Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolc megyei kórházba mit kell bevinni egy újszülöttnek? Ruha, pelenka stb.... fórum

Miskolc megyei kórházba mit kell bevinni egy újszülöttnek? Ruha, pelenka stb.... (tudásbázis kérdés)


14. 342bae44d8 (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2011. dec. 12. 14:14
én is a terh pat ra gondoltam
13. babszibobó (válaszként erre: 12. - 342bae44d8)
2011. dec. 12. 13:07

Azért patológiára ne kerüljön egy Kismama lehetőleg, max Terhes Pathológiára...a kettő közt oltári a különbség...(nem kötekedni szeretnék, csak a kettő együttes használata engem mélyen érint)


Attól még, hogy ki van írva nem az, elég sokat bent voltam...míg a Terhes Pathon voltam (2hét) Én elvoltam, 1 Nővérkével volt csak gondom, ill. a Főorvos asszonnyal, a többiekkel kifejezetten kellemes élményeim vannak, sőt...


Fent volt olyan, hogy szabályosan a mellemről szedte le a Babámat, mert vitte fürdetni...egy csöppet nagyon fájdalmas élmény volt, hogy a szopizó, vákummal rám tapadt Babát letépik :-/

A mellem kicsit begyulladt mert hirtelen annyira tele lett, hogy még a Babám sem tudta leszívni...külön figyelmeztetett az egyik csecsemős, hogy meg ne lássa a mellszívót nálam, majd kézzel...ja és hozzá fűzte, mivel van nagyobb gyerekem úgyis tudom hogy kell...hát tény, hogy tudtam, csak nem egy fájdalmas cici nyomorgatásának szántam, magyarul mellszívóval semmi gondom nem lett volna:-(


Azért kívánom, hogy Zökkenőmentesen történjen minden:-)

2011. dec. 12. 11:25

köszönöm

fura, hogy csak a kézi fejés a természetes

8 éve szültem, de pesten, mert kora lett és soha nem szopott, de az aventtel 10 hónapig volt tejem, és most is azzal fogok próbálkozni

a fejés azért izgat, mert császár lesz, hátha rásegítene egy kicsit a beindulásra

a baba barátról annyit, hogy lehet, hogy az, de hogy nem mamabarát az tuti.

A bababarátság nem onnét kellene, hogy induljon, hogy megszületik a gyermek, hanem onnét, hogy az anyuka várandós lesz, és ha gond van a patológiára kerül. Már volt benne 3 hét tapasztalatom és még lesz is mert be kell feküdnöm császár előtt, syzerintem némely Mo-i börtön különb, de a börtönőrök is , mint az ottani nővérek. Na de ez csak egy mellékes vélemény!

11. babszibobó (válaszként erre: 6. - C3b5778d88)
2011. dec. 11. 20:44

Az más, ha kora babád van, vagy valami miatt átkerül, persze hogy használhatsz mellszívót, hisz nagyobb ingert ad, mint a kézi fejés...de amióta Bababarát a kórház és Óriási plakátokon szövegelne róla, azóta csakis "természetesen" lehet fejni.

Még most is kint van az aulában és a folyosón, hogy mi a kórház elve...

Persze, ahogy előttem szóló írta, amit nem látnak, nem számít...Csak tényleg meg ne lássák...

A cumiról oszlanak a dolgok, de nem szoktak érte szólni, hisz még az ajándék csomagban is van (nekem 3 is jutott:-), nem beszélve a 3 Domestosról:-), aminek kifejezetten örültem)

10. babszibobó (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. dec. 11. 20:40
Azt kihagytam, hogy a csecsemős öltöztette, de Anyuka ott lehet a babával!
9. Ági05 (válaszként erre: 6. - C3b5778d88)
2011. dec. 11. 20:30

2010-ben szültem,a kisfiam is átkerült a korára,tilos volt mellszívót bevinni,csak kézzel lehetett fejni.Úgy látszik,változnak a szokások,szabályok.

A kérdezőnek,ha nem látják a csecsemősök sok mindent lehet.Volt,aki cumit hozott a babájának,volt,aki behozatta a tápszert,mert 3-4 nap után sem indult be a teje,és nem adtak pótlást.Volt baba,akit kiszáradási tünetekkel vittek a korára.

Mindegy milyen ruhában hozod haza.Volt,aki adott pénzt az öltöztetésért,volt,aki bonbont,volt,aki semmit.Ahogy gondolod.

Pelenkát,popsitörlőt vigyél,meg textilpelust esetleg a kiságyba.

8. babszibobó (válaszként erre: 7. - 342bae44d8)
2011. dec. 11. 18:38
van valami konkrét még, amire kíváncsi vagy?
2011. dec. 11. 18:10
köszönöm, várok még tapasztalatokat
2011. dec. 11. 17:58
Igaz hogy én 4 éve szültem és átkerült a fiam a koraszülött-részlegre, de ott mindenki használt saját mellszívót. Elöblítés után be kellett tenni sterilizáló-löttybe, majd tiszta vízbe. Ott volt következő etetésig. Épp azért mert a korán volt a gyerek semmit nem kellett beadnunk neki, hazahozós rucit csak hazajövetelkor. Színesben hoztuk haza. A ruha mellé tettünk bonbont. De a bent-tartózkodás alatt is adtunk csokit, kávét. Nem várják el, de kedvesebbek utána. A normál újszülött-osztályról nincs tapasztalatom.
5. babszibobó (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. dec. 11. 16:57

Szia!

A mellszívót nem engedik!!!!Csak is kézzel fejés. Max mellbimbóvédőt vihetsz be, ahhoz adnak sterilizáló löttyöt!

A fehér...dehogyis...abban hozod ki amiben akarod!!!!

Fizetni...előfordul, de nem törvényszerű (nem épp kedvesek tapasztalatom szerint)

Mit vigyél be: Pelenka, mert napi 4-et adnak csak...popsitörlő, mert ők csak vattát adnak.

Steril géz mindig van és kis krémet is visznek be naponta (neogranormont).

Ruhát csak haza, bent szigorúan kórházi ruci, az Anyukának és a Babának is (Kivéve a Terhes Pathon)

2011. dec. 11. 16:10

Én úgy gondolom biztos ami biztos csináld magad.Sterilizáld ki te a mellszívódat és amit gondolsz.Szerintem nem kell fehérnek lennie a kis ruhának.Csak a fehér a tisztaság színe,ez egy berögződött dolog lett.Szerintem azt viszel amit gondolsz.Mondjuk én Nyíregyházán szültem és ott a csecsemős öltöztette fel jó sokára.Én egy bonbont adtam.A nővérek ott szaladgáltak mivel készül a család.Egy bonbonért nem siettek.Mondjuk megköszönte.De van aki ajándékcsomaggal készül.

Mondjuk többet sem érdemeltek mert bunkó egy banda volt.

3. homern (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2011. dec. 11. 16:07

Érdekes dolgok mehetnek ott..csak fehérben kihozni meg fizetni az öltöztetésért?még sosem hallottam ilyet.pelenkát vigyél mert abból mindig hiány van a kórházban,inkább legyen nálad..textilpelust vinnék még a feje alá.

Ha felhívod a csecsemőosztályt elmondják,így nem kell találgatni.

2011. dec. 11. 16:01
januárba fogok szülni, császárral így szülésznőt nem fogadtam, a dokit még nem kérdeztem. Szült itt valaki mostanában? Kell bevinni valamit a babának vagy csak hazahozós ruha kell? Mellszívót kisterilizálják e ha viszek? És tényleg fehér hazahozós ruha kell? Kisfiú lesz és nem vagyok egy fehérpárti, a drappot szívesebben ráadnám. Ti miben hoztátok haza és a csecsemős öltöztette fel vagy ti? És még mindig divat az öltöztetésért fizetni? Bocs a sok kérdésért, jövő héten felkeresem a kórházi védőnőt, de addi is szeretnék pár infót szerezni. köszönöm
2011. dec. 11. 15:56
Miskolc megyei kórházba mit kell bevinni egy újszülöttnek? Ruha, pelenka stb....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook