Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2015. júl. 21. 18:25

Szia Mindenkinek,

Kb. 11-től elolvastam a leveleiteket és összeszedve néhány gondolatot, tanácsot, kérdést, írok nektek,össze-vissza cikázva az eseményekben).

FIGYELEM SORSTÁRSAIM,

Előző levelemből kifelejtettem, hogy a féléves kontrollon (főleg MACIFŰ figyelmébe) a sok panaszomra a dokim azt mondta: valószínűleg Hyperesthesia nevű akármibe szenvedek.Utána néztem: a bőr rendkívüli azaz túlérzékenysége...

Na, jól kivagyok vele. És majd a reuma doki kezelésbe vesz, ahová elküldött, ő pedig október elején vár.

A dokim engem is mindig kidob elég rövid úton. Ez a sebészekre jellemző (lásd Tuttuka 455.), ők betették a kütyüt, az áll mint Katiban a gyerek (már bocsánat), a többi meg a mi dolgunk vagyis a szervezeté.

Nálam még nem volt röntgen 6 hó után - a reumás dokinő írt elő ultrahangot korábban, aug.7-én megyek). Majd megírom, mi történt...

Nekem nem volt kiszedhető varratom, ettől megmenekültem, gyönyörű volt a sebem 2 hét után, rövid zuhany is érhette, soha semmi baj nem volt vele. Ez egy pozitívum.

Benguzde 445: Jézusom 60 fok? Haladtál már valamit? Az azért nem jó! Az alap az legalább 90 fok. A kütyü nem bír állítólag 130 foknál többet, az átlag 115 fok. Hogyan húzod magad alá járművön a lábad, ha nincs 90 fokod? Tornázni, tornázni, sírva és jajgatva, de muszáj... Én 8 nap után itthon a férjemmel értem el (nagy kínzó) 90 fokot és akkor jött a gy.tornász és vele is csak kb. 110 fok vagyok most. A másikkal megpróbálok többet elérni, ha megérem.

Huncut63 - örülök, hogy 130 fokos vagy, ez egy csoda. Én már nem zsibbadok a vágás egyik oldalán sem, a térdem sem dundi, keveset dagadok, csak, ha nagyon elfáradok...Igaz a fájdalmam állandósult,lásd mint fent,hogy mi lesz a vége nem tudom, remélem az ultrahang sok mindent eldönt.

Elhűltem a napi 2 szeri szurin, én 73 évesen napi egyszerit kaptam, 30 napig és plusz ugye a kórházi 7 alkalom. Míg tartott a szuri, addig kellett fáslizni mind a kettőt. Ezt a MÁV kórház fontosnak tartotta és itthon én csináltam.

Tuttuka: én is szeretem a nevem!

Nekem nincs olyan érzésem, mintha a műtött térdem nagyobb lenne. Nagyon szép egyenes, csak ne égne úgy, mint most is

Csuvek kedves, az én járásom szörnyű csúnya, jó neked....

Az alvásról: a kórházban szörnyű volt, ha aludtam az legfeljebb a fájdalomtól volt. Én 5 hónap után tudtam a nem műtött oldalon aludni úgy, hogy az nem fájt. Most próbálgatok a műtött oldalon aludni, így gondolhatjátok, hogy a hátam már nem is volt, az állandó rajta alvás miatt, már ha azt alvásnak lehetett nevezni. Fél év óta nem aludtam ki magam.... Legfeljebb délután szunyálok jót... de lehet, hogy ez már a valódi öregség?

Mivel a térdemben a szorítás, az égő fájdalom, a "tűszurkálás" érzése állandó volt, nagyon használt a borogatás vagy a pár perces jegelés, napi többször és egy órán át is. A doki is ajánlotta.

Érdekes, nálunk nem ajánlották a rehabot, akkor, ha otthon volt, aki ellátott. 4-5 ember egy szobában, mosdó a folyosó végén stb. míg az otthon az otthon és a torna heti 3szor is elég (persze, ha van gy.tornász), ha közben én is csinálom. Én nem hiányoltam!

Jó, aki tud lépcsőzni: én csak felfelé tudok, igaz bot a kezemben... lefelé csak egyesével. El kellene kezdenem komolyabban, de hová sietek én már?

Zsuzsanka nem búsulj, úgy emlékszem legalább 2 hónapig csak rövd ideig bírtam a gép előtt. Kb. 4 hónap után ment már akár 3 órát is az ülés. A lábamat, ha nagyon fáradt, előfordul, hogy most is kézzel teszem odébb. Ne szégyelld.

Macifű ne felejts el beszámolni, mozaikos Huncut63 sem.

Kérdésem: nektek is olyan nehezen indul be a járás hosszabb ülés után? Percekig tart, míg rendesen tudok járni!

Anna50: nem térek magamhoz!!!! Hol találkoztunk???

Honnan tudtad, ki vagyok? Ne hagyj válasz nélkül.

Gyógyuljatok szépen: a rangidős Klári

495. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 491. - Tuttuka)
2015. júl. 21. 15:35
köszönöm szépen! :-*
494. tuttuka (válaszként erre: 486. - Csuvek)
2015. júl. 21. 15:30

Szia Éva!

Hát jobb ha az alvásról nem is beszélünk!

Én a kifárasztásos módszert honosítottam meg, ez nálam azt jelenti, hogy éjfél előtt ritkán megyek aludni, mert úgyis felébrednék. Így ha akkor sikerül elaludnom, legalább négyig nem kell felkelnem. Ahogy öregszem egyre kevesebb alvásra van szükségem. Ami érdekes, nappal sem vagyok álmos.

Amúgy műtét előtt amíg "szabadlábon" voltam, én jókat tudtam aludni. A kórház ebből a szempontból egy rémálom volt. Nem elég a fájdalom, de a szobatársaim, a rehabon különösen, a tyúkokkal feküdtek, és akkor villanyt is kellett oltani, csöndben lenni stb. Aztán tíz óra felé mindenki felébredt, "kipihenten" és ment a nyögés, sóhajtozás.Akkor jöttek a kutyák harapdálni (így mondták a nővérek) akkor vettük be a második fájdalomcsillapítót, és egy órát talán aludtunk is. Mire hazajöttem, hulla fáradt voltam, akkor három jó alvásom volt, végre a saját ágyamban. Utána jött a bevezetőben leírt módszer, és ez van mai napig. Esetleg kipróbálod?

De vannak olyan altatók is, amik csak elaltatók, azokhoz állítólag nem lehet hozzászokni.

Üdv: Klári

493. tuttuka (válaszként erre: 487. - Dd476f9bd0)
2015. júl. 21. 14:51

Szia Anna!

Nagyon szépen köszönöm kedves soraidat, nagyon jól estek.

Szerencsésnek mondhatom magam, mert eddig az életben mindíg kaptam segítséget, megértést, ha bármi bajom volt.

Meg olyan géneket a családomtól, hogy pozitívan tudok hozzáállni a dolgokhoz.

Amúgy 42 évig, nyugdíjazásomig könyvtáros voltam, nekem nagyon fontos volt, hogy aki kérdez, vagy kér valamit, annak igyekezzek választ adni, könyvet vagy egyébb információt. Vagyis ne menjen ki dolgavégezetlenül a könyvtárból.

Nagyon örülök, hogy ti ketten (Te és a protid) ilyen remekül megvagytok! Én is ezt szeretném. Gratulálok az aktivitásodhoz! Megkérdezhetem mit dolgozol?

Én most már átadtam a stafétát (kisebbik lányom folytatja a hivatásomat).

De van egy féléves unokám, sokat vagyok vele, és van egyelőre két pótunokám is (aug. elején jön a harmadik). Mindig kap az ember tőlük annyi szeretetet, amit meg kell osztani.

Úgy látszi a Klárák ilyen türelmetlen örökmozgók Én vállalom, biztos K. Klára is.

Köszönöm, hogy befogadtatok ide a fórumba, nagyon jó közösség.

És nagyon köszönöm a sok segítséget, amit a hozzászólásaitokból kaptam!

Minden jót, további jó egészséget kivánok!

Kellemes nyarat és néha küldj " füstjeleket" magadról!

Szeretettel üdvözöllek: Klári

492. tuttuka (válaszként erre: 489. - Csuvek)
2015. júl. 21. 14:19

Szia!

A gumiszalag és egy puha kb 25 cm-es fittneszlabda! Nagyon olcsó és mindig kéznél, illetve lábnál van.

Szalagot tv nézés közben szoktam húzogatni, akkor elterelődik a figyelmem a fájdalomról. Bár amilyen műsorok vannak!

A labdát meg fekve pihenéskor görgetem, vagy csak belenyomom a sarkam néhány másodpercig. Kántor Klárától tanultam itt a fórumon

Üdv: Klári

491. tuttuka (válaszként erre: 490. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 21. 14:12

Zsu!

Levél ment!

Klári

2015. júl. 21. 10:30

Ma megint szakadt vagyok, magam alatt vagyok, dől a fal... :(

Feszít a térdem, a vádlim, nagyon dagadt az egész lábam, alig tudok a kerettel odébblépni. ... de ülni sem jó, feküdni sem. Bár nem kellene beleesnem a kétségbe, itt közöttetek meg pláne nem, meg még csak holnap lesz 2 hete volt a műtét.... csak az a bajom, hogy a csípőműtéthez hasonlítom ezt a mostanit is, holott nem lenne szabad.

Majd kialakulok, remélem lelkileg is megerősödök:)

489. Csuvek
2015. júl. 21. 10:15
Én hajlító géppel csak a kórházban találkoztam, de nem emlékszem, hogy kellemetlen, vagy fájdalmas lett volna. Nekem a gyógytornászom olyan gumiszalagot ajánlott, amit fitnessnél használnak. Azzal húzogatom a lábam, igaz, erös fájdalomkor abba hagyom. Amit még javasolt: két kezemmel fogjam meg az ajófélfa két oldalát, és próbáljak leülő mozdulatokat végezni. Ti szoktatok hasonlót csinálni?
488. viaszvirág (válaszként erre: 485. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 20. 23:37

Egyáltalán nincsenek kínok a hajlítógéppel, hidd el. Nagyon jó dolog. Aki nekem kihozta, beállította, elmagyarázta hogy működik. Nem szabad mindjárt nagy fokozatra állítani. Csak szépen napról-napra picit feljebb. Én olvasni vagy tévét nézni szoktam közben.


Nekem kifejezetten ajánlotta a doki.

487. dd476f9bd0 (válaszként erre: 443. - Tuttuka)
2015. júl. 20. 19:22

Szia Tuttuka!

Üdvözlök Mindenkit,minden Sorstársamat!


Igen néha-néha belelolvasok a fórumba nagyon jó olvasni a fórum veled nagyon AKTÍV!

Olyan ügyesen,aranyosan oda-adással próbálsz segíteni,hogy ki is lehetne írni"Tuttuka rendel".

Ezt kedvességnek szántam!

Én jól vagyok dolgozom, most hétvégén kerítést csiszoltam festettem meg-meg dolgoztatom a protimot,úgy nézki birjuk mindketten.

A hét végén együtt-egynapon lesz a szüli napunk,a protim/az én kincsem/ 10 hónapos én pedig betöltöm

az 51.életévem./Kettesben sírunk is és nagyon örülünk is!

Találkoztam személyesen Kántor Kláraval,nagyon aranyos,Ő igazi,egyenes kissé türelmetlen,igazi Klára./nagyon eml....t az Édes....ra./Remélem nem bántottam mag.

A másik K.Judit,nagyon helyes szép fiatal aranyos teremtés.Ök nem ismernek nem tudták ki vagyok de ez így a jó!

Miattuk is benézek ha van időm és beleolvasok a gyógyulásotok menetébe!

Mert most már Klára is tapasztalja a gyógyulás menetét és ennek szívből örülök!

Kedves Tuttuka nagyon köszönöm, hogy én is eszedbe jutottam és örülök a szép gyógyulásod menetéhez, ügyes vagy és nagy jó szívű, foglalkozol Mindenkivel,erődhöz mértem segíteni, vigaszt nyújtani, sokszor egy-egy kedves szó felér egy szem fájdcs.-val.A gyógyuláson elején nem szégyelem nagyon sokat sírtam /jegelés, mankózás,torna,bicó,roszlépés,meghuzzás és még sok-sok egyéb a sok para stb/. Nem vagyunk egyformák Mindenki megfog gyógyulni ez az egy biztos és a teljes gyógyulás előtt sok-sok mindent ki kell birnunk!De meg gyógyulunk!

Tuttuka kívánok kitartást,sok-sok türelmet és fájdalommentes szép napokat, és nagyon jó egészséget a gyógyuláshoz és ugyanezeket kívánom Sorstársaimnak is!

Üdv.Anna50 Anna

486. Csuvek (válaszként erre: 479. - Tuttuka)
2015. júl. 20. 19:03

Igen, megkaptam, és nagyon köszönöm. Nagyon jókat hallok tőletek, vagyis hasznosíthatókat. Persze, kinek mi jön be. Nekem a járással, vezetéssel nincs gondom. Vezetni már két hónaposan tudtam, ahogy sikerült beemelni a bal lábam a kocsiba. Azóta is rendszeresen kocsival járok, mint azelőtt. Ez nekem nagyon fontos volt. A járásomon senki nem veszi észre, hogy valamilyen műtétem volt, de mint mondtam, a hajlítások, ott szeretnék jobban haladni. De tudom, nyugi, nyugi... alig múltam három hónapos! Nem tudom, hogy ki hogy van az alvással. Én mielőtt bementem volna a kórházba, már előtte legalább egy hónappal nem tudtam éjjel aludni, mert állandóan azon agyaltam, mi az, amit még "lábbal" el tudok intézni. A kórházban aztán a fájdalomtól nem tudtam aludni. Mikor hazajöttem állandósult, hogy pontban éjfélkor felébredtem, és onnantól kezdve csak a forgolódás, kómaszerű alvás, hajnali négykor ébredés fáradtan. A háziorvosom felírt egy jó altatót, de ez nagyon veszélyes, ha hozzászokunk, nagy a baj! És a jóhoz hamar hozzá lehet szokni. Most próbálom felezni, harmadolni atablettát, hátha sikerül lejönni róla. Ilyen lehet a drog? Ti hogy vagytok az alvással?

Üdv: Éva

485. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 481. - Tuttuka)
2015. júl. 20. 17:52
El nem tudom egyenlőre képzelni, hogy ki lehet bírni a hajlítógép okozta kínokat:(
484. Kántor Klára (válaszként erre: 463. - Fafnir)
2015. júl. 20. 17:32

Kedves fafnir,


gondoltam én, hogy nem lesz olyan gyors ez nálad, ugyanúgy, mint nálunk. Én 3 hónap után kezdtem Voltaren-ezni, és most olyan sz..... vagyok, hogy na, pedig elmúltam 6 hónapos. 1 évet mondott nekem is a dokim, és a második műtétemet el is halasztottuk 2 hónappal. Olvasd mit írok kicsit később másoknak....

483. Kántor Klára (válaszként erre: 460. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 20. 17:28

Sziasztok,


igenis kell, hogy kapjatok leírást a gyógytornáról, az nagyon hasznos volt nálam, mivel egy hét mulva jött a tornász és addig kellett valamit csinálni, mivel ha "megköt" a térd az alig hajlításban, akkor szörnyű nehéz helyrehozni. Olvasd el - persze ha ráérsz a korábbi leveleinket, hogy mennyi szenvedtünk és még mai is szenvedünk. Én Pesten a 8-kerben vagyok és a kerületnek nincs tornásza, nem fizeti az OEP (ha-ha), így a körzeti doki a Mazsihiztől "szerzett" OEP-s tornászt!!!

Én is anyámtól örököltem az izületi kopást. Szegény ő is alig ment 70 éves korára. Örökmozgók lévén elég borzalmas ez a kötöttség. Én már 65 után láttam a sorsom...

482. Huncut63 (válaszként erre: 456. - Kántor Klára)
2015. júl. 20. 16:17

Kedves Klára! Köszönöm, hogy hiányoltál:-) folyamatosan olvasgatlak benneteket, de ne feledd, hogy én mozaikplasztikás vagyok, ami "csak" a protézis előszobája. Azért csatlakoztam hozzátok, mert a legelején pontosan ugyan olyan tünetekkel, fájdalmakkal bírtam, mint ti. Most 5 és fél hónapos vagyok, egy bizonyos értelemben feladtam, elértem egy pontot, innen most se jobb, se rosszabb állapotban nem szoktam lenni. A szabadságolás miatt szeptember közepén megyek vissza a dokimhoz röntgennel a kezemben.

A térdem dundi, formátlan, az egyik oldalában nem tért vissza még az érzékelés, ezt a részét ne adjátok fel, a kozmetikusom párjának gerincműtéte, volt, kb. 8-10 hónap múlva állt helyre az idegi érzékelése. A tornával kapcsolatban pedig az a meglátásom, hogy kell egy darabig. 3 hónapos voltam, mikor elküldtem a gyógytornászomat, a térdem kb. 110 fokot hajlott, kínzás volt a köbön, semmi eredménnyel. Azt mondtam, hogy majd az élet, az ablakpucolás, a gazolás stb. be fogja hajlítani. Így lett. Nem mondom, hogy olyan mint régen, de könnyebben, fájdalommentesen teljesítem a 130 fokot. Na bumm....fenékbe már nem rúgom magam:-))

Akinek dagad, duzzad próbálja meg az esti borogatást, jobb a jegelésnél már egy idő után. Akár milyen kence ( Flector, Proenzi stb) és hidegvízes borogatás. Ha megerőltetem és fáj ez segít. És barátom lett a türelem, mivel 1 év a teljes gyógyulás még nem adom fel. Mindenkinek jobbulást, kitartást! És nem hagylak el benneteket!

481. tuttuka (válaszként erre: 480. - Fafnir)
2015. júl. 20. 15:42

Szia Anikó!

Ne keseredj el! Szerintem nem a fokok számítanak, hanem az, hogy Te önmagadhoz képest milyen ütemben éred el az ÖNMAGADHOZ mért maximumot. Klára is írta, hogy orvosa azt mondta, fogadja el, amit kemény munkával elért. MEG FOG GYÓGYULNI!!! TE IS!!!

Nekem sokan mondták, hogy a térdhajlító gépnek sem szabad mindent elhinni, bár tény, hogy sokat segített. Mondhatnám, hogy megkoplaltam az itthoni kölcsönzés árát, de ez nem igaz, mert a családomtól kaptam ajándékba.

(Nagyon akarták, hogy jókat főzzek nekik?) meg persze a kisunokám is doppingolt.

Megkérdezhetem, hogy mit tanulsz? A munkába való visszatérés (különösen ha szereti az ember amit csinál), és a tanulás erős doppingszer.

Ha gondolod, megírhatom neked annak a cégnek a nevét, ahonnan mi kölcsönöztük a gépet. Kibírható!

Jobbulást!

Üdv: Klári

480. fafnir
2015. júl. 20. 12:27
Ma volt itt a gyógytornász, túl vagyok az első "edzésen". Kicsit ellentmondásosnak tűnt, azt mondta nem állok túl jól, kétségbe vonta a 90 fokomat, pedig tuti hogy megvan. A végére aztán belátta, hogy tényleg megvan, és hogy lát lehetőséget abban, hogy kihozza belőlem a 120-130 fokot. Nem tudtam eldönteni, hogy akkor most rosszul állok vagy jól. Kicsit elkeserített a dolog, mert abban a hitben voltam, hogy jól megy a torna, de kiderült, hogy nem. Úgyhogy most ismét jön a "kínzás" jegelés, fájdalomcsillapító triásza. :(
479. tuttuka (válaszként erre: 478. - Csuvek)
2015. júl. 20. 08:42

Szia!

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél? Ugye megkaptad a levelemet?

A nagyobb proti érzés nálam is gyakran van, különösen estefelé, amikorra jól elfárad. A kórházban is megkérdeztem, lehet-e, hogy nagyobbat raktak be, de nem nagyon. Az én gyógytornászom benn sorstárs, ő is protis, azt mondta nagyon sokáig volt neki is ilyen érzése. Sokáig jegelte is, még egy évvel később is. Mert persze az ember terheli, és a benn szétcincált idegek, szövetek stb úgy érzik, mintha megakasztanák az ő gyógyúlási folyamatukat.

Nekem a rehabon különben megnézték, hogy nincs e magassági eltérés a két láb között. Az előfordulhat, mert ugye a protival ki is egyenesítik egy kicsit a lábat.

Kb egy cm szokott lenni, de ezt még cipőbe helyezhető sarokemelővel tudja az ember korrigálni.

Szerintem a Bulgáriai nyaralás gyógyító hatású lesz testnek, léleknek. A vízben könnyebb a mozgás, és a tengervízben a sóssága miatt még inkább. Nagyon jó pihenést kivánok!

Merre mentek?

További kellemes nyarat és mielőbbi teljes gyógyulást kívánok: Klári

478. Csuvek
2015. júl. 20. 06:22

Sziasztok!

Megpróbáltam a lépcsőn úgy felmenni, amit évek óta nem tudtam, hogy egyik lábam raktam a másik után. Sikerült! Azt nem mondanám, hogy nem éreztem fájdalmat, de nem olyan erőset, mint műtét előtt. A lefelé lécsőzés már komolyabb dolog, ott nagyobb a fájdalomérzet, ezért azt ritkábban próbálom.Én úgy érzem, mintha nagyobb protkót kaptam volna, mint a másik térdem. Akkor is nagyobb a bal térdem, ha nincs bedagadva. Tapasztaltatok hasonlót? Gondolom, ez nem orvosolható. Bár ha csak ennyi gondunk lenne vele, az elmegy... maximum nem hordok minit - igaz, azt már régen nem teszem. Én is kenegetem mesterbalzsammal a térdem, de őszintén szólva nem nagyon érzem a pozitív hatását. Szóval legyünk türelmesek: 1-másfél év...hát kíváncsi leszek. Én augusztus végén Bulgáriába megyek nyaralni, remélem, a tengervíz jó hatással lesz a gyógyulásomra. Van ezzel kapcsolatos tapasztalata valamelyikőtöknek?

477. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 475. - Murva)
2015. júl. 19. 18:25

Sajnos tudom:(

Az orvos is mondta, hogy a seb rég begyógyul, de a vérölmeny még lesz egy darabig, vagyis sokáig. Nem baj... mert megijesztettek a mélyvénás trombózissal, úgyhogy ez legyen inkább! :)

476. murva
2015. júl. 19. 17:52
A gyógytornászhoz szeretnék még hozzá szólni,nekem 99%-ban azért volt a döntésem,hogy kórház után rehab,mert tudtam,hogy az sokkal többet fog jelenteni mintha hetente kétszer jön házhoz.Persze tiszteletben tartom mindenkinek a döntését,lehetőségét,de mindenkit buzdítok,hogy menjen műtét után rehabra,a napi torna és térdhajlító 3 hétig nekem nagyon sokat jelentett.Amikor haza jöttem még mindig járt volna a gyógytornász házhoz járás,le is zsírozta nekem a házi orvos és két hét múlva hívott a gyógytornász,hogy jönne,olyan jó passzban talált,hogy elküldtem a ....-ba,mondtam hogy ha két hétig tudtam nélküle tornázni akkor felejtsen el.
475. murva
2015. júl. 19. 17:47
Zsu a vérömleny sajnos nagyon lassan szívódik fel,biztos tapasztaltad már ha volt a testeden valahol,gondolj csak ha valakinek mokesza van,kék,zöld,sárga szín skálát végig játszik és ez időben hetek,tehát itt megint a türelem a gyógyír,hogy lássad az alagút végét,persze semmi kivetnivaló nincs abban ha kisírod magad és könnyítesz a lelkeden.
474. murva (válaszként erre: 467. - Tuttuka)
2015. júl. 19. 17:43
Klári most ahogy olvasom a hozzászólásodat megint ode jutottam,hogy mennyire nem vagyunk egyformák,akkormiért gyógyulnánk egyformán?és kérlek félre ne érts nem téged akarlak bunkózni,kritizálni csak a különbözőségre rávilágítani,nekem pl. a napi hasba szuri és a fáslizás semmit nem jelentett,olyan volt mint az,hogy reggel a lázmérővel keltenek,de az ha valamit nem tudtam,hogy mitől miért van,akár labor eredményben vagy bármiben azon úgy tudtam aggódni amíg a miértjét meg nem tudtam,hogy eszméletlen.
473. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 472. - Fafnir)
2015. júl. 19. 17:30
Sajnos én a tablettát 98 óta szedem:(
472. fafnir (válaszként erre: 465. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 17:09
Nekem hasbaszuri nem kellett, én tablettába kaptam, és otthon csak 10 napig kellett. Fáslim nekem is volt, megkérdeztem mire jó. Azt mondta egy doki ( nem a sajátom), hogy elvileg megakadákyozza, hogy nagyon bedagadjon a lábunk, de igazából semmit nem ér, és ha fent van akkor is be fog dagadni, de csak hordjam 4-5 hétig. Hát nem hordom...... Akkor teszem csak fel, ha lemegyek sétálni. Szerencsére nem vészes a térdem, a lábszáram és a bokám fel se dagadt egyszer sem, szóval nem kínzom magam feleslegesen ebben a melegben.
471. tuttuka
2015. júl. 19. 16:18
Pihenjél és jegeljél ha nagyon fáj, de csak 15-20 percet. Nekem itthon egy zacskó mirelit zöldborsó volt a legjobb.
470. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 468. - Tuttuka)
2015. júl. 19. 15:57
Nagyon kedves vagy♥:) Írok levelet... de lehet csak kicsit később. Nem tudok a gépnél sem lenni, csak ideballagok és máris vissza:)
469. tuttuka
2015. júl. 19. 15:52

Zsu és Anikó!

Ne szégyelljétek a a könnyeiteket, fájdalomcsillapító hatása van! Hamarosan jobb lesz!

Csak a torna!

Jobbulást mindkettőtöknek!

Klári

468. tuttuka
2015. júl. 19. 15:43

A műtét utáni 2-3 hét nekem is kemény volt, de miután rehabon (is) töltöttem, egy ötágyas szobában, tudtuk egy kicsit egymást erősíteni, volt kitől kérdezni, segítettük egymást. Az éjszakát mi sem alvással töltöttük, nyögtünk rendesen, de talán így egy kicsit hamarabb eltelt. Erősítsen a tudat, gondolunk rátok.

Ha gondolod, a tornaleírást el tudom neked juttatni, én a XIX. Kerületben lakom, akár el is viszem, mert bkv útvonal mellett élünk.(ami néha nem rossz).

Kitartás. Jobbulást!

Klári

467. tuttuka (válaszként erre: 466. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 19. 15:16

Te jó ég! Napi kétszer? Nekem a műtét utáni 35 is rengetegnek tűnt, pláne, hogy mellé mindkét lábat fáslizni is kellett. Ez lehet hogy a vérömlenyek kezelésére szolgál?

Szegénykém!

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook