Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
646. tuttuka (válaszként erre: 635. - Csuvek)
2015. aug. 27. 11:53

Szia Éva!

Örülök, hogy jól vagy!

Egyetértek, hogy az unokázás a legjobb gyógyszer. Nekem még csak egy van, nyolc hónapos. Itt laknak tőlünk 12 házra, sokat vagyunk együtt, és ha az érdeklődő, mosolygós pofiját látom, minden bajomat elfelejtem. De szerencsére én is jól haladok, az időjárás ugyan bele-beleszól, de nem tartós. Voltunk egy kicsit nyaralni, nagyokat túráztunk, fürdőben is kipróbáltam a protkót (persze csak lightosan) de jól bírta. A szállásunk lift nélküli helyen, másodikon volt, szóval a torna helyett lépcsőztem, de az is ment.

Amit a protézis méretekkel kapcsolatosan kérdeztél: igen több méret is van, ahogy mi sem vagyunk egyformák. Azokat műtét előtt be kell készíteniük a kórházaknak, meg a hozzá tartozó szerszámokat és alkatrészeket is. Valójában ezérrt is olyan hosszú a várólista, mert sok feltételnek kell megfelelni. Az orvosok általában nem túl bőbeszédűek, de kérdésre szívesen válaszolnak. Csak mi nem nagyon tudjuk mit is kérdezzünk. Orvosi könyvtárosként dolgoztam 18 évig, a munkámhoz is tartozott a kérdezés, kutatás a szakirodalomban, mégse tudtam a magam bajaiban jól kérdezni. Amúgy pedig egy kedves főorvos elmondta: ők boldogok lennének ha azoknak a tapasztalatoknak a birtokában lennének (akár csak kis részének) amiket mi átélünk és például itt a fórumon megosztunk. Ők megtanultak operálni, nekünk jut a gyógyulás feladata.

Nagyon kellemes bulgáriai nyaralást kívánok Nektek és további gyógyulást!

Szeretettel:

Klári

645. tuttuka (válaszként erre: 637. - Rolátor)
2015. aug. 27. 11:26

Szia Rolátor!

Örülök, hogy jól vagy!

Minden tanácsoddal egyetértek!

Sokáig nem voltam csak érintőlegesen neten, de ígérem, rövidesen levél megy.

Addig is minden jót!

Puszi:

Klári

644. tuttuka (válaszként erre: 636. - Fafnir)
2015. aug. 27. 09:54

Szia Anikó!

Nagyon örülök a jó hírnek! További gyógyulást, jó tanulást és munkát kívánok sok szeretettel. Jó, hogy itt vagy köztünk a fórumon, Te is sok segítséget adtál nekünk!

Ha ráérsz, küld néha füstjeleket!

Üdv:

Klári

643. tuttuka (válaszként erre: 641. - Janos53)
2015. aug. 27. 09:49

Szervusz János!

Nagyon szomorúan olvastam a kálváriádat. Tiszta szívemből kívánok Neked jobbulást, és hogy legyen kitartásod egy új műtéthez.

Üdvözlettel: tuttuka

642. tuttuka
2015. aug. 27. 09:40

Sziasztok!

Nagyon kiürült most ez a fórum, de remélem csak azért, mert mindenki szépen gyógyul, most, hogy már túléltük a kánikulát és az özönvizet is.

Kedves Druszám! Nagyon elszomorít, hogy ennyi nehézséggel kűzdesz, de ne add fel! Nagyon sajnálom jános53 esetét, de Ő is írta, hogy a kis százalékhoz tartozik.

A vizsgálatokról amit ír, tény, de vagyunk egy páran azt gondolom, akik idült gyulladással élünk, és arra kapunk kezelést. A CRP és a Reuma faktor vizsgálata a reumatológusok asztala, megnéztem, nekem minden évben csináltattak, a műtét előtt is. A góckeresésbe is beletartozik. Itt a fórumon tanultam Tőletek és Tőled is, hogy a türelem legyen a legfontosabb. Az elmúlt időszak időjárás változásai próbára tették a cincált térdeket (no és az idegeinket). Az ütős kezelés sem hat azonnal. Szóval kérlek tarts ki!!!!! MEG FOGSZ GYÓGYULNI!!!!

641. janos53 (válaszként erre: 640. - Kántor Klára)
2015. aug. 23. 19:09
Szervusz klára! Az, hogy én így jártam nem törvény szerű, hogy más is így jár!De sajnos azt kell mondanom mindenkinél benne van a pakliban, hogy nem bírja a protézist!Reméljük nálad nem kerül sor a kivételre, drukkolok, hogy maradjon meg,és szűnjön a fájdalmad.! Nálatok nem csinálnak ilyen labor vizsgálatot CRP-t??Itt Fehérváron protokoll szerűen benne van ez a labor műtét előtt,és után is..Ez a gyulladási faktor ,0-5 között a jó.Valamint Rheuma faktort is néznek mindíg, az 0-14 ig jó.Csodálkozom hogy máshol ez nem így van,de lehet,az én orvosom volt túl óvatos és nézetett mindíg nálam.Ebből is tudta, mennyire megy előre a folyamat a lábamban.Erre azért kérdezz rá, hátha megcsináltatják nálad is,és többet tudnak ebből is. ha magas, akkor beindult a gyulladás,de lehet, hogy a Medrol miatt most nem kap értékelhető eredményt, csak egy két hónap múlva lenne valós a lelet, ugyanis a Medrol immun gyengítő gyógyszer.!Jobbulást kivánok!!
640. Kántor Klára (válaszként erre: 631. - Janos53)
2015. aug. 23. 14:22

Kedves János,

hát, mit mondjak, nem dobtál fel...

Holnap megyek a reumára és beszámolok a dokinőnek: semmit nem használt az "ütős" szteroid kezelés, ill. 5. napon éreztem egy kis könnyebbséget,de utána újból beindult a feszítés, égő érzés, tűszurkálás, szeretném kiszedni a kütyüt, hogy megkönnyebbüljön a térdem stb.

Várom az újbóli ajánlatot, a dokim most jön vissza a szabiról, nem tudom mit mond, nekem is kiszedi????

Nagyon szomorú vagyok nem csak miattad, hanem ezek szerint ez bárkivel előfordulhat... lásd engem is....

MI AZ A CRP????

639. Huncut63 (válaszként erre: 638. - Csuvek)
2015. aug. 23. 09:33
Az esős, hidegfrontos időjárást mindig meg fogod érezni, amióta belenyúltak a térdembe így van. Most jön a java...az ősz:-(
638. Csuvek
2015. aug. 22. 21:11

Sziasztok!

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de az én térdem megérzi az időjárásváltozást. Remélem, nem tart sokáig ez a fájdogálás.

2015. aug. 20. 16:48

Kedves sorstársak!


Szeretnék megosztani veletek pár módszert, ami nálam remekül bevált:


- Minden fájdalomcsillapító kenőcsöt kidobtam! Már a második napon éreztem, hogy a bőröm fájdalmas érzése megnyugszik. Mára már szinte nem is fáj kb. 1 hét). Nadrágot is bátran viselek! (A használati útmutatók minden kenőcsnél felhíják a figyelmet a bőrérzékenységi mellékhatásra.)


- A szobabiciklit hátra felé tekerem. Támlás széket teszek a kormány elé és így nincs fék. A popóm sem fájdul meg a nyeregtől. Naponta 2-3 alkalommal 5-10 perc. Nagyon jó!


Fél óránál többet nem fekszem egyhuzamban (nap közben). Folyadék gyülemlik fel odabent, ha nem mozgatjuk aktívan. Ettől fáj, feszül, ég. És a gyulladás is hamarabb alakul ki a pangó folyadéktól. Inkább ülök. (Ennek a folyadéknak egyébként a gyógyulást elősegítő funkciója lenne.)


- Ülés közben a lábaimat tornáztatom. Kemény kispárna van a lábam alatt! Felváltva kinyújtom, visszahúzom 3-5 ször fél óránként.


- Ha feszül ráteszem a tenyerem, hogy beborítsa a térdem. A tenyér saját súlyával (Nem nyomni!)lágy körkörös maszirozó mozdulatokat teszek 5-ször. Ugyanezt megismétlem a seb két oldalán és a térdem felett is. Ezt megismétlem 3-szor egymás után. Nekem szuperül bevált. Rögtön meg könnyebülést érzek. Ezt van, hogy napjában többször megismétlem. Elkerülöm vele a fájdalomcsillapító szedését.


- Nem jegelek! Nekem a jegeléstől még jobban fájt. Ha úgy érzem szükséges, inkább közepesen hideg borogatást használok 3-5 percig.


- Sokat sétálok az udvaron. De a lakásban is futópadon. (Persze szuper lassú fokozaton -3 program.)


Remélem nektek is segítenek a fent leírtak.


Fájdalom mentes szép napot!

Judit

636. fafnir
2015. aug. 18. 13:36
Kedves Mindenki! Ma voltam 6 hetes kontrollon. Szerencsére minden rendben van, elhagyhatom a mankókat, csak akkor kell az egyik, ha hosszabb útra megyek. A hajlítással is elégedett volt, 120 foknál tartok. :) szeretném megköszönni mindenkinek azt a hatalmas segítséget, és a tanácsokat, amiket itt kaptam, nélkületek biztosan nem tartanék most itt. Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!
635. Csuvek
2015. aug. 17. 22:19

Sziasztok! Sokáig nem jelentkeztem, de itthon voltak az unokáim. Azt hiszem, ők a legjobb gyógyszer számomra. Játszóterezni, két gyerek után kétfelé figyelni, öt és három évesek... Gondolom, ismerős számotokra is.

Olvasva János nagyon szomorú helyzetét, nagyon szerencsésnek érzem magam: négy hónaposan fel tudok menni a lépcsőn, no meg lefelé is, hogy egymás után rakom a lábaimat, amit sok-sok éve nem tudtam megtenni. Nem mondom, hogy minden fájdalom nélkül, de kibírható. Remélem, idővel ez is csökken majd. A járás sem okoz gondot, semmi jele annak, hogy pár hónapja mütöttek. Szóval alapvetően jól érzem magam, bár az időjárásváltozáskor éjszakára néha bekapok egy fájdalomcsillapítót. Igaz, lehetne kicsit keskenyebb a műtött térdem, néha-néha azért teszek rá egy kis jeget. Bár lehet, hogy egy számmal nagyobb protkót kaptam. Tényleg, tudtok valamit arról, hogy vannak-e különböző méretű protkók? Mert erről nem tett említést az orvosom...persze, jóformán semmiről sem. Amit tudok, leginkább Tőletek, itt a fórumon tudtam meg.

Kívánom minenkinek, hogy gyorsan épüljön fel, és hogy nálam se csak átmeneti legyen a javulás. Bár a hajlítás szögén még dolgoznom kell!

Két hét múlva megyünk a Bulgár tengerpartra, remélem, az tovább javít az állapotomon.

Mielőbbi gyors felépülést és jó éjszakát! Éva

634. janos53 (válaszként erre: 633. - Dd476f9bd0)
2015. aug. 17. 18:44
Köszönöm szépen, bizakodom hogy van még esély számomra is,akármilyen kicsi is. üdv janos53
2015. aug. 17. 17:25

János53!


Szívből kívánom a szerencsét! Minden jót kívánok és jó egészséget és mégegyszer minden jót és esélyt a gyógyulásra!

Üdvözlettel: Anna

632. janos53
2015. aug. 17. 14:23
Az én történetemtől függetlenül kivánok mindenkinek gyors felépülést a műtétek után!Jó olvasni, hogy sok embernek sikerült, és teljes életet élhetnek! Csak így tovább!!
631. janos53 (válaszként erre: 619. - Kántor Klára)
2015. aug. 17. 14:20

Kedves Klára!Elnézést csak most láttam hogy nekem írtál, mert nem tudok itt ülni a gép előtt sokat,illetve szinte semmit. .

Az én sztorim nem jó véget ért sajnos.Senkit nem akarok elkeseríteni, nem célom, hogy lehúzzam a pozitív hangulatot,amit itt olvasok ha ide tudok ülni.. 7 mútét után vagyok, ebből két protézis behelyezés és kivétel, nem túrte a szervezetem egyiket sem ,ki kellett venni őket mert mind a kettő begennyesedett.Azok közé a ritka pár százalék közé tatozom, akik nem bírták még a speckó, nagyon drága protézist sem.Túl magas CRP eredmény miatt4 honapos csontgipsz beültetés után, most ott tartunk, hogy bevasalták a csontjaimat, ez volt 8 hónap.Nem rég vették ki, és kaptam egy merev tokot a lábamra.Erre azért volt szükség, hogy ha van még csontképződés,akkor meginduljon.de 60 év felett nem sok esély van legalább is a doki szerint.A tok viselése fájdalommal jár, nem tudok csinálni szinte semmit.Két mankóval járok, mert az egész súlyomat nem tehetem rá a lábamra.A lakást csak segítséggel tudom elhagyni.Állítólag, egy év mire összeforr a csont ha szerencsém van!Ha nem akkor így marad! Ettől függetlenül, hálával tartozom az orvosomnak, hogy nem hallgatott a profra,aki amputációt javasolt.:( Megmentette a lábam, akár milyen is de a sajátom!!

2015. aug. 17. 06:11

Kántor Klára!

levél ment!

629. murva (válaszként erre: 620. - Kántor Klára)
2015. aug. 15. 17:01
Igen rendben vagyok semmi ilyesmi nem volt,az valami olyan fém amiből a proti van amire nem lehetünk allergiásak én így tudom,engem pl.az Mri-vel is beugrasztottak mégpedig orvos és az sem igaz,hogy nem lehet menni,igenis lehet.
628. fafnir (válaszként erre: 627. - Kántor Klára)
2015. aug. 15. 11:08

Kedves Klára!


Erről senki nem tehet, nem vagyunk egyformák, ahogy a szervezetünk sem. Mindannyian máshogy reagálunk idegen anyagokra, sajnos ez benne van a pakliban. Az orvosod pedig kénytelen tudomásul venni, hogy porszem került a gépezetbe, és a csalódottság helyett inkább összpontosíthatna a megoldásra....

Remélem hamar rendbe jössz, fő a pozitív hozzáállás....

Üdv: Anikó

627. Kántor Klára (válaszként erre: 618. - Fafnir)
2015. aug. 15. 09:51

Még annyit k. fafnir, hogy maga a protézis gyönyörűen áll, csak nem akarom befogadni...

A dokim kicsit csalódott bennem úgy érzem, dehát ki tehet róla?

Majd csak tudomásul veszi, hogy valahogy segítenie kell rajtam....

626. Kántor Klára (válaszként erre: 623. - Dd476f9bd0)
2015. aug. 15. 09:45

Köszönöm Anna...


Egészség még nincs, de ha sokan kívánják, felbukkanhat...

Én is dolgozom rajta, most szedtem be az összes reggeli gyógyszerem...

625. Kántor Klára (válaszként erre: 621. - Rolátor)
2015. aug. 15. 09:43

Köszönöm...


K.Klára

624. tuttuka (válaszként erre: 623. - Dd476f9bd0)
2015. aug. 15. 07:47

Nagyon szépen köszönöm!

Az egészségen pedig dolgozom, most fejeztem be a reggeli tornát.

Köszönettel és szeretettel: Klári

2015. aug. 15. 04:12

Egy kicsit megkésve nagyon boldog Névnapot és nagyon jó egészséget kívánok a Kláráknak!

Szeretettel: Anna

622. tuttuka (válaszként erre: 621. - Rolátor)
2015. aug. 14. 18:28

Nagyon szépen köszönöm!


Klári

2015. aug. 14. 17:29

Kedves Klarak!

Kivanok boldog nevnapot es jo egeszseget!


Judit

620. Kántor Klára (válaszként erre: 39. - Murva)
2015. aug. 13. 15:51

Szia Murva,

olvasva a nagyon régi leveleket, látom, úgy gondoltad, hogy fém allergiás vagy. Végül is nem derült ki semmi ilyesmi nálad?

Mivel az az érzésem ill. gyanúm, hogy a szervezete nem fogadja be a protézist és nem tudom vajon van-e ilyen, hogy valamire allergiás lenne az ember.Amikor a fogaimat hozattam rendbe, csináltattak a bőrgyógyászaton mindenféle próbát, mit nem bírok esetleg, vajon ezt miért nem csinálják ekkor műtétnél?

Rendben vagy ilyen téren????

619. Kántor Klára (válaszként erre: 14. - Janos53)
2015. aug. 13. 15:42

János53,


nem vagy a vonalban véletlenül? Mi van veled?

Hasonló cipőbe kerülök majdnem valószínű, mint te, jó lenne valamit tudni rólad!

618. fafnir (válaszként erre: 617. - Kántor Klára)
2015. aug. 12. 09:47

Kedves Klára!


Megtaláltam :) Én áldom a két kezét az orvosnak, már rég volt ilyen jó a térdem. Arról nem is beszélve, hogy maximálisan emberséges volt, úgy időzítette a műtétet, hogy nekem a legjobb legyen. Pont szabadságra ment volna, de még az utolsó nap megműtött, és szabiról bejárt a kórházba a frissen műtött betegeihez. Nekem abszolút pozitív csalódás volt...

617. Kántor Klára (válaszként erre: 604. - Kántor Klára)
2015. aug. 12. 08:37

Kedves Fafnir,


itt is köszönöm a privit - válaszoltam ott is -

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook