Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
826. Kántor Klára (válaszként erre: 820. - Csuvek)
2015. nov. 20. 11:07

Nagyon szomorú, hogy sorstársaink szenvednek.

De nem kellene senkinek sem!!! Ne szégyeld a panaszaid, mivel 7 hónapra sem kellene már....

Nekem nem vastagabb, de pl. teljesen más színű a két lábszáram és biztos oka van ennek is, de nem igazán törődnek vele. Hogy azt érzem, mintha egy kis fémdoboz lötyögnek a térdemben és minden oldala sértené az ott lévő idegeket és szöveteket, az valami borzasztó érzés. És persze fáj is. A doki szerint már teljesen rendbe kellene lennem (?) Kérdem én, és miért nem vagyok rendben?

825. Kántor Klára (válaszként erre: 818. - Ibolyka43)
2015. nov. 20. 11:01

Ibolyka kedves,

miután 11 hónapos vagyok és keresik a fájdalmam okát vagy okait, először a műtődoki mondta - miután eddig nem használt semmi - hogy próbáljuk meg a kollagén feltöltést. De előbb megkérdezi a reuma dokinőt is. A dokinő azt mondta - miután nem csak a műátődokim nem szivesen szurkál a protézis környékén (pedig ő tette be és biztos tudja hogyan helyezkedik el ott a térdben - de a dokinő is azt mondta, nem szívesen szúrkálja körbe a kütyümet, előbb próbáljuk meg a Mckenzie tornát!

Hétfőn kezdem el.

Tehát vagy a műtődoki vagy a reumás doki (akihez 15 éve járok és ha kell a két doki kommunikált az esetem miatt is) rendeli el, ha látja a szükségességét. Ha a torna nem megy, akkor lehet, hogy visszatérnek erre, de hogy melyik doki végül is......

824. Huncut63 (válaszként erre: 823. - Rolátor)
2015. nov. 18. 14:02
Végre egy sikertörténet:-) megértem azt a mondatodat, hogy "visszakaptam az életemet" Sokan vagyunk ezzel a gondolattal. Mielőbbi teljes felépülést kívánok!
2015. nov. 18. 12:47

Sziasztok!

Kiszedte a doki a varratot!

Mennyei erzes! Mar nagyon huzodott a seb. A varrat fajdalmasan feszitette a sebet. Egeszen mekonnyebnultem!

Jelentosen jobban vagyok! A doki megdicsert, nem szamitott ra, hogy ennyire szepen jar ok. Mar bot nelkul kozlekedek a lakasban! Mar csak a muteti terulet faj. Remekul mukodik a terdem. Meg en sem hiszem, hogy napok alatt ilyen jelentos a javulas. A doki szerint ennel a mutetnel rovid ido alatt latvanyos a gyogyulas. Imadom, hogy ismet normalisan jarok. Ma 13 napja mutottek. Turelmetlenul varom a kovetkezo napokat. Vegre 2 es fel ev utan visszakaptam az eletem.

Aki ilyen mutetre var minnel elobb vagjon bele. Biztosan nagyon hamar tul lessz az egeszen. A mutet utani fajdalom boven megeri. (Lehet szedni erosebb fajdalomcsillapitot!!) Az eredmeny fantasztikus.

Fajdommentes szep napokat!

Batorsag!!

Judit

822. Huncut63 (válaszként erre: 818. - Ibolyka43)
2015. nov. 18. 07:45
Hyaluronsavat töltenek fel ortopéd sebészek. Javarészt pénzkidobás.
821. rolátor (válaszként erre: 819. - Viaszvirág)
2015. nov. 18. 04:35

Sajnos ezzel nem lehet egyutt elni. En 3 het alatt olyan allapotba kerultem, hogy mozditani sem birtam. Raalni meg egyaltalan nem.

Adnak a korhazban jo fajdalomcsillapitot golyamatosan. Csak en ket even keresztul nagyon eros gyogyszereken eltem. En magam dontottem a kevesebb gyogyszer mellett. Kijeloltem magamnak egy fajdalom szintet es csak ennek megfelelo gyogyszert szedek.

Muszaj megmuteni. Naprol napra rosszabb es minnel jobban elhanyagolod annal komolyabb mutetre szamithatsz. A mutet utani fajdalom pedig mar a gyogyulashoz vezet. Ma 13 napja mutottek. A 10. Naptol mar ereztem a javulast. A varratszedes utan ugrasszeruen szunik a fajdalom. Naprol- napra jobb. Ezt tapasztaltam a protezis mutet utan es biztos vagyok benne, hogy most is igy lesz.

Ne halogasd a mutetet. Ha a doki szerint muteni kell gyorsan tul kell esni rajta. Folosleges a szenvedest turni. A mutet utan minosegileg megvaltozik az eleted. En ezt valasztottam es ajanlom mindenkinek.

820. Csuvek (válaszként erre: 817. - Rolátor)
2015. nov. 17. 22:39

Kedves Judit!

Nagyon szomorú hallani a megpróbáltatásaidról, és minden elismerésem, hogy így tűröd ezeket a szörnyű fájdalmakat. Én annak idejém a műtét utáni 3 nap megpróbáltatásait is nagyon nehezen éltem meg. Nem nagyon értem, hogy miért nem adnak megfelelő fájdalomcsillapítót a kórházban, miért hagynak szenvedni bennünket?

Most szinte szégyellem, hogy arról akartam panaszkodni, hogy hét hónappal a műtétem után még mindíg vastagabb a műtött térdem, és mostanában néha fájdogál, és ha hajlítgatom, gyengén ugyan, de recseg. Mi ez, a te problémádhoz képest!

Nagyon szurkolok Neked, hogy mielőbb javuljon a helyzeted!

Éva

819. viaszvirág (válaszként erre: 817. - Rolátor)
2015. nov. 17. 22:13

Hááát, mit mondjak, nem csináltál nekem nagy kedvet a kalácsműtéthez. Amúgy sem akartam volna, de ezek után meg már pláne nem.


Nem kérdezted a dokitól, hogy mi történik, ha nem műti meg? Lehet ezzel így maradni?


Gyógyulj meg minél előbb!

2015. nov. 17. 17:59

Érdeklödni szeretnék,ilyen kollagén feltöltést hol végeznek a térdbe és reumatologus vagy ortopéd prvos végzi.

köszönöm s választ

2015. nov. 17. 11:23

Kedves mindenki!

Most egy kicsit könnyebben írok. (Itthon a laptopnál ülve.)

12-én jöttem haza a kórházból. Estére megint belázasodtam és kitört rajtam valami iszonyatos hurutos nyavalya - az hittem elpusztít - de már jobban vagyok.

A doki elmondása szerint a patella (térdkalács) és az összes szalag elcsúszott a térdem külső oldala felé és már részlegesen meg is tapadt. Az egészet szét kellett fejteni és csak azután tudták a helyreállító műtétet elvégezni. Mindent a helyére pakoltak, a patella insert behelyezést is elvégezték. Elmondása szerint a megfelelő módon rögzítették a szalagokat. (Állitolag nem tudnak a jövőben elcsúszni.)


A műtét hivatalos leírása: Patella insert behelyezés, lateralis realese


A térdem iszonyatosan fáj. A protézis műtét kiskutya füle volt ehhez képest.

Sokat szenvedtem a protézis műtét előtt de ez a fájdalom leírhatatlan a műtét előtti mégy hét és most utána 12 nappal is. Még mindig nem használható a lábam. Nem bírok ráállni mert iszonyatosan fáj. A doki szerint ezek a fájdalmak normálisak a műtéti trauma miatt. Ha megnyugszik a műtéti terület akkor rohamosan jobban fogom érezni magam. Az még kb. két hét. Holnap megyek varratszedésre.

Majd jelentkezem! (Kedveseim a priviben, nagyon köszönöm mindenkinek válaszolok amint egy kicsit többet tudok ülni.)

Fájdalommentes szép napokat.

Judit

816. Huncut63 (válaszként erre: 814. - Kántor Klára)
2015. nov. 15. 17:44
Laikusként is azt gondolom, hogy természetesen ennyi idő után már nem szabadna fájnia, viszont amit leírtál elképzelhetőnek tartom az izomgyengeséget. De már nem kell sokat aludnod:-) és szakember kezébe kerülsz. Kiváncsian várom mit mond neked a gyógytornász.
815. Kántor Klára (válaszként erre: 813. - Macifű)
2015. nov. 15. 17:21

Macifű kedves, már éppen reklamálni akartam, merre vagy?

A derékfájás állítólag, mint olvastad nálam, a bőrgyógyász szerint nagyban a térd miatt van ill. a térd a derék miatt. Korábban a neurológus azt mondta nekem, amint mind a két térdem rendben lesz, akkor az egyensúly is jobb lesz és a térd és derék rendes együttmozgása segít a fájdalom csillapításában. Én a derekamra ill. a hátamra a reumán kaptam az Osteo-med-akut háttámasztót (alig (?) 24 ezer Ft TB-re, amúgy 100 e Ft, de én a derékövemet - cirka 6 ezer - jobban szeretem, jobban tartja a hátamat is!) Kertben vagy sétánál vagy mosogatásnál használom, sokat segít és nagyon lenge nyári ruha kivételével nem igen látszik. Legfeljebb molettebbnek néznek, mint különben.

A felkelés és elindulás nálam még annál is katasztrofálisabb, maga a dokinő elhűlt, amit most produkáltam nála hosszabb ülés után!

A reuma írta fel a Mckenzie tornát, a sebész helyeselt, 23-án kezdek. Mint írtam beszámolok, biztos segít mindenben. Az interneten is írnak valamit, csak nem volt időm még újból megnézni.

Hát, sokunknak nem sikerült mostanában ez a térd kütyü.

Jövök.

814. Kántor Klára (válaszként erre: 811. - Huncut63)
2015. nov. 15. 17:09

Combizom, térdszalagok, quadricep (?), ki tudja, én ezt a kütyü cipelést csak kigondoltam, amiatt, hogy a reuma dokinő mondta, gyengék a szöveteim! Csak legalább a rongyokat viselném el a térdemen, most is rövid naciba kóricálok a szobában (még jó, hogy meleg a lakás, van pénze a háznak!).

Furcsa tapasztalatom van:

Amikor hanyatt fekve derékszögbe állítom a műtött lábat és a kezeimmel a térdhajlatban (azaz a térd alatt közvetlen) jól megtámasztom a lábom és mozgatom az alsó lábszárat le és fel függőlegesre, acélból, hogy legyen már több a hajlításom 105-110 foknál, akkor minden fájdalom megszűnik.

Ha viszont a térdhajlat alatti támasztást megszüntetem, és úgy saját súlyánál fogva mozgatom az alsó lábszárat, akkor azonnal jön a szorító, fájó, égő és lüktető érzés.

Ennyi idő után már nem szabadna, vagy legalább is alig-alig. Nem?

813. macifű
2015. nov. 15. 16:56

Kedves Mindenki!

Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat. Azért nem írogatok, mert semmi változásról nem tudok beszámolni.

Pontosabban annyi a plusz, hogy elképesztően fáj a derekam, a reggeli felkelés és az elindulás egy katasztrófa.

Többen említitek a Mckenzie tornát. Meg tudná valaki írni, hogy hol és hogyan lehet hozzájutni ehhez a kezeléshez? És vajon ez segít a derékfájáson?

Előre is köszönöm.

812. macifű (válaszként erre: 801. - Rolátor)
2015. nov. 15. 16:50

Kedves Rolátor!


Írtam Neked privátban. Ha már lesz hozzá lelkierőd, lécci válaszoljál.

A legjobbakat kívánom a gyógyulásodhoz.

811. Huncut63 (válaszként erre: 808. - Kántor Klára)
2015. nov. 15. 10:25
Minden héten járok a gyógytornászhoz, de a derekamat kipipáltuk. Csinálom a rászabott Mckenzie gyakorlatot és ennyi. Remélem egy jó darabig nem fog fájni. De....most elpanaszoltam a térdproblémámat és azt mondta a gyógytornász, hogy a legnagyobb bajom, hogy nincs combizmom. Hát igen, tény és való anno a 3 hónapos kontroll után elküldtem a gyógytornászomat, mondván, hogy a hajlítás, nyújtás megy, majd a hétköznapi élet pedig visszahozza az erőmet. Nos azt vissza is hozta villámgyorsan, ellenben az izomzatom pont olyan gyenge, mint volt. Most viszont fontos lenne, hogy legyen rendesen. Mert hogy azt tartja a térdet is. Szóval nálam is minden rendben a röntgenen, a mozgatás is oké, a doki is tapogatta,rendben találta, de terhelésre fáj. Szóval inkább a combizmod nem bírja a kütyü cipelését, legalábbis laikusként ezt gondolom, a saját példámat is látva. Mit gondolsz?
810. tuttuka (válaszként erre: 809. - Kántor Klára)
2015. nov. 14. 20:37

Őszintén kívánom, hogy javuljon az állapotod, ez a torna szerintem jó lesz, megtanítanak arra, hogyan tudod kímélni a gyengébb és a műtött lábadat. No és a derekat, amire minden orvos előszeretettel hivatkozik.

Jobbulást kívánok és nagyon várom a beszámolót!

Üdvözlettel: tuttuka

2015. nov. 14. 18:28

Tuttuka,

remélem igazad lesz és a torna jó...

Beszámolok, hátha valaki mást is érdekel.

808. Kántor Klára (válaszként erre: 806. - Esli)
2015. nov. 14. 18:25

Jézusom, hogy mik vannak.

Nekem meg egy szikrányi (hál Istennek) semmit sem tudtak leszedni a térdemből, mégis mindig fáj. Ez a szörnyű szorító érzés, mintha egy kalodába lenne a térdkalácsom beszorítva és minden mozdulatnál mozogna és emiatt fáj, ég, csíp, lüktet. Stabilnak érzem, de ki tudja. Habár a doki hiába tapogatja, a rtg is jó volt.

Szerintem a szövetek gyengék, mint egyszer a reuma mondta, mivel pihenéskor szépen lecsendesedik. Biztos nem bírják a szövetek és idegek a "kütyü" cipelését!

De hogy ennyi vér! És azóta jó! És nem mondtak semmit, hogy mitől lehet?

807. Kántor Klára (válaszként erre: 805. - Huncut63)
2015. nov. 14. 18:19

Én most vagyok ugye (jan.12.) 10 hónapos és picikét, de napról-napra romlik.

A másik térdem az használhatatlan, de az volt a műtét előtt is, fej vagy írást jétszottunk, hogy melyikkel kezdjük.

Ezt a csoda tornát nagyon várom, febr. 15-re van kiírva a műtét, persze, ha lesz valami javulás az elsőn.

806. Esli (válaszként erre: 780. - Kántor Klára)
2015. nov. 13. 14:10

Kedves Klára és Kedves Mindenki.

Köszönöm hogy írtál,mindig olvaslak. Próbálom követni az eseményeket.Azért rád gondoltam mert ami történt a térdemmel nem értettem, több mint 7 hónapig szuper volt semmi fájdalom. Tegnap voltam 8 hónapos. Megírom hátha valaki okul belőle kb. 3 hete kezdett romlani az állapota egyik pillanatról a másikra éles fájdalom, bedagadt, melegebb lett alig bírtam haza jönni.Otthon pihentettem, jegeltettem jobb lett,de lépcsőn menés valahogy nem ment.A satu feszítő érzést most érezem először.Nézegettem mi baja lehet,úgy láttam mintha eldeformálódott

volna.Felhívtam az orvosomat , másnap bementem megvizsgált RTG ,semmi baj minden a helyén van, de úgy látta hogy kicsit vizes lehet mert ott volt egy duzzanat.Megpungalta a legnagyobb

meglepetésére 50 ml!! tiszta vér volt benne.Nem érte a térdemet semmi trauma, nem estem el, nem ütöttem meg, csak valami sérülés miatt volt ott a vér.Ez kedden történt, azóta megint jó a térdem.Mindenkinek jó egészséget kívánok.

805. Huncut63 (válaszként erre: 804. - Tuttuka)
2015. nov. 12. 12:26

Semmi baj:-) nekem ők messze vannak, de rengeteg helyen lehet gyógytornászt találni, aki a Mckenzie-vel foglalkozik. Egy tanács, csakis egyéni tornára menjen mindenki. Mondjuk ennek a módszernek pont az a lényege, hogy személyre szabott, az egyén fájdalmához van igazítva a gyakorlat. Murphy törvénye....4 hónap után bejelentkeztem erre a tornára, és előtte 3 nappal elmúlt a derékfájásom. Nem is én lennék ha nem így lenne.


Csak hogy a térdemről is írjak. Most vagyok 9 hónapos( mozaikp.) mit mondjak, pocsékabb mint volt.7 hónapos korában azt hittem vége a szenvedésemnek. Most magam sem tudom, hogy a beépített porc vagy a szalag vackolódik. És ami a legelkeserítőbb, hogy elkezdett a másik térdem is fájni. Pont úgy, ahogy a műtött kezdte hajdanán.

804. tuttuka (válaszként erre: 803. - Huncut63)
2015. nov. 12. 11:06
Én is csak ajánlani tudom, én már évek óta csinálom. Megtanulja az ember és segítség nélkül is tudja csinálni. Arthuman néven kell keresni a neten, most is van kedvezményes akció! Bocsi, neked már írtam. Klárának akartam küldeni, de a telefonomon elnyomtam. Neked is jobbulást kívánok! Klári
803. Huncut63 (válaszként erre: 802. - Kántor Klára)
2015. nov. 12. 10:45
Én is Mckenzie tornára járok, a derekam miatt, még csak most kezdtem, de bíztató.Mindenki ódákat zeng a hatásától, remélem neked is segít majd.
2015. nov. 12. 10:18

Üdv mindenkinek,


a 780. sz. levelemre hivatkozva.

A reuma dokinő kicsit csúsztatja a kollagén feltöltést, mivel nem igazán szeretné körbe szúrkálni a térdemet (amit a műtődoki sem szívesen csinált, amikor folyadékot akart leszívni a tenyészethez?) és azt ajánlotta, hogy próbáljunk meg egy speciális térdtornát, hátha egy idegszál becsípődésem van. Van egy ún. Mc-enzy (Jézus nem tudom, hogy írják!) torna - én is olvastam az interneten) és az nagyon reméli jobb lenne. Elsőt csak 23-án kapom, annyi az előjegyzés! Addig csak nyűglődöm....

Örülök a gyógyulóknak, tartsatok ki...

2015. nov. 10. 14:07

Meg mindig itt esz a fene a korhazban.

Belazasodtam tegnap este es ma reggel.


Jok a labor eredmenyek meg a tenyesztes,

Talan holnap tenyleg hazamehetek.


Mindenkinek fajdalommentes szep napot.

Judit

800. Kántor Klára (válaszként erre: 790. - Benguzde)
2015. nov. 10. 09:57
Oké, tudom az ingyenest, csak hát...
799. Kántor Klára (válaszként erre: 790. - Benguzde)
2015. nov. 10. 09:56
A titkárságon is említették, de igazán a Nyilatkozat mutatta, hogy van ilyen, amit választani lehet. Te neked is vissza kellett küldened egy ilyet, nem?
798. viaszvirág (válaszként erre: 797. - Rolátor)
2015. nov. 10. 09:50

Kitartást a gyógyuláshoz!

Kíváncsi vagyok, hogy gyorsan gyógyulsz-e. Nem tudom, hogy rá fogom-e magam szánni egy ilyen műtétre.

797. rolátor (válaszként erre: 793. - Tuttuka)
2015. nov. 9. 15:33

Koszonom a biztatast.

Bovebben irok otthon a laptopon.

Puszi Judit

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook