Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1246. gizus58 (válaszként erre: 1242. - Ciklon66)
2016. márc. 17. 12:07
Kedves Ciklon.Megértem a dilemmádat és hogy nehéz döntened.Neked kell meghozni adöntést és ez nem könnyű. Olvastad a naplómat tudod én is átmentem ezen mint most te. Én,csak a saját nevemben tudom írni nem vállalnák még egy bizonytalan műtétet az összes hozadékával nem ér annyit!Én, biztos hogy merevítés mellett döntenék!Semmi garancia hogy a második is nem fog kilazulni, nem beszélve a csont gyengüléséről,ami a műtétekkel jár fúrás faragás mert az újat csak máshova lehetne befúrni az is gyengítené a csontot.Nagyon együtt érzek veled!
1245. Huncut63 (válaszként erre: 1244. - Bogi11)
2016. márc. 17. 07:36
Szia! Én hallottam, de tapasztalatokat ne várj, hisz kb. másfél hónapja csinálták az elsőt egy sportolónak. Annyit tudok, hogy hasonló dolgot már csináltak, vérből vették ki azt a valamit, amit betettek a térdbe. A tb ezt sem támogatta, az ismerősöm mesélte, hogy évi 8 műtétet finanszírozott, köztük az övét is, ami nem sikerült.Hasonló cipőben járok, nekem se lett tökéletes a műtött térdem, nekem is tropa a másik, a gondolat is borzaszt egy következő térdműtéttől, de a magam részéről nem vállalnám be ezt az új eljárást.
1244. Bogi11
2016. márc. 16. 22:31
Kérdeznék, ha lehet. A férjemnek a bal térdét 2014 augusztusában műtötték. Szörnyű élmény volt neki, és azóta sem tökéletes persze. Pedig mindent megtesz, amit lehet: kerékpározás, séta, torna... Sajnos a másik lába is tropa. Érthető, hogy szeretné elkerülni a protézist, de nagyon nagy fájdalmai vannak. Rátaláltunk egy beavatkozásra, az un. lipogems kezelésre, ami egy őssejtes kezelés a hasi zsírból. Debrecenben csinálja egy ortopéd sebész főorvos. Nagyon drága , de ha tényleg segítene, akkor megoldanánk. Kérdezném, hogy hallottatok-e esetleg erről az eljárásról? Sokat segítene minden tapasztalat.
1243. Ciklon66
2016. márc. 16. 20:50
Ismeri valaki Kecskeméten Dr. Zakupszky Zoltán ortopéd orvost?
1242. Ciklon66
2016. márc. 16. 20:39

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget.Most viszont arra lennék kíváncsi ki mit tenne a helyemben? Sajnos kilazult a revíziós protézisem ezért ki kell venni.Ti bevállalnátok még egy bizonytalan beültetést és végig szenvednétek a kivételt és az újabb beültetést semmi garanciával? vagy a másik verzió a kimerevítés ,ott is ki kell venni és utána merevítik ki amivel utána nem lehet rendesen menni viszont nem kell újra cserélgetni műteni.50 éves nő vagyok.Nem tudok dönteni. :-(

1241. Huncut63 (válaszként erre: 1239. - Aranynagyi)
2016. márc. 16. 14:17
Nagyika....nekem aztán kemény hólyaghurutjaim voltak, rendre véreset pisiltem, 2 percenként. Egy 5 napos, egyszerű antibiotikummal le lehet rendezni. Erre a Monural már kevés, de ezt az antibiotikumot megkapom az ügyeleten is, már az első tabletta után kicsit jobb. A hólyaghurutot nagy-nagy százalékban coli baktérium okozza, ez nem rendkívüli. Úgy hiszem meg vagy átkozva a házidokiddal:-) már rég a múlté lenne ez a nyavalya.Valahogy mostanság én is kínlódok a térdeimmel, nemszteroid gyulladáscsökkentőt kaptam, attól meg fáj a gyomrom.
1240. Huncut63 (válaszként erre: 1238. - Kántor Klára)
2016. márc. 16. 13:43
Hát remélem ügyes leszel és sikerülni fog, nekem egy szakember mondta, hogy eszembe se jusson rákattintani és beleegyezni.
2016. márc. 16. 13:41
Huncut63, ez nem egyszerű hólyaghurut, hanem valószínűleg coli baktérium. Erre lenne a hatásos szer a nitrofurantoin, ami jelenleg nem kapható Mo-n. Helyette adják a monuralt, ami nálam nem vált be teljesen. De van rá másik szer is, a nevét nem tudom, arra mondták, hogy az egy injekció, de csak kórházban lehet megkapni, megfigyelés alatt kell maradni valamennyi ideig. Na erről nem tudok többet. Ma reggel ismét vittem a kis üvegemet, hátha a dr. kipihente magát és rendel. Kértem, hogy ne csak azt nézesse meg, hogy van-e benne baktérium, hanem, hogy milyen baktérium. Erre kiderült, hogy akkor hiába vittem a vizeletet, adnak egy kis üveget, benne vmi porral, abba kell reggel pipilni és 7 órára odavinni a rendelőbe. Akkor miért nem ezzel kezdtük két héttel ezelőtt??? Nagyon kell tűrtőztetnem magam, hogy nem mondjam meg neki, hogy szégyellje már magát, ismer 30 éve, miért ez a szívatás. Elmondtam, hogy rehabra is akarok menni, neki kell kitöltenie egy 4 oldalas iratot, azonnal eszébe jutott, azt mondta, péntekre kitölti. Ami a windost jelenti, minden nap megjelenik a képernyőn, hogy frissítsek rá, de én sem akarok. Aki eddig ráfrissített, mind panaszkodik. Ma is pokolian fáj a térdem, tényleg az az érzésem, hogy a benne lévő idegek őrültek meg, azok hasogatnak, alig tudtam rálépni a ma éppen 5 hetes műtött lábamra.
1238. Kántor Klára (válaszként erre: 1236. - Huncut63)
2016. márc. 16. 13:06

Eddig nálam is csak feldobódott és én nemet mondtam. Eddig!!!

Most próbáltuk megakadályozni legalább a frissítést és tolni az időt, míg el nem mentem pl. a családi fotókat. Menetközben sok minden történhet és akkor kampec....

1237. Kántor Klára (válaszként erre: 1235. - F8db0709b8)
2016. márc. 16. 13:02

Egyenlőre bele kellene egyezni, ha nem bambulsz, és a figyelmeztető/kérő panelszöveget észre veszed (nem éppen a WC-n ülsz).

A HVG 2016.02.10-i cikke szerint (nekem a HVG hírek regisztrációval állandóan jönnek), melynek címe: "Sokaknak nem fog tetszeni: mostantól akkor is letöltődik a Windows 10, ha nem akarja" így van és én lám már benne is vagyok.

Egyenlőre áll az egész, a szomszéddal próbálunk tenni ellene, míg a léyneges dolgokat el nem mentem külön winchesterre. Azután majd megtanulom...

1236. Huncut63 (válaszként erre: 1235. - F8db0709b8)
2016. márc. 16. 12:02
Nálam is feldobódik, de bele kell egyeznem.
1235. f8db0709b8 (válaszként erre: 1231. - Kántor Klára)
2016. márc. 16. 11:35
Nem kell beleegyezni...ez magától telepítődik...
2016. márc. 16. 11:29
Ez a hülye Windows 10-re való átállítás egyenlőre csendben van.....
1233. Kántor Klára (válaszként erre: 1229. - Aranynagyi)
2016. márc. 16. 11:28

15-én nekem is szörnyen fájt, be egy Voltaren 75-t. Jól aludtam. Ma reggel a torna is jól ment, egy mankóval, másikkal a lépcsőház rácsába kapaszkodva lementem az első emeletről és vissza. A gy.tornász szerint ez is nagyon szép. Hét végén is le kell mennem, sőt ki az udvarra is a ház előtti járdán oda-vissza. Előre félek, de a virágaim is meg akarom nézni a férjem vigyáz majd rám. Tavaly is így ment, csak akkor erősebb voltam, de a hajlításom rosszabb.

Én addig semmit nem tudok csinálni, míg 2 mankóm van, ha egy lesz - két hét múlva talán - akkor már ezt-azt megcsinálok a konyhában. Tavaly már én is dudváztam 6 hétre egy mankóval, most úgy érzem egy héttel későbbre tolódik ez a művelet.

2-3 óra fennlét után én is szörnyen fáradt vagyok.

Et szerintem természetes. Én még lakásban is gyengén közlekedem 2 mankóval. De napról napra haladok vagy 1 milimétert!

Ciklon66 esetét én sem értem! Akkor mi is félhetünk még?.....

2016. márc. 15. 17:25
Már meg is szakadt, most folytatom, a szomszéd segít, várjatok, jövök....
2016. márc. 15. 17:24

Társaim,


jól kitolt velem a szolgáltató és a beleegyezésem nélkül el kezdte telepíteni a Windows 10-t.

Vannak problémáim, ezért, ha sokáig nem jelentkeznék, még nincs rendben a gépem.

1230. Huncut63 (válaszként erre: 1229. - Aranynagyi)
2016. márc. 14. 20:06
Ezt nem értem, mi az amit csak kórházi ellenőrzés mellett lehet kapni egy hólyaghurutra?
2016. márc. 14. 19:56
Sziasztok, igen a szombaton felkeresett magánorvos Monuralt írt fel, - mivel jelenleg ami még használna azt csak kórházi ellenőrzés mellett lehet kapni - Bevettem, de a változás annyi, hogy nem csíp, de továbbra is másfél-két óránként megyek pipilni. Nem is sokat, csak annyit, hogy ne tudjak nyugodtan aludni. Klára nekem nem csak, hogy gyakran kellett mennem, hanem igen, maga a pisilés is fájt, néha úgy éreztem, hogy viszket is, de nem az a jellemző. Az alvással egyébként is sok bajom van. Ha napközben ledőlök, akárcsak negyed órára elalszom, a fél éjszakámnak annyi, csak ébren forgolódok, akkor is, ha veszek be valami altatófélét. Ma, munkanap lévén hajnalban fertőtlenített üvegbe pipi, rohanás az orvoshoz. Mára már ki sem volt írva, hogy ma a is szabadságon van, nem csak a múlt héten. Marad a szerda reggel. Egyébként nagyon fáj a lábam ma is, pedig szép idő van. Klára, az remek, hogy neked nincs is szükséged minden nap fájdalomcsillapítóra. Sajnos nekem igen. Járok-kelek, kimegyek a kertbe, fél órán át húzgáltam a medvehagymák közül a gyomot, aztán már csak napozgattam. De megfőzök, stb. csak nagyon elfáradok kb. két órai fentlét után. De ez az üldögélésre is vonatkozik. 2 nap múlva 5. hetes műtött leszek, és nem vagyok magamtól elragadtatva. Fel szoktam magamnak sorolni, hogy már mi mindent meg tudok csinálni, de ezek önmagamhoz képest nagyon csekély dolgok. A karom is fáj még, ez a pisiléses ügy az éjszakai pihenést sem teszi lehetővé. Ki kellene jönnöm valahogy ebből a nyomott hangulatból. Ciklon66, mitől kapott szeptikusságot a térded? Csak úgy, magától? Gyógyult, gyógyult aztán szeptikus lett??Ezt nem is értem. Feltétlenül számolj be róla mit mondanak a másik helyen.
1228. Huncut63 (válaszként erre: 1227. - Ciklon66)
2016. márc. 14. 19:44
Remélem segít majd, jelentkezz utána.
1227. Ciklon66 (válaszként erre: 1226. - Huncut63)
2016. márc. 14. 19:13
Nem Hercegprímás utca.
1226. Huncut63 (válaszként erre: 1225. - Ciklon66)
2016. márc. 14. 19:10
Pannónia utca?
1225. Ciklon66 (válaszként erre: 1224. - Huncut63)
2016. márc. 14. 16:51

Szia!

Engem szerdán fogad az egyik orvos a Belvárosi-Lipótvárosi EÜ.rendelőben.Remélem semmi rossz nem lesz de jobb ha megnézi mert nagyon fáj.Szép napot.

1224. Huncut63 (válaszként erre: 1219. - Ciklon66)
2016. márc. 14. 07:14
Én mindenképp keresnék orvost, egy hete fáj, mire orvos elé kerülsz az is sok idő. Ha addig elmúlik legfeljebb lemondod. Én egy vacak UH-ra két és fél hónap múlva kaptam időpontot:-(
1223. Huncut63 (válaszként erre: 1217. - Kántor Klára)
2016. márc. 14. 07:11
Klári, a kettő nem függ össze. A hüvelybemeneti viszketés nagy valószínűséggel gombás fertőzés. A bakteriális nem viszket, ha csak nincs kipirosodva. A sűrű pisilés, ha nem jár fájdalommal valami más lehet.
1222. Ciklon66 (válaszként erre: 1221. - Tuttuka)
2016. márc. 13. 20:18
Üllőn lakom.Azért lenne jó Budapest.A Karolina úton műtöttek de oda többet nem megyek!
1221. tuttuka (válaszként erre: 1220. - Ciklon66)
2016. márc. 13. 20:11
Merre laksz?
1220. Ciklon66
2016. márc. 13. 20:02
Esetleg tud valaki ajánlani ortopéd orvost? Budapesti kellene nem magán és nem a Karolina úti Klinikán.
1219. Ciklon66
2016. márc. 13. 19:55

Tanácsot szeretnék kérni,hogy menjek-e személyesen orvoshoz vagy nem fontos.

Tavaly júniusban kaptam a jobb térdembe protézist,augusztusban szeptikus lett és decemberig nem volt bent semmi .December elején kaptam revíziós protézist valamint pótolni is kellett csontot a szeptikusság miatt.Lassan gyógyult de,1 hete az alsó lábszáram elkezdett fájni és lassan járni is alig tudok a fájdalomtól.Nem meleg nem dagadt.Adjatok tanácsot ez normális állapot?

1218. Kántor Klára (válaszként erre: 1210. - Tuttuka)
2016. márc. 13. 12:29
De jó, nem kellett keresni, gondolom külsőleg kenegetett (én is) elég büdi....
2016. márc. 13. 12:25

Sziasztok,


segítsetek már, és bocsi a kicsit intim kérédések miatt, de a panaszaitok (főleg nagyié) a hüvely bemeneti viszketéséből vagy a sűrű pisilésből áll?

Vagylagosan vagy mindkettő egyszerre?

Ezeknek lenne valóban az oka a coli vagy mint az enyém az enterococcus baci? Amire én a Cifloxin 250 mg 10 darab antibio-t kaptam. Műtét előtt nem volt még panaszom, most egy kis enyhe égő érzésem van.

Szóval benti dolgok: írtam, hogy az egyik szobatársam 14 évig bírta és most kapott cserét.

Remélem én addigra eltávozom.... De mint láttam, szépen bírta a társam az új műtétet...

A másik a műtét után elesett, rá csak két hónapra (?) műtötték újra, kapott egy nagyon nehéz combtól bokáig tartó tépőzáras szoritót, ami tartotta a térdet, mivel a külső szalag is elszakadt és "meg kell kötnie a csontoknak is", ami 2 hónap! Itt János jutott eszembe, vajon neki is ilyen van? A beteg 67 éves volt, és biztatták, hogy minden rendben lesz. ---- Ezeket csak azért írom, hogy nagyon vigyázzatok az eleséssel!!!!

A régi műtött térdem nagyon pocsékul van, mindig az az érzésem, különösen pár nap óta, hogy az egész szétcsúszik! és én összecsuklom. Nagyon-nagyon kellemetlen (és nem annyira fájdalmas)és eléggé rémísztő érzés. A ruhákat változatlanul nem tűri. Semmit! A frissen műtött elvan - hogy úgy mondjam - gy.tornász elégedett a hajlítással - ami csak 95 fok - de nekem ma még elég, lesz az több is. Gyakran fáj, nagyi ez természetes, a késszúrás is, a doki nyugtatott, ez mindenkinek így van és még sokáig tart, mivel minden látható/láthatatlan idegszálat elnyírtak!!!

Kb. 3 naponként elég egy f.csillapító, néha egy nyugtató (Xanax). A biztonságos két mankós menés lassabban megy, mint tavaly, de a másik térdem miatt van biztosan.

Most csak azért imádkozom, hogy a friss miharabb gyógyuljon, hogy bírja a másik terhelését és ki tudjam verni a dokiból, hogy megkeresse véggre az okot a régi műtöttnél. De ahogy Huncutot olvasom, nem lesz könnyű, mivel nekem sem sikerült eddig....

Három hét mulva megyek kontrollra. A napot csak lesem az ablakból, lépcsőzés csak egy hét múlva.

Csak javulna a régebbi térdem!!!!

János! talán ma eljutok a Facebookra!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook