Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
1396. terminátor3 (válaszként erre: 1387. - Ibolyka43)
2016. ápr. 27. 20:56
Kedves Ibolyka!- nem értem a hezitálásodat, de a döntés a tiéd! Én 65 éves leszek és most kaptam meg a negyedik protézisemet fél éve a térdembe. Örülök, hogy így döntöttem. A műtét utáni fájdalom eltűnik egyszer. A kopott csonkon járni irtózatos, nagyon jól tudom. Minőségi életet élhetek, egyedül csak kerékpározni nem tudok, de lehet hogy veszek egy olyan nagyon alacsony vázú biciklit. Addig marad a szobabicikli. Először a csípőimbe kaptam, mert miközben vártam hogy teljen a várakozási idő, tönkrementek a csípőim, így gazdagodtam meg :)
1395. tuttuka (válaszként erre: 1393. - D5064959a5)
2016. ápr. 27. 17:50
Köszönöm!
1394. d5064959a5 (válaszként erre: 1393. - D5064959a5)
2016. ápr. 27. 17:46
Tuttuka nagyon jó egészséget kívánok!
1393. d5064959a5 (válaszként erre: 1389. - Tuttuka)
2016. ápr. 27. 17:44
Tuttuka nagyon jó egészséget kíváok!
1392. tuttuka
2016. ápr. 27. 17:40
FIZIKÓ
1391. tuttuka (válaszként erre: 1389. - Tuttuka)
2016. ápr. 27. 16:51
Persze nem rizikó hanem rizikó!
1390. tuttuka (válaszként erre: 1385. - Melubaba)
2016. ápr. 27. 16:35

Szia!

Akkor mi egy osztályon voltunk, engem dr. Sződy Róbert operált, Ő is kiváló orvos és nagyszerű ember.

Volt már korábban is gondoda derekaddal?

Mert én régóta kűzdök vele és megtapasztaltam, hogy műtétek után a fekvés miatt mindig van valami gubanc. Ezért én vittem magammal a kórházba is a derékszorítómat (csak páncélnak hívom) és amikor érezni kezdtem a

gyengeséget, fájdalmat a derekamra, felvettem. Segített! Amúgy azokban a kórházi ágyaknak csúfolt borzadályokban feküdni élet de legalábbis gerincveszélyes. A mozgathatóság miatt háromosztatúak a fekvő részek, de mind nyom. És hát már matuzsálemi korúak, már akkor is azok voltak, amikor a svájciak nekünk adományozták. Errő l ennyit.

Hogy miért nem engednek be külső szakembert, annak az az oka, amíg a kórházban fekszel ők a felelősek érted, a saját dolgozókra van felelősségbiztosítások, minden kezelést dokumentálni kell. Az ottani rehab Főorvosnője meg nagyon szigorúan is veszi. Én többek között ezért is kértem magam oda. Közel húsz évig dolgoztam a Péterfyben (nem gyógyítóként, egészségügyi könyvtáros voltam). A kórházak félnek a perektől és bizony néha piszlicsárénak gondolt ügyek is évekig elhúzódnak. Nem akarok senkit mentegetni, nincs is miért. A műtét után a têrded rehabilitálása volt az elsődleges. Abból meg a legjobbakat kaptad (F)Boglárka osztályán. Remélem!

Ismertesse ezt a becenevét a doktornő nem?

Remélem azóta nincs baj a derekaddal!

Jó egészséget kívánok sok szeretettel!

Tuttuka

1389. tuttuka (válaszként erre: 1380. - Huncut63)
2016. ápr. 27. 16:05

Mostanáig leszálló galvánt, interferenciát pont a keresztcsontra és a bal lábamra, mert oda sugárzik ki. Néha éjjel felébredek a fájdalomra és nem tudom mi is fáj. A teljesen kopott térdem vagy a sz.r gerincem. Jövő héttől járok majd akupunktúrára a régi reumatológusomhoz, aki most már csak ezzel foglalkozik. Korábban nagyon jó volt, remélem most is segít. A vicces, hogy ebben az ocsmány, frontos időben (hidegfront) a protis lábam jól érzi magát, de a derekam nagyon nem. Jövő héten megyek az egyéves kontrollra, de azt már februárban mondta a doki, a másikat csak akkor operálni, ha a gerincem valamennyire jobban van. Augusztusra kaptam nappali kórházi beutalót. A komplex kezelés, vízi és száraz tornák, rizikó stb ideig óráig segít.

Minden jót!

1388. d5064959a5 (válaszként erre: 1387. - Ibolyka43)
2016. ápr. 27. 13:56

Ibolyka a Te döntésed,de ilyen rövid időt/ 5-6/ hónapot elutasítani én butaságnak tartok,mivel másik

1-2-év várólistásak.Az,hogy mindent egyedűl csinálsz nagyon sokan vagyunk,voltunk így vele mégis belevágtunk és túléltük KI ÍGY - KI ÚGY és jobb lett az életünk. Ha a leírtakat komolyan is gondolod akkor még igencsak sokszor fogom olvasni az elkeseredésed,síránkozásaidat,mert a mostani állapotod nem jobb hanem csak egyre rosszabb lesz és ezt nekem elhiheted!


Ne vedd sértésnek és bántónak a most leírtakat de ez az igazság.

1387. ibolyka43
2016. ápr. 27. 12:48

szervusztok

Megkaptam a 3-ik injekciót.azt mondta az orvos,hogy kb.2 hónap múlva jön meg a hatása.A jobb lábamban csaka protézis segit,fel kell iratkozni és 5-6 hónap mulva sor kerül rám,de én még várok-Jobb nem lesz,csak azon tünödöm,hátha még ugysem fogok járni,mint most.tudom nem szabad igy gondolkodni.egyébként jól vagyok a térdeimet és derekamat leszámitva,deminden munkámat egyedül végzem el.

Legyen szép délutánunk.

2016. ápr. 27. 12:34

Sziasztok,


Viaszvirágnak: Tudod, ha eszembe jutott volna ill. lehet, hogy így is volt,(már nem is tudom) azért kezdtem el töprengeni, hogy mitől lehetnek ezek a jelenségek nálam, mert eszembe juthatott mit mondott a 45 éve kardiológus orvosom: "maga tudja legjobban, hogy mi a jó, mi használ, mi segít, mi orvosok nem érezzük a fájdalmak nagyságát stb. mi orvosok csak azért vagyunk, hogy ezeket irányítsuk, eligazítsuk magukat, tanácsot adjunk..." valahogy így mondta. És amikor a cukros dokinőm át akarta cserélni a kifogástalan, ma is jó gyógyszerem (néha extrázik a szivem) egy újra ill. kicserélte, de nem vált be, akkor a szív doki visszacserélte a régire, mondván: "ezt maga tudja legjobban és én azért vagyok, hogy megerősítsem, biztos nem téved, ez a gyógyszer még mindig a legjobb a piacon" (különben ráadásul farmakológus is ő, a cukros dokinő meg nem!!!)

A gugliról meg annyit: néha nagyon jó, csak néha nagyon rossz is. Nagyon kell vigyázni, mivel van, aki elolvas valamit és mindent el is hisz, ill. beképzeli mármint magára vonatkoztatva. Most nekem jó volt, mivel rádöbbentem, milyen komoly betegség a neuropathia, amire még a neurológus sem figyelmeztetett!!! A műtődokim mondta a második műtét előtt, hogy egy neurológust is keressek fel, de az lám-lám kevés volt!!! azon belül is csak a neuropathiás orvos tud segíten, ha egyáltalán persze. Véletlenül jövünk majd rá - mondta, hogy mi bajom. VÉLETLENÜL ! ÉN JÖTTEM RÁ, micsoda különbség!!!

Sajna ezt a góckeresést meg úgy látszik nem minden kórház alkalmazza. Kicsit csalódtam a mienkben! Majdnem rá is fáztam én is a fogammal.

A derékfájásról: nekem viszont azt mondta a neurológus, hogy ha mindkét térdem kész, akkor a gerinc fájdalmaim is csökkennek, mivel "egyenesbe" kerül a hát és csökkenek a fájdalmaim. Ezt viszont elhittem, mivel jobb a két egyenes lábon menni, mint a két "karikán". Egész furcsán érzem héha magam, és még mindig jobbra-balra billegek, pedig nem kellene, a gyógytornász mindig rámszól!!!

Szóval vigyázva gyógyítsuk magunkat, sajna nem minden doki tűri ezt, de az igazán jó, AZ IGEN!!!

A cukros dokim most úgy fúj rám, hogy csak na...

1385. melubaba (válaszként erre: 1379. - Tuttuka)
2016. ápr. 26. 23:32

Szia, Dr. Laczkó Tibor műtött nagyon megvoltam vele elégedve. A rehabról küldtek így haza, de nem is ez zavart. Bent volt nálam egy jó ismerősöm látogatóba, aki egy igazi jó masszőr is.

Telefonon beszéltünk és mondtam neki a derekam. Ő megkérdeztette velem, hogy bejöhet-e a derekamat megmasszírozni, de nem engedték.(nehogy nagy bajt csináljon). Amikor hazavittek, másnap sírva hívtam jöjjön csináljon velem bármit, 2 alkalomból megszüntetett minden fájdalmamat. Ennyi

1384. viaszvirág (válaszként erre: 1382. - Janos53)
2016. ápr. 26. 22:17
Bizony így igaz :-))))
1383. ibolyka43
2016. ápr. 26. 19:45

szervusztok

holnap kapom a 3-ik injekciót,beszélek az orvossal,megkérdem mennyi a várakozás és a protézis ára.Nagyon félek ezt tudjátok.

Legyen fájdalommentes éjszakánk.

1382. janos53 (válaszként erre: 1374. - Viaszvirág)
2016. ápr. 26. 18:39
Nagyon okos asszony volt a nagynénéd, sajnos tényleg magunknak kell kisakkozni hogy mi a jó megoldás a bajunkra.
1381. janos53 (válaszként erre: 1370. - Ibolyka43)
2016. ápr. 26. 18:38
Ibolyka.Ilyen mérvű károsodásnál nem hiszem hogy javulást hozna a glukozamin és a zselatin ,mikor már nincs is porc a térdedben.Erre aműtét a megoldás, mert csak rosszabb lesz ha így hagyod szerintem.Javulást kívánok!
1380. Huncut63 (válaszként erre: 1379. - Tuttuka)
2016. ápr. 26. 08:36
Hát igen, az amúgy sem tökéletes derekam a műtét után teljesen oda lett. A lumbális részt rendben lehet tartani tornával, de mostanság a keresztcsontomnál fáj. Arra pedig hiába tornázok. Milyen kezelést kapsz?
1379. tuttuka (válaszként erre: 1378. - Melubaba)
2016. ápr. 26. 08:05

Szia!

Fiumei út?

Ki volt az elkövetö?

Sajnos a derékfájás szinte mindenkinél elöjön mütét után a mwgváltozott járás és a fekvés miatt. Egy éves vagyok, a térdem rendben van. Gerinckezelésre rendszetesen járok, igaz már vagy 40 éve. Most is oda indulok, késöbb többet írok, ha érdekel.

Jobbulást!

Üdv: Tuttuka

1378. melubaba
2016. ápr. 26. 00:17

Szervusztok, én még itt teljesen új vagyok. január 26-án műtöttek térdprotézissel a baleseti sebészeten. Van-e valakinek onnan tapasztalata.

Műtét után ott helyben voltam rehabon 2 hétig.

Ott beállt a derekam és úgy küldtek haza, hogy szinte mozdulni sem tudtam.

1377. viaszvirág (válaszként erre: 1376. - Viaszvirág)
2016. ápr. 25. 22:39
Ja, még annyit, ha időben megmondta volna, akkor nem kellett volna kivenni!!!!!!
1376. viaszvirág (válaszként erre: 1375. - Huncut63)
2016. ápr. 25. 22:38

Mióta a gugli a barátom, sok mindenre találok megoldást.

Amikor a doki csak akkor mondta meg (pedig időben megkérdeztem, csak nem mondta meg), hogy milyen baciból van a gócom, ami miatt ki kellett venni a protézist, akkor fordultam a "barátomhoz".


És akkor derült ki, hogy a staphillococcus aureus mindenkiben van, de csak akkor okoz gondot, ha van egy friss seb valahol. És mivel a levegőben terjed, ezért a torokban, fülben, fogakban, orrban (tehát a fej lyukain megy be) telepszik meg.


Na, és akkor találtam ki, hogy akkor nekem a fogaimban van. ÉS OTT VOLT a góc.

1375. Huncut63 (válaszként erre: 1374. - Viaszvirág)
2016. ápr. 25. 17:37
És ez ma már tuti így van,bölcs asszony volt a nagynénéd.
1374. viaszvirág (válaszként erre: 1373. - Kántor Klára)
2016. ápr. 25. 15:22

Tudod mit mondott az én jó öreg nagynéném annak idején: "Lányom, jegyezd meg, neked magadnak kell kitalálni, hogy mi bajod van, mert az orvosok nem tudják!"


És ezt kb 30 évvel ezelőtt mondta!

Én ehhez tartom magam :-))))

2016. ápr. 25. 12:04

1366.sz. levelemre:


Bocsánat, tévesen írtam:


MINDENT, AMIT A BENFOTIAMINRÓL ÍRTAM AZ NEM általában A "B" VITAMINRA VONATKOZIK, HANEM CSAK "B 1"-RE. (A B 1 zsíroldékony változata!!!)

Csak a B1 gyógyítja igazán az idegeket!!!


János, én azért vagyok mérges, mivel legalább 10 éve van jelen nálam a neuropathiás jelenség, és soha senki nem mondta hogy ez komoly ill. nagyon-nagyon komoly valami!!! Mivel eddig nem akartam az internetről gyógyulni - úgy látszik mostmár kell - nem is néztem soha utána. És attól, hogy nem mindenkinél jön ez elő, lehetett volna - pl. amikor az ember az altató orvosoknál szedi össze a papírjait - erre figyelmeztetni az embert, hogy esetleg mire számíthat. És úgy látszik nem is ismerik az orvosok a neuropathiát igazán, mivel ezt a ruha nem tűrést(ami csak a műtét után jött elő) - amitől lassan megőrülök és tipikus jelensége a betegségenek, a többi mellett persze) - sem a neurológus (!!!) ("nem tudom megmondani mi ez magánál"), sem a reumatológus ("őszintén szólva nem tudom mi ez"), sem a diabetológus (soha nem szólt róla, pedig tudta, hogy műteni fognak és utána is hiába panaszkodtam neki,hátha van valami ötlete), sem az ortopéd orvos (habár ez nem rá tartozik, nem is tudta mi ez a jelenség).

Egy éve nyivákolok és nekem kell rájönni, hogy hátha a neuropathia zavar be??? És ha nem ötlik ez fel bennem??? Mire fel ez a sok tanácstalan orvos szerinted??? A hyperesthesia (a műtő doki legalább ötletelt) nem igazán ugyanaz. Megyek az internetre azt is megnézni. Jó, hogy nem nekem kell magamat megműteni!!!

1372. d5064959a5 (válaszként erre: 1370. - Ibolyka43)
2016. ápr. 25. 11:15

Van igen,Gyógytorna CD térdprotézis műtét után.Online is megrendelkető.Mikor én rendeltem akkor 2000.-ft.volt+postaköltség.Nekem jó volt,sokat segített,de szerintem sok műtöttnek segített a gyógyulásban.

Prf.Dr.Dósa Gábor ort.sebész és gyógytornászok több évtizedes gyakorlattal rendelkezők készítették a gyakorlatokat.

1371. tuttuka (válaszként erre: 1370. - Ibolyka43)
2016. ápr. 24. 20:49
Írtam privátot
1370. ibolyka43
2016. ápr. 24. 18:50

Köszönöm,hogy irtatok és biztattok.

Nem tudom,hogy van-e CD kazetta,nem is tudom hol keressem,de ha Magyarországon van,irjátok meg,hogy juthatok hozzá,mert van aki megvegye vagy megrendelje,lehet mütét elött is használni?,én sajnos nem tudok a hátamon aludni,csak oldalt fekve,de az éjszakáim, ritkán fájdalmasak,csak idöváltozáskor,inkább nappal vannak fájdalmaim,ma már a térdem alatt is,alig tudok a székröl felállni,de azért elvégzek minden házimunkát,mert néha lefekszem.Oktober óta folyamatosan szedem a glükozamin tartalmú tablettákat és kenem a térdeimet zselatinnal-

szép estét kivánok szerettel.

1369. tuttuka
2016. ápr. 24. 17:11

Ibolyka!

Látod ezért szuper ez a fórum, mindenki segíteni akar a másiknak.

Jánosnak teljesen igaza van, én is hasonlóan voltam, a bal sokkal rosszabb állapotban van, mégis a jobb okozott elviselhetetlen fájdalmakat. Ezért került arra hamarabb sor.

Jövő csütörtökön lesz pont egy éves. Elmondhatom, hogy mára rendben van, nem fáj, nem dagad. Szerencsésnek mondhatom magam. A derékproblémáidat abszolút megértem, nekem több évtizede vannak, a csontritkulás miatti csigolyatörésem, a kopások, sérvek, nyitott csigolya csak rontott mindig. Szerencsére a műtétet megúsztam mindig. Rengeteget segített a gyógytorna, manuálterápia, akupunktúra. Nagyon jó orvosaim voltak, vannak.

A párnák! Hát ez is ismerős. Egy kell a két térd közé, bár manapság ritkábban. Egy a bal térdhajlatba, mert akkor kevésbé fáj. (A műtött lábam alá nem szabad, mert muszáj a nyújtást is gyakorolni, de nem is kell). Egy a nyakamhoz, hogy ágyban is tudjak olvasni. Na és még egy, amit félig a hasam alá teszek, amikor "hason" alszom. Nem is tudom, hogy férünk el ennyien. Amúgy pont a gerinc miatt én is csak oldalt tudok aludni. Így volt ez operáció után is, megkérdeztem az orvost és a tornászt is, beleegyeztek és megmutatták hogyan forduljak. Azt mondták, ha a gerinc merev, akkor a térd is jobban fáj. Bevált. De ez tényleg egyéni, biztos neked is fognak segíteni!

Fájdalommentes szép estét kivánok!

Jaj még annyit! A sokunk által említett és sikeresen használt gyógytorna CD-t biztos Erdélybe is szállítják. Nem drága, jó a ritmusa és műtét előtt is használható, mert edzi a fájdalom miatt sorvadó izmokat. Készülök a másik lábamra is, nem hagytam abba a tornázást, nagyon jól esik

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1368. janos53 (válaszként erre: 1365. - Ibolyka43)
2016. ápr. 24. 14:26
Ibolyka, azért fáj jobban a másik lábad, amiben több a porc, mert akaratlanul is arra rakod a súlyod, kímélve a másik lábad.
1367. janos53 (válaszként erre: 1364. - Kántor Klára)
2016. ápr. 24. 14:24

Klára!Én inzulinos cukros vagyok.A kezelt cukrosoknál is van neuropátiás fájdalom nem csak a kezeletleneknél.Ezért kell figyelni nehogy megsérüljön aláb, mert a neuropátiás beteg nem érzi ha megböki, felsérti valami.

A műtéteim óta én sem érzem a térdem oldalán,ahol a drain cső volt!A lábam zsibbad és fáj!Még a mai napig kispárnával térdem közt alszom, és oldalra nem igen tudok fordulni pedig nekem már nincs is protézisem! Ez a neuropátia, vagy előjön vagy nem, nem tudni, kinél miért jön elő. Most majd megőrülök, mert köszvényesek a kezeim és a sok mankózás igen megerőlteti mind a két kezem. A sok B vitamin hízást okozhat remélem ezt is mondták!

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook