Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1876. tuttuka
2017. szept. 1. 19:35
Anikó! Nagyon sajnállak ezért a rengeteg fájdalomért és a méltatlan ellátásért! Szeretném megkérdezni, hogy Debrecenben konkrétan hol operálrak? Sajnos az elmondottak alapján arra tippelek, hogy magánklinikán. Ott szokás 4 nap után így elbocsájtani a betegeket, és ők hivatalosan nem írhatják a záróra az otthoni gyógytorna javaslatot. Mindenképpen keresni kell másik orvost, lehet, hogy Neked revíziós protézisre lesz szükséged, minél hamarabb el kell jutnod egy normális ortopédiai szakorvoshoz. A munkaképességi vizsgálatod hogyan áll? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de csak így tudunk segíteni
1875. tuttuka (válaszként erre: 1874. - Anikó 1958)
2017. szept. 1. 19:21
Szia Anikó! Milyen néven fereshetünk a Facebookon?
2017. szept. 1. 18:44

Debrecenben mütöttek. Igen 4 nap után haza engedtek azzal, hogy viztől és szennyezödéstől ovjam a sebet.2 hét után tudtam átmenni a házi orvoshoz , hogy gyógytornászt kérek, de nem irt ki mert az ortopéd orvos nem javasolta.úgy hogy magamtól tornáztattam , meg a ti tanácsaitok szerint.Három hónap után volt az első kontroll az ortopédián. a mütős dokim azt mondta a röntgen jó, csak van egy kis synovia tóltermelődés amit akkor lecsapolt.És még utána háromszor.Januárban mikor negyedjére mentem akkor kaptam azt hogy már többet nem szúr meg, ha fáj szedjek fájdalomcsillapitót . Ő mindent rendben talál. Hazafelé egész úton sirtam és megfogadtam többé nem megyek hozzá.És mosz vagyok egy ördögi körben mert a házi orvosom azt mondja azért nyikorog mert kezd beszükülni, irassak ki gyógytornászt. A mütős orvosomhoz nem megyek.Már néztem magán utón, de azt meg kifizetni nem tudom.Úgyhogy most fogalmam sincs mit tegyek.

János! A klubba be tudok lépni, be is jelöltem hogy követem. Na onnan nem tudom tovább a lépéseket

1873. murva (válaszként erre: 1871. - Anikó 1958)
2017. aug. 29. 22:24
Anikó hol műtöttek és műtét után 4.nap,hogy engedhettek haza?Azt nem mondták,hogy gyógytornász kell,hogy járjon hozzád!Amiért a házi orvosnak kellett volna szólnod!Azt írod elmúlt egy éves a műtéted és amikor voltál kontroll vizsgálaton a műtő orvosod mit mondott a panaszaidra?
1872. janos53 (válaszként erre: 1871. - Anikó 1958)
2017. aug. 28. 08:25

Térdprotézises, és csípősök klubja , Anikó ezt kell beírni a felső fehér mezőbe a kereséshez.Aztán rákattintani és kidobja klubbot. Ott megtalálsz bennünket.

Sajnálom hogy ennyire romlik az állapotod, de hogy semmit nem kaptál műtét után felháborító hanyagság!Menj vissza a műtő orvoshoz, hogy nem tudsz járni,minél előbb,mert egyre rosszabb lesz így. Addig is a patikában lehet venni jégzselét azt tedd a fagyasztóba, és ha lehűlt, akkor tedd ruhába csomagolva a térdedre, 15 percre, nem többre! De jó erre a célra akár a fagyasztóból kivett zöldborsó,vagy bármi zöldség ,ami van, becsomagolni, és azzal hűteni a térded.

2017. aug. 27. 22:21

Sziasztok!

Lehet,hogy a korom miatt de facebookon nem tudom hogy kell veletek kapcsolatba lépni. Ha úgyis vissza vissza olvastok akkor ide irok.nem jó hireim vannak.A mütétem elmúlt egy éves és nagyobb fájdalmaim vannak, mint mütét előtt.A házi orvosom azt mondja kezd nagyon beszükülni. Állandóan dagadt ésfeszit. Se állni se ülni sokáig nem tudok.menni meg alig 100 métert. A torna is egyre fájdalmasabb. Már teljesen el vqagyok keseredve.Csak olvasom mi minden járt volna mütét után. Én vajon miért nem kaptam.Se gyógytornász se rehabilitáció.Mütét utáni negyedik napon már hazan is löktek.Jobb szóz erre nem tudok. És ilyen lábbal szaladgálok munka után,már ha egyáltalán kellek valakinek.Nem szép kilátásaim vannak.Annak azért örülök, hogy nálatok minden rendben

Szép estét mindenkinek

1870. Nagymami5 (válaszként erre: 1869. - Tuttuka)
2017. aug. 10. 21:56

Kedves Klári! Köszönöm megnyugtató, kedves soraidat. reményekkel teli állok az operációhoz, mivel Te már jól vagy és ebben az intézményben műtöttek. A fodrásznőm ajánlotta az orvost, már nem bírta nézni ahogy járok, két éve bottal, de neki csak kezeli a térdét. Valóban nagyon szimpatikus orvos.Eddig a Honvéd kórházban és magánrendelésen kezeltek. Góckutatás a sok vizsgálattal volt, és külön elküldtek még nőgyógyászhoz, fogorvoshoz és az orvosom allergológiára.

A lányom gyógytornász /Németországban él/ már két éve mondja, hogy ezt műteni kell,de ebben nem én döntök.Talán most túl leszek az egyik térdműtéten, fél év múlva a másikat is kell műteni, sajnos. Köszönöm szépen a drukkot! Jó éjszakát kívánok én is! Mária

1869. tuttuka (válaszként erre: 1868. - Nagymami5)
2017. aug. 10. 21:44

Kedves Mária! Megértelek.

Örülök, hogy olyan orvost találtál, aki segít. Nekem mindkét térdemet ott operálták. Baranyi doktorról csak jót hallottam, nagyon empatikus ember. Ő a Péterfy kórházból jött, nagyon jó "iskolából".

A balesetiben remek, hogy a góckutatást is bevállalják, és nagyon jól szervezett minden.

Nagyon szurkolok, hogy rendben legyen minden!

Jó éjszakát kívánok! Klári

1868. Nagymami5 (válaszként erre: 1865. - Tuttuka)
2017. aug. 10. 19:16
Kedves Tuttuka! Még nem szeretném nyilvánossá tenni, hogy nem leszek itthon egy darabig! Ha hazajöttem, fogok oda írni! Szia, szép napot! Mária
1867. Nagymami5
2017. aug. 10. 17:10

Kedves Tuttuka és Murva!

Köszönöm biztató válaszaitokat, A Központi Baleseti Intézetben fog operálni Dr. Baranyi György. Az első vizit és RTG után már rögtön segít rajtam. A régi orvosomnak hiába panaszkodtam, azt mondta,hogy "fiatal vagyok a műtéthez".Hát nem is vagyok már fiatal, de ahhoz meg végképp, hogy ennyi ideje ne tudjak a lakásból kimenni se. Állítólag a sok szteroid, ha a gyulladást le is húzta a szöveteket tönkretette. Megvolt minden vizsgálat már, a góckutatás is, az allergológiai vizsgálat is. Ezen a félelmen tudnám magam túltenni. Sziasztok. Mária

1866. murva (válaszként erre: 1863. - Nagymami5)
2017. aug. 10. 14:55
Nagymami és is biztatni,nyugtatni tudlak tapasztalataim alapján két térdprotim van nekem is ,mindkettővel 3 hét rehabon voltam Visegrádon,jó hely ajánlom neked.Bármi kérdésed van szivesen válaszolok rá.Azt tapasztalatból bizton mondhatom neked,hogy kár volt eddig várni a műtéttel.Manyi
1865. tuttuka (válaszként erre: 1864. - Tuttuka)
2017. aug. 10. 09:30
Hogy szólíthatunk, ha átjössz a FB-on mi a neved?
1864. tuttuka (válaszként erre: 1863. - Nagymami5)
2017. aug. 10. 09:27

Üdv kedves Nagymami5

Bár ez a fórum lassan kiürült, mert nagyon sokan átmentünk a Facebookra, vissza térünk olvasni

Én két térdprotis vagyok, ha visszaolvasol itt a fórumon, nagyon sok mindent leírtam.

Megkérdezhetem, hol fognak operálni? A góckutatás megvolt már?

Ne félj a műtét nem fájdalmas, lesz pár húzós nap, de a fájdalom megszűnik.

Kérdezz nyugodtan és esetleg gyere a Facebookra a Térdprotézises és csípősök klubjába

1863. Nagymami5
2017. aug. 8. 23:52
Sziasztok, kedves fórumtársak! Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Jövő héten lesz a térdprotézis műtétem, nagyon félek! Két és fél éve már nem tudok kimozdulni a lakásból, 32 lépcső vezet le az utcáig, de ott se tudok fájdalom nélkül menni. Végre egy új orvoshoz mentem, aki kb négy hete fogadott, és mivel szabadságra ment az első héten, hogy visszajön megoperál. 10 nap kórház, majd ő a Visegrádi rehabilitációt ajánlja.Tudtok nekem féleleműző tanácsokat adni? Köszönettel: Nagymami5
1862. Kántor Klára (válaszként erre: 1861. - Kántor Klára)
2017. júl. 31. 13:12
Bocsi, már látom, hogy Tuttuka....
1861. Kántor Klára (válaszként erre: 1853. - Murva)
2017. júl. 31. 13:11
Melyik Klári? Én közvetlen Karácsony előtt voltam. Pethő Klári? nem tudom pontosan.
1860. janos53 (válaszként erre: 1857. - Janos53)
2017. máj. 19. 10:15
Jaj bocsánat.A Facebook oldalon a Térdprotézisesek és csípősök klubja,ahol vagyunk elég sokan.
1859. bozsu55 (válaszként erre: 1858. - Czipár Kati)
2017. máj. 19. 06:14
Minden bizonnyal Facebook
2017. máj. 18. 18:25
Kedves János mit takar az Fb.
1857. janos53 (válaszként erre: 1856. - Anikó 1958)
2017. máj. 18. 06:43
Mindenki szinte a Fb. térdprotézises csoportban van,ott beszélgetünk.
2017. máj. 16. 19:18
Nagy a csend. Remélem ez azt jelenti, hogy mindenkivel minden rendben
2017. ápr. 16. 12:38
Mindenkinek Kellemes Husvéti Ünnepeket
1854. Czipár Kati (válaszként erre: 1852. - Murva)
2017. márc. 26. 19:56
Köszi szépen.
1853. murva
2017. márc. 24. 22:21
Klári hogy vagy Hévíz után??
1852. murva (válaszként erre: 1851. - Czipár Kati)
2017. márc. 24. 22:19
Kati nagy gratula,ügyes vagy és kitartó!
2017. márc. 15. 16:31
Sziasztok. Örömmel tudatom hogy ma 15-én 8-hónapos mütötten elmentem túrázni a normafához,8-kilométert mentünk és végig tudtam csinálni. Mindenkinek jó egészséget és szép napot kívánok. Kati
1850. Anikó 1958 (válaszként erre: 1849. - Klumpa)
2017. márc. 15. 06:34

Kedves Klumpa. Üdv a Klubban.Mütét előttre nem igazán tudok mit ajánlani, Sose voltam hive a fájdalom csillapitóknak, de ha nagyon fáj inkább kenöcsöt használj. Flektort vagy flexagilt.Mütét után úgyis szükséged lesz jegelésre , vegyél jégzselét és már most is használhatod.A további teendők nagyon sok mindentől függnek. Kapsz e például gyógytornászu segitséget, vagy rehabot.Ha nem akkor irjál és adok egy -két jó tornagyakorlat leirást.Mert mütét után nem kell más csak torna, torna és jegelés. És nagyon sok türelem. Sikeres mütétet és fájdalom mentes napokat kivánok Neked. Várom visszajelzésed

Mindenkinek szép napot

1849. klumpa
2017. márc. 10. 18:59

Sziasztok!

Örülök, hogy rátok találtam. Éppen 2 hónap múlva műtenek szívesen elfogadok tőletek hasznos tanácsokat a műtét előtti és utáni teendőkkel kapcsolatosan.

Viszont már 3 napja annyira fáj a térdem és a lábfejem mintha le akarnák tépni, ráadásul hajlítani sem tudom. Gondolom ez a szeszélyes idő okozta. Mit szedjek, mivel kenjem, mert megőrülök a fájdalomtól? Mindegy milyen helyzetben vagyok.

1848. murva (válaszként erre: 1847. - Tuttuka)
2017. febr. 25. 22:14
Klári örülök neki,hogy jól érzed magad és gyógyulsz,amiben biztos voltam:),most már a tavaszi napsütés is rásegít.Ez a dolgozás csak olyan dolgozás,hogy 4 órát gondozok egy bácsit,akit annyira kell gondozni,hogy olvasson,tv-t nézzen,beszélgessen ,sétálnom kell vele,mert különben csak ül a székben!Nekem is egy terápia lesz ez mert úgy el vagyok lustulva,hogy eszméletlen.Közel 3 hónapja itthon tespedek és nem esik jól menni sehova,mert megtehetem,tehát most nekem olyan kell,hogy muszáj!!
1847. tuttuka (válaszként erre: 1846. - Murva)
2017. febr. 24. 09:19

Szia Manyi!

Nagyon élvezem Hévízt. Most az idő is jó, szabadidőmben sokat sétálok. Jók a kezelések és közben tudok pihenni!

Vigyázz Magadra! Nem lesz ez a dolgozás túl korai?

Puszi Klári

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook