Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
856. Esli
2015. nov. 30. 14:50

Kedves Betegtársaim.

Rémélem mindenki jól van.Klára köszönöm hogy visszaigazoltál a f.....Nálam a friss hír hogy december 27-én befekszem a kórházba, 28-án könyökprotézis műtét.Hát erre már nagyon vártam, csak kicsit rossz a dátum de mindegy, majd jól kezdem az újévet:)

855. Huncut63 (válaszként erre: 854. - Esli)
2015. nov. 28. 07:52
Az más:-)
854. Esli (válaszként erre: 853. - Huncut63)
2015. nov. 27. 16:13
Szerintem nem :-), mert XL-es ,L-es kellet volna de nem volt.Más szerepet kapott, csak körbe öleli a fáslit hogy ne csúszkáljon.Majd a jövő héten megnézem a gyógyszertárit is.
853. Huncut63 (válaszként erre: 851. - Esli)
2015. nov. 27. 14:48

Többieknek is, tanulságként....gyógyszertárban orvosi térdszorító 7-800 ft/ darab.


Nem lesz sok a fásli és a térdszorító egyszerre?

852. Esli
2015. nov. 27. 14:32
Bocsánat:-) rosszat.
851. Esli (válaszként erre: 850. - Csuvek)
2015. nov. 27. 14:28

Szia Csuvek!

Hát nekem is furcsa hogy 7 hónapig semmi bajom nem volt./március 12-én volt a műtét/ most elmúltam 8. A lépcsőn már rég mentem rendesen, most pedig csak lefele én is egyesével megyek.Semmi rasszot nem tettem,2 hete volt benne 50 ml tiszta vér.Doki megszúrta jobb lett pár napig utána megint kicsit bedagad melegebb lett.Most azt találtam ki, vagyis inkább nem én hanem a párom volt felesége aki orvos hogy fáslizom és jegeljem + vettem 2700 Ft-ért Hervisben térdszorító , reggel rátekerem a fáslit arra rá a térdszorító.

850. Csuvek
2015. nov. 26. 20:27

Sziasztok! Szeretném az időjárásra fogni, de nem vagyok benne biztos: igy 7 hónaposan kezd fájni a térdem, duzzadtabb, mint a másik, ésveddig elég jól vettem a lépcsőfokokat, de most ismét egyeselek...Nyugtalan vagyok, mert amikor hajlítgatom, nem csak fáj, hanem "nyekereg" is.Tapasztaltatok hasonlót? Öszintén szólva csak hozzátok tudok tanácsért fordulni, mert a mütős dokimhoz csak január közepére kaptam időpontot. Keressek reumatológust? Vagy várjak még időjárásváltozásra? A jövőhéten egy hétre megyek Hajdúszoboszlóra, vagy használ, vagy nem...

Mellesleg pár éve én is kaptam a térdembe ilyen porcpótlónak csúfolt szemetet 60 ezerért, azt ortovisknek hívták. No, az is csak pénzkidobás volt! Ne higyjetek benne!

849. Ciklon66 (válaszként erre: 846. - Esli)
2015. nov. 26. 13:03
Köszönöm szépen.Hamarosan kiderül hogy mi lesz a lábammal.Most inzulinra tesznek mert cukorbeteg vagyok és az jobb a sebgyógyulás miatt.
848. Ciklon66 (válaszként erre: 847. - Viaszvirág)
2015. nov. 26. 12:58
Most mennyire tudsz menni a sorvadt lábaddal?Hogy érzed magad?Milyen az új protézis,rosszabb menni vele mint az előzővel?Nekem tüdőgyulladás bacit találtak,pedig én nem voltam megfázva sem.
847. viaszvirág (válaszként erre: 845. - Ciklon66)
2015. nov. 24. 23:34

Hát dehogynem sorvadt el az izom, 1 évig nem használtam a lábam. Két mankóval kellett járnom, nem volt szabad terhelni teljes testsúllyal. Az a vádlim sokkal vékonyabb, mint a másik. És a combizmom is elég gyatra. Most azt erősítgetem.


Nekem bacigóc volt a fogamban. 3 hónapos voltam, amikor a csapos fogam kiesett és rá egy hétre 39,5 volt a lázam és pokolian fájt a térdem, nem tudtam ráállni sem, még 2 mankóval sem tudtam menni.


Rengeteg antibiotikumot kellett szednem. Aztán 4 hónap múlva ki kellett venni, mert nem javult. Aztán műtét után mondta meg a doki, hogy milyen baci volt és akkor jöttem rá (a gugli segítségével), hogy a fogamban van a góc. Na, akkor fogorvos, röntgen, foghúzás, fogsor készítés (kivehetős), és 5 hónap után újra műtét.

846. Esli (válaszként erre: 845. - Ciklon66)
2015. nov. 24. 22:52
Nagyon szomorú lettem, hogy lehet ilyen szép nő ennyire beteg.Remélem hogy legalább a térd problémád pozitívan végződék.Nagyon drukkolok Neked.
845. Ciklon66 (válaszként erre: 844. - Viaszvirág)
2015. nov. 24. 14:58

Neked nem sorvadt el az izom a lábadban?

Én tegnap mértem több mint 5 cm-rel vékonyabb a műtött lábam.Még mostanában is éjszaka nagyon fáj.Nekem nem engedi a doki hogy ráálljak ,a te orvosod mit mondott mitől gyulladt be?

844. viaszvirág (válaszként erre: 835. - Ciklon66)
2015. nov. 23. 23:04

Ó, te szegény, átérzem a helyzetedet.


olyat, ami volt benne, olyat már nem lehet beletenni, csak hosszabbat.


Revíziósat tettek bele, bár nem tudom, hogy ez mit jelent. De biztos, hogy hosszú, mert a röntgennél mondanom kell és akkor nagyobb filmet hoznak. Én 5 hónapig voltam protézis nélkül. A dög meleg kánikulában is kellett viselnem azt a tépőzáras alkalmatosságot. Bár az utolsó 2 hónapban már besokalltam és levettem. Csak akkor tettem fel, ha elmentem otthonról. De természetesen 2 mankóval kellett közlekednem.

Most viszont 1 év után (pedig már jól voltam) a kalácsom csúszik kifelé.


Aztán meg a másik (még műtetlen) csípőm is kezd fájni, pedig kaptam bele 4 injekciót. Szerintem nem sokat használt.


Szörnyen unom már ezt az évek óta tartó állapotot, hogy nem tudok rendesen közlekedni, nem tudok hosszabb (2 saroknyira) útra kelni.


De majd csak lesz valahogy. :-)

843. Huncut63 (válaszként erre: 841. - Kántor Klára)
2015. nov. 23. 16:54
Nem olvastalak vissza,így bocsánat ha butát kérdezek, de a műtét után nem volt gyógytornád? Mert a térd leszorítása azonnali feladat.
2015. nov. 23. 16:20

Szia Macifű!

Nekem csak2 hónapja volt bent a protézis amikor szeptikus lett.Viszont már varratszedéskor is volt rajta egy sipoly.Amikor bent voltam akkor volt egy beteg akinek 2 éve tették be és most kellett kivenni a gyulladás miatt.

2015. nov. 23. 16:08

Kedves Mindenki,


hogy a Monovisk és a kollagén egy és ugyanaz-e, az egy szónoki kérdés volt részemről, mivel tudom, hogy nem az.

Ismétlem: az első 5 hónapig tartott, azért kértem két év múlva még egyet, de az már nem használt, de mint írtam: teljeskörű felvilágosítást kaptam róla, tehát nem reklamálok.

Röviden a Monovisc-ról:

Osteoarthrosis kezelésére.---Nátrium hyaluronát.

Nem szteroid gyulladáscsökkentő.

Enyhíti a fájdalmat és növeli az izület mozgékonyságát...kenőanyagként szolgál, tompítja az izületet érő erőhatásokat és védi az izületet.

.... egyetlen injekció beadása után akár 6 hónapon keresztül képes enyhíteni a panaszokat....

EZ PERSZE NEM A REKLÁM HELYE....

Röviden a kollagénról: (hogy ne kelljen keresgélnetek a neten)

A kollagén egy fehérje molekula, ami felépítésében felelős a kötőszövetek rugalmasságáért. Az izületek közötti kenőanyagban is ez a fehérje található.... Fogyni vágyók, izületi problémákkal küszködők számára nélkülözhetetlen. Porcok károsodásának javítására, izületi gyulladások csökkentésére javasolható. Magas fehérjetartalmánál fogva a csontok és porok kalcium tartalmának pótlására kiválóan alkalmas. stb stb... Valamit csak meg kell próbálni, nem? Ez a kollagén kúra pedig tudtommal ingyenes, míg a Monovisc nem!

Na, ma volt a csoda Mckenzie első tornám.

Már a harmadik szakember mondja: nyugi, a kütyü nem tűrése esetén nem így néz ki a térd, mint az enyém. Ez megnyugtató, csak ettől még én szenvedek. Szóval a gyógytornász a kezével a varrat mentén minden milimétert átnyomkod, dögönyöz (?), a combizomzatot úgy átnyúrja, hogy majdnem visítottam. És addig míg ez így fáj, addig az a baj, hogy az izmok letapadtak, elvesztették rulagmasságukat, miután szétcincálták és azokat vissza kell hozni a rendes állapotába. A műtetlen térden megmutatták, hogyan kell kinézni az izmoknak és addig kell sima talajon leszorítani a beteg térdet, majd ellazítani kb. 10 másodpercenként, míg a comb úgy néz ki, mint a műtetlen. Naponta 2-3 óránként ismételni rogysáig!!! Naponta kb. 3 óránként 10 percig jegelni is kell, hacsak egy kicsit is melegebb, mint a műtetlen. Naponta min. másfél liter vizet kell inni. - Csütörtökön újra megyek, újabb figura jön, hogy erősek legyenek az izmok, az idegek fellazuljanak stb.

Azonkívül nagyon megfeszítem a térdem sajna, mivel a kórházban fekve teljesen egyenesen kellett tartani és én nem igen tudom "roggyantani", akkor majdnem előre térdre esem. Szóval baj van a menéssel is.

De legalább még fertőzést nem kaptam!!! Igaz, mint írtam nekem külső varratom nem volt...

Jövök az újabb figurával, hátha ki tudtok belőle valamit szedni... Mindenkit sajnálok, nemcsak magamat....

840. macifű (válaszként erre: 835. - Ciklon66)
2015. nov. 23. 15:19

Kedves Ciklon66 és minden Érintett!

Csak kapkodom a fejem az újabb jó és rossz információkat olvasva.

Folyamatosan olvaslak Benneteket,de mivel nálam semmi változás nincs, nem tudtam mit reagálni.

De most!!

Ciklon írod, hogy szeptikus fetőzést kaptál és jelenleg protézis nélkül vagy? Ez a műtét után hány hónaposan történt? Jelenleg 10 hónapos vagyok / műtét jan13.volt/,az utolsó kontrollon, szeptemberben a dokim leírása szerint "septikus folyamat kizárt". De még ezek után is előfordulhat? Szép kilátások.


A 60 ezres Monovisc injekciót én is megkaptam,sokat vártam tőle, KETTŐ hétig tartott a hatás, aztán minden problémám visszatért.

Korábban 2x is kaptam hyaluron kúrát, ami szintén nem sokat ért, valóban pénzkidobás.


Kedves Judit /Rolátor/!

Neked mielöbbi "szabadulást" kívánok, sok erőt kitartást a problémák elviseléséhez.

Ugyanabban a kórházban estél át ezeken a szörnyűségeken?

Tudod,van egy félbehagyott levelezésünk. Ha a nehezén túl leszel, kérlek, majd írjál a privátban. Én ezen a héten megyek abba a kórházba egy másik dokihoz. Nagyon várom és utána majd én is írok róla.


Mindenkinek további gyógyulást, javulást kívánok.

839. tuttuka (válaszként erre: 838. - Rolátor)
2015. nov. 23. 14:36

Úgy legyen!!!

Millió puszi! Klári

2015. nov. 23. 14:33

Nem tudom hogy mi a neve amivel fetoltotte a doki.

Ha hazamegyek a korhazbol megirom.

A kezelolapon biztos rajta van.


Egyebkent ma delelott kikerultem az intenzivrol.

Probaltam felkelni de nagyon szedultem es a labaim sem birak el. Most valami erosito kutyulekot kapok infuzioban. Hogy erosodjek egy kicsit. Sok volt a szervezetemnek a nagy mutet es ez a heveny gyulladasos betegseg a belgyogyasz es a terd-dokim (meglatogatot) szerint is.

Remekul bannak itt a terdemmel minden nap ketszer lemossak valamivel es utanna befujjak valami olajos szeru fajdalomcsillapitoval. A gyogytornasz es a terdgep dolgozik helyettem. Imadom ezt a kenyeztetest. Minden rosszban van valami jo.

Viszont az nem jo hogy minimum nyolc nap megfigyeles utan mehetek csak haza a kulonleges helyzetemre valo tekintettel. Ha jol szamolom meg ot nap ha nem jon kozbe valami. Imatkozom hogy itt vegre vege legyen a a megprobaltatasok sorozatanak. Tovabbra is optimista vagyok es bizom benne, hogy karacsonyra mar porogni fogok a konyhaban (mint regen).


Fajdalommentes szep napokat!

Judit

837. Esli (válaszként erre: 834. - Huncut63)
2015. nov. 23. 13:05
Hát Huncut:-),a magyar nyelv nem az anyanyelvem.Megint tanultam valamit...Szép napot Mindenkinek!!
836. Esli (válaszként erre: 833. - Tuttuka)
2015. nov. 23. 12:59
De aranyos vagy Tuttuka:-)) Köszönöm.
835. Ciklon66 (válaszként erre: 774. - Viaszvirág)
2015. nov. 23. 12:49

Szia Viaszvirág!

Érdeklődni szeretnék hogy milyen protézist tettek bele másodjára.Olyat ami volt benne vagy revíziósat aminek hosszú a szára?Én 4. hónapja vagyok protézis nélkül mert szeptikus fertőzésem lett és nekem is ki kellett venni.

834. Huncut63 (válaszként erre: 831. - Esli)
2015. nov. 23. 07:45
:-)))) az ergo előtt ott a vessző....ez a szó azt jelenti tehát:-)))))))
833. tuttuka (válaszként erre: 828. - Esli)
2015. nov. 22. 20:12

Kedves Esli!

Te vagy a fórum másik hőse számomra! Nagyon sokat kaptam a hozzászólásaidból, és főleg a hozzáállásodból.

Hála égnek, nekem nincs okom panaszra, bár az időjárást érzem, végülis itt a sötét november. Nekem a másik térdem csinálja inkább a műsort, de még halasztom a műtét gondolatát is. A szurit nem is ajánlották, de én nem is vágyom rá, nem sok jót hallottam róla, illetve azt, hogy nem hosszú távra szól. De ezt írják itt is a fórumtársak.

Jó egészséget kívánok!

Sok szeretettel tuttuka Klári

832. tuttuka (válaszként erre: 827. - Rolátor)
2015. nov. 22. 20:01

Anyácskám!

Te egy igazi hős vagy! Őszintén csodálom a pozitivításodat. Nagyon sok erőt adsz itt mindenkinek! Azt hiszem beszélhetek sokak nevében.

Mielőbbi gyógyulást kívánok sok szeretettel!

Klári

Irok majd privit is

831. Esli
2015. nov. 22. 18:41

Kedves Klára,szerintem Monovisc nem kollagén, de biztosat nem tudom.Huncut írt.."monovisc nátrium hialuronát ergo", mit jelent az ergo?A mi te majd kapsz sajnos nem ismerem, kicsit olvastam róla hogy ez egy kúra lesz talán? kell belőle 4-5 inj.

Kíváncsian várom majd mit írsz, milyen volt hátha segít.Klára neked most januárban lesz a másik térdprotézis műtétet?

830. Huncut63 (válaszként erre: 829. - Kántor Klára)
2015. nov. 22. 17:38
A Monovisk nátrium hialuronátot tartalmaz, ergo nem kollagén.
829. Kántor Klára (válaszként erre: 828. - Esli)
2015. nov. 22. 17:11

Kedves Esli és Rolátor,


szerintetek a 60 e Ft-os kollagén és Monovisk egy és ugyanaz?

Ugye nem?

3 éve a műtétem előtt kaptam egy Monoviskot 60 e Ft-ért egy maszek rendelőben. Ezt különben a TB nem téríti. Becsületesen elmondta a doki, hogy vagy használ vagy nem, ezt nem tudják megmondani, hogyan reagál valaki erre és meddig tart. Nekem 3 éve nagyon jó volt 5 hónapig. Tavaly a műtétem előtt (műtét most jan. 12.) is kértem egyet, hogy addig is tudjak menni, mivel az utolsó 6 hónapom rettenetes volt. AZ MÁR NEM HASZNÁLT SEMMIT....

Most a kollagént ajánlják, mint már írtam, (és szerintem ez nem a MOnovisk és a doki nem mondta, hogy 60 e Ft!!!) de csak a végső esetben, ha már nincs más. Így várom a Mckenzie torna kezdetét holnap.

828. Esli (válaszként erre: 827. - Rolátor)
2015. nov. 22. 15:26

Atyám mi jöhet még.Jobbulást Judit!

Egyébként a 60 ezer a Ft inj. én kaptam térdprotézis műtét előtt, mert már menni nem tudtam egyáltalán. Monovisc volt a neve, nekem nem segített, úgy tudom hogy sokat attól függ

milyen stádiumban van a térdünk.Mindenkinek fájdalommentes napokat.Az én 8 hónapos térdem

sem panaszmentes most.

2015. nov. 22. 04:45

Nekem a ball terdem 1 eve feltoltotte a dokim kollagennel (60 Eft). A mai napig remekul mukodik, nem faj, Meg jobb labam miatti tulterhelest is jol viseli. En csak ajanlani tudom mindenkinek. (Persze fonos a minosege miatt, hogy ne a legolcsobbat valasszuk.) Egenlore szo sincs rola, hogy hozza kellne nyulni barmilyen formaban a ball labamhoz.


A jobb labam egyre jobban mukodik. Faj, feszul, de hatarozottan erzem, hogy a muteti trauma miatt. A feszules pedig a szalagok korrekcioja miatt termrszetes. Szepen lassan sok tornaval ez is rendezodik.


Egyebkent mar megint korhazban vagyok. Mint korabban irtam a hurutos betegsegem mar javulni kezdett, aztan egy kohogesi roham kapcsan majdnem megfulladtam. Mento belgyogyaszat. Kezdodo vizes mellhartya gyulladas lett belole. De mar megint kezdek jobban lenni. Leszovtak a folyadekot a tudombol. Mindenki velem foglalkozik. Kulon gyogytormasz jar hozzam. Meg terdhajlito gepet is szereztek nekem. Harmadik napja vagyok itt, a csoveket mar tegnap kiszedtek csak egy kis oxigen maszkot hasznalok idonkent. ("lehet hogy mar megint megmaradok?")

Mindenkinek gyogyulast es fajdalommentes szep napokat!

Judit

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook