Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
706. Csuvek (válaszként erre: 702. - Esli)
2015. szept. 28. 16:46

Szia Esli!

Lépcsőzni én is tudok már vagy két hónapja, felfelé is lefelé is. Nem mondom, hogy fájdalommentesen, de kibírható. Megteszi gyógytorna helyett is. A derekam nem fáj jobban, mint korábban, vagyis a műtéthez nem köthető negatív változás. Ti hogy méritek meg, hogy hány fokos a hajlításotok?

2015. szept. 28. 14:50

Kedves János53,


most nekihasalok és erőt gyűjtve mégegyszer elolvaslak! Olyan az idő, hogy már nem leszek szomorúbb.

Hogy vagy?

Én állandóan félek, csak félek ....

704. Kántor Klára (válaszként erre: 701. - Csuvek)
2015. szept. 28. 14:44

Sziasztok,


elsősorban kedves Csuvek: a reptéri sípolásra volt papírod? Én műtét után megkérdeztem a dokit, és mondta, hogy van egy nyomtatvány, kitöltöm és azt elfogadják. Volt? és végigtapogattak, vagy nem volt? és akkor persze oké.

Nekem kb. 5 napja kemény fájdalmaim vannak, 3 napja csak pihenek és pihenek, mivel előtte alig bírt a férjem hazahúzni egy egyszerű bevásárlásból.

Én elmúltam 8 hónapos: 4 hónap után kezdtem rosszabbodni (ne ijedj meg előre), ha elolvasod a május-aug. közötti leveleimet, akkor megérted.

1-én megyek a műtő dokihoz, röntgen, ultrahang, 2 labor, reumás kezeléseket viszek neki, mivel úgy érzem, egyre rosszabb és rosszabb. Még júliusban azt mondta a műtő doki, hogy hyperesthesiás vagyok = kb. bőrtúlérzékenység. Ez persze nem magyarázná eléggé a panaszaimat. Most már tudom, hogy van, aki nem bírja a kütyüt. Ez nagyon ritka (lásd még János53 és talán Macifű-t is). Ultrahang még kimutatott zsírszövet alatti és térdkalács alatti gyulladást, amit a labor viszont alig igazolt. Van még szövet megvastagodásom is a vágás mentén.

Tényleg nem ijesztgetni akarlak. A doki április óta nyugtatgat, hogy akkor én nem fél év hanem egy év alatt gyógyulok....Már hallottam másfél évet is. Nem is bánnám, ha tudnám ill. elhinném, hogy így van. A doki nem tudja ezeket még, a reumás doki viszont várja, mit mond a műtő doki.

Mert a reuma nem igazán volt topon a bajt illetően.

Nyugodjatok meg (!), az én dokim is rövid úton elintéz, a kütyü jó helyzetben (a röntgen is ezt mutatja), ő megtette a magáét, a többi a reuma ill. az én szervezetem baja ill. feladata, hogy megoldjam a bajt.

Jövök 1-e után.

703. Huncut63 (válaszként erre: 701. - Csuvek)
2015. szept. 28. 08:11
Kedves Csuvek! Mozaikplasztikás vagyok, azért csatlakoztam hozzátok, mert mind a tünetek, mind a rehab ugyanaz nálam is. Az én térdem is vastagabb, a napokban jobban feszül. Sajnos az ősz nem lesz egyikünkre se jó hatással. Légy még türelemmel, nekem a 7. hónap hozta meg a látványos javulást. Vagyis ekkor nem kezdtem nyekeregni, hogy így rossz, meg úgy rossz:-)Jó ötlet, hogy összeírod a tapasztalataidat, én is lefagytam az orvos előtt, a felét nem kérdeztem meg, mint amit akartam. Szerencsére minden magától rendeződött, most az utolsó kontrollon már nem is volt csak egy kérdésem. Jobbulást kívánok!
702. Esli (válaszként erre: 701. - Csuvek)
2015. szept. 27. 19:03
Szia Éva,szuper hogy vállaltál külföldi nyaralást kell kis kikapcsolódás, akkor mi majdnem egyidősek vagyunk 12-én voltam féléves.Nekem a térdem rendben van.Már a lépcsőn lefele váltva megyek.Neked nem fáj a derekad itt már többen vagyunk ezzel a nyavalyával.Jó egészséget mindenkinek.
701. Csuvek
2015. szept. 27. 18:34

Sziasztok!

Régen jelentkeztem! Megjártam közben Bulgáriát, nyaraltam 8 napig. Nagyon jó volt! Az idő is csodálatos volt.A reptéren besípolt a jelzőjük, hiába mutogattam, hogy protézisem van, nem érdekelte őket, végigtapogattak. Oda-vissza ez történt. Azt hiszem,már ez lesz a sorsunk.

Huncut63: gratulálok az állapotodhoz! 140 fok, ez igen! Talán sose érem el! Mondd csak, te mozaik plasztikás vagy,vagy pedig protkós?

Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem az elmúlt napokban nem viselkedik jól a térdem. Hajlításnál sajog, és vastagabb is, mint a másik. Bár szerintem ez már örökké vastagabb lesz. Foghatom az időjárásválatozásra, vagy ijedjek meg, hogy kezd rosszabb lenni? Vagy várnom kell még egy darabig, amíg megszokja a szerzvezetem ezt az új kütyüt? De meddig kell várni?

Most voltam 5 hónapos, lassan bejelentkezem a féléves ellenőrzésre, de most több eszem lesz, mint a múltkor, leírom az észrevélteleimet,és odaadom az orvosnak, mert szóhoz jutni eddig nem nagyon hagyott! Kidobott azzal, hogy nagyon jól vagyok, higyjem el! Azért én azt reméltem, hogy egyre jobb lesz, de most elbizonytalanodtam.

Remélem, jól vagytok, illetve egyre jobban.

Üdv: Éva

700. Huncut63 (válaszként erre: 699. - Terminátor3)
2015. szept. 26. 08:25
Nem vitás, hogy jó, valamiért nekem most rosszat tett. Kitartás, gondolok rád, ügyes légy!:-)
2015. szept. 25. 16:04

Itt vagyok, sziasztok!

bevonultam kedden, az a hír fogadott, hogy elromlott a műtőágy még hétfőn és kedd reggelig még nem jelentkeztek a szerelők Pestről. Aztán szerdán az lett a hír, hogy nincs elég A+ vér, nem tudják a műtéteket megoldani, országos hiány van, így fogtam magam és hazajöttem, majd vasárnap este 7re megyek vissza. Egyenlőre még bírom idegekkel, habár elég nehezen, hiába nagy az elszántság bennem. Minden rosszban van valami jó, holnap lesz a 45 éves érettségi találkozónk, így el tudok menni mégis.

Huncut63, a gerincre tényleg a nyújtás a legjobb, meg az úszás. Én nem hinném magamról, hogy elmennék egy ilyen terápiára, habár a lányom esküszik a csontkovácsokra, ha hazajön, az első útja mindig oda vezet, rajta segít,de ő csak 29 éves, akkora bajok nem lehetnek nála.

Szóval a beszámoló a műtétről és az utána lévő állapotról kicsit eltolódik :( Ja még annyit, hogy a főorvos úr betege tegnap jött, őt lehetett műteni ma!!- így maradnak el azok, akik régebben voltak ott.

698. Huncut63 (válaszként erre: 697. - Kántor Klára)
2015. szept. 24. 12:10
Ne is erőltesd, mára visszaesett az állapotom:-( szóval nem hogy nem használ...
697. Kántor Klára (válaszként erre: 696. - Huncut63)
2015. szept. 23. 20:21

Hát, köszi, nem nagyon vártam mást - persze titokban igen és akkor szerettem volna tudni, ki volt a "gyógyító".

Éppen ezért sohasem mertem elmenni ilyen terápiára.

Hát sajna ez van, köszönöm a választ.

696. Huncut63 (válaszként erre: 695. - Kántor Klára)
2015. szept. 23. 17:26

Nincs benne semmi titok. Elmentem egy hagyományos kínai orvoslással foglalkozó nőhöz, laikusként manuálterápiát szerettem volna. Mivel a csigolyáim vannak összetorlódva ő az akupunktúrát és a trakciót javasolta. Az utóbbi egy nyújtópad. Logikus, húzzuk szét ami összetorlódott. Megvolt az első kezelés, másnapra rosszabb lett a derekam, harmadnap a reumatológusnál kötöttem ki. Se állni, se ülni, se feküdni nem tudtam. Kaptam gyógyszert, jobban lettem. Ma visszamentem a nőhöz és megéreztem a "gyengéd erőszakot", a rábeszélést, a mismásolást. Még ráfeküdtem a padra, de az akupunktúrát nem kértem. Amúgy kissé fenntartással fogadom az alternatív gyógymódokat, eddig egyik se hozott semmilyen nyavalyámban megoldást, de ez a próba sem erősített meg, hogy nekem ez az utam. Amúgy vegyesek a tapasztalatok az akupunktúra és a derékfájás kapcsolatában, nekem valószínűleg ennyi volt.

Igen, a térdemnek örülök,még ha nem is 100%-os, ha valaha idetéved egy mozaikplasztikás talán bátrabban ugrik bele a műtétbe. De tudjátok ezzel csak időt nyertem, a következő lépés nekem is a protézis. Kérdés mikor. Mindenkinek jobbulást kívánok!

695. Kántor Klára (válaszként erre: 687. - Huncut63)
2015. szept. 23. 12:51

Nem bánnám, ha a csontkovácsról beszámolnál, akár privátban is.... Köszi

Jó neked.... mármint a térdeddel...

694. Kántor Klára (válaszként erre: 692. - Fridoka)
2015. szept. 23. 12:49

Kedves új társunk,


én ugyan térdes vagyok, de mellettem csipős volt a szobában.

Nem tagadom, az első 3 napra nem szívesen emlékszünk vissza. De a 4. már könnyebb volt. A csípősöknél sok a megkötés (csak derékszögig hajolni, WC magasítás, ágymagasítás stb.,) de a gyógyulásuk sokkal rövidebb, mint a miénk. Tudom ez nem vigasz és nem is érzékelhető csak akkor, ha ne adj Isten térdműtétes is lennél majd. A szobánkban egy doki kis előadást tartott nekünk, elmondva, hogy miért könnyebb a csipőműtét és mennyivel kevesebb a sikertelen műtét itt, mert azért ne tagadjuk ilyen is van.

Én 8 hónapos elmúltam, de nem nagyon sikerült a műtét, valamiért nehezen tűröm a protézist magát. De ismerőseim között sok a csipős és sokkal kevesebb a bajuk, mint a térdeseknek. Ne félj, azért nem elviselhetetlen és a 3 nap elképesztő gyorsan elmúlik.

Olvasgasd itt a leveleket, van közötük csípős is, de elsősorban térdesek vagyunk. Hidd el, hogy az itt előforduló bajok, sirámok a térdeseknél sokkal keményebben jelentkeznek, tehát azokból vonj le sokat és neked csak a fele marad.

2015. szept. 21. 20:49

kedves mindenki!

nem tuntem el! folyamatosan figyelemmel kiserem az oldalt.

mindenkinek jo egeszseget es fajdalommentes szep napokat!

judit

692. fridoka
2015. szept. 21. 16:18
Segítségeteket szeretném kérni,rövidesen várólistára vesznek csípőprotézis műtét miatt.Nagyon félek tőle,meg a kiszolgáltatott helyzettől,és nem utolsó sorban a fájdalom utána,mert halottam milyen elviselhetetlen.
691. Kántor Klára (válaszként erre: 685. - Murva)
2015. szept. 20. 14:19
Megerősítem amit mondasz, nálunk nem kértek vért és csak azt kaptam vissza, ami az enyém volt...
2015. szept. 20. 14:14

Üdv mindenkinek,


rászánom magam és megírom, hogy nálam mi újság.

JÁNOSnak: e levél után azonnal végig olvaslak részletesen, erőt gyüjtöttem hozzá.

Természetgyógyász barátnőm adta a köv. tanácsokat:

Az alábbiakat nagyon fontos szedni műtét előtt és után is valamint a sejt működéshez és csontképződéshez is. Azután az általános gyógyuláshoz is fontos. Tehát: Szelén (Aranymozsár márka), C-vitamin (a lassan lebomló), Q10 és napi 2 liter víz. Jó még a Bkomplex is. János esetéhez is nagyon ajánlotta a Q10-t és sok vizet naponta. Bennünket úgy bocsájtottak el, ha jön a második kütyü (nálam jön) akkor előtte egy-két hónappal együk tele magunkat: Bkomplex, napi 2 liter víz és pl. a Centrum (?) vitamin kapszulával (ami mindent tartalmaz megfelelő arányban, van ilyen több is, nem jut eszembe a nevük).

CSUVEK: nem hallottam a protkók különböző nagyságáról.... de attól lehet....

Időjárás hatását képtelen vagyok követni, nagyon sokan igen, vagyis valaki vagy hidegre vagy a melegre fordulást megérzi, hát ez az öregedéssel jár, már megbocsássatok...

MACIFŰ: az én neurológusom azt mondta - miután nem igazán derült ki, hogy a térd vagy a gerinc bajom volt-e először - ha a két térd műtétem meglesz, akkor javul a gerinc is (kis méretű gerinc sérvem van, nagymérvű meszesedés, az ideg gyökök nyomódnak, lumbágó és isiász is volt már, születési rendellenesség is van stb.). Persze a térdek jó állapota után meg kell tanulni a rendes testtartást is, hogy valahogy helyreálljon valamennyire az egész testállás. Én már régebben viselem a LUMBAMED basic-ot a derekamra, majd most a hátamra kaptam az OTEO-MED-akut háttámasztót. Sajnálom, hogy te sem javulsz.Nekem is egy év gyógyulásról beszéltek, másfél év, nem semmi!

HUNCUT 63: Hogy a derék teszi-e tönkre a térdet vagy fordítva? Ki tudja, tyúk és a tojás esete.

DE JÓ NEKED, örülök, hogy primán állsz...

ESLI: örülök, hogy szerencsés vagy....


ÉN: panaszaim változatlanok, úgy mint Macifűnél.

Szorít, ég, szurkál, feszül. Egyedül a melegség tűnt el, igaz naponta többször kell jegelnem.

Brexin és Medrol kúra után (nem sok eredmény) a labor eredmény: CRP, süllyedés, húgysav meg minden jók. Ultrahang, mint írtam: zsírszövet alatti gyulladás, patella ín megvastagodott, de folyadék nincs benne (és ez nagyon jó mondta a reuma).

Röntgen: műtetlen térd: egy borzalom! Meszesedés, teljes kopás. A "kütyü" = jó helyzetben!!!

Most fog-műtét miatt és a protko miatt is antibiotikumot kaptam így ez a kúra húzódik, mivel a csontra mást adnak. (Ez van még hátra, többet nem mondott a reuma) Újabb labor után megyek vissza a reumára és okt. 1-én az összes papírral vár a műtődoki.

Szóval elmúltam 8 hónapos és ugyanazok a tünetek!!!

Hajlításom nem több 105-110-nél, hajlításkor szörnyen megfeszül a térd és sikítok a fájdalomtól.

Nem tudom írtam-e, egy ugyanilyen korú ismerősöm most 10 hónapos és olyan mese a lába, hogy na. Hajlik, nem fáj, jól megy (igaz a másik térde jó).

Ekkor vagyok teljesen oda.

TERMINATOR3: drukkolok, várjuk jelentkezésedet!


Még igaza lesz a műtődokimnak,hogy: hyperesthasia

(bőrtúlérzékenység) nevű akármiben szenvedek. Gyógymódot még nem közölt. Jövök okt. 1 után.


Gyógyuljatok, reménykedjetek: Üdv Klára

2015. szept. 17. 22:07

Sziasztok!- jó régen jártam erre.

Elolvastam az utolsó beírásokat és megállapítottam, hogy sokunknál jelentkezik ez a fájdalom és a protézisek rendben vannak a röntgen szerint.Az én MRI felvételem is gerincsérvet mutatott, szóval van mire alapozni az ortopédusoknak. Sok úszás, gerinctorna, rehabilitáció.

Kedden fekszem be az ortopédiára és meglesz a negyedik protézis is, előlépel terminátor 4-gyé

Nem mondom, hogy nem félek, hiszen tudom, hogy mi vár rám, nekem az első térdprotézis utáni fájdalom sajna sokáig tartott, remélem ebből hamarabb fogok kilábalni.Sokáig húztam, halasztottam, de már nagyon nehezemre esik a járás, november elsején lesz két éves az első.

A térdem belső felénél még most is van, hogy fájdalmas,még érintésre is.

Reménykedem, hogy ez már jobban sikerül.

Nyújtsatok, hajlítsatok és gyógyuljatok.

Majd a műtét után jelentkezem

688. macifű
2015. szept. 17. 20:19

Mindenkinek szép estét!

Hát lezajlott az aktuális orvos-beteg találkozó nálam is.

Szerinte miden a legnagyobb rendben van, szerintem meg nincs.A rtg felvétel szerint semmiféle eltérés nincs, labor leleteim alapján "septicus" folyamat kizárható. Folyadék nincs,lazulás nincs.Hajlítás jó.

De arra, hogy mi a bánattól dagad és feszül a térdem, nem mondott semmit.Illetve annyit, hogy az a bizonyos szövetmegvastagodás megvan, de műtét már nem jőtt szóba. Majd elmúlik, mondja,előfordulhat, hogy másfél évbe is beletelik a gyógyulás.

Nekem is a gerincemre koncentrált -úgy látom, hogy ezt majnem mindenkinél csinálják -. A gerinc rtg alapján nem súlyos degeneratív gerincbetegség látható. MR vizsgálatra küldött.

Viszont a derekam,csípőm, combom hátulsó része borzasztóan tud fájni. Mostmár azon gondolkodom, hogy elmegyek egy másik orvoshoz is,hogy ő is ugyanezt állapítaná-e meg. Szóval egyáltalán nem vagyok elégedett.

2015. szept. 16. 10:54
Nálam minden rendben, 140 fok a hajlítás, a vágás egyik felén levő zsibbadás hosszú idő múlva fog elmúlni. Az általános minimális fájdalom pedig attól van, hogy ripityomra lett szedve a térdem. Utamra engedett a doki, panasz esetén kell keresnem. Este csontkovácshoz megyek a derekammal. Végre van valami amivel lehet foglalkozni:-( Mindenkinek hasonló jobbulást kívánok!
686. murva
2015. szept. 15. 21:23
szóval az a 13 ,130 fok
685. murva
2015. szept. 15. 21:22
Sziasztok!Ma voltam éves kontrolon,azt mondta a prof hyogy csodálatosan gyönyörű a térdem 13 fok,igen én is így gondolom,hogy szuper.Nov 24-én lesz a másik térdem műtve,csak azt nem tudtam ma megkérdezni a véradóban ,hogy leveszik e a vért tőlem amit műtét után kapok,mert vérhígítót szedek.Tavaly nem mondták,hogy adjak,most igen,mondta a doki,hogyha nem veszik le jó bármilyen vércsoportú családtag vére,én ebben csak a vérbegyűjtést látom,mert tavaly is csak azt kaptam ami műtétnél kicsorgott.
684. Huncut63 (válaszként erre: 683. - Esli)
2015. szept. 15. 17:11
Kedves Esli! Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémával. Sokan azt mondják a megváltozott mozgás, terhelés miatt van derékproblémám. Nekem is elérte az elviselhetetlen kategóriát, 6 napja izomlazítót kaptam a reumatológián, semmit nem ér. Az MR leletemen degeneratív csigolyabetegség a diagnózis. Várom majd a beszámolót!
683. Esli (válaszként erre: 682. - Huncut63)
2015. szept. 15. 15:00

Kedves Huncut63!

Én 12-én voltam féléves a térdemmel,szuperül működik 130 a hajlítás, amikor haza mentem a 2 hetes rehabról már akkor 120 fokos volt, semmi fajdalom!!Nagyon szerencsés vagyok, de a derekam katasztrofális,sokáig ülni nem tudtam kb 10 perc amennyit bírtam ülve.Most kicsit javult a helyzet de továbbra is fáj.10 db injekciót kaptam de csak aznap volt jó amikor beadtak, amikor vége lett a kúrának a fájdalom vissza tért .Voltam vele Rtg az eredmény "praesacralis rés szükebb valószinűleg hypoplasias + spina

bifida. Műtét előtt ez nem okozott gondot azt sem tudtam hogy van! A mai napon voltam János Kórházban a dokinál várólistán vagyok..

következő műtét a könyökprotézis,említettem

neki hogy fáj a derekam,erre nem mondott

semmit. 23-án megyek MR vizsgálatra csak a derekam miatt majd beszámolók.Klára örülök

hogy jelentkeztél kitartás!!Jó egészséget mindenkinek!!

682. Huncut63 (válaszként erre: 681. - Kántor Klára)
2015. szept. 15. 13:13
Szia Klára! Köszönöm az érdeklődést, én is holnap megyek orvoshoz és majd beszámolok. Amúgy a 7. hónap elég nagy javulást hozott a térdem állapotában, ellenben várom a kérdésemre a tapasztalatotokat: mennyire tette tönkre a derekatokat a térdetek? Jelen pillanatban sokkal többet szenvedek vele mint a térdemmel.
681. Kántor Klára (válaszként erre: 680. - Esli)
2015. szept. 15. 09:07

Mindenkinek,

Mindenkinek,

már nekem is kezd "gyanúsnak" lenni a dolog. Remélem csak egyszerűen elfáradtatok.

Holnap megyek orvoshoz a leleteimmel, beszámolok.

Nem nagyon van időm, mégha nem is nagyon javulok, millió a dolgom.

János, rövidesen válaszolok.

Huncut és Macifű mi van veletek?


Üdv K.Klára

680. Esli
2015. szept. 11. 20:02

Kedves Mindenki!

Mi az a nagy csend?.Remélem mindenki jól van.

Fájdalom mentes kellemes hétvégét kívánok!

679. janos53 (válaszként erre: 678. - Kántor Klára)
2015. szept. 4. 17:58

Nem is azért raktam be, hogy tetszen de hozzátartozik a dologhoz ,tudom nem szép látvány.:)Dehogy haragszom!!

Az hogy jó az eredményed, örülök neki,már ez is valami.Talán a röntgen után többet tudsz te is!

2015. szept. 4. 14:27

Kedves János,

mégcsak bele-bele olvasgattam...

Remélem nem haragszol, hogy nem tetszett a seb a térdeden, de nekem a szobatársaimé sem, persze nem ez, hanem a fájdalom hiánya a lényeg. Mivel hiába volt az enyém gyönyörű, (a varrásmentesség előnye a gyorsabb seb gyógyulás, a fertőzés kevesebb, nem kell kiszedni és ezért külön bemenni) ha egyszer még mindig fáj.

A dokinő telefonált, hogy a labor eredmények megfelelőek... majd menjek röntgen után.

677. benguzde (válaszként erre: 676. - Tuttuka)
2015. szept. 2. 21:23
A topikom haldoklik. A fész megöli a topikokat:::)Nem kell engedély, csak akkor kell regisztrálni, ha írni akarsz. A haldoklást sajnálom, de idestova a 11 . évét tapossa , nem kevés ez, ennyi volt.::(((
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook