Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1786. tuttuka
2016. dec. 27. 15:44
Nem felmentés hanem CEMENTES
1785. tuttuka
2016. dec. 27. 15:43

Szia Gyuri!

Amiket az előttem szólók írtak mind mind nagyon fontos bármilyen térdműtét után van az ember gyereke. A terhelhetőség ami nem mindegy, az függ a protézistől, de azt mindig az orvos tudja megmondani illetve a gyógytornász, aki rögtön másnap ott van a beteg mellett. Nekem biztos felmentés, mindkét operáció után másnap felállítottak ez azt is jelentette, hogy terhelhető. Viszont többször a lelkemre kötötték, hogy 12 hétig ,(optimális esetben) minden fájdalom, feszülés, szúrás, lüktetés stb normális, mert a lágy részek, belső varratok igen lassan állnak vissza és mégiscsak volt ott benn nagy ramazuri. Azt most figyeltem meg, hogy a térdem belső fele fáj jobban, korábban a külső volt érzékenyebb. Sokat jegelem, illetve hűtöm. Sokat mozgatom, még tavaly vettem egy CD-t, arra naponta tornázom, egy kis tornalabdát teszek a térdhajlatba illetve a boka alá azt tudom fekvés közben is görgetni. Nagyon jó a gumiszalag is. A szobabiciklim helyhiány miatt a fészerben van, tegnap én is kipróbáltam , hát csak hajóhintáztam vele. A passzív térdmozgató nagyon hasznos segítség, ha belefér a keretbe, érdemes kölcsönözni. A tornász hozzám is hetente jön csak, de ezért remek a cd. És lehetőleg minél többet sétálni, bottal vagy mankóval, bármivel, mert a mozgás a fontos, így hamarabb tér vissza az ember a korábbi életéhez.

Jó egészséget mihamarabbi javulást és boldog új évet kívánok!

Tuttuka Klári

1784. Hörömpő (válaszként erre: 1781. - Gyuri199209)
2016. dec. 26. 23:48
Gyuri ha van gumiszalagod vagyakár egy összetekert törölköző azt a talpakon átvezetve, mindkét végét fogva tudod gyakorolni a biciklizést. Nekem volt egy csak pedálból álló eszközöm, azzal kezdtem, azért volt jó mert ha távolabb tettem le a széktől, nem kellett akkorát hajlitanom. Próbálj hátrafelé tekerni, van úgy hogy az hamarabb megy. Gyakorold a hajlitásokat, az kell majd a lépcsőhöz is.
1783. josie11 (válaszként erre: 1781. - Gyuri199209)
2016. dec. 26. 10:52

Szervusz Gyuri !


A kerékpározásnál nagyon fontos a nyeregmagasság helyes beállítása!!!! Ha túl kicsi a távolság a nyereg és a pedál között akkor az megnehezíti az átfordulást ,tekerést,mert nagyon be kell hajlítani a térdet,ami kezdetben nehéz.Úgy állíts be ,hogy a lábad alsó pozicióban alig legyen behajlítva,azaz a nyereg és a pedál megfelelően távol van egymástól! Ellenőrizd ,ha kell állíts rajta. Rajta,tekerj!

1782. d5064959a5 (válaszként erre: 1781. - Gyuri199209)
2016. dec. 26. 04:49

Szervusz! Üdv.a nagycsapat táborába,nagyon sok jó tanácsot kapsz itt a fórumon a sorstársaktól!

Mindenki másképpen éli meg a térdműtétet,máskép gyógyúl,vannak nagyon bátor és kevésbbé bátrak,mint pld.én is.

Én már öreg műtöttek közé tartozom,már lassan el is felejtem,de mikor térdelés és szaladás miatt megtorpanok,minden eszembe jut.

Én hathetes elmúltam mikor megpróbáltam felülni a szóbabicóra.Először megpróbáltam mozgatni a pedált előre-hátra és hátrafelé próbáltam tekerni,majd előre.Nekem sem sikerűlt,de ha kitartóan próbálgatod egyszer csak áttudod fordítani,de ez nekem többszöri,gyakori próbálkozásba tellett.De végül is sikerűlt.A bátrabbak biztosan nem kínlódtak ennyit de majd Ők is megírják hogyan csinálták.

Feszülésre én a jegelést használtam,naponta többször.Tornát is naponta többször csináld,ha fáj akkor pihentesd és újra kezd.A torna nagyon fontos főleg a nyújtó,hajlító gakorlatok.

Most már sokat kell sétálnod,hogy erősödjön az izomzatod.Először rövid távokat és lassan egyre többet.Lépcsőzés gyakorlása is fontos,erősödik a combizom ami fontos az állóképesség megtartásához.Sajnos a fájdalom még egy darabig

elő-elő jön,de majd ahogy megerősödsz elmúlik.

/lehet,hogy lesz abroncs,satúba szorító érzésed,kattogás,de ez az érzés is idővel elmúlik,és egyre jobb lesz!/Én sajnos az időváltozásokat észreveszem,kissé megviselnek.

De még így is sokkal jobb mint a műtét előtti állapotom.

Remélem egy picit tudtam segíteni.Kívánok mielőbbi gyógyulást,kitartást és fájdalommentes napokat,jó egészséget és kellemes ünnepeket!

Üdvözlettel:Türelmetlen

2016. dec. 25. 20:40

Sziasztok kellemes ünnepeket elsőnek is.

Olyan kérdésem lenne hogy 2,5 hónapja volt egy jobb térd műtétem. Orvosom szerint jól sikerült heti egyszer van h gyógy tornán, a kérdésem az lenne hogy normális ilyenkor az hogy a mai nap megpróbáltam szoba biciklizni és sajnos nem sikerült a jobb térdem nem hajlik be annyira hogy áttudjam fordítani a pedált nagyjából 4-5 cm hálás kellene még ami sajnos nem megy feszül fáj de mégsem hozzá teszem 62-éves vagyok. Válaszotokat előre is köszönöm és kellemes ünnepeket.

1780. murva
2016. dec. 25. 10:25
Boldog,szeretet teljes karácsonyt kivánok Nektek!
1779. tuttuka
2016. dec. 23. 15:52

Kedves Mindenki!

Nagyon nagy szeretettel kívánok boldog karácsonyt és sikeres, fájdalom és gondmentes uj esztendőt! Tuttuka Klári

1778. josie11 (válaszként erre: 1777. - Hörömpő)
2016. dec. 22. 09:09

Szervusz Hörömpö !

Én bízom az egy év utáni állapotban. Egy ismerősöm szintén egy év után lett 100 %-os.megpróbálom nem "meghallani" a kattogást.Jó egészséget és kellemes ünnepeket kívánva búcsúzom. Szervusz.josie

1777. Hörömpő (válaszként erre: 1776. - Josie11)
2016. dec. 22. 00:18
Talán biztató lehet neked Josie, hogy a kilenchónapos lábam most hagyta abba a kattogást. Ráadásul azt vettem észre, hogy megint javult egy szintet az elmúlt hetekben, és elôfordult hogy elfelejtkezten a műtött lábról. A fokozatos terhelés segit az állóképességnek. És állítólag egy év alatt áll be a végeredmény. Neked még addig rengeteg javulási lehetőség van. 🙂
1776. josie11 (válaszként erre: 1775. - Anikó 1958)
2016. dec. 21. 15:45

Szervusz Anikó!

Ez borzalmas lehet.Engem is 5 hónapja szereltek,de ilyen problémám nincsen,csak a kattogás és a lábam gyengesége,fárasztó a járás.Feltétlenül lásson egy másik orvos is!!Jobbulást és kellemes ünnepeket kívánok.

2016. dec. 21. 14:40

Szép napot Mindenkinek. Ma vagyok öt hónapos mütött és most jövök a dokitól. Megint csapolták és azzal váltunk el, menjek ha már nem birom hogy feszit és fáj. Most a térdemről nem irok többet mert nagyon el vagyok keseredve.Remélem a fiam külföldről haza tud jönni az ünnepekre mert mint sportoló el tud vinni egy másik dokihoz

Nem tudom leszek e még számitógép közelében ezért ezuton kivánok Mindenkinek áldott békés Karácsonyt és Boldog Újévet. Nem utolsó sorban pedig gyors gyógyulást és fájdalommentes napokat

1774. murva (válaszként erre: 1773. - Hörömpő)
2016. dec. 21. 08:32
A terdem az jol van, a torna meg mindig faj, ami bosszant, hogy nem emlekszem 2 eve a masik meddig fajt, pedig most olyan jo lenne ha tudnam, azert irtam, hogy aki duplaz irjoj naplot.
1773. Hörömpő (válaszként erre: 1772. - Murva)
2016. dec. 20. 22:04
Szuper Murva, remélem hamar leküzdöd a náthát is. Térded hogy van?
1772. murva
2016. dec. 20. 18:00
Sziasztok holnap megyek haza, betegszallitoval meg egy taknyos tusszogos nathaval
1771. murva
2016. dec. 17. 09:01
Sziasztok, ajanlom azoknak akik 2 mutet ele neznek, hogy irjatok azbelso mutet gyogyulasarol naplot, mert a masodiknal hasznos lesz.
1770. murva (válaszként erre: 1769. - Tuttuka)
2016. dec. 15. 13:32
Draga Klari nem hianyzik neked most ez a helyzet, nyugalomra lenne szuksehed, de nem mindig tudjuk uralni a helyzetet. Hany hetes vagy? Szokott meg fajni, fesziteni, jegeled meg? Nekem meg mindez meg van 3 hetes vagyok es nagyon turelmetlen, mert fajdalombnelkul zeretnek mar tornazni, 21-en megyek haza. Puszi, vigyi mgadra
1769. tuttuka
2016. dec. 14. 16:56

Manyi! Remélem Te most is gyorsan gyógyulsz! Visegrádról annyi jót hallottam! Kívánok Neked minden jót!

Nálunk kicsit inkább bonyolódtak a dolgok, mindenki feszült (beleértve engem is), hát nem igazán igy terveztük a lábadozásomat és a karácsonyt. De lassan, minden nappal egy kicsit jobb lesz (persze ha túl sok front nem rondít bele).

Nagy szeretettel kívánok további gyógyulást és jó egészséget!

Klári

1768. murva
2016. dec. 12. 21:10
Klari mi van veled? Remelem jol vagy es rendezodtekba csaladi dolgok.
1767. tuttuka
2016. dec. 7. 15:35

Sziasztok! Igértem a részletes beszámolót, de jelenleg nem vagyok olyan állapotban (agyilag), hogy mwgkeressem a tabletemet. A történet hosszú, sajnos a lányomékat átverte az építési vállalkozó félbe hagyva a tetőtérbeépítést, ezért még mindig nálunklaknak kicsit a feje tetejére fordult így a ház. Szerencsére a térdem javul rendesen, tornázom hajlítógépezek, jegelek. Fájdalomcsillapítót nem szedek. Csak kicsit feszültebb vagyok a szokásosnál, ezért úgy érzem lassabb a gyógyulás.

Manyi további gyors felépülést kívánok sok szeretettel!

Midenkit üdvözlök, ha nem írok, ne válaszoljatok 😄

Tuttuka Klári

1766. murva
2016. dec. 6. 15:40
Sziasztok, jol vagyok tegnapkiszedtek a varratom, ma levettek a ragasztot mar csupaszon van szepen begyogyult. Minden nap setalok az udvaron, 110 fokot hajlitok, kapok a nyakamra es derekamra kezelest, es maszirozast. Ket hetig leszek. Klari hogy vagy otthon?
1765. Hörömpő (válaszként erre: 1762. - Tuttuka)
2016. dec. 3. 19:52
Tuttuka Gyógyulj gyorsan, nagyon kiváncsi vagyok a beszámolódra!
1764. murva (válaszként erre: 1762. - Tuttuka)
2016. dec. 3. 11:44
Klari de jo mar neked barcsak en is otthon lehetnek mar, vigyazz magadra, tornazz sokat, nelegyel olyan lusta mint en. Puszi
1763. d5064959a5 (válaszként erre: 1762. - Tuttuka)
2016. dec. 3. 09:15

Tuttuka örülök,hogy már otthon vagy ez is azt jelenti,hogy jól vagy!

Jó egészséget és minden jót kívánok és egy nagy ölelést küldök!

Türelmetlen

1762. tuttuka
2016. dec. 2. 18:12
Sziasztok! Itthon vagyok már a rehabról is. Ha előkerestem a tabletem, írok részletes beszámolót, mert a telefon nem az én világom.
2016. dec. 2. 08:05

Szervusz Tuttuka!


Régen jelentkeztél,remélem jól vagy és TÜRELMESEN gyógyulsz!

A sok torna mellett ha van egy kis időd írjál,hogy alakul a gyógyulásod, hiányolom a beszámolóid!

Mielőbbi gyógyulást, fájdalommentes jobb napokat kívánok és sok-sok türelmet, szerintem nagyon ügyes vagy és nagyon hamar meggyógyúlsz, felépülsz.

Szeretettel:Türelmetlen

1760. Huncut63 (válaszként erre: 1759. - Murva)
2016. nov. 29. 13:15
Ez igen! csak így tovább, mielőbbi javulást kívánok!
1759. murva
2016. nov. 29. 11:13
Sziasztok jol vagyok Visegradon fogjak a varratot kiszedni, nagyon fajos a torna, de semmi lazitas! 90 fokot hajlitok mar
1758. murva (válaszként erre: 1756. - Janos53)
2016. nov. 26. 20:38
Koszonom Janos
1757. murva (válaszként erre: 1755. - Tuttuka)
2016. nov. 26. 20:37
Klari pedig tudod, hogy a turelem nagypn szamit a gyogyulasodban, csak nyugi minden bele fer. Az en turelmemet ez a telo nyirbalja mert mindig melle utok
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook