Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1516. Hörömpő (válaszként erre: 1515. - Kántor Klára)
2016. júl. 23. 20:44
Klára, meg kellene próbálnod a vízben való tornázást is. Nekem rengeteget segített és talán a neuropátia miatti érzékenység is csökken a vízben. (Persze ezt nem tudom.) én azt csinálom hogy letáborozok a medence sarkában a mély vizben, és vagy a medence szélébe kapaszkodva csinálom a hajlitásokat, vagy "helyben úszom", normál kartempóval, függőleges törzzsel lefelé szaporán taposva. Zúzósabb amikor nyújtott karral, lábbal "díszlépésekkel" gyalogolok. (Láb nem ér le.) A lépcsőhöz hajlitás és combizom kell, ahhoz jók ezek a gyakorlatok. Gondolom Aranynagyi neked is ezek segítettek Visegrádon.
1515. Kántor Klára (válaszként erre: 1509. - Hörömpő)
2016. júl. 23. 17:33

Szia, én a tavalyi, ma 18 hónapos térdemmel és az idei 5 hónapos elmúlttal sem tudok kapaszkodás nélkül váltogatva menni. Csak egyesével és kapaszkodva le és fel. Talán most már sikerül felfelé váltva, de kapaszkodva. Újból itt a tornászom (költségemre) és jövő héten tanulgatjuk, hátha sikerül többet kihozni.

De nekem a neuopátia miatt állandó fájdalmaim vannak és félek,hogy leesem.

1514. d5064959a5 (válaszként erre: 1513. - Tuttuka)
2016. júl. 19. 18:53
Klárika köszönöm!
1513. tuttuka (válaszként erre: 1512. - D5064959a5)
2016. júl. 19. 17:23

Szia! Most csak röviden: lézer, ultrahang (vízalatti is), galván, interferencia, paraffin pakolás. Sósoldatban áztatás és antiflogisztikus pakolás. Ezt itthon is tudom csinálni, egyik nap egyiket, másnap a másikat. 1 liter vízhez 25 dkg kősó (az a piszkos), kézmeleg víz és 30 perc türelem. Az antiflogisztikus pakolás felírja a háziorvos is. Egy spatulával bekenem a fájós részt, teszek rá egy lap papirtörlőt, húzok rá gumikesztyűt és arra cérnakesztyűt. Este teszem fel és reggelig rajta van. A térdemre is szoktam, azt fáslizom. Sajnos egy kúra diclofenák is kell a gyomor védővel. Leginkább persze KÍMÉLET kellene, de azt nem igen tudom betartani. Néha felveszem a merevítőt, na abban elég béna vagyok, olyankor kímélem:-)

Üdvözlettel: tuttuka

1512. d5064959a5 (válaszként erre: 1507. - Tuttuka)
2016. júl. 19. 07:51

Szia Tuttuka, Klárika! A kezed izületigyúladás kezelésére,milyen gyógymód,kezelés hatásos ami segít elviselhetőbbé tenni a fájdalmat /gyógyszer,fizikó-galván/?

Üdvözlettel:Türelmetlen

1511. d5064959a5 (válaszként erre: 1507. - Tuttuka)
2016. júl. 19. 07:51

Szia Tuttuka, Klárika! A kezed izületigyúladás kezelésére,milyen gyógymód,kezelés hatásos ami segít elviselhetőbbé tenni a fájdalmat /gyógyszer,fizikó-galván/?

Üdvözlettel:Türelmetlen

2016. júl. 18. 20:39
Nagyon örülök, hogy megosztottátok a Ti tapasztalataitokat, hiszen én is azt gondolom, hogy valami csak nem jól lett rögzítve, ha ilyen fájdalmaim vannak. Mint már régebben említettem, én mindig naplót vezetek, s visszanézve, a másik térdemnél nem volt ilyen rossz tapasztalatom. Ugye azt még cementtel vagy egyébbel rögzítették, ez a mostani csavaros. Ami a lépcsőzést illeti, azt a visegrádi gyógytorna és egyéb mozgás, sport elég jól megerősítette. Normál lépcsőméreten kapaszkodás nélkül tudok közlekedni, váltott lábban, le és felfelé is. Ez hatalmas dolog, hiszen Visegrádra úgy mentem, hogy egyáltalán nem tudtam váltott lábbal lépcsőzni. A mindkét lábbal való lépcsőre lépés is nagy fájdalommal járt. Klára, az nagyon jó megfogalmazás részedről, hogy úgy fordulunk mint valami robot. Ez tényleg így van, most hogy mondtad, én is ezt tapasztalom. Nyilallás, apró szentségelés, majd kezdjük előlről robot pozicióval. Fordulás megtörtént.
1509. Hörömpő (válaszként erre: 1506. - Aranynagyi)
2016. júl. 18. 08:08

Aranynagyi, nekem a hidegfront azt hozta, hogy az volt az érzésem, mintha egy jó széles bőrszíjjal szorítanák el a térdemet. Hozzájött, a belső oldalon egy tompa nyomás. Ugyanakkor volt egy olyan érzés is, hogy nem tudom annyira hajlítani mint szoktam. Az orvos azt magyarázta, hogy a szivacsos szerkezetű csont reagál a légnyomás, pára és hőmérséklet változásokra. Ehhez hozzájön persze az is, hogy itt a csont egy fémlappal van lezárva.

Azt szeretném kérdezni a többhónaposoktól, hogy hogy vagytok a lépcsőzèssel? Lefelé, fölfelé.

2016. júl. 17. 15:12

Sziasztok,

az én második térdműtétem is most 5 hónapos és még fáj. Igaz én már nem tudom eldönteni, hogy a neuropátia miatt van-e vagy nem. A ruhát és ágyneműt egyik térd sem tűri. Nyáron a legjobb, egész rövid, térdig érő szoknyát viselve (és most szép egyenesek a lábak) elviselhető az élet. Térd alatti nadrággal nehezebb, de bárhol vagyok egy kicsit felhúzva megvagyok valahogy. Menésnél pedig nem mindig éri a ruha a térdet. Télen nehéz, de hál Istennek nagyon meleg a lakásunk és lehet mindent felhúzgálni. Aranynagyi, nekem érdekes fájdalmam van, mintha állandó izomlázam lenne két oldalt a térdben, az elsőnél soha nem volt, és a hirtelen belenyillaló fájdalmakra jajgatok nagyokat, pedig úgy fordulok mint egy robotgép, ami nem is fordulás, hanem szögletes mozdulattal lépek arréb. Meg kell tanulnunk minden egyes mozdulatot. Hová is sietnénk? Legalább is én.

Nekem az állandó égő érzés a szörnyű, mindig hűtöm is, pedig semmi gyulladás és semmi dagadás, csak gondolom az idegek dolgoznak.

De ÁLLANDÓAN ég és persze ez fáj is. Csak reggelente jó, amíg meg nem mozdítom magam, és viszonylag hamar megnyugszik este, ha oldalara fordulok, térdek között kispárna és elalszom. Délre viszont már rémes, estig. Hát így fáj szinte állandóan. Nem tudom mi lesz később, mennyit és milyen gyorsan romlik a neuropátia tovább, senki nem hajlandó nyilatkozni.

1507. tuttuka (válaszként erre: 1506. - Aranynagyi)
2016. júl. 17. 15:08

Szia Aranynagyi!

Nagyon szemléletesen és pontosan írtad le a dolgokat, kettőre azonnal ráismertem. A "dagadás" érzés leginkább a melegfrontok idején jön elő, de tényleg csak érzés, nem igazi fájdalom, ámbár igen kellemetlen, nem szeretem. A másik a csont, ami villámcsapás szerű, váratlan de viszonylag gyorsan el is múlik. A harmadikat is éreztem már egyszer-kétszer, de a doki megnyugtatott, nem fordult ki a protézis (mert hát az ember mindig a legrosszabbra gondol), inkább az van, hogy el is felejtkezünk arról, hogy "utángyártott" ízületet használunk.

És hát erről a mostani hidegfrontról inkább gyorsan felejtkezzünk el, mert sokunkat padlóra küldött.

Annak viszont nagyon örülök, hogy jó volt a visegrádi rehabilitáció. Szerintem a későbbiekben igényeld évente, szükség van rá a megfáradt gerinc és ízületek generálozásához. Remélem én is mehetek nappali kórházba augusztusban. Itt Kispesten elég sok mozgásszervi intézet és rendelő van, én kívárom a soromat a tb-s helyen. Most amúgy is a két kezem a kritikus, begyulladtak a nyeregízületeim, műtétig rendbe kell jönniük, mert sem a járókeretet, sem a mankót nem tudom így használni.

Sok szeretettel kívánok jó időt, front és fájdalommentes napokat!

Üdvözlettel: tuttuka Klári

2016. júl. 17. 11:59
Sziasztok, az én térdem 5 hónapos, és ez a hidegfront annyira megviselte, hogy ismét a jól bevált flector port kaptam be, hogy legalább pihenni tudjak. Egyéként megállapítottam, hogy három féle fájdalmat tud produkálni. Egyik, hogy feszít belül, mintha megtelne folyadékkal, de nem igaz, mert lemértem cm-el, s mindkét térdem azonos kerületű. Tehát nem dagad meg, csak feszít, ez nagyon fájdalmas. A másik, amikor a csontom fáj, a térdem egészen le a sípcsontomba ható a fájdalom. Ezt is utálom. A harmadik pedig ha egy olyan fordulatot csinálok, amikor a térdemnek befelé kell fordulnia, akkor akkora nyilallást kapok cserébe, hogy feljajdulok. Akkor kifelé fordítom a térdet, megpróbálom behajlítani, s ismét kiegyenesíteni. Ezeket majd augusztus végén a doktorral is megosztom, ugyanis akkorra kaptam időpontot hozzá, a féléves kontrollra. Nektek van hasonló megfigyelésetek??
1505. Huncut63 (válaszként erre: 1504. - Hörömpő)
2016. júl. 15. 10:08
Ha 3 hónapos akkor meg még időjárástól függetlenül is tök természetes, hogy rosszalkodik. Türelem:-)
2016. júl. 14. 20:28
Nnna, akkor megnyugodtam. 😊 Az enyém épp három hónapos, és már azt hittem visszaestem. Feszít és csíp. Jobbulást mindenkinek!
1503. Huncut63 (válaszként erre: 1501. - Hörömpő)
2016. júl. 14. 17:15
Naná:-((( és ez már mindig így is lesz. és akkor még nem beszéltem a migrén közeli állapotomról:-(((
1502. tuttuka (válaszként erre: 1501. - Hörömpő)
2016. júl. 14. 15:38

Ajjai, de még mennyire! Pedig az enyém már több mint egy éves! Ráadásul a műtött a hidegfrontra érzékeny, a " várandós" pedig a melegre :-(

Együttérzésem!

2016. júl. 14. 14:46
Van még valaki akinek a műtött térde megérzi ezt az időváltozást?
1500. Kántor Klára (válaszként erre: 1499. - Janos53)
2016. júl. 8. 15:51

János, részletesen írtam ma az oldalunkon. Itt is fogok, hátha mást is érdekel ez a neuropátia rajtad kívül és még tudok újat mondani.

Jól megkínlódtam a magamét e téren.

1499. janos53
2016. júl. 6. 10:30

Szép napot mindenkinek. Ahogy ígértem beírom amit ma a cukor szakrendelésen mondott a főorvosnő.

Rákérdeztem a neuropátiára, és a főorvosnő szerint az van nekem is,,mint a cukorbetegség mellékhatása! Eddig én nem kaptam rá semmit,most írta fel a Thiogammát, és a Lyricát. Az ő véleménye alapján a reumatológusok, és az ortopédusok nem tudnak, illetve nem foglalkoznak a neuropátiával, sokan nem is ismerik ezt a betegséget!!Illetve náluk nagyobb szerepet játszik a műtéti megoldás,amivel a láb jobb működését elérik, mint az esetleges mellékhatásként fellépő neuropátia. Nem mindenkinél lép ez fel, így számukra elhanyagolható tényező! Türelem és hosszú idő, mire valami hatása lesz a gyógyszernek szerinte. Ennyit intéztem ma.Jól el is fáradtam.

1498. Hörömpő (válaszként erre: 1496. - Anikó 1958)
2016. júl. 4. 04:52
Anikó, szerintem ha mégis a műtőasztalon derül ki hogy teljes kell, akkor koncepciót váltanak és azt csinálják. Kérdezz rá a műtét előtt. Az sem világos nekem, hogy annak idején miért küldtek el további 3 hónapot várni, hacsak nem volt megfelelő készletük a szükséges protézisből.
1497. Huncut63 (válaszként erre: 1494. - Kántor Klára)
2016. júl. 2. 16:35
Klára! Nekem az MR porckopást állapított meg, olyan koromnak megfelelőt. Majd jött az artroszkópia és csak akkor derült ki a jókora porchiány. Szóval ez mondhatnánk általános.
2016. júl. 2. 15:44

Kedves Klára

Én már semmin nem csodálkozom. Februárban volt egy artroszkopos mütétem mert elöször porcleválást diagnosztizáltak. Ott állapitották meg a teljes porcfosztottságot.Három orvos is a teljes térdprotézist javasolta a konziliumon. Ki is voltam irva mütétre májusra.Befeküdtem, előkészitettek aztán jött a mütőorvosom, hogy újra átnézték a leleteimet /röntgen stb/ és azt állapitották meg elég lesz a részleges is.Arra megint várni 3 hónapot. Mosz van egy éve, hogy fáj a lábam. Már nem sokáig birom.Ezért félek attól, hogy a mütőasztalon derül ki, hogy csak kell a teljes. Akkor megint 3 hónap várakozás? Teljesen elegem van az egészből. Tudom mindenki el van ilyenkor keseredve de én már ezt a hercehurcát nem igazán tudom tolerálni

1495. Kántor Klára (válaszként erre: 1491. - Janos53)
2016. júl. 2. 09:20

Oké János, hogy nem sűrűn fordul elő. De az sem, hogy az ember pl. (Isten ments valakit is) tüdő embóliát kapna utána, mégis 30 szurit kapunk és a cukrosokat is állandóan nézik műtét után, no meg a sziveseket is! És én már az első térdműtét előtt is szedtem kétféle gyógyszert (Thiogamma és Lyrica), de nem mondták, milyen szörnyű betegség ez. Esetleg figyelmeztetnek, mint ahogy a vérnyomás, a cukor érték stb. tartására! Az internetről kell ezt nekem megtudni??? És legtöbb cikket az a Kempler doktor írta, akiknél most jártam!!! Tehát hiteles cikkek!!!

És nem kellett volna több mint egy évig azon agyalnom, mi bajom lehet. A biztos tudás többet ér, mint a bizonytalan....

1494. Kántor Klára (válaszként erre: 1490. - Anikó 1958)
2016. júl. 2. 09:12
Anikó, nekem teljesen érthetetlen, hogy műtő asztalon derüljön ki, hogy teljesen elkopott-e valami vagy csak részlegesen. Mire van az MRI (vagy CT?) ha nem ezekre. Nálam egyszerű röntgen után közölték, hogy vége, tehát látták, mi van. Igaz műtét után azt mondták, még annál is rosszabb volt, mint gondolták. Az is igaz viszont, hogy te fiatal vagy. Az a baj, nem biztos, hogy kihúzod életed végéig ezzel a protkóval. De reménykedj, nem akarunk elkeseríteni.
1493. murva (válaszként erre: 1490. - Anikó 1958)
2016. júl. 1. 20:52
Anikó!Nekem is úgy indult a műtétem,hogy szánkó protit fogok kapni és a műtő asztalon derült ki,hogy teljes proti kell,de ezen nem múlik a műtét sikeressége gondolom.Nekem szuperül sikerült,neked is ezt kivánom!
1492. janos53 (válaszként erre: 1490. - Anikó 1958)
2016. júl. 1. 17:36

Anikó! Amikor nekem nem lett jó a protézises lábam, mert elkezdett merevedni és fájni,nekem is azt mondta a doki, hogy ezzel nem százalékolnak le.Mégis elindítottam,igaz első fokon csak 46 % kaptam.Megfellebbeztem és 56 % lett másod fokon.

Ha véletlenül nem sikerül a műtét, bár kívánom hogy sikerüljön és jóll legyél, ne törődj vele mit mondanak indítsd el magad!De inkább sikerülön a műtéted ,én drukkolok neked!!

1491. janos53 (válaszként erre: 1489. - Kántor Klára)
2016. júl. 1. 17:25

Klára , tudom hogy ez nem vígasz, de nem vagy egyedül akinél a műtét után erősebb a neuropátiás fájdalom:(

Csak az orvosok nem gondolnak rá, mert nem sűrűn fordul elő. Ezt csak elviselni lehet, gyógyítani nem.veled érzek mert nekem is nagyon fáj, de az én meggyötört 7 x műtött lábam is nagyon fáj.

2016. jún. 29. 19:28

Sziasztok.

Sajnos rossz volt a számitógépem ezért csak most tudom megköszönni a válaszokat. Július 18 án lesz a mütétem.Részleges térdprotézist kapok.Már a házi orvosom is megmondta ezzel nem fognak lerokkantságizni csak megváltozott munkaképességü lehetek.42 évet dolgoztam a kereskedelemben, de ebből sajnos csak 37 év a jogosultsági időm. Még 3 évet le kell dolgozni a 40 éves kedvezményes nyugdijhoz. Valamit fel kell ajánlanom a munkáltatómnak, mert az én koromban még egészségesen is nagyon nehéz elhelyezkedni.58 éves vagyok és mostmár beteg is. A 42 évem alatt 47 nap táppénzem volt És amikor kellene az állami segitség semmit nem kapok mert a munkáltatóm felmondott.Remélem sikerül a mütét és nem a mütőasztalon jönnek rá, hogy csak kell a teljes protézis

1489. Kántor Klára (válaszként erre: 1488. - Aranynagyi)
2016. jún. 29. 15:43

Igen, így van. Most közölte a műtő doki, tudom-e, hogy ez gyógyíthatatlan, miután vittem a neuropátia leletet. Igen-mondtam, most már tudom. Illetve az internet felvilágosított, ill. az, hogy ez a doki korábban ajánlotta, menjek el egy neurológushoz, aki közölte, hogy véletlenül fog kiderülni mi a bajom - pedig ez az ő asztala - addig vágjam le a nadrágaim szárát otthon, hogy ne érjen hozzá a térdem, jó mi? Még jó, hogy a lakásunk meleg, különben biztos megfagynék télen, mivel ugye nekem a harisnya sem igazán a vágyaim netovábbja. Itt kezdtem el gondolkodni.... Még nála nem voltam azóta, hogy volt egy véletlen (Klárika maga), aki rájött valamire, sőt az internet mindent elmondott. A diabetológia meg nem is figyelt rám mit mondok, pedig az már szedette velem a Thiogamma 600 gyógyszert és tudnia kellett volna, hogy mi ez az egész, hiszen tavaly nyár óta nyivákolok.... Most hirtelen viszont tudta, mit kellene adnia hátha segít valamit. Neuropátia beutalót viszont nem adott, minek az nekem - mondta. A reuma, aki végül is elküldött ide, most közölte (nagyot csalódtam benne), amikor panaszkodtam, hogy a két orvos

miket mondott, - védve őket - semmi reuma probléma nincs, majd a diabetológia segít meg a neurológus (látszik!), és egyáltalán, szerinte maga a műtét váltotta ki azt, hogy a neuropátia így felerősödött bennem. Én csak azért sírdogáltam,hogy mi az állandó fájdalom oka (és nem tudták), és egy évet csúsztak a segítséggel, még akkor is, ha segítség nincs! Csak valami fenntartási állapot. Üsd be a gugliba az alábbiakat (ha nem vagy cukros - én is minimálisan - akkor is megkaphatja bárki ezt a szörnyűséget):

1) Milgamma.hu/idegkárosodás/idegkárosodás kezelése cukor betegeknél

2) Neuropátia kezelése

3) Benfotiamin és Benfogamma

4) Neuropátiás fájdalom: mit kell tudni róla?

5) Neuropátiás fájdalom tünetei és kezelése

6) Diabéteszes idegfájdalom: visszafordítható?

7) A neuropátiás fájdalmakról

És minden alcímei...

Nagyon "érdekesek", de tényleg, főleg a Benfotiamin nevű vitamin....

A deréktáji fájdalmak nekem is megvannak, a neurológus azt mondta korábban, ha a térdeim kész lesznek, az javulni fog, mivel minden helyre áll a gerincnél azaz a szervezet egyensúlya, ha a lábak ill. a térdek helyére kerülnek. Van valami igaza, szebben megyek, egyenes vagyok, ezt a műtő doki is mondta és nincs annyi fájdalmam a derekamban. Ez is valami.

A másik térdemen is jelentkezett a ruha nem tűrése azonnal, amint lekerült róla a sebvédő. Most még nem fáj annyira, mint a másik, de szerintem "mellé fog romlani." A műtő doki azt mondta kérdésemre, hogy maga a protézist 100 éves koromig is bírni fogják a szövetek és idegek, mivel azok az idegszálak amiket ő elvágott, nem azonosak azokkal, amelyek végződései károsodnak neuropátia esetén.

Szépen vagyunk! Én lennék az országban az egyetlen, akinél a műtét ennyire felerősítette a neuropátiát? És ennyire ne ismerjék fel?

Jó kérdések, ki ad rá választ?

A mozgás segít, de, ha elfáradok, akkor le kell feküdni és akkor erősödik a fájdalom, kivéve, ha elalszom.

2016. jún. 26. 20:38
Szia Klára, ezt szinte nem is tudom felfogni, hogy akkor most már a hátralévő életedben mindig fájni fog a lábad emiatt a neuropátia miatt? Valamint nem értem, hogy a másik lábadon nem jelentkezik ez a panasz? Pl. hogy nem bírja a ruhát elviselni? Micsoda betegség ez? Kénytelen leszek kicsit jobban beleásni magam, mert nagyon érdekel. Legutóbb csak a lábaimról írtam, de azt, hogy mennyire fáj a derekam, arról hallgattam. Azt is kezelték Visegrádon - Ritex pakolás -az jó érzés volt. Illetve a gerinctorna. De sajnos a deréktáji csigolyáimnál is van gond, az okozza fájdalmat. Főként abban nyilvánul meg, hogy tartósan nem tudok állni, álldogálni. Menni tudok. Még jó! Majd viszek magammal mindenhova a hátamon egy széket.
1487. Kántor Klára (válaszként erre: 1486. - Aranynagyi)
2016. jún. 25. 11:44

Szia, örülök, hogy jól sikerült, nekem is jelenzték, hogy mehetnék soronkívül Hévízre, de nekem sajna nem olt jó, így várok télre.

A sebész most közölte velem, ugye tudom, hogy a neuropátia gyógyíthatatlan, mondtam mostmár tudom, de előbb még jobb lett volna. Segíteni nem lehet, legfeljebb csökkenteni az írt Benfogammával (B1 zsíroldékony változata), de az is a romlásnak csak 60 %-át tudja megállítani, állítólag, 40 %-kal tovább csökken. Furcsa egy számítás, de én értem. Kérdeztem, hogyan bírják a zsövetek és idegek ill. meddig bírják a beépített protézist, azt mondta, az általa elvágott idegek nem egyenlőek a betegség által rombolt idegvégződésekkel, így akár 100 évig is bírják. Ez egy kicsit ellentmondásos mivel, ha ez lenne a helyzet, akkor nem lenne baj, ill. akkor nem lennének fájdalmaim, ami néha nagyon kemény. Szóval még járok utána. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy soha nem volt a praxisában ilyen beteg??? Én ugye július 15-én vagyok 5 hónapos, a tavalyi térdem fáj jobban és még nem is hajlik annyira, mint az idei. Kevésbé fáj (még), kevésbé hajlik, a tavalyi jól hajlik, de jobban fáj. Csak óvatosan kapaszkodva tudok váltott lábbal lépcsőzni. Kedden megyek a reumára, az a dokinő jó és értelmes. Hátha tud valamit javasolni. Most kezdek újból tornázni költségre, úgy érzem rám férne.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook