Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
1186. Kántor Klára (válaszként erre: 1133. - Zolika1985)
2016. márc. 5. 13:22

Szia te fiatal "gyerek", hozzánk képest,

itt nem lehet kórházat ajánlani sem doktort, esetleg privátin. Mint mondanak a többiek nem tudom, még csak nálad járok, a műtétem miatt elmaradtam az olvasásban, kicsit rendetlenül válaszokok.

A TB biztos fizeti a térdprotézist!!!!!

1185. Kántor Klára (válaszként erre: 1131. - Zsuzska1951)
2016. márc. 5. 13:19

Kedves Zsuzska,

régi motoros vagyok itt, megértelek, én is csak 70 évesen elmúlva egy kicsit jobban akartam menni, de a bal térddel nem nagyon sikerült. Igaz, van annyi erő benne, hogy 13 hónap múlva kibírja a jobb térd műtétet. A jobb csípőm is odavan. Hát.... mit mondjak, áldozni én is áldoztam eleget. Egy bottal én is elvoltam, főleg, ha le tudtam ülni többször. Van ismerősöm, aki 75 évesen istenien megy.... van olyan 86 éves házbelim, akinek most műtötték a másik tédét is, és sokkal jobban van, mint én...

De nyugi, nem biztos, hogy te nem javulsz meg....

1184. Kántor Klára (válaszként erre: 1130. - Aranynagyi)
2016. márc. 5. 13:13

Nagyi,


higyj nekem és a dokimnak (ebben igaza van), jó gyógytornász kell és nem rehab, az mindig kétséges, nekem nem is ajánlotta.

Az én tornászom jó és a Rendelőintézetben, a reuma dokinő, Tb-s, saját személyre szabott térdest ajánlott, akivel jól haladtam, a mozgásom jobb lett (a régi tavaly bal térdemről van szó)

igaz az ismeretlen eredetű fájdalom és a ruhák nem tűrése megmaradt. De a hajlításom remekül haladt 9 hónaposan....

1183. Kántor Klára (válaszként erre: 1127. - Huncut63)
2016. márc. 5. 13:08

Már nem bírom összeszedni a dolgokat.

Végül is i volt a fájdalmad oka? A hegesedés,

Légy szi írd már meg röviden.

Még ha te mozaikos vagy is, mi meg nem.

1182. Kántor Klára (válaszként erre: 1125. - Aranynagyi)
2016. márc. 5. 13:06

Sziasztok,

lassan haladok az olvasásban, így össze-vissza irkálok.

A jobb frissen műtöttem nagyon lassan halad (műtét 1-én), mint a tiéd. A hirtelen beleszúrás nálam sokszor van, de a dokim még tavaly mondta, nyugi, még tart egy darabig, így most is tűröm, csak hangosan jajgatok a hirten fájdalomtól.

Tramadol elfelejtve, amikor elhagytam már reszketett a kezem, nem aludtam napokat utána úgy hiányzott, a fájdalom pedig elviselhető volt, nem is tudom mi a fenének szedtem be. A háziorvos csodálkozott. Most néha bekapok egy Xanaxot, ha

nem alszom...

Nekem most sem volt varratom - igaz a doki azt mondta, ha hiányolom, varr ő nekem utólag olyan szépet, amilyet csak akarok és azonnal kezdi is....

A Flector extrát én nem tűrtem...

Megyek tovább...

1181. Kántor Klára (válaszként erre: 1123. - Huncut63)
2016. márc. 5. 12:58

Szia,


maszek orvos volt? Nm adnád meg az elérhetőséget? Nekem is kellene valamit csinálnom az első tédemmel, mert baj lesz, a műtő dokim egyenlőre passzívan áll a dolgokhoz, most csak amásikkal foglalkozik.

1180. tuttuka (válaszként erre: 1175. - Kántor Klára)
2016. márc. 3. 20:58
A 75-ös voltaren "magyar hangja" Diclac névre hallgat. Ugyanaz a hatóanyag, azonos a mg és csak fele az ár. Ezer forint körül van egy doboz, de 50 szem van benne. Nekem nyáron írtak fel egyet, most járok a végén. Van patika ahol kiadják a voltaren receptre is,, de nekik az kisebb üzlet. Egy próbát megér!
1179. terminátor3 (válaszként erre: 1173. - Kántor Klára)
2016. márc. 2. 19:45
Szia Klára ! Hévízen a szobák 2 ágyasak és benn van a zuhanyozó és a WC is. Egyetlen kellemetlenség van csak, hogy ez egy lepedővel van eltakarva, hogy könnyebben közlekedhessünk. Nekem nagyon jó volt, csodás gyógytornászok dolgoznak ott. Szóval egészen biztosan, hogy nem fogsz hazajönni!!!! Annyit segítségül, hogy ne a Bogdán Andráshoz menj :) Nem azért mert rossz orvos, hanem mert nagyon "kimerítő" :D :D
2016. márc. 2. 14:28
Nagyon örülök Klára, hogy beszámoltál magadról. Nagyon érdekes, ezek szerint ahány kórház, annyi protokoll?? Ime, mint írtam, még 24 óra sem telt el a műtét után és talpra kellett állni járókerettel és menni. Egy egész napig lehetett használni, a második naptól csak mankóval. Nekem ugye ráadásul csak egy mankóval, a jobb könyököm miatt. Valóban az első három nap a legrosszabb, utána már csak folyamatosan rossz és fájdalmas. Ma van éppen három hete, hogy műtöttek. Az kétségtelen, hogy jól megyek mankó nélkül is, de persze fáj a térdem. Éjszaka minden megfordulásnál felébredek, helyegetek egy kispárnát a térdeim közé. Az előbb feldobott a net egy gyógytornász tanácsait térdprotéziseseknek. Tényleg azt írja, hogy 6 hétig két mankó, műtött lábat nem terheljük, s végtelenül egyszerű gyakorlatokat javasol. Nos én a már előzőekben írt CD-m alapján tornázom, s bizony terhelem is rendesen. Ma elmentem a férjemmel a madaras tescoba, igaz, hogy a bevásárló kocsira támaszkodtam, de egyszer sem kellett leülnöm az ott kitett padok egyikére sem. Aztán persze itthon be egy flector (jaj szegény vesém) és lefeküdtem. Mekkora szerencsénk van, hogy mára kisütött a Nap, már a világot is más színben látom.
1177. murva (válaszként erre: 1176. - Kántor Klára)
2016. márc. 2. 13:51
Klára örülök,hogy szerencsésen túl vagy műtéten és szépen gyógyulsz,tornázol,meglátod minden rendben lesz és megszabadulsz a fájdalomtól,vigyázz magadra!
2016. márc. 2. 12:59
Majd jövök tovább....
1175. Kántor Klára (válaszként erre: 1107. - Aranynagyi)
2016. márc. 2. 12:54

Nagyi kedves,

én a kórházban Voltaren75-t kaptam, az jó volt, a doki Tramadolt írt otthonra, az viszont elvonási tüneteket okozott, amikor abbahagytam.

Szóval maradok a Voltaren 75-nél, ha nagyon kell.

1174. Kántor Klára (válaszként erre: 1102. - Aranynagyi)
2016. márc. 2. 12:47

Az első 3 nap valószínűtlenül rossz volt, de túléltük.

Első alkalommal Voltaren 75-t kaptam, most Tramadol 50 mg-t, viszont, ahogy csökkenteni kezdtem az adagot, elvonási tüneteim lettek, elkezdtem reszketni stb.

Rögtön abba is hagytam, a gyógyt. szerint sem a legjobb gyógyszer, néha egy Voltaren 75 és kész, nekem tavaly is elég volt egy évre 20 szem!!!!!!!

Rehabról lebeszélt!!!!!!! a doki, elég, ha ellátnak otthon és jön a gyógytornász. A Máv Hévíz viszont jó lesz - mondta.

1173. Kántor Klára (válaszként erre: 1101. - Terminátor3)
2016. márc. 2. 12:34

Szia terminator,! !!!!


Hévizet kaptam év végére, de ha ezt a második térdemet is benyújtom igényre, akkor előbbre vesznek, mondta a főorvos asszony. Én kértem 2 ágyas szobát, mivel a Máv intézetnél lehet, nem akarok a folyosó végére WC-re járni, de nálunk állítólag nem is kell....

Nem tudom, milyen lesz, de legfeljebb előbb haza jövök....

1172. Kántor Klára (válaszként erre: 1100. - Janos53)
2016. márc. 2. 12:29

Szia János,


15-én fél 11 -kor túl is voltam, köszi mindenkinek a drukkolást. Maga a műtét könnyebbenk tűnt, nem is kérdezték akarok-e bódulni, bódultam, hál Istennek semmire nem emlékszem, az első éjszaka is könyebbnek tűnt.

Viszont ott a végén beleállt egy fájdalom a seb belső oldalán, ami azóta is tart, szörnyű, alig tudom elkerülni, a tornász szerint, (5 nap múlva már itt is volt háznál a tavalyi), előbb-utóbb kitornászom és jobb lesz. Szépen haladok szerinte, szerintem szörnyen fáj egy pont, amikor ordítok valósággal, próbáljuk kilazítani....

Szóval, mint tavaly, csak most máshol, de végül is 8 hónapra sikerült a 110-120 fok a másiknál.

1171. Kántor Klára (válaszként erre: 1095. - Aranynagyi)
2016. márc. 2. 12:21

Aranynagyi, örülök, hogy túl vagy a karod ellenére...

Nálunk cementeznek, mivel a doki szerint: "mi biztosra megyünk..."

A műtét utáni napon jön a gyógytornász és mozgat, utána való napon fel is kell állni és WC-re menni. Na én hiába mondtam, hogy nekem még egy napot várnom kell, különben rosszul leszek...

Na így is lett.... Így hétfőn műtöttek, csütörtökön kimentem és nem tenyereltek a térdemre, de így is jajgattam. Műtött lábon nincs súly, csak a mankóval való továbblépéskor egy kicsit.... Terhelni, csak hat hét után lehet, amikor jön az egy mankó. Persze vannak kivételek, de eddig nálunk nincs erőltetés....

1170. Kántor Klára (válaszként erre: 1093. - Viaszvirág)
2016. márc. 2. 12:14

Sorban válaszolok,

ha hétfőn műtenek, akkor pénteken be kell feküdnünk, hogy vas. este elkezdjék az akármit...

Tehát majd 3 nap unalom és félelem.....

Most kisírtam, hogy hétfőn fél hétre menjek be és 3/4 8-kor már toltak is a vágóhídra... A nővérek dühöngtek, hogy persze a főorvos betege....

1169. tuttuka (válaszként erre: 1168. - Esli)
2016. febr. 29. 16:56
Vizeletben a kreatinin és az albumin szintet nézik, a fehérje jelenléte is veszélyes mert gyulladásra utal amire antibiotikum kell. A vérben szintén az albumin és egy GFR nevű valami, ami a vese szöveteinek működéséről informál
1168. Esli (válaszként erre: 1167. - Tuttuka)
2016. febr. 29. 16:18
Szia Klára, negyedévente laborvizsgálat az amikor leadjuk úgy simán a vizeletet?Ha baj van akkor melyik érték a rossz, mire kell figyelni?Köszönöm.
1167. tuttuka (válaszként erre: 1166. - Huncut63)
2016. febr. 29. 15:14
Hát elsősorban sok folyadék fogyasztásával. Mi családilag érintettek vagyunk veseileg sajnos, elég sok mindennek kellett utánajárnunk, mindkét lányunk gyerekkorában kinlódott vele. Nem kaptak sem fájdalomcsillapítót, sem túlzásba vitt antibiotikumot, mégis. Kinőtték szerencsére. A nefrológusok (vesékkel foglalkozó belgyógyászok) rágták a szánkba, hogy inni kell, vizet, gyenge teát, felnőttek gyógyteát (mezei zsurló pl.) akár még sört is. Amúgy pl. A túlzott fehérjefogyasztás is veszélyes lehet, a cukorbetegség is stb. Negyedévente kell laborvizsgálatot csináltatni, abból tünetmentesség esetén is kiderül, ha baj van. De szerintem itt is érvényes, hogy nem vagyunk egyformák, a szervezetünk is másként reagál a "mérgekre". De a folyadékfogyasztás a legolcsóbb méregtelenítő. Szerintem.
1166. Huncut63
2016. febr. 29. 13:33
Biztos vagyok benne, hogy a fájdalomcsillapítók miatt a májat is kell védeni, hisz méregtelenítő szerv. De nem olyan régen tudtam meg, hogy a fájdalomcsillapítók a vesét károsítják jobban és esetleg veseelégtelenséget okoznak. A cikk szerint aki életében 500 darabot már bevett veszélyeztetett kategóriába került. Hát mit mondjak....szerintem alaphangon a négyszeresén túl vagyok:-(((és tulajdonképpen fogalmam sincs a vesénket hogyan regenerálhatjuk, azon kívül, hogy nem veszünk be gyógyszert.
2016. febr. 29. 12:30
nagyon köszönöm a jó tanácsokat. A Silegont ismerem, szedtem is egy időben, de most máriatövis olajat iszom naponta, szintén szegény májam érdekében. Persze ismét esik az eső, természetesen jobban fáj. + még itt van a jobb karom is, ami ugye a műtét előtt eltört. Gipsz nélkül élek, de nem terhelem, max. zuhanyozás. Bár mára kitaláltam, hogy megtanulok bal kézzel vasalni. A vasalni való felgyűlt, én már nagyon unom, hogy örökké vagy ülök, vagy fekszem. Nálunk a rheumatológiára 5-6 hónap az előjegyzés, addigra már jó lenne, ha jól lennék. Természetesen műtét előtt két héttel jeleztem a háziorvosnak, hogy lesz ez a műtétem, és kérjen nekem gyógytornászt. A válasz az volt, hogy akkor szóljak, ha meg is műtöttek. Akkor is szóltunk, arra kaptuk a választ, hogy nincs rá kapacitás. Még szerencse, hogy van a dr.Dósa Gábor féle cd-m, ami az előző műtétnél is sokat segített. Erre tornázom mmost is. Már felültem a szobabiciklire is, elég jól hajtom. Naponta megyek ki az udvarra sétálni, lépcsőzni (van két lépcső fel, két lépcső le a bejáratnál) azon gyakorlok. Nem adom fel, fog ez menni, csak jobban számítottam a háziorvosom segítségére. A műtőorvosom meg állandóan el van ragadtatva a saját munkájának a látványától és az én mozgásomtól. Engem azonban ez nem vígasztal, én tudom amit tudok. Fiam megtalálta neten, hogy milyen ez az új műtéti eljárás, ami nem cementtel rögzít. Nem semmi! Jól megfúrták és összecsavarozták a térdemet. Csak az vígasztal, hogy azt is írták, hogy a műtét után 6 héttel lehet menni sportolni. Na erre kíváncsi leszek. Türelmet és kitartást mindenkinek.
2016. febr. 28. 22:26

Esli, jó, hogy mondtad ezt a Silegon-t, holnap veszek is magamnak, mert fáj a májam, nagyon, habár ehhez a diabéteszem is hozzájárul, mindig azt írják az Uh.-ra hogy diabéteszes zsírmáj

Aranynagyi én meg ma vagyok 5 hónapos.Kérjél a reumatológiára beutalót, aztán elviszed a zárójelentésedet és ott is írhatnak ki Rehabot Neked. Én is Hévízen voltam :)- vagy megvárod a március 30at, nekem ott írt egy ambuláns lapot a műtőorvosom, hogy komplex rehabilitációs gyógyfürdő kezelés javasolt. Hátha tudtam segíteni.

1163. tuttuka (válaszként erre: 1162. - Tuttuka)
2016. febr. 28. 21:14
Ja! Ma vagyok 10 hónapos
1162. tuttuka
2016. febr. 28. 20:50

Sziasztok!

A súlyfürdő remek terápiás eljárás, ami a fájó gerincet tehermentesíti, illetve nyújtja.

De! CSAKIS OLYAN ESETBEN, AMIKOR MÉG A TESTET NEM ÉRTE BALESET VAGY NEM KERÜLT BEÉPÍTÉSRE OLYAN PROTÉZIS AMI MEGVÁLTOZTATHATJA A MOZGÁST, ILLETVE A TEST SÚLYPONTJÁT!

Megelőző hatása van leginkább. Gyakran kaptam régebben, de a csigolyatörésem után szigorúan megtiltották. Hévizen egy generálozáson magyarázták el, hogy miért. Most a térdproti után újra elmondták a kórházban és a rehabon is.

Más! Meleg vízbe hat hónapig nem mehettem. Klára is írta, hogy neki is ezt mondták. Múlt héten Hajduszoboszlón voltunk, a főorvos amikor kiállította a belépőt és a kezelőlapot, lelkemre kötötte, csak 34 fokos víz jöhet szóba az is max. 40 perc, de ebben a vizitorna is benne volt.

Bocs a bőbeszédűségért!

Mindenkinek jobbulást és fájdalom és frontmentes éjszakát kívánok!

Üdvözlettel:

Tuttuka Klári

1161. janos53 (válaszként erre: 1160. - Esli)
2016. febr. 28. 19:47
Esli, én is csodálkoztam de mit tudtam én akkor hogy ezt nem szabad,hiszen a reumáról küldtek súlyfürdőre, és tudták hogy protézisem van.Ez még a legelső protinál volt, 3 kezelésre mentem el, többre nem!
1160. Esli (válaszként erre: 1159. - Janos53)
2016. febr. 28. 17:54
János meglepődtem a súlyfürdőn, mert én szóba sem hoztam,a reumadoktornőm aki már több éve orvosom, figyelmeztetett hogy nekem ez tilos.Aranynagyi most hogy több fájdalomcsillapítót szedned kell, gyógyszertárban lehet venni Silegon méregtelenítő kapszulát szépen rendben hozza a májat, én időnként szoktam magamnak is venni, a műtét utáni gyógytornáról csak annyit , hogy én mindig műtét előtt felhívom őket, bejelentem hogy fekszem be a kórházba/már akkor ott is listán vagyok/ körülbelül tudjuk mikor leszünk már otthon +-,persze a zárójelentésen rajta kell legyen ,hogy a torna jár,ezt azért írtam meg ,hátha másnak ezzel segíthetek.Nem kell feleslegesen több napot-hetet várni gyógytornászra.Na megyek bicajozni:-)
1159. janos53 (válaszként erre: 1158. - Aranynagyi)
2016. febr. 28. 16:04

Persze, hogy fáj ennyi idő után, még nagyon friss.Víz alatti tornát biztos nem ír ki senki, mert még nagyon gyengék a szövetek friss a műtét.Maximum száraz torna ami szóba jöhet legalább még fél évig.

Nekem a reumatológus az első beültetés után kiírt súlyfürdőt, na az tett be neki abba is hagytam mert majd kiszakadt a protim a helyéről!!Többet sosem mentem vizes tornára, mert csak rosszabb lett!

2016. febr. 28. 15:20
Köszönöm János, sikerült rátalálnom. Magamról még annyi, hogy 19. napja volt a műtétem, s bizony fáj a lábam. Fáj, annak ellenére, hogy napi két fájdalomcsillapítót is eszem (reggel egy, este egy) s számolom a napokat, hogy meddig kell még szegény májamnak pluszban dolgozni a gyógyszerek miatt. Reméljük Klára hamarosan bővebb hírt ad magáról. Nekem nagyon hiányzik, hogy nincs hivatalos gyógytornászom, most azon gondolkodom, hogyan utaltathatnám be magam valami gyógyvizes helyre, ahol csak arra kellene koncentrálnom, hogy torna szárazon, torna víz alatt, stb. A háziorvosom egy m..m, a műtőorvosommal meg március 30-án találkozom legközelebb. A végén kénytelen leszek saját költségen elutazni vmi gyógyszállóba.
1157. tuttuka (válaszként erre: 1146. - Kántor Klára)
2016. febr. 28. 10:23

Klára!

Nagyon örülök, hogy már otthon vagy. Sokat- sokat gondoltam(tunk) Rád az elmúlt 2 hétben. Nagy szeretettel kívánok mielőbbi gyógyulást! Várunk itt a fórumon, de ne erőltesd a gép előtt ülést! Inkább torna ezerrel, és 6-8 hét múlva már itt a tavasz, talán a hévizi beutalód is megjön.

Vigyázz magadra és jobbulást!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook