Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1066. janos53 (válaszként erre: 1065. - Aranynagyi)
2016. febr. 4. 19:50

Nagyon drukkolok neked, hogy minden sikerüljön!!

Szívesen látlak a naplómban, titkos, jelentkezni kell rá.Az interaktivitásomnál megtalálod az oldalamon.

2016. febr. 4. 18:32
Az orvos dr.Vásárhelyi Gábor. Köszönöm a rám gondolást, jól esik. Nagyon sokszor jön nekem is elő a gondolataimban, hogyan is volt legutóbb. János, ha előkerülök, szeretném elolvasni a te teljes történetedet.
1064. janos53
2016. febr. 4. 07:02

Sziasztok! Fálydalom mentes szép napot mindenkinek!


Vigyázzatok magatokra ,én ma nem merek le menni mert sétálni mert viharosan fuly a szél nem szeretném hogy elessek .


Üdv mindenkinek .

1063. janos53
2016. febr. 3. 19:02
Sziasztok! Mindenkinek jó éjszakát és fálydalom mentes szép állmokat!
1062. Huncut63 (válaszként erre: 1060. - Aranynagyi)
2016. febr. 3. 15:44
Ki az orvosod az Uzsokiban? Rendkivül jó híre van az ortopédsebészetének.
1061. janos53 (válaszként erre: 1060. - Aranynagyi)
2016. febr. 3. 14:00
Szia aranynagyi! Nagyon fogon figyelni a napokat . És remélem hogy fogsz benúnkrt tályékoztatni az állapotodrol ha lessz idöd és nem fájsz nagyon .Gondolni fogok rád azon a bizonyos mütéti napon is . Eröt is adnák átt de nekem is kevés van belöle .Addig is fálydalom mentes napokat neked .
2016. febr. 3. 12:47

Sziasztok,

köszönöm a jó tanácsokat rehab ügyben. Engem az Uzsokiban fognak műteni, annak van rehab részlege. Oda azonban semmi körülmény között nem megyek. Két éve két társam is vállalta, hogy odamegy, s mindkettő nem sokkal a megérkezésük után sms-ben tájékoztatott, hogy inkább hasonlít elfekvőre, mint rehab osztályra. Marad tehát az orvosom, akit igyekezni fogok megkérdezni. Tegnap már randevúm volt az altató orvossal.

1059. d5064959a5 (válaszként erre: 1056. - Janos53)
2016. febr. 2. 13:34

Szia János!

Köszönöm a jó tanácsod, megfogadom!

Én is kívánok Neked MINDEN JÓT és nagyon jó egészséget, fájdalommentes szép napokat és vigyázz Te is nagyon magadra és gyúgyulgas,sokszor fogok gondolni Rád, arra a mérhetetlen erőde,kitartásodra,hozzáállásodra...........!

Üdv. Türelmetlen

1058. d5064959a5 (válaszként erre: 1055. - Csuvek)
2016. febr. 2. 13:20

Szia Csuvek!

Nagyon szépen köszönöm,hogy írtál,pontosan az általad leírtak miatt paráztam.Mégegyszer köszönöm nagyon felkészülök mindenre!

Olvastam milyen nagy dolgokan mentél át, és milyen fálydalmaid lehettek és szívből örülök,hogy szépen gyógyulsz. Kívánok nagyon jó egészséget és fájdalom mentes szép napokat.Vigyázz magadra és gyógyulj!

Üdv.Türelmetlen

1057. Esli (válaszként erre: 1056. - Janos53)
2016. febr. 2. 09:45

Szia János:) Neked is fájdalommentes szép napot kívánok.Sok szeretettel üdvözlök mindenkit.

Elzbieta

1056. janos53
2016. febr. 2. 07:40

Sziasztok szép jó reggele ,és szépnapot mindenkinek!


Szia túrelmetlen eggy jó tanács! Fordittasd le az igazolást legalább angolra hogy nelegyen kellemetlenséged az ellenörzö pontnál . Szia és kellemes utat ée fálydalom mentes szép napokat!!

1055. Csuvek (válaszként erre: 1035. - D5064959a5)
2016. febr. 1. 20:24
Szia türelmetlen! Eddig még nem hallottam felőled! Az utazásoddal kapcsolatban mondanám el a tapasztalataimat: én 4 hónappal a műtétem után utaztam repülővel. Semmilyen negatív élményem nem volt, nem voltak fájdalmaim. Én nyaralni utaztam.TAlán az egyetlen kényelmetlenség az volt, hogy az ellenőrzésnél besípolt a jelzőjük, és hiába mutogattam a térdemen a sebhelyet, mégis végigmotoztak oda és vissza is. Erre számíts.
1054. murva (válaszként erre: 1050. - Aranynagyi)
2016. febr. 1. 11:16
Aranynagyi én voltam műtét után Visegrádon 3 hetet,nagyon tudom ajánlani,igaz,hogy vizes tornára még nem mehettem,de a mindennapos gyógytorna nagyon megtette hatását,én ismerve magamat tudtam,hogy egyedül itthon nem tornázom lelkisen a heti egy-két alkalommal házhoz jövő gyógytornász pedig kevés ezért mentem el és ha a második műtétem lesz akkor is elmegyek.Minden kórházban felajánlják a lehetőséget amelyik rehabos intézménybe tőlük lehet menni,engem a Karolina úti Orthopéd klinikán műtöttek,tehát az tudd meg ahol téged műtenek onnan hova van lehetőséged menni.
1053. Huncut63 (válaszként erre: 1050. - Aranynagyi)
2016. febr. 1. 11:12
Amikor engem műtöttek a szobából ketten is mentek Visegrádra. A műtőorvos szervezte meg. Az egyikükkel leveleztem, pozitív véleménye volt az egészről. Úgyhogy ha pihenni, erősödni, tornázni szeretnél és kibírod az otthonod nélkül 2-3 hétig nosza:-)
1052. tuttuka
2016. febr. 1. 10:50
Az osztály pontos neve: Poszttraumás és Posztoprtatív Mozgásszervi osztály
1051. tuttuka (válaszként erre: 1050. - Aranynagyi)
2016. febr. 1. 10:42

Szia Aranynagyi!

Gyorsan végigolvastam a hsz-idet, mert valamiért az rémlett, hogy győri vagy (talán az Audi-s bejegyzésed tévesztett meg.) De látom pesti vagy. A visegrádi rehabhoz nem tudok hozzászólni, de műtét előtt tőlem is megkérdezték, hova akarok menni rehabra. Szerencsére, ahol operáltak (Péterfy kórház Baleseti Központ) van egy kiváló mozgásszervi rehabilitációs osztály. NEM ELFEKVŐ!

Elsősorban műtétek és baleseti sérültek rehabilitációjával foglalkoznak. Ha van szabad kapacitásuk, a hévizihez hasonló kúrára is fogadnak. Az osztály nagyon rendezett jók a nővérek, a 4 gyógytornász kiváló, a főorvosnő szigorú, de nagyon emberséges. Azt kell mondjam, ott igazán azt éreztem, nem a betegséget, hanem a beteget gyógyítják. A szobák általában 5 ágyasak, fürdővel. Nem szanatórium, de a műtét utáni rehabra szerintem tökéletes. 2 hét az általános idő, mindennap (na vasárnap nem) van torna, kezelés, és a térdmozgató használata. Nekem jó volt. Úgy tudom Bp. területéről bárhonnan adhatnak beutalót. Nálunk a sebészeti osztály főnővére intézte.Ha gondolod nézd meg a neten a kórház honlapján. A műtőorvos vagy a kórházi team tud segíteni.

Nagyon drukkolok Neked!

Jó egészséget kivánok sok szeretettel!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

2016. jan. 31. 19:29
Ez ám a forgalom! Látom többen itt vagytok. De jó Klára, hogy olvaslak, az nem jó, hogy az orvosaid nem tudják mi okozza a gondot. Ha jól értem, most a másik térdedet fogják műteni, akárcsak nekem? Ha ez igaz, akkor tudomásul vetted, hogy ilyen, s belevágsz a másikba is? Bátorság! Köszönöm a derékfájásokra adott jó tanácsokat, valószínűleg egy MR-t fogok csináltatni. Volt már, hogy saját zsebből megcsináltattam (15eFt volt) magánúton a már műtött térdemről, műtét előtt, mert tudni akartam, hogy mi a manóért van ez a nagy fájdalom. János felőled sokat olvastam, mivel visszamenőleg rengeteg hozzászólást végigolvastam, nagyon sajnálom, hogy ennyire sok szenvedést kell elviselned. Örülök, hogy megjelent murva, terminátor, huncut. Valamikor másfél évvel ezelőtt valaki írta, hogy Visegrádon volt rehabilitáción. Utána néztem, a szakorvos, vagy a háziorvos is intézheti, hogy ott rehabilitáljanak bennünket műtét után, s ráadásul ez TB finanszírozott is. Erősen gondolkodom rajta, hogy ki kellene járnom, hogy ott állítsanak helyre, mert ha hazajövök, biztosan nem állom meg, hogy ne álljak neki főzni, mosni, stb. Mit gondoltok? Van nektek erről információtok?
2016. jan. 31. 14:24

Mindenkinek harcos üdvözlet,

nem tudtam megállni, hogy ne írjak, annyira kedvesek vagytok.

Aranynagyi én is hiányoltalak, meg Murvát, Anna50-t és mindenkit - Jánosnak is nagyon örültem, amikor megjelent - Huncut és Macifű velem egyidős műtöttek. Én nem tudtam megállni soha, hogy ne lefetyeljek, soha nem éreztem, hogy valaki piszkálta volna a másikat. Hacsak nagyon nem vagyunk elkeseredve. De türelem! Mindenki irányába és a betegséget elviselendő is.

Az biztos, hogy soha nem lesz a térd a régi, csak az a baj, amikor tudja az ember, baj van, és mind a reuma dokinőm, mint a műtőorvosom, mind a neurológus egyformán szószerint ugyanazt mondja: nem tudom megmondani, mi okozza a problémáját! Szóval akkor elmegy az a bizonyos...

Igen készülök nagyon, írom a feladatokat a férjemnek (mint tavaly), rakom rendbe a lakást stb. a Társasház ügyeit is intézem (rossz ez a februári dátum, a januári jobb volt tavaly.)

Az én derekam is fáj, gerincsérv jelei, az interneten beíratkoztam valahová (?), állandóan küldik a gerinctorna leírásokat ingyenesen, csak most nincs rá időm, mivel ezt a személyre szabottat csinálom, néha biciklizem, csak a műtetlen mindig leállít.... Nagyon ritkán kattog az enyém is.Lépcsőzni lefelé csak egyenként tudok és fogódzkodva.

Legjobban az utazás hiánya miatt vagyok oda. Én már nem tudtam eljutni Londonba. De Benelux-ba és Caprira még 2012-13-ba igen, 2014 tavaszán jártam Ausztria körúton, azután kezdődött a herce-hurca, 2015 jan.a műtét,most 2016. febr 12-én befekszem és 15-én műtenek. Most szerdán megyek az altatókhoz, egy hiba van, a vizelet tenyészetben bacikat találtak, ez nem tudom mi bajt okozhat, tavaly ilyen nem volt, csak sima labort kértek... A Dalacin kúrán is átestem Karácsony előtt, szóval majd szét megyek az idegességtől (Kémény és gáz bajaink is vannak, szörnyű CO eredményt produkáltunk (de túléltük), lezárták a fürdőt, most talán kedden lesz villany a gáz helyett a fürdőben - eddig ez a buli 100 e Ft-ba került és most jön a villanyra átállás. Szóval az ág is húz....)

Lelkesen olvaslak benneteket, mivel mindennap ki kell nyitnom a gépet, akkora a forgalmam, de írni lehet, hogy már csak a műtét után két héttel tudok (szörnyű az ülés egy darabig a gép előtt, hiszen tudjátok - tavaly 160 e-mail jött egy hét alatt) HIÁBA, A NAGYSÁG ÁTKA....

Aranynagyi gondolok rád....

Bocsi, megint hosszú vagyok...

János, mindig az eszemben vagy....

1048. murva (válaszként erre: 1036. - Tuttuka)
2016. jan. 31. 10:25
Kedves Klára nagyon kedves vagy,hogy gondolsz rám 9-én megyek a dokihoz,igen jelentkezem,hogy mit mondott a műtét ügyben.Nagyon szerencsésnek érzem magam,mert nekem sem nagy sem kis fájdalmaim nincsenek,tökéletesen működik a protim,mindenkinek ilyet kivánok.A másik térdem is elég jól bírja az sem fáj csak ha sokat megyek és a lépcsőzést nagyon nem díjazza.
1047. Huncut63 (válaszként erre: 1046. - Ibolyka43)
2016. jan. 31. 09:59
Nekem először MR, aztán artroszkópia, majd injekció.
1046. ibolyka43
2016. jan. 31. 08:58

s

Szeretnék kérdezni

aki kapott a térdébe feltöltö injekciót,elöször kellett neki készitetni M R-t és azután jött az injekió,vagy anélkül jöhet az injekció.?

1045. Huncut63 (válaszként erre: 1041. - Aranynagyi)
2016. jan. 31. 08:30
Én is a derékfájósok táborát erősítem, a térdműtétem után minden felerősödött. A sérvet sajnos a röntgen nem fogja kimutatni, jön majd az általános szöveg, meszesedés és kopás, ha el tudod intézni vagy meg tudod fizetni az MR lenne jó. Nekem még "csak" protrusiom ( kitüremkedés) van, torna és torna, egyéb nem segít. De lassan megkérdőjelezem, hogy fogok a földre feküdni és felállni ezekkel a térdekkel:-(
1044. terminátor3 (válaszként erre: 1041. - Aranynagyi)
2016. jan. 30. 23:08
Szia aranynagyi.Nekem éppen az operáló ortopéd orvos javasolta a röntgent a derekamról és úgy indultam tovább az ideggyógyászhoz. Szóval kérjél csak a háziorvostól egy röntgenre beutalót.
1043. janos53
2016. jan. 30. 14:34
Bocs nem 10,-én hanem 12,-én megy .
1042. janos53 (válaszként erre: 1041. - Aranynagyi)
2016. jan. 30. 14:31
Szia aranynagyi! Kántor Klára 26,-án volt fent és irta hogy február 10,-ém megy mütétre . Lehet hogy szegény készúl a mütétre és eggy kicsit pihen .János53-vagyok 2009 -töl 2015-ig 7-mütéten estem átt a jobb térdemmel ezt a fálydalommal kell az életem le élni.
2016. jan. 30. 12:50
Isszonyú jók vagytok! terminátor Te egy hős vagy! Én meg éppen beijedtem, mert nekem is évek óta fáj a derekam. Azt mondta a doktor, hogy a térdeim miatt. De soha senki nem javasolta, hogy nézzük talán meg, hátha valami sérv akart ott keletkezni. Na, ezután majd erre is rákérdezek. Kántor Klára mit csinálsz, hogy nem látunk a csapatban? Ennyire fáj, hogy már nincs erőd sem bejelentkezni? Izgulok érted!
1040. d5064959a5 (válaszként erre: 1039. - Terminátor3)
2016. jan. 30. 07:01

Terminátor3 Ancsa köszönöm a válaszod, megerősítettél és végleg eldöntöttem utazni fogok,igaz előtte sokat vívódtam az orvosom megerősítésként/mivel a reptéri sípolástól félek és a vele járó hercehurcától/még december elején kiállítatott egy igazolást amit megkaptam tőle ,de nevetve azt is mondta erre úgysem lesz szükségem mert ahol műtöttek a legjobbminőségű prt.alkalmazzák és ezek már nem zavarnak be semilyen különleges biztonsági kütyükkel felszerelt reptereken legyek nyugodt,így mostmár utazom,de még a jövőhéten látni akar,mivel hosszabb idejig leszek külhonba.

Örülök,fogy sikerült a negyedik műtéted és jól vagy, nagyon erős egyéniség vagy nagyon irigyelni való a bátorságod!Minden jót kívánok Neked,fájdalommentes boldog napokat a teljesen új életedhez.Bocs.,hogy kifelejtettelek a régi nevek

felsorolásakor de azt gondoltam már rég túl vagy mindenen.

A kattogás az majd szép lassan elmúlik,de sajnos idő kell hozzá.Nekem is volt, meg is ijedtem de elmúlt,és úgy múlt el ,hogy észre sem vettem.Tudom egy kicsit kellemetlen mert azonnal rosszra gondolunk,hogy jaj valami történt.Ne ijedj meg el fog múlni.

Köszönöm,hogy válaszoltál, még egyszer minden jót és nagyon jó egészséget kívánok!

1039. terminátor3 (válaszként erre: 1035. - D5064959a5)
2016. jan. 29. 23:12

Türelmetlen, ültem már repülőn, igaz akkor még csak 1 csípőprotézisem volt. Nem sípoltam be, én Amerikába repültem, szóval hosszú volt az út. A körzeti orvossal megbeszéltem és írt fel vérhigító bökit, előtte böktem 3 napig, meg a visszafele út előtt is és óránként felálltam és sétáltam a sorok között, a trombózis megelőzése végett.

Semmi baj nem történt

2016. jan. 29. 23:07

Sziasztok !

Jó régen jártam erre. Ma voltam a 3 hónapos kontrollon, ami ugye végül is éppen 4 hónap, de csak így kaptam időpontot. A lábaim nagyon jól működnek, egyetlen kis hibám van, hogy a térdeim kattognak és este roppant kellemetlen. Úgy érzem olyan vagyok, mint egy elhanyagolt Marionett báb, aminek nyikorognak a csavarjai. Az orvos azt mondta, a csípő nem szólhat, mert az szépen elforog, de a térd az más . Meg kell szoknom, ennyi. A lényeg az hogy a röntgenen csak az látszik, hogy stabilan és szépen állnak a protéziseim.

Kicsit furán éreztem magam a látványtól, de hát ez van. Menni nagyon sokat tudok már, és minden nap megkergetem a szobabiciklit,ha nem felejtem el, akkor 3x 10 perc, de van olyan nap hogy csak egyszer vagy kétszer.

Igyekszem reggelenként csinálni a torna gyakorlatokat is. Sajnos a combizmom-ami ezelőtt sem volt nagyon - igencsak gyengék. erősíteni kell.

sajnos fény derült a derékfájdalmaimra van 4 sérvem, ami a fájdalmakat okozza. Meg hasi sérvet is beszereztem, de járni tudok és csak időjárás változáskor érzem a fájdalmat.Az alvásnál vannak még kisebb gondjaim, hogy hogyan pakoljam a lábaimat.

Szóval Mindenkinek azt kívánom, hogy sikerüljön a műtét a felépülés, olyan jól tudjatok közlekedni mint én.

Olvastam ismeretlen neveket is, de így jár az, aki ritkán látogat be a fórumra!!!

Üdv. Ancsa a terminátor :)

1037. tuttuka (válaszként erre: 1036. - Tuttuka)
2016. jan. 29. 14:43

Bocsánat, ha valakit kihagytam!

Üdvözlettel:

Tuttuka Klári

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook