

Hű, akkor tényleg toppon lehettél korábban! Nekem heti 1-2szer van csak alkalmam elmenni, meg itthon tornázok heti 1x, és leszállok előbb a villamosról munkahelyre menet. Ennyivel 3 és fél hónap alatt kb. 3-4 centiket fogytam combból, és csípőből (a legkritikusabb területeim. 4 kiló ment le. Közben volt 2 hét kihagyás is, betegség miatt. Tudom, nem nagy eredmények, de nekem nagyon sokat jelentenek ezek a 3-4 centikék, és még 4 centinek kellene lemenni ezekről a területekről.

Te hányszor jársz PP-re? Mást is csinálsz mellette? Tényleg fontos a fokozatosság, tapasztaltam én is, de neked biztos hamar vissza fog jönni, mert állítólag a szervezet "emlékszik" a korábbi edzésekre:)

36. reku91 (válaszként erre: 35. - Bibity)
2012. máj. 16. 11:14
Szénhidrát volt, lehet az ivással volt gond, vagy a túlterheltséggel...jellemző, hogy már alig bírom fizikailag, de megerőszakolom magam, és kitartok...amíg tudok, de tegnap is már kéket-zöldet láttam egyes szekciók végén. És szerintem nekem is az edzettségi szintem jelentősen visszaesett az utóbbi 1 évben. Előtte heti 3-4szer kondi, box edzés heti kétszer, meg torna ha belefért...bár tudom ez sem a legegészségesebb, mert pihenésre is szüksége van a szervezetnek, de az biztos, hogy az erőnlétem és az állóképességem anno kiváló volt. Milyen eredményeket értél el eddig a PP-tel? Milyen gyakran jársz?
35. bibity (válaszként erre: 33. - Reku91)
2012. máj. 16. 09:13
Ittál eleget? Szénhidrát volt a reggeliben? Nem lettél hirtelen túlterhelve az edzettségi szintedhez képest? A vérkép biztos nem árthat, főleg, ha tudod is, hogy van probléma. Kezeletlen allergiád nincs? Aludtál eleget? Nátha-megfázás-mensi mostanában? Nekem is volt már hasonló élményem sport közben, nem derült ki, közvetlenül mi okozta, de szerintem a fentiek közül valamelyik. És akkor volt, amikor kihagyás után mentem újra, gondolom lement az edzettségem. Most amúgy 3 hónapja járogatok PP-re.
34. 117b1693d0 (válaszként erre: 33. - Reku91)
2012. máj. 16. 07:37
Nem PP-ra jártam, hanem Flabélos-ozni. Az nem 3D mozgást végez, hanem hintaszerűen mozog. Picit mások a paraméterek, de magas fokozaton hasonló a hatása.
33. reku91 (válaszként erre: 32. - 117b1693d0)
2012. máj. 16. 00:07
Nem mentem éhgyomorra tényleg, 8kor reggeliztem, 10kor mentem edzésre. Edzőm is rögtön ezt a kérdést tette fel, mint te. Azután meg, hogy terhes vagyok-e :D de megnyugtattam, hogy valószínű csak a vércukrom ment le...szokás szerint. te mióta jársz PP edzésre?
32. 117b1693d0 (válaszként erre: 31. - Reku91)
2012. máj. 15. 20:27
Nekem úgy tűnik, hogy éhgyomorra mentél. Igazam van?
31. reku91
2012. máj. 15. 20:09
Sziasztok! én ma voltam a második edzésemen, sajna ma kevésbé bírtam, mint először, rosszul is lettem, hányinger, légszomj...azt mondta az edzőm, hogy nézessem meg a vérképemet. Mondjuk azzal tisztában vagyok, hogy vashiányom van, már évek óta, és a vérnyomásom is alacsony. Remélem legközelebb nem lesz gond. Én heti kétszer járok csak, időmből többre is futná, de kicsit drága nekem, mert még egyetemista vagyok:/ 1 hete figyelek a kajára, emellett még ki szeretnék járni 2-3 alkalommal futni, vagy esetleg tornázni. Mindenképpen fogyni szeretnék, remélem be fog válni ez a Power Plate! Amúgy nagyon meglepődtem, látatlanban azt gondoltam, hogy ez a fél óra vicc...erre a 7. percnél már ömlött rólam a víz, és levegőt sem kaptam :D sok sikert mindenkinek!!
30. 117b1693d0 (válaszként erre: 29. - Bibity)
2012. ápr. 2. 16:59

Ha valaki 5 alkalommal edz, akkor ezzel éget kb. 3000 kalóriát, amit nem eszik vissza, akkor közel fél kilót fogy hetente. Ha egy picit visszafogja a kaját is, akkor megvan a heti fél-egy kiló. Ez pedig pontosan az egészséges fogyás tempója.


Ha mégsem fogy ennyit (és nem beteg), akkor a kajával van a gond, nem az edzéssel.

29. bibity (válaszként erre: 28. - 117b1693d0)
2012. ápr. 2. 14:40
Csak átadtam mások tapasztalatát, akik régebben csinálják, de egyet is értek vele. Persze megfelelő étrend nélkül sem megy, az biztos, de arról most nem volt szó.
28. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - Bibity)
2012. ápr. 2. 12:06

Szerintem meg más mozgásra nem a fogyás miatt van szükség. Fogyni ettől is lehet megfelelő étrend mellett.


Sőőőt, fogyni már önmagában a megfelelő minőségi étrendtől is lehet, ha eltalálja az ember a mennyiséget, ami elegendő a súlyvesztéshez, de nem állítja tartalékra a szervezetet.


A fogyáshoz leginkább jól kell tudni enni.

27. bibity
2012. ápr. 2. 10:35
Én járok, 1 hónapja, heti 1-2szer jutok el. Akik régebben járnak, azok is, akik heti 3-4-5ször mennek, egybehangzóan mondják, hogy ha fogyni is akarsz (nem csak formásodni) kell még mellé mást is csinálni, pl. futni, ilyesmi. Ezért én még itthon dvd-re is tornázok, meg hegyre gyalogolok munkába menet (busz helyett). De a powerplatet is tervezem folytatni, mert jó hatásúnak érzem, meg állítólag segít a belső hasi zsírból fogyni (vagy hogy mondják), ami a legnehezebb. És ha már valaki felhozta a sexet... szerintem is érezhető a jó hatása a gátizmokra, és az intim izmokra, szülés utáni problémákra nagyon hasznosnak érzem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook