Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2016. nov. 6. 13:46
Szia tuttuka. Sikeres mütétet és mielöbbi felépülést kívánok.
2016. nov. 5. 16:17
Köszönöm a válszokat mindent megteszek azèrt hogy meggyógyuljak. Mèg egy picit sántitok,remèlem ez is elmúlik hamarosan. Mindenkinek jobulást ès kitartást kívánok.
2016. nov. 5. 11:33
Tuttuka! Minden jót kívánok,nyolcadikán gondolok rád!
2016. nov. 5. 11:11
Drukkolok neked itt is.....
1692. Huncut63
2016. nov. 4. 16:13
Tuttuka! Ügyes légy, gondolok rád, jelentkezz mihelyt tudsz!
1691. Huncut63 (válaszként erre: 1688. - Czipár Kati)
2016. nov. 4. 16:12
Ami fontos még, hogy torna közben pipában legyen a lábad, már azzal is nyújtod. Mindenféle gyógytorna alatt így kell lennie a lábnak.
1690. tuttuka (válaszként erre: 1688. - Czipár Kati)
2016. nov. 4. 13:55
Még annyit, hogy a kislabdát görgetheted is fekve, az remek hajlítás is
1689. tuttuka (válaszként erre: 1688. - Czipár Kati)
2016. nov. 4. 13:48

Szia! Nekem extra nyújtásnak azt tanácsolta a gyógytornász, hogy kis torna labdára tegyem a sarkam, vagy egy vastag könyvvel támasszam alá mindig amikor lefekszem vagy csak ledőlök tv-t nézni, olvasgatni. Szinte észrevétlenül nyúlik. Eleinte persze húzódik, de később észrevétlenü nyúlik a térd. A duzzadást én még 18 hónap után is "jegelem", illetve a sima hűtőszekrényben tartott jégzselét teszem fel, időváltozáskor előfordul hogy dagad, persze egyre ritkábban.

Jobbulást!

2016. nov. 4. 12:22
kedves fórumozok. olvasom a kommenteket nekem az problémám hogy 4 hónap után is még mindig csak 105fok.minden nap csinálom a tornát, a doki azt mondta hogy 1év mire lemegy a duzzanat és meggyogyulnak az izmok.Szeretnék tanácsot kérni hogy tudnám jobban nyujtani és hajlitani. a tanácsokat elöre is köszönöm.
1687. rolátor
2016. nov. 4. 10:22

Kedves sorstarsak!

Regen jartam itt de rendszeresen olvasom a bejegyzeseket.

Kivagyok idegileg, nem volt turelmem irni.

Ismet mutet elott (az 5.) allok. Kiveszik az elmozdult terprotezist kimerevitik, kesobb betesznek egy masikat.

Felmerult a baci goc gyanu. Most csontodemarol, csontburjanzasrol beszel a doki.

Kerem aki tud barmit is errol irja meg. Sokat segitene.

Koszonom!


Fajdalommentes szep napot!

Judith

1686. rolátor (válaszként erre: 1678. - Tuttuka)
2016. nov. 4. 10:04

Kedves Klarika!

Sokat gondolok rad es imatkozom erted, hogy minden rendben legyen a mutetednel. Legyen olyan sikeres mint az elozo!

A mutet napjan gondolatban, teljes szivvel veled leszek!

Udv. Judith

1685. feri53 (válaszként erre: 1684. - Hörömpő)
2016. okt. 30. 18:57

Kedves Hörömpő!


Köszönöm a tippeket, utánanézek, hogyan lehet kicserélni a túrabot fogantyúját, mert összecsukható túrabotom van a régi szép időkből. A 93 cm lehet hogy elég lenne, úgyhogy megnézem azt is. Mégegyszer köszönöm!

1684. Hörömpő (válaszként erre: 1682. - Feri53)
2016. okt. 30. 06:50
Kifelejtettem, hogy a túrabot foggantyúját (ha így hívják) ügyesen ki lehet cserélni, legalábbis én ilyet láttam. Közben találtam egy Thuasne nevű céget, ami hirdet összecsukható botot 93 cm magasságig. Bár nem tudom az elég magas-e már.
1683. Hörömpő (válaszként erre: 1682. - Feri53)
2016. okt. 29. 22:34

Feri53, teleszkópos túrabot - nézz utána hegymászó sport szaküzletekben. A túrabot eleve magasabb és nagy teherbírású. Biztos hogy létezik összecsukható verzióban is.

Milyen mázlim van 159 cm-vel...

1682. feri53 (válaszként erre: 1681. - Hörömpő)
2016. okt. 29. 21:46

Kedves Hörömpő,

Igen, szerettem volna venni összecsukható botot, sajnos az én magasságomhoz nincs megfelelő. Pedig a 195 centi nem olyan sok...

1681. Hörömpő (válaszként erre: 1680. - Feri53)
2016. okt. 29. 18:28

Fer53, szerintem a 130-140 fok nagyon jó, bár én is azt hiszem 140-en túl nem megy. (Ne legyen igazam). A javulással kapcsolatban: én időnként azt érzem hogy nem haladok, ezt "plató" effektusnak érzem. (Feljebb jutottam ugyan, de nincs tovább.) Aztán egyszer csak megint megindul a javulás és el kell töltenem valamennyi időt a következő platón. Ez éppen valahol a harmadik hónap után állt be így.

A repüléssel kapcsolatban: lejjebb már írtam tapasztalatokról, annyival kiegészíteném, hogy kényelmesebb lett volna a reptéri bolyongás (átszállással mentem) ha viszem az összecsukható botomat. Időnként jól jött volna.

1680. feri53
2016. okt. 28. 21:36

Kedves Sorstársaim!

Ma három hónapos a térdprotézisem. Minden nap javul egy kicsit, sajnos egyre lassabban. A hajlítás most kb 130-140 fokos, azt hiszem nem lesz jobb. Leguggolni már sok éve nem tudok, ez már így marad. Kicsit csúnyán, de már megy a lépcsőn járás váltott lábbal. Fájni még fáj időnként, de ez függ a használat módjától és mértékétől is. Még van folyadék is a térdemben, remélem a sok használat előbb-utóbb eltünteti. Elkezdtem a biciklizést is, 13-20 km-es távolság egy huzamban sík terepen már gond nélkül megy. Felszállni, elindulni kicsit nehezebb a 28-as férfikerékpárral mint korábban, de azért sikerül. Jövő héten kipróbálom a repülést is, igaz rövid távra, csak Európán belül.

Olvasva a hozzászólásokat föltűnt - gondolom már másoknak is - hogy kórházanként mennyire más és más tanácsokat adnak a betegeknek. Eltérőek a műtét előtti vizsgálatok is.

Azt hiszem a másik térdem operációjakor rögtön a három hónapos állapotot fogom kérni.

Mindenkinek további gyógyulást, a műtét előtt állóknak sok szerencsét.

1679. tuttuka
2016. okt. 27. 15:50
Természetesen ROLÁTORT és nem ellátott! Fene ebbe a tabletbe!
1678. tuttuka (válaszként erre: 1676. - Anikó 1958)
2016. okt. 27. 15:46

Szia Anikó! Nagyon gratulálok a 120 fokhoz, igaza van Hörömpőnek, nagyon jó ez, különösen hogy segítség nélkül érted el. Persze az orvos ezt saját sikerének is elkönyvelni. De kicsit igaza is van. Sokkal korábban már írtam valakinek, hogy én sokáig dolgoztam az egészségügyben, nem gyógyítóként, könyvtáros voltam egy kórházban. A munkámhoz tartozott, hogy a szakirodalomban kutassak, de mivel én nem tanultam anatómiát és egyebeket, sokat is kellett kérdeznem. Kaptam részletes magyarázatokat, de amikor a saját bajomban kellett tudakozódni, hirtelen nem is tudtam jól kérdezni. A dokik nem túl bőbeszédűek, idejük se nagyon van rá. Ezért én is azt a gyakorlatot követem, amit itt egyik fórumtársunk javasolt: amikor valami probléma eszembe jut, gyorsan leírom, így a kontrollra màr egy kisebb listával megyek. Ez a mi listánk.

Más. Valóban én rengeteget gyalogoltam úgy, hogy az unokák babakocsiját toltam, de könnyű dolgom volt, mert a lányomék 10 házra laknak. De egy ellátott szerintem felírnának Neked is, nem szégyen az, de jó szolgálatot tesz. Vagy vegyél egy pár túrabotot (nordic walking-ot) és azzal sétálj sokat. Nagyon jól haladsz!. A leszázalékoláshoz nem tudok hozzászólni, de az biztos sehol nem adnak elegendő tájékoztatást, mindenre magunknak kell gondolni.

További gyógyulást, jó egészséget kívánok és sok örömet a kisunokához!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1677. Hörömpő (válaszként erre: 1676. - Anikó 1958)
2016. okt. 27. 09:20
Anikó, a 120 az nagyon jó, de dolgozz még rajta erősen. Rengeteg időd van még javulni, ès ha az unokád elindul, sokat kell szaladnod meg guggolnod. Azt hiszem Tuttukánál olvastam valahol hogy a babakocsit rolátorként működteti. Mindíg eszembe jut amikor az Aprót tologatom, és jóval többet is tudok vele gyalogolni.
2016. okt. 27. 06:30
Kedves Hörömpő.Utána néztem a dokinak a neten. Ott láttam ,hogy katona orvos volt százados talán ha jól emlékszem, biztos ezért ilyen közlékeny.A zárójelentésben 120/0 hajlitás van irva és ezzel teljesen elégedett. Főleg, hogy gyógytornász nélkül értem el.A fellebbezésem még folyamatban van nem kaptam rá választ. Amúgy tiszta nyomozás az életem, mert senki nem mond semmit. Most ott járok, hogy kiderült nem lett volna szabad bejelentkezni a munkaügyi központba mert onnan kapom az aktiv koruak ellátását és ez rendszeres jövedelemnek számit ezért utasitották el a megváltozott munkaképességüek ellátását.Csak éppen azt nem irták meg a határozatban, hogy lemondhatok a kisebb ellátásról és visszamenőleg jár a magasabb. Úgyhogy nem csak a dokim ilyen nem közlékeny. Jobb szót erre nem tudok. Remélem a térdem nem fog újra bedagadni és jó lesz a röntgenem is.
1675. Hörömpő (válaszként erre: 1674. - Anikó 1958)
2016. okt. 26. 22:39
Nem valami bőbeszédű a doktorod Anikó. Hogy vagy egyébként, hajlitással, tornával? Mi lett a fellebbezéseddel?
2016. okt. 26. 20:14

Szép estét Mindenkinek.

3 hónap után megvolt az első kontroll vizsgálatom.Azzal kezdtünk, hogy le kellett csapolni mert tele volt valami folyadékkal. A doki azt mondta valamiizületi reakció miatt, de ezt nem nagyon értem mert az izületeimmel hál Isten eddig semmi probláma nem volt. Minden esetre 3 hét múlva újra kell menni hogy megnézze dagad e, vizesedik e.Bele se merek gondolni abba mi lesz ha igen.Nem vagyok egy kényeskedő tipus, mütét után még fájdalomcsillapitót is csak a pár napos korházi bentlétem alatt szedtem, de minden elismerésem azóké akik még egyszer belevágnak egy ilyen mütétbe. Én biztos meggondolnám, habár tudom, hogy muszály. Csak azt furcsállottam egy kicsit, hogy a doki nem volt kiváncsi a röntgenemre. Elküldött ugyan dehozzá már vissza nem kellett menni. Majd megnézi három hét mulva. Mindenkinek további gyors gyógyulást a mütét előtt állóknak pedig sok kitartást kivánok

1673. Hörömpő (válaszként erre: 1669. - Tuttuka)
2016. okt. 26. 19:30
Tuttuka, teljes mértékben szorítok a műtéted meg a felépülésed miatt is. Elöljárómnak tekintelek, mert valószínűleg januárban én is viszem a másik térdemet is. Addig meg vadul tornázom meg erősítek, mert a mostani műtöttnél is az volt a szerencsém hogy nem romlottak le a műtét előtt az izmok. Azt akartam is kérdezni hogy a műtött térded az teljesen panaszmentes, vagy pl. Van olyan hogy eszedbe se jut hogy műtve van? Nekem nem fáj, de lépcsőn főleg lefelé óvatos vagyok és többnyire van egy olyan érzésem mintha egy térdharisnya gumija szorítaná.
1672. rolátor
2016. okt. 26. 19:21

Janos53

Kerdeztem priviben!

Udv. Judit

1671. janos53 (válaszként erre: 1670. - Rolátor)
2016. okt. 26. 15:12
Szia rolátor!! Privát üzenetet írtam neked válaszként a kérdésedre.Jobbulást..üdv.János
1670. rolátor
2016. okt. 26. 14:36

Janos53

Irtam a priviben!

Varom a valaszod!


Rendszeresen kovetem az oldalt!

A jelenlegi rossz allapotom miatt nem irok.


Mindenkinek fajdalommentes szep napot.

Judit

1669. tuttuka (válaszként erre: 1668. - Hörömpő)
2016. okt. 25. 15:26

Igen ez nagyon fontos lenne mindannyiunknak, műtét előtt és után is. Tavaly előrehozták a műtétemet áprilisra, így elmaradt a szisztematikus felkészülés. Most szeptemberben voltam nappali kórházban, ahol ismét egy szuper gyógytornászt sikerült kapnom. Remekül összeszedett, azóta is csinálom a "házifeladatokat" és szerencsére hetente egyszer a tornász nő is rám néz. (A vejemhez jár (2x14), és olyankor rám is néz.) Holnap megyek az aneszteshez és két hét múlva műtét. Kicsit szoríts nekem!

További aktív életet, jó egészséget kívánok sok szeretettel!

Tuttuka Klári

1668. Hörömpő (válaszként erre: 1666. - Tuttuka)
2016. okt. 25. 00:04
Tuttuka én nem vagyok meg nem is voltam soha derékfájód, viszont a műtét után két hónappal érezni kezdtem valami bizonytalanságot a derekamban, ami szerintem a megvàltozott statikai viszonyoktól lehetett, meg persze a kényszerpihenőtől. Nagyon igazad van hogy a műtét után , de szerintem a műtét előtt is már kell csinálni gyakorlatokat a csípőre, hátra, tartóizmokra.
1667. orjulci (válaszként erre: 1666. - Tuttuka)
2016. okt. 23. 16:51

Kedves Tuttuka!

A hévízi rehabhoz sok reményt fűzök, de egyelőre várom a választ, mikor mehetek. Gondolom december, január előtt biztos nem férek be. A gyógyvizet mellőzöm vagy csak kissé használom majd, inkább a gyógytorna és a kezelések érdekelnek.

Köszi a tanácsokat, én is fájdalommentes napokat és egészséges mozgást kívánok!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook