Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2016. ápr. 24. 12:44

Ja, és azt akarom még mondani, hogy a vízben oldódó B vitaminnak (tiamin) van egy zsírban oldódó fajtája (a benfotiamin) és az sokkal jobban felszívódik a sejtekbe, de ezt csak vényre adják ilyen nagy mennyiségben (300 mg). Na ezt kell szednem ez a Benfogamma. Vény nélkül csak 30 mg-os van.

Ibolyka: míg meg nem műtöttek addig nem kellett párna a térdeim közé, éjszaka ritkán fájt. Műtét után már csak párnával aludtam és alszom most is - kb. 4 hónapra a műtétek után, addig csak háton.

Nekem mindkettő fájt TERHELÉSRE VAGYIS JÁRÁSRA, ÁLLÁSRA (éjszaka nagyon ritkán),pihenéskor alig-alig. Mindkettő egyformán kopott volt, és "sorsot húztunk" a dokival, mindegy volt melyikkel kezdi.

Az baj, ha nem tudsz háton aludni, mivel térd műtét után a térd nem lehet oldalt - én úgy tudom, és nem is nagyon bírsz oldalt fordulni vele. EZT BESZÉLD MEG AZ ORVOSSAL!!!!

1365. ibolyka43
2016. ápr. 23. 18:55

Én sem tudom egymáshoz érinteni a térdeimet,mikor lefekszem,mindig kispárnát teszek a 2 térdem közé.

Afizios orvosom,azt mondta,hallani se akarjon a mütétról..de akkor mi a teendó,csontrikulás is beállt ebben a korban.Amióta megmütötték a gerincemet,nem tudok a hátamon lenni,csak,ha párna van a térdeim alatt,jelenleg a térdem alatt is fáj.Érdekesnek tartom,hogya rosszabb lábam,nem fáj annyira,mint ahol kevesebb %-os a kopás.Melyiket mütessem,amelyik fáj,vagy amelyikben 100%-os a kopás.

Legyen fájdalommentes éjszakátok.

2016. ápr. 23. 17:33

Üdv mindenkinek,

Alább beszámok magamról, szerintem tanulságos lesz!!!!

Olvasgatom mit írtok és minden műtét előtt állót nagyon sajnálok. De... sikerülni fog mindenkinek.... Ibolyka, te is túl leszel rajta. Az orvosok már csak ilyenek, sok a dolguk, nem mindenki beszédes, az enyém jó és kedves orvos, mégis mindig siet, nem mindenre válaszol és néhány kedves szóval, vagy simogatással belém fojtja a szót, mivel siet. A reuma dokinő beszédesebb, mindig hozzá küld válaszért a műtő dokim.

Szóval 2 és fél hónapos vagyok, túl vagyok az első kontrollon, mint írtam. Most voltam a szokásos negyedévi cukor kontrollon és a reumán.

Érdekes dolgok történtek.

A diabeteszes dokinő nagyon fel volt háborodva, amikor számon kértem azt, vajon miért nem figyelmeztetnek arra műtét előtt, hogy ha az ember neuropáthiás (idegvégződés-károsodás) betegségben szenved, az esetleg pórul járhat. Mivel szörnyen ritka,hogy neuropáthiást protézissal műtenek..... stb. stb. ez van! A reumás dokinő most elküldött annak vizsgálatára, vajon tényleg attól vannak-e fájdalmaim a tavalyi térdemben. Holott ez térdben nem szokott jelentkezni, csak lábfejen vagy alsó karon....Én már belenyugodtam, hogy a ruha nem tűrését ez okozza, de a többi jelenséget mi? Azt akarták belém szggerálni, hogy azelőtt sem tűrtem a ruhát (micsoda röhej), csak akkor a térd fájás nagyobb volt és az elnyomta. Holott éjszaka a nem műtött térdeim soha nem fájtak, csak terhelésre. Az ágynemű nem tűrése meg uyge éjszaka van. Szóval zűrös egy ügy. Végül óriási mennyiségű B vitamint kell szednem, nem csak picuri 10 mg-t. Milgamma neuro, Benfogamma, Gabagamma gyógyszereket, amik csak B-t tartalmaznak, több mint 400 mg mennyiségben.

Most várom a május végét, akkorra kaptam neuropáthiára és ultrahangra beutalót, és zabálom a B vitamint...

Alig-alig megyek a tavalyi térdemmel, a februári műtött tűrhető, igaz a ruhát és ágyneműt az sem tűri. De a többi jobb mint a másik. Lépcsőn mindig is nehezen mentem, felfelé folyamatosan, de korlátot ill. botot fogva, lefelé csak egyesével egy év óta... Szóval nem vagyok egy szerencsés ember.

Nem tudni, hogy a ruha nem tűrése és a más tipusú egyéb fájdalmak összefüggnek-e, erre senki sem tud válaszolni = reuma, ortopédia, neurológia, diabetológia. Még hátra van a neuropáthia.

KÉRDÉSEM: TUDOM, HOGY TÖBBEN CUKROSOK VAGYTOK, KINEK VAN ILYEN FAJTA BETEGSÉGE??? Nem okozott semmi problémát? AZ ÉN CUKROM MAJDNEM MINDIG 5,2 ÉS 5,9 KÖZÖTT VAN, semmi de semmi diétát nem tartok, napi 2 x 500-as Metfogammát vagy Metformint szedek, amit műtét előtt eltiltanak, és műtét után 6,9 volt a cukrom, amit a műtéti sokk okozOTT. Most 4,9 volt ISMÉT. És én kapok neuropáthiás betegséget.... (aMIT MAJDNEM MINDIG NEM KEZELT CUKROSOK KAPNAK) hát nem semmi MONDHATOM.

Bocsánat a hosszú szövegért...

1363. d5064959a5 (válaszként erre: 1361. - Ibolyka43)
2016. ápr. 23. 16:02

Ezeket a dolgokat mind ugyanígy megfogod tudni csinálni műtét után kb.3 hónap után csak kissé visszafogodtabban és ami nagyon jó lesz fájdalom

nélkül,térdfájdalom nélkül.Mint írtad voltál már műtve és az a műtéted is komoly volt és átvészelted, meglátod ezt is átfogod,kívánom úgy legyen.Szerintem erős egyéniség vagy Te is és sikerűl neked is csak bízzál magadba és az orvosodba és a gyógyulásodba.

Mindig az legyen előted megakarok gyógyulni!

1362. tuttuka
2016. ápr. 23. 14:10

Szorítunk Neked! Mwglátod mütét után sem hagy alább a szorgalmad, saját magadat fogod doppingolni!

Jó egészséget kívánok!

Azt mondják a rossznyelvek, akinek nem fáj a dereka, nem is él! De azért ez tréfa!!Üdvözlettel: Tuttuka Klári

1361. ibolyka43 (válaszként erre: 1360. - D5064959a5)
2016. ápr. 23. 12:17

az én jelszavam is lehetne,türelmetlen,mert belátom,valóban az vagok.Igy fájos derékkel és térdekkel,már 8 órakor meg volt fözve a húsleves,azután elmentem vásárolni,majd a franciasalátát készitettem a férjemnek reggelire,azután sütöttem a tehénturós finom pitét,most sül a kenyérkém.

Ezután kiteritem a ruhákat,mert mosott a gép,utána porszivózom,de most már lefeküdtem kicsit pihenni.

köszönöm minyájatoknak,hogy biztattok,szerdán kapom a 3-ik injekciót és akkor beszélek az orvosommal ami a mütétet illeti.

2016. ápr. 23. 08:45

Sziasztok!

Ibolyka az én gyógyulási menetem sem volt egyszerű,nagyon megkinlódtam és megszenvedtem az első 3-rom hónapot.A sok torna a tehetetlenség mert elégé izgága,szaladós,máris,azonnal késznek kell lenni mindennek amit kigondolok..... hát ez műtét után nem ment és borzasztóan kiborított.Rá kellett jönnöm a régi tempót feledni kell és az új kicsit komótosabb, ráérősebb életet kell választani és élni.

Hamarosan 2-éves műtött leszek! Nap mint nap elvégzem a ház körüli munkát, vezetem a háztartást,bevásárolok igaz autóval közlekedem,de használom a metrót,villamost de van egy aminek nagyon magas a lépcsője ott nehezebb a fel-le-szállás de nem zavar már megszoktam.Kapálok,öntözök igaz ásni nem ások nem is próbáltam egyszóval próbálok mindent megcsinálni.Megjártam Angliát, eljutottam Londonba

minden gond nélkül.

Összefoglalva a leírtakat nagyon örülök,hogy belevágtam a műtétbe mert lehet,hogy ha nem műtönek meg akkor már menni sem tudok,mivel porc nem volt csak a csonton jártam és már ott is jelentketett 1-centis csont el-halás.Én is sokáig vártam kerestem az alternatív megoldásokat,hogy a műtétet elkerűljem és meg is lett /csontelhalás/ a következménye.Engem gyorsam megműtöttek,várólista nélkül /fizetősként/.Minden sikerűlt,elég gyors lett a felépülésem,és lassan minden ilyen-olyan gondot el is felejtek.

Most ott tartok, hogy el is felejtem,hogy Térdprotézisem van.A család szokott figyelmeztetni

Anyu vegyél vissza a tempóból egy kicsit!

Ibolyka a leírtakkal ha tudtam segíteni nagyon örülök!

Most készülök a madaras T-ba nagy bevásárolni!

Tuttuka utolsó mondatát idézem én is.Ne csüggedj és ne félj tőle!

Legyen szép napod,és kívánok sok szerencsét és minden jót,szeretettel!

Türelmetlen!

1359. Huncut63
2016. ápr. 23. 07:32
Ibolyka...én is kétszintes házban élek, reggel egy lábon leugráltam ( kéretik nem utánozni!)este popsin felmentem. Hétvégén férjecském cipelte a fenekemet, mentünk unokázni:-) nem egy leányálom, sokat hisztiztem, de persze az emlékek megszépülnek eltelik és utána minőségibb lesz az életed. Fel a fejjel!
1358. tuttuka
2016. ápr. 22. 22:16

Sziasztok!

Én sokáig olvasgattam műtét után a fórumot és az itt látott-olvasottak alapján nagyon sokat tanultam a fórumtársaktól, erőt merítettem a hozzászólásaikból. Ismét csak azt tudom mondani: köszönöm!

Ibolyka! Aranynagyi elmondta a lényeget. Csak a magam tapasztalatait tudom hozzátenni. Mi kétszintes házban lakunk, a hálószoba az emeleten. Ha aludni akartam, végre a szokott helyemen a kórház után, hát fel kellett mennem. Sőt le is kellett jönnöm. Szóval nincs az ágyhoz kötve az ember. Amúgy sem szeretek "beteg" lenni, azt meg még jobban útálom, ha úgy kezelnek.

A lényeg: nem elriasztani akarunk itt a fórumon, hanem segíteni egymásnak. És néha a napi apróbb-nagyobb terheinket is itt tesszük le, olykor még vitatkozunk is.

A térdprotézisét műtét tényleg nem egy sima alkatrész csere, de meg lehet, sőt meg is kell GYÓGYULNI belőle.

Ne csüggedj és ne félj tőle!!

Kívánok Neked minden jót sok szeretettel!

Tuttuka Klári

2016. ápr. 22. 21:31
ibolyka43, amikor azt írtam, hogy hosszadalmas a gyógyulás, az nem azt jelentette, hogy fél évig ülünk és fekszünk, s nem tudunk sehova menni. Egyéni, hogy ki mennyire jövő-menős. Én pl. nagyon izgága vagyok, műtét után a 3. héten beültem az autóba és kipróbáltam, hogy tudok-e vezetni. Tudtam. Aztán eleinte mankóval, 6-8 hét múlva anélkül is tudunk menni. Lépcsőzni már a kórházi gyógytornász, 4 nappal a műtét után elkezdett. Persze nem úgy megyünk lépcsőn, mint az egészségesek, hanem lassabban, mindkét láb rálép minden fokra, de lehet haladni. Nálunk mind a pince, mind a padlás lépcsői nagyon magasak, azt nagyon nehezen tudom használni, de a normál lépcsők, mint a lakóházakban vannak, azokon tudok menni. Szóval nem leszel elzárva a világtól hónapokra.
1356. ibolyka43 (válaszként erre: 1355. - Aranynagyi)
2016. ápr. 22. 06:55

Köszönöm,hogy irtál.A tegnap egész a 36 oldalig visszaolvastalak benneteket,hát végig potyogtak a könnyeim,annyira sajnáltalak titeket,hogy min mentetek keresztül.Lehet jobb lenne,ha megmütetném a térdem,de negyon félek,mi lesz HA?akkor fél évig bezártkozás,senkihez nem lehet menni a 2-ik emeleten lakunk.Amikor megmütötte az orvos a gerincemet,ott bent a korházban szivesen válaszolt az orvos a kérdéseimre,amikor 6 hét utánvisszamentem kontrollra és meglátta a cetlit amit akartam kérdezni,egyszerüen lerázott azt mondta, a családi vagy a fizikós dr.nővel beszéljem meg a kérdéseimet.Jó,nem ez az orvos volt,mert idegsebész,ez pedig ortopéd.

Gyógyulást kivánok minden betegnek.

2016. ápr. 21. 19:32
ibolyka43 természetes, hogy ennyire izgulsz, mindannyian így vagyunk vele. Én igyekeztem meggyőzni magam, hogy velem minden rendben lesz, s nem gondolni rosszra, mert az agyunk képes bevonzani a rosszat. Azt már többen leírtuk, hogy a műtét utáni felgyógyulás a hosszadalmas és fájdalmas, de nagyon sok ember él és jól van a protézisével. Ami pedig a kérdéseket illeti, írd össze, vidd magaddal és kérd meg szépen az orvost, hogy válaszoljon rá, mert Te nagyon izgulsz, és nyugodtabb leszel, ha választ kapsz a kérdéseidre. Ne foglalkozz azzal, hogy kinek milyen baja lett a műtétjei után, neked nem lesz semmiféle olyan bajod!!
1354. ibolyka43 (válaszként erre: 1351. - Tuttuka)
2016. ápr. 18. 20:19

olyan könnyen mondja akinek nem volt mütétje a térdén,hogy egy-kettöre túl vagy,hát egyre jobban félek, a gerincmütétemtöl nem féltem ennyire,igaz az orvos,akkor azt mondta,lebénul a lábam,ha nem müti meg a derekamat.Itt mi lesz,ha nem mütetem meg a térdeimet?Az injekcició neve:HYRUAN PLUS,-Még a hasbaszurástól is rettegek.A másik bajom,hogy a derekam is fáj,mert a 2-3 as csigolyám is beteg.Én nagyon szeretem a gyógyvizet,de csak 34 fokos vizben vagyok,minden órában 20 percet.

Ha mégis rászánnám magam,akkor is csak oktoberben mennék.Nem tudom,hogy megkérdezhetem elöre az orvost,hogy ragasztja vagy nem?és hogy titánt teszenek vagy müanyagot?nálunk nem olyan közlékenyek az orvosok,félek,hogy megsértödik,ha

több mindent akarok tudni.

Ami nagyon aggaszt,amig vártam a multkor az orvost,volt egy fiatal nö,akinek mütét után beödémásosodtt a térde,vajjon mitól van ez?igaz nem protézist tett,hanem a térdkalácsát mütötte ez az orvos.

Szép estét kivánok szeretettel és köszönöm,hogy irtál.

1353. tuttuka
2016. ápr. 18. 18:31
Kidugni
1352. tuttuka
2016. ápr. 18. 18:31
Lábamat igyekeztem kirúgni... Ez a gép mindig okosabb akár lenni nálam
1351. tuttuka (válaszként erre: 1349. - Ibolyka43)
2016. ápr. 18. 18:29

Kedves Ibolyka!

Kezdem a végén. Nekem műtét után hat hónapig szigorúan tilos volt gyógyvízbe menni. Teljesen érthető, a meleg, erős víz könnyen begyullaszthatja az amúgy is elég megviselt ízületeket. Amúgy nem esett nehezemre betartani, korábban sem bírtam órákig a melegben ülni.

Itt már többen is írták, hogy műtét után 6-8 hétig a vizes kezeléseket sem adják sehol, mert a seb gyógyulást is hátráltatja. Jövő héten lesz a térdem egy éves, februárban voltam először gyógyvízben, max 40 percet, de a műtött lábadat igyekeztem kirúgni a vízből, és nem voltam így egyedül. Ugye a "jel" a térden nem igen titkolható!?

Milyen injekciót kapsz, milyen időközönként? Mert arra is veszélyes lehet a gyógyvíz!

Bocs, nem okoskodni akartam!

Üdvözlettel

Tuttuka Klári

1350. benguzde (válaszként erre: 1341. - Aranynagyi)
2016. ápr. 17. 22:01

Szevasztok!! Készülök az újabb műtétre, de nem akarom elkapkodni. Így hát visszaosontam ide körülszimatolni. Aranynagyi drága!! Én Szhelyen voltam rehabon. 5!!! hétig. Nem volt rossz, de Sárvárról dicshimnuszokat hallottam! (térdműtétem volt)Sikerült még Hévízre is eljutnom 2500/nap. Ezt friss műtöttnek nem javasolnám, mert fürdeni nem lehet.Szentgotthárdról is jókat hallottam!

Éva

1349. ibolyka43
2016. ápr. 17. 12:00

szervusztok

Klára

köszönöm,hogy irtál,kaptam egy injekciót a bal térdembe,még kapok 2-t, a másik lábamban 100% a kopás,érdekes módon kevésbé fáj.Majd a 3-ik injekciónál megkérdem a részleteket,hogy mennyibe kerül és mennyi idöt kell várni.Én Erdélyben lakom,itt nincs rehab,sem gyógytornászt nem adnak ingyen haza.azt hiszem egy hetet tartanak a korházban.

mennyi idő múlva mehetek gyógyfürdöbe,mert nekem ez fontos.

2016. ápr. 17. 10:27

Üdv mindenkinek,

már azt hittem, mindenki elköltözött a Holdra, olyan csend volt, ma látom megmozdultatok/-unk.

Ibolykának írom, hogy ha a kopás ilyen mérvű, abból nincs visszaút. Én is szidom az orvost, aki azt mondta 4 éve, majd, ha nem tudok a szomszédba átmenni, akkor jöjjek. A mostani műtő doki pedig amikor meglátta a röntgent, azonnal műtött ( rá 4 hónap múlva). Bárcsak előbb mentem volna műtőbe, ugyanis közben előfordulhat, míg várogat az ember, hogy összeszed valamit és csak rosszabb lesz... mint az én esetemben. (és idősödik is, minden év számít, még 60 körül is)

Ugyanis: a tavalyi térdem egyre rosszabb, 15 hónapos, semmi ruhát, ágyneműt nem tűr rajta, csak menéskor, amikor nem mindig éri ruha a térdet lépéskor. Ez egyéni baj, de azon felül egyre jobban ég, szúr,lüktet, feszül. Amit feltehetően a rosszabbodott neuropathia betegségem okoz.(idegvégződés károsodás). Ez még 4 éve nem volt ilyen mérvű, tehát akkor jobb lett volna a műtét, az elvágott idegszálak meggyógyultak volna. Mostmár valószínűleg nem tudnak, most próbálok utánajárni. Telenyomnak B1 vitaminnal, állítólag jó lesz tőle, eddig szedtem B komplexet, de a B1 a legjobb, napi 10 mg. Rheumon kenőccsel is kell kenegetni. Csak azt nem értem, ha az altató orvos műtét előtt látja, hogy mit szedek, akkor tudhatja, van valami kezdődő baj és miért nem figyelmezteti a műtő dokit. Az lenne a dolga!!!

Szóval egy hónap múlva kell menni ismét. A februári műtét egyenlőre jó, lassan kezd hajlani - majdnem 100 fok - tavaly is 10 hónap után lett az első térd 115 fokos. Szépen álldogálok rajta - nem úgy a tavalyin - lassan jobban bírja a terhelést mint az előző. Ritkán fáj éjszeaka. Szemét egy alak ez az én első térdem, megvárta míg kész a második és akkor kezdett igazán fájni..... Meg áll az eszem... Nem tudom mi lesz a vége, hirtelen kezdett a romálás gyorsulni.

Visegrádot nem ismerem, Hévízen a MÁV híre jó, még nem tudom, mikor megyek. De ott is a fizetős a jobb.

Vannak sikeres műtétek, ez biztos, a házunkben, mint többször írtam, 80 évesen futottak a csajok a műtét után én meg.....

2016. ápr. 16. 09:15
Köszönöm a kedves visszajelzéseket, azóta elemeztem, hogy valójában az én hibám is, hogy így jártam. Április első hétvégéjén a férjem jóvoltából kaptunk egy jutalom hétvégét Visegrádra, egy szállodába. Természetesen felkerestük a rehab kórházat, de pénteken délután két órakor már nem volt senki a felvételi irodán, nővért nem találtunk, s valójában szégyelltünk csak úgy kóborolni az intézetben, hogy ugyan valaki mutassa már meg a szobákat. Valahogy úgy éreztük, nehogy már tolvajnak gondoljanak bennünket. (jól öltözött tolvajnak) Tehát abban maradtunk, hogy biztosan kultúrált a hely és kész. Murva, valószínűleg Te a másik oldali szobában kaptál helyet, ami nem a hegyre és az erdőre nézett, ami kb. két méterre volt az ablaktól. Nekem arról a részről, ahova engem elhelyeztek volna, az lett a benyomásom, hogy túl gyorsan kerültem be az öregek otthonába, vagy akár az elfekvőbe is. Nem vagyok úrizáló nő, nem vagyunk gazdagok sem, egy normális családi házban élünk Budapesten a XVI.kerületben Sashalmon. Nem volt kifogásom a több ágyas elhelyezés ellen sem, kifejezetten örülök, ha többen vagyunk egy szobában, sokkal hangulatosabb. (voltam sajnos néhányszor már kórházban, soha nem akartam egy ágyas, vagy kétágyas kórtermet kérni, de az is igaz, hogy az utóbbi 5 évben az Uzsokiban voltam) Szóval ez számomra nagyon lehangoló hely volt, de volt szerencsém látni azokat a szobákat is, amelyek megfelelnek az elvárásnak, a gyógyulást környezetileg is elősegítik. Igy jártam, most tehát magam edzek, csak kicsit attól tartok, nehogy dühömben túlzásba essek, és túltornáztassam magam. Egyébként két napja fájdalomcsillapítót sem szedtem be, nem mintha nem fájna a térdem, de elviselhető.
1346. Esli
2016. ápr. 15. 06:50
Szia Aranynagyi.Én 3 hétig voltam Csepelen,4 hét lett volna de már nem akartam ott maradni.Szerencsés voltam mert kétágyas szobába kerültem/csak mellékesen hogy én 12 nap után egyenesen oda mentem/,szép új fürdőszoba volt dr.Mező Róbert volt az orvosom,nagy tudású és lelkes gyógytornászom.Ablak mellet feküdtem,kilátás borzalmas, csak az eget bámultam. A többi említést sem érdemel.. eltelt..
1345. tuttuka
2016. ápr. 14. 21:43
szereztél
1344. tuttuka
2016. ápr. 14. 21:01

Szia Aranynagyi!

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatot szerettél!

Én írtam valamikor tavaly nyáron Hévízről. Akkor innen a fórumról benguzde ment oda. Neki frissebb tapasztalatai vannak. Annyi biztos, hogy a "B" osztályon két ágyas, fürdőszobás tv- vél és hűtővel felszerelt szobák vannak, a díj pedig, amiben a kezelések és az ellátás is benne van 2500 ft volt még múlt évben is. A szobában nagy szekrények vannak, még a bőröndök is elpakolhatók bennük. A reumatológus és a háziorvos által ellátott beutalót kell elküldeni a kórháznak. Műtöttek hat hónapig elsőbbséget élveznek. Én 2011-ben másfél év után jutottam el, de nem voltam műtve, gerincgenerálozásra mentem. Ja és télen voltam, januárban, de jó volt. Az osztály főorvosa Dr Bergmann Anikó, nagyon jó orvos, nagyon régóta van ott. Ha gondolod privátban részletesebben is tudok írni

Jobbulást!

Üdvözlettel:

Tuttuka Klári

A Szent András kórházból írtam, de van a MÁV -nak is, a Honvédek is

1343. janos53 (válaszként erre: 1341. - Aranynagyi)
2016. ápr. 14. 19:35
aranynagyi, sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt :( Elhiszem hogy elkenődtél,én sem mennék vissza már többször oda.
1342. murva (válaszként erre: 1341. - Aranynagyi)
2016. ápr. 14. 17:28
Aranynagyi írtam neked Visegrádról,én is 3 ágyas szobában voltam nem fizetősben,mint egy kórterem olyan volt,fürdőszoba sajnos nem a szobában volt,hanem a folyosóról nyíló,viszont a kilátás csodálatos volt,de engem ahol műtöttek ott is ez volt a színvonal.Összességében én elfogadhatónak találtam Visegrádot.
2016. ápr. 14. 16:15
Sziasztok, tegnap csak röviden írtam, gondoltam csak a lényeget, hiszen ma, azaz 14-én végre mehetek Visegrádra a rehabilitációs kórházba. Két napja írtam és csomagoltam a szükséges dolgokat, s ma reggel fél 9-re már ott voltunk. 10 órakor már hazafelé jött velem az autó. Az a helyzet, hogy ez a kórház - legalábbis az a része, ahova én kaptam szobát - rettenetesen néz ki. Mikor megláttam, hogy egy - igaz 3 ágyas! - de alig 10 m2 ebben még három keskeny szekrény, három éjjeliszekrény és kész. Egy heti ruhámat nem tudtam volna a nekem kijelölt szekrénybe betenni. Az ablak a hegyre illetve a hegyen lévő erdőre nyílott, tehát majdnem sötét volt a szobában, az én ágyam az ajtó mellett lett volna. Tájékoztattam a főnővért, hogy semmilyen körülmények között nem kívánom igénybe venni ezt az elhelyezést, akkor mutassák meg a fizetős szobákat. Megmutatták, változó azok ára és állapota is, de azért mégis elfogadhatók. Van ágy ezer ft-os, 2500 ft-os, 2800 ft-os és 3900 ft-os szobában is. Abban maradtunk,hogy aláíratták velem, hogy a felajánlott szobát nem fogadtam el, s értesítenek ha lesz hely az általam megjelölt szobák valamelyikében. Az a helyzet, hogy bár másfél éve írogatunk ebbe a fórumba, s biztosan volt ki-ki valahol rehabon, nem írt senki arról, hogy ahol volt, ott milyen állapotok voltak. Talán Hévizről írt valaki, hogy az jó, meg kultúrált. Én ma és most ott tartok, hogy már akkor sem megyek vissza Visegrádra, ha értem küldenek, inkább hozzáfogok itthon erősíteni, hiszen a műtőorvosom szerint a lábam, térdem remekül működik, a gond a renyhe combizmokkal van, azt szükséges intenzíven erősíteni. Tehát biciklizni fogok, s az előbb utánanéztem a neten, Béres Alexandrának is van combizom erősítő gyakorlatsora, meg is csináltam, nem is volt túlzottan megterhelő. Valószínűleg nordic walking is ki fogok menni, ha keveset is tudok egyszerre, majd csak belejövök. Nagyon rossz kedvem lett,nagyon csalódott vagyok.
1340. Csuvek
2016. ápr. 13. 20:25

Sziasztok! Régen nem jelentkeztem, de azért bele-bele olvasok az általatok irottakba. Gondoltam, annak apropóján írok, fogy ma egy éve volt a térdműtétem. Az ortopéd orvos szerint is, és a reumatológus szerint is minden rendben van a térdemmel. Csak azt nem értem, akkor miért vannak fájdalmaim? Azt hittem, ahogy megy az idő, egyre jobb lesz, de furcsa módon, mikor fél éves voltam, jobban éreztem magam. Igen, tudom, az időjárás változás... érdekes, hogy

pihenés közben érzem a fájdalmat, ha terhelem, kevésbé.

Azért éjszaka is fel-felébredek arra, hogy fájdogál.

Tapasztaltatok hasonlót? Nem kellene panaszkodnom, mert fel és le tudok menni a lépcsőn, igaz, azért érzek némi fájdalmat közben, de elviselhető. Nyújtásnál recseg-ropog, különösen ha ülő helyzetből felállok. Erre annyit mondott a doki, hogy majd elmúlik. Hát várok türelmesen, mást úgy sem tehetek... gyűjtöm a rózsát csokorba!

2016. ápr. 13. 18:30
Sziasztok, régen jelentkeztem, mindig volt valami más. Voltam a 6 hetes kontrollon, természetesen az orvosom elégedett az eredménnyel, megfelelőnek találta a hajlítást és nyújtást is, csak a combizmaimat találta nagyon gyengének. Azt, hogy a gyógytornász elutasított felháborítónak tartotta, de a lényeg, hogy a magam tornázásával is haladtam valamit. Ami nekem sem tetszik, hogy 2-3 órai jövés-menés után nagyon elfáradok, és elkezd nagyon fájni a térdem is. De már a derekam is. Ibolykának üzenem, hogy lehet, hogy itt nyögünk, meg fájunk, de jó néhányan vagyunk, akik elégedettek vagyunk a műtéttel. Nekem 2014 októberében volt a bal térdem, - remekül működik -bár a mostani + terhelést azért megérzem + s abban bízom, hogy a jobb térdem is működőképes lesz. Az injekció kúrák nekem semmit nem használtak, csak a pénztárcámat könnyítették meg. Mondhat akárki-akármit, ha ez a porc teljesen elkopott, akkor nem tud visszanőni. Ha nem teljesen kopott el, akkor vannak egyéb módszerek a regenerálására. Az azonban igaz, hogy a műtét utáni állapot hosszadalmasan fájdalmas, hatalmas kitartást igényel az embertől. Ezt ki-ki vérmérséklete szerint dolgozza fel, én türelmetlen típus vagyok, de helyzetemből eredően kénytelen vagyok tűrni, és bízni benne, hogy még egy-két hónap és sokkal jobb lesz.
1338. Huncut63 (válaszként erre: 1335. - Ibolyka43)
2016. ápr. 13. 17:41
Ibolyka! Nekem még nincs protézisem, de ha azt mondanák, hogy nincs porc a térdemben mindenképpen belevágnék, az időhúzás semmit nem old meg, csak növeli a kínlódással teli napjaid számát. És ne feledd el, egy ilyen fórumon általában azok jelennek meg, akiknek problémájuk van, tehát a sok sikeres műtétről nincs tudomásunk. Úgyhogy hajrá!
1337. Esli (válaszként erre: 1335. - Ibolyka43)
2016. ápr. 13. 17:29
Hát az enyém remekül sikerült, kedves Ibolya márciusban voltam egyéves.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook