Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1456. Huncut63 (válaszként erre: 1455. - Tuttuka)
2016. máj. 19. 07:40
Az osztályon az első nap végig bőgtem a 3/4 órát a térdgépen, le se tojták. Ott hagyott a géppel a gyógytornász, a többiek is felháborodtak, mi van ha rosszul leszek!? A gyógytornász itthon keményen nyomta a lábam, nélküle szerintem nem tudnám hajlítani.
1455. tuttuka (válaszként erre: 1454. - Benguzde)
2016. máj. 18. 22:43

Szia!

Nekem szerencsém volt, az osztályon és a rehabon is csak annyit tornásztattak, hogy ne fájjon. Elég sok térdmozgató gép volt mindenhol, otthonra is béreltünk 2 hétre. Aztán jött a gyógytornász házhoz, igaz csak kétszer hetente. A CD is nagyon jó, naponta kétszer csináltam, mostanában már csak egyszer-egyszer. Sokat gyalogolok.

Jó éjszakát! Klári

1454. benguzde (válaszként erre: 1447. - Pelikán67)
2016. máj. 18. 21:46

Jó estét!!

A tornáról... Nem tudom, hogy mi a helyes.Két helyen szereztem tapasztalatot.Az egyiken előfordult, hogy zokogtam a fájdalomtól. A másikon azonnal más gyakorlatot végeztettek velem, ha látták, hogy fájni kezd. A lemezemen az van, hogy fájdalomküszöbig.

benguzde Éva

1453. Pelikán67 (válaszként erre: 1451. - Tuttuka)
2016. máj. 18. 21:43

Köszönöm biztató szavaidat!


Az orvosom nem aggódik (úgy vettem ki a többiek hozzászólásaiból ,hogy másnál sem szoktak) szerinte minden normális várjunk míg megszűnik a gyulladás és akkor folyadék sem lesz!


Én is úgy vagyok vele, ha rosszabb a térdem akkor az időjárásra fogom!! :)


Üdvözlettel: Laci

2016. máj. 18. 20:35
Köszönöm a cicával kapcsolatos vigasztaló szavakat, bár úgy történne, hogy előkerül. Már a környező árkokba is lemásztam négykézláb, bevilágítottam az árkokon keresztül vezető csövekbe, hátha ott találom. Minden esetre gondoljatok rám, hogy nem elég a fájdalom testben, még lélekben is kénytelen vagyok viselni.
1451. tuttuka (válaszként erre: 1447. - Pelikán67)
2016. máj. 18. 17:23

Szia!

Még fiatal műtött vagy,ez a hullámvasút érzés tart még egy darabig. Nekem még most is van hogy melegebb, néha fáj (inkább húzódik, feszül) ez időjárás függő. A folyadék jobban aggaszt. Nézték, hogy van-e benne baktérium vagy más csúnyaság? Mit mond az orvosod?

Igen igen! A TÜRELEM mindannyiunk lakótársa kell legyen.

Jobbulást és szép fájdalommentes napokat kívánok!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1450. tuttuka (válaszként erre: 1448. - Aranynagyi)
2016. máj. 18. 17:11
Az időjárás még a teljesen egészséges embert is megviseli. Ma például kettős fronthatás van. Lesz az a láb még jobb is, ne keseredj el!
1449. tuttuka (válaszként erre: 1448. - Aranynagyi)
2016. máj. 18. 17:08

Aranynagyi!

A cica elő fog kerülni! Hugomékl cicája két és fél hét után került elő. Náluk is családtag a testvérével együtt.

A Visegrád jó lesz, mostmár kell jönnie a jó időnek! Gondolunk Rád!

Üdvözlettel: Tuttuka Klári

2016. máj. 18. 16:29
Sziasztok, nem írtam, csak olvastam, most is alig tudom összeszedni a gondolataimat. Egyrészt tattuka Klári, ez rémes érzés lehetett szembesülni azzal, hogy előbb-utóbb te is terminátor leszel. Én három hónapos műtött vagyok jobb térddel, másfél éves a ballal. DE! Úgy tűnt, úgy éreztem, hogy a bal jól működik, vágjunk nyugodtan bele a másikba. Most ennyi idő után, már a bal is fáj, főként ha merészelek gyalogolni (nem nordic walking, az még nem megy) csak úgy, pl. 300 méter az orvosi rendelőig és vissza. Utána alig hajlanak a térdeim, feszítenek, tényleg úgy mozgok mint a terminátor. Kiderült, hogy a derékfájásom oka hátgerincem hibája - erről írtam legutóbb - tehát mivel felhívtak telefonon Visegrádról, elfogadtam és holnap reggel megyek. Mindeközben május 14-én délután eltűnt imádott házi cirmosunk, aki 8 éve élt velünk, mint családtag, a szó szoros értelmében. Lelkileg nagyon megvisel az elvesztése, - kioperált lánycica, nem csavargós, télen-nyáron éjszaka is bent alszik - s csak borzalmas gondolatok vannak a fejemben. Ehhez járul hozzá, hogy még a térdeim is fájnak, a derekam is fáj. Igy hát alávetem magam a rehabilitációnak, hátha segít. Pelikán67, a doktor mit mond, miért keletkezik benne folyadék? Gyulladásban van? Nem lehetséges, hogy túl sok egy órán át tornázni? Én sosem tornáztam ilyen sokat, max. 25-30 percet, azt is nagyon kímélően, hogy biztonságosan hajoljon és kinyúljon egyenesre a térdem. De pl. lépcsőn járni még mindig nem sikerül normálisan, ahogy más emberek, csak úgy, hogy mindkét lábam minden lépcsőfokra rálép. Felfelé, ha tudok kapaszkodni, akkor megy egymás után, de lefelé nem. Mintha a frissen műtött térd nem bírná el a súlyomat. 78 kg vagyok, lehetnék kevesebb is.
2016. máj. 18. 15:59

Üdv mindenkinek!


Új hozzászóló vagyok és azért gondoltam, hogy megosztom tapasztalataimat, mivel én is sokat olvasgattam a hozzászólásokat és úgy gondolom, hogy mind a pozitív ,mind az elkereseredett hozzászólásokból lehet erőt meríteni!!

Mert az biztos, hogy egy térdprotézis műtét után az kell a legjobban!

Fiatalon (50 év) kaptam két hónapja térdprotézist és úgy érzem azóta egy hullámvasúton ülök. Hol jobbnak hol rosszabbnak érzem a műtött térdem sokat fáj és még mindig melegebb mind a másik. Eddig négy alkalommal szívtak le folyadékot a térdemből, nem sokat (kb. 40 ml) ,de még mindig van benne!

A tornát gőzerővel csinálom (a tornász naponta egy órát kínoz), és azt érzem, hogy erősödik a lábam, de ezt a mindennapi életben nem nagyon érzem. Ha többet állok a térdem feszít, szorít.

A tapasztalatomból és hozzászólásokból azt már látom, hogy az orvostudomány ebben a műtét utáni időszakban igazából egy szót ismer: türelem!

Még annyit, hogy rehabot Sárváron csináltam (5 hét) és úgy gondolom normális hely bár a többi helyet nem ismerem.

Mindenkinek kitartást és türelmet :) kivánok!

1446. tuttuka
2016. máj. 18. 15:27
Kertezni és nem kérdezni!
1445. tuttuka
2016. máj. 18. 15:25

Sziasztok!

A dolog úgy kezdődött, hogy ma egy hete voltam az egyéves kontrollon. Panaszok? Hát nem igazán a műtéttel összefüggő. Mert a bal térdem ugyan fáj néha, de ami sokkal rosszabb, hogy éjszaka arra ébredek, a csípőforgótól a lábfejemig fáj az egész bal oldalam. Nem alszom el, mert a másik oldalon fekszem. Nem hat rá semmi fájdalomcsillapító, egy valami, ha felkelek és járkálok pár

percig. De akkor már vannak az alvásnak lőttek. Ezt elmondtam a dokinak is. Az ellenőrző RTG nemcsak a


térdre, teljes csípőre is készült. Amikor a leletemmel visszatértem, akkor kérdezte, hogy akkor most bal térd vagy jobb csípő? Nemigen jutottam szóhoz. Aztán

megmutatta a röntgent. Nem viccelt sajnos. Végül abban maradtunk, novemberben jön a bal térd és meglátjuk. Remélhetőleg ha a járás kiegyenlítődik, kevésbé fáj majd a csípő. Kérdeztem, hogy akkor az augusztus végi nappali kórházat mondjam-e vissza, a válasz: isten ments, jó lesz mert felkészít. a műtétre (izmokat elsősorban) és a derekat is generáloznák.

Hát így tértem haza. Másnap és pénteken "szabadnapos" voltam, mert a lányomék a kicsivel elutaztak. Ennek örömére nekiálltam főzni, mosni, takarítani, még egy kicsit kérdezni is. Nem is éreztem semmi bajomat, akkor. Este

kidőltem. Úgy látszik elment a józan eszem. Az időjárás is kikészít, és hab a tortán, hogy szombaton megbotlottam egy feltekert szőnyegben és igaz egy kazal mosnivalóval, és a

kezemre, de eltaknyoltam. Itt szerencsére vége a mesének,

de most szedem össze lassan magamat és várom a nyarat.

(Június 7-én államvizsgázik a lányom addig sokat vagyok az unokámmal. Mivel még nem megy önállóan, sokat járunk babakocsival, nagyon jól esik a gyaloglás).


Remélem mindenki jobban vigyáz magára!

Kinek-kinek jobbulást, sok erőt, kellemes tornát és JÓ IDŐT kívánok sok szeretettel:


Tuttuka Klári

1444. Huncut63 (válaszként erre: 1442. - Benguzde)
2016. máj. 17. 06:47
Szia! Dicsekedjél csak nyugodtan, kellenek az elkeseredetteknek a pozitív csengésű hozzászólások. Hát igen, magam is egy lusta disznó vagyok, pedig a combizom erősítés életbe vágó a térdműtötteknél, mindegy miért volt. Csak így tovább!:-)
1443. tuttuka (válaszként erre: 1442. - Benguzde)
2016. máj. 16. 23:11

Szia!

De jó, hogy írtál és a meséd abszolút pozitív! Nekem most különösen jól jött, a múlt héten kicsit magam alatt voltam. A történet hosszú és bonyolult , mint a Lánchíd (ezt Ny63-tól koppintottam. ) Lassan bogozom a dolgokat, majd beszámolok róla.

Üdvözlettel: tuttuka klári

1442. benguzde
2016. máj. 16. 22:26

Jó estét!!


Én ma nagyon boldog vagyok!!!! Először (13 hónapos vagyok::))sikerült fájdalom nélkül tekernem a szobabiciklit!!!! Fél órát tekertem fájdalom nélkül!!!A héten egy barátnőm nagyon megkritizálta a technikámat (meg is sértődtem:::))) , de amikor nem látta, kipróbáltam, s mára beérett a dolog!!Egyszerűen azt tanácsolta, hogy a "bibis" lábbal tekerjem a pedált. Egyedül azzal. Mert a bibis lábam nem akart rendesen tekerni. Egyszerűen rábízta a munkát a jobb lábra. Gumiszalaggal melegítek be- nagyon szeretem!!!! És most boldog vagyok! Nem hiszem, hogy valaha is meg fogok szabadulni a bottól, de könnyebben megyek, s ez is valami. A másik térdemre egyelőre nem gondolok....Bocs, hogy dicsekedtem, de nagyon jókedvű lettem a szobabicajozás után!!!!!

1441. Huncut63 (válaszként erre: 1440. - Kántor Klára)
2016. máj. 11. 14:59
Szia! A ruha nem tűrése, valamint a belső varrat érzékenysége elmúlt.Nem tudom mikor. Nem vagyok cukros, tehát nincs összefüggés. Ami megmaradt, hogy a térdem nem tűri a legkisebb nyomást sem, sokszor azt sem ha kedvesen ráteszi a férjem a kezét. Ha egy kissé szűkebb nadrágban leülök fájdalmat okoz ahogy megfeszül a térdemen. Mindez az időjárás változásával hol jobban, hol kevésbé fáj. És igaz ez a feszülésre is, az is van, amikor elég erőteljes.
1440. Kántor Klára (válaszként erre: 1433. - Huncut63)
2016. máj. 11. 14:05

Szia, olvasgattam a napokban az elmúlt évi termést, és ott találkoztam a 280. sz. leveleddel, amelyben írod, hogy nem tűröd a ruhát a térdeden. Mi van ezzel a jelenséggel? Mivel ugye nekem kiderült ill. kiderítettem, hogy a neuropátia miatt nem tűri az ember a ruhát, az ágyneműt a térdén. Amit a nagy okos orvosok nem tudnak azaz közlik: "nem tudom magának megmondani, mitől van ez..."

És a 290. sz. leveledben: a belső varrat miatti érzékenységgel, mi lett?

Most várom a neuropátiás időpontomat és nagyon érdekel, más van-e így. Cukros vagy-e? Én 2-es tipusú, átlagban 5-5,6 közötti a cukrom, nem attól van, ez külön pech....

1439. Kántor Klára (válaszként erre: 1421. - Aranynagyi)
2016. máj. 11. 13:59

Sziasztok,

én hétfőn voltam 3 hónapos, és természetesnek veszem, hogy minden nap fáj. A doki is annak tartja, sőt egy fél év után is fájdogál, akinek nem, az nagyon ritka és szerencsés. A tavalyi januárban műtött - most volt 16 hónapos - sokkal jobban fáj, mint ez, de az egy másik történet, gondolom olvasgatod a leveleket. Mindenki megyeget rajta, bottal vagy anélkül, én bottal megyek az utcán és otthon már nem igazán, csak ritkán, esténként, amikor nagyon elfárasztom magam és a térdem. Még dagadt is egy kicsit a térdem, a bokán ritkán. Hajlításom kb. 105 fokos. A másik az megvan kb. 115 is és az a jó, sőt a doki szerint elég is! A 130 fok az ritka jó.

Szóval türelem, türelem, ezt mondja mindneki, ha nincs valami plusz bajod, akkor el fog múlni... kb. egy év a teljes gyógyulás....

1438. Kántor Klára (válaszként erre: 1427. - Anikó 1958)
2016. máj. 11. 13:53

Szia, csak most olvaslak, mi az, hogy villámcsapás? csak úgy? és mitől világosodtak meg? és júliusban mi lesz? nem teljes protézis?

Főleg, mitől jöttek rá, hogy nem kell teljes protézis, mi történt egy napi tartózkodás alatt? ha jól értem a történteket?

1437. tuttuka
2016. máj. 10. 15:56

Szia Aranynagyi!

Szomorúan olvasom, hogy Te is beléptél a "gerinc klubba".

Csak megerősíteni tudom az orvost, ne hagyd elveszni a visegrádi beutalót! Ott kapsz jó kezeléseket, és megtanítják a gerinc torna legfontosabb elemeit.

Sajnos az orvosok és egészségügyisek elvándorlását mi a saját bőrünkön tapasztaljuk. Régebben nem kellett hónapokat várni egy reumatológiai időpontra, kezelésre. Tudom, hogy ezek nem a sürgősségi kategóriába tartoznak, de hónapok?! Hát az már kicsit sok. Én próbáltam Pesten több nappali kórházat is (Gellért, Rudas, Lukács) amíg fiatalabb voltam gyakran úgy, hogy délelőtt munka, délután kórház. Nem volt egyszerű, de hatottak a kezelések. Utóljára a Lukácsban a három műszakost már nem bírtam. Délelőtt tizenegytől háromig szólt az én beutalóm.Egy 2x2 méteres fülkén osztozunk hárman, egy priccs és három szekrényke volt benne. Tizenegykor a reggeles még nem tudott elmenni, fél háromkor pedig már ott volt a délutános. Pihenni a kezelések között így lehetetlen volt. Kidőltem. Ja és mindezért 3 éve napi 3500 Ft-ot kellett fizetni. Sok mindent elbírok, de úgy éreztem magam, mint egy túl hajtott versenyló.

Mifelénk (XIX. Kerület) van a Szent István kórháznak egy rehab osztálya (a régi Szülőotthon helyén), nagyon jó orvosokkal, gyógytornászok kap, de már itt is két műszak van a nappali kórházi részén és csak augusztus végére van időpontom. Itt tanítottak a MecKenzie tornára, manuálterápiát is alkalmaztak, kezelések is jók és több orvos is képzett akupunktőr.

Tb-re megy, csak nem tudom, más kerületből hogyan lehet bekerülni.

Szóval ne mondj le Visegrádról, oda már megvan a beutalód!

Utána már jobban el tudsz igazodni ezekben a dolgokban. Azt mondják, csak elsőre nehéz bekerülni, utána már " kiművelődik" az ember.

Jobbulást és minden jót kívánok!

Üdvözlettel: tuttuka

2016. máj. 10. 14:30

Sziasztok,

ma voltam az ortopéd dokinál (nem annál aki műtött, mert hozzá bejutni nehezebb, mint egy királyhoz) de ezt a doktort is ismerem kb. 15 éve, csak ő nem operálós doktor. Mivel a derekam már tűrhetetlenül fájt, - írtam is nektek, hogy rémképeim vannak - megröntgeneztette és kiderült, hogy a hátgerincem van nagyon rossz állapotban, mindenféle kinövések vannak a gerincemen, és kezd a hátam meghajolni, domborodni. Akit érdekel, keressen rá a háti kyphosis címszóra googliban. A csigolyáim pedig nagymértékben porotikusak. No, azt javasolta, csak zaklassam a visegrádiakat, mert az a kezelés jót tenne, de mindenképpen gyógytornáztatni kell. Azt azonban már, hogy hol - Bp-n,nappali kórházban is lehet - de oda reumatológus beutalójával lehet csak menni. 4 reumatológus van a kerületünkben, augusztusban és szeptemberben van már csak olyan nap, amikor tudnak fogadni. Ez remek! Van a kerületben több magánklinika is, ma felkerestem emailban az egyik legközelebbit, várom a válaszukat. Állítólag ez a kór - kyphosis - ez javítható rendszeres gerinctornával.

1435. Esli (válaszként erre: 1427. - Anikó 1958)
2016. máj. 10. 12:37

Szia Anikó!

Én rokkantsági járadékon vagyok, már több mint 30 éve, először úgy kezdtem hogy hármas csoport 67%,/28 évesen/ utána kb.10 év elteltével lettem kettes csoportban 80 % egészségkárosodás, utoljára 2011 ben voltam felülvizsgálaton,szerintem nemsokára esedékes leszek... de még nem hívtak,térd protim van egy éve, de az alap betegségem Reumatoid Arthitisz.Nem kellemes felülvizsgálatra menni mert nagyon szemétkednek... megalázó.

1434. janos53 (válaszként erre: 1429. - Anikó 1958)
2016. máj. 9. 11:27

Szervusz Anikó.Olvastam mit írtál.Engem leszázalékoltak, de addig elég hosszú folyamat volt!

Volt arthroscopos műtétem, utána teljes térd protézist kaptam.Ez működött egy ideig, de fél év után kezdett beszűkülni a mozgásom ,kevésbé tudtam hajlítani és nagyon fájt is a lábam.A végén már csak bottal tudtam menni.Dolgozni én sem tudtam ezért eindítottam a leszázalékolást,én kértem nem az orvos.Első fokon csak 46 % kaptam és ez semmire nem elég ,rehabilitációs járadékra sem.15 napon belül megfellebbeztem, így másod fokra kerültem 2 hónap múlva. Ott kaptam meg az 56% ot, ez már rokkantságnak minősült.8 hónapig, míg ez az eljárás zajlott semmiféle pénzt nem kaptam.Hosszú folyamat, de előbb legyen meg a műtét, és ha véletlenül nem sikerül, akkor érdemes csak beadni a kérelmet, mert nagyon sok embert elutasítanak.Maga az, hogy protézised van nem elég ok a leszázalékolásra.Nálam nagyfokú állapot romlás volt, ezért kaptam meg.

1433. Huncut63 (válaszként erre: 1432. - Ibolyka43)
2016. máj. 9. 07:41
A vejemet, de szalaggal. Jól megcsinálta.
1432. ibolyka43
2016. máj. 9. 06:06

szervusztok.

Tegnap hallottam,hogy dr.Abrakovics Székesfehérvárról,kitünően müti a térdeket,valakit közületek mütött-e?

Szép új,fájdalommentes hetet kivánok minyájunknak.

1431. tuttuka (válaszként erre: 1427. - Anikó 1958)
2016. máj. 8. 22:12

Szia!

Bocs én a végén kezdem. Én már nyugdíjas vagyok, nincs tapasztalatom a megváltozott munkaképesség jelenlegi megállapításának menetéről. Amit hallok, olvasok az viszont elég lehangoló ( amputáltak ismétlődő felülvizsgálata, korábbi "leszázalékoltak" visszaminősítése, járadékaik csökkentése stb) na ezeket a dolgokat tartom én felháborítónak.

A porckopást Nálad baleset okozta? Abból gondolom, mert a diagnózistól a tervezett műtétig nagyon rövid idő telt el. A legtöbb orvos és persze a beteg is próbálkozik még néhány konzervatív kezeléssel operáció előtt.

Amúgy nem ritka, hogy menet közben derülnek ki a beavatkozást akadályozó, halasztó betegségek (gyulladások, szívproblémák stb.) Esetleg az operáló teamben merültek fel kérdések. Barátnőmnek szívinfarktus után elég hosszan kellett vérhigítót kapni, mire az artroszkópiás műtétet megcsinálták. És hát a fél protézis is nagy műtét a szkóphoz képest.

Kívánom, hogy a júliusi műtéted jól sikerüljön. Addig légy türelemmel, ha lehet. A megváltozott munkaképesség dől egyébként egy elég jó fórum van az index fórumon. Nézz utána, hátha ők többet tudnak segíteni.

Minden jót!

Üdvözlettel:

Tuttuka

1430. Huncut63 (válaszként erre: 1429. - Anikó 1958)
2016. máj. 8. 14:35
Megértem, de hidd el ez senkit nem érdekel. Még örülhetsz ha annyit mondanak, bocs, tévedtünk. És azt a pótlást honnan veszik?
2016. máj. 8. 12:44

Igen. Azt elfelejtettem megírni, hogy csak a combcsont és a térdkalács közé kell egy pótlás. Tudom, hogy ez kisebb mütét, kevesebb fájdalom és hamarabbi gyógyulás. Engem csak az háborít fel, hogy ezt már akkor közölték velem amikor teljesen elő voltam készítve a műtétre. Ráadásul az infarktus miatt már egy héttel a műtét előtt vérhígitót kellett szuriznom kettőt is egy nap. Hát az a 6000 ft most ment a kukába, ez annak aki 22800 ft segélyből tengődik nagy összeg. Addig nem is tudok elmenni dolgozni amíg a lábamat rendbe nem rakják. Ezért érdekelne a megváltozott munkaképesség. Bármilyen összeg ennél csak jobb lehet

Mindenkinek szép napot

Anikó

1428. Huncut63 (válaszként erre: 1427. - Anikó 1958)
2016. máj. 8. 11:46
És akkor most mit irányoztak neked elő?
2016. máj. 7. 21:54

Sziasztok.

Először írok, nem tudom járt e már valaki úgy mint én. Február 4én volt egy artroszkopós mütétem ahol teljes porcfosztottságot állapítottak meg. Jöhet a teljes térdprotézis. Május 2án kellett befeküdnöm a korházba és másnap lett volna az operáció. Akkor jött a derült égből a villámcsapás. Nekem nincs is szükségem teljes protézisre. Erre három hónapig nem jöttek rá az orvosok.Legközelebb júliusra vagyok előjegyezve. Ha kibirom addig mert már lqassan lábra se tudok állni és a csipőm is kezd tonkremenni.Nem beszélve arról, hogy dolgozni se tudok lassan egy éve.Volt egy infarktusom azért húzodik ilyen sokáig.Szeretném tudni van e valaki aki kapott erre megváltozott munkaképességet és az hány százalékos?

Minden választ megköszönök

Anikó 1958

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook