Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2016. jún. 22. 13:11
Sziasztok, visszatértem Visegrádról, ahol már a megfelelő elhelyezést kaptam. Az orvossal, a gyógytornásszal, az egész személyzettel max. elégedett voltam. Úgy jöttem haza, hogy tudok váltott lábbal lépcsőn járni, tudok gyalogolni, tudok nordic walkingozni menni. Az azonban igaz, hogy ma pl nagyon fáj a térdem, de nem csak a frissen műtött,hanem a régebbi is. Úgy látszik, hogy azért nem teljes még a gyógyulás, habár július 10-n már öt hónapos műtött leszek. Olvasom néha a Facebookot is, de ezt a portált jobban szeretem. Olvasom Klára a leletedet, s akkor most mi van? Mit lehet rajta segíteni?
2016. jún. 19. 14:50

Hú, de nagy a csend.

Akit érdekel, megjött a neuropátiás leletem: idézet: "... kalibrált hangvillával mind a négy végtagon jelentős mértékű vibrációérzet mutatható ki. A beteg panaszai (allodynia)tipusos neuropátiás fájdalomra utalnak, melynek hátterében vékonyrost neuropátia fennállása valószínűsíthető..."

Csak az a baj, hogy tavaly ilyenkor már ez fennállt és senki nem tudta mi a bajom. Négy orvos sem. Holott a ruha nem tűrése tipikus neuropátiás jelenség! És senki nem jön rá mi a baj, akkor már egy éve lehetett volna valamit segíteni. Egy év nagy idő... És mindenki látta, hogy milyen gyógyszert szedek és egyedül a műtő doki küldött neurológushoz, ahol a doki azt ajánlotta, mivel jobbat nem tud, hogy otthonra vágjam le a nadrágok szárát térdig és akkor jobb lesz!!!??? Egy neurológus, akinek ez a szakmája, állítólag..... Szóval a diabeteszes dokinő meg adja azt, amit már tavaly is adhatott volna, ha odafigyel arra, amit mondok és hátha segít valamit. Ma már nem érzek semmi javulást, lehet, hogy tavaly sem éreztem volna, ki tudja ezt mostmár. Szóval nem vagyok feldobva.

2016. jún. 12. 17:06

Sziasztok,

régen jártam erre.

Még nincs meg a neuropátiás leletem, addig nem akarok lefetyelni.

2016. jún. 12. 17:01
Szi
1482. janos53 (válaszként erre: 1481. - D5064959a5)
2016. jún. 8. 09:17
Szia Marika.! Nagyon szépen köszönöm a szavaidat .Sajnos én már nem bizom semmiféle lelki eröben . Engem ezalatt a 7-év alatt annyira megviselt a sors hogy jó ha magamban megtudok bizni. Hála istennek a fájdalom kontrolom magas igy jóll birom a fájdalmat ,bárcsak ne fájna annyira.De nekem a két csontom ér össze és a csontjaim össze érnek ebböl van a fájdalom .Acsaládom nagyon sokat segit ,a pérom nélkül sajnos nem tudnék semmit csinálni ,ö segit mindenben és a nagyfiam .Nagyon salynálom hogy ritkán jelenkezem de nem mindig van kedvem .Jelenkezem ha meglessz az a fránya vizsgálat .Lefogom irni hogy mit mondott az orvos .Köszönöm hogy gondoltál rám !
1481. d5064959a5 (válaszként erre: 1480. - Janos53)
2016. jún. 5. 08:22

János nagyon szorítok és kívánom tiszta szívből,hogy jobb és könnyebb legyen és valami csoda történjen, az orvosod biztosan mindent elkövet és megpróbál,hogy segítsen úgy ahogyan Te is és a Családod is.Bízzál a gyógyulásodba,szerintem nagyon nagy akaraterőd van és kitartásod. Tudod mikor nagyon magam alatt voltam mindig az húzott valamennyire ki a gödörből,hogy hittem abba,hogy lehet még jobb is.

Lehet,hogy ez mind butaságként hangzik amit az imént leírtam de könnyebben tudtam elviselni minden fájdalmat és rosszat!

Örülök,hogy jelentkeztél és légyszives a kontroll vizsgálat után az orvosod véleményét egy pár mondatba leírni, ha megosztható,leírható!

Kívánok nagyon jó egészséget és fájdalommentes napokat és mielőbbi gyógyulást!


Üdvözlettel:Türelmetlen /Mária/

1480. janos53 (válaszként erre: 1479. - D5064959a5)
2016. jún. 4. 16:19
Köszönöm hogy hiányoltál türelmetlen:)Azért nem írtam csak benéztem, mert nem történt velem semmi különös,minden a régi. Mozogni alig tudok, azt is fájdalommal, nincs olyan nap hogy ne kéne fájdalom csillapítót bevenni.A jövő hónapban megyek vissza fél éves kontrollra az ortopédiára. Sajnos egyik mankót sem tudom elhagyni szükség van rá, pedig próbálkozom hogy csak egyet használjak de nem megy.
2016. jún. 4. 10:05
János hiányzol a fórumon, mi van veled?
1478. Hörömpő (válaszként erre: 1477. - Aranynagyi)
2016. jún. 3. 22:42
Aranynagyi szuper így ahogy leírod, és teljesen érthető is. Megerősített, hogy jófelé tapogatózom a vízben, mert hasonlókat találtam ki én is. De adtál további ötleteket is. Remélem a Kalóriabázis fog segíteni, én azért kedvelem mert nem az éhezésre buzdít, hanem pont a kiegyensúlyozott evésre, és közben eszközt ad az önellenőrzéshez is.
2016. jún. 3. 21:08
Szia Hörömpő, köszönöm az infót, meg fogom nézni. A vízi torna gyakorlatait nem egyszerű leírni. A hangsúlyt a műtött térd hajlítására és kiegyenesítésére teszik, emelgetni, lépegetni lábujjhegyen és sarkon, biciklizni a vízben, felhúzni a lábakat hashoz, miközben háttal vagy a medence falának és a két kezeddel fogódzol, tehát felhúzod a két térdet hashoz, szétnyitod, lábakat kinyújtod, összecsukot nyújtott lábban és ismét hashoz, s ehhez hasonló nyújtások és hajlítások vannak. Kapunk szivacsból készült súlyzókat, s azokkal kargyakorlatokat végzünk, mert a házizmoknak is erősödni kell ahhoz, hogy a lábunkkal jól tudjunk menni. Megmutatni jobban tudnám, mint így leírni, de hátha ez is segített.
1476. Hörömpő (válaszként erre: 1472. - Aranynagyi)
2016. jún. 1. 08:35
A fogyással kapcsolatban: keress rá a kalóriabázis.hu -ra. Nagyon jól használható. Pontos kalória adatokkal, ellenőrizhető, tervezhető a kcal bevitel. Ha mozogsz, emeli az adagodat. Elmagyarázza azt is, hogy egy bizonyos kalória tartomány alá nem szabad menni, mert a szervezet takarékra kapcsol, leállítja a fogyást, ám amikor többet kap gyorsan elraktározza azt is.
2016. jún. 1. 08:03
Kedves aranynagyi, az indulási nehézséget én is tapasztalom, nyilván megvan az oka, hogy bemozgatás után minden könnyebb. Én 7. hetes műtött vagyok, itthon rehabilitálódok heti két vezetett gyógytornával, persze egyedül is naponta tornázom, biciklizem és már úszom is. Lehet hogy valakinek hasznos lehet: beszereztem egy csak pedálból álló gépet, amivel már egészen korán lehetett gyakorolni. Könnyű, mozgatható. Bár most már fölmászom a rendes szobabiciklire is. Kérdezni szeretném, hogy vizitornán milyen gyakorlatokat csináltok?
2016. máj. 28. 21:09
Szia murva, de régen hallottam felőled. Remélem jól vagy! Igen, olyan szobát kaptam, amilyet kértem. Nem gondoltam, hogy miután a felajánlott szobát visszautasítottam, még vissza fogok ide jönni. Két ágyas, TV-hűtő a szobában, WC-fürdő egy másik két ágyassal közös. Végül is az ortopéd orvosom beszélt rá, hogy igenis jöjjek el, mert sokat fog javulni a mozgásom. Be kell vallanom, hogy 10 napja vagyok itt, és már sokkal jobban megyek, mint amikor bejöttem. A lépcsőzés még nagy halál, de a nordic w. bottal való gyaloglás már akár 45-50 percig is símán megy, nem fáj közben a térdem. Azt különösnek tartom, hogy nyugalmi állapotok után, nehezen indulok el. Pl. reggel ébredéskor. Ma tanácsolták, hogy mielőtt kikászálódok az ágyból, csináljak néhány nyújtó, hajlító gyakorlatot, hogy beinduljanak az izületeim. Vagy ülök itt a gép előtt, kb. egy órát, utána alig tudok felállni és járni, majd mozgatás után már megy. A másik érdekes, hogy nordic w botozás és meridián torna után szinte könnyebben feljövök a lépcsőn. Nagyon bízom az itteniek szakértelmében. Talán a szép nyárias idő is hozzájárul, hogy a fájdalmak kicsit elbújtak.
1473. murva (válaszként erre: 1472. - Aranynagyi)
2016. máj. 28. 19:24
Aranynagyi milyen szobát kaptál végül is nem azta a borzasztó hegy felénézőt? Eszembe juttattad,hogy milyen ócska és kevés kaja volt Visegrádon nekünk minden nap sárgarépa volt valamilyen formában,nagyon sok pénzt elköltöttem a büfében rántott halra és husira.Hány hétig leszel?Meglátod milyen sokat jelent az a pár hét,biztos beindul a fogyásod is,kitartás!
2016. máj. 27. 21:03

Sziasztok,

alakulgatok szépen itt Visegrádon. A pozitiv tapasztalatok még vannak, egyre többet tudok menni, azaz hosszabb ideig, persze főleg a két nordic w botomma. Tegnap azonban azok nélkül mentem, elég sokat, s a doktorom megdorgált, hogy ne erőltessem agyon a térdeket. Érdekesség, hogy szerinte a másfél éve műtött térdem rosszabbul működik, mint az újonnan műtött. Én ezt nem tapasztaltam, de ő az orvos. A hajlásszöge annak kisebb, mint a frissen műtöttnek. Egyébként egy hete, mióta itt vagyok fogyókúrás étrenden tartanak, de egyetlen dekát sem fogytam egy hét alatt. Már el is ment a kedvem attól, hogy állandóan csorgatom a nyálamat mások ételére. Csak az élmény kedvéért megosztom veletek egy napi menümet. Reggel keserű tea, egy szelet korpás kenyér, két szelet sovány sajt. Ebéd, olyan leves, amibe a sok apróra vágott mirelit zöldségkockát teszik, néha azt gondolom, csak kiolvasztják, és úgykapjuk meg. A mások fogás valami saláta egy kb. 3 cmx6 cm alapterületű natúr hússal. A vacsora a megszokott egy szelet korpás kenyér, egy főtt tojás. A vacsorát és a reggelit néha variálják és kapunk két kockasajtot, vagy két szelet felvágottat. Ebédre általában a desszert alma, vagy narancs. Szóval néha megsajnálom magam, és megeszem egy müzli szeletet, vagy a reggeli-vacsora étkekhez hozattam zöldségeket, s azokkal dúsítom. Nem is lenne gond, csak legalább fél kilócskát fogytam volna. Reggel fél 8-kor már a vízi torna kezdődik, fél 9-kor nyaki-és váll torna, 11-kor gerinctorna, fél 12-kor egyéni gyógytora. Itt-ott még szakítanak időt, hogy betegyenek egy mágneskarikába, vagy ritex pakolást tegyenek a derekamra. Délutánonként elindulok a nw botjaimmal gyalogolni, menet közben pihenés képpen pedig meridián tornát végzek. Szerintem ez elég sok mozgás, a hájacskám meg meg sem mozdul. Terminátor, a meridián torna nagyon jó combizom erősítő. Ha nem ismered, keress rá, dr. Eőry Ajándok meridián tornájára. Az egész torna alatt kis terpeszben kell állni, és enyhén rugózni a térdekkel. Csak ezt próbáld ki, és közben fogd meg a combizmodat, érezni fogod, hogy dolgozik. Szép és fájdalommentes napokat kívánok nektek. Mióta itt vagyok, nem vettem be egyetlen egy db fájdalomcsillapítót sem.

1471. Kántor Klára (válaszként erre: 1454. - Benguzde)
2016. máj. 24. 10:11

Tanácsom két térd után:

csak a fájdalom küszöbig. Ha én jajgatni, sziszegni kezdtem, vagy látta a tornásznő az arcomom a fájdalmat, abbahagyta és kezdett más figurát...

1470. Kántor Klára (válaszként erre: 1448. - Aranynagyi)
2016. máj. 24. 10:08

Ne keseregj nagyi, én is 3 és fél hónapos vagyok tudod, és fájdogálok, újabban a friss térdem is, nemcsak a tavalyi...

Lépcsőn lefelé nem megy, kapaszkodva és egy lépcsőzéssel, felfelé már megy nehezen kapaszkodva és folyamatosan. Nem szabad erőltetni, mondta a tornász, vigyázat!

Igen és lementem 78-ről a műtét után 73-ra, szörnyen boldog vagyok, most küzdök, hogy legalább 70-re lenyomjam.

Versenyre fel Nagyi.... Jó?

1469. Kántor Klára (válaszként erre: 1447. - Pelikán67)
2016. máj. 24. 10:04
Az enyém 3 és fél hónap után is kicsit melegebb és kicsit dagadt is, mint a másik, a másik térdem is így volt, ez normális...
1468. Kántor Klára (válaszként erre: 1447. - Pelikán67)
2016. máj. 24. 10:02

Üdv neked,

ne keseredj el, két hónap nem a világ, sőt 6 hónap sem, a végleges egy év, de reménykedj, hogy a tied rövidebb lesz.

Türelem, türelem, nem hába várnak egy másik protézis műtéttel legalább fél évet - jobb helyeken....

1467. Kántor Klára (válaszként erre: 1445. - Tuttuka)
2016. máj. 24. 09:59

Szia Druszám,

nem vígasztalni akarlak, de tényelg, ha kiegyenlítődik a két oldal, jobb lesz minden. Nekem a két térdműtét utánra mondta ezt a neurológus.

Most úgy érzem, hogy mintha tényleg jobb lenne pl. a gerincem, mivel egyenesen megyek, nem billegek jobbra-balra, mint a kacsák, kihúzom magam és minden jobb. (csak a térdeim nem). Ugye egyforma mindkét láb ill. térd (nincs Ó-lábam). Az egyik csipőm is jobb, ritkábban fáj, pedig a doki, amikor megnézte közölte: na az is elég gyatra. Igaz nehezen fekszem rajta, de hátha kibírom még egy darabig. Pláne, hogy van ez a neuropátia szerű jelenség, és még nem volt meg az eredményem, tehát nem tudni, bírok-e valaha még egy protkót....

1466. Kántor Klára (válaszként erre: 1442. - Benguzde)
2016. máj. 24. 09:51

Szia Benguzde,

örülök, hogy te is örülsz...

13 hónaposan itt az ideje, hogy ne fájjon a térded, elég, ha az enyém 16 hónap után is fáj.

Nem vigasz tudom: de én sem hiszem, hogy valaha megszabadulok a bottól - csak itthon a lakásban - igaz én mindkét térddel "terminátorkodom".

Legyél továbbra is jókedvű!

1465. Kántor Klára (válaszként erre: 1441. - Huncut63)
2016. máj. 24. 09:47

Szia, érdekes, amit írsz, mivel - ez az én véleményem - a sok ismertető és a gyógyszerkisérő tájékoztató olvasása után, hogy a legkisebb nyomást sem tűröd - ez a nem tűrése a legkisebb nyomásnak egyenlő azzal, amit én érzek: nem tűri a legkisebb ruha/ágynemű hozzáérést sem, nem tűri senki kezét rajta (néha az enyémet igen). Ha megyek, akkor a nadrág ugye csak néha ér oda, néha nem, azt kibírom, ha leülök, ami egyenlő, mintha szűk lenne a nadrág a térden, rögtön fájok.

Na, kicsit bonyolult a mondatom.

Mint írtam, sajna ez a túlérzékenység nemcsak a cukrosokra jellemző. Még nem tudom, mi a neuropátia véleménye erről. Két hét múlva lesz eredmény.

2016. máj. 20. 21:08

Sziasztok! Visszaolvasgattalak benneteket. Aranynagyi, nagyon örülök, hogy hazament a cicátok. A lányok pedig nemigen szoktak

elcsavarogni, a miénk 14 éves valaha fiú volt. Amit írtatok, hogy milyen fájdalmatok volt, hát nekem is ugyanazon napokon, minden rossz volt, szóval a Flectorhoz fordultam, de most az sem hozta a várt megkönnyebbülést.

A combizmommal nálam is nagy baj van, a biciklin kívül van valami ami kimondottan azt erősíti???? Próbálom azt a térdfeszítős gyakorlatot, aminél érzed a combod is, de sajna már 2 centivel kisebb a combom átmérője, míg Hévízen csak 1 centi volt. Ki kell találnom valamit

A lépcsőjárás most nekem is rondán megy, nagy biccentésekkel. Nem tudom, mi lehet az oka. Hanyatt egyáltalán nem tudok aludni, mert úgy érzem beszakad a derekam, gondolom a gerincsérvem is rátesz egy lapáttal.

Tegnap ellenben annyira jól érzetem magam, rengeteget dolgoztam a kertemben, imádom a virágaimat.

Nekem is ajánlották Sárvárt, az operáló orvosom írt is papírt, hogy teljes Rehabot javasol, nem tudom, hogy kell-e reumatológus beutalója, vagy ez is elég hozzá.

Szóval azért van élet 4 protézissel is, elég sok mindent meg lehet csinálni.

Az egészséges embereknek is van egyszer fenn egyszer lenn érzésük. Mi is így vagyunk ezzel. jön a jó idő, lehet sokat sétálni, lassan lehet menni úszni is.

Kellemes hétvégét nektek.

1463. terminátor3 (válaszként erre: 1453. - Pelikán67)
2016. máj. 20. 20:57
Az én orvosom azt mondta, hogy protézises térdből nem szív le semmit, mert ott már minden másképpen van műtét után. Azt mondta, rengeteg bicikli és próbáljam meg áthajtani, ez a műtét után volt 6 héttel. Hát próbálgattam és eltűnt a víz :)
2016. máj. 20. 18:58

Sziasztok, én is használtam mind a két műtétemnél az említett CD-t, érdemes megvenni. Jelenleg Visegrádon vagyok, a körülmények megfelelők, az orvos osztályon felüli, a nővérek kedvesek és segítőkészek, az előírt kezelések elsőre jól hangzanak. A gyógytornászok valóban több felfogásban tornáztatnak, itt kedvezőnek látom. Remélem tényleg használni fog.

Képzeljétek, a cica hazajött.(írtam május 18-én, hogy nagy bánatom, hogy eltűnt a cicám)

1461. tuttuka (válaszként erre: 1460. - Pelikán67)
2016. máj. 20. 13:04

Szia!

A CD a gyógytornaotthon.hu lapon található. A szerzője dr Dósa Gábor gyulai ortopéd főorvos. Az elérhetősége a honlaponnmegtalálható

Nincs 4000 ft mindennel együtt. Megéri! Jó a tempó és senkiinem szúr le közben!

1460. Pelikán67 (válaszként erre: 1459. - Tuttuka)
2016. máj. 20. 11:58

Szia!

A térdes CD-t nem ismerem ,ha megírod, hol szerezhető be ,szívesen megnézném.

Még járok gyógytornászhoz, aki fiatal kora ellenére elég jól feszegeti a fájdalomküszöbömet!

Az amit írtál szó szerint nálam is megvolt amikor a dokim a műtét után egy-két nappal mondta emeljem meg a lábam és amikor nem ment közölte "nem igaz, hogy nem tudja megcsinálni".

Hát elég szar emberek éreztem magam az biztos!

Különben nekem ez volt az 5. térdműtétem, de a felépüléssel (még a kisebb műtéteknél is) nagyon megszenvedtem és a műtött lábam combizma soha nem lett olyan mint a másik lábamon.

Na mindegy küzdök tovább!

További szép napot!

1459. tuttuka (válaszként erre: 1457. - Pelikán67)
2016. máj. 19. 20:47

Szia!

Valóban a tornáról minden szakember másként vélekedik. Ebbe persze generációs problémák is belejátszanak. A fiatalok már azt egyetemen is tanulnak az új módszerekről (mint pl a McKenzie) , az idősebbek inkább a régi, szigorúbb rendszert alkalmazzák, csoportos tornát, feszítsd meg, nincs olyan, hogy nem tudod megcsinálni stb. Én 40 éve járok gyógytornára, volt alkalmam kiválasztani őket. Ma már megteszem, ha valahol nem tetszik, simán eljövök.

De! Van egy térdes CD, mindenkinek nagyon ajánlom. Ismered?

Amúgy tényleg minden eset más. Szerencsére!

1458. tuttuka (válaszként erre: 1456. - Huncut63)
2016. máj. 19. 20:36
Nekem szerencsém volt, akkor kevés térdes volt az osztályon. A gyógytornász naponta emelte az időt és a hajlítást is. Rehabra 50 perccel és 90 fokkal mentem. Hétvégén és ünnepkor (volt akkor épp 3 is egymás után) a nővérek feltették az ágyamra. Megtanultam beállítani és kezelni, ezért mertem otthonra is bérelni.
1457. Pelikán67 (válaszként erre: 1454. - Benguzde)
2016. máj. 19. 10:25

Üdv.


Hát ez a gyógytornáztatás tényleg egy külön világ!

Az egyik gyógytornász azt mondja, hogy ha fáj akkor ne csináljam a másik pedig addig erőlteti míg össze nem csinálom magam!!

A fájdalomküszöb meg teljesen relatív dolog!! Ha nyavalygok azt gondolom, hogy nem igaz, hogy a gyógyulásért ennyit nem tudok megtenni, ha meg összeszorított fogakkal csinálom attól félek valamit biztos elcseszek a térdemben!

Szóval nem egyszerű és ebben igazából senki nem tud segíteni, hiszen az orvosok mindig elmondják ,minden eset más!

További szép napot: Laci

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook