Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2015. júl. 19. 10:42
Hab a tortán a napi 2x hasbaszúrós véralvadásgátló ... amiből összesen 90 darabot kell benyomni:(
465. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 463. - Fafnir)
2015. júl. 19. 10:36

Szia:)


Nem sok a különbség a 2 hét, meg 3 között:)


Azt hittem a csípőműtétem után, hogy rosszabb már nem jöhet...hát tévedtem:(

Én is a kezemmel teszem odébb a lábam, egyáltalán nem tudom megemelni.

1 évet mondanak... a csípőre is, de annak most meg kellett gyógyulnia, mert azon az oldalon van minden teher. Félek is miatta rendesen.


Bekerültem magam alá, ahogy a nagykönyvben megírták, úgy:((( Bevallom többet sírok, mint nem:(

464. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 462. - Tuttuka)
2015. júl. 19. 10:30

Általában korán ébredek, de most szinte nem is alszom:(

A Budai Egészség Centrumban volt mindkét műtétem. Ez volt hajdanában a Tiszti kórház. A XXI. keültben lakom.

A varratok nagyrésze még bennem van, kicsit ritkított rajta az orvos csütörtökön, mielőtt elengedett és most csütörtökön kell mennem a maradék kiszdésére. Kontroll meg majd aug. végén lesz. Engem ez a vérömleny zavar nagyon, mert idegesít is és rossz, hogy nem nézték meg még mielőtt hazajöttem.


Legyen nagyon szép napod! :)

463. fafnir (válaszként erre: 458. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 10:08

Szia!

Én is aránylag friss műtöttnek számítok, holnap leszek kereken 3 hetes, de gyógytornász még nálam sem járt. A holtponton túl kell esni, nekem az első itthon töltött hét volt az, amikor rájöttem, mennyire nem vagyok képes semmit megcsinálni. Rosszabbul éreztem magam, mint a kórházban, úgy éreztem visszafelé fejlődök ahelyett, hogy előre haladnék. Csak feküdtem az ágyon és meg se bírtam emelni a lábam, a kezemmel pakolgattam odébb. Egyszer-kétszer eltört a mécses de sajnos ez van. Tudtam, hogy mozogni kell, de olyan pokoli fájdalom volt, hogy azt hittem itt a vég. Nekem bevallom a rockzene segített (meg a Voltaren :) ) az elején arra tornáztam.

Nekem azt mondta az orvos, hogy a teljes gyógyulás 1-1,5 év, remélem azért ez némi túlzással mondta, de arra én is rájöttem már, hogy nem szabad siettetni.

462. tuttuka (válaszként erre: 460. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 08:15

Szia Zsu!

Látom te is koránkelő vagy. És most még elég ideges is. Nem csodálkozom, azt mondják ilyenkor műtét után egy kicsit megváltozott tudatállapotban vagyunk.

Megkérdezhetem hol műtöttek és melyik kerületben laksz?

Nekünk műtét után adtak egy többoldalas tájékoztatót, a tornákat is részletesen leírták benne. Szívesen eljuttatom számodra valahogy. Nekem szerencsém volt a gyógytornásszal, hamar ki tudott jönni, de mivel nyáron több a munkájuk, helyettesítenek is, így csak egyszer jön hetente.

A varratokat kiszedték már?

Az is befolyásolja a kedvünket és a végezhető tornákat!!

Mindannyian türelmetlenek voltunk (vagyunk) a bezártság és kiszolgáltatottság rossz. Ezért (is) jó ez a fórum!

Várom válaszodat. Javulást kívánok és szép vasárnapot!

Üdv: Klári

461. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 460. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 06:42
Na, csak kihagytam... : a barátaim Zsu-nak szólítanak:)
460. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 459. - Tuttuka)
2015. júl. 19. 06:41

Szia Klári:)

Köszönöm a kedves szavaidat:)


Egyenlőre még sehol senki, nem gyógytornász:( Egy 80 ezres létszámú kerületben van 3 gyógytornász. Amit a kórházban tanítottak, azt csinálom, vagyis a lábfejemet mozgatom, meg a térdemet feszítem fekve lefelé és amennyire tudok, itt a lakásban járókerettel megyek.

Nem sok a tudományom, de majd alakul..

Sajnos 1 éven belül ez volt a második műtétem... szeptemberben az ellenkező oldalamba "vettem" új csípőcsontot.

Azt hiszem ez a türelmetlenség abból is adódik, hogy tavaly március óta nem voltam sehol, kiszolgáltatott voltam, vagyok.... és mire kissé már összeszedtem magam, és legalább a kertbe kimentem, akkorra szétesett a térdem.

Nincs csontritkulásom, egyszerűen elcsúsznak. szétcsúsznak a csontjaim. Átlag felett voltam hajlékony egész életemben... és egyik napról a másikra mindennek vége lett.

Édesanyámtól ezt örököltem, ezt a csontozatot, laza izületet hagyta rám:(


A reményt Tőletek is kapom, csak néha meginog bennem minden... és akkor megsajnálom magam:) Butaság, tudom, nem nyavalyogni akarok Nektek!:)

459. tuttuka (válaszként erre: 458. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 00:00

Kedves Zsuzsanka43!

Nyűgös lehetsz, mi is azok vagyunk, de a türelmet be kell fogadni lakótársnak. Te még nagyon friss műtött vagy , amiket érzel természtes. Írjál kicsit bővebben arról mit csináltak veled, jött e a gyógytornasz, kaptál e valamif3le útmutatást az otthoni labadozáshoz. És akkor mi is jobban ossze tudjuk szedni a gandolataikat. Ne ess kétségbe, mi is átéltük azt az időt is.

Varunk vissza egy hoszabb beszámolóval

Addig is gyógyulást:

Klári azazTuttuka

2015. júl. 18. 23:06

Sziasztok:) zavarhatok?:)


Olvaslak Benneteket egy ideje, ugyanis szerdán múlt egy hete közétek tartozom.

Csütörtökön engedtek haza és egyre vacakabbul érzem magam, nem csak a térdem olyan, mintha beépítettek volna egy 2 kilós kenyeret, hanem a "vádlim is és a lábfejem sem az enyém" érzésem

Hétfőn arra gyanakodtak, hogy mélyvénás trombózist kaptam, aztán szerencsére kiderült, hogy "csak" egy nagy vérömleny van a lábamban. Lioton géllel kell kenni.

A varratból vett ki az orvosom, de szerdán kell visszamennem, akkor a többi részét is eltávolítja.


Bevallom, nyűgös vagyok és türelmetlen:(

457. tuttuka (válaszként erre: 456. - Kántor Klára)
2015. júl. 18. 22:21

Kedves Druszám!

(Apropos, te szereted a nevedet? Mert én igen)

Nem ez a lényeg!

Örülök, hogy túl vagy a kontrollon, és minden téren kezedbe vetted az irányítást. Az imént írtam Macifűnek, hogy én nagyon tisztelem a sebészeket, de minket az egészségünkért nem csak nyiszálni kell! Nem igaz?

A reumatológusok komplexebben nézik a beteget. Azt szoktam mondani, nem a betegséget, hanem a beteget gyógyítják.

Nagyon örülök, hogy az utazás is jól sikerült, kellenek az ilyen lélekgyógyító programok.

A Mester Balzsamot még tavaly ősszel egy bioboltban kaptam kipróbálásra egy kis tégelyt ajándéka. Nagyon jó volt, tiszta szívből ajánlom!

Én most megyek fürödni, no nem egy hotelbe, csak ki a kádamba. Langyos vizet fogok ereszteni bele ( 26 fokost ahogy írtad,) és házi fürdősót. Olyan pokoli meleg volt ma, biztos jól fog esni. Műtét óta csak tusoltam, végre elnyúlok a vízben... Levendula, rozmaring és tengerillat!

Megyek is.

Pihenj jól, nagyon ügyes voltál, ez az utazás nem semmi!

Jó éjszakát!

Klári

456. Kántor Klára (válaszként erre: 443. - Tuttuka)
2015. júl. 18. 20:32

Ugyancsak szép jó estét!

Itt egy öreg, túl a kontrollon!

Mondtam a műtődokinak, vagy gyógyítson meg vagy üssön agyon. Na melyik legyen? - kérdezte. Amikor a keze közelített a térdemhez, már vinnyogtam!

Azt mondta: a térdemen a vágás két oldalán minden idegszálat elvágott (ezt eddig is tudtam), azok keresik a helyeiket, hogy mindkét oldalon rend legyen. És ez nagyon fáj! A "kütyü" rendben van, a térdmozgás kitűnő, elég ez a hajlítás az élethez (kb. 105-110). Hát lehetne kicsit több, de ha nem jön össze, hát nem. - A gyógytornász is azt mondta, ő sem tud többet kihozni. Gyakorolni, tornászni, nem túlerőltetni! Nálam az baj, mondta a doki, hogy a másik teljesen használhatatlan miatt a műtött megerőltetett. De azért menegessek lassan, használjam. Elküldött a reumára, ott segítenek gyógyulni. Nem vallottam be, hogy azt már megjártam.... aug. 7-én ultrahang, és akkor megmondják, hogy mit látnak bent a lágy részeken.

2 hónappal elhalasztottuk decemberre a másik műtétet, de higgyem el, hogy semmi rosszat nem csináltam, én így gyógyulok. Óktóber elején látni akar....

Hát nem is tudom...

Tegnap Tapolcán voltam (kocsival vittek!) ÖTYE találkozón és kihasználtuk a H. Pelionban a fürdőt. Jól mozogtam a vízben, úszni nem igen tudok, nem is próbáltam, pedig nem tudtam, hogy nem szabad, de elképzelhető, hogy a térd oldalmozgása miatt nem lehet.

Kicsit fájdogat, csak a lábfejem dagadt be egy kicsit a sok mászkálás miatt, néha lüktet, szóval várom az aug. 10-i reuma doki vizsgálatát.

Hát ez lassan megy bizony...

Macifűnek vajon mit mondanak?

Huncut63 is eltűnt!

Ajánottak egy kenőcsöt (a Flector extra nálam nem volt jó, a doki nem szólt rá), Mester Balzsamnak hívják. Ki fogom próbálni!!! A dokinőt is megkérdezem majd.

Mára ennyit, gyógyuljatok...

455. tuttuka (válaszként erre: 449. - Macifű)
2015. júl. 18. 19:14

Macifű kedves! Jövő kora őszre szervezzük a "térdtúrát", nem maradhatsz ki!

Félretéve a tréfát, nagyon szomorúan olvastam, hogy nehezen gyógyulsz. Én is gyakran érzem ezt a szorító érzést, mostanában többnyire éjszaka (amúgy is rossz alvó vagyok). Szobatársam most írta a facebook-on, hogy neki thaimasszázzsal szüntették meg ezt a panaszt. Én vadgesztenye krémmel kenem, lehet hogy semmit nem ér, de úgy érzem olyankor ha bekenem, megkönnyebbül a lábam. Nincs benne semmi extra, nem kámforos (mint a lóbalzsam), csak mintha elmúlna a kellemetlen érzés. Amúgy a reumatológusom azt mondta, ha ez sokáig fennáll, akkor egy gyulladáscsökkentő kúra sem árt. S mivel nekem más izületeim is rendetlenkednek, megfontolom. A sebésztől nem is vártam többet, mint, hogy röntgent csinált, megvizsgált, és megállapította, hogy jól gyógyulok. Magyarul meg volt elégedve. De hát ők sebészek, ebbe a szakmába ásták bele magukat. A háziorvos és a reumatológus közelebb áll a belgyógyászathoz, eszébe jut, hogy laborvizsgálatot végezzenek stb. Lehet egy gyulladt fog, vagy bütyök vagy mint nálam a kézízület és belezavar a gyógyulásba. Régen voltunk a műtét előtti protokollvizsgálatokon.

Bocs, hogy ilyennel akarlak megvígasztalni, de én is folyton agyalok ezeken. Murva is most irta, lassan egy évvel a műtét után, már úgy látja felesleges volt az aggodalom. Minket is szeretne megkímélni ettől.

Na meg az időjárás is kikészít sokakat.

Ne csüggedj és légy határozott a kontrollon. Sokan írták itt korábban, hogy listával mentek az orvoshoz. Jó ötlet!

Minden jót, és várunk a felülvizsgálat után!

Üdvözlet: Klári vagyis tuttuka

454. tuttuka (válaszként erre: 453. - Murva)
2015. júl. 18. 18:29

Szia!

Hát nekem az ortopéd orvosok és a reumatológus is azt mondta,hogy a láb oldalirányú mozgása miatt tilos a mellúszás, de itt a neten (nem ebben a fórumban) is olvastam erről. Ami tény, fájt is mellúszáskor a térdem. Ezt panaszoltam tavaly ősszel a dokiknak, és erre jött a tiltás. Eddig betartottam, de jövő héten megpróbálom.

Most megragadom az alkalmat, és ismét megköszönöm, hogy megosztottad a félelmeidet, sikereidet, én sokat tanultam belőle!

453. murva
2015. júl. 18. 18:02
Szia Klári miért volt tilos a mellúszás a műtétig?Már nem járok vízi tornára ,de tervezem,hogy műtét előtt megint fogok.Igen én már sokszor leírtam,hogy ahányan vagyunk annyi félék és a gyógyulásunk is annyi féle, a türelem a legfontosabb,de én is ha valamit észleltem ami nekem nem jó volt vagy nem tetszett rögtön kutakodtam,hogy ez miért ,mitől,meddig?Utólag mindig rájöttem,hogy fölösleges,elmúlik,belefér a gyógyulásba,tehát türelem!Nekem a kórházban azt mondták,mindent szabad csak elesni nem én valahogy tartottam magam ehhez,hogy amiket megtudtam csinálni és nem vagy csak kicsit fájt azt csináltam.Két dolog ami megmaradt bennem többek között a satu érzés azt hittem soha nem fog elmúlni és a húzó érzés a hajlításnál,amikor hónapok eltelnek azt hiszi az ember már soha nem fog elmúlni és aki az utamba került mindenkitől kérdeztem,pedig felesleges,inkább türelem kellett volna,én pl.soha nem használtam kispárnát a két térdem közé nekem az felesleges volt mert amíg el nem aludtam két másodpercenként kerestem új pozíciót a fekvéshez,van akinek jó,de én már műtét előtt is aggodalmaskodtam,hogy valamilyen fémre érzékeny vagyok és majd a proti is...blablabla nem volt elég,hogy a műtős dokim azt mondta ,hogy ez a fém nem ,én kutakodtam neten,kérdezgettem műtötteket,hogy voltak e allergia vizsgálaton.Szóval ne legyetek ilyenek mint én voltam,na de már most mindent tudok :D
452. tuttuka (válaszként erre: 450. - Murva)
2015. júl. 18. 17:34

Szia Murva!

Örülök, hogy írod minden rendben. Erőt adsz, hogy ki lassabban, ki gyorsabban de meggyógyulunk. Most is jársz vizitornára? Azt én is nagyon szeretem, a gerincemre is, és a vízben mozogni nagyon finom. Én is most kaptam beutalót úszásra és vizitornára, jövő héten megyek. Csak azt nem kérdeztem meg, hogy a mellúszási tilalom (ami a műtétig szigorú volt) most is érvényes-e még. Pedig én szeretek úgy úszni!

Kellemes nyarat, jó egészséget kívánok!

A

Tuttuka vagyis Klári

451. tuttuka (válaszként erre: 448. - Fafnir)
2015. júl. 18. 17:17

Szia Anikó!

Nagyon örülök, hogy hírt adtál magadról. Szerintem jól haladsz, csak a tornát ne hagyd abba semmiképp. Én sokszor érzem úgy, hogy fájdalomcsillapító hatása is van. Legalábbis elvonja az ember figyelmét a fájról. Én nem homokot éreztem, de volt, hogy megkérdeztem a gyógytornászt, lehet-e, hogy egy számmal nagyobb protézist raktak belém, mert sehogy nem találta a helyét. Vagyis én ezt éreztem. A tornász szerint minden lehet, de az a valószínű, befelé dagadt. Hát elég nagy bulit rendeztek ott a műtőben a lábunkban, elhiszem, hogy sokára áll vissza a dolog. A tornát én már három és fél hete a CD-ről csinálom. Először úgy gondoltam, nincs nekem ilyenre szükségem, de a lányaim megrendelték a szülinapomra, ki kellett próbálnom és nagyon megszerettem. Kb 25 perc és elfáradok mire a végére érek. Legalább annyira, mint a kórházban. A házhozjövő tornász a szabadságok miatt csak hetente egyszer jön.

További javulást kívánok!

Muszáj a kertben körülnézni, mert tiasztást kaptam, hogy jön a vihar

450. murva (válaszként erre: 443. - Tuttuka)
2015. júl. 17. 22:18
Sziasztok,igen olvaslak benneteket,újat írni nem tudok,minden rendben van,szeptemberben megyek kontrollra,ez egy éves kontroll akkor megkapom a kiskönyvet és októberben megcsináltatom a góckutatós vizsgálatokat és nov-ben hajrá!Köszönöm a jó kivánságodat,én is kivánok mindenkinek teljes fájdalom mentes gyógyulást!
449. macifű
2015. júl. 17. 16:08

Kedves Sorstársak, Klárák és Mindenki!

Csak ezért nem jelentkeztem eddíg, mert sajnos nem tudok semmi újat mondani. Változatlanul dagad, feszül, a varratom -felszívódó- időnként bevastagodik, csúnya sötét színe lesz és ettől még jobban feszül. Ezt nem tudom hova tenni?? Én júl.13-án voltam 6 hónapos, de csak 27-re rendelt vissza az orvos. Ő ugyanis ragaszkodik ahhoz, hogy a két kontroll között teljen el 10 hét.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz "elégedett", mert én egyáltalán nem. Egyébként a hajlítással nincs problémám, mankót, botot nem használok 3 hetes kor óta - de asszem ezt már írtam -, nem is hiányzik.

Annyira szeretnék egy kicsit messzebbre elcsavarogni, kirándulni, de nem merek elindulni.

Reggel, mikor felkelek, egészen szépen néz ki, de ahogy elkezdek járkálni, percek alatt bedagad és befeszül. Ez nagyon zavar és ki fogom csikarni az orvostól, hogy találjon valamilyen kúrát, hogy ne dagadjon ennyire.

Örülök,hogy ilyen sokan összejöttünk és tudunk egymástól tapasztalatot szerezni,meg bátorítást.

Mindenkinek gyógyulást és szép nyarat kívánok, kontroll után jövök.

448. fafnir (válaszként erre: 443. - Tuttuka)
2015. júl. 17. 09:46
Kedves Klári! Egyre jobban vagyok, hétfőn leszek 3 hetes. 90 fokot hajlik a térdem, de gyógytornász majd csak jövő héten jön. A kórházban kapott gyakorlatokat csinálom addig, és sokat sétálok. Egyenlőre még két mankózok, de pár lépés már megy egyel is. Kb 1,5-2 napot bírok fájdalomcsillapító nélkül, próbálok minél kevesebbet szedni. Néha úgy érzem, mintha homok lenne a térdemben, kicsit pattog, majd szólok a gyógytornádznak meg a dokinak, hogy normáis-e. Nagyon sokat segítenek a korábbi hozzászólások, gyakran olvasgatom az elejétől a fórumot. Mindenkinek jobbulást kívánok :) üdv: Anikó
447. tuttuka (válaszként erre: 445. - Benguzde)
2015. júl. 16. 23:09

Szia!

Én ugyan Klári, azaz tuttuka vagyok, de bocsáss meg, hogy Téged mindig kihagytalak a felsorolásból. Pedig minden hozzászólásodat olvastam ám!

Kérdésedre válaszolva: én igen, ha a sajátvérre gondolsz. A barátnőm megcsináltatta, szerinte semmit nem ért, bár ő amúgy is elég szkeptikus. Meg szerintem csak a műtét időpontját akarja elodázni.

De van olyan ismerősöm is, aki szintén megcsináltatta, majd próbálok tudakozódni.

Ne csüggedj, fog menni a hajlítás is, a lényeg, hogy ne fájjon!

Üdvözlet és jó éjszakát: Klári vagyis tuttuka

446. tuttuka
2015. júl. 16. 22:53

Persze ilyen könnyen nem szabadultok tőlem!

Ma műtét óta először autóba ültem és én vezettem. Nem, nem most kaptam meg életem első jogosítványát, 35 éve autózom, de ez most nagy lépés volt részemről. Jelentem, nem okoztam tömegszerencsétlenséget, elmentem a piacra, bevásároltam és békében hazatértem. Ez persze önmagában nem szenzáció, de én a műtét előtti fél évben alig mertem vezetni, a fájdalom a térdembe olyan kiszámíthatatlanul jött, hogy attól tartottam, valami komoly bajt is okozhatok, ha éppen akkor akad ki, vagy be a lábam. Magyarul féltem vezetni!

Ti is éreztetek ilyent?

A mostani elszánás a páromnak köszönhető. Átvitt értelemben persze. Ismeritek a mondást? Kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe! Hát ez nekem nagyon nem sikerült. Bárhova mentünk, egyébb elfoglaltság híján, örökké szszegtem, feljajdultam, útvonalat javasoltam, szóval csupa olyat tettem amit nem kellet volna. S az én szelíd, béketűrő férjem csendesen megjegyezte: lehet helyet cserélni!

Nos hát ezt tettem ma, és örülök, hogy megléptem, egy parával kevesebb.

Amúgy most, hogy kicsit merészebb lettem, eltettem a botot is, hát bizony gyakrabban szúr, fáj, feszül, különösen éjjel. Elbíztam magam, azt hiszem. A tornát semmi pénzért abba nem hagyom, nagyon szeretem ezt a CD- verziót, a gyógytornász is mindig mutat valami újat, így a napi két óra gyógymozgás (elosztva persze) megvan. Korán reggel és este leginkább, amikor hűvösebb van. Úgy látom wgy kicsit hosszúra nyúltam. Bocsi!

Mindenkinek jó éjszakát!

Klári

2015. júl. 16. 22:34

Klára!!!!!Nagyon vártam a beszámolódat a kontrollod után!!!(3 hónapos voltam 8-án,60 fokot hajlítok:::(((( gyógytornász is, dr is azt mondja: ennyi. Törődjek bele:::(((


Hallott-e valaki erről a vér injekcióról??((( Na. Ne is lehet linket betenni :::(((regeneráló injekciós kezelés. Műtét helyett!!!!

444. tuttuka
2015. júl. 16. 22:24

Folyt köv.

Persze most meleg nyár van és remélem mindenki nyaral valamerre. Jó pihenést kellemes időtés jó egészséget mindenkinek!

Klári

443. tuttuka
2015. júl. 16. 22:21

Szép jó estét Mindenkinek!

Klára, Macifű! Hogy vagytok?. Mit mondtak a kontrollon?

Sokat gondoltam Rátok!

Fafnír! Kérlek csak néhány sort írj magadról, szeretnénk tudni Rólad. Ugye nincs semmi baj?

S az "öregek" mármint műtétileg, olvastok még néha minket?

Aranynagyi, Murva, Anna 50! Ugye Ti is jól vagytok?

Murva, tudom Te készülsz a következőre. Minden jót kívánok, de ugye addig is jelentkezel?

442. Kántor Klára (válaszként erre: 434. - Csuvek)
2015. júl. 14. 15:56

Mégis írok neked részletesebben:

engem is hamar kidobott a doki, pedig amúgy rendes, rám meg a gyógyt.-ra bízva a gyógyulást. 6 és fél hónapos vagyok, máig nem röngenezett meg, a reuma dokinő kért egy ultrahangot a sok panaszom után, arra várok, nem árulom el még a 16-án váró műtő dokimnak. A varrat feszült nekem is, de az a dagadástól, mivel nekem (néha kicsit ma is)sokáig nagyon dagadt volt. De ez természetes mondta a doki, amikor elmúltam 3 hónapos. Többen mondták, én is, kevésbé fáj, ha megyek, mintha pihenek! Én sokáig mankóztam, 6 hét kettővel, 8 hét egyel...

Utcán most is mankóval megyek, nagyon rosszul, mivel szinte mindig fáj. Ez persze nem mindenkire igaz. Hajlításom alig 110 fok, ennek is örülök.

Vettem egy összecsukható botot,kicsit "sikkesebb" (két "k"-val?) mint a mankó, de nem érzem olyan stabilnak.

A reuma doki azt mondta, ne törődjek a lécsővel, a hajlítással, csak azzal, hogy a fájdalmat megszüntessük, de annak látni kell az okát..

Várom a holnaputánt....

Jövök....

441. Kántor Klára (válaszként erre: 439. - Csuvek)
2015. júl. 14. 15:46

MOST CSAK ANNYIT, EZT TÉRD ALATTI FÁJDALMAT NEM ÉRTEM....

Nekem a térd felett, maga a térd fáj,a bal térd a vágás bal oldalán, hozzá érni sem lehet, mintha áram rázná meg...

Nekem áldás volt a gyógytornász... ma is jön néha (fizetem).

16-án nagy vizit, azaz kontroll, jövök, Macifűvel (ugye?) együtt.

440. Kántor Klára (válaszként erre: 438. - Tuttuka)
2015. júl. 14. 15:41
Megyek a TÉRDTÚRÁRA....
439. Csuvek
2015. júl. 12. 23:33
Nagyon köszönöm a jó tanácsot, hogy olvassam a régebbi bejegyzéseket! Többet segít, mint az orvos! Hozzám is járt gyógytornász 14 alkalommal, de mindig olyan fáradtan jött a kórházi munkája után. Amiket ő vezényelt, hogy csináljam, azt egyedül is tudom, csak el-el hagyogatok belőle. Bár 2-3órai kerti munka után-kapálás, permetezés, migymás - már nem sok kedvem van tornászni. A szobakerékpárt ki fogom próbálni, remélem, nem okoz nagyobb fájdalmat. A nordicwalking sem rossz ötlet! Régebben, míg birtam és volt időm, szívesen csináltam. Csak ezek a fránya térd alatti izmok ne fájnának úgy az erősebb hajlításoknál!
438. tuttuka (válaszként erre: 437. - Kántor Klára)
2015. júl. 12. 21:41

Kedves Druszám! A számból vetted ki a szót. Én minden nap beleolvasok a levelezésbe, rengeteget segít. Amúgy meg nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a temperamentuma. Azt mondod te lassan gyógyulsz ... De biztosan!!!!! És októberre teljesen fel fogsz készülni a következőre. És jövő kora őszre akár már egy "térdtúrát" is szervezhetünk!?

További szép estét kivánok! Köszönöm minden sorodat!

Klári

437. Kántor Klára (válaszként erre: 434. - Csuvek)
2015. júl. 12. 19:19

Csuvek kedves, ha van időd, olvasd végig a teljes levelezést. Én 6 és fél hónapos vagyok, ha jól tudom a 233. számú levélnél léptem be, elég bőbeszédű vagyok, sokat írtam, esetleg kövesd végig, de a másokét is, hátha mindenkinél tanulsz valamit.

Most kevés az időm, de írok bővebben is, hátha mondok valami értelmeset.... Én ugyanis lassan gyógyulok......

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook