Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
586. tuttuka (válaszként erre: 585. - Lizike111)
2015. aug. 3. 20:55

Lizike!

A rehab nem kötelező, emiatt ne búsuljon.

Szerintem fiatal kora miatt sokkal hamarabb regenerálódik. Csak nagyon kell akarni meggyógyulni! De ez biztos így van nála is.

Bp-en sok jó orvos van, jó kórházak! Uzsoki, Klinika, MÁV kórház, Baleseti központ. Szerintem priviben bármelyikünk szívesen megosztja a tudnivalókat. Ha gondolod, írj nyugodtan üzenetet, én a magam nevében mondom, biztos válaszolok.

Erősítsétek egymást a pároddal, nagyon fiatalok vagytok, együtt sikerülni fog!

Üdvözlettel: Klári

2015. aug. 3. 20:41

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Én is hasonlóan vélekedem mint ti. Gyógyszerből csak a gyógyszergyár él meg :(

Felolvastam most a páromnak. Őt csak a hosszú rehab zavarja, de nagyon.

Budapesti orvost tudna vki ajánlani?

Meg tudnátok mondani, hogy milyen vizsgálattal derítik ki, hogy mi baja van 100%ra a porcnak? MR? Ez a párom kérdése.

2015. aug. 3. 18:30
Jav: Biztatott, hogy valószínűleg már NEM várható hasonló visszaesés!
2015. aug. 3. 18:27

Sziasztok! Csatlakozom Csuvek véleményéhez, ezek a "csodabogyók" tényleg csak a pénztárcánkon könnyítenek. Tapasztalatból beszélek. A dokimnak is az a véleménye, hogy ezek már nem segítenek a kialakult problémán. Kár költeni rá.

Én Július 30-án voltam 3 hónapos. Az utolsó hónapban rengeteg váratlan tünet tette pokollá az életem. Ma voltam a dokinál. Szerinte a felmerült problémák ellenére remekül haladok. Biztatott, hogy valószínűleg már várható hasonló visszaesés! Most el is hiszem neki,mivel az utóbbi napokban szinte csoda történt. Nem dagadok, fájok, bot nélkül jól közlekedek.

Ennek örömére voltam délelőtt a Szecskában (3 és fél órát), vízi torna, élménymedencében masszíroztattam magam a vízsugarakkal. El sem tudom mondani milyen jó volt. Taxival mentem, haza azonban tömeg közlekedtem. nagyon élveztem. Végre megint teljes értékű embernek érzem magam.

Mindenkinek szép estét és hasonló csodákat kívánok! Judit

582. Csuvek
2015. aug. 3. 17:56

Sziasztok! Amig nem jutottam el a műtétig, éveken át szenvedtem a fájdalomtól. Jártam afizikoterápiára, szedtem a sok szemetet, amit felírtak drága pénzért. Akkor is kétségeim voltak a csadabogyókkal kapcsolatban: honnan tudja, hogy a térdembe kell menni, ha a számba teszem? Három féle injekciót is kaptam évek során, hyalgan, hyalux és ortoviszk nevűeket, mondanom sem kell, nagyon sok pénzem bánta. A csodabogyók is nagyon sokba kerültek, de

ellenálltam nekik: nem segítettek. Gondolom, nem vagyok egyedül a tapasztalataimmal. A reumatológus rendszerint azokat a szereket sózta rám, amit az aktuális orvoslátogató bitt neki. Szóval megelégeltem, és úgy döntöttem, végére járok, jöjjön a műtét! Miután az ortopéd orvosom nem volt túl közlékeny arról, mire is vállalkozom, februárban rész vettem a Lurdy házban Hangody professzor által tartott tájékoztatón, ami nagyon hasznos volt, és ő is megerősített abban, amit már saját káromon megtapasztaltam: ami egyszer elkopott, nem pótolják a csodabogyók. Az csak annak használ, aki eladja.

Szóval én úgy vélem, óvatosan a porcpótló injekciókkal, a proenzikkel, donával és migyébbel. Nekem nem használt, de nagyon megkönnyítette a pénztárcánat!

581. Huncut63 (válaszként erre: 577. - Lizike111)
2015. aug. 3. 17:10

Keressetek egy jó ortopéd sebészt, hátha még lehet alkalmazni a mozaikplasztikát. Szerintem ezen a ponton bogyókra nem érdemes költeni,tapasztalatból mondom semmit nem ér, nem fogja megúszni a műtétet. Kár elpazarolni hosszú heteket, hónapokat, azt inkább a felépülésre kellene szánni.

Egyébként a porclágyulás pont a huszonévesek betegsége, mégis 50 éves koromban diagnosztizálták és most féléve műtöttek.

580. tuttuka (válaszként erre: 577. - Lizike111)
2015. aug. 3. 15:59

Kedves Lizike!

Az elmúlt 15 évben nagyon sok mindent kipróbáltam én is, hogy elkerüljem, vagy legalábbis elodázzam a műtétet. Most, műtét után, a mai eszemmel már nem tenném.

Sajnos a betegség nem nézi a születési anyakönyvet, már nem csak a "szépkorúak" betegsége a kopás. Belejátszhat genetika, túlzott megerőltetés stb.

Azt írtam alább, hogy nekem is javasolt porcépítőt az orvos, de csak kiegészítésnek.

Párodnak én azt mondanám, hogy egy nagyon alapos szakorvosi (ortopéd-sportsebész) kivizsgálásra menjen el. Léteznek már részleges protézisek, mozaikplasztika stb és egy artroszkópia az esetleges rejtett sérüléseket is felderíti.

Azt mondom erre érdemes lenne költeni, akár magánpraxisban is. Egy jó gyógytornász, mozgásterapeuta is sokat tud segíteni,ha elmondja és begyakoroltatja azokat a mozgásformákat, amelyek legkevésbé terhelik az izületet mégsem okoznak fájdalmat.

Minden jót kívánok!

Üdv: Klári

579. tuttuka (válaszként erre: 573. - Benguzde)
2015. aug. 3. 15:18

Kedves Benguzde!

Négy éve voltam Hévízen, akkor egy generálozáson. Nagyon jó volt. Nagyon tetszett, hogy minden meg van jól szervezve, a kezelések tényleg időre történnek. A gyógytornász egyénileg és alaposan foglalkozott velem, a csoportos vizitorna meg nagyon kellemes, jó tempót diktálnak. Melyik osztályra mész? A szobák általában kétágyasak, fürdő, tv, hűtő. Az ellátás jó kórházi szint, az ebédlőben kiszolgálnak. Szóval jó lesz, biztos, hogy Neked is fog segíteni!

Kívánok mielőbbi gyógyulást, kellemes és hasznos időtöltést!

Sok szeretettel üdvözöllek:

Klári, vagyis tuttuka

578. fafnir
2015. aug. 3. 15:03
Nekem Dona port ajánlott az orvos, egy darabig tényleg nagyon jó volt, de egy pontos túl ezek már sajnos nem segítenek. Én is elég korán kaptam protézist, így a műtét után azt kell, hogy mondjam, nem bántam meg. Beszéljetek a dokival, ha a szurit javasolja, és van rá lehetőségetek próbáljátok ki, de készüljetek fel, hogy előbb-utóbb (de inkább utóbb) protézis kell majd. Egyik ismerősöm többször is kapott ilyen kezelést, egyszer jó neki, másszor kevésbé. Ő nagyon nem akar műtétet, próbálja halasztani.
2015. aug. 3. 15:02

Kb. 6éve porclágyulást állapítottak meg neki és ez most állitólag porckopássá lett a bal térdébe. Az első vizsgálat után Donát szedett, de az nagy nulla volt. Utána jött a proenzi. Volt, hogy begyulladtak az izületei. Feldagadt a kérde és mint egy lúdtojás nagyságú guga is kijött a térdnél. A doki lézerrel kimelegítette 1x-2x a fölös folyadékot pár éve (de emiatt nem fog a párom havonta töbször szaladgálni). A proenzivel elvolt. Volt, hogy csak 1havi adagot szedett ősszel és 1-2hónap szünetet kihagyva újra szedte. Mert a hidregre volt neki érzékeny. Nyáron ritkán fájt...max ha megerőltette. De 1,5szedi a proenzit és tök mindegy, hogy hideg vagy meleg van sajnos fáj neki. Fájdalom csillapítón sem lehet élni és sajnos éjszakákat nem alszik.


Azért írzam mert ti, akik ebben benne vagytok jobban tudjátok mik a lehetőségek és mivel jár mindez. Ehhez én hülye vagyok sajnos. De akik benne vannak megtudják mondani, hogy mire érdemes és mire nem költeni. Nem erőltetem a műtétet, de sok esetben van, ami fáj, de hosszas felépülés után jobb ha azt mondja "megérte".

34éves és sokan kiröhögik, mert ez már bocsánat, de 50-60év feletti probléma.

576. Huncut63 (válaszként erre: 574. - Lizike111)
2015. aug. 3. 14:48

Mi egyáltalán a diagnózis? 34 évesen nem biztos, hogy a protézis a megoldás. Én kaptam hialuronsavas injekciót, a porclágyulásomra semmit nem ért.

A férjemnek térdfájdalomra, ami a frontok hatására erősödött a Dona tablettát vettem, abban van némi gyulladáscsökkentő is. Kúraszerűen kell szedni, 3 hónap utána szünet, segített neki.

575. Huncut63 (válaszként erre: 570. - Tuttuka)
2015. aug. 3. 14:43
Nekem nem, hialuronsavat és kollagént javasolt dupla dózisban.
2015. aug. 3. 14:26

Sziasztok!


A véleményetekre és a tapasztalaitokra vagyok kiváncsi.

A párom 34éves és évek óta szenved a térdével. Eleinte megerőltetés után fájt. Néha-néha szedett proenzit 1-1dobozzal. Most már 1,5éve szedi folyamatosan és elért arra a szintre, hogy így is fáj a térde. A mostani frontok mellett megbolondul olyan fájdalma van. Természetesen éjszakákat nem alszik emiatt.

A háziorvos a hialuron savas injekciót javadolta neki régen, ha a gyógyszet nem segít, akkor már csak ez van.

Ma utána olvastam ennek, de ez a drága injekció nem javít semmin csak elkendőzi a problémát, mert az izületi tokot töltik fel vele végülis, hogy legyen miben mozognia a térdizületnek...jobban csússzon.

Az, akinek már volt térdizület cseréje (olvadtam, hogy fémre vagy műanyagra cserélik ki a porcot).

Mennyi idő a műtét utáni rehab ês mik a tapasztalatok? A rehab után milyen a kicserélt izület? Lehet vele könbyen mozogni? Vagy utána le van korlátozva az ember nagyon. Köszönöm előre is a válaszokat!

573. benguzde (válaszként erre: 528. - Kántor Klára)
2015. aug. 3. 12:15

Kedves Klára!!

A héten leszek 4 hetes, amúgy 71:::)) A másik térdemmel még nincs semmi elképzelés, s nagyon vigyázok is rá, tolom majd nagyon elfele a műtéti időt.11.ln megyek Hévízre, Volt.e valaki már ott közületek?? Bár nem hiszem, hogy a 60 fokomat fel tudják 65-re hozni, de elmegyek: sokan dicsérik. A víz nekem jó, sajnos az időjárás ezt nem méltányolja. Bár itt is van egy uszoda, de tőlem nagyon távol,ennyit nem tudok caplatni. Szerencsére- nagy!! szerencsére!!- én remekül alszom nem csupán éjjel, de ebéd után is 1-1,5 órát.Igaz, párnával a térdeim között. Aranyos vagy a bíztatásoddal (igenis megvagyok 90 fokos::)) de akkor miért nem tudom csak még mindig hajóhintáztatni a a szobabiciklit?? Ülni tudok, s nagy szerencsémre így még dolgozni is::))

572. Kántor Klára (válaszként erre: 570. - Tuttuka)
2015. aug. 3. 10:52

Szia,

igen, nekem is a másik térdem miatt, meg a csipőm is pocsék, meg a kezem is stb.

Régebben Synotabs néven szedtem, most valami más neve van, remélem nem baj, hogy írtam, hiszem altatószerek nevét is megosztottuk eddig.

Semmi reklám részemről, csak tényközlés.

Hogy használ-e ki tudja, mindenem ugyanúgy kopik, mint eddig, pedig legalább 10-15 éve minden nyavaját bezabáltam....Állandóan kertezek, kirándulok ill. -tam...zöldség, gyümölcs imádat stb....

Ez van!

571. Kántor Klára (válaszként erre: 566. - Fafnir)
2015. aug. 3. 10:47

Nekem nincs mázsás súlyom, a front is mindegy, véraláfutásom sem volt, csak most 6 hó után a bokám alatt van egy kis elszíneződés...

De, mint egyszer írtam, maga a bőrszín a műtött lábszáramon - mondjuk úgy - színesebb, mint a másik.

570. tuttuka
2015. aug. 3. 08:43

Sziasztok!

Már korábban is akartam kérdezni, javasolta-e valakinek az orvosa műtét után, hogy továbbra is szedjen porcerősítőt?

Nekem igen, azzal az indokkal, hogy van másik lábam, sőt egyéb romos izületem is. Sikerült is egy dupla csomagot beszereznem. Nem a top kategóriás, de nekem bevált.

Mindenkinek szép napot kívánok!

Klári

569. tuttuka (válaszként erre: 568. - Rolátor)
2015. aug. 3. 07:00
Reméljük, mond valami biztatót a doktorbácsi ma!
568. rolátor (válaszként erre: 567. - Tuttuka)
2015. aug. 3. 04:52
Veralafutas nincs, csak eros fajbalom. Surubben jegelem hatha segit!
567. tuttuka (válaszként erre: 566. - Fafnir)
2015. aug. 2. 21:09
A műtött combomon és a bokám körül véraláfutások voltak, úgy néztem ki, mint akit jól megvertek. Szerencsére nem fájt, de mostanra tünt el. Ezt nem vigaszként mondom!
566. fafnir (válaszként erre: 564. - Kántor Klára)
2015. aug. 2. 16:33
Ha sokat gyötröm, akkor olyan érzés, mintha mazsás súlyt kötöttek volna a bokámra. Nem fáj, de kellenetlen, ilyenkor jegelni meg pihentetni szoktam, na meg a frontok bezavarnak néha, de ezek a mozgástól függetlenek. Engem is a MÁV kórházban műtött egy nagyon jó orvos, maximálisan elégedett vagyok vele. Ami zavar kicsit, hogy a műtét után hatalmas véraláfutás volt a térdemen félkörben, amiből még mindig van egy tenyérnyi elöl. Nem tudom ez normális-e, de remélem hamar elmúlik.
565. Kántor Klára (válaszként erre: 556. - Tuttuka)
2015. aug. 2. 16:06

Ha megnyugtat valakit is:

Én is alig alszom valamit, 2-3 óra után ébredés, majd a gyomorszorító érzés: ez mindig így lesz?

Semmit nem tudok ajánlani.

564. Kántor Klára (válaszként erre: 555. - Fafnir)
2015. aug. 2. 16:03

Gratulálok neked, hogy egy hónap után, egész nap után nem dagad és nem fáj a térded...


Én is mozogtam, mentem stb. a doki szerint túlzásba is vittem. Na akkor kinek van igaza?

7 hónap után dagad és fáj stb.

Nagyon örülj és vigyázz...

563. Kántor Klára (válaszként erre: 554. - Rolátor)
2015. aug. 2. 15:59

Szia sorstárs,


ez a fájdalom a síp- és combcsontomba nekem is megvolt. A műtődoki azt mondta nekem, hogy amikor kinyitoták a térdem a sípcsont belső oldalán nem volt semmi, de semmi, ott alapos munkát kellett végezni... Tehát össze-vissza dolgoztak rajta, fúrták, faragták stb.

Nem vagy szerencsétlen, szerintem gyógyul. Nekem a vágás két oldala ég, szúr, lüktet és dagad is néha, pedig 7 hónapos vagyok!!!!

Türelem, türelem és csendes jajgatást...

562. Kántor Klára (válaszként erre: 551. - Tuttuka)
2015. aug. 2. 15:50

Nahát Tuttuka így könnyű, ha csak egy emeletet kellett utaznod... Félre a viccet, mint írtam, nálunk kifejezetten - hacsak nem volt muszáj - nem ajánlották a rehabot. Mint kiderült, a 3 hét helyett, akik velem voltak és mentek csak 2 hét jutott, mehetettek haza... stb.

De örülök, hogy neked jó, én biztos más alkat vagyok, mondta a doki...

561. Kántor Klára (válaszként erre: 550. - Tuttuka)
2015. aug. 2. 15:45

Látod druszám, milyen jó, hogy a mi dohányzónkról, ha felülök rá nem lóg a talpam a földre és a keret alá gyömöszkölve a lábfejem "istenien" tudom hátra feszítgetni.

Dokim és a nővéreknek igazuk volt. De persze időnként előre is kell használni a lábat teljesen kinyújtva. Ellentétes mozdulatok szükségesek!!!

Néha fáj, de sziszegj nyugodtan...

560. Kántor Klára (válaszként erre: 548. - Macifű)
2015. aug. 2. 15:40

Macifű kedves,

tulajdonképpen a te szöveti (nem igazán jó) reakciódat és hasonlónak ítélem az enyémhez: ugye nekem az elvágott idegek, szövetszálak nem találják a helyüket, meg ugye túl érzékeny bőrreakció lépett fel állítólag nálam. Én a MÁV-ban készültem, ott volt a két szkópos műtétem is. Az első kettőt a mostani kollégája végezte, ugyancsak elismert sebész - már mint a műtő. Én is bízom benne, de ... Meg kell várnom azért a 10-iki ultrahangot, amit a reumás dokinő rendelt el (aki tulajdonképpen a műtő dokit ajánlotta az első két műtétet végző helyett). Habár ennek semmi jelentősége - gondolom.

"Örülök", hogy olykor te is kapaszkodsz, én utcán mindig a botba! Vagyis, ha messze nem jön senki és egyenes az út, akkor botot lóbálok. Legutóbb a doki azt mondta: egyáltalán ne szégyelljem a botot, ha kell, akkor kell - legalább is a második műtét utánig. Különben sem adják át a helyet, ha van ha nincs nálam a bot... Hát néha előfordul és akkor én nagyon szégyelem magam, hogy mit nem tudom, de nem érzem a korom (jó génjeimnek köszönhetően nem is látszik) és borzasztó, hogy nem tudok menni. A gerincem is rosszul működik, mivel ugye a nem műtött lábam úgy érzem, hogy rövidebb (a görbülete miatt), mint a másik.

Kíváncsi vagyok, mit mond a reuma és az ultrahang... Most is feszül, fájdogál, ha sokat használom dagad és a hajlítás - sajna biztos én miattam - kevés, a doki szerint most az legyen a legnagyobb gondom.

559. Huncut63 (válaszként erre: 558. - Csuvek)
2015. aug. 2. 08:17
Megkérdezhetem mi ennek a nagyon hatásos altatónak a neve? Mert természetesen én is a pocsékul alvók táborát erősítem:-((
558. Csuvek (válaszként erre: 554. - Rolátor)
2015. aug. 1. 21:36

Szia Judit! Hány hónapos mütött vagy? Én is éreztem már ilyen lábszárcsontba sugárzó fájdalmat, de szerencsére nem tartott sokáig. Az időjárás változásnak tulajdonítottam, remélem, nem jön elő gyakran. Szedsz ijenkor valamilyen fájdalomcsillapítót, és annak ellenére is fáj?

Gratulálok a fogyáshoz! Szép teljesítmény!

Az alvás nálam is nagy gond. Kaptam ugyan a háziorvosomtól egy nagyon hatásos altatót, ahogy bevexzem, max.10 perc múlva úgy alszom, mint a tej. De attól tartva, hogy függő lehetek tőle, nem nagyon merem szedni. Mindegy, mikor fekszem le, éjfélkor pontban felébredek, órát lehet hozzám igazítani. Ezt követően óránként felébredek, reggel ötkor pedig végérvényesen. Néha ezért bekapok egy-egy fél szem altatót.

557. Hajnal722 (válaszként erre: 555. - Fafnir)
2015. aug. 1. 18:12

Kedves Fafnír!

Köszönöm a megnyugtató szavaidat. Érzem, hogy túl reagálom ezt a helyzetet. A reumatológusom fél mondata bizonytalanított el, amikor megjegyezte, ha a klinikán szóba kerülne a rehabilitáció, ne utasítsam vissza azt. A klinikán erre csak limitált számban van lehetőség, az orvosommal pedig nem beszéltünk erről. Amikor a műtét szóba került eszembe sem jutott, hogy erre rákérdezzek. Az elmúlt kevesebb mint két évben öt műtétem volt, ebből kettő meglehetősen húzós. Mindkét kezemet a nyeregizület kopása miatt műtötték. 4 hét gipszsín, folyamatos dagadás és fájdalom, a gipsz után hosszadalmas gyógytorna, fiziotherápia, de otthon voltam, amikor aludtam, olyankor legalább nem fájt a kezem, kényelmes környezetben voltam, olvastam, TV néztem, bonyolítottam a dolgaimat, a házimunkából pedig csináltam amit feltétlen kellett. Ezek alapján úgy gondolom, hogy nem alaptalan ha azt mondom, hogy a "szívós" fajtához tartozom.

A fiatal kori műtét miatt pedig nem kell aggódnod. Amikor a csípőprotézis műtétem szóba került, én nem voltam még 40 éves. A doki javasolta is, hogy a korom miatt ameddig csak tudom, halasszam azt, de nekem akkor hosszú évek óta már olyan erős fájdalmaim voltak, hogy a vázolt jövőkép ellenére - egy protkó kibír 10 évet, egyszer cserélhető és ez után a csípő lemerevítésre kerül - a műtét mellett döntöttem, ami minőségében változtatta meg az életemet. A protézisem most 19 éves múlt, szerencsémre még mindig jól működik, a csere fel sem merül. Ezért is vagyok nagyon bizakodó ezzel a műtétemmel kapcsolatban is. Ugyanaz a doki fogja csinálni, aki a csípőmet műtötte. Nagyon jó orvos és ember.

Akkor családi körben lábadoztam, de amikor a 3 hónapos két mankózás után elkezdhettem terhelni a csípőmet, egy hét egy mankózás után már egy bottal jártam - nem volt könnyű az átállás -, a makót csak kivételes helyzetekben használtam (fürdőszoba, lépcsőzés), és miután kipróbáltam, hogy jól tudok vezetni. úgy kb egy hét után úgy döntöttem, hogy hazalátogatok a 70 km-rel távolabb lévő második emeleti lakásomba, majd pár nap múlva véglegesen haza is költöztem, ahol már egyedül éltem a mindennapjaimat két és fél hónapig még egy bottal járva, amit amint lehetett el is hagytam. Annak ellenére, hogy a szeretteimmel voltam, mégis alig vártam, hogy hazajöhessek. Nem tudok annyi érvet a rehab 3 hete mellett felhozni, hogy ne a kínlódást, a kialvatlanságot, a napok, órák számolását lássam benne.

Mégegyszer köszönöm a válaszodat. Megerősítettél abban, hogy ne hagyjan elbizonytalanítani magamat, magam által, hiszen ez a helyzet sem más, mint amiket eddigi életem során már sokszor jól megoldottam. Mindannyian máshogy éljük meg a műtétet és a lábadozást. Ha hiszek abban, hogy minden zökkenő mentesen fog menni, az úgy is lesz, a menet közben jelenkező problémákat pedig meg kell oldani és kész.

A Te példád is jól mutatja, hogy el elhet boldogulni műtét után otthon. Ez a megoldás számomra szimpatikusabb, mint a rehab, még ha kicsit talán nehezebb is. Én is azt tapasztaltam, hogy az aktív lábadozás segíti a gyógyulási folyamatot. Ebben a helyzetben rákényszerülök a mozgásra és nem csak a betegségemmel foglalkozom, ami egy rehabon, ahol talán nálam sokkal betegebb emberek vesznek körül, szinte elkerülhetetlen ez.

Fájadalom mentes szép napot kívánok: Hajnalka

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook