Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
916. Ciklon66 (válaszként erre: 905. - Janos53)
2016. jan. 3. 15:16
Köszönöm a biztatást.Most még nagyon fáj meg alig tudom behajlítani.
915. Huncut63 (válaszként erre: 912. - Macifű)
2016. jan. 3. 11:03

BUÉK mindenkinek, idén igenis rendbe kell jöjjön mindannyiunk térde! Követelem:-)


Három gondolat...egyetlen orvos sem szereti a másik munkáját felülbírálni, nem lep meg, hogy visszaküldtek a műtőorvosodhoz. Bár ez így egy ördögi kőr, hisz ha az ember elégedetlen vagy elrontottak valamit akkor mit tegyen, hova menjen.Teljesen egyetértek veled, a fájdalomambulanciák neve hangzatos és ezzel ki is fújt. Az ünnepek alatt nem éppen szerencsémre kétszer is találkoztam a reumatológus dokinőmmel, kaptam a derekamba a szurit, épp szóba került a Guna terápia,őszintén elmondta, hogy gyerekcipőben és kisérleti fázisban van, még gőzük sincs hatásos-e vagy nem. A doktornő is kapott a térdébe, neki nem használt.

914. Esli (válaszként erre: 913. - Ibolyka43)
2016. jan. 3. 10:52
Boldog , fájdalommentes új évet kívánok mindenkinek!!.
2016. jan. 3. 07:59

Szervusztok

Szép és boldogabb új évet kivánok,mint a tavalyi.

Én még nem jutottam el az ortopéd orvoshoz,csütörtökre kaptam időpontot,hogy megerössitse vagy elutasitja a térdprotézis beültetését.Megvallom őszintén,kevés jót olvastam,több rosszat erröl a mütétről,föleg a felépülés idejéről,egyesnek sikerül és kettösöknek nem.Nálunk nincsenek utógondozások,igy magad oldod meg,ahogy tudod.

10 npig ki sem mozdultam a lakásból,igaz itthon minden házimunkát,fözést,takaritást lassan elvégeztem segitség nélkül,de fájni fáj,csak néha alig állok lába,máskor kevésbé fáj és még fájd.csillapitót sem veszek be.csak amikor már nem birom afájdalmat,d.u-ként mindig ágyban vagyok,lehet ezért nem fáj állandóan .

üdv.minyájatoknak és mielöbbi gyógyulást kivánok.

912. macifű (válaszként erre: 911. - Kántor Klára)
2016. jan. 2. 16:08

Kedves Klára és Mindenki!

Mindenkinek Boldog és eredményes / ezt a javulási eredményekre is értem/ új évet kívánok.

A hallgatásom oka az, hogy nem sokra mentem a másik orvossal sem.Nem akart foglalkozni velem, mivel nem ő műtött.Mondhatnám azt is, hogy "kidobott". Illetve két dolgot javasolt -mivel csak úgy nem küldhet el alapon - . Menjek el reumatológushoz, mostanában ők szeretik használni ezt a Guna terápiát /orvosi kollagén/.

Egyenlőre ezt nem szeretném, mert már épp eleget szúrkálták a térdemet, persze eredmény nélkül.Másik dolog, amit ajánlott:a fájdaloambulancia. Hát azt gondolom, hogy ez a mi egészségügyünkben az egyik legfeleslegesebb dolog. Elmemtem, ott is megkaptam, hogy ha magán orvos műtött, akkor miért nem oda megyek? Szóval kaptam egy érzéstelenítő injekciót a fájós térdembe, néhány óráig hatott, oszt jó!!!. Majd menjek vissza januárban és kaphatok olyat, ami hosszú távra csökkenti a fájdalmat. Ez mind jó, de utána mi lesz? Mert ugye az alap problémával nem foglalkozott. Mondván, hogy ők csak a fájdalomcsillapítással foglalkoznak.Rengeteg térdprotézis problémás betegük van.Persze ez engem nem vigasztalt meg.

Természetesen a térdem változatlan: nagyon dagad,időnként nagyon fáj, a külső oldala érzéketlen, vagy szúr, csíp, meg ilyenek. Lépcsőzni nehezen megy, főleg lefele. Tulajdonképpen ott tartok, ahol kb.fél évvel ezelött.Nem látom értelmét az újabb fájdalomcsillapításnak, mert attól még tovább fog dagadni, stb. Pilanatnyilag gondterhelt és tehetetlen vagyok, hogyan tovább?

2016. jan. 2. 15:17

Macifű, az a bizonyos másik orvos ajánlotta a kollagént?

Mi újság feléd?

Rövidesen jubilálunk!!!

910. Kántor Klára (válaszként erre: 909. - Rolátor)
2016. jan. 2. 15:00

Ha ilyeneket olvasok, hogy min mentél át, már nincs is olyan sok bajom.... De bárcsak ne olvasnék... Ki tudja azonban, mi vár még rám...

Megyek a 7. McKenzie tornára 4-én és semmi....

A torna után egy kicsit jobb, de estére megint minden rosszabb.

További gyóhgyulást, adj erőt másoknak is...

2016. jan. 1. 04:30

Sziasztok!

18-an jotem ki a korhazbol (vizes mellhartyagyulladas) 2015 apr. 30-a tertdoritezis mutet, novemer 05-en terdkalacsprotezis es teljes szallag rekonstrukcio mutet.)

Ez nagyon kemeny idoszak volt! Most mar sokkal jobban vagyok. Nagyon legyengitett a mellhartyagyullydas, de a korhazban minden segitseget megkaptam, ami a terdem gyogyulasahoz kellett. Gyogytornasz, terdmozgato gep, rolator, masszas.

Ugy erzem vege ennek a lidercnyomasba illo idoszaknak.

30-an volt 8 honapos a protezisem, 31-en volt 8 hetes a terdkalacs-szallagmutetem.

Ket napja ugy erzem ugrasszeruen javul az allapotom.

Mar hasznalom a futopadot (a fiamtol kaptam) imadom rs nagyon sokat hasznal. Mar 20 perceket gyalogolok, 1-2 piheno (2-3 perc) beiktatasaval).

Persze ezt az undok idojarast en is megerzem. De mi ez a korabbiakhoz kepest!


Bekes, boldog, fajdalom mentes uj evet kivanok mindenkinek!!!!!

908. Kántor Klára (válaszként erre: 902. - Ibolyka43)
2015. dec. 31. 16:53

Hát, gyulladásgátlót azt szedni kell mindenképpen.

A dokim szerint a protézis az fém-mixből van és műanyag is van benne, úgy emlékszem ezt mondta.

A fémben természetes van titán is. De nem teljes titán az biztos. Állítólag ezt bírni kell mindenkinek. DE, hogy mit tesznek be, abban szerintem nem szólhatunk bele....

907. janos53 (válaszként erre: 905. - Janos53)
2015. dec. 31. 13:48
jav.szorítok akart lenni kimaradt egy betű,elnézést.
906. janos53
2015. dec. 31. 13:12
BÉKÉS, FÁJDALOM MENTES ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!
905. janos53 (válaszként erre: 904. - Ciklon66)
2015. dec. 31. 13:11

Nagyon sajnálom, de ne hagyd hogy amputálják a lábad,ha esetleg még sem fogadja be ezt sem a szervezeted!Nálam is ez volt az opció,és az orvosom küzdött, igaz, nem forrt össze a csontom,és merev tokban kell járnom, de meg maradt a lábam!

Szortok neked, hogy mégis jó legyen és tudj járni az új protézissel!!

904. Ciklon66 (válaszként erre: 901. - Kántor Klára)
2015. dec. 30. 11:06
Sajnos az Ortopédián senki nem mer hozzám nyúlni mert elég macerás vagyok a sok allergia és betegségeim miatt.Meg már félnek attól hogy ezt se fogadja be a szervezetem és itt leszek 50 évesen jobb láb nélkül,mivel azt mondták hogy már csak amputáció lehet ha kilöki a szervezetem.De bizakodok hogy jó lesz.Minden kedves csoporttársamnak Boldog és fájdalom mentes Új Évet Kívánok!!!
903. janos53 (válaszként erre: 892. - Kántor Klára)
2015. dec. 29. 10:29
Szia Klára !Igen én is régi vagyok ! Köszönö kérdésed megvagyok.A 7.mütét után már ahogy lehet az ember fia .Sajnos nem jó irányba mentek a mütétek . Sok fálydalom és kinlodás után ,még a térdemtöl is megszabaditottak. Külsö csavarozással huzatták az alsó és felsö csontjaimat hátha össze fornak.Csináltak eggy müanyag merev tokot ami ugy passzol mint a böröm , most használom 8.honapja .Jövö honap ban megyek felül vizsgálatr ,most lessz az utolsó mütét után az elsö röntgen .Most meglátjuk hogy meg kezdödött-e a csont képzödéz .Ha nem akkor életem végéig kell a tokot használnom.Nem ijesztésnet irom /Ez én vagyok/ engem sajnos igy raktak össze..További szép napot mindenkinek.
2015. dec. 29. 06:58

szervusztok,

köszönöm a válaszokat,nagyon el vagyok keseredve,mert egyre jobban fáj a bal térdem,lehet én is hibás vagyok,mert nem vettembe semmilyen gyulladásgátlót,csak a fájd.csillapitokkal élek.Most már éjszakánként is nagy fájdalmaim vannak,alig kelek ki az ágyból bot segitségével.

én még reménykedem,ha megnéz egy ortopéd orvos a röntgenfelvételt,hátha az injekciót,mert szivesebben vennék 2x egy évbe,minthogy mütessem magam.

Még azt is irjátok meg,hogy van többféle protézis?mertúgy hallottam,hogy a titánból készült a jobb minöségű.

Sajnos ortopéd orvost csak az ünnepek után találok,addig maradnak a tabletták.

901. Kántor Klára (válaszként erre: 896. - Ciklon66)
2015. dec. 28. 18:07

Nagyon sajnállak (magammal együtt)...

Végre még egy orvos, "aki tanácstalan." CSAK VICCNEK SZÁNTAM.... Az enyém sem igazán érti, miért vannak kemény panaszaim.


Sajna nagyon fáj a műtött térdem, sajog, szúr, feszít, de nagyon. Kinézetre ragyogó, hajlítás 110 fok, és mégis nehezen megyek vele 11 hónap után!!!!

Biztos lesz jobb is, hiszen nagyon korai műtött vagy. Nincs egy orvos a kórházban ill. az ortopédián, aki ezt a vér mizériát megfejtené?????

900. Kántor Klára (válaszként erre: 897. - Ibolyka43)
2015. dec. 28. 18:01

EGYÉNTŐL IS FÜGG.

Én műtét után csak a harmadik napon tudtam járókerettel lábra állni. A negyedik napon tudtam egy kicsit a mosdókagyló felett mosakodni, a keretre támaszkodva egy kézzel. Utána egy kicsit gyorsult a menet, a 8. napon mentem haza két mankóval és persze (fizetős) mentővel. 6 hét két mankó, még 6 hét egy mankó. Van akinek ez gyorsabban megy.

Ha egyszer beáll a fájás, ritkán szűnik meg....

A glükozamin is csak-csak segít, de az igazi a műtét, ha a röntgen ill. az ultrahang kimutatja a szükségességét....

Nem sok jóval biztatlak.

Másik Klári

899. ibolyka43 (válaszként erre: 898. - Tuttuka)
2015. dec. 28. 13:44
köszönöm a választ.
898. tuttuka (válaszként erre: 897. - Ibolyka43)
2015. dec. 28. 11:05

Szia!

A saját tapasztalatomat tudom leírni, de tudom, hogy kórház és orvosfüggő is a mazgatás.

Műtét másnapján reggel jött a gyógytornász és kiülltetett az ágy szélére. Mivel nem szédültem, kapaszkodva felállhattam és megmutatta hogyan tudok a kerettel járni. Mivel közel volt a mosdó, boldogan neki is indultam, ott ment mellettem, akkor se volt baj. Persze mire az ágyba visszaértem, jól elfáradtam.. Később a katétert is kiszedték, akkor már egyedül mentem kerettel. Lassan persze, de önállóan és ez nagyon jó érzés volt. Akinek dréncső volt a sebből, azoknak általában egy nappal később lehetett lábraállni, akkor vették ki a csövet. Nekem aztán más okok miatt hamar elvették a keretet, a két mankót se bírtam (begyulladtak a kéz izületeim), így nagyon korán, műtét után 8. Napon már járóbotot kaptam. A tornát is korán kezdik, már az ágyban fekve is kell csinálni, hozzák a passzív térdmozgató gépet is. Persze a mozgások közben jó és kell is pihenni, jegelni, nyújtani a lábat, de én úgy érzem, hogy ez mind a hasznomra vált. Ma vagyok egyébként 8 hónapos, rendben vagyok, a karácsonyi készülődést, ünnepeket is végigcsináltam gond nélkül. Csak ebben az undorító ködös időben kevesebbet gyalogolok, és ez egy kicsit hiányzik.

Bocsánat, hogy ilyen bőbeszédű voltam!

Kívánok Neked is sikeres műtétet, teljes gyógyulást!

Üdvözlettel:

Klári vagyis tuttuka

2015. dec. 28. 08:56

szervusztok

tanácsot szeretnék kérni, a tavaly az orvos térdprotézist javasolt a jobb térdemnek,azóta az nem fáj.de őrülten fáj a bal,alig járok vele,éjjel-nappal fáj,glükozamin tartamú tablettákat szedek már 3 hónapja.

kérdésem az volna,hogy mütét után mennyi idő múlva járhatok kerettel,-

válaszotokat köszönöm

2015. dec. 27. 19:01
Sziasztok!Megkaptam a revíziós térdprotézist.Sajnos a térdkalács és az alsó lábszáram tönkre ment úgy állították össze azt is fémből.Jelenleg 3x kellett a vért még műtét óta leszívni.Valami nincs rendben nem is hajlíthatom csak 20 fokig.Állandóan van benne vér a bőr alatt kb 2 nap alatt 50-70ml.A doki tanácstalan.Remélem lesz jobb is.Üdv.Mindenkinek.
2015. dec. 24. 08:12

Jó kérdés, nálam sem találnak semmit, de akkor mitől fáj, szorít, szurkál, hangyamászik, nem dagad és a satu (fásli) érzés még mindig ugyanakkora.

Tornával is ugyanez.

Sajnálom, hogy felénk tartasz ! Értékelj, fordíts és mondd el. De hátha megúszod!

Ünnepeljetek békésen, fájdalommentesen és jelentkezzetek időnként.

894. Huncut63 (válaszként erre: 891. - Kántor Klára)
2015. dec. 23. 15:14

Ma vettem át az MR leletemet, nem volt még időm "lefordítani" de szabad test úgy néz ki nincs benne.Talán ha elmélyedek majd a leletben meg tudom fejteni, hogy akkor mégis mitől fájdogál. Bár most 2 hétig jól voltam, de tegnap belenyillalt és ilyenkor nem kellemes már a napom.


Minden kedves társamnak boldog, békés karácsonyt kívánok sok szeretettel!

893. Esli
2015. dec. 23. 09:35

Békés szeretett teljes és fájdalommentes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek sok szeretettel.

Sokat gondolok Ciklon66 betegtársunkra ,remélem minden rendben van nála.

Elzbieta.

892. Kántor Klára (válaszként erre: 889. - Janos53)
2015. dec. 22. 19:21

Jézusom, te is nagyon régi vagy, mi van veled???


Esetleg valami pici jó hír?

Újból minden jót, szépet, egészséget, boldogságot kívánok mindenkinek.


K.Klára

891. Kántor Klára (válaszként erre: 888. - Huncut63)
2015. dec. 22. 19:20

Igen, tudom, lesem is állandóan, hogy mi van veled, úgy mint Macifűnél is.

Úgy néz ki, most hárman vagynk a legrégebben műtöttek és még mindig kínlódunk.

De azért ez a többieknek ne vegye a kedvét...

890. tuttuka
2015. dec. 21. 20:57

Csatlakozom!

Minden fórumtársnak békés, boldog karácsonyt és egészségben és szeretetben gazdag boldog új évet kívánok sok szeretettel!

Klári vagyis tuttuka

889. janos53
2015. dec. 21. 18:57
Minden kedves sorstársamnak békés, fájdalom mentes karácsonyt kívánok!
888. Huncut63 (válaszként erre: 886. - Kántor Klára)
2015. dec. 15. 14:23

A szabadtest az levált darab, darabok.

Tudod én befurakodtam közétek mint mozaikplasztikás:-) és jövőbeni kütyüs:-(

887. Kántor Klára (válaszként erre: 877. - Vné Mária)
2015. dec. 15. 13:46

Nincs mire várni, ha egyszer felmerült a protézis..

Nálam az volt a baj, hogy nyavajogtak és várattak a műtétre, míg addig elkopott, hogy ott már nem volt semmi csak a két csonton való csúszkálás.

Közben idősödik is az ember, persze nem mindenki koros azaz idős, esetleg valami bajt is összeszedhet és akkor mi lesz?

Ami egyszer elkopott, az már nem nő újra....

És ma már nem csak 10-15 év a kihordási idő..

Most voltam a szomszéd asszonyomnál, aki 85 éves és a másik térdét műtötték, most 5 hetes és ragyogóan van. Hát igen, nem vagyunk egyformák.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook