Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
406. tuttuka (válaszként erre: 405. - Murva)
2015. jún. 30. 09:15

Kedves Murva!

Ez nagyon jó hír, örülök neki.

Hasonlót éltem át tavsszal, amikor a július-augusztusra ütemezett műtétet áprilisra előrehozták.

Gratula, mostmár szaladni fog az idő!

405. murva
2015. jún. 29. 21:55
Sziasztok!Ma nagy öröm ért!A prof.titkárságáról hívott ma a csaj,hogy a 2016-ra ütemezett műtétemet november 23-án megcsinálja a prof ha bele egyezem.NANÁ hogy bele,alig várom,hogy túl legyek rajta!
404. tuttuka
2015. jún. 29. 20:08

Folyt köv. Valamit elnyomtam a gépen.

Szóval a műtét hírét hallva, az első mondata az volt: szólj ha valamit segíteni kell. Nekem, aki simán a lánya lehetnék, egy taknyos vagyok. És segít is. Beszól ha vásárolni megy és mire én kiérek a kertbe, már összeszedte a barackot, levágta a füvet, kivitte az utcára a zöldhulladékos zsákot. Egyszerűen nem szabad ilyen szomszéd mellett panaszkodni, de még a fájdalmamat is elmulasztja. A társasházi közgyűlésen a leghasználhatóbb javaslatokat teszi, pedig csak bérlő, mert senkije nincs a föld kerekségen.

Olyan jó, hogy ilyen emberek is vannak!

Kivánok mindenkinek fájdalommentes szép estét!

403. Kántor Klára (válaszként erre: 402. - Tuttuka)
2015. jún. 29. 20:01
Hol a vége, Tuttuka?...
402. tuttuka
2015. jún. 29. 19:56

Szia kedves Druszám!

Ami a gyogyókat illet, minden szavaddal egyetértek. De tényleg vannak olyan pillanatok, s nálam a ma kora este ilyen, hogy valamit be kell vennem, mert úgy érzem a jégig és a kanapéig nem bírok elmenni. Persze lehet, ha valaki adna egy vitamint, azzal is beérném, mert a hit, hogy használ ... Hát az hegyeket mozgat, még velem is elbírna. A gyulladáscsökkentőket a kezem miatt kell szednem időnként, mert ha azt is protézissel pótolnák, hát négykézláb se tudnék közlekedni. A legviccesebb az egészben, hogy bár világéletemben jobbkezes voltam, a bal ment először tropára. Persze ebbe belejátszhatott a sok éves pályafutásom 10 könyvtárköltöztetése is, legalábbis az utolsó hozta ki a bajt. És hát úgy voltam, ha a térdem vagy a gerincem miatt esetleg tolószékbe kerülök, még mindig ott a két kezem, dolgozni azzal, esetleg a fejemmel is tudok. Hát nem, amikor mindkét kezem fáj, akkor bénának és nagyon szerencsétlennek érzem magam.

Na de elég volt a panaszból.

Nagyon szeretném elmesélni, milyen drága szomszédasszonyom van. Tudni kell róla, szeptemberben lesz 95 éves. Szellemileg, fizikailag teljesen friss. Tavaly ősszel a férjem, a vejem és a nászom (akik szintén a hónap szülöttei), megtanították dartsozni, azóta ha az idő olyan, a kerti kisház oldalára függesztett táblán együtt játszanak. De a lényeg, hogy amikor meghallotta,

401. Kántor Klára (válaszként erre: 393. - Tuttuka)
2015. jún. 29. 18:17

Szia Tuttuka,


én a műtét után már itthon, jó ha 2 szem fájdalomcs.-i beszedtem. A harmadik hónap után viszont - restellem nagyon - annyira bedühödtem, hogy olvasva mások esténként bekapnak ezt-azt, el kezdtem én is gyógyszert szedni olykor-olykor. Még meg is szidott itt valaki, hogy nem baj az. Viszont kicsit rászoktam és a reuma doki felírt - ne szenvedjek szerinte, régen ismer, tudja nem vagyok egy nyűglődős - egy Brexin nevűt. Ha kimegyek a kertbe gyomozni és dajkálni a virágaimat, beveszem bizony a gyógyszert.

Amit már nem kellene, ha egyszer ma már 6 hónapos vagyok!

Én máig nem tudom megkülönböztetni, hogy hidegre vagy melegre vagyok érzékeny. Ezzel nem is foglalkozom, ha fáj, nekem mindegy milyen idő van!

Sajna még mindig viszem magammal a mankót, anélkül biztos leülnék az árok partra (ami itt nincs is) sírdogálni.

Várom a 16-át és később az ultrahangot.

400. Kántor Klára (válaszként erre: 389. - Benguzde)
2015. jún. 29. 18:04

Kedves Mindenki, kedves Benguzde,


ma vagyok 6 hónapos, és eléggé odavagyok. Tegnap az jutott eszembe, mondta valaki, hogy a belső varratok gyógyulása is fájdalommal jár. Hát nekem aztán fáj... Büntetés azért, hogy nekem nem volt varrat szedésem külsőleg, úgy varrt a doki, hogy felszívódik, nem mindegyik alkalmazza ezt, az enyém igen, nem is volt vele baj.

A dokim rámszólt, hogy nem szabad túlerőltetni... A tornászom minden alkalom után azt mondja, ma pihenés, elég volt a 3/4 órás kemény torna, amit ő diktál. A hévízi rehabon biztos adnak tanácsot...

399. Kántor Klára (válaszként erre: 388. - Tuttuka)
2015. jún. 29. 17:59

Csak tisztelni tudlak, hogy ébren voltál a műtét alatt. Én örökké hálás leszek az altatónak, hogy megkérdezte: akar-e aludni?

Nem is tudtam akkor hirtelen, mit akarnak tőlem, annyira féltem. És nagyon örülök, hogy semmire sem emlékszem, semmi negativ élményem nincs. Éppen elég, ami utána jött.

398. Kántor Klára (válaszként erre: 385. - Dd476f9bd0)
2015. jún. 29. 17:56

Kedves Anna,

az a baj, hogy igazán pamut dolgom kevés van, nem is találok most semmi ilyet, legtöbb kevert. A műszűlas dolgokat nem igen bírtam sohasem, én is gondoltam erre, vadászok most valódi pamut dolgokra, hogy kiszűrjem a bajt.

397. tuttuka (válaszként erre: 396. - Murva)
2015. jún. 28. 21:47
Én is sokat gondoltam rá és nagyon szorítsunk neki! Egész biztosan fogja érezni!
396. murva
2015. jún. 28. 21:31
Holnap műtik a Fafnirt!Anikó szorítunk neked,ha túl vagy rajta várunk közénk,hogy elmondd a műtéti élményeidet!
395. tuttuka (válaszként erre: 394. - Kántor Klára)
2015. jún. 28. 20:35

Szerintem röhögjünk, az ugyanis állítólag gyógyít!

Igaza van a körzeti dokinak, ez legyen a legnagyobb bajunk.

Szép estét!

394. Kántor Klára (válaszként erre: 391. - Tuttuka)
2015. jún. 28. 19:19

Kedves Druszám és mindenki,

nem érek rá írni - de mindenkit elolvastam - majd jövök, de erre muszáj írnom. A műtött térdemen érdekes jelenségek vannak/voltak. Miután nagyon sokáig dagadtam (kicsit még most is)- mint a doki mondta egyszer csak lemegy minden rossz a lábfejembe és onnan sutty kirepül a nagyujjamon - 1.)nekem a műtött alsó lábszáram még mindíg vastagabb kicsit. 2.) A körmön alig-alig nő a műtött lábon, 2 hónaponként kell vágni (!)kérdeztem a körzeti dokinőt, miért, mire ő azt mondta: örüljek, hogy ez a legnagyobb bánatom. Szóval állítólag még rossz a vérkeringés.

3.) A lábszáram sötétebb színű, mitn a másik. 4.) ÉS: a térdem körül kicsit erős, fekete szőrök nőttek (eredetileg szőke vagyok!!!), nem mertem senkinek mutatni, még a férjemnek se, mert azt mondta volna: kicsit hülye vagyok.

SZÓVAL: vastagabb, más színű, szőrős, nem nő a köröm rajta.

Röhögjünk...... vagy mit csináljunk.

Jövök majd értelmesebb dolgokkal is.

393. tuttuka
2015. jún. 28. 18:10

Sziasztok!

Ki hogy van ezzel a naponta többször változó időjárással?

Nekem a műtét előtt a melegfront volt a mumus. Lassan hozzá is szoktam, most meg az eső és a szeles hidegfront. Olyan lettem mint egy levelibéka. Most is ülök benn a szobában, jegelek és vágyódom ki a kis kertembe. Hullik a sárgabarack a széltől, azt mégse hagyhatom odaveszni. Pedig szent elhatározásom volt, hogy idén minden szemet elajándékozok, de mégse mondhatom azt: szaladjatok már ide és szedjétek össze. Mifelénk amúgy is a feje tetején áll a közlekedés. Hát ez van, majd adok nekik lekvárt. Eszi, nem eszi. A nyeregízületeim már totál kivannak, gyulladtak erre jön éjszakára majd a szürke maszat (magyarul antiflogisztikus pakolás). Szeretném a csillapítót és gy.csökkentőket elfelejteni. Ez a háziasszony betegségnek csúfolt nyavaja műtét után is megtréfált. Nem bírta a járókeretet és a könyökmankót sem. Ezért a gyógytornász egy úgynevezett anatómiai járóbotot írt, ami a tenyér közepén támaszt, könnyen megszoktam és most csak biztonságként (és önvédelmi eszközként, ahogy a doki mondta) viszem magammal ha hosszabb útra megyek.

Tulajdonképpen a természet így megosztja a fájdalmat, elvonja a figyelmet. Nagyon igyekszem meggyógyulni, mint ahogy Ti is valamennyien.

További szép vasárnapot! Holnap jön a gyógytornász is, félek nem lesz velem megelégedve. De most én se magammal, úgy érzem, hogy véletlenül egy kiselefánt lábát kaptam. Na de majd holnap biztos jobb lesz!

Üdv mindenkinek: Klári

392. dd476f9bd0 (válaszként erre: 391. - Tuttuka)
2015. jún. 28. 09:41

Köszönöm a kedves soraidat, nagyon jól esett olvasni!


Nagyon megszenvedtem a gyógyuláshoz vetető első heteket,hónapokat mivel sem rehabon nem voltam,sem gyógytornászom nem volt,de annál nagyobb volt az akaraterőm,hogy talpra álljak és minnél előbb meggyógyuljak!

És sikerűlt!!!

Szívből kívánom, hogy Neked is így sikerűljön!

Fájdalom mentes szép napokat kívánok és mielőbbi teljes gyógyulást!

Üdv. Anna

391. tuttuka
2015. jún. 27. 20:39

Kedves fórumtársak!

Remélem mindenki sokkal jobban van és remek nyári elfoglaltságot talált a számítógép előtt ülésnél. Én is most jöttem meg az unokázásból, nagyon fel vagyok dobva, ezért mindenkinek el kell mondanom, hogy a nehéz napokon mennyit segített az, hogy titeket olvastalak.

Kedves Klára (úgy is mint druszám), murva, anna50, benguzde, aranynagyi, terminátor3 és még a többiek!

Klára neked minden hozzászólásodból az őszinteség, a humor és a gyógyulni akarás süt. Élvezet olvasni, csak azért nem mondom, hogy örömmel olvastam minden sorodat, mert a más fajdalma nekem sem öröm.

Murva és anna 50 a ti pozitivitásotok nekem is sokat adott. Szinte minden kérdést feltettetek, ami nálam is felmerült. Nagyon sokat segítettetek!

Én is mondanék néhány dolgot, erről nem olvastam eddig. Nem fájó, inkább számomra kicsit vicces, de érdekes lehet. Holnap leszek 2 hónapos, ez ma pedikűrőzés közben jutott eszembe. Már azon is csodálkoztam, hogy sikerült ezt a tevékenységet kiviteleznem (no azért még vizsgázni nem mennék, és másnak sem ajánlanám a szolgálataimat. A borotválás közben vettem észre, hogy a műtött lábamon a vádlim sokkal vékonyabb, mint a másik, cserébe viszont a nagylabújjam körme, áztatás ellenére is csak sokadik próbálkozásra adta meg magát. S ami a legmókásabb, az operált lábon, a térd környékén apró piheszerű szőrök nőttek. De sűrűn ám! Mi lehet ez? Műfű a műtérden?

Amúgy lassan kezdek visszatérni a korábbi tevékenységeimhez, persze nem tudhatom mi vár rám, mondjuk 3 - 4 hónap múlva. De ti is azt mondjátok, hogy nem vagyunk egyformák, ezért én reménykedem.

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Klári

390. tuttuka
2015. jún. 26. 13:24

Kedves fafnír!

Olvastam bejelentkezésedet, és elhatároztam magam, elmondom az én történetemet. Hozzád hasonlóan nagyon fiatal(24 éves) korom óta van gond a gerincemmel, aminél sok-sok kezeléssel, gyógytornával, manuál és fizikoterápiával sikerült a műtétet megúszni. De! Közben az ízületeim (térd, csípő, kéz nyeregízület) lassan elkoptak. Ebben szerepet játszhatott az un. "gerincgkímélő" guggolás, emelés és a félodalas járás. Merthogy a bal oldal volt mindig a fájós, szép lassan teljesen jobbfelé tolódott a terhelés. Sokáig dacoltam az orvosi javaslattal ( protézist illetően), de amikor szinte négykézláb jutottam el az orvoshoz, be kellett látnom, nincs más megoldás. És nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy kb. fél év múlva már a műtétre is sor került.

Te fiatal vagy, erős és céltudatos, biztos sikerülni fog!

Nekem műtét előtt és a rehabon is azt mondták, hogy minden a fejben dől el. Persze a test nem mindig veszi az adást, szúr, ég, viszket, fáj és néha "éjjel jönnek a kutyák harapdálni" stb., de meggyógyulunk!

Neked mint írtad, a kezdeti segítség után egyedül kell megbírkózni a dolgokkal, de ez doppingolni fog, hogy meg tudjad oldani!

Sok erőt és sikeres műtétet kívánok!

Klári

389. benguzde (válaszként erre: 384. - Kántor Klára)
2015. jún. 26. 11:49

Kedves Klára!!

Nekem még 10 napom van a kontrollig. Ugyanúgy érzek, mint te!! Egyre rosszabb!! A kések jönnek este az ágyba, s szúrnak.. A térdhajlításom pocsék:::((Rendesen tornászom, bár tegnap pl. kihagytam, mert előző nap nagyon megerőltettem, s szinte menni sem tudtam, fogalmam sem volt arról, hogy erőltessem-e a tornát, vagy ne...Nem erőltettem.Nincs kitől tanácsot kérjek.. Folyamatban van egy hévízi rehabom is, ebben reménykedem még...

388. tuttuka
2015. jún. 25. 22:55

Kedves murva!

Bp-en a Baleseti Központban operáltak, totál endoprotézist kaptam, de pontosabbat nem tudok róla. Tudom, hogy többféle gyártó típusa van forgalomban, de én most csak annak örülök, hogy a jelek szerint a szervezetem befogadta. Nagyon remélem, hogy mire az unokám járni fog, én is vele tarthatok. A korábbi fájdalomnál mindenképpen csak jobb lehet!

387. murva (válaszként erre: 386. - Tuttuka)
2015. jún. 25. 22:42
Klári,örülök a sikerednek és további szép fájdalom mentes napokat.Megkérdezhetem hol műtöttek és milyen térdprotit kaptál?
386. tuttuka
2015. jún. 25. 20:37

Üdvözletem Mindenkinek!

Régóta olvasom a fórumot, nagyon sok erőt adott, sok hasznos tanácsot kaptam.

Magamról röviden: Klári vagyok, 63 éves, nyugdíjas könyvtáros. Két felnőtt lányom van, férjemmel élünk, de gyermekeink is a közelben laknak. Egy tündéri 6 hónapos lányunokám van. 9 hete kaptam protézist, szerintem nagyon jól sikerült. Nekem pozitív élményeim vannak a műtétről. Gerincérzéstelenítés, nem kértem bódítót és

nemcsak fizikailag hanem lelkileg is végig ott voltam.

Nagyon megnyugtató volt a műtőorvos és a teamjének szavait hallani, szinte kizárta a műtét "gépzaját". Sokan néztek dilisnek amikor elmeséltem, de tényleg így éreztem. Itt pedig a közben felmerülő kérdéseimre választ kaptam Tőletek. Köszönöm! Ha meg fájt(fáj) valami, ránézek kis unokámra és ő doppingol és csillapítja a fájt.

Mindekinek jobbulást és mielőbbi gyógyulást, akik pedig még előtte vannak, azoknak sok erőt kívánok!

Klári

2015. jún. 20. 06:19

Kedves Klára !



Kedves Klára!


"Írtad,hogy a ruhát még midig nem tűröm a térdemen"


Az én tapasztalaton írom le hátha segítek vele!

Én sem tűrtem elég sokáig az olyan pizsit vagy ruhát ami rá simult vagy szorosabban érintkezett a műtött térdemmel.

Rájöttem, hogy csak azok az anyagok-ruhák okozzák a gondomat amibe műszál van,vagyis a műszállas anyagokra volt nálam a műtött rész érzékeny./Olyan érzésem volt mintha a műtött térdemen a vágás allergiás lett volna a műszállas anyagokra,sokszor volt csípő-égő szerű érzésem./

Kerűlni kezdtem a műszállas ruhákat amik érintkeztek a térddel és megszünt a vágás körüli kicsit égős-csípős érzés.

Próbáld ki hátha Téged is az általam leírt dolog iritál!

Hidd el megér egy próbát,nekem bejött!

Ann50

384. Kántor Klára (válaszként erre: 381. - Macifű)
2015. jún. 17. 14:39

Kedves Macifű és Fafnir,


Július 16-án megyek a műtőorvosomhoz, én is nagyon készülök, mivel 3 hónapos koromban jobban voltam, mint most. Most annyival jobb, hogy több a merszem, de több a fájdalmam is. Korábban ráadásul még reménykedtem is, ma már csak félek....

Nem tudom mik ezek a fájdalmak, a ruhát még mindig nem tűröm a térdemen.. Nem igaz, hogy csak a 73 év a hibás. Felettem lakó nénit 80 és 85 éves korában két térddel műtötték, és "futott"! Most az orvosom fog műteni egy 83 éves lakótársamat (egyik térdét 10 évvel ezelőtt csinálták) és kitűnően van, természetesnek tartja, hogy most a másikat is megcsinálják, "mert fáj". És nem fél...

Én vagyok az egyetlen nagy ismeretségi körömben, aki halálra kínlódja magát, állandóan dagadt vagyok, lépcsőzni alig tudok stb. Igaz a másik térdem annyit sem ér, mint.... Kár, hogy 3 éve azt mondták: várjak még... Hátha mégis a kor számít. Kertezni én is kertezek, de attól nem jobb a térdem, sőt... a doki rámszólt: nincs maga túlterhelve? Kontroll után én is jövök Macifű.

Fafnir kedves, azért 2 hónap fiatalon sem elég. Ehhez nem elég fakírnak lenni, itt valóban meg kell gyógyulni. Az egyetemre való bejárást a dokid valóban bejárásnak gondolta,(amit kell csinálni: 6 hét két mankó, 6 hét egy mankó és sok pihenés is), de hogy még dolgozni is? Túlzás... Nincs olyan munkahely, ahol 8 órát csak ülök... Akkor meg attól nyiffansz ki... Elég lesz az egyetem és utána pihenés otthon. De ahogy gondolod. Nekünk is 6 hónapot mondtak és most a doki: "és mi lesz, ha az 6 hónap az egy év?" - Én meg csak pislogtam.

Most is szétfeszül a külső lábszáram, úgy ég a sípcsont és térd találkozása, hogy csak na... Tegnap ugyanis el mertem menni 5 villamos és egy troli megállót a Zeneakadémiánál lévő templomba egy temetésre. Alig értem haza! Majd 6 hónap után!

Lehet, hogy sokszázezerből mi vagyunk a kivételek Macifű?

Vajon lesz jobb?

383. fafnir (válaszként erre: 382. - Murva)
2015. jún. 17. 14:34

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és a biztatást...

Kedves murva! Köszönöm, hogy megosztottad az eseted. Én a műtét után hazajövök, de lesz segítségem egy rövid ideig, aztán pedig kénytelek leszek megoldani a dolgokat egyedül, talán ez is segít majd a gyors felépülésben. Sajnos a kényszer sok mindenre ráveszi az embert, de az most akár jól is elsülhet :)

382. murva (válaszként erre: 371. - Fafnir)
2015. jún. 15. 21:59
Szia te még fiatal vagy gyorsan meg fogsz gyógyulni ha akarsz én a saját esetemet szeretném neked buzdításnak leírni én 63 éves vagyok,teljes térdprotit kaptam tavaly szept 12-énkórház után 3 hétig rehabra mentem visegrádra ott minden nap volt gyógytorna hathetes kontrollra egy mankóval mentem busszal,villamossal egyedül és azt kérdezte az orvosom,hogy azt az egy mankót minek hoztam,mondtam,hogy azért mert azt mondta műtét után,hogy majd meglátjuk a hathetesen,hogy elég lesz e utána az egy mankó,hát valahogy nem mertem mankó nélkül menni,azt mondta nyugodtan hagyjam el mert látja,hogy én azt már csak viszem,innentől mankó nélkül jártam,ha akarod és mindent megteszel érte fogsz szeptemberben dolgozni,mert ha vissza gondolok,decemberben nyugodtan tudtam volna dolgozni.Tehát ha nem elkeseredsz hanem minden porcikáddal azon leszel,hogy úgy legyen ahogy szeretnéd akkor az úgy lesz.
381. macifű
2015. jún. 15. 16:46

Kedves Klára és Mindenki!

Hát először a sóról: ez csak a súlyánál fogva hasznos és ugye mivel zacskóban van, felfekszik a lábra. És így emelgetni lehet, jobbra-balra mozgatni.Széken ülve, vagy a földön nyújtott lábra tenni,ez így sztem komoly munka.Én szerettem csinálni. Most már elég ritkán tornászom, ugyanis van egy méretes kertem és ott élem ki a mozgásigényemet,már kényszerből is.

Egyenlőre semmi változás nincs az állapotomban, már fejben készítem a beszámolót a 6 hónapos kontrollra. Igaz, hogy csak július végére hívott vissza a doki, de elhatároztam, hogy nagyon bátor leszek. Bevallom neki, amit korábban itt is írtam, kb. 3 hónapos műtéti korom óta szinte semmi változás.

Szóval majd akkor jelentkezem....

380. Huncut63 (válaszként erre: 379. - Fafnir)
2015. jún. 15. 14:28
Sajnálom, akkor mielőbbi gyógyulást! Talán neked jobban fog menni, mert nagyon fiatal vagy.
379. fafnir (válaszként erre: 378. - Huncut63)
2015. jún. 15. 13:57
Igen, sajnos annyira. A jobb térdemben már évek óta alig van porc (mozaikplasztika szóba sem jöhet emiatt), és az a kevés is folyamatosan kopik. Ráadásul a dokim kilátásba helyezte, hogy nemsokára a csípőmbe is kelleni fog egy protézis. Holnap kell mennem vérvételre, meg az altatóorvoshoz, remélem nem találnak semmit.
378. Huncut63 (válaszként erre: 377. - Fafnir)
2015. jún. 14. 17:16
De biztos, hogy annyira elvagy kopva, hogy csak a protézis segít? 52 évesen megcsinálták nekem a mozaikplasztikát, az azért mégsem protézis. Mi egyáltalán a diagnózisod?
377. fafnir (válaszként erre: 376. - Huncut63)
2015. jún. 14. 15:53
Sajnos a gerincem nem tökéletes, ami miatt máshogy esik a terhelés a jobb oldalamra. Régen próbálkoztak porcépítőkkel, de nem segített semmit, az elején talán kevésbé fájt utána, de csak egy ideig volt jó.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook