Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
1276. Bogi11 (válaszként erre: 1275. - Huncut63)
2016. márc. 24. 11:27
Mi is hozzá készülünk. 😊 Nagyon jó lenne részleteket megtudni erről az eljárásról, és hogy neki hol végezték a műtétet. Remélem jelentkezik..A Férjem elbizonytalanodott, mert a szerződés szövegében sok volt a bizonytalanság. Pontosabban csak az volt. A protézist pedig mindenképpen szükségesnek tartotta előbb- utóbb a doktor úr. Nem mondom hogy végleges a döntés, de most előtte Hangody professzor véleményét, javaslatát is szeretnénk megismerni.
1275. Huncut63 (válaszként erre: 1274. - Bogi11)
2016. márc. 24. 07:15
Hangody professzor új eljárása. Pár hónapja csinálják. Elvileg már másnap lábra állhat az ember, tehát a gyógyulási folyamat lerövidül. De Nagyi majd leírja a tapasztalatait. Miért döntött így végül a férjed?
1274. Bogi11 (válaszként erre: 1272. - Aranynagyi)
2016. márc. 23. 21:57
Írnál erről a cementes és a csavaros közti különbségről? Férjem úgy tűnik, mégis a műtétet választja az őssejtes kezelés helyett. A bal térdét a hagyományos módon műtötték, és nem az igazi..
1273. murva (válaszként erre: 1272. - Aranynagyi)
2016. márc. 23. 21:39
Aranynagyi a kórházban nem kérdezték tőled,hogy akarsz e rehabra menni?Visegrádon voltam én is kórházból oda vitt a mentő,nekem nem lehetett még vízbe menni,de a mindennapos gyógytorna nagyon sokat jelentett.
2016. márc. 23. 11:39
Ma éppen 6. hetes a műtétem. Utánajártam Visegrádnak és sikerült találkoznom reumatológus doktornővel. A jó hír, hogy lehetőséget kaptam a visegrádi rehab szakkórházba, értesítenek, hogy mikor foglalhatom el a helyem. Tehát, dacára annak, hogy ez a fajta műtét gyorsabban gyógyul, és 6 hét után sportolni lehet, nálam nem igazán jött be. (mint írtam, ez nem cementes, hanem csavarokkal rögzített).Nem fáj, ha lefekszem, ha ülök akkor feszít - bár jegelem - ha járok rajta az sajnos nagyon fáj. Ezért - tetszik nem tetszik, nekem sajnos egyáltalán nem tetszik - kénytelen vagyok mankóval közlekedni, mert az levesz a műtött lábam terheléséről. Nem hiúság, inkább kényelmetlenség, hogy szükségem van rá. Beülök az autóba, el is vezetem, ott működik a lábam, aztán kiszállok, és kiveszem a mankómat a másik ülésről, hogy tovább tudjak menni. Azt sajnálom, hogy nem előbb sikerült megtudnom az ilyen rehabilitációs helyre történő beutalás menetét. A háziorvosom úgy nézett rám, mint aki most hall először erről. Rendesen elvesztettem benne a bizalmamat.
1271. Kántor Klára (válaszként erre: 1266. - Aranynagyi)
2016. márc. 22. 14:23

Örülök, hogy mégis jobban vagy.

Ennek ellenére - a gyógytornász is azt mondja - mindenkinek van egy egyéni "tempója", azt őrülten sürgetni nem szabad. Én az első térdemnél félévesen azt hittem sohasem lesz 100 fokosnál több, erre 9-10 hónaposan 120 lett. És ez elég - mondta a műtő doki. Én ilyen vagyok. Ezt sem sürgetem, egy hét még 2 mankó (már érzem, hogy javulok), 6 hét vagy kicsit rövidebb egy mankó.

Habár én szerintem sohasem tudom letenni a botot és nem bízok benne, hogy megtalálják az első térdem problémáját.

Habár még Hévíz 3 hét is jn valamikor....

1270. Kántor Klára (válaszként erre: 1267. - Ciklon66)
2016. márc. 22. 14:18

Ciklon kedves,


aki ferdén tette be, azt felejts el. Aki sipolyt figyelmen kívül hagy azt is....

Ez egy harmadik orvos? Mik ill. kik vannak???

1269. Kántor Klára (válaszként erre: 1263. - Ibolyka43)
2016. márc. 22. 14:16

Kedves Ibolyka,

míg meg nem műtöttek és ide a fórumba be nem kerültem, csak jót hallottam. A házunkban 2 szomszédom mindkét térde műtött, egyik 80 és 84 évesen kapta őket, vígan élt vele 87-ig, másik 70 és 86 évesen (4 hónaposan vígan megy) és a korához és állapotához képest ragyogó.

Én viszont kellően megszenvedem az elsőt (tavaly januári), még mindig problémás, okát nem találják, csak arra várok, hogy a másik (mostani februári műtött - 5 hetes)jobbra derüljön és el tudjak valamerre indulni, hogy az első is jobb legyen. EMBERE VÁLOGATJA!!!!! lutri - SZERINTEM...

NEKEM NEM VOLT VÁLASZTÁSOM, annyira nem volt már semmi a térdemben, hogy csak a csontokon jártam és "O" lábam kerekedett. Tehát vagy megpróbáltam a műtétet, vagy maradok a lakásban. Adtam magamnak egy esélyt. Egyéni döntés. Itt a fórumon természetesen csak a problémákkal jövünk, ha nincs, akkor nincs. Nekem a gyógytornász mutatta ide az utat, hátha "okosabbak" leszünk ....

Röntgen, ultrahang és CT (vagy MR ?) - hirtelen nem is tudom, megmutatta a térdeim szörnyű állapotát. 51 évesen kezdtem, örököltem anyai nagyanyámtól és anyámtól (a húgom semmit). 70 évemre már úgy mentem mint egy kacsa, jobbra-balra döcögve, a gerincem is oda lett. A neurológus szerint, ha a térdek ill. a lábszár kiegyenesedik, akkor a gerinc is javul!

Érdemes nem megvárni a teljes leromlást, mivel ez nem javul meg soha, legfeljebb stagnál, ha meg nem sikerül igazán a műtét, hát, az egyéni pech....

1268. ibolyka43
2016. márc. 21. 17:41
Köszönöm,hogy irtatok.
1267. Ciklon66 (válaszként erre: 1262. - Kántor Klára)
2016. márc. 21. 16:49

Kedves Kántor Klára!

Az orvos azt mondta hogy rosszul van betéve,ferdén.Az előző szeptikus lett mert a doki figyelmen kívül hagyta hogy sipoly van a varrat közt.Akkor tönkre is ment a csont úgy rakta össze pótló anyagból.Csütörtökön megyek egy másik orvoshoz akkor többet tudok.

2016. márc. 21. 10:59
Már többször megállapítottuk, hogy ahány ház, annyi szokás, ahány beteg, annyi gyógyulás. Valóban nekem a múlt héten szerdán és csütörtökön (éppen az 5.hetességem idején) isszonyúan fájt a térdem, a nyilallások,a sípcsontom is. De pénteken már kevésbé, összesen 1 db fájdalomcsillapítóra volt szükségem. Jött egy gy.tornász (magánfelfogadás) aki nagyon elégedett volt mind a nyújtással, mind a hajlítással, s elmagyarázta, hogy miért kell akár napi 2x3x is tornáztatni a műtött lábat, mert a pihenés (mármint a sok pihenés) nem mozgatja meg eléggé a sejteket. A tornászás után pedig a járás is könnyebb. Minden esetre én ezen a pénteken elautóztam a háziorvoshoz (a mankómat is itthon felejtettem)tehát tudok vezetni is. A kézifék behúzása okozott némi gondot, mert hogy a jobb kezem még mindig fáj. Az, hogy abban a kórházban, ahol én voltam egy nap után felkeltik az embert, egy- azaz egy napig volt járókeretem, utána mankót kellett használni, a 4. napon pedig lépcsőn gyakorolni, szerintem nem baj. Holnap után lesz 6. hetes a műtétem, s úgy érzem most, ha jobb karom nem fájdogálna, akkor akár két bottan nordic walkingozni is elindulnék. Persze csak rövid útra, de kipróbálnám. Már nem kezdem a napot f.csillapítóval, max. du veszek be egy donalgint. Felmosom a lakást, vasalok (bal kézzel) ma elmegyek a férjemmel vásárolni, és meglátogatok egy reumatológust, hátha be tud utalni egy kis utórehabilitációra. Egyszóval úgy találom, hogy egyre jobban vagyok. Nem csodálkozom az idős úr gyógyulásán, örülök neki, hogy ilyen is van.
1265. Huncut63 (válaszként erre: 1263. - Ibolyka43)
2016. márc. 21. 10:05
Ne keseredj el, mindannyian mások vagyok, ki így, ki úgy reagál a műtétre, a fájdalmakra. No és persze az sem mindegy, hogy az orvos milyen munkát végez. Nekem is van az ismeretségi körömben, akinek ez a mozaikplasztika sokkal jobban sikerült. És van olyan protézises aki fut mint a nyúl. Nyilván aki tök jól van nem keresi a megoldást, nem keres tapasztalatokat egy ilyen fórumon, hanem éli az életét. Úgyhogy a rengeteg pozitív eredményről nem is tudunk. Én magam úgy vagyok, hogy nem várom meg azt a pontot, amikor már csak csúszni-mászni tudok majd.
1264. tuttuka (válaszként erre: 1263. - Ibolyka43)
2016. márc. 20. 20:31

Szervusz!

Nagyon-nagyon sajnálom azokat a fórumtársakat, akik bajok tömkelegével szembesülnek!. De! Biztos vannak olyanok is szép számmal, akik már ismét a megszokott életüket élik, mint az említett 72 éves úr is. A fórumon is voltak páran (anna50 vagy fafnír például). De jános53 és Esli optimizmust sugárzó hozzászólásaidban nekem sokat segítenek.

Családi történet: Nagynéném 74 éves korában már nem tudott járni, a lábai úgy meggörbültek, hogy közöttük egy focilabdát át lehetett volna dobni. Megoperálták, mindkét térdét egy éven belül (9 hónap különbséggel). Nem igazán volt együttműködő beteg soha, tehát alig tornázott, viszont hát héttel operáció után egy bottal tudott menni, intézni az ügyeit, beteg férjét gondozni, autót vezetni és nem panaszkodott fájdalomra azóta sem. Most 87 éve, mozgékony, tevékeny, bár kicsit kezd felejteni, de ennek a lábához semmi köze. Nekem is adott bátorságot a műtéthez.

De ez csak egy történet volt a töprengésedre

Minden jót!

Üdvözlettel:

Tuttuka klári

1263. ibolyka43
2016. márc. 20. 20:01

szervusztok

Nem vagyok mütött,fájnak a térdeim,különösen a hideg,szeles idő árt a csontjaimnak.Ma beszéletem egy emberrel 72 éves,2 hónapja mütötték,jól van, a 3-ik nap már sétáltatták járókerettel.,majd 2 bottal,utána eggyel.3 hét után bot nélkül jár,4 hét után be tudja hajlitani a térdét,

Nem tudom mit higgyek,létezik,hogy ti mennyit szenvedtek és neki ilyen simán ment minden,?protézist tettek neki is,100 kg-os ember.

kérlek irjatok tapasztalatokat,félek a mütéttöl.én is inkább injekciót probálnék elöször,csak amikor már nem tudok járni,akkor mennék protézisre.

köszönöm a válaszotokat-

1262. Kántor Klára (válaszként erre: 1242. - Ciklon66)
2016. márc. 20. 14:04

Kedves cIKLON,

MIT MONDANAk mi az oka a második kilazulásnak is. Az első is így volt nem? Slendrián munka, vagy te vagy az oka? Én nem vállalnám, inkább a merevítés, mivel az talán végleges. Másnál nem lehet valaki okos, még saját sorsában sem tud valaki dönteni.

Mitől lazul ki??? Tudod??? Az is segítene a döntésben!!!

1261. Kántor Klára (válaszként erre: 1249. - Aranynagyi)
2016. márc. 20. 14:00

Nagyi,

miért csodálkozol, hogy fáj? Emlékszem, hogy néhány hetesen már mankó nélkül közlekedtél, pedig fájt!!! Most van itt a pillanat, hogy a koránkezdésnek mi lett az ára.

6 hét két mankó, 6 hét egy mankó = 3 hónap!!!

Persze van akinél ez egy kicsit rövidebb, de nem ez a jellemző. Nekem a dokim mondta: napi egy miliméter hajlítás haladás,sok pihenés és különben is hová sietünk???

Nálam, mint írtam nincs csavar, hanem cementezés, mivel itt a biztosra mennek! - mondta a doki. Nekem a sípcsontom még soha sem fájt.

Most hétfőn leszek 5 hetes a műtét napjától számítva, fájdogál, de megvagyok, 3 naponként esetleg egy Voltaren75. De nem alszom!!!

És a tavaly műtött sajnos nagyon fáradt, szorít, szúr meg minden. Hogy azzal is mi lesz???

Bogihoz nem tudok hozzászólni!

1260. Bogi11 (válaszként erre: 1259. - Viaszvirág)
2016. márc. 19. 23:09
Ígérem, jelentkezem. Remélem jó hírekkel! :)
1259. viaszvirág (válaszként erre: 1255. - Bogi11)
2016. márc. 19. 23:01
Nagyon várom a beszámolót! :-)))
1258. Bogi11 (válaszként erre: 1257. - Huncut63)
2016. márc. 19. 09:21
Igen. Bizakodunk, mi mást tehetnénk. Nyilván nem végleges megoldás, de ha pár évet kapna protkó nélkül, akkor már az is nagy eredmény lenne.
1257. Huncut63 (válaszként erre: 1256. - Bogi11)
2016. márc. 19. 08:11

Teljességgel megértem, de ha valakinek már annyira elkopott a porc, hogy protézis kell egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy injekció visszapótolja. De boldogan olvasnám, hogy a férjednek sikerült.

Debrecenbe mentek?

1256. Bogi11 (válaszként erre: 1254. - Viaszvirág)
2016. márc. 18. 22:56
A férjemnél ugyanez a helyzet. :( Ezért ódzkodik az újabb protézistől. Megértem. :(
1255. Bogi11 (válaszként erre: 1253. - Huncut63)
2016. márc. 18. 22:55
Március 31-re kaptunk időpontot. :) ígérem, utána beszámolok az eredményről. :)
1254. viaszvirág (válaszként erre: 1244. - Bogi11)
2016. márc. 18. 21:32

Én csak annyit hallottam, hogy félmillió Ft és ismételhető.

Szerintem, ha valami ismételhető, akkor az nem végleges megoldás. Ki tudja, meddig tart a hatása?


Én sem szeretném a másik térdemet műttetni, mert ez sem lett túl jó. :-((((

1253. Huncut63 (válaszként erre: 1252. - Bogi11)
2016. márc. 18. 11:57

Sok szerencsét akkor, örülnék ha jönnél majd és mesélnél. Én még nem protézises vagyok, hátha...

Egyébként léptetek már az ügyben?

1252. Bogi11 (válaszként erre: 1245. - Huncut63)
2016. márc. 18. 08:44
A férjem úgy gondolja, hogy nincsen veszteni valója.Tehát, hogy legfeljebb a pénzt dobjuk ki feleslegesen,mert mondjuk nem használ. De ártani biztosan nem árt. Hát remélem, hogy így lesz. Vagyis azt remélem, hogy használni fog. Igazából ő már eldöntötte, mert minden napja és éjszakája egy rémálom. :(
1251. Kántor Klára (válaszként erre: 1242. - Ciklon66)
2016. márc. 17. 17:20
Jézus, egyenlőre csak hápogok...
1250. Kántor Klára (válaszként erre: 1240. - Huncut63)
2016. márc. 17. 17:19

Egyenlőre rendben minden, ma jött megint, hogy telepítsem az ingyenest, de kicsaptam...

Sajna előbb utóbb kötelező lesz. Augusztusig ingyenes!

2016. márc. 17. 15:08
Hú, kedves Társaim! Van itt gond elég! János saját tapasztalatból beszél, megértem őt, de ilyen fiatalon lemerevíteni a lábat az is komoly trauma. Tanácsot nem is lehet adnunk, hiszen mindenkinek saját lábáról van szó. Bogi 11, szegény férjed! Én is emiatt vágtam bele a másik térd műtétjébe, most az 5. hetesen persze még rettenetesen fáj, ráadásul egy újszerű fájdalom jelentkezett. Konkrétan akkor fáj, ha rá merek lépni! Eddig ilyen nem volt. Tegnap reggel óta ismét a mankó a legjobb társam, alig tudok menni. Ezzel együtt Bogi 11, ha a legújszerűbb módokat akarjátok kipróbálni, az is rizikós, amíg nincs több pozitív visszajelzés. Igen, rémes amit szegény térdeinkkel művelnek. Van még a saját vér terápia is, azzal kapcsolatban talán már több tapasztalat van. Nekem is kipróbálta a doktor az egyik újszerű műtétet, azaz nem cementtel ragasztotta be a protit, hanem be van fúrva!! a csontomba, csavarokkal rögzítve. Na emiatt aztán nem csak a térdem, de az egész sípcsontom is fáj. A másik rémes dolog, hogy 30-ára vagyok visszarendelve kontrollra. Ha nagyon rosszul leszek, megkísérelhetek jövő héten kedden reggel beülni az ambuláns rendelésre, és talán délre rám is kerül a sor. De mit tud mondani a doktor? Asszonyom, legyen türelemmel, még csak 6 hetes a műtétje, tornázzon szépen, használja a lábát. Szinte hallom a fülemben a hangját. Az átok hólyaghurutomra ma beveszem a második monuralt, mert ugyan szedtem egy hétig antibiotikumot is, de azt mint írtam semmit nem ért. Talán hétfőre megjön az eredmény, s akkor ismét a dokin a sor, hogy mit talál ki. Persze antibiotikum is sokféle van, az enyém talán Zolinar-S vagy ehhez hasonló volt. Szegény mi! Nem elég a sok fájdalom a műtét miatt, még jönnek a járulékok is. Nektek kellemesebb napokat kívánok!
1248. janos53 (válaszként erre: 1247. - Gizus58)
2016. márc. 17. 12:12
Szóval, én nem vállanék még egy protézis berakásos műtétet a helyedben.Nagyon drukkolok hogy jó döntés szülessen, jobbulást kívánok!
1247. gizus58 (válaszként erre: 1246. - Gizus58)
2016. márc. 17. 12:09
Bocsánat véletlenül a nejem oldaláról írtam, janos53.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook