Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett veled egészségügy? fórum

Mi lett veled egészségügy? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lett veled egészségügy?

1 2 3 4 5 6 7
185. Katalin1962 (válaszként erre: 184. - Emma*)
2009. nov. 13. 21:43
Teljes joggal!
184. Emma*
2009. nov. 13. 20:20
Az én körzeti dokim az influenza elleni oltást 1000Ft-ért írja fel. Fel vagyok háborodva!
183. Awela (válaszként erre: 180. - Erikpipi)
2009. jún. 30. 07:41
De még a terheseket sem... Anyum most 45 és babát vár. A főnöke meg közölte vele, hogy azért maradjon lehetőleg végig, mert addigra talán lesz valaki a helyére. Egyébként se tudna otthon maradni, mert amennyit kapna, az még ennivalóra sem elég, és akkor mi lesz a számlákkal?
182. Awela (válaszként erre: 175. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 30. 07:39

Ezt én se értettem... Mikor baj volt a vesémmel, két hónapot kellett volna várnom, mira megnézik egyáltalán UH-n! Akkor mondtam, hogy jó, én szépen neveletlenül előretolakszom, felhívtam a nőgyógyászomat és ő intézte el, hogy megnézzék. De ha nincs ismerős, akkor várhattam volna még jó sokáig.

Unokatestvéremnek vesekövei voltak négy évesen és neki is több, mint fél évet kellett várni a műtétre. Addigra már rengeteg lett neki és szegény nagyon szenvedett.:(

2009. jún. 29. 20:10
Igen ezt én is ismerem a férjem szintén vállalkozó félholtan is menni kell, mert különben nincs zsé a számlákra mivel a fizetésem még kajára sem elég! Nekem még csak lesz nyögdíjjam de neki?
180. erikpipi (válaszként erre: 179. - Katalin1962)
2009. jún. 28. 21:27

:) Szerintem ez mindenkire érvényes. Ha a férjem nem dolgozik, akkor nincs bevétel, vagy elmegy az ügyfél, mert nincs kész időre munka. 2 napot nem hiányozhat, még itthonról is dolgozik ha beteg.

Nem is nagyon van olyan munka, ahol tolerálják ha valaki beteg.

179. Katalin1962 (válaszként erre: 178. - Erikpipi)
2009. jún. 28. 21:14
Eü.-ben dolgozókat is írhattam volna. Tudják, hogy ha nem jönnek be dolgozni nincs aki helyettük beosztható lenne, mert olyan kevesen vannak.
178. erikpipi (válaszként erre: 168. - Katalin1962)
2009. jún. 28. 21:00
Nem értem, ezt a közalkalmazott dolgot.
177. erikpipi (válaszként erre: 175. - Ebcfbfbb78)
2009. jún. 28. 20:58
Nézd meg a várólistákat, elméletileg bárhol műthetnek, ahol hely van.
2009. jún. 28. 20:56
Na ja, ez a volumen korlát! A beteg meg vagy kibírja vagy nem. Kívánok Neked mielőbbi gyógyulást!
2009. jún. 28. 20:33

elegem van!!!! kimutatták az epekövet, meg a tüneteim alapján meg hasi uh sem kellett vna - de rend a lelke mindennek.

meg van: több apró kő.


görcsölök mint állat. mikor menetem a sebészhez rá bő 2 hónapra adott időpontot.

már egy hónap elmúlt de még van egy hőnap.

csütörtök óta szenvedek .csüt. óta 2x volt kint orvos nálam.

miért nem tudnak előbb megműteni??

az orvos azt mondta ő már azonnal megtudna műteni de nem tőle függ!!!

akkor kitől és mitől függ?

megvárják míg begyullad, kifakad aztán meg fültől fülig vágnak majd...

meg ha gyulladt megint 8 hétig hozzám sem szagolhatnak..

de akkor perelni fogok már mert kurvára elegem van!

174. tari
2009. jún. 10. 22:16

Nos úgy tűnik, hogy az eü-ben dolgozók általánosan elégedetlenek!

Én is ápolónő vagyok 11éve, de az utóbbi 3évben azon gondolkodom, hogy mi egyebet csinálhatnék mert nem elég, hogy nem fizetik meg az ember élet megmentését de még csak nem is becsülik meg azt aki gyógyít!

Bár Én most a picikém születése miatt nem dolgozom, de lehet, hogy nem is az egészségügybe megyek vissza!

Semmibe sem nézik se az ápolókat se az orvosokat!:(((


Azt azért fontosnak tartom leírni, hogy Én nagyon szeretem a munkámat!!!

Csak tettek róla, hogy kiábránduljon belőle az ember!

Persze az eü-ben is emberek és leginkább különböző emberek dolgoznak!A betegek meg egy kalap alá vesznek mindenkit aki az eü-ben dolgozik!

Mint betegnek(vagyis szülő nőnek) nekem is nagyon rossz véleményem van az ellátásról, csak az a különbség a többi emberhez képest, hogy Én tudom, hogy miért ilyenek!Igaz, hogy nem értem meg Őket, mert Ők választották ezt a hivatást!És azt mondom, hogy aki nem érzi jól magát a munkája közben az ne féljen váltani!


Nos egy szó mint száz! Nagyon rosszul áll a magyar egészségügy szénája!!!!

2009. ápr. 23. 19:45

Huh, ma megint dühöngve jöttem el a szakrendelőből.


Reggel 7-kor már oda szoktam menni, hogy bejussak időben, hogy ne késsek el a munkából. Ma is így tettem. Az asszisztensek látták, hogy ott ülök, de csak 8 előtt 10 perccel szóltak, hogy csak 11-re jön dolgozni, mert bizottsági ülésen van a doki (képviselő a városban:(((). Ezt még lenyeltem, mert 11-ig úgyis dolgom volt a városban. 11-kor mentem a receptekért, amit az asszisztensnő előttem nyomtatott ki. 2x szóltam be, hogy itt vagyok a receptekért. Válaszként mindig "Mindjárt!"-ot kaptam. 11:20-kor dolgom végezetlen jöttem el, mert 11:30-tól kezdődik a munkaidőm. Szépen el is késtem.


Az a szomorú, hogy nem ez az első eset vele. SOHA nem tartja a rendelési időt: vagy később kezd, vagy jóval korábban megy el. Viszont a mai eset után jelenteni fogom! Tudom, hogy ki vagyunk szolgáltatva, de eltűrnünk sem szabad!

172. a7a90ace89 (válaszként erre: 169. - 115c013715)
2009. márc. 1. 06:20
Nagyon örülök, hogy van pozitív tapasztalat is, mert ez azt jelenti, hogy okosan csinálják. Csak az a baj, hogy ez iszonyúan kevés. 99%-ban rossz a tapasztalat. Ez nem tűnik fel ott, fent senkinek?
171. a7a90ace89 (válaszként erre: 168. - Katalin1962)
2009. márc. 1. 06:18
Talán "a nemzet napszámosai" lenne a legkjobb összefoglaló szó ránk. Nem?
170. Awela (válaszként erre: 168. - Katalin1962)
2009. febr. 27. 08:43

Ez így van! És ezektől az emberektől vesznek el mindent, nem adnak semmit. Az én tapasztalatom ez. Kapunk ezer forintot az államtól, mert iskolába járat minket anyánk, aztán osszuk be. De ösztöndíjat soha, meg egyéb mellékest sem, mert minden fillér látszik és trisztességesek vagyunk. Végeredmény: mehetünk gyerekként is dolgozni, ha el akarjuk végezni az iskolát és munkát szeretnénk később is.

Bocsi, de ez nagyon kikívánkozott.

2009. febr. 26. 21:09
A kajáról szólt az indító cikk, nekem ezzel van egy pozitív tapasztalatom. II. Gyerekklinika. ( hónapot töltöttem ott beteg gyerekkel. Komolyan mondom tök jól főztek. Volt olyan kaja is amit előtte még sehol nem ettem!!! Odafigyeltek a gyerekek igényeire, gyakran volt cékla, mert segíti a vérképzést stb. Tízórai, uzsonna is volt túrórudi, puding ilyenek. Szóval meglepő volt nagyon, mert mindenhol csak szídják a kórházi kaját.
168. Katalin1962 (válaszként erre: 167. - A7a90ace89)
2009. febr. 26. 20:59
Szerintem azok a közalkalmazottak akik nem tudnak adót csalni, betegen is bejárnak dolgozni és orvost csak akkor látnak mikor valakihez ők hívják. Minket már nem is közalkalmazottnak hanem valami más szóval kéne bennünket hívni talán balek ez a jó szó.
167. a7a90ace89 (válaszként erre: 166. - Katalin1962)
2009. febr. 26. 20:38

Kíváncsi lennék, hogy miből ítélik meg, hogy pazarló ez eü!


Amúgy a tegnapi fejtágításon ugyanezt mondták nekünk, pedagójgoszoknak.


Akkor arra lennék kíváncsi, hogy ki nem pazarló ebben az országban!

2009. febr. 26. 18:59

Most hallottam, hogy pazarló az eü. Kb. két éve nem növekedett a gyógyszerre fordítható összeg sőt a kiszabott keret 70%-át használhatjuk fel. A gyógyászati eszközökre fordítható összegnél ugyanez a helyzet. A beteg ágynál és a hozzátartozó előtt mi állunk mikor azt kell mondani, hogy nincs vagy hozzanak be. Nekem lenne egy pár javaslatom: pl. alkoholbetegeket max. kétszer lehessen ingyen kezelni harmadszorra fizesse ki az ellátást hiszen a piáért is fizet amig delirál addig úgy is spórol.Valamint limitálnálnám a bennt fekvések időtartamát ugyanis nem kell 9-10hónapig foglalni az ágyat aki akar 1-max. 2 hónap alatt is meggyógyul.

Intézetenként a detoxikálás 40 millióba kerül évente pedig mindenkinek jogában áll annyit inni amennyit csak akar hiszen demokrácia van. Miért kell egy embert aki egy éjszakát már a detoxban töltött és reggel eltávoztatták 11 órakor újból tök részegen felvenni? Igazságtalannak tartom ezt a pénzt a valódi betegekre lehetne költeni.

2009. febr. 14. 18:10

Nem tudom elhinni, hogy ezt ott fent, a magas lesen ülők nem veszik észre! Összeomlik az eü, utána szép lassan az oktatás...mi jön még ezután?

Elhagynám én is a pályát, de nem tudom, mert máshoz nem értek. Tanító+tanár már a kutyának sem kell.


Rossz pályát választottam!

164. Awela (válaszként erre: 163. - Katalin1962)
2009. febr. 11. 06:21
Ezt nagyon sajnálom. Nálunk is volt ápoló a családban, de ott kellett hagynia, mert 3 gyerek mellett nem tudta vállalni. Annyi pénzért meg pláne nem. Mondjuk jól is tette, mert utána nem sokkal be is zárták a kórházunkat. Most nincs is 45 km-es körzetben egy sem.
2009. febr. 11. 04:49
Mi lett veled eü? Mi lesz veletek betegek? Egy- két évre saccolták az eü. összeomlását, hát nálunk már itt van! Az osztályon dolgozó nővérek több mint fele segédápoló! A betöltetlen állások száma elérte az 50%-ot! Nap mint nap mondanak fel jól képzett ápolók és fordítanak hátat ennek a méltatlanul lealacsonyított szakmának. Vérzik a szívem egy egy búcsúzásnál, de megértem őket.
162. a7a90ace89 (válaszként erre: 161. - Awela)
2009. febr. 8. 13:45
Örülök, hogy megosztottad tapasztalatod velünk is. Nagyon elszomorító a helyzet, nagyon kevés az, amikor segítőkészség mutatkozik náluk. Persze, az orvosokról beszélek, hiszen az ápolónők nagyrésze szívvel-lélekkel csinálja. A szinte alamizsnáért.
161. Awela
2009. febr. 8. 12:23

Most olvastam el a cikket, szeretnék kicsit mesélni, ha nem gond.

Egy évvel ezelőtt eltört a kezem. Tudtam, hogy eltört, nagyon fájt és furcsa színt öltött. Elmentem a közeli rendelőintézetbe, meg is röntgeneztek, majd elküldtek egy kórházba, mondván, hogy gipszelni nem tudnak. A kórházban még plusz kétszer csináltak röntgent, mikor már ott volt a papír a kezemen, csak gipszelni kellett. Végül hosszas gondolkodás után mindenféle ápolás után hazaküldtek. Természetesen nem gyógyultam meg, ezért hazautaztam a szüleimhez (180 km), ahol a egy perc alatt megmondta a képről, hogy tényleg törés. Ezt mellesleg már ketten elmondták azelőtt is, de a doktornőnek, aki utoljára vizsgált, ezt mondhattam. Így aztán 5 nappal a törés után került gipsz a kezemre. Ez a negatív élmény, de rögtön utána jött egy nagyon pozitív is.

Gipszes kézzel beállítottak tesiórán labdázni és az egyik lány teljes erőből fejbedobott. Kihívták a mentőt, hiába tiltakoztam, ők bevittem a kórházba. Rettegtem, mi fog történni, de aztán nagyon meglepődtem. Rögtön bevittek vizsgálni, hamarosan ágyat is kaptam, mert a dokim nem akart hazaengedni, nehogy bajom legyen, egyedül áltem akkor. Bent tartottak 2 napig. Rengeteget foglalkoztak velem, mindig jött egy-egy ápolónő, aki megkérdezte, hogy vagyok, a doki óránként vizsgált. Enni mondjuk csak kétszer kaptam, utolsó este és reggel, nem is akartam enni, de a nővérek rábeszéltek.:) Az biztos, hogy ha bajom lesz, oda fogok visszamenni, a másik kórházba viszont soha többé.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

2008. dec. 15. 04:47
Köszi én is nagyon remélem mert ez így nem mehet tovább!
159. a7a90ace89 (válaszként erre: 158. - Katalin1962)
2008. dec. 14. 20:51
Remélem sikerrel jártok!
2008. dec. 13. 21:56
Nagyon várom már a január 12.- ét. Végre mi is sztrájkolunk! Talán felfigyelnek ránk is.
157. csjuli (válaszként erre: 154. - Iliila)
2008. júl. 11. 19:32
Sajnos ilyen az orvosok hozzáállása. És már a paraszolvencia se számít. Aztán mi nővérek isszuk meg a levét mindennek, mert hogy az orvossal nem lehet csúnyán beszélni.
156. csjuli (válaszként erre: 153. - Mazsi36)
2008. júl. 11. 19:29
Hát rosszulleszek, komolyan.:(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook