Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
1426. tuttuka (válaszként erre: 1425. - Tuttuka)
2016. máj. 6. 23:02
Elnézést, de néha a tabletem önállósítja magát és átkölti a szavaimat. Javítok ha észreveszem
1425. tuttuka (válaszként erre: 1421. - Aranynagyi)
2016. máj. 6. 22:58

Szia Aranynagyi!

Nálam a gerincügyek kb 40 éve tartanak, (júniusban leszek 64) ezért a mostani kezelésektől se várok csodát. A héten két kúrán vagyok túl, nekem jó, mert segíti az ellazulást, ugyanis akkor erősödnek a fájdalmaim rendszerint, amikor valamire nagyon rágörcsölök. Nem is mindig tudatosul bennem, de tartani akarom magam, nehezen veszem tudomásul, hogy nem megy minden úgy, mint pár évvel korábban, lassabban csinálok dolgokat és ez idegesít. Erre jók nekem a relaxációs technikák, és hát az akupunktúra is ennek egy része. Én a kerületünkben járok a rendelőintézetbe, de ennek hosszú a története. Ha érdekel utána tudok kérdezni, milyen lehetőség van más kerületieknek(nem csak magán).

Szívből kívánom, hogy ne legyen gerincsérved, bőven elég, hogy kopunk, meszesedünk. Nekem mindig azt mondják a gyógyítók, hogy mozogni, tornázni kell. De Te gyakorlott nordic walkingos vagy, meridián tornára jársz, odafigyelész magadra, reméljük, hamarosan javulni fog a derekaddal. Ha írnak fizikoterápiával, fogadd el, jót tesz, nem hat azonnal, de jó. A nyújtás fontos, erre egy nagy terápiás labda a legjobb. Bocsánat, hogy ennyit írtam, segíteni szeretnék, ha tudok.

A legjobbakat kívánom Neked!

(Azért Visegrádot se írd le még teljesen!)

Fájdalommentes, szép hétvégét és jó egészséget kívánok!

Szeretettel:

Tuttuka Klári

1424. tuttuka
2016. máj. 6. 22:09
Közepében
1423. tuttuka (válaszként erre: 1422. - Melubaba)
2016. máj. 6. 22:08

Szia!

Most csak röviden.

Három hónapos körül én is nyögtem rendesen. Műtét után nagyon jól gyógyultam, aztán kicsit azt hiszem elbíztam magam, azt gondoltam mindent még tudok csinálni. Az időjárás is belejátszott, de az biztos újra elő kellett vennem a botot is néha, időnként fájdalomcsillapítót stb. "Jegeltem" is, vagyis csak a normál hűtőben tartott zselés párnát tettem fel pihenéskor a térdemre. Egyébként a műtétek helyén még évek múltán is tapasztalok nyilallást frontok esetén, akár több évvel (évtizeddel) később is. A térdem még néha most is melegebb néha és kicsit sötétebb is mint a másik. Mutattam egy ismerős bőrgyógyásznak is, azt mondta ne aggódnak miatta. A laborleleteim normálisak, tehát nincs gyulladás.

Te még elég friss műtöttek számítasz, ne aggódj.

A derékügy rázósabb dolog, én most pont a közelében vagyok egy kezelésnek, de majd beszámolók róla.

Esemény és fájdalommentes gyógyulást kívánok sok szeretettel!

Üdvözlettel:

Tuttuka Klári

1422. melubaba (válaszként erre: 1390. - Tuttuka)
2016. máj. 5. 23:01

Szia, igen volt a derekammal gond, de jó pár évvel ezelőtt. Most a fő orvosasszony megröntgenezte és hát csak annyit mondott, hogy ritka pocsék.

Az osztályon minden ok volt a derekamon kívül.

Írtad, hogy 1 éves vagy. Szeretném megkérdezni, hogy nálad is volt olyan én már túl vagyok 3 hónapon és most kezdem érezni a térdem felszínét, az összevarrt részt, és bizony bele bele hasogat néha vajon ez normális? És még azt kérdezném, hogy mennyi ideig volt melegebb a műtött térded?

Tudom, hogy nincs 2 egyforma szitu, pusztán csak kíváncsi vagyok.

Én is kívánok neked nagyon jó egészséget!

Melubaba

2016. máj. 5. 18:43

Szervusztok,

habár nem írtam, de olvastalak benneteket. Nekem éppen három hónapos a műtött térdem, de sajnos minden nap fáj. Persze megyek rajta, de sportolni még nem tudok elmenni (nordic walking, a két bottal való gyaloglás) úszni járok, meridián tornára járok, de a derekam teljesen kikészít, az annyira fáj. Ma különösen. Ismét a flectorhoz nyúltam, illetve bejelentkeztem az ortopédiára, ugyan nézzék már meg röntgennel, mi van ott. Azt vettem a fejembe, hogy biztosan gerincsérvem keletkezett, és az miatt fáj. Tattuka, (1389)feltétlenül jelezz vissza ezzel a gerinces akupunktúrával kapcsolatban.

1420. ibolyka43
2016. máj. 4. 14:31

szervusztok

Két szép közt vagyok-a régi fizikós dr.nöm javasolta botot,mert látta,hogy lassan járok,azt mondta fogyjak le,kb,8 kg le kellene hogy menjen,hagyjam a kenyeret,csak 1 szelet grahamot egyek napjában,sok zöldség,gyümölcs.Azt mondta ,ne mütessem meg a térdem,látta a rtg felvételt.

Az ortopéd azt mondta,tornázhatok,botot vehetek a kezembe,ha ugy gondolom,hogy segit a járásban.Tudok járni,csak sokszor megállok.

nincs lelkieröm,hogy feliratkozzam,mert állandóan azt gondolom,hogy meghalok.Ne nevesseteki,igy van.A gerincmütétemkor nem volt idöm gondolkodni,mert szinte lebénult a lábam,az orvos megmondta.ha nem mütetem,akkor lebénul és utána már hiába müti meg.

Tudom,sokan azt mondják,nem szabad rosszra gondolni,de hiába a vigkedély és az eltökéltség,mégsincs akarateröm.

1419. tuttuka (válaszként erre: 1414. - Ibolyka43)
2016. máj. 4. 14:09

Ibolya!

Mikorra javasolt az orvos botot? Mert műtét előtt itt Magyarországon nem javasolnak botot, pláne könyökmankót, csak akkor, ha már másképp nem bírsz megtenni pár méter és távolságot. De akkor már nincs vita a műtétről. Az ilyen "járássegítőt" eszközök csak rontanak az állapoton, mert az izmok elllustulnak és tényleg mozgásképtelenné teszi az embert. Operáció után pedig van egy protokoll arra vonatkozóan, mit és meddig kell illetve lehet használni. Ezt alább Klára pontosan le is írta.

Amíg pedig műtétre kerül a sor, egy sétabot megteszi, arra rá tudsz támaszkodni ha megpihensz néhány pillanatra. Én amúgy állandóan elhagytam a botomat, sokszor hozták utánam. Kényelmetlen volt ezért hat hét után el is hagytam a használatát (orvos beleegyezésével). De hát nem vagyunk egyformák!

A bot nem pótolja a protézist!

Üdvözlettel: tuttuka

1418. ibolyka43
2016. máj. 4. 12:37
Ma nezegettem.nalunk nem irjak ki.a ko yokos ugy 3 000 ft.de meg nem vettem meg.lehet mashol olcsobb.
1417. Kántor Klára (válaszként erre: 1414. - Ibolyka43)
2016. máj. 4. 11:34

Ibolyka,

műtét után a könyökös mankót használjuk, kettőt hat hétig, egyet hat hétig, és ha jól vagy 12 hét után azaz 3 hónap után semmit.

Ha nem, akkor én, miután elhagytam a könyök mankót, egész rövid időn belül megszoktam és biztonságosan mentem az összecsukhatós bottal. Ami azért jó, mivel, hátha megtanul az ember bot nélkül is menni a biztonságos helyeken és akkor összecsukja. Nagyon biztonságos, kb. 2 és fél ezer jobb helyeken. Ha jön műtéted, akkor könyök mankó a kifizetődő, mivel műtét után kettő kell és akkor már nem kell venned legalább egyet. Nem is tudom ebből lehet egyet venni? Mivel botból természetesen lehet.

Csak szokás kérdése az egész, még akkor is, ha a könyök biztosan biztonságosabb!

1416. ibolyka43 (válaszként erre: 1414. - Ibolyka43)
2016. máj. 4. 05:40
Köszönöm a választ.
1415. viaszvirág (válaszként erre: 1414. - Ibolyka43)
2016. máj. 3. 22:27
Nekem az nyújt biztonságot, ahol a könyököm megtámaszkodhat. Vagyis a könyökmankós a legbiztonságosabb.
1414. ibolyka43
2016. máj. 3. 19:22

szervusztok

Ma az orvosom botot javasolt a járásomhoz,melyik botot érdemes vennem,amelyik könyökös vagy amelyik nem és az összecsukható botok,mennyire stabilak?

válaszotokat megköszönöm.

Ibolyka

1413. viaszvirág (válaszként erre: 1405. - Ibolyka43)
2016. ápr. 30. 10:02
kötelező feladat, házi feladat
1412. ibolyka43
2016. ápr. 30. 09:47
nálunk viccesen uszógumi.
1411. tuttuka (válaszként erre: 1410. - Ibolyka43)
2016. ápr. 30. 09:37
😊 mondják még úszóguminak is felénk azt a kis zsírréteget ami a hasunkon van. Nálatok mi a neve? Viszont abbaakell szúrni az injectiót és tényleg nem fáj. Nyugi!
1410. ibolyka43
2016. ápr. 30. 08:33
Nem hallottam a kispárnáról,az minek kell,?a férjemnek is volt csipöprotezis beültetve,és kapott a hasába injekciót,de senki nem mondott a párnáról,hová kell tenni,én a kispárnát a 2 térdem közé teszem,mikor alszom,.
1409. tuttuka (válaszként erre: 1402. - Huncut63)
2016. ápr. 29. 22:22

Nekem fájdalomcsillapításban már több alkalommal bevált. Még 1990-ben az akkori háziorvosomtól kaptam először, de annyit segített, hogy saját lábamon mentem a reumatológiára. (A házihoz a férjem vitt szinte a karjában de csak a szomszéd ház volt szerencsére). Most is ezt várom, remélhetőleg hosszabb távon segít és kiváltja a gyógyszert illetve más drasztikus megoldásokat. Majd beszámolók.

Jó éjszakát és jó derekat!

2016. ápr. 29. 22:16

Tudom, hogy az igazi bicaj, sok baj okozója lehet, de elesni tudok én csak úgy bicaj nélkül is, ráadásul mekkorát!!!!!! hálistennek eddig a szerencse mellettem állt, igaz, mióta a térdeimben is vannak, azóta nem estem el, csak csípőprotézissel estem el kétszer, de hatalmasat a betonon, a városban.

Mindenki fél az ismeretlentől és ez természetes, de ha ki lehet váltani vele valamit, bele kell vágni. A hasbaszuri nem érint különösképpen az inzulin miatt 4x szúrom magam,igaz a negyedik a combomba megy. Mindent meg lehet szokni, főleg, hogy tényleg van párna az én hasamon is.

A gerincsérvem engem is sokszor kínoz. Akkor csinálok olyan gyakorlatokat, amiket a gyógytornász ajánlott, meg lassan beadom a papíromat a rehabilitációra, letelik a fél év, jó lenne egy kis generálozás.

Hallgatok rád kedves viaszvirág, maradok a stabil szobabicajnál :)

1407. tuttuka (válaszként erre: 1405. - Ibolyka43)
2016. ápr. 29. 21:52
Kiszabott feladatot jelent, itt úgy gondolom, távolságot jelent, amit már nagyon nehezen tud az ember fájós lábbal megtenni
1406. viaszvirág (válaszként erre: 1401. - Huncut63)
2016. ápr. 29. 21:37
Igen, a szobabicikli az kell, de terminátor kerékpárt akar venni, ezért akartam lebeszélni róla. :-)))
1405. ibolyka43
2016. ápr. 29. 18:10
mi az a penzum?
1404. Huncut63 (válaszként erre: 1403. - Ibolyka43)
2016. ápr. 29. 17:04
Na tessék, egy szuper példa....és sokról nem tudunk, hisz ahogy mondta akinek nincs problémája nem jön ide. A hasba szurit én is a műtétkor kaptam életemben először,meg kellett tanulni beadni, de jó, hogy van ott egy kis párna:-))nem fáj, ne félj tőle, maximum egy szúnyogcsípés, de az sem mindig. És ne feledd, felvesznek a listára, mire megérkezik az időpontod lehet már egy kicsit sem fogod bánni, mert már csak 300 méter lesz a penzumod.
1403. ibolyka43
2016. ápr. 29. 15:11

szervusztok

Nagyon gondolkodom,de el fogok menni az orvosomhoz,hogy felvegyen a listára,de higyjétek el,annyira ki vagyok idegileg,hogy le sem tudom irni.Nekem nem fáj olyan nagyon,lassan tudok közlekedni,valamikor 5-6 km-t gyalogoltam,ma már az egy km is sok.Csak attól félek,hogy tönkremennek a csipőim.Mennyi idő után lehet normálisan járni bot nélkül és mikor mehetek fürdöre,én nagyon jól érzem magam a 34 fokos vizben,lehet-e attól tartani,hogy elesem,mert nincs annyi stabilitásom.az este beszéltem egy vidéki férfival,ö is 72 éves,mint én,febr 1-én mütötték és nagyon jól van,kapál a kertjében.Félek a hasbaszúrt injekcióktól is.Ez a férfi magától tanult meg hajlitani,járni ,tele életkedvvel,na ez biztatást adott nekem és természetesen ti is.de FÉLEK.

1402. Huncut63 (válaszként erre: 1389. - Tuttuka)
2016. ápr. 29. 12:38
Ezzel én is így vagyok, éjjel a térdemmel semmi gond, viszont a derekam botrány. Hidegfrontra. Kiváncsian várom a véleményedet az akupunktúráról.
1401. Huncut63 (válaszként erre: 1399. - Viaszvirág)
2016. ápr. 29. 12:36
Igen, ezért ajánlják a szobabiciklit.
1400. Huncut63 (válaszként erre: 1387. - Ibolyka43)
2016. ápr. 29. 12:35
Ibolyka...kívánom, hogy neked hasson az injekció, de nekem nem segített, pedig messze nincs akkora kopásom mint neked. Én sem értem a vacillálásodat, ha a helyedben lennék nem várnám meg az irtózatos fájdalmat, miközben úgyis a protézis lesz a vége. Remélem jó döntést hozol!
1399. viaszvirág (válaszként erre: 1396. - Terminátor3)
2016. ápr. 28. 22:38

Nem biztos, hogy feltétlenül kerékpároznod kellene!!!!! Engem eltiltott tőle a doki a legnagyobb sajnálatomra. Azt mondta, hogy ha véletlenül elesnék, üvöltve vinne a mentő a kórházba. Főleg, hogy neked már 4 van, biztos valamelyikre esnél.

Aszonta a doki, hogy elég egy kavics, egy lyuk, vagy meglök valaki és máris borulsz.


NE KOCKÁZTASS!!!!!!

1398. d5064959a5 (válaszként erre: 1397. - Tuttuka)
2016. ápr. 28. 09:05
Köszönöm!
1397. tuttuka (válaszként erre: 1394. - D5064959a5)
2016. ápr. 28. 08:52
Nagyon köszönöm, rajta vagyok. A jel amit küldtem, véletlen, napocska akart lenni. Ami viszont most kinn mwgvan! Minden jót!
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook