Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
616. Kántor Klára (válaszként erre: 614. - Tuttuka)
2015. aug. 12. 08:32

Kedves Tuttuka,


hasonló szépet és elsősorban

JÓ EGÉSZSÉGET NEKED IS...


Klára

615. Kántor Klára (válaszként erre: 613. - Murva)
2015. aug. 12. 08:30

Murva köszönöm,


a dokinő közölve velem és csak az első 3 nap a nagyobb adag, utána csökken és max. 2 hét!.


Talán ezt még kibírom, nem szedtem eddig - úgy tudom - semmi ilyesmit...


2 hát után be kell számolnom, ha nem javul, elgondolni sem tudom mi lesz velem...

614. tuttuka
2015. aug. 12. 07:45

Kedves Druszám!

Kívánok fájdalommentes, szépen gyógyulós

BOLDOG NÉVNAPOT!

Sok szeretettel: Klári

613. murva (válaszként erre: 611. - Kántor Klára)
2015. aug. 10. 23:14
Klára a Medrol az szteroid ,csak óvatosan vele!
2015. aug. 10. 19:54

Megvan! Macifű írta a gyulladáscsökkentőt és várja a hatását, én is várom, hogy írjon, ha meglesz az ultrahangja....

Már alig tudom követni a társaságunkat, pedig jegyzetelek is...

611. Kántor Klára (válaszként erre: 609. - Huncut63)
2015. aug. 10. 19:37

Szia,

most ellenőriztem, nem is te írtad az artroszkópiát, mint esetleges gyógymódot, ne is ijedezz...

Na a reumás dokinő, 2 hétre felírt egy Medrol nevű gyulladáscsökkentőt, aminek állítólag használni kell. Valaki írta, hogy kapott gy.csökkentőt, de nem találom....Szerinte meg fogok gyógyulni - de mi mást is mondhatna egy orvos, igaz???

Nem örülök újabb gyógyszereknek, de hát azt mondta: kötőszöveti gyengeségem van és össze-vissza vagyok vágva stb. stb. az idegek, meg a szövetek, meg minden, vagyis hát ez vagyok mit csináljon.

Megtiltotta a borogatást, csak napi többszöri jegelés 2-3 percre a fájó részekre! A borogatástól fellazulnak a szövetek és a seb csak fellazul nem gyógyul. Hát odavagyok, mivel nekem úgy éreztem - legalább is - pillanatnyilag - nagyon segített. Most próbálok 2 óránként 3 percet jeglni...

Egyenlőre odavgyok meg visza, csak búsulok...

610. tuttuka (válaszként erre: 593. - Hajnal722)
2015. aug. 10. 18:38

Szia Hajnalka!

Írtam egy elég hosszú választ a leveledre, de azt írta ki a hoxa, hogy nincs ilyen nevű felhasználó. Nem tudod mi lehet az oka? Az első levelem simán elment. Nem értem!

609. Huncut63 (válaszként erre: 605. - Kántor Klára)
2015. aug. 10. 13:22

Sajnálom, de legalább meg van az oka és lehet rajta segíteni. Bár nem örülnék ha egy ekkora műtét után még artroszkópián is át kellene esnem.

A meleg miatt nekem is rosszabb a térdem, feszül, fájdogál, meg maradt az egyik oldal érzéketlensége. Ma műtöttek féléve. Még egy bő hónap mire a dokim elé járulhatok.

608. tuttuka (válaszként erre: 599. - Benguzde)
2015. aug. 9. 17:31

Hát!

Fáj a kutyámnak a lába...

Vele fáj az enyém is

Szerintem egyik frontból a másikba esünk. Nekem most még csendben van, de az előző kánikula a padlóra küldött

607. tuttuka (válaszként erre: 605. - Kántor Klára)
2015. aug. 9. 17:27

Kedves Druszám!

Nagyon sajnálom, hogy ezek a fránya gyulladások keserítik az életedet, és hátráltatnak a gyógyulásban. Reméljük a reumatológus tud valami ütős kúrát adni, hogy minél hamarabb rendbejöjjön a térded és környéke. Arra a scopos megoldásra ne is gondolj!

Rendbe fogsz jönni!!!!!!!

Jobbulást kívánok sok szeretettel: Klári

606. benguzde (válaszként erre: 600. - Kántor Klára)
2015. aug. 9. 13:00

Kedves Klára!! Ellenőriztem: rosszul írtam: 4 HÓNAPOS vagyok!!Agyamra megy a hőség:::((Betörésről hallani sem akar a drm.Én is moshatnám a bugyimat, ha belengetné előttem a betörést:::((( Lelkesen hajóhintázok a szobabiciklin, de én nem veszek javulást észre.

Kedden megyek 3 hétre (- 4 nap az ünnep:::))Hévízre. Remélem, a víz jó lesz, bár állítólag a meleg víz nem sokáig ajánlott. (30 perc??)Majd beszámolok. Addig is részvétem::(((

2015. aug. 9. 12:31

Kedves Mindenki, de elsősorban Macifű és Huncut63!!!


Utolsó kettő, veletek ugye egyidőske vagyok, a többiek újak. Nem akarom az újakat elszomorítani, de leírom, mivel nektek is problémáitok voltak.

Az ultrahang PANNICULITIS-T mutatott ki, ami ha nem is egészen bőrérzékenység (amit a műtő doki mondott) de komoly zsírszövetes gyulladásos megbetegedés. Google-ba beütve, akit érdekel megtudhatja...

Másik betegség a térdkalács alatti TENDINITIS = gyulladás. Ez is megtudható részletesen a google-ban.

Szóval nagyon odavagyok, egyre rosszabb ez az ún. "szöveti reakció"-szerűség, ami Macifűnek is van. Holnap jön a reuma és kiderül, mit kell szednem vagy nem.

Most már értem a scopos műtéti javaslatot, mivel azzal úgy hallottam ki lehet szedni a megvastagodott tédkalács alatti szövetet, ami be van gyulladva.

Hát jól nézek ki.

604. Kántor Klára (válaszként erre: 589. - Fafnir)
2015. aug. 9. 11:57

Fafnir kedves,

örökké hálás lennék, ha nekem is megírnád privátban. Engem is ott műtöttek, de lehet, hogy az én dokimmal baj lesz... és akkor kellene egy másik, sajna, amikor ott voltam, nem jegyeztem meg egy helyettes nevét, de, ha írod, akkor biztos emlékszem rá... Előre is köszönöm...

603. Kántor Klára (válaszként erre: 585. - Lizike111)
2015. aug. 9. 11:54

Lizike,

úgy tudom itt nem lehet orvost ajánlani, Győrben és Veszprémben is jó orvosok vannak....

Reumatológus utal be az ortopédiára, ahol a sebészek rendelnek heti egy napon, én MR-en voltam úgy emlékszem, de az ultrahang is nagyon jó....

602. Kántor Klára (válaszként erre: 577. - Lizike111)
2015. aug. 9. 11:46

Lizike azért még hozzáteszem,

előbb-utóbb (de inkább utóbb) műtét lesz.

Előbb jön a Condrosulf, utána a Dona, utána a Proenzi, majd a scopos műtétek és végül a protézis teljesen vagy részlegesen. Én magam 50 évesen kezdtem és végül 73 évesen itt a protézis. De előbb kellett volna, mivel egy rakás pénz kidobtam és ez lett és közben a szervezetem is kopott természetesen.

Kell egy komoly reumatológus, aki ajánl egy sebészt, aki vagy műtét azonnal vagy később...

Induljatok el....

601. Kántor Klára (válaszként erre: 574. - Lizike111)
2015. aug. 9. 11:40

Lizike,

ha van türelmed, olvasd lassan végig ezt a fórumot (500-600 levélke!!!) és sok mindent megtudsz.

Legtöbbnek sikerül a térdműtét, van akinek nem. Nekem úgy tűnik, nem....

600. Kántor Klára (válaszként erre: 573. - Benguzde)
2015. aug. 9. 11:37

Négy hetes?

Képzeld el, én kb. 3 hónaposan lettem kb. 100 fokos, heti alig néhány milimétert haladtam.

Nem lehet 60 fokosan élni, nálunk ezt betöréssel (azaz kényszerítéssel műtőasztalon)

"gyógyítják". Bizos javulsz, főleg víz alatti tornával is, menj el Hévízre, nem tudod mire lesz jó.

2015. aug. 8. 20:50
A kutyám lába decemberben ripityomra törött.Rengetegbe került, de rendbe jött. Ma viszont sántikálni kezdett az akkor műtött lábára. Ekkor kezdtem gondolkodni azon, hogy a mi műtött lábunkra vajon hogyan hat ez a hőség. Én néha úgy érzem ezekben a forró napokban,h. elolvadt a protkóm. Nem, nem fáj, csak csuda kellemetlen.Ti tapasztaltok időjárás hatást a térdetekre???
598. tuttuka
2015. aug. 7. 22:47

Szia Anikó!

Nagyon örülök hogy a jelek szerint egyre jobban vagy!

Borogassad azt a fránya véraláfutást, majd csak elmúlik.

Háromhónaposként én úgy érzem, minden a lejobb úton halad. Sokmindent meg tudok csinálni, nagyon örülök, hogy belevágtam a műtétbe.

Kívánok Neked is minden jót, gyógyulást és kellemes nyarat!

Üdvözlettel:

Klári

597. fafnir (válaszként erre: 596. - Tuttuka)
2015. aug. 7. 18:54

Kedves Klári! Lassan, de biztosan mintha halványulna, de ha sokat állok, vagy lóg a lábam, akkor visszajön és belilul a seb körül. Ez nyilván keringés miatt van, ami sose volt jó a lábamba, gondolom most kicsit nehezen áll helyre. Augusztus 18-ra van időpontom 6 hetesre ( már alig várom :) ) majd rákérdezek.


Mindenkinek köszönöm a segítséget fásli-ügyben, én kb 3-4 napig tekertem be itthon mire elegem lett belőle, viszont azt nem mondták a kórházban hogy meddig kéne használni. De akkor megnyugodtam, és elrakom végleg a fiókba :)

596. tuttuka (válaszként erre: 594. - Fafnir)
2015. aug. 7. 16:13

Szia Anikó!

Nem kell a hathetesre, hiszen a sebész a műtét eredményére kiváncsi. Amúgy én addig, ameddig a hasbaszuri tartott, az 35 nap volt. Persze sokszor csak reggeltől délig bírta(m) ki, vagy a fásli vagy én.

Múlik a vérömleny a térdedről?

Mikor mész a dokihoz. És főleg, jól vagy?

Üdv:

Klári

595. Csuvek (válaszként erre: 594. - Fafnir)
2015. aug. 7. 16:05
Szia! Én addig fásliztam, amíg a hasiszurit adtam be magamnak. Fe a fáslit gumírozott zoknival helyettesítettem, mert az sokkal egyszerűbb és praktikusabb volt.
594. fafnir
2015. aug. 7. 15:27
Kedves Mindenki! Aki nem volt olyan renitens, mint én, és becsületesen fáslizta műtött, vagy mindkét lábát a műtét után, az meddig tett így? 6 hetes kontrollon még kell a fásli?
2015. aug. 6. 13:43

Szervusz Klári (tuttuka)

Válaszoltam leveledre. Bocs hogy csak most, de nem néztem meg korábban a postámat.

Üdvözöllek: Hajnalka

592. tuttuka (válaszként erre: 591. - Benguzde)
2015. aug. 4. 21:57

Szia!

Mindent leírok privát üzenetben holnap. Most jöttem meg egy nagyon kellemes hajós kirándulásról és egy kicsit elfáradtam. Honnan és hogyan jutsz el Hévízre? A Szent András kórházba nem lehet bemenni kocsival, viszont a buszmegállóba általában kijön egy "hordár" és beviszi a felvételi irodába a holmikat. De majd mindent megírok.

Jó éjszakát!

Klári

591. benguzde (válaszként erre: 579. - Tuttuka)
2015. aug. 4. 17:45

Kedves Tuttuka KlÁRI!!

Semmit sem tudok.Lehet, hogy figyelmetlenül olvastam el a "behívót". Ma kaptam meg. Este újra átböngészem.Arra figyeltem, hogy mit KELL vinnem.m Gondolom, ott sem hálóingben szaladgál az ember.Mi kell a tornához, ezt nem írták.Szegény szobatársat már most sajnálom a horkolásom miatt. Az itteni rehabra vittem a társaknak füldugót- én is kipróbáltam, amikor már besokalltam a Dankó rádiótól::))De nem használták, inkább panaszkodtak.Nagyon izgulok- szegény vérnyomás érzi is::) Hétvégén is van torna? Vagy haza lehet jönni?Ha eszedbe jut még valamni, lécci írd meg!!

2015. aug. 4. 07:18

Lizike....engem pedig a Honvédban műtöttek, ott is remek orvosok vannak, ha az neked szimpatikusabb vagy közelebb van ajánlok ott orvost.

Egyébként egy állóhelyzetben történő többirányú röntgen döntötte el, hogy félprotézist kapok vagy mozaikplasztikát csinálnak.

589. fafnir
2015. aug. 3. 21:13
Lizike írtam neked privátban. Csatlakozom az előttem szólókhoz, szívesen segítünk. Engem a MÁV- ban műtöttek, csak jókat tudok mondani róla. Ha szeretnéd privátban elküldöm a doki nevét.
588. tuttuka (válaszként erre: 583. - Rolátor)
2015. aug. 3. 21:09

Szia Rolátor!

Örülök, hogy doktorbácsi megnyugtatott, jókat mondott. Biztos voltam benne!

És hogy megkoronáztad a napodat egy Szecskával! Szuper!

Kicsit irigyellek! Nekem most sajnos a fogammal kell törődni, aztán kicsit nyaralunk is (végre). De szeptembertől néha veled tartanék ha lehet. Majd beszélünk még erről

Puszi:

Klári

587. tuttuka (válaszként erre: 586. - Tuttuka)
2015. aug. 3. 21:02
Még annyi! Egy jó terhelés, többirányú RTG is segíti az orvost abban, hogy jól diagnosztizáljon, az MR-re sokat is kell várni, nem éri meg az időpocsékolást!
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook