Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
976. Kántor Klára (válaszként erre: 973. - Esli)
2016. jan. 16. 17:17
Ja még annyit, ha hat hét és 1 év között semmi hír, akkor minek akar engem a dokim látni?
975. Kántor Klára (válaszként erre: 973. - Esli)
2016. jan. 16. 17:16

Esli kedves,


lehet, ha előbb kellett volna menned, észreveszik bajt és nem kell ennyi vért leszívni.

Ezt is jelezte a szervezeted egy kicsit előbb, nem?

Persze én sem okoskodni akarok. Én örülök, ha időnként (mégha nincs is látható ill. érezhető panasz) megnézi a doki a "művét".

974. Kántor Klára (válaszként erre: 968. - Tuttuka)
2016. jan. 16. 17:09

Hat hét után nem akart látni? Micsoda orvos ez?

Nálam is:

6 hét, 3 hó majd megint 3 hó,

akkor jöttek a problémák és havonta mentem.

973. Esli (válaszként erre: 971. - Tuttuka)
2016. jan. 16. 12:50

Szia Klári.

Nálam is hasonlóképpen volt, hathetes kontroll röntgen, minden rendben volt , találkozunk 1 év

múlva,persze panasz esetén azonnal.Most 12-én voltam 10 hónapos.Volt kis gondom , valamitől bevérzett, fájt.. /rejtély most sem tudom mitől/

Másnap bementem az orvosom megpungálta 50 ml vér.

Utána sokkal jobb lett.December 28-án volt a másik műtétem könyökprotézis.Most 14 alkalom ingyenes kerületi tornát kaptam.Heti 2 jár hozzám a gyógytornász,szuper az új könyököm már

működik,nagy öröm már egyedül hajat mostam:)

Mindenkinek fájdalommentes napokat kívánok.

2016. jan. 16. 07:55

Kedves Tuttuka!


Végül is ezen nem fogunk összeveszni, én Viaszvirággal értek egyet, számomra alap, hogy egy ekkora műtét után figyelemmel kisér az orvos, mert mi van akkor ha egy bagatell probléma ( amit annak tart a laikus beteg) miatt nem keresi fel az orvost a beteg és kiderül, hogy az igenis komoly!? Hál ég nekem sem volt nagy panaszom, de megnyugtató volt, hogy fizikálisan és röntgennel is megvizsgált és a bennem felmerülő, talán buta kérdéseimre is válaszolt. Amúgy a végeredmény a lényeg és remélem, hogy idővel ez mindenkinél pozitív lesz.

Szép napot neked és mindenkinek:-)

971. tuttuka
2016. jan. 15. 22:59

Szép estét! Huncut, Viaszvirág és mindenk

Bocs Lányok, de én semmi furát és lazaságot nem érzek a dokim viselkedésében. Műtét után azonnal megcsinálták az első röntgen kontrollt (erre 72 órás idővallum van amúgy) rendben volt, a rehalititáción megtanítottak az alapvető tornagyakorlatokra illetve az önálló életvitelhez adtak segítséget. Amikor hazamentem, jött a hivatatalosan kirendelt gyógytornász, heti 2X, vettem torna CD-t azóta is használom. A hathetesen ismét készült röntgen, az is azt mutatta, normális a gyógyulás. Panaszom nem volt, ma sincs,, igyekszem a korábbi életemhez visszatérni. Szerencsére semmilyen szövődmény nem lépett fel, jól vagyok, dolgozgatok, unokázok. Nem hanyagolom el egyéb fájó pontjaimat (kéz nyeregízület, allkapocs izületi gyulladás, gerincügyek, csontritkulás stb. Nem is sorolom, nem panasznapot akarok tartani.ezért aztán jártam a kerületi ortopédián. És reumatológián, ahol szintén megvizsgáltak, és megkaptam a szükséges gyógyszereimet, elsősorban az oszteoporózisra. Ott is rendben találtak. Szóval én nem aggódom.

Amúgy a hivatalos protokoll a műtét utáni rtg és fizikális vizsgálatot ír elő legkésőbb 3 napon belül majd a következő, amit mi hathetesnek mondunk az 6-12 hét között. Szintén röntgennel és fizikális vizsgálattal

Utána fél vagy egy az utolso kötelező, állapot szerint.

Hát ennyi tudok mondani magamról röviden. Sajnos akiknél valami szövödmény lép fel (mint rolátornál, vagy jános 53 esetében és másoknál is) ott egész más szituációk vannak.

Nem okoskodni akartam, de mivel közel 2 évtizedig voltam orvosi könyvtáros, ezert a protokollok és a minimumfeltételek nekem nem számítanak újdonságnak, az időközi kontrolling vizsgálatokhoz mindig jöttek hozzánk segítségért.

De a lényeg, hogy jól vagyok, és április közepén megyek kontrollra.

Gyógyuljatok!

Üdvözlettel:

Klári

970. viaszvirág (válaszként erre: 968. - Tuttuka)
2016. jan. 15. 21:39

Nekem így voltak a kontroll vizsgálatok:

6 hetes

3 hónapos

6 hónapos

9 hónapos

1 éves


és most voltam a másfél évesen. Fél év múlva megint kell mennem.


Nagyon nagy lazaságnak tartom a dokitól, hogy 1 évig nem akar látni.

969. Huncut63 (válaszként erre: 968. - Tuttuka)
2016. jan. 15. 17:52
Ez nekem fura, sokkal kisebb műtéteknél is megvan az a bizonyos protokoll a kontrollra. Az nem is kérdés, hogy mennyire fontos a másik térd is, de annak megműtéséhez elengedhetetlen, hogy rendben legyen a műtött is.
968. tuttuka (válaszként erre: 960. - Huncut63)
2016. jan. 15. 14:56

Az én műtőorvosom a hathetesen azzal búcsúzott, hogy egy év múlva találkozunk. Persze ha gond van a műtött térddel, azonnal is mehetek hozzá. Szerencsére semmi gond nincs. Majd az egyéves kontrol után felvesznek ismét várólistára, akkora gond még nincs a ballal. De hát nem vagyunk egyformák, itt a fórumon is kiderült, hogy többeknek életfontosságú a másik térd is, mert a mozgásképességüket befolyásolja.

Mindenkinek javulást, sikeres műtétet, jó egészséget kivánok!

Klári

967. tuttuka (válaszként erre: 961. - Benguzde)
2016. jan. 15. 14:47
A "fogorvos szindróma" nálami is előjött tavaly műtét előtt. Már időpont volt, vizsgálatok készen, és megállapítottam, hogy nem is fáj , akkor minek is megyek műtétre? Viaskodtam magammal, de aztán legyőztek az észérvek, meg a RTG lelet, amit a gyermekeim kinagyítva az éjjeliszekrényemre tettek.
966. Huncut63 (válaszként erre: 962. - Kántor Klára)
2016. jan. 15. 11:31
Biztos vagyok benne, hogy ha megcsinálják a másik térdedet rohamosan jobb lesz az állapotod. Addig még "találkozunk itt" de nagyon drukkolunk majd érted is!
965. janos53 (válaszként erre: 963. - Kántor Klára)
2016. jan. 15. 07:30
Szervusz Klára. Majd 21 én megyek kontrollra,az orvoshoz, akkor talán csináltat röntgent, hogy megindult-e a csont képződés.
964. benguzde (válaszként erre: 963. - Kántor Klára)
2016. jan. 14. 21:13

Azt hiszem én kapkodtam. A kórházból kijövet kaptam elbocsájtó szép üzenetet. Ez május 15-én volt, ekkor voltam 5 hetes. Akkor- és itt bizony elszámítottam az időt- július elejére hívtak.(Ekkor voltam 3 hónapos). Akkor mindkét lányom velem volt, s a következő kontrollra a januárt mondták, amire azonnal jelentkeztem, de akkor még nem tudtak időpontot adni, mert nem volt ez évi naptárjuk. Aztán vagy elhanyagoltam, vagy nem akartam menni( tessék eldönteni mindenkinek tetszése szerint). Végül erről a januáriról lemaradtam, de febr. 16-án van időpontom.Hát igen, 5 hetet kések.


Klára!! Én a hévízi tapasztalataimról magánban is írtam neked. 3 hetet voltam ott augusztusban. Nem haragszom, én még dolgozom,és temetek:::((( Sajnos egyre több hozzám igen közelálló megy el mostanság. Szóval a haragon kívül más dolgom is akad::))Nem akarok telefonálni.

Azt viszont nem tudom, hogy te voltál-e Hévízen.

Orvos nem lát sűrűn. Ugyan a héten voltam gyógyszert íratni (vérnyomás meg milurit). Nem érzem szükségét, hogy ott ücsörögjek.ű, ha éppen nem feltétlenül kell. A bot nélküliség egész remekül megy.

Üdv:


Éva

963. Kántor Klára (válaszként erre: 961. - Benguzde)
2016. jan. 14. 17:51

Probálom itt Huncut sorait megfejteni. Tényleg nem látott orvos mostanában?

Hogy is van ez?

Hát voltál Hévízen is nem?

Valamiből kimaradtam, vagy félreértettem?

Végig kellene néznem, miket írtál korábban, de most nincs időm....

Megyek szoba bicóra és a földre Mc-Kenzi-zni...

Utálok telefonálni, még a húgomnak, vagy a kicsiknek is.... Bocsi, akarsz et hívni?


János.... van már valami eredmény a csont újranövésére - atya világ nem találom a jó szót....

962. Kántor Klára (válaszként erre: 949. - Benguzde)
2016. jan. 14. 17:39

Kedves Benguzde,

örülök, hogy hallatsz magadról, és gondolom haragszol is rám. Azóta sem hívtalak telefonon.

Voltál Hévízen nem? És nem vagy jól?

Tudom nem vígasztal, de nem vagy egyedül.

Én most jan. 12-én voltam egy éves!!!! És augusztus óta megy a huza meg a vona velem, mivel nem javulok.Azóta egyfolytában panaszkodom. Csak a hajlítási fokom javult! Végre 110 fokos vagyok, sőt néha megy a 115 fok is. Ennyit segített a McKenzie torna, ami nem is McKenzie, csak annyiban, hogy személyre szabott, de hát a műtét utáni is az volt...

Ma voltam a műtő dokinál és néztük egymást: belevágjunk vagy ne vágjunk bele. Mármint a másik térd műtétbe, mivel nagyon nem jó az egész az elsővel. Azt mondta a doki - figyeljetek - ő még nem látott embert, aki ennyire allergiás/érzékeny (hogy mire nem derült ki még máig sem) legyen és ne tűrje pl. a rongyot, az ágyneműt a térden. Szúr, lüktet olykor-olykor és úgy vág bele a fájdalom, hogy szikrázik a szemmem. Végül eldöntöttük, belevágunk 13 hónap után. Annyira rossz a másik térdem, hogy az már a műtött kárára is van. Már nem tudni melyik állapota rontja a másikat. Közben a doki azt várta volna a reumás dokinőtől, hogy a neurológián is kivizsgáltat. "Csak" labor, ultrahang, röntgen volt, meg a mindenféle gyógyszeres kúra, meg most a Mc-Kenzie torna (ami főleg csak a gerinceseken javít).

Én is csak bottal járok, de sem a doki sem én nem tudjuk, hogy a bot a műtetlen térd miatt kell-e. Vagy ha jó lenne a másik, akkor a műtött már nem igényelné a boto. Na ezt kapd ki.

Így én belevágok, mivel nem élet ez így. Remélem túlélem, és hogy mi lesz, ki tudja.

Az én mindkét térdem is kriminális állapotban volt, nem tudom miért várják meg az orvosok a véget.

Mit tanácsoljak, ha az orvosod (tudja, hogy vagy???) vállalja, te is menj bele. Jobb előbb mint később.... Szerintem. Február 15-én műtenek, ha persze minden papírom megfelelő lesz - most járkálok utána - .

Bocsi, hogy megint annyit lefetyeltem. Izguljunk egymásért!

961. benguzde (válaszként erre: 958. - Rolátor)
2016. jan. 14. 08:14

Köszönöm a reagálásaitokat!!A probléma az probléma. A nem műtött térdem NEM! fáj. A műtöttet csupán érzem, hogy van. A kutyám imádja (én nem) a műtött térdemre hajtani a fejét. Kértem és kaptam febr. 16-ra időpontot. Megvárom, ő mit mond.

Mos elkezdtem gyakorolni a bot nélküliséget. Az az igazság, hogy a házban bent soha nem használom már. Gyakorlok, próbálkozom. Nagyon jó, hogy vagytok, s nem hagyjátok az ember kétségeit válasz nélkül!!!Köszönöm!!

960. Huncut63 (válaszként erre: 958. - Rolátor)
2016. jan. 14. 07:45
Nincs orvos aki így megműtené. Nem kell gondolkodnia. Sajnos egy másik fórumon elmondta, hogy a 6 hetes kontroll óta nem látta az orvosa. Felelőtlenség.
959. rolátor (válaszként erre: 948. - Kántor Klára)
2016. jan. 13. 17:24

Benguzde!


947-es bejegyzés!

958. rolátor (válaszként erre: 949. - Benguzde)
2016. jan. 13. 17:22

Kedves Benguzde!

Olvasd el a korábbi bejegyzésem (ezen az oldalon. Én is áprilisban kaptam a jobb lábamba protézist. Remekül gyógyultam, aztán a korábbiakban leírt probléma miatt novemberben ismét volt egy nagy műtétem ugyanazon a lábamon. Nem részletezem, de azt hittem ebbe belepusztulok.

Amíg a műtött lábad nem bírja a bot nélküli terhelést én a te helyedben nagyon meggondolnám a másik láb műtétjét. Persze az attól is függ, hogyan tudod használni most a jobb lábad. Hogy fogsz közlekedni, ha mindkét lábad annyira fáj.

Szorítok neked és remélem jól döntesz.

Jobbulást és légy erős!

Judith

2016. jan. 13. 17:21
Ugy hallottam pénzért külföldieket is mütenek.
2016. jan. 13. 17:18
Marosvásárhelyen
955. janos53 (válaszként erre: 954. - Ibolyka43)
2016. jan. 13. 16:50
Hol laksz ibolyka ha szebad kérdeznem??
954. ibolyka43 (válaszként erre: 953. - Janos53)
2016. jan. 13. 15:49
Azt le szabad irnod,hogyan hivják az orvosodat?esetleg privátban?
953. janos53
2016. jan. 13. 14:41
Bocsi! Székesfehérváron mütöttek mert itt lakom .
952. janos53 (válaszként erre: 951. - Ibolyka43)
2016. jan. 13. 14:39

Szia ibolyka! Mivel látom hozzám érkezett a kérdésed ,ezért azt tudom válaszolni hogy nagyon sok jó orthoped sebész van fehérváron.Aki engem mütött az is a legjobbak közé tartozik csak én vagyok rosszul összerakva .

Mi a neve? Konkrétan tudnál nevet mondani? Mert talán ugy tudnák válaszolni .

951. ibolyka43 (válaszként erre: 950. - Janos53)
2016. jan. 13. 11:53

szervusztok

megkérdezhetem hol mütöttek ,melyik városban,ugy hallottam hogy Székesfehérváron van egy kitünö orvos,aki kimondottam térdeket müt.mit hallottatok róla?

950. janos53 (válaszként erre: 949. - Benguzde)
2016. jan. 13. 07:26

Szia benguzde ! Tudon hogy nem ismersz engem .

Én is eggy térd mütött vagyok csak én jóbb bamon,màr tulvagyok a7. mütéten .

De sajnos men sikerült a mütét ahogy kelet volna .

De azért én azt tanácsolom logy minél elöbb kezdj utána járni a dolgokna. Ne halazd , nevárd meg hogy jobbn fájjon .

Ha elszeretnéd olvasni. hogy én miken mentem keresztül jelenkezz a titkos naplom olvasoi közé . János53

2016. jan. 11. 21:42

Jó estét mindenkinek!! Bár jártam már erre tavasz körül, aztán jó dolgomban másfele lófráltam. Idecitálom, amit másfele (is) megkérdeztem. Hátha tud valaki tanácsot adni a problémámra:


Áprilisban kaptam a bal térdembe egy protézist. MIvel nagyon rossz állapoban volt a térdem, nagyon lassú a gyógyulása. 9 hónap után még mindig bottal járok, s nem is igazán bízom a bot nélküliségben. Teljesen el tudom látni magam, sétáltatom a kutyámat (ha nem síkos), lassan járok, igaz, nem is érek tovább:::))))


Erre ma telefon a kórházból, hogy mit szólnék egy februári másik térd műtéthez??? Hát nem vagyok még felkészülve.. De azóta gondolkodtam: lehet, hogy bele kellene vágnom?És ha azzal sem fog jobban menni a járka???


Tudtok- e ebben tanácsot adni????Kezdjek el utána járni a dolgoknak??? Vagy várjam a panaszok erősödését???

2016. jan. 10. 11:26

A 945.-hőz, ezek nem csak gyulladáscsökkentők hanem inkább bacik irtására szólnak.

Kedves Rolator, most olvaslak...

2016. jan. 9. 12:55

Kedves Mindenki!

Ma nagyon fáj. feszül a térdem!

Mint korábban írtam, mellhártyagyulladással kórházban voltam majd egy hónapot.

A térdem (jobb) szépen gyógyul (2015. nov. 5-i térdkalács protézis (patella pótlás), teljes szalag rekonstrukció).

A térdprotézis műtétem 2015. ápr. 30-án volt. Remekül voltam. Mar sokszor el is felejtettem a műtétet. Az újabb iszonyú fájdalmak október első heteiben kezdődtek. Napról-napra rosszabb lett. Rövid idő múlva mar rá állni sem tudtam. Dagadt, lüktetett, nem bírtam hajlítani. Ennyire a protézis műtét előtt sem szenvedtem.

A műtő dokim nem értette mi történt. Röntgen, labor, folyadék leszívás tenyésztéshez. A laborvizsgálatok mind jók lettek. Konzultált még 2 kollégájával. Speciális pózban újabb röntgent készítettek és ebből derült ki, hogy minden szalag elcsúszott a térdem külső oldalára. A térdkalács beékelődött a szalagok letapadtak. (Ilyen nagyon ritkán előfordul térdműtétek után.)

November 5-én megműtött. A protézis műtét ehhez képest semmiség volt. Iszonyúan szenvedtem hetekig. Aztán a mellhártya gyulladás. Hiába kaptam meg minden segítséget a kórházban. Gyógytornász, masszőr, térdhajlítógép, fájdalomcsillapítás. A térdem nagyon lassan gyógyul. A doki szerint ez jóval lassabban gyógyul. A szalagokat és a térdkalács csontocskát is nagy trauma érte. Sok időbe telik míg a csont regenerálódig, a szalagok visszanyerik a rugalmasságukat. Tehát türelemre intett. Meg aztán fél év alatt kétszer vágta fel ugyanott. A műtéti sebnek is több időre van szüksége a gyógyuláshoz. Szerinte 12 hét után fogom észlelni a jelentősebb javulást.

Most volt 9 hetes a műtétem. Észlelek javulást. Próbálok türelmesnek lenni, de ma ez nagyon nehéz!


Talán a dokiknak nem csak a protézisre, hanem a szalagokra, térdkalácsra is oda kéne figyelniük. Én szerencsés vagyok az én dokim nem hagyta annyiba, kikérte a kollégái véleményét és így 3 héten belül meg is műtött.


A másik (bal) térdembe 2013. febr. 13-án kaptam Monovisk (60 ezerért) fel töltést, azóta is remekül van. A doki szerint ott nem olyan jelentős mértékű a kopás, ilyen esetben sokat segít.

Tuttukának igaza van, attól függ mennyire kopott. Bizonyos szintű kopásnál már csak a protézis segít.

Fájdalommentes szép napot mindenkinek!

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook