Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
376. Huncut63 (válaszként erre: 375. - Fafnir)
2015. jún. 14. 12:25
Hogy hogy ilyen fiatalon nincs más alternatíva? Mi történt a térdeddel?
375. fafnir (válaszként erre: 372. - Viaszvirág)
2015. jún. 14. 09:53

Az igazság az, hogy a dokim azért tette júniusra a műtétet, mert azt kértem, úgy műtsön meg, hogy ne kelljen halasztanom az egyetemen. Azt mondta, ha megműt most, akkor szeptemberben be tudok menni az óráimra. (Logikusnak gondoltam, hogy ha oda bemegyek, akkor dolgozni is be fogok tudni...) aztán megtaláltam a fórumot, és mindenki azt írta, hogy sokkal lassabb a gyógyulás, mint várták.

Engem igazából kisebb meglepetésként ért a dátum, sajnos nagyon elhúzódtak a dolgok, és senki nem mert megműteni, mivel nagyon fiatal vagyok még hozzá... mikor végre megtaláltam a mostani a dokimat, azt mondta nincs mire várni, alaposan kivizsgált, és 1 hónap múlva megkaptam az időpontot. Én úgy készültem, hogy várólistára vétel után kb 1-2 év, nem pedig 1-2 hónap lesz hátra a műtétig, és hirtelen nem tudtam kérdezni tőle semmit, úgyhogy most internetről próbálok informálódni, és kérdéseket gyűjteni, hátha még lesz alkalmam feltenni az orvosomnak.

374. dd476f9bd0 (válaszként erre: 373. - Benguzde)
2015. jún. 14. 00:18

Igen én ismerem!


A műtét utáni korai gyakorlatok nagyon hasznosak:

erősitik a műtöt lábat,

akadályozzák a letapadást,

várkeringést stabilizálják,

hajlítást,nyújtást segítik!

/ A térd hajlítás a mai napig a tornámba benne van/


A korai mobilizálás nagyon jó a gyaloglás,állóképesség növelésére,ugyan olyan hasznos a lépcsőzés is.


A haladó gyakorlatok:

legfontosabb gyakorlatok voltak nekem,kivéve a bokára helyezett súlyok,mivel borzasztóan vékony bokáim vannak és ezt a gyakorlatot kihagytam.

A térd hajlítást állva,széktámlájába kapaszkodva csináltam napi nagyon sokszor.


Kántor Klárának is leírtam privibe ezt a gyakorlatot is és a szobakerékpár használatát is segítségként,remélem hasznosnak találja vagy találta.


Benguzde ügyes vagy sok frissen műtött betegnek segítesz vele, hogy feltetted!

Sajnos én ezeket vagy a gyógytornámat nem tudom feltenni,pedig szivesen megosztanám frissen műtött társaimmal.


Mivel a Doktor gyógyultnak nyilvánított így utravalóként azt mondta a záró és kontroll papírokra tegyen egy fiók mélyére és nem kell elővenni, nézegetni meglesznek azok ott szépen.


Hát megfogadom a tanácsát!


Köszöszöm a fórumozó Beteg-társaim hasznos tanácsait és főleg azoknak akik segítettek mikor látták, hogy szükségem van RÁ!

HÁLÁS KÖSZÖNET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kívánok jó egészséget mielőbbi

felépülést és minnél előbb érezze át mindenki azt amit ÉN!!!

Szerintem az egészség a viágon a legfontosabb!!!!!


Üdvözlettel: Anna50

Anna

2015. jún. 13. 22:35

Ismeritek ezt az oldalt???


[link]

372. viaszvirág (válaszként erre: 371. - Fafnir)
2015. jún. 13. 19:17

Szerintem nem fogsz te szeptemberben dolgozni! Nekem 6 hétig 2 mankózni kellett és 3 hónapig 1 mankózni.

Engem szeptemberben műtöttek és még mindig nem tudok tartósan gyalogolni, de már sokkal jobban bírom.

Félévet minimum számolhatsz. :-))))))

371. fafnir
2015. jún. 13. 18:40

Üdv Mindenkinek!

Még új vagyok errefelé. Június 29-én kapom meg az első térdprotézisemet sajnos elég fiatalon. Elolvastam a topicot az elejétől, és kicsit kétségbeestem, hogy ilyen lassú a gyógyulás. Szeptemberben már szeretnék visszamenni dolgozni, szerintetek ez lehetséges? Tudom, hogy nyilván állapotfüggő is, de tudok fakír lenni, ha nagyon muszáj, túl vagyok már pár húzós dolgon.

Minél jobban utána olvasok a dolgoknak, annál jobban elkeseredek, hogy rám is ez vár, de sajnos nincs más lehetőség. Előre is köszönöm a válaszokat.

370. Kántor Klára (válaszként erre: 366. - Macifű)
2015. jún. 10. 12:51

Kedves Macifű,

ezt a leveledet akár én is írhattam volna.

Én ugye egy nappal korábbi műtött vagyok, tehát elmúltam én is 5 hónapos (a heteket számolva), és mint korábban írtam - és mint most te - komolyan mondom rosszabb a helyzetem, mint amikor 3 hónapos voltam.

Arról régebben letettem, hogy valahová el tudjunk utazni. (Max. ugye Ceglédre, vagy kicsit tovább a testvéremhez.)

A gyogytornászom hetente egyszer jön, most én fizetem...

A hajlításom nem sokat javult, max. 110 vagyok. Lépcsőzés felfelé kapaszkodva normális, lefelé kapaszkodva csak fokonként. Mivel nekem a műtetlen térdem majdnem teljesen használhatatlan, így utcára csak mankóval megyek. Ha kisérettel vagyok, akkor teljesen sima terepen elengedem a mankót, de lelépni egy lépcsőt pl.szörnyű...

Ezt a só ügyet kipróbálom, de ez min segít?

Valóban visszaút az nincs és mostmár nekem be kell fejeznem, mivel a másik sem nem maradhat így...

Elmentem a reumás dokinőmhöz - aki a műtő orvost is ajánlotta (nem a korábbi scopos műtéteket végzőt) és nem tetszett neki, hogy még mindig meleg a térdem. Írt kenőcsöt és ultra hangot kért, amire még Pesten is két hónapot kell várnom. Gondolom a műtő doki, akihez július végén kell mennem, szintén csináltat valamit, majd beszámolok.

Várom tőled is a beszámolót.

Még annyit: a vágástól balra (bal térdről van szó) hozzá sem lehet a bőrhöz nyúlni, és fáj, fáj, fáj... állandóan. Olyan érzésem van, mintha a kütyü kinyomná a bal oldalamat ill. ide-oda mozogna bent.

Mint írtam korábban a doki szerint meg kell szoknom a "kütyüt" és megmutta mit tettek be, ami ugye nem kutya...

A reumás dokinő azt mondta: ne törődjek a hajlítással,lépcsőzéssel, kizárólag az a fontos, hogy ne fájjon... Hát ezt én is tudom.

Tényleg 1 év lesz az a 6 hónap, ha egyáltalán...

A műtött térdemen a lábam szára egész más színű, mint a másik. Itt a fórumon valaki azt mondta: még rossz a keringés...

Szóval, ha van új, jövök és várok mindenkit jó vagy rossz hírrel....

2015. jún. 10. 12:27

KEDVES MINDENKI,


szóval, nem is tudom,mi történt itt a levelezés során. Elolvastam a 362-es levelem, Anna 359-es levelét és nem értem, miért kell alárkinek is elnézést kérnie. Semmi nem hangzott el senki részéről, ami félreérthető lehetett volna. Szerintem legalább is. Humorizáltunk, írogattuk a gondolatainkat, esetleges fájdalmainkat stb.

Kedves Anna, írtál nekem privátiban, arra válaszoltam és köszöntem a buzdításodat, vígasztalásodat. A 362-es levelem talán azért ment neked, mivek én még kevésbé látom a gyógyulásom menetét, de ezzel nem bántottalak remélem. Köszönöm Esli 367-es levelét, miszerint szerinte sem kell elnézést kérned, vagy akár nekem.

Esli örülök, hogy ennyire jól vagy és Annának is, hogy már dolgozik!

Macifű levelére külön írok, mivel szörnyen "érdekes".

368. dd476f9bd0 (válaszként erre: 367. - Esli)
2015. jún. 9. 14:27

Kedves Esli!

Kószönöm!!!

356-os humoros Benguzda beírása a jégről annyira találó volt nekem,hogy nem tudtam kihagyni a választ rá a 359-es beirásommal.

Meglepődve olvastam Klára 362ssz. levelét amely sok mindenről szól de a vége okozott meglepetést amely

/ VÁLASZ ANNA 50 HOZZÁSUÓLÁSÁHOZ/

Hogy miért nekem szól a levele ez nekem is RELYTÉLY, így hát ha nekem címezte és mivel én mindenkit tisztelek még ismeretlenűl is hát többször is elnézést kértem a SEMMIÉRT!

Hidd el nekem is érthetetlen az egész,de jobb a békesség!!!

Hát ennyi a történet az én lelkiismeretem tiszta!


Május végén voltam a Doktornál mindent megnézett, nyújtottunk-hajlítottunk,130fok a hajlítás sokat nevettünk a régi buta kétely-sorozataimon,egyszóval Esji GYÓGYULT vagyok és most nevesenek ki de ezt most úgy írom NEKED, hogy POTYOGNAK A KÖNNYEIM!!!

Junius 1-től dolgozom 6 órásba, most értem haza.

Megérte a szenvedést és a kinlódást és a nagy KITARTÁST és ,hogy bíztam magamba, hogy képes vagyok a teljes gyógyulásra és sikerűlt!


Esli szívből kívánok minden jót és nagyon-nagyon jó egészséget és mielőbbi felépülést, teljes gyógyulást mint írtad a prt. jól működik ez azt is jelenti a szervezetet hamar befogatta-elfogadta a változást és ez már a gyógyulást,a térd gyógyulását jelenti.

Nagyon örülök a gyógyulásod menetéhez, csak így tovább,kitartást és szorítok nagyon NEKED!!!!

Mégegyszer köszönöm Esli, hogy írtál!

Szia: Anna

367. Esli (válaszként erre: 365. - Dd476f9bd0)
2015. jún. 9. 10:58

Kedves Anna50!


Olvasva a fórumot és többek között, kedves Anna50 a Te leveleidet is figyelemmel kísérve egyik-másik betegtársunk hogyan halad a gyógyulás útján, hiszen én is sajnos érintett vagyok 55 évesen. 13. hete műtött vagyok, mankó nélkül járok, a protézises térdem gyönyörűen működik, lefele menetel a lépcsőn még nem megy és van egy stabil, a háziorvosom szerint a műtét által kiváltott lumbágóm, amely majd elmúlik, addig is fájdalomcsillapítóval kezelem magam . Próbáltam megfejteni mi miatt kérsz elnézést Klára betegtársunktól, de semmi okot erre nem találtam. Magyarázat lehet, hogy nem vagyunk egyformák (hála Istennek) több vagy kevesebb toleranciával rendelkezünk, kortól ez független.


Jobbulást Mindenkinek.

366. macifű
2015. jún. 8. 14:37

Szép napot mindenkinek!

Régen nem jelentkeztem, mivel sajnos semmi újat, vagy jót nem tudok mondani. Jun.13.-án leszek 5 hónapos, de komolyan mondom, 2-3 hete rosszabb a helyzetem, mint 3 hónaposan. A vágástól balra - és kizárólag bal oldalon - gyakran elszineződik, nagyon dagad, és fáj,fáj és fáj. Olyan érzéseim vannak, mintha a "kütyük" össze-vissza akadoznának odabenn.

Eléggé el vagyok kenődve, mert teljesen reménytelennek látom, hogy még ebben az évben egy utazásba belevágjunk.

A gyógytornásszal - amit a tb.finanszirozott - úgy, ahogy elvoltam, de a folytatás az egy bolhacirkusz volt. Be kellett mennem a rendelőbe - vidéki kisváros -ott aztán volt minden, csak térdtorna nem. Gyorsan abba is hagytam. Itthon tornászom a mai napig és szerintem elég eredményesen. A hajlítás sztem és az orvos szerint is jó, a lépcsőzés :felfelé normális, lefele csak fokonkémt megy. Segédeszközt már 3 hetes kor óta nem használok. Az orvosom elvette tőlem,eldobatta velem. Hát szenvedtem komolyan, de sztem ez megérte. Csak hát a fájdalom, meg az akadozás az van folyamatosan.

A súlyzózással kapcsolatban _ ez az egyetlen pozitivum, amit a gyógytornásztól kaptam- . Egy kilós sót - ugye ez nylonban van és ezért idomul a lábhoz - a lábszár ás a lábfej hajlatához kell igazítani és így emelgetni, illetve olyan "balettmozdulatokat" lehet csinálni, ami eszünkbe jut. Meg aztán a kilós sót meg is lehet duplázni, ha sikerül összeszkábálni, hogy ne essen le.

Hát én is várok, nem igazán türelmesen, de mivel nincs visszaút, ki kell várni a végét. Már majdnem tudomásul vettem a 1 év gyógyulási időt, merthát ilyen ütemben valószinüleg meglesz az 1 év.

Mindenkinek, gyógyulást, majd jelentkezem, ha túl leszek a 6 hónapos kontrollon.

2015. jún. 8. 08:17

Elnézést kérek de a lényeg lemaradt,mert már késésbe voltam, ugyanis junius l-től dolgozom,igaz 6 -órásként mert a 8-ás munkaidőt nem mertem még bevállalni!

Mégegyszer Klára elnézést ha magadra vettél valami olyat amivel szerinted megbántottalak!

Anna50

2015. jún. 8. 06:43

Mindenkinek jó reggelt és egészséges szép napot!


Kedves Klára elnézésed kérem ha valami bántó dolgot olvastál ki a 359.-es hozzászólásomhoz de BENGUZDE 356-os írásra szóltam hozzá, mivel nagyon kedvesen és humorosan írta,hogy "nem találom a jegemet,nem láttátok"kérdéssel.

Tudod én is szokszor nem találtam a jegemet és sokszor a tehetetlenségemben elsírtam magam és nem voltam képes ilyen jó kis humoros megnyilvánulásra pedig nekem is így kellett volna tennem és könnyebb lett volna minden a hozzászólással ezt akartam kifejezni BENGUZDE.nek

Írtam "szerintem mindannyian megszenvedtük a gyógyulás menetét,térddagadással,jegeléssel kétségbeesésekkel és kételyekkel"NEm értem mi ebben a bántó! Szerintem az idősebb mütött betegekre és JÓ MAGAMRA GONDOLTAM,DE INKÁBB MAGAMRA! /8 hétig az állandóan dagadt térdemre amit éjjel nappal jegeltem, 8 htes korombe mentem a 6 hetes kontrollra a megfázásom miatt és két mankóval és tele kételyekkel, kérdésekkel, és kétségbeeséssel.A Doktor csak nevetett rajtam és elmagyarázta ne para minden renben van,itt a felvétel a számitógépen, gyönyörűen de van épülve minden.De nálam továbbra is van és szerintem lesz is para szerintem mig Élek, mert én sajnos nagyon lelkis vagyok.8hónapos múltam szép a járásom a folyamatos lépcsőzéssel van egy kis gondom de nem erőltetem mert nekem így megfelel és eljött 8 hónap után az is ,hogy a Doktorral együtt nevetünk a kételyeimen.

Klára írod "én még nem találom a gyógyulás menetét"

Hát akkor mit csdinálsz IGEN IS A GYÚGYULÁS MENETÉN haladsz ,MINDENT MEGTESZEL TE IS A GYÚGYULÁSÉRT és TE is SZÉPEN GYÓGYULSZ itt van rá a leírt páldák sorozata ugyan ezekkel a dolgokkal megszenvedtünk, vagyis megszenvedtem én is .

Elnézést, hogy többes számot is használtam nem szeretnék senkit megint megsérteni egy félreértett

mondattal vagy kételyeimmel.

Nem gondoltam ,hogy ekkora bajt okozok egy humorus

kedves beírás reagálására, amit BENGUZDENEK szántam ,hogy csípem a humorát bár nekem írtak volna ilyet!!!


Klára megegyszer elnézésed kérem ha bármit is magadra vettél, semmi bántó szándék nem volt bennem, és olvasd el kérlek mégegyszer a 359sz bejegyzést és meglátod ez Rám csakis Rám vonatkozik és esetleg azokra akik talán már elfelejtették és megprobálják az észt osztani,mert szerintük jól vannak, megint elnézést ha bárkit is megbántottam!!!!

A humoros kérdésre adott válaszom nem tudom...

Anna50

363. murva (válaszként erre: 362. - Kántor Klára)
2015. jún. 7. 17:35
Klára nagyon jót mulattam magamon,hogy mi lehet ez a Lada és gumiszalag gyógymód,el nem tudtam képzelni,mert mint lada autóra asszociáltam és hozzá gondoltam a gumi szalagot ,szóval jó volt derülni a kép látásomon:)amíg rá nem jöttem,hogy......:D.Mindenesetre örülök a meglátásodnak,hogy milyen jó,hogy csak ennyi bajod van és ilyen,hogy felépülés vár rád míg vannak akik ezt sajnos nem mondhatják el.Kitartás!
362. Kántor Klára (válaszként erre: 359. - Dd476f9bd0)
2015. jún. 7. 16:38

Mindenkinek jó és szép napot,

én még nem látom a gyógyulás menetét, csak én lettem merészebb, ha fáj is merem csinálni és tenni a dolgom, legfeljebb bedagad, de feküdni ugye állandóan nem lehet.

Én is jegelem, ha elveszett akkor bevizezek egy is törölközőt és áttekerem a térden (közben szidom, hogy milyen...)

Lépcső nem megy, pedig jön a gyógytornász (igaz hál Istennek nem 6 ezerért!) és le fog tolni.

Tegnap vonatoztam, egész nap talpon voltam (55 é érettségi találkozón) és ma csak jegelem, jegelem.

De, ha megéritek e kort, lehet - mint én - hálát adtok az égnek, hogy csak ennyi bajotok van, hát nem semmit láttam (10 éve nem voltam), több bot volt - nem csak az én mankóm - mindenki jajgatott a hátára, csipő műtét, 2 szív műtét, májrák, súlyos baleset utáni állapot, totális mozgásszervi bajok többnél. Pedig ez egy vidéki mozgalmas életet élő csoport volt...

Na nem akartam senkit elszontyolítani, de....

Lada és gumiszalag, többet én sem tudok... Nem súlyoznék, még az hiányzik...

Nagyon fáj a térdem most is, de jó annak, aki 5 hónapra jó volt.... Nincs szünet a fájdalomban, nem tudom, miért. Nem kor függvénye, mondta a dokim. A 80 éves betege, eddigre már sokkal jobb állapotban van, mint én...

Na semmi rinyálás, megyek a dolgomra, gyógyuljatok mindennnap egy keveset...

361. murva (válaszként erre: 360. - Benguzde)
2015. jún. 7. 11:11
Visegrádon voltam rehabon 3 hétig,de ott mint segédeszköz,csak labda és gumiszalag volt ,na meg a hajlító.
360. benguzde (válaszként erre: 358. - Murva)
2015. jún. 6. 20:52

Csak 2 kilóst::)) Szhelyen... Még haza is hozhattam.. És lelkiismeretesen rátettem a bokámra. Mikor hazaértem, úgy gondoltam, nem élet az élet súlyok nélkül, hát nosza! be a Tescóba!! Venni... venni..


Hm. Vagy nem venni? Ez volt a kérdés. És mivel egy fösvény ám herdálós nőszemély vagyok, sokallottam a 4000 Ft-ot és kimondtam a boldogító nemet!!! 4000 pénz homokra?? vagy mi van benne..Nem! Nem, nem! Soha nem! nem! nem.

Majd rám szerelek 2 db kutyakonzervet- döntöttem el.De a kutyakonzervek lelógtak a földre. Hm..


Így hát vásárlás lett a vége. Egyelőre csak az egyik súllyal küzdök.

Küzdje vagy ne küzdje? Ez!!! most a kérdés. Térd csóválja a protézist: (mivel feje nincsen) ne! Ne! mondja. Na de honnan tudja egy tanulatlan térd,hogy mi kell neki??????

359. dd476f9bd0 (válaszként erre: 356. - Benguzde)
2015. jún. 6. 18:48

Szia én láttam és megtaláltam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komolyra fordítva a szót szerintem mindenkinek volt ilyen-olyan kérdése-baja csak lassan elfelejtődött.

Szerintem mindannyian megszenvedtük a gyógyulás menetét,térdbedagadását az állandó jegeléssel és a kétségbeesésekkel, és kételyekkel.!!!!!!!!!!!! CSÍPEM a humorod!

Gyors gyógyulást és jó egészséget kivánok!

Anna50

358. murva (válaszként erre: 356. - Benguzde)
2015. jún. 6. 15:12
Súlyokat raktak a lábadra és azt emelgetted? Nekem ez ismeretlen.Hol voltál rehabon?
357. murva (válaszként erre: 355. - Kántor Klára)
2015. jún. 6. 15:09
Klára valószínű ahányan vagyunk annyiféle a szervezetünk,testünk küzdő képességenek,rgenerálódásának mértéke,mert a térdünkben nagy ramazurit csinált a doki és ezt a testünk mind helyre állítja ,talán szerencsém van,hogy ilyen a szervezetem,de hidd el a te térded,lábad is regenerálódni fog,az októberi időpontot lehet,hogy ki kellene tolnod akkorra amikor már terhelhető lesz és nem faj a műtött lábad.
2015. jún. 5. 20:27

Hát nem lettem vidámabb attól, hogy nem csupán nekem vannak bajaim:::((

A rehabon kezdtemn a súlyokat a műtött lábon. Most végre??::(( vettünk 2x2 kg-t. De nem szereti a lábam:::((Borogatnom kellett tegnap, mert iszonyatosan bedagadt a térdem . De égett az egész órákon át. Nem találom a jegemet::(( Nem láttátok???

355. Kántor Klára (válaszként erre: 354. - Murva)
2015. jún. 5. 17:49

Kedves Murva, jó neked. Nekem a műtött lábfejem a "nagyobb", gondolom, mivel eléggé dagadt. 5 hónapos múltam, mint lejjebb írom és sok bajom van. Esküszöm roszabbul megyek, mint 4 hónaposan. Ritkán tudom olyan helyzetbe hozni, hogy valami ne fájjon a műtöttön. Szorít, főleg a térd külső oldalán, szúr, feszít, majd szét hasad! Október végén mennék a másikkal, de mi lesz, ha addigra sem áll be rendesen. Szép egyenes az igaz, de az ujjaim sem igaziak még. Pedig Isten látja lelkem, nem vagyok egy nyirvogós. Csak néha látnék egy kis javulást. Holnap vonatozok(m), remélem nem töröm a nyakam.

Most úgy bekeményedett a külső oldal, hogy na...

354. murva
2015. jún. 3. 21:27
Sziasztok!Szandált vettem a napokban és úgy csodálkoztam,hogy a két lábfejem mennyire nem egyforma.Aműtött lábamra szuper kényelmes,míg a másikat szorítja a lábfejemet,tehát a műtött gondolom vissza állt normál állapotba a csontok ,izmok ,inak,remélem a másikkal is mehetek még az idén műtétre,úgy szeretném már,hogy az is jó legyen,de sajnos semmit nem tehetek.Türelem és kitartás a lassabban gyógyulóknak ahány ember annyiféle!
353. Kántor Klára (válaszként erre: 352. - B2418)
2015. jún. 3. 17:10

Kedves sorstársunk,

sajnállak, hogy anyukád ilyen türelmetlen, én is az vagyok, de még soha nem sírtam, legfeljebb a fogam csikorgattam.

Hétfőn voltam 5 hónapos (!!!), és alig-alig haladok. Csak kisérettel közlekedem, már kipróbáltam a Combinót, egy buszt, gyakoroltam a Nyugatiban bent álló vonatra felszállni és leszállni, megyek állandóan, majd meghalok, olyan fáradt vagyok. Ismét dagad a lábam, a nem műtött lábam is állandóan hasogat, a fenekem is fáj (ott valami forgó van), szóval van itt is minden, de ez van. Majd jobb lesz, ha olvasod a többieket, ők is megszenvedték. Muszáj volt nekem is tudomásul vennem, hogy lehet egy év is a gyógyulás. Még nem voltam 5 hónapos, és újból kezdtem néha-néha csillapítót szedni (Voltaren75), annyira untam én is az egészet. Senki nem segít, a műtő dokinak erre nincs ideje, július végén fog látni, a gyógytornász nagyon rendes ő állandóan vígasztal. Lépcsőzni nem igen tudok, lefelé semmit, felfelé menne folyamatosan, de csak kapaszkodva a korlátba és a mankóba. Szóval gondolod, hogy én jobban vagyok? Még mindig csak kb. 100-110 fokos vagyok! Most is dagadt a lábszáram, szorít a térdem külső oldala a vágás mentén, szines a lábam szára, bokám kicsit dagadt.

Hát nekünk így megy. Olvasod, hogy másnak mennyivel jobban megy! Türelem, türelem...

Majd jövök még...

352. b2418
2015. jún. 1. 21:57

Kedves "lakotarsak" !

Anyukam ket honapos,es nem igazan jo neki.Ismet visszatertek a labrangasok,szedi a magneziumot,habar mar szerintem nem igen hasznal.Szedte kb 10 napig a ralgent,de tovabb nem engedtem mert ugye testi lelki fuggoseget okoz,mar 3 napja sir,el van keseredve,es sajnos az en turelmem is lecsokkent minuszba!nem tudom hogy mit kezdjek vele,hova vigyem,mit csinaljak,a dokija olyan h semmilyen,olyan hulyesegeket mondd h legszivesebben nem is tudom mit mondanek vagy csinalnek vele....kerek tippeket,tapasztalatokat hogy kinek mi volt jo,mi hasznalt,ki milyen allapotban volt.... :(

351. benguzde (válaszként erre: 348. - Kántor Klára)
2015. máj. 27. 20:03

Megyek is labdát görgetni azonnal:::))Majd szólok, ha sikerült!!

A gyógytornászt elzavarni nem szeretném...Holnap leszünk a felénél. Ő is azt mondja: víz, víz, víz!!!

Csak nem lelem a reumatológust, aki beutalna Hévízre.. De kutatom:::)))

350. Huncut63 (válaszként erre: 349. - Kántor Klára)
2015. máj. 27. 17:30
Mind a protézisnél, mind a mozaiknál 6 hónap a felépülés ideje, de a teljes gyógyulás 1 év. Ezen belül nyilván mindenki máshogyan reagál. Épp azért, hogy ne csalódjak az 1 évet fogom alapul venni, de a 6. hónap elérése előtt nem "reklamálok" Főleg, hogy olvasgatlak titeket és látom másnál sem megy könnyen.
349. Kántor Klára (válaszként erre: 347. - Huncut63)
2015. máj. 27. 10:14

Tényleg csak egy év múlva gyógyulunk?

Mint ahogy nekem is mondta a doki....

348. Kántor Klára (válaszként erre: 338. - Benguzde)
2015. máj. 27. 10:08

Ha egy hét alatt nem fejlődsz, akkor majd fejlődsz két hét alatt, vagy két hónap után.

Tényleg az ilyet el kell zavarni. Én most majd 5 hónap után keveset fejlődtem az előző hónaphoz képest, a gy.tornász mégsem vette el a kedvem smmitől...

A labda kitűnő, első nagy élményem hozzá köthető.

A hajlat alá tettük a 25 cm-es használt labdát és arról lefelé lassan mozgattuk a térdet ill. a lábat(szőrnyű volt először, le sem ment a talpamig teljesen)után vissza teljesen vizszintesig. Majd le és fel stb.

Amikor egy reggel először lement az alsó lábszáram (a hajlat alatt a labda) anélkül, hogy fájdalmam lett volna és lassan vissza, akkor ordítottam az örömtől....

347. Huncut63 (válaszként erre: 338. - Benguzde)
2015. máj. 27. 07:20
Akkor azt a gyógytornászt sürgősen le kell cserélni. Nekem se ment és most se tökéletes a hajlításom, kínlódott velem, de nem adta volna fel, az ő szájából sose hallottam, hogy hagyjuk, mert úgysem fejlődök egy fokot se. Végül én mondtam ki a végét.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook