Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
1006. janos53
2016. jan. 22. 16:12
Ha elszeretnétek olvasni hogy miken mentem keresztül csak jelenkezzetek atitkosnaplohoz olvasonak és be engedlek benneteket .
1005. janos53
2016. jan. 22. 15:43
Nemkell sajnálni lányok, nekem ez volt megirva igykell élnem tovább .Csak azok a fránya frontok ne lennének azok nagyon kikészitenek . Akkór nagyok afálydalmak!
1004. Huncut63 (válaszként erre: 1002. - Janos53)
2016. jan. 22. 12:45
Nagyon sajnálom én is. Ilyenkor elszégyellem magam, hogy azon nyavalygok, hogy feszül vagy bele nyilall.De bizony mindenkinek a maga baja a legnagyobb.
1003. Esli (válaszként erre: 1002. - Janos53)
2016. jan. 22. 11:08
Nagyon szomorú:-) János , hogy nincs más megoldás még fiatal vagy.Minden jót kívánok Neked.
1002. janos53
2016. jan. 22. 10:44
Sajnos tegnap felajánlott a dokim egy bemerevitö mütétet de azt mondta hogy mivel ennyi szenvedésen keresztül mentem ne legyen még eggy mütét .Ugy hogy marad a müanyag merev tok életem végéig .Ez olyan mint eggy satu,bokátol ágyékig szorit és nehéz . Sajnos nekem ezt hozta az élet engem nagyon megkinoznak a frontok ,mindegy hogy milyen nekem mindig bedagad .Ilyenkor nagyon kellemetlen a viselése,fálydalmas .
1001. janos53
2016. jan. 21. 14:28
Szervusztok.Én ma voltam újra kontroll vizsgálaton az ortopédián.Sajnos, nem forrt össze a két csont, marad minden így ahogy eddig.
1000. Huncut63 (válaszként erre: 999. - Tuttuka)
2016. jan. 21. 10:28
Gratulálok:-))) az időjárás mindannyiunknak betesz, talán holnapra teljesen kijövök a migrénből:-(
999. tuttuka
2016. jan. 21. 10:02

Nem vagyok egy hozzászólás-számláló, de!:

Most jön az EZREDIK!

Ettől függetlenül kívánok MINDENKINEK javulást, sikeres műtétet vagy kezelést!

Ne törődjünk az időváltozással, ami szerintem sokunkat megkínoz.

Én már kifele vagyok a szájzárral (is) járó állkapocsizületi gyulladásból, de a front egy kicsit belerondít.

Adjunk támaszt továbbra is egymásnak itt, nagyon jó kis fórum a mienk!

Üdvözlettel:

Tuttuka Klári

2016. jan. 20. 20:49

szervusztok

Ismeritek a "Monovisc"injekciót?állitólag jó hatással van a porcokra.

Legyen fájdalommentes éjszakátok.

997. Kántor Klára (válaszként erre: 993. - Rolátor)
2016. jan. 20. 16:20

Nekem is fájdogál és feszül 12 hónap után, de nem dagad, sőt jobb lett a hajlításom.

Türelem, írtam az előbbi levelemben.

Mindenkit sajnálok magammal együtt.

996. Kántor Klára (válaszként erre: 995. - Csuvek)
2016. jan. 20. 16:18

Megértelek, mivel engem is mindig a reumás dokihoz küld a műtő dokim, habár meghallgat,(betegnek mindig igaza van - mondja állandóan, kicsit szerintem szkeptikusan) de mivel az általa betett kütyü jó helyzetben van, a többi nem az ő problémája. Nem tűrőm rajta az anyagot? - hát Istenem, a neurológus tegnapelőtti véleménye szerint ez teljesen egyéni dolog és az irodalom

nem ír egyéni bajokról!!!!!! Nem is tud segíteni, tanácsot adni sem, mindössze ennyit: "legyen türelemmel, ki kell kisérletezni mi segít a tünetek enyhítésében." Hát ez szép....

A gyógytornász most a Fekete nadálytő krémet ajánlotta, mivel a vágás mentén letapadások vannak és most saját kézzel is próbáltatja velem azokat fellazítani.

Néha én is nyekergek, az enyém szerint is elmúlik majd, hanem fél, akkor egy, hanem egy akkor másfél év mulva. Van a körömvirág és az árnika krém is, kinek mi a jó. Most kipróbáltam a műtét óta lőször a Movalis fájdalomcsillapítót - ami eddig elég jó volt - szépen használt, ma pl. nem jajgattam a családnak. Napok óta csak csúszok-mászok. Már alig várom a másik műtétet a febr. 15-t.(nem is gondolok rá, csak a naptárt lesem). De nem lehet állandóan csillapítón élni.

Szóval türelem, én is mindenhová elmegyek, most készülök két másik orvoshoz, miután a neurológus is csak hümmögött.

995. Csuvek (válaszként erre: 981. - Rolátor)
2016. jan. 19. 20:40

Szia! Magánkórházba rendel az orvosod? Mert én ilyen orvossal a magyar egészségügyben nem találkoztam.

Az engem műtött dokiról ezt bizony nem mondhatom el. Meg sem hallgat, több hónap az időpont kérés, szerinte minden oké velem, ha gondom van, menjek reumatológushoz. Arra a panaszomra, miszerint hangosan nyekereg a térdem 8 hónap után, csk annyit mondott: majd elmúlik... őszintén irigyellek!

994. benguzde (válaszként erre: 993. - Rolátor)
2016. jan. 18. 20:55

Köszönöm Lányok!!!


Ma úgysem az én napom volt a nap, de nektek sikerült megjobbítanotok. Zene volt fülemnek minden szavatok!!!


Majd febr. 16-án jövök, s beszámolok...


ÉVA!!!!!

2016. jan. 18. 19:03

Sziasztok!

Ma voltam a műtő dokimnál! Panaszkodtam, hogy még mindig nem bírja a lábam a terhelést, fáj, dagad, feszül. Alaposan megvizsgált és az a véleménye, hogy szépen gyógyulok. Nem talált semmi kóros elváltozást. Vizenyő nincs. Megint türelemre intett. Mondván ennek a komplikált nagy műtétnek sok idő kell a gyógyuláshoz. Továbbra is naponta tornázok, biciklizek, futó padozok. Azért javulgat. Próbálok türelmesnek lenni.

Megértem a második műtét előtt állók félelmeit. El sem tudok képzelni még egy műtétet. Tiszta szívvel szorítok nektek!

Mindig az orvos véleménye legyen a döntő. Ha kell akkor minél előbb.

Fájdalommentes szép napokat!

Judith

2016. jan. 18. 08:51
Sziasztok, az a helyzet, hogy elég erős kopás van és pangó folyadék.
991. Kántor Klára (válaszként erre: 979. - Benguzde)
2016. jan. 17. 16:18

Tanácsom végül is: várd meg, míg az operált jó lesz, amennyiben valóban nem fáj a másik (persze egyenlőre,) és főleg, ha azt mutatja a röntgen, hogy lehet várni.

Nálam ugyanis - ez is egy eset: annyira rossz a műtetlen, (annyira rossz a röntgen és annyira fáj),hogy annál már az is jobb, ha műtik a másikat, mintha együtt romlana tovább a kettő. Hátha segít az új a régebbi műtöttön - mondta a reuma.

990. Kántor Klára (válaszként erre: 987. - Cserebogár8)
2016. jan. 17. 16:11
Sikeresnek sikeres, habár attól is függ, milyen probléma megoldására szánják. Porcleválásra szinte muszáj, kopásra: csak elodázzák a nagy műtétet.
989. Kántor Klára (válaszként erre: 982. - Cserebogár8)
2016. jan. 17. 16:08

Szia,

sokat lefetyelek igaz, de sajna erről is tudok - csak a saját tapasztalataimat - írni.

Mindkét térdem scopos műtött is (Egyik már protkós, a másik febr. 15-én lesz az - ha igaz).

Kis műtétek voltak, altatásban, egy éjjel voltam bent, másnap hazabicegtem mankóval és segítséggel és persze kocsival. Egy hét volt a pihenés, csak a mosdóba lehetett kimenni mankóval. Nem sokra emlékszem - egyik 15 éve másik 6 éve volt - csak a másodiknál kaptam már szurikat hasba, az elsőnél még nem volt. Azt tudom, nem sokat szenvedtem, akkor emlékeznék rá biztos, a másodiknál talán tovább tartott a térd dagadásom, de az is elmúlt szépen egy hónapra rá. Lehet másodszorra is megismételni, de nálam nem látták már értelmét. Azt mondják sokan, rajtuk alig segített. Nekem igen, habár így idősebb korba került sor a protkóra, ami genetikai öröklöttség miatt elkerülhetetlen volt. Kár volt ennyi időt is várnom szerintem. Látható volt a sorsom, csak az nem, hogy ennyit nyavajgok vele.

988. Huncut63 (válaszként erre: 987. - Cserebogár8)
2016. jan. 17. 13:38
Az attól függ....általában az. Esetemben kiderült a probléma, amit se a röntgen, se az MR nem mutatott ki. A velem együtt műtötteknél pedig a porcleválást oldotta meg.
987. Cserebogár8 (válaszként erre: 984. - Huncut63)
2016. jan. 17. 13:36
Hogy mennyire sikeres egy ilyen beavatkozás?
986. viaszvirág (válaszként erre: 985. - Huncut63)
2016. jan. 17. 13:32
benguzde kérdezte (979 hsz), én csak a véleményemet mondtam. :-)))))
985. Huncut63 (válaszként erre: 983. - Viaszvirág)
2016. jan. 17. 12:09
Ezt megint csak nem értem, nem fáj és műteni akarják? Ennyire ráérnek?:-)
984. Huncut63 (válaszként erre: 982. - Cserebogár8)
2016. jan. 17. 12:08
Mire vagy kiváncsi?
983. viaszvirág (válaszként erre: 979. - Benguzde)
2016. jan. 17. 10:55
Ha a másik térded nem fáj, akkor nehogy hozzányúljanak. Szerintem.
2016. jan. 17. 10:22

Sziasztok, lehet, hogy nem jó helyen kopogtatok, de lehet, hogy van aki tud nekem térd arthroscopia-i tapasztalatról írni.

Szép napot: Erzsi

2016. jan. 17. 08:48

Jó reggelt!

Az én dokim a protézis műtét után két hetente rendelt vissza. És most is ezt a gyakorlatot követi. Nagyon odafigyel a gyógyulásomra. Az esetlegesen felmerülő kérdéseimre mindig válaszol. Folyamatosan ellát életviteli tanácsokkal. Bármikor felhívhatom a privát számán. Így aztán mindig biztonságban érzem magam. Nem sajnálja az energiát és a figyelmet. Biztosan ez is hozzájárul, hogy ilyen szépen gyógyulok.

Szép napot és jó egészséget mindenkinek!

Judith

980. Esli (válaszként erre: 978. - Tuttuka)
2016. jan. 16. 20:47

Köszönöm Klári :-) Neked is minden ami szép és jó

kívánok szívből.

Elzbieta

979. benguzde (válaszként erre: 977. - Kántor Klára)
2016. jan. 16. 18:13

Eszembe sem jutott, hogy szekálnál:::))) A kérdésem végül is az volt, hogy ha a jobb térdem most (még) nem fáj, de az operált még nem funkcionál 100%-an, akkor ki mit tanácsol. Kaptam válaszokat .


Köszönöm.

978. tuttuka (válaszként erre: 973. - Esli)
2016. jan. 16. 17:52

Szia Esli!

Nagyon örülök, hogy sikerült a könyökműtéted. Sokat gondoltam Rád, csak hát az ünnepek eltérítettek a nettől, illetve csak olvasni tudtam a telefonomon.

Nagyon stramm csaj vagy!

Kivánok további fájdalommentes és szépen gyógyulós napokat!

Szeretettel: tuttuka Klári

977. Kántor Klára (válaszként erre: 964. - Benguzde)
2016. jan. 16. 17:26

Kedves Benguzde,

én Hévízt nem szekálás miatt említettem....

Engem ez év végére jegyeztek elő, kivéve, ha a másik térdem is elkészül, akkor kérjem újra a beutalót és a két térd kérelmet összefésülik és nem több mint egy év múlva, hanem 6 héten belül hívnak.

Bocsánat, hogy tanácsogat osztogatunk, és "megrovunk", de te kérted (és jól teszed),

segít, ha másképp nem, lelkileg...

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook