Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
736. murva (válaszként erre: 735. - Kántor Klára)
2015. okt. 9. 22:20
Ez szerintem is nagyon sok!Naponta 2-3szor fél órát jegeltem.
2015. okt. 9. 11:09

Kieg. a 734 sz. levelemhez:


5.) A műtő doki nekem óránkénti 10-15 perces jegelést írt elő. Kicsit sokallom, de nem tiltakoztam, hiszem, ha úton vagyok úgysem csinálhatom, ha otthon vagyok, akkor igen.

Majd megkérdezem meddig kell.

734. Kántor Klára (válaszként erre: 732. - Csuvek)
2015. okt. 9. 10:01

Kedves Csuvek és Murva és mindenki,


az a mágneses izé, az a karika, amiben a két térdem volt, 15 percig tartott és 15 db-t írt a kórház reumatológusa.

Na szóval, tegnapelőtt voltam ismét a műtő dokinál, aki közölte, na, már most ő is valóban kíváncsi, mi a fészkes fene lehet a térdemmel, ha a röntgen és a tapintás, meg a labor is tök jó.

FIGYELJETEK:

1.) a mágnesterápiát LEÁLLÍTOTTA, ott fém is van (szószerint: műanyaggal keverten, a fém az titán is!) jelszóval, valóban mit akart a dokinő morfondírozott magában! Még jó, hogy közben vele is kellett konzultálni, ha nem, akkor valószínű (hacsak én abba nem hagyom) mind a 15 rámegy a térdemre. Már a másodiknál is, a harmadiknál és a negyediknél pláne, alig álltam lábra!!!! Na most mit szóltok ehhez...

Tegnap csak feküdtem, feküdtem...

2.) A Hévíz viszont nagyon jó mondta a doki, a rehab a mi kórházunké különben is.

3.) A tornát csak módjával ajánlotta, keveset, könnyebb dolgokat, nem elfáradni, de a torna különben is mindig kell.

4.) Jól megkínzott a doki, a térdemből le akart szívni egy kis folyadékot, hogy elküldje kitenyésztésre (jól mondom?), hátha mégis beköltözött valami baci...

Semmit, de semmit nem nyert ki, csendben jajgattam (megengedték), de hiába szenvedtem jó szívvel (!), eredmény nulla. Ez különben nagyon jó, de most kellett volna az a folyadékocska... Így két hét pihenő.

Várom a hévízi dátumra a választ, utána ismét pungálnak és tenyésztenek, remélem.

A nem műtött lábam jobban megszenvedte a mágnesterápiát, mint a fémes.

Miért nem bírok a térdemen semmiféle ruhát, arra még nem kaptam választ.

Most egy hétre elhúzunk Sopronba (szép az idő!),

utána vár a rendelőintézeti reumás (és nem a kórházé) és a műtő doki.

Hátha "tanultok" belőle valamit, azért írok ilyen bőbeszédűen.

Tuttuka olvastalak, írok is, köszi, be vagyok havazva, a rossz idő miatt a kerti virágaim is gazosodnak...

Gyógyuljatok addig és osszátok meg a panaszaitokat, élményeiteket továbbra is. Klára

733. Kántor Klára (válaszként erre: 722. - Benguzde)
2015. okt. 9. 09:41
Benguzde, kérlek szépen....
732. Csuvek (válaszként erre: 729. - Kántor Klára)
2015. okt. 8. 20:45
Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de ha fém van a térdünk helyén, és tudvalevő, hogy az van, műanyaggal keverten, akkor miért gondolják, hogy egy mágnes jót tehet neki? Nem csoda, hogy utána fájdalmatok volt!
731. murva (válaszként erre: 729. - Kántor Klára)
2015. okt. 7. 21:16
Klára én Visegrádon kaptam ezt a mágneses kezelést egy nagy karikába volt a lábam/térdem benne azt hiszem 20 percig nem tudom egyről beszélünk e?ez nekem annyi volt mint a halott s....re a csók,abszolut semmi hatását nem éreztem.
730. tuttuka (válaszként erre: 720. - Macifű)
2015. okt. 7. 11:03
Macifű! Irtam privátban
729. Kántor Klára (válaszként erre: 724. - Csuvek)
2015. okt. 7. 10:02

Engem a műtő doki küldött először a területi reumára, (mert ugye a panaszaim azok odavalók,)ott ugye egyenlőre gyógyszeres (!) kezelés volt, ami nulla.

Utána küldött a kórházunk reumatológiájára, ahol kapom most a 15 db mágnesterápiát és onnan is küldtek Hévízre, ahol a kórházunk rehab intézete van.

Holnap megyek a műtő dokihoz, hogy ehhez mit szól. A harmadik mágnes izé után pihennem kell, mivel akkora fájdalmaim voltak, hogy alig tudtam hazajönni.

Megyek privátira is....

728. Kántor Klára (válaszként erre: 722. - Benguzde)
2015. okt. 7. 09:56

Köszönöm előre is, mégha Tuttuka is írt.

Több szem többet....

727. tuttuka (válaszként erre: 724. - Csuvek)
2015. okt. 6. 23:37

Nekem a kerületileg illetékes reumatológus és ortopéd meg a házidoki adott beutalót még évekkel ezelőtt, akkor egy nagygenerálozásra a Szent András kórházba. Kb màsfél évre hívtak be, januárban voltam 3 hétig. Nagyon jó volt, rengeteg és személyre szóló kezelés és gyógytorna, fürdő, tangertor, iszap, vizitorna, elektromos kezelések, masszázs stb.

Szerintem ezt az utat próbáld ki, az is lehet, hogy most a műtétre való tekintettel előbb is sorrakerülhetsz.

Sok sikert hozzá és jó egészséget kivánok sok szeretettel:

Klári vagyis tuttuka

726. tuttuka
2015. okt. 6. 23:25

Kérlek ne tedd! Vagy küldjek zsebkendőt?

De buzgón olvasok, már vagy ket és félévnél tartok, vagyis '12- ben.

Aztán beindult a Klári bölcsi is, ez a napom nagy részét teszi ki. Imádom csinálni, de nagyon fáradt vagyok estére és a kezem is fáj (rongyos nyeregízületeim).

Ja és a reggel a pótunokával kezdődik, megyünk együtt oviba. Aranyos, értelmes kislány, jókat beszélgetünk.

Szóval meséim fognak szólni!

Hisz még a GPS-sel is leragadtunk a dújvárosi iskoláknál.

Hát tovább is van, mondjam még? Szánó-bánom vétkeimet!

Ide is ritkán jövök, de a nagyon elkeseredetteknek muszáj vol írnom néhány sort.

Mea culpa, mea maxima culpa!

725. benguzde (válaszként erre: 723. - Tuttuka)
2015. okt. 6. 22:08
Mióta kiderült, h. akár ösmerhetlek is, nem jelentkezel... Sírok..
724. Csuvek
2015. okt. 6. 21:23
Én is szívesen mennék Hévízre, de nem tudom, hol induljak el.
723. tuttuka
2015. okt. 6. 20:03

Klára!

Írtam privátot!

722. benguzde (válaszként erre: 718. - Kántor Klára)
2015. okt. 6. 13:32
Klára!! Én augusztusban voltam Hévízen 3 hétig. Magánban szívesen írok róla.
721. Kántor Klára (válaszként erre: 720. - Macifű)
2015. okt. 5. 11:46

Sorstársaim,

anélkül, hogy mentegetnék bárkit is, de tényleg, van, akinek sikerül, van akinek nem. (van aki jókor van jó helyen, van aki rosszkor van rossz helyen, valahogy így)

Abban teljesen igaza van mindenkinek, még a hülye is tudja, hogy a gerinc, a térd, a csipők mozgása összahangban van, ha egyik romlik, kihat a másikra is. DE ABBAN ÉN SEM HISZEK, HOGY AZÉRT VAN ZSÍRSZÖVET GYULLADÁSOM, AZÉRT VAN SZÖVETMEGVASTAGODÁSOM, MERT ROSSZ A GERINCEM....vagy azért dagad ill. fáj...

Szó se róla, erről nem tehet a műtőorvos, de arról igen, hogy ne tudna valamit ajánlani, valami gyógymódot, mert nem igaz, hogy ez csoda, ami velünk van. Kell és van is annyi gyakorlatuk, hogy tudják, mi az orvossága ezeknek a jelenségeknek. És nem hümmögni kell, és csodálkozni, hogy valakinek valami baja is lehet műtét után. Én megmondom mindenütt, ha kell fizetek többet, behozatok gyógyszert - nem azért mert 500 ezer a nyugdíjam!!! - hanem azért mert meg akarok gyógyulni és ésszerű határokon belül ehhez hozzá is járulnék.(ha máshogy nem megy)

Szóval én is harcolni fogok, mivel most sokkal rosszabb helyzetben vagyok én is, nemcsak két rossz lábam lett (ami eddig is volt), hanem lett egy botom is, ugyanis anélkül nem tudok menni.

Macifű, én éjjel megvagyok, szinte sohasem fáj, tudok már rajta feküdni is, fordulni is, csak ne kelljen járnom!!!!!!

Ilyenkor mindig Jánosra gondolok, akinek egy év után lettek a nagy panaszai.

Most majd megyek újból és várom, hogy a 15 x fizikóterápia és majd a Hévíz után mi lesz velem, mit ajánl ill. szerinte hová menjek...

Kíváncsi vagyok, mit mond....

Én is voltam többször magánrendeléseken a gyorsaság miatt, az emberibb bánás miatt, de eddig még nem keletkezett ilyen nagy problémám.

720. macifű (válaszként erre: 719. - Kántor Klára)
2015. okt. 4. 18:00

Kedves Klára!

Ne legyen ciki számodra az, hogy tisztában szeretnél lenni a helyzeteddel. Én elhatároztam, hogy "végigjárom az utat". Okt 14.-én megyek MRI-re. Ugyanis szerinte gerinc eredetü a probléma.Hát én így laikusként sem akarom elhinni, hogy pl. a gerincem miatt dagad a térdem. Biztos, hogy sok problémát okozhat a beteg gerinc, de ebben nem hiszek.

Szóval ha meglesz a vizsgálat elmegyek vele és az összes dokumentummal egy másik orvoshoz. Én ezt már egyszer megtettem, csak közben mehettem a műtétre. Szóval ehhez a bizonyos orvoshoz fogok menni, remélem,hogy fogadni fog.

Tudod /tudjátok, én rájöttem, hogy saját magunknak kell az érdekeinket megvédeni, senki nem fogja helyettünk.

Ráadásul én még nehezebb helyzetben vagyok: magánklinikán, magánorvos kezelt, műtött.Nem azért mert annyi kidobnivaló pénzem volt, hanem gyorsan sorra kerültem, általában semmire sem kellett várni. Na de határa mindennek van!!!

Ezek után állami ellátást igénybe venni, hát az lesz a nehéz. Már megtapasztaltam, először a gyógytornával, aztán meg minden vizsgálattal.

De küzdeni fogok, amíg a végére nem járok dolognak.

Ha lesz valami új hírem, jelentkezem. Addíg is gyógyuljon mindenki és örüljön, akinek jobb a helyzete, mint a mienk.

719. Kántor Klára (válaszként erre: 688. - Macifű)
2015. okt. 2. 19:06

Kedves Macifű,


a 718. sz. levélben beszámoltam, nekem a doki azt mondta nem hisz az ultrahangnak, csak elfelejtettük, hogy mégegyszer nézesse meg. Egy hét mulva megyek megint. Mitől feszül, dagad, nekem sem mond semmit. Jónak kellene lenni, csak ezt. Másik orvos? Én is gondoltam rá. Csak kihez? Ugyanabban az intézetben? Az ciki, nem?

2015. okt. 2. 18:54

Sziasztok,


megvolt a majdnem 9. hónapos kontrollom. A dokim kellően elcsodálkozott, hogy nem gyógyultam meg. Én meg háborogtam, hogy vajon mitől? Szóval van hyperesthasia nevű túlérzékenységem. Azonkivül semmit nem találtak, röntgen oké, kütyü jó helyzetben, kilazulás nincs, gyulladás: CRP 5,2 és süllyedés már csak 14.

Gyógyszerelésre semmi, most kapok 15 x magnetotherápiát, bedugnak egy karikába és megy a térdeimbe valami. Utána beutaltak 3 hétre a hévizi rehab fürdőkórházba. ISMERI VALAKI???

Ha ott sem javulok (sem a reumás sem a sebész nem érti mi lehet a bajom) nem tudni mi lesz. Másik térd elhalasztva. A doki szerintem gyanúsan nézett rám és azt mondta: "hát a betegnek mindig igaza van".

Rettentően el vagyok keseredve, próbálok a lépcsőn lemenni, de nem megy, felfelé is alig, ismerősöm 74 éves vígan megy és lépcsőzik. A doki szerint is mindenki megy, csak én nem nagyon.

Írjatok valamit, aki tud, Vasútegészségügyi Közhasznú Kft Hévízi Rehab.

Köszönöm: Klára

717. Kántor Klára (válaszként erre: 714. - Csuvek)
2015. okt. 2. 18:43
Nem, nálunk a MÁV-ban nincs ilyen, 2 hétre is kaptam időpontot, pedig a Főorvosom igen elfoglalt. Csak egyet nem értek itt, eddig beutaló nélkül, időpontra mentem a kontrollokra, most meg rám reccsentett az akárki, hogy mi az, hogy jan.-i műtét és én nem akarok beutalót! Hogy eddig miért nem kellett, megfejthetetlen. Amiket itt a "nagyok" kitalálnak, az dühítő. Mert ezt nem a nővérek vagy a dokik találják ki.
716. murva (válaszként erre: 712. - Tuttuka)
2015. okt. 1. 17:54
Kedves Klári nagy örömmel olvastalak végig olyan jó,hogy ilyen sokat írtál és még jobb,hogy jól működik a térded és minden szuper igazán nagyon örülök neki,nekem ahogy közeleg az idő egyre többet ugrik a görcs a gyomromba,remélem ez is legalább úgy sikerül mint az első és remélem műtét után nem leszek olyan állapotban mint az elsőnél,próbálok rágyúrni, a véradással amit remélem majd vissza is kapok és szedek vasat,immun erősítőt,elmegyek vízalatti tornára,szobabicózok.
715. murva (válaszként erre: 714. - Csuvek)
2015. okt. 1. 17:42
Így műkszik az Orthopéd klinikán is,hogy amikor ott vagyok már kérem is a következő kontrollra ami fél év múlva lesz.
714. Csuvek
2015. okt. 1. 17:03

Sziasztok!

Tegnap felhívtam az ambulanciát, hogy időpontot kérjek hat hónapos felülvizsgálatra októberre. A kedves asszisztens jó, hogy le nem cseszett: mit képzelek én? Most kell időpontot kérni egy hónappal előbb? Örüljek neki, hogy januárra tud időpontot adni! Ha addig valami történne, pl elesnék, akkor sürgősségivel felkereshetem a tanárurat!

Tessék, ez a magyar egészségügy! De hát én vagyok a hibás, miért nem tájékozódtam, hogy egy időpont lefoglalásához fél évvel korábban kell egyeztetni. Ti tapasztaltatok hasonlót, vagy ez csak Miskolcon dívik?

713. Huncut63 (válaszként erre: 712. - Tuttuka)
2015. okt. 1. 11:14

Kedves Klári!


Köszönöm a kedves szavaidat, jövő héten megnézem a szakrendelőben a gyógytornát és megfogadva többek tanácsát körül nézek Mckenzi torna ügyben.


Mindenkinek jobb és szebb napokat kívánok!

712. tuttuka
2015. szept. 30. 22:13

Macifű!

Kívánom, hogy Neked is mihamarabb megoldódjanak a problémáid! Tőletek tanultam, hogy a türelmet be kell fogadni lakótársnak. Nagyon nehéz, így ősszel, amikor jönnek a nemszeretem idők, még nehezebb, de muszáj!

Kérlek, ne csüggedj el, ha lassabb a gyógyulás! Jobbulást kívánok!

Esli! Én beiratkozom Hozzád tanítványnak. Te egy hős vagy, de ezt már sok-sok hozzászólással korábban más is írta, én csak csatlakozni tudok. További gyógyulást, jó egészséget kivánok! A derékra pedig én jó szívvel ajánlom a McKenzie tornát. Nem olcsó, de hosszú távú befektetés, terápia fájós gerincre. A neten most gyakran vannak akciók a témában.

Arthumán néven is keresheted.

Huncut 63 Neked is jó szívvel ajánlom a fent leírtakat. Csontkováccsal, sztár természetgyógyásszal szemben mindig ellenérzéseim voltak, ezért is örültem meg, amikor orvosok és gyógytornászok vették kezelésbe a toldalékomat. Hiába, én makacs hülye vagyok : nem véletlen, hogy a dokik és a gyógytornászok is 6 évet tanulnak egyetemen, nem gyorstalpalón. Sajnos nagyon rossz tapasztalatom is volt: barátnőmet botcsinálta, hétvégi term. gyogyó unokatestvére tette teljesen mozgásképtelenné. Neked is jó egészséget kívánok és derekas gyógyulást!

Murva Neked nagyon szurkolok a következő műtéthez, de biztos azt is olyan klasszul csinálid, mint az előzőt. Minden jót!

Hát bocsánatot kérek mindenkitől, hogy hirtelen igy elárasztottam a fórumot!

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!

Üdvözlettel: Klári

711. tuttuka
2015. szept. 30. 21:44

Bocsánat! Mindig rossz helyre nyomok és az eredmény? Csúnya, töredezett hsz.

Terminátor3 Remélem már túl vagy a műtéten! Sokat gondoltam Rád, nagyon szurkolok, hogy minden rendben menjen. Várunk vissza mihamarabb!

710. tuttuka
2015. szept. 30. 21:38

Üdvözletem Mindenkinek!, csak az élet ...

Szeptember nálunk "katasztrófa" illetve ünnepek súlytotta hónap. Persze ez mind nagyon jó, mert ok arra, hogy azokkal legyek akik közel állnak hozzám (hozzánk). Kedves szomszédasszonyom 95. születésnapjával kezdődött és kisunokám keresztelőjével záródott. De ezek is mind azt támasztják alá, hogy hála istennek gyógyulásom teljesen menetrendszerűen zajlik. Hétfőn voltam 5 hónapos és

igazán nem panaszkodhatok. Nagyon sajnálom azokat a fórumtársakat, akik gyulladásokkal és egyébb problémákkal

kűzdenek. De ne adjátok fel! Mindenkinek eljön a

gyógyulás!. Ami a gerincproblémákat illeti:hát az nem derék

, csak toldalék.Mondta nekem vígasztalásul néhány

évtizede több reumatológus. S valóban! Minden hosszabb

fekvéssel járó betegség és műtét után mozgásképtelenné

tett a nyavalya egy időre. Aztán körülbelül 15 éve jósorsom

olyan ORVOS és GYÓGYTORNÁSZ duóhoz vezetett, akik

megismertettek a manuálterápia és a McKenzie torna

áldásos hatásaival. Sajnos most egyikük sem praktizál

aktívan, de amit lehetett megtanultam. Én esküszöm erre a

módszerre. Szerencsére a műtött lábam teljesen rendben

van, nemcsak a dokik mondják. Naponta már csak

egyszer tornászom, de sokat gyalogolok (ez jó a derekamnak is) lépcsőzök, igyekszem aktív életet

élni.

CSUVEK: nagyon örülök a kellemes bulgáriai nyaralásodnak! Ez a reptéri dolog elgondolkoztat, bár én

hallottam róla már, szerintem ez csak keletebbre jelent

gondot (lehet most egyébb okok miatt is) De örülök, hogy jól

vagy! Az időjárást azt hiszem már mindig érezni fogjuk.


Kedves Druszám! Sajnálom, hogy ennyi járulékos baj is

hátráltatja gyógyulásodat. A TE humorod, pozitivításod nagyon sokat jelentett nekem első perctől kezdve, szeretném ezt Neked meghálálni és valamennyit visszasugározni számodra!

709. Kántor Klára (válaszként erre: 706. - Csuvek)
2015. szept. 30. 13:51

Én csak felfelé tudok, akkor is kell egy kapaszkodó (vagy bot), lefelé egyáltalán nem, a műtetlen lábam miatt, csak egyesével lépegetek és kapaszkodva.

Haj, van nálam baj aztán elég, elmúltam 9 hónapos... Holnap többet tudok....

A hajlításom pihent állapotban kb. 110, amúgy 105 körül van.

Legalább az átlagost - ami 115 - el kell érni...

2015. szept. 30. 13:47
Nem tudom, milyen, mivel kijövetelkor elfelejtettem kérni - gondolom bennem élt, hogy az idén úgysem kell - úgy, hogy ha mostanság bemegyek, majd kérek és mondom, nálunk mi ez, amit a doki mondott: menjen a főnővérhez, majd ad....
707. Csuvek (válaszként erre: 704. - Kántor Klára)
2015. szept. 28. 16:51

Szia Klára!

Nem is tudtam róla, hogy létezik ilyen igazolás. Ha legközelebb megyek a műtő orvosomhoz, rákérdezek, hogy hol kaphatok ilyet. Bár azt hiszem, ha ez magyar nyelvű, csak az országunkat elhagyva a magyar reptéren fogagnák el.

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook