Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
526. Kántor Klára (válaszként erre: 519. - Csuvek)
2015. júl. 27. 14:22

Gratulálunk, de ez fiú munka!

Nálunk azért látni ki, mivel a férjem csinálja, dicsérem is szegényt eleget....

525. Kántor Klára (válaszként erre: 514. - Murva)
2015. júl. 27. 14:18

Rosszul léphettem, mivel egyszer-kétszer úgy éreztem, hogy a kütyü hátrafelé csuklik. Rémes volt! Vagy "nyeklett"? Volt is ijedelem, meg szörnyethalás...

De mostanában nem érzetem iylesfélét...

524. Kántor Klára (válaszként erre: 507. - Tuttuka)
2015. júl. 27. 14:13

Sziasztok Klárák (több is van mind kettő?9,


nálam még a műtődoki mondta, hogy üljek asztalra (ráültem a szobai dohányzóra), lóbáljam a lábam (lóbáltam, pont a méretem és nem ér le persze a talpam), az kilazítja a térdet - mindkettőt!(így volt, több hónap után).

Az asztal (majdnem) lábvége felé van ugye a keresztpánt (ha van), oda be kell szorítani a lábfejet, a lábujjakat és ráadásul kissé hátra felé rugdalni a lábszárral ill. a térddel. Érthető?

Szörnyű volt először. Csak oldalra billenve fért be a lábujjam a keresztpánt mögé, jajgattam meg miegymás... Ma már elég biztosan megy a dolog.

A gyógytornász nem szerette a figurát, de azután rájött, hogy ez hatásos nálam és a nővérek is ajánlották a dokival együtt. Üldögélek az asztalon és bámulom a kinti fákat, meg a tévét (műsor nélkül). Ajtófélfát most fogom próbálni, hátha bejön a 110 fok egyszer...

523. benguzde (válaszként erre: 496. - Kántor Klára)
2015. júl. 27. 10:57

Kedves Klára!!

Köszönöm aggódó soraidat. Jogos az aggódás:::(((A 60 fokot a gyógytornász mondta, bár ülni tudok. Ülés közben 90 foknak tűnik. Szobabiciklizni csak hajóhinta szerűen tudok, ezt viszont csinálom. A meleget nem bírja a kütyüm, mintha technokollal lenne összeragasztva...Várom a hévizi rehabot, az hátha segít majd valamennyit. A másik térdem egyelőre funkcionál, de az is előjegyzésben van. Ha a műtét ott is sikerül, csak én halok meg, akkor a gyöngyvirág hagymáimat fogom ebédre fogyasztani:::((((((((

522. benguzde (válaszként erre: 331. - Esli)
2015. júl. 27. 10:50

Kedves Esli!!


Köszönöm válaszod, s köszönöm a tanácsot.Nálunk nincsen ilyen bolt, de Szhelyen előbb utóbb be tudom szerezni!


Éva

521. dd476f9bd0 (válaszként erre: 520. - Tuttuka)
2015. júl. 26. 10:38

Köszönöm!

Szeretettel:Anna

520. tuttuka
2015. júl. 26. 10:27

Sziasztok!

Minden kedves Annának és Anikónak nagyon boldog névnapot kívánok sok szeretettel!

Éva! Nagy-nagy gratula az ablakpucoláshoz, példát veszek Rólad, de óvatosan csinálom majd. Úgy tűnik, hogy én is beleestem a 3 hónapos betegségbe, mert napok óta minden jobban fáj. De végre enyhébb az idő, biztos nagyobb kedvem lesz bármit csinálni.

Mindenkinek jobbulást és kellemes vasárnapot kívánok!

Sok szeretettel: Klári

519. Csuvek
2015. júl. 26. 10:04

Sziasztok Lányok! (Esetleg fiúk...)

Nem tudom, milyen arányban vagyunk nemileg, de úgy tippelek, hogy inkább hölgyek a fórumozók. Szóval ma reggel olyat tettem, amit régen nem: megmostam 3 helységben az ablakot. Adtam is magamnak egy piros pontot háztatrási magatartásból.

Az éjszaka elért hozzánk is egy kis felüdítő eső, (Miskolc) amire hónapok óta hiába vártunk. Kb Medárd óta. Az ország nyugati részét és Budapestet özönvíz szerű eső áztatja hetek óta, nálunkmeg csak a szélvihar, dörgés-villámlás, csapadék semmi. Már a fű ik kiszáradt.

Szóval, ugyan nem aludtam jól, de reggel hatkor, mikor láttam, hogy nem tűz a nap az ablakra, és a tèrdem sem fájt kúlönösebben, no meg az ablakok is módfelett mocskosak, úgy döntöttem, csinálok valami hasznosat. Fel tudtam mászmi a létrára, nagyon óvatos voltam, és túléltem. Igaz, hogy piszkosul elfáradtam, de legalább három ablakon kilátok anélkül, hogy kinyitnám. Szóval most elégedett vagyok magammal, és megyek zuhanyozni!

518. viaszvirág (válaszként erre: 514. - Murva)
2015. júl. 26. 00:01
Nekem a kalácsom fordul kifelé. El kéne menni a dokihoz.
517. murva (válaszként erre: 516. - Terminátor3)
2015. júl. 25. 22:00
Igen nem kellemes,nekem is a protissal fordult elő párszor és váratlanul,de valahogy ösztönösen rátartok és ennyi.Szeptemberben megyek kontrollra majd rákérdezek ,hogy ez mi fán terem?
516. terminátor3 (válaszként erre: 514. - Murva)
2015. júl. 24. 23:02
Nekem mostanában a protézises térdemmel fordul elő és kellemetlennek találom :(
515. tuttuka (válaszként erre: 514. - Murva)
2015. júl. 24. 22:42
Műtét előtt talán kétszer igen, legalábbis valami ilyesmit
514. murva
2015. júl. 24. 21:01
Ti éreztetek már olyat ,hogy hátra felé nyeklik a térdetek?
513. tuttuka (válaszként erre: 512. - Csuvek)
2015. júl. 24. 19:21

Én ma nagyon rosszul. Lement a vérnyomásom, szerintem a térdembe, mert az meg a duplájára dagadt, sántítok, elővettem a botot. Szóval ez nem az én napom volt. Még a kisunokám sem tudott igazán feldobni, mert nem tudtam letérdelni hozzá a matracára:-( Most jegelek, és éjjelre én is beveszek gyogyót. Na elég volt a nyavalygásból! Holnap almafa-partyra megyünk a nászomékhoz, bot nélkül akarok menni!

Éva! Gratulálok, nem semmi programot csináltál végig!


Szép estét! Klári

512. Csuvek
2015. júl. 24. 16:16

Sziasztok!

Tegnap úgy tettem, ahogy este írtam, és kb 1/2 5 óráig aludtam. És nem fájt a lábam. Reggel jókedvűen ébredtem ebből kifolylólag, és úgy döntöttem, hogy előveszem a nordicwalking botomat.Korán reggel, fél hétkor indultam, és kb oda-vissza összesen kb 3 km-t botoztam. Igazán jól esett! Milyen jó is, amikor nincs fájdalmunk, az ember más szemmel nézi a viágot, még ha ilyen rohadt meleg is van. Este felé még egy kicsit szobakerékpározok, remélem, ez elegendő lesz tornának. Ti hogy éltétek meg a mai napot?

Üdv: Éva

511. Csuvek
2015. júl. 23. 21:54

Sziasztok!

De jó, hogy vagytok! Alig várom a jelentkezéseteket, mert megerősít, ha valami jobban fáj, hogy nem vagyok egyedül a bajaimmal. Ma strandon voltam pár órát, és igen jó volt a vízben mozogni, mármint mozgatni a lábam, mert úszni azt ugyan megpróbáltam, de az nem megy. Lehet, hogy mielőtt lefekszem,, bekapok egy fájdalomcsillapítót, megelőzendő, hogy éjszaka felébresszen a fájdalom, no meg egy fél szem altatót. Lehet, hogy egy fél pohár borral jobban járnék? Most nem, de lehet, hogy egyszer megpróbálom...

Fájdalommentes jó éjszakát mindannyiótoknak: Éva

510. fafnir
2015. júl. 23. 21:08

Szintén a térdfájós klubot erősítem, szóval nekem ma "hardcore" tornám volt. A gyógytornász azt mondta ma mindenki panaszkodott neki, hogy fáj a térde, sajnos ilyenkor ez van. Előtte is éreztük (legalábbis én) ezután is fogom, csak ez most máshogy fáj.


Kedves Zsu! Nem baj, ha néha úgy érzed padlón vagy, csak gondolj arra, hogy a gödör aljáról már csak fölfelé vezet az út. Előbb-utóbb jobb lesz, hidd el és a fájdalom sem fog örökké tartani.

509. rolátor (válaszként erre: 507. - Tuttuka)
2015. júl. 23. 21:04
Nekem a galéria lépcsőkorlát a bordásfalam! Örülök ha 8-10 gyakorlatot meg tudok csinálni. A barátnőm (gyógytornász) szerint szépen teljesítek. Hát Ő tudja!
508. rolátor (válaszként erre: 504. - Tuttuka)
2015. júl. 23. 20:59

Sziasztok! Klárika neked nagyon örülök! A Porcelán Hercegnő így a távolból erősít a "mindennapi küzdelemben" Sajnos a jegeléssel már megint bajban vagyok. Marad a borogatás. Fohászkodom egy kis enyhülésért. Én is sokat fekszem! Kaptam a fiamtól egy hintaszéket! Egyedi gyártmány! Mivel pöttöm vagyok a méreteimhez alkalmazkodik! A térdhajlításban sokat segít a billegés. Így aztán egyre kevesebbet fekszem és többet billegek. Úgy érzem könnyebben viselem a megpróbáltatásokat! Mindenkinek könnyebb napokat és gyógyulást kívánok!

Üdv:

Judit

507. tuttuka (válaszként erre: 489. - Csuvek)
2015. júl. 23. 20:54
A könyvszekrény sarkát nevezte ki a gyógytornász bordásfalnak. Belekapaszkodom és gugolás naponta 8-10 alkalommal. A tanár úr (nekem fiú jutott ) legalábbis ezt gondolja. Örülök, ha háromszor mgcsinálom. De az ajtófélfa is jó, abból nálunk is több van
506. tuttuka (válaszként erre: 501. - Kántor Klára)
2015. júl. 23. 20:19

Szia Druszám!

A felelősöket mindig meg kell keresni! Nos megvan: az időjárás. Igen a melegre fogjuk. De jön még kutyára dér! Vagyis kánikulára tél. Akkor majd arra fogjuk.

De addig is szép estét, jó pihenést!

Klári (a kicsi)

505. tuttuka (válaszként erre: 503. - 16b5d6ae34)
2015. júl. 23. 20:14

Szia Zsu!

Nem vagy nyűgös, sem undok, egyszerűen csak fáj, de lesz jobb! Hidd el! Ez az időjárás mindenkit kikészít, mi duplán érezzük. Sajnos! De szerencsére itt a fórumon mindig megértésre találunk!

Pihenj jót és jegelés ezerrel! (Persze ha bírod)

Üdv: Klári

504. tuttuka (válaszként erre: 502. - Rolátor)
2015. júl. 23. 20:06

Sziasztok nyóckeresek! És mindenki!

A vihar folyton dúl (bennünk leginkább), de biztos, hogy ha kicsit enyhül az idő, jobb lesz. Muszáj!

De azt mondják, hogy még messze a szaladás. Ma szerintem mindenki visszafelé ment, vagyis úgy érezte.

Rolátornak üzenem, hogy porcelánhercegnő sem szalad még, szóval van még időnk.

De k....va meleg van!

Nem feküdtem ennyit szerintem műtét után sem, de mit csináljon az ember 40 fokban? Iszik, fekszik, néha olvas, néha ír. Na mindenkinek szép estét és kicsit hűvösebb órákat!

Üdv:

Klári

2015. júl. 23. 19:23

Sziasztok:)


Megszabadultam a varratoktól, csak most megtámadtak a kutyák... mintha marcangolnák a lábamat végig.

Elkenődött vagyok... nyűgös vagyok, undok vagyok...megyek is inkább, nem nyivákolok Nektek:)

2015. júl. 23. 19:18
A "nyocker. vihara. Az a baj, hogy nem hűlt le a levegő. Még rosszabb lett. Olyan párás a levegő, hogy meg lehet fulladni. Bízom benne, hogy jön egy jó kiadós eső. Na a térdemről nem is mondok semmit. Hiszen minden még rosszabb.
501. Kántor Klára (válaszként erre: 499. - Tuttuka)
2015. júl. 23. 18:45

Most múlt el egy kis viharocska a "nyockerben".

Lehet, hogy azért fáj a térdem a pihenés és borogatás ellenére?

A melegre fogjuk?

500. Kántor Klára (válaszként erre: 498. - Csuvek)
2015. júl. 23. 18:43

Jó estét nektek,


én egy hete alig alszom, állandóan borogatom a térdem, a varrat külsó oldala fájdogál, sőt ég és szúr.

Nekem 3 hónap után kezdett el igazán fájni, ami a mai napig tart. És hétfőn 7 hónapos leszek.

7-én talán az ultrahang megmutat valamit.

Az abroncs az állandó kisérőm....

499. tuttuka (válaszként erre: 498. - Csuvek)
2015. júl. 23. 11:10

Szia!

Hát jó meleg napunk van ma is. Én tegnap használhatatlan voltam, valami egynapos vírus elkapott. Ma már jobb, de sajnos csak rövidített tornát csináltam.

A meleg az oka mindennek!!!

Jöhetne már egy kis enyhület, bár az biztos viharral jön, és még a múltkorit sem hevertük ki igazán..

498. Csuvek
2015. júl. 22. 06:25

Jó reggelt mindenkinek!

Őszintén szólva nem sokat aludtam! Fájdogált a lábam a külső oldalán, a lábszárcsontomba is kisugárzik. Nehogy már így három hónaposan kezdjen el hülyéskedni! A térdemet úgy érzem, valami abroncs szorítja.Lehet, hogy kissé megerőltettem a hajlításokkal? Bár lehetséges, hogy ez a bolond meleg is közrejátszik, ki tudja...

497. Kántor Klára (válaszként erre: 487. - Dd476f9bd0)
2015. júl. 21. 18:31

Szia Anna,


írtam egy hoszú levelet, hátha nincs időd elolvasni, így itt is felteszem a kérdést?

Hol találkoztunk? Mikor? Ne hagyj válasz nélkül!!!

K. Judit Ötye társam szép, aranyos teremtés, igaz, hogy nem fiatal, de annak néz ki és ez a lényeg, igaz?

Szóval ki vagy Anna?

Jó, hogy már jól vagy, remélem 10 hónaposan én is jobban leszek!


Üdv Klári

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook