Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1216. viaszvirág (válaszként erre: 1213. - Aranynagyi)
2016. márc. 13. 10:03
Műtét után nekem is volt valami fertőzésem a katétertől. Piros kis négyzet alakú tasakban volt valami por (nem tudom a nevét) amitől órákon belül elmúlt.
1215. Huncut63 (válaszként erre: 1213. - Aranynagyi)
2016. márc. 13. 08:13
Ez a por gondolom a Monural,ne ijedj meg tőle, nem durva, csak hatásos. Ha segít jól jegyezd meg, aki hajlamos a húgyuti fertőzésre, ahogy én is, a bevált dolgokat kérheti a háziorvostól vagy az ügyeleten.
1214. tuttuka (válaszként erre: 1213. - Aranynagyi)
2016. márc. 12. 21:57
Az a fontos, hogy gyógyulj meg mihamarabb!
2016. márc. 12. 18:32
Nos, ma,azaz szombaton sikerült találnom egy magánorvost, aki fogadott is. Coli baktériumom van, (ez volt a másik műtét után is, pedig nekem csak 24 órát volt bent a katéter) A nitrofurantoin jelenleg MO-n nem elérhető, valamelyen gyártási probléma van vele, pedig ez a legjobb szer erre a colira, mivel nagyon sok más orvosságra rezisztens. Most kaptam egy olyan port, amit ma este kell bevennem, és állítólag olyan durva, hogy megöli a coli baktériumokat. Erre kíváncsi leszek. A többi jó tanácsot is köszönöm, ilyen segítő még a valurinál, de nekem ne segített, a vörös áfonya, de nekem az sem segített, mert az én colim egy gonosz dög.
1212. Huncut63 (válaszként erre: 1209. - Kántor Klára)
2016. márc. 11. 16:36
Sajnos igen.
1211. tuttuka (válaszként erre: 1207. - Aranynagyi)
2016. márc. 11. 15:56

Szia Aranynagyi!

Jól mondja Klára, ez kórházi fertőzés lesz. Nekem a cickafark tea illetve ülőfürdő segített (ez persze most elég nehezen kivitelezhető). Van egy Uregyt nevű csepp, recept nélkül is kapható (talán), de a patikában biztos segítenek. Echinácia csepp is jó immunerősítő, a teafaolaj és a grapefuitmag olaj pedig kiváló antibakteriális hatású. Addig is, míg ünnepek után egy alapos vizsgálat után kapsz célzott kezelést. Sok folyadék!!!

Jobbulást kívánok minden "szinten" sok szeretettel!

Tuttuka klári

1210. tuttuka (válaszként erre: 1208. - Kántor Klára)
2016. márc. 11. 15:43

Esli írta a 1071-es hsz-ben a teafaolajat.

Amúgy szinte mindennel egyetértek a korábbi hozzászólásaidban! Sajnos!

Jobbulást!

1209. Kántor Klára (válaszként erre: 1195. - Huncut63)
2016. márc. 11. 15:24
Ez az az orvos, akit privátin elküldtél???
1208. Kántor Klára (válaszként erre: 1207. - Aranynagyi)
2016. márc. 11. 15:19

Érdekes, hogy nálatok nem a műtőorvos foglalkozik a rehabbal. Nálunk igen. Tavaly is most is odajött a 4. napon, hogy ugye jól emlékszik, hogy én nem kérem, ha igen, akkor ajánlanak, keresnek valamit. A műtődoki!!!

A fertőzésről csak annyit, hogy a colit nem a kórházban kaptad? Tudom - mondták a nővérek - hogy az orvosok mindig félnek a katéter miatti gyakori fertőzéstől. De ugye csak a 3. napon lehet kivenni, ha az ember már ki tud menni. Nálam ez mindig a 4. nap.

Nálam sem stimmel valami, ott lent. Itt valaki ajánlott (nem jutok oda, hogy rákérdezzek, főleg ki volt az?) teafaolajat, pl. mindenféle gomba ellen.

Szóval ez nem is érdekes, de nekem a műtét előtt be kellett szerezni a labor vizsgálatok keretében vizelet tenyésztési eredményt is. Nálam enterococcust találtak, kellően megrémítve mindenkit. Végül a műtődoki írt fel nagyon erős antibio-t és újabb vizsgálat nélkül mentem a műtétre. Hogy mi van azóta nem tudom, de egyenlőre nem tudnám elképzelni,hogy én urológushoz vagy bárhová menjek.

Van néhány érdekes élményem, csak még mindig nem tudok magáról a bentfekvésről írni, minden másról lefetyeltem már.

Látom a problémák hasonlóak.

2016. márc. 11. 09:29
Nagyon köszönöm a megértő szavakat, jól esik. Amikor azt írtam, hogy rajta vagyok valami beutalós helyen, arra céloztam, hogy találtam egy fővárosi elérhetőséget, akik a visegrádi rehab hellyes foglalkoznak. Odamegyek hozzájuk márc.21-én, akkorra kaptam tőlük időpontot. A gy.torna a bajoknak csak egyik része. Sajnos - másfél évvel ezelőtt is - kaptam egy húgyúti fertőzést. Akkor azt gondolta a h.orvosom! hogy mivel nagyon köhögök, biztosan megfáztam. Antibiotikum. Nem múlik, vizeletvizsg. Igen, baktériumok vannak benne. DE! és ez megint nagyon bosszantó, nem kérte meg, hogy elemezzék már ki, milyen baktériumok. Hanem felírt v.szert. Amikor már annyira rosszul voltam, hogy fél óránként mentem pisilni, akkkor átmentem sürgősséggi fogadásra az urológushoz. Úgy derült ki, hogy coli baktériumom van, és arra kell a megfelelő szer. Előszedtem az összes akkori leletemet, s tegnap átmentem a dokihoz. Erre ki van írva, hogy ő meg szabadságra ment. Egyenlőre ennyi. Ja, a lábam pedig baromira fáj, fáj amikor tornázom, fáj amikor nem tornázom. Felébredek éjszaka, hogy rettenetesen fáj a térdem. Akkor bekenem vagy flesagillal vagy flectorral, mikor melyik kerül a kezembe. Kezdem a türelmemet elveszíteni. Még a jobb karom sem az igazi, főként a könyökömet fájlalom, habár nem csinálok vele semmi nehezebb munkát. Szép Napot a csapatnak!!
1206. Kántor Klára (válaszként erre: 1205. - Kántor Klára)
2016. márc. 10. 13:32

Ja még annyi ismétlésként: a Mazsihisz biztosít a frissen műtötteknek a nyóckerben, ha a háziorvos elég ügyes - habár ez nem csak ennek a függvénye.

Miért nincs ekkora kerületben pl. TB-s gy.tornász??? Erről nem a háziorvos tehet....

VAGYIS KI TEHET RÓLA? SZERINTETEK?

Igaz, attól még lehet emberi hangon tájékoztatni, az enyém az tette és ha nem sikerül neki, biztos nem őt szidom...... De nem ám....

1205. Kántor Klára (válaszként erre: 1200. - Aranynagyi)
2016. márc. 10. 13:26

Szia Aranynagyi,

csak megerősítem: nálunk a "nyóckerben", mint írtam, nincs TB-s gy.tornász, nincs rá keret (?), másra van persze, festményre, kúriára, stadionra stb. - mindehhez nem kell politizálni, akkor is igaz....Ebben a kerületben is van mindenre, csak arra nem, amire valóban kellene...

Bizony, bizony itt valamit nagyon elrontottnk, hogy ki??? Szálljunk magunkba és lehet, hogy rájövünk. Az a lényeg, hogy ..." a reformok működnek...." (nem én mondom,de nem is hiszem, mindenki azt hisz különben, amit akar).

Az én gy. tornászom 40-45 percet 3000 Ft-ért adott tavaly, amikor pluszt kértem.

Szerintem a jelentkező hiányzik gy.tornász tanulónak, annyi pénzért, amit kapnak, ki kínlódik 20-23 évesen a sok - már bocsi - beteg öregemberrel.

Biztos vagyok benne - pedig nem vagyok kifejezetten pesszimista - hogy pár éven belül, itt pusztul el az ország jó része, - akinek nincs plusz pénze ezekre - orvos, nővér, felszerelt kórház stb. hiányában.

Ennél bizony jobb lett volna a biztosítási rendszer is, de hát a magyar ember is megéri a pénzét...De megám!

Szóval sajnáljuk magunkat, van miért. Akinek valahol a lelkébe tapostam, bocsi.... eez csak egy vélemény részemről....

1204. Huncut63 (válaszként erre: 1203. - Tuttuka)
2016. márc. 9. 16:43
Nem a háziorvos tehet arról, hogy csak ennyi gyógytornászt biztosítanak. Én ugyanígy jártam, a műtét után 2 hónappal jött volna házhoz.Kénytelen voltam én is mélyen zsebbe nyúlni. Mondjuk meglep a 30 percért az 5000.- forint,hozzám ennyiért 1 órára jött. Sokkal felháborítóbbnak találom, hogy a szakrendelőben elhajtanak egy térdprotézises beteget, mondván, hogy nem tud térdepelni. Tényleg? Akkor megáll az élet? Egy szakrendelőben is van egyéni gyógytorna, láttam, külön ágyon csinálták azoknak, akik nem tudnak földre feküdni. Szóval inkább itt van a reklamációnak helye.
1203. tuttuka (válaszként erre: 1200. - Aranynagyi)
2016. márc. 9. 15:44

Murvának nagyon igaza van, és még akkor is, ha sok a beteg egy gyógytornászra, a háziorvos FELELÓSSÉGE megkérdőjelezhetetlen. Te időben jelezted az igényedet, az emberi hang és normális tájékoztatás elvárása abszolút JOGOS!

Ki vagyok akadva ettől az eljárástól!

1202. tuttuka (válaszként erre: 1200. - Aranynagyi)
2016. márc. 9. 15:36
Ez elképesztő!!!! Nem tudnál háziorvost váltani? Hogy történhet ilyesmi Budapesten 2016-ban? Nem találok szavakat!
1201. murva (válaszként erre: 1200. - Aranynagyi)
2016. márc. 9. 14:21
Aranynagyi szerintem nem kellene hagyni,hogy a házi orvosod elhessentsen annyival,hogy nincs rá kapacitás,neki kutya kötelessége szólni a területes gyógytornásznak aki besorol téged,mert OÉP által támogatottan jár,tudom,hogy sok beteg jut egy gyógytornászra,ami azt jelenti,hogy hetek múlva kerül rád a sor,de ne hagyd ha a házidokid nem intézi akkor tudd meg,hogy ki a területeden a gyógytornászés keresd meg te.
2016. márc. 9. 13:12
Gondoltam megírom a gyógytorna témával kapcsolatos legújabb információmat. Mint tudjátok, a háziorvosom nem tudott gy.tornász biztosítani. Ok, megértve. Próbálkoztam v.milyen bentlakásos rehab hellyel, de ez egyenlőre még nem sikerült, bár rajta vagyok az ügyön. Igaz, tornázom itthon, egy professzor által terjesztett gyakorlatsort, de csak jó lenne v.mi kontroll. Elmentem hát nem az műtőorvosomhoz, mert ahhoz nagyon nehéz bejutni, s 30.ára van hozzá időpontom. A szakrendelőben kerestem meg a másik ortopéd orvost, akit igen régóta ismerek. Adott is beutalót a szakrendelő gyógytornászához. Recepción közlik, hogy az első találkozásra április 6-án kerülhet sor, akkor tud fogadni a gyógytornász!!! Megemlítem, hogy 4. hetes műtött vagyok, és még találkoztam a kórházi gy.tornászon kívül másikkal, nem lenne lehetséges előbb fogadnia? Telefonál, gy.tornász rákérdez, milyen műtétje volt a betegnek? Igen, térdprotézis! Erre figyeljetek, a válasza az volt, hogy akkor NEM is foglalkozik velem, mert nem fogok tudni letérdelni!!! Megvallom, ilyet még nem is hallottam, hogy így kidoobjanak, mint macskát ...ni. No hazajöttem, s felhívtam itt a kerületben egy új egészségközpontot, ahol van gyógytorna is. Árak: első konzultáció, felmérés 8000,-Ft Gyógytorna 6000,FT/45 perc DE, ha csak felmérést csinál és otthoni gyakorlatok végzését írja elő nekem, tehát nem kell bejárnom, csak otthon tornázni, akkor ez mindössze 7500,Ft-ba kerül. Ezek után elővettem a 2014-es naptáramat, és megkerestem benne az akkori gyógytornászt, aki házhoz járt, s megkértem ugyan illesszen már be az életébe néhány alkalomra, csak hogy lássuk mit értem el eddig. OK, jövő héten jön 5000,-Ft 30 perc. Itt valami nagyon el lehet rontva, lehetséges, hogy a gyógytornászok utánamentek az orvosoknak külföldre.
1199. tuttuka (válaszként erre: 1174. - Kántor Klára)
2016. márc. 7. 20:55

A Szent András kórházban van olyan lehetőség, hogy házastársak együtt is menjenek, egy szobában, kicsit magasabb a napidíj (amikor én öt éve voltam ott, úgy hallottam, 3500 ft/nap/fő volt az árfolyam) ebben minden benne volt. Szólóban 2500 ft volt. Szerintem meg lehet a MÁV-ot (Szent Kristóf Gyógyszálló) is kérdezni, talán ott is van ilyen lehetőség.

Gyors javulást kívánok sok szeretettel!

Tuttuka Klári

1198. tuttuka (válaszként erre: 1192. - Kántor Klára)
2016. márc. 7. 20:42
Ebből a szempontból szerencsésebb vagyok, mert a 32-33 fokot jól bírom, de fél óra után régebben is jelzett a szervezetem. Ami most furcsa volt Szoboszlón, hogy a vizitorna is gyógyvízben zajlott, én úgy tudtam korábbi tapasztalataimból, hogy ez nem tanácsos. Azért jó volt így is, de kevesebbet voltam gyógyvízben ezért
1197. tuttuka (válaszként erre: 1190. - Kántor Klára)
2016. márc. 7. 20:34
Hozzám tavaly a Mozgássérültek Budapesti Egyesületétől jött a tornász, mert a háziorvosnak (aki Bt-ben működik) velük van szerződése. Szegény fiút majdnem eltanácsoltam, nem értettem mi közöm nekem térdproti után hozzájuk. Mondjuk nem igazán bántam, hogy nem helyiek jöttek, mert nem volt túl jó tapasztalatom korábbról. Meg amúgy is a személyre szabott gyakorlatokban bízom
2016. márc. 5. 17:56
Néhány napja nem léptem be közétek, mert nálunk "kulminálnak" az események. Középső gyermekem hazalátogatott egy hétre Angliából, legnagyobb gyerekem a két kis unokával átjött egy egész napra, s hétvégére hazajött a fiam is Győrből. Most szakítottam pár percet, hogy itt lehessek veletek. Klárát végig olvastam, örülök, hogy most úgy tűnik jobban viseli a térded a műtétet, mint a másik. Én vagyok, szinte mindent csinálok - csak módjával - de jövök-megyek a lakásban, viszont jólesik a lefekvés. Tornázom is, de fel fogom keresni a szakorvosi rendelő gyógytornászát feltétlenül, pedig nagyon agresszív hölgy. Nem érdekel, nem szeretni megyek oda, de a tudása jó volt a másik térdemnek. Egyébként felváltva jegelem, meg kenem flector krémmel. Ezt vény nélkül lehet kapni. A port szüneteltetem, mert félek, hogy nagyon erős, nehogy annyira rákapjak, hogy megártson. Azt írja a meteurológia, hogy három napos eső jön. Kezdhetjük a nyögést előlről.
1195. Huncut63 (válaszként erre: 1183. - Kántor Klára)
2016. márc. 5. 17:08

Nos akkor....a műtött térdemben állandó feszülést és enyhe fájdalmat éreztem, néha, ma már megfigyeltem, hogy egy bizonyos mozdulatra éles belenyilallás a térdem belső részébe.Műtő orvos nem foglalkozott vele,mondván az MR-n minden rendben,így megmutattam egy másiknak. Alaposan megvizsgált és közölte, hogy belül a hegesedés okozza a problémámat, a térdkalácsom nem mozog megfelelően. Lökéshullám terápiát javasolt, ha az nem segít artroszkópiával le lehet borotválni a hegeket. Elmentem az első kezelésre és két ponton nagyon fájt, oly annyira, hogy a következőre el sem tudtam menni. Ma már tudom 10 nap alatt múlt el a fájdalom. Hívom az asszisztensnőt, aki konzultál a dokival. A konkluzió, hogy menjek izotópos vizsgálatra, ahol majd gyulladást keresnek. Mi van???? Eddig szó nem volt gyulladásról. Az, hogy a gép szétverte a térdemet, mert bizony kevés helyen írják le, hogy ez nem egy kellemes 10 perc,hanem fáj, nem jelenti azt, hogy alapból gyulladásom van. Nem vállaltam be. Úgyhogy itt állok meglőve. Hozzáteszem, hogy az izotópos vizsgálat is maszek alapon menne, őszintén szólva megint egy kazal pénz csak azért, mert ez történt. A térdem előtte se nem volt meleg, se a 2 hónappal ezelőtti CRP értékem nem mutatott gyulladást.

Nem írom le a doki nevét,nem szándékom szapulni, elismert ortopéd orvos, de nagyot csalódtam. Már az nem normális, hogy telefonon üzenget, hogy nem tudok vele két mondatot váltani,mert ő nagy ember, miközben egy rakás pénz a konzultáció. Most is elhiszem amit mondott a hegesedéssel kapcsolatban,most is úgy gondolom, hogy az elismerés amit kivívott magának megérdemelt, de az eljárás nem tetszik.

2016. márc. 5. 13:57

Mindenkinek,


elfáradtam, legközelebb kicsit összeszedettebben írok, néhány érdekeset.....

1193. Kántor Klára (válaszként erre: 1164. - Terminátor3)
2016. márc. 5. 13:47
Nekem is zsírmájam van, pedig ritkán látok alkoholt.... és néha érzem is.... ezért vagyok jobbára pl. fájdalomcsillapító nélkül...
1192. Kántor Klára (válaszként erre: 1162. - Tuttuka)
2016. márc. 5. 13:46
Nekem max. 30 fokot mondtak és soha többet melegebbet, nem is tűröm, majd meg veszek, ha a zuhany rózsa kicsit melegebbet visz rá....
1191. Kántor Klára (válaszként erre: 1161. - Janos53)
2016. márc. 5. 13:43
Én meg magnotherápiás kezelést kaptam a kórház reumatológusától, majd megőrültem a fájdalomtól, a műtődoki kis híján szívbajt kapott....
1190. Kántor Klára (válaszként erre: 1160. - Esli)
2016. márc. 5. 13:42
Sajna nem mindenütt ilyen egyszerű, pl. nálunk a "nyóckerben" nincs fizetett kijáró tornász - nincs rá keret, persze a hülyeségekre országosan van - a házi orovoson múlik, van-e jó kapcsolata, nekem pl. most is a Mazsihisz küldte a TB-s tornászt, mivel a házi orvosnak oda van jó értelemben vett kapcsolata és azok maximálisan segítőkészek. Azóta imáimba foglalom őket - persze eddig sem szidtam őket, nem kell félre érteni.
1189. Kántor Klára (válaszként erre: 1141. - Aranynagyi)
2016. márc. 5. 13:34
Nagyi, már gondolom megtaláltál, én még itt járok a sorban olvasásnál...
1188. Kántor Klára (válaszként erre: 1142. - Terminátor3)
2016. márc. 5. 13:32

Állítólag ma már "végleges" a kihordás!!!

Nem tudom igaz-e. Az egyik szobatársam most ( febr.16-án utánam műtötték) 14 év után - 67 éves - kapott újat, mivel elmozdult, sőt a külső szalag el is szakadt. Neki is azt mondták annak idején, hogy Örök!

Virágos kertet nem kell ásni, ültess apróbb fajtát és egy kis ültető kanállal lazísd meg a földet, tápozd és elég az. Nekem is sok van, igaz a férjem fog néha ásót, ha pl. rózsa miatt mélyebbre kell menni....

1187. Kántor Klára (válaszként erre: 1138. - Terminátor3)
2016. márc. 5. 13:25
A Zárójelentésen van rajta kötelezően, hogy 2 x 14 db TB-s gyógytorna javasolt és a házi orvos szerzi be!!!!
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook