Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1126. Huncut63 (válaszként erre: 1124. - Esli)
2016. febr. 22. 16:06
Az volt, nem is tudok elmenni holnap a másodikra, de inkább kibírnám egy pár alkalommal ha segít, mint az artroszkópia:-(
2016. febr. 22. 14:46
Szívesen írnám, hogy jól vagyok, s "egyre jobban" ahogy dr.Domján László tanítja az agykontrollban. De nem igaz. Ez a műtött láb állandóan fáj, hol erősebben, hol csak tompán, de nincs fájdalom mentes időszaka. Nekem is van olyan, a térd belső részén, hogy egyik pillanatról a másikra, mintha hirtelen egy kést szórna bele valaki. Akkor elkezdem masszírozni, és lassan alábbhagy. Jelenleg jegelem is a sípcsontot, az egész térdet, alul és felül is. Holnap, azaz kedden megyek vissza varratszedésre. Már összeírtam néhány kérdést a dr.részére. De,tudok járni mankó nélkül, igaz nagyon lassan, de megy. Miket írtok! Lökéshullám, na még csak az kéne, hogy mint egy légkalapács odasózzon. A szánkóprotiról olvastam, de ha azt kéred, kezdődik az egész műtétsorozat előlről. Jó, hogy a gyógyszerekről is írunk, én biztos nem próbálom ki ezek után a tramadolt sem. Huncut, én megkérdezem a dokit ír-e fel is gyomorvédőt. A két évvel ezelőtti jegyzeteim alapján látom, hogy jó sokáig szedtem a flectort. Ma vetetek magamnak flexagélt,az is gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító. Ha már nem lesznek varrataim, végig masszírozhatom az egész lábam. Balkézzel persze, mert a jobbot még mindig kíméletesen használom. Kláránk még nem jelentkezett, reméljük jól van, s hamarosan itt lesz ő is. Mindenkinek jobbulást, legalább a Nap kisütött. Ja és kaptam egy csomó jelet, köszönöm, majd én is gyakorlom ezek küldését.
1124. Esli (válaszként erre: 1121. - Huncut63)
2016. febr. 21. 17:12
Hú akkor fájdalmas lehet.
1123. Huncut63 (válaszként erre: 1122. - Terminátor3)
2016. febr. 21. 17:02
Szia! Úgy állapították meg, hogy visszamentem a műtő orvosomhoz újfent, panaszkodtam, hogy van egy állandó enyhe fájdalmam, feszülésérzetem, és néha késszúrásszerűen belenyilall a belső oldalába. Mivel az MR-n semmi nem látszik odavetette, hogy ha akarom berak egy szánkóprotézist. Na elgurult a gyógyszerem! Ez normális hozzáállás? Elmentem egy másik orvoshoz szakvéleményért, nagyon alaposan megvizsgált,még soha nem tornáztatott meg így ortopéd sebész, és ő mondta a lent leírt diagnózist. Megvallom hiszek neki, logikus is amit mond, egy nemzetközileg elismert professzor, azt hiszem sok ilyet látott már. Kiváncsi voltam valaki kapott-e már ilyen kezelést,használt-e, mert ha nem segít marad az artroszkópia:-(((
2016. febr. 21. 16:41

sziasztok, azt vettem észre, hogy mindenkinek magának kell kikísérleteznie, hogy mi a legjobb a lábának, melyik mozgás csillapítja a fájdalmat, hogyan helyezkedjünk el elalvásnál. Szerintem nálam is van valami kis letapadás, de arra is nekem kell rájönnöm, hogy hogyan szüntethetném meg ezt fájdalmat, mert van, hogy nem is tudom magam alá húzni a lábamat. Ilyenkor bekenem egy kis flexagéllel és elkezdem a mozgatását, mert az orvosnak hiába szólsz, őt csak az érdekli, hogy ő jó munkát végzett, a protézis rendben van. Majd próbálok beszélni a gyógytornásszal aki járt hozzám, hátha tud valami jó gyakorlatot.

A tramadolt egyszer szedtem be, no két napig azt sem tudtam hogy hol vagyok, ki vagyok, soha többet!!!!!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a reumatológus véleménye is kell a rehabilitációhoz, vagy csak elég, ha a doki írja meg az ambuláns lapon?

Mindenkinek jobbulást, szebb napot, remélem Klára már lábadozik és ezzel a térdével nem lesz annyi gondja, szívből kívánom.

Huncut 63, azt hogyan állapították meg neked, hogy belül hegesedés van a térdedben? Üdv Ancsa

1121. Huncut63 (válaszként erre: 1120. - Esli)
2016. febr. 21. 16:40
Én 1 éves mozaikplasztikás vagyok. Nos ez a lökéshullám leginkább egy légkalapácshoz hasonlít, nem egy szelid 10 perces kezelés. A hegesedést próbálja fellazítani.
1120. Esli (válaszként erre: 1119. - Huncut63)
2016. febr. 21. 16:25

Sziasztok, lökéshullám terápia hasonló lehet mint vannak ezek az Omron készülékek manuálisan lökéshullámokat bocsátanak , hátha segít..Huncut neked mennyi idős a térded?Aranynagyi Te hogy vagy?

van valami más érzésed új technikát illetően.János Neked is minden jót kívánok!

Nekem most a nyakam bekrepált, kedden kezdik a kezelés.Mi lehet Klárával?remélem minden rendben van..Üdvözlök Mindenkit!!

Elzbieta

1119. Huncut63
2016. febr. 21. 13:43
Volt valaki közületek lökéshullám terápián? Kiderült azért feszül a térdem, mert belül hegesedés van. Attól nem mozog megfelelően a térdkalácsom, amitől pedig jönnek a belenyilallások.
1118. Huncut63 (válaszként erre: 1116. - Aranynagyi)
2016. febr. 21. 13:42
A gyomorvédő az tulajdonképpen savcsökkentő, protonpumpa gátlót ( PPI) írnak fel annak, aki huzamosabb ideig szed nemszteroid gyulladáscsökkentőt.
1117. Huncut63 (válaszként erre: 1114. - Janos53)
2016. febr. 21. 13:39
Ez így van, opioid tartalmú. Kizárólag alkalmanként szedem, a derekamra hat. És műtét után közvetlenül kaptam infúzióba.
2016. febr. 21. 13:19
Köszönöm a jó tanácsokat, de mi az a gyomorvédő? Természetesen én is tartok attól, hogy a flector is egy idő után ártani fog. Elővettem a két évvel ezelőtti jegyzeteimet, hogy lássam, miként gyógyultam akkor. Akkor is szedtem a flectort, volt, hogy napi hármat is. Mára virradóra alig aludtam, éjjel is annyira fájt a térdem. Ez sem ismeretlen, több héten át tartott az éjszakai térdfájás is. Naponta többször felkelek, kicsit jövök-megyek, kicsit üldögélek, de többször fekszem és keresek olyan poziciót, ami alviselhető. Vajon Kláránkat nem engedték még haza? Rá is sokat gondolok.
1115. janos53 (válaszként erre: 1113. - Terminátor3)
2016. febr. 21. 11:12
Így van van akinek xilox válik be, vanakinek a Flector.Nem vagyunk egyformák.
1114. janos53 (válaszként erre: 1112. - Huncut63)
2016. febr. 21. 11:11
ATramadol meg kábító hatású fájdalom csillapító, könnyen hozzá lehet szokni.Egy hónapig szedtem de leálltam vele, mert nálam érzékelhetően személyiség változást okozott.Minden idegeített, szinte robbantam tőle.ha nem vettem be semmi nem volt így leálltam vele.
2016. febr. 21. 10:14
Aztán este eszembe jutott, hogy az Apranaxra én és allergiás vagyok, olyan nagy vörös hólyagok jelentek meg az arcomon, azt hittem megőrülök a viszketéstől, és elolvastam az összetevőit, abban is van naproxin,tehát olyan fájdalomcsillapítók nem jók nekem.Minden ember más, mindegyikünknke más válik be.
1112. Huncut63
2016. febr. 21. 08:14
Mind az Apranax, mind a Flector nemszteroid gyulladáscsökkentő, mindenki szedjen mellé gyomorvédőt. Nálam a Tramadol hatása olyan, hogy 50 mg napi egyszer rendben van, 100 mg-tól hányok. Térdfájdalomra Seractilt kaptam, segít.
2016. febr. 20. 23:14

Sziasztok!

Aranynagyi, nálam a flector por a nyerő, csak azt szedtem, ha fájt, vagy ha most is fáj, főleg időjárás változásnál.

Ma eszembe jutottál, mert találkoztam két nordic valkingos hölggyel . Mondtam is a páromnak, hogy nemsokára én is ki fogom próbálni.

A fájdalomra visszatérve, azt vettem észre, hogy nekem a legrosszabb az,ha sokat állok. Ma is rettenetesen fájt tőle hátul a térdemnél és alig tudok ilyenkor elindulni, még jó hogy a szobabicó van, ilyenkor felpattanok arra és igyekszem gyorsan bejáratni a térdem.Szedek gyomorvédőt, így a flector por engem nem készít ki, remélem.Most megyek olvasni :) sziasztok

1110. janos53 (válaszként erre: 1108. - Aranynagyi)
2016. febr. 20. 15:51
Azt mondják hogy ha valaki torna közben könnyezik ,akkor könnyben jön ki a fálydalom . Az apranax ha a korházbon jó volt akkor azt szeheted nyugodtan .Apranax duoban más adalékanyagok vannak lehet hogy valamelyikre alergiás vagy .
1109. janos53 (válaszként erre: 1107. - Aranynagyi)
2016. febr. 20. 15:39
Szia aranynagyi ! Én az elsö pillanattol kezdve az apranaxot szeden de azt amit a korházban adtak ,és semmi bojom töle . És még mindig hsználom . Nekem is felakarta irni a házi orvos de mem kértem az apranax duot . Nagyon vigyázz a flektorra mert kikésziti a gyomrodat . Nagyon sajnállak hogy ilyen rosszulvoltál'tejet kelett volna innod mert az segitett volna semlegesiteni a gyogyszert .És hogy érzed magad? Nem mentél reabilitácsiora? Nagyon vigyázz magadra minnél elöbbi gyogyulást és fálydalom mentes napokat .
2016. febr. 20. 15:22
János, rengeteget gondolok Rád, amikor tornázom, és nagyon fáj, és jön ki ismét a könnyem a fájdalomtól, akkor tőled merítek erőt.
2016. febr. 20. 15:21
Szervusztok, pár nem óta nem írtam, pedig kíváncsi vagyok ki hogy van, Klárát vajon mikor engedik haza a kórházból? Vajon hogy van most? Egészen biztosan itt fáj, ott fáj, nagyon fáj. Képzeljétek, a kórházban kaptam egy fél levél apranaxot, (fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő) nekem jó volt ott. Felírattam a háziorvossal, s tegnap volt az első nap, hogy egyet be is vettem. Bár ne tettem volna!!! Olyan rosszul lettem, mint talán még soha. Hányinger, émelygés, szédülés, feketén elsötétül a világ, nem tudok járni, mindjárt felborulok. S ez tartott reggel 10 órától este 8 óráig, addigra már megittam több liter teát, vizet, hogy mosódjon ki belőlem, könyörögtem a májamnak és a vesémnek,hogy dolgozzanak gyorsan. Sajnos csak később olvastam el a betegtájékoztatót és szembesültem azzal, hogy amit nekem az orvos felírt, az dupla erős szer, mint amit a kórházban adtak, s valóban ezeket a tüneteket produkálja. Na én soha többet nem veszek be ebből. Visszatérek a jól bevált flector poromhoz. Nektek volt hasonló tapasztalatotok valamelyik fájdalomcsillapítóval?
1106. janos53
2016. febr. 17. 18:29

[link]


aranynagyi, terminátor3 ez a naplóm.

2016. febr. 16. 19:07

Sziasztok! én is sokat tornáztattam a térdem, míg nem jött a gyógytornász, igaz, csak a hajlítgatást gyakorolhattam, a botlásom miatt, mert csak ezt engedélyezte a doki. A gyógytornász meg nem is tudott sokat foglalkozni velem, mivel november 10re szólt a beutalóm. Hévízen már az első nap simán megvolt a gépi segítséggel a 120 fok, a következő héten már nem is vehettem igénybe, mivel nagyon könnyen ment. már nincs kedvem átnevezni magam terminátor 4-re, de majd még meggondolom. Ez az esős idő sajna nagyon nem tesz jót az operált lábaimnak.

meséltem a páromnak, hogy mi volt a legfurcsább az egyik sétám során, képzeljétek el, nem bicegőkkel, mankós botos emberekkel találkoztam,hanem egy futó csajszival. Még meg is fordultam utána.

Itt is van, Sárváron egy gyógyfürdő, oda is titokzatos módon lehet bejutni, pedig az elég közel van hozzánk, majd megpróbálok utánaszaglászni

Aranynagyi, Te is frissen műtöttnek számítasz víz szempontjából még.

Remélem Klára napról napra jobban leszel :)

János, szeretném én is elolvasni a történetedet, légyszíves írjad meg privátban, hogy hol találhatom. Üdv Mindenkinek : Ancsa azaz terminátor 3, azaz már 4

1104. benguzde (válaszként erre: 1102. - Aranynagyi)
2016. febr. 16. 17:32

Hévíz!!!!



NAGYON Ajánlom!


Bende Éva

1103. janos53 (válaszként erre: 1102. - Aranynagyi)
2016. febr. 16. 16:58
Szia aranynagyi.Írtam privit.
2016. febr. 16. 16:01
Nicsak, terminátor3, sokat gondoltam Rád, már magamat is kezdem lassan így hívni, csak a végén 2-es van. Még jó, hogy nincs több lábam. Ma egész nap Klárára gondoltam - ráérek, a tornán és a nyögésen kívűl nincs más dolgom - nagyon rossz lehet neki. Az első három nap, mind a bal, mind a mostani jobb térdemnél majdnem elviselhetetlen volt. Annyira fájt az egész lábam, hogy leginkább csak átaludni szerettem volna az egészet. A fájdalomcsillapítók meg a gyomromat kínozták, enni szinte nem is tudtam, max.inni ittam. Ami ezeket a rehab intézményeket illeti, annyi titokzatosság veszi körül, mint valami krimiben. A mostani műtött társaim egyike - csípő protis - egyenesen Budakeszi szaniba megy. De nem tudta elmondani, hogyan jutott oda. Úgy gondolom, némi protekcióval, ezért nem beszélt róla. Az én háziorvosom !! fogalma sincs arról, hogy ez hogy működik. Viszont 5-6 hét múlvára tudott gyógytornászt mozgósítani. Ismét elővettem a két évvel ezelőtti CD-met, s én magam tornázom, naponta kétszer. De én is olyan rehabra szeretnék menni, ahol hozzáértők tornáztatják a térdet, s mivel vízben sokkal könnyebben mozgunk, az lenne a jó, ha erre is lenne lehetőség. Még megpróbálok futni egy kört az ügy érdekében. János, írtad, hogy valahol olvasható a Te eseted privátban, kérlek írd meg, hogyan tudom elolvasni. Ja, és ez a pocsék szürke idő egyáltalán nem járul hozzá a boldogsághormonjaim termelődéséhez, csak a depi hormonok termelődnek.
2016. febr. 15. 17:30

Nagyon drukkolok Neked Klára, gondolom minden rendben zajlott, sokan szorítottunk Érted. Most olvastam, hogy érdeklődtél Hévíz után. Én közvetlenül a műtét után mentem oda a kórház által kiállított zárójelentéssel, amin szerepelt,hogy jogosult vagyok a Rehabra. Aztán el is ment ott hamar az örömöm, mert semmilyen vizes kezelést nem ajánlottak, mivel frissen műtött voltam. A mindennapi gyógytorna az nagyon jó volt, minden másnap volt masszázs és a második héten könyörögtem a nyakamra és vállamra az ultrahangért. Ennyi volt az egész :( Szerettem volna iszappakolást a fájó derekamra vállamra, vagy vízi tornát, hát ebből semmi sem lett. A legborzasztóbb az volt a számomra, hogy a mellékhelység egy lepedővel volt csak elszeparálva :(

Ennyi dióhéjban

Szóval drukk a frissen műtötteknek.

1100. janos53
2016. febr. 15. 10:37
Szia Kántor Klára!! Remélem hogy tull vagy már a mütéten ,nagyon drukkolok neked hogy minden rendben legyen .Nagyon sokat gondolok rád hogy több eröd legyen a gyogyulásra . Baráti ölelés János .Irj ha tudsz , nagyon várom hogy hogy vagy!!!!
1099. murva (válaszként erre: 1090. - Kántor Klára)
2016. febr. 14. 17:24
Klára szorítok neked holnapra!Minden jó lesz ,szerencsésen túl leszel rajta és utána kitartás és hajrá a futásig!
1098. murva (válaszként erre: 1095. - Aranynagyi)
2016. febr. 14. 17:22
Aranynagyi örülök,hogy túl vagy a műtéten és minden szuper,kitartó tornázást,erősödést.Vigyázz magadra!
1097. janos53 (válaszként erre: 1095. - Aranynagyi)
2016. febr. 14. 14:39
Szia aranynagyi!! Nagyon megörültem mikor olvastam az irásodat hogy megmütöttek .Még elötte irtad hogy lehet hogy a kezed miatt elhalasztjá . Örülök hogy már az újj teknikát használták nálad,és hogy ilyen hamar lábra állitottak. Kivánok neked minnél elöbbi gyogyulást ,nagyon nagy kitartást . Legyen sok eröd és minélelöbb gyogyulj meg . Üdv János .
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook