Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1546. Hörömpő (válaszként erre: 1545. - Feri53)
2016. aug. 5. 22:23

Feri53 üdv a klubban. Ahogy mondod én magam is sokat profitáltam a közkinccsé tett tapasztalatokból. Én pár nap híján 4 hónapos vagyok, és mostanára kezdek lefelé is váltott lábbal lépcsőzni. (Hurrá) Tényleg a mozgás a kulcsa mindennek, és a szoros gyógytorna kontroll nekem rengeteget segített hogy elmenjek a maximumig, de ne ártsak az esetleges erőlködéssel. A következő lépés nekem a bicikli és a vízben való tornázás volt. Aludni.. azt sajnos jódarabig én sem tudtam. Talán az első hónap

végén aludtam át egy egész éjszakát.

1545. feri53
2016. aug. 5. 09:26

Kedves sorstársak és leendő sorstársak!

Az elmúlt hetekben sokat olvasgattam a hozzászólásokat, és sok-sok információval lettem gazdagabb. Köszönet érte mindenkinek! Úgy gondoltam , hogy én is rendszeresen megosztom majd tapasztalataimat hátha segít valakinek. Nyolc nappal ezelőtt történt a műtét, melynek során teljes térdprotézist kaptam. A műtét jól sikerült, négy nap után el is jöhettem a kórházból. A műtét utáni naptól kezdve gyógytorna, itthon is heti két alkalommal gyógytornász segítségével torna. Természetesen a tanult gyakorlatokat minden nap többször is ismételni kell, amit szorgalmasan csinálok is. Egyelőre két mankóval közlekedem, eléggé fáj a műtött lábam, aludni is csak altatóval tudok. Egyelőre bizakodom, bízom az orvosomban és magamban. Mindenkinek további gyors gyógyulást, szép hétvégét!

1544. Hörömpő (válaszként erre: 1541. - Anikó 1958)
2016. aug. 4. 06:44
Anikó lehet hogy tényleg felszívódó a varratod, gondolom az könnyebben engedi a hajlitást a korai időkben. Nekem kapcsok voltak, pont azért hogy mozgatni lehessen. Gondolom azt sem mondták (ezt én is a gyógytornásztól tudom) hogy nagyon érdemes szilikonos kenőccsel kezelni a fixen bezáródott sebet. Szépen elsimítja a heget, hidratálja és rugalmassá teszi a területet. A durva heg is tudja gátolni a hajlitást. Elég drága, szilikontartalomtól is függ az ára. Van elviselhető árú hegkezelő is, abban is van szilikon, a Cicaplast. (Semmi köze a macskákhoz 😊)
1543. tuttuka
2016. aug. 3. 21:06

Anikó! Nagyon gratulálok a kisunokához! Most akkor egy kicsi elterelődik a figyelmed a fájdalomról :-)

De azért magadat se hanyagold el. Nem tudom merre élsz, milyen távol van olyan rendelőintézet, ahol gyógytorna van ( bejárós). Azt egészen biztosan fel tudja írni vagy íratni a háziorvos, az is jó lenne, bár eljárni sokkal fárasztóbb, viszont a járás is egyfajta mozgás. Ha megírod a címedet privátban, elküldöm szívesen az én tájékoztatóját. A CD-ről már írtam. Huncut leírta a válaszadás módját, csak elsőre látszik bonyolultnak. A számítógéppel elég sokan vagyunk így mint Te (lányaim szerint a mi generációnk az "informatikai bevándorlók" ) a saját kárunkon és hülyeségeinken tanulunk.

Az orvosról illetve a kórházról egyet értek Huncuttal, de azért ha már jobban leszel, megér egy látogatást tenni a "betegjogi képviselőnél" !

Jobbulást kívánok !

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1542. Huncut63 (válaszként erre: 1541. - Anikó 1958)
2016. aug. 3. 11:01

Először is gratulálok, tudom mit érzel, most várjuk a 3. unokánkat:-)

Ha valakinek írni akarsz kattints a privát üzenet szóra.

És isten mentsen meg mindenkit attól a helytől, orvostól, aki ilyen trehányul adott ki a kezei közül.

2016. aug. 3. 07:02

Jó reggelt mindenkinek.

Habár nem ide tartozó , de azért megosztom boldogságom. Tegnap megszületett első kisunokám Olivér.

Tegnap voltam a háziorvosomnál, kértem a gyógytornászt de csak akkor küldhet ha azt a korház ajánlja. Hát ez nem történt meg.Ráadásul átkötötte a sebemet és ő úgy látja, cérna varrat van benna, de varrat szedésre sem vagyok zárójelentésben visszahivva.Most telefonálhatok a mütős dokinak, hogy mi a helyzet.Már februárban jártam egy pár alkalommal gyógytornászhoz, most azokat a gyakorlatokat végzem itthon, ha a csillagokat látom is.Csak nem szeretném túlerőltetni.

Mindenkinek szép napot

Nem vagyok valami nagy géphasználó, arra még nem jöttem rá hogy kell választ irni valakinek

2016. aug. 1. 14:26
Anikó, a 1529. sz. Tuttuka levél szerint járj el, a házi orvos tudja mit kell tenni, ha már szerinted a Zárójelentésben nincs benne a 2 x 14 ingyenes otthoni torna!!!
2016. aug. 1. 13:43
Szervusztok, nagyon örülök, hogy velem örültök a sikeres túrámnak. Végül másnap, vasárnap azért jelentkezett az izomláz, de képzeljétek, a combtőnél illetve a felsőcomb részen. Kicsit úgy mozogtam, mintha gép lennék, de ma reggel azért már ismét kimentem az edzésre. Az edzőnk is gratulált. Talán az évek óta tartó hozzászólásaimból azért kiderült, hogy nagyon sportolós típus vagyok, s az orvosom akkor is azt javasolta, hogy mozogjak, amikor mondtam, hogy de nagyon fáj. Az izmoknak erősnek kell lenni, hogy műtét után is viszonylag gyorsan regenerálódjanak, s tényleg nem elég a konyhában ill. a kertben való mozgás. Mozgás az is, meg jól is esik, de más izomcsoportokat mozgat meg. türelmetlen, ha már felültél a bicóra, azt jelzi, hogy tudod,hogy kellene, s ha én motivállak, annak külön is örülök. Akkor csak 3 percet tekerj, aztán fokozatosan, egyre többet. Mindannyiótoknak ajánlom a nordic walking-ot, elvileg meg lehet tanulni interneten is, de aki Pesten lakik, minden elkötelezettség nélkül eljöhet a XVI.kerületbe az edzésekre. Mindig vannak újak, mivel a rendelőintézet vezetője szórólapokat nyomtatott a reumatológiára, ortopédiára, stb. hogy a doktorok javasolják ezt a fajta mozgást a mozgásszervi betegeknek. Akit érdekel, szívesen megírom az edzések idejét. Van reggeli és délutáni edzés is. Jó sportolást, kevés fájdalmat!
2016. aug. 1. 09:30

Jó kedvű reggel mindenkinek!

Tegnap este felugrottam a szobabicómra, hogy letekerek,szerintem sok-sok km.-ert, Aranynagyi teljesítményétől felbuzdulva!

Hát leírni nem merem mennyi km.-ert tekertem le kényelmesen és rádásul még ülve is mert szégyen rám nézve a letekert teljesítményem.De utánna lekászállódtam és hanyatvágtam magam a szobaközepén a szőnyegen és levegő után kapkodva,kiterűlve pihentem legalább félóráig.

Aranynagyi hát ennyit az én kitaró sportolásomról!!!

1537. Huncut63 (válaszként erre: 1533. - Aranynagyi)
2016. júl. 31. 10:02
Példaértékű vagy:-)
1536. tuttuka
2016. júl. 31. 09:32

Aranynagyi!

Annyira jó olvasni a beszámolóidat! Köszönöm! Én is igyekszem aktív életet élni, de a másik térdem miatt még nehéz egy kicsit. Eddig "rolátorral" , vagyis babakocsival jártuk a környéket, de két hete a kis unokám már megy mint a szél. Én csak igyekszem vele lépést tartani. Most kicsit többet tornázom itthon, szeretnék a következő műtét után is hamar rendbe jönni.

Nagyon szép, aktív napokat, kellemes nyarat kívánok sok szeretettel!

Már nézem errefelé is a nw csoportokat.

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1535. Hörömpő (válaszként erre: 1533. - Aranynagyi)
2016. júl. 30. 22:46
Aranynagyi tényleg elképesztő vagy. Erőt adsz az embernek. Köszönöm 😊
1534. d5064959a5 (válaszként erre: 1533. - Aranynagyi)
2016. júl. 30. 19:26
Nem találok szavakat csak gratulálni tudok az elszántságodhoz és a bátorságodhoz, akaraterődhöz és biztosan nagyon jó volt a társaság is ami még ösztönzött is egy kicsit.Nem semmi amit teljesítettél igazi szupernagyi vagy!
2016. júl. 30. 18:06

Szervusztok, napokig nem jártam erre, mert nagyot kirándultam Szegedre, a Pompei kiállításra. Egész napos kiruccanás után már géphez nem ültem. Aztán unokás napok jöttek, akkor nem is lehet, alig várom, hogy ágyba kerüljek. Ma azonban olyat tettem, amit évek óta sem. A sportoló társasággal egy tíz km-es túrát jártunk, s igaz, nagy elhatározással indultam neki, és sikerült is 10 km-t gyalogolni. Volt 5 km-nél egy pihenőhely, ahonnan akár autóval vissza is hoztak volna, de nem igényeltem. Képzeljétek el, hogy én évek óta vagy jajgattam a térdeim miatt, bár akkor is mentem, de csak rövid távokat, s most sikerült egy ilyen túra. utána még egy 20 perces lazító meridián gyakorlatot csináltam, majd zuhany, és itt be kell vallanom,hogy a későbbi fájdalom ellen bevettem egy flector port. Lefeküdtem olvasni. Anikónak üzenem, hogy mint a többiek is írták, muszáj hajlítani a lábat, akármennyire fáj. Nem teljesen behajlítani, de hajlítgatni. A dagadásra jó a hideg borogatás, de azért az is jó lett volna, ha a doktorod legalább hat hét után látni akar, és nem csak három hónap múlva. Ez nem jó érzés az embernek. tattuka, én a XVI. kerületben, Sashalmon lakom, s itt az önkormányzat előtt van egy hatalmas park, és heti három alkalommal reggel ott van nordic walking, heti kétszer a valamikor mátyásföldi oroszok használta reptéren. Lehetséges, hogy a ti kerületetekben is van ilyen. A fővárosban és az országban is egyre több ilyen sportot űző csoport alakul, mert ízület kímélő mozgás, és mégis

mozgás.Az én orvosom meleg vízben való tartózkodást 3 hónap után engedélyezte, amint az úszást is. A magam részéről mindannyiunknak javaslok valamilyen mozgást választani a házimunkákon kívül, másfajta belső jóérzést okoz.

1532. Hörömpő (válaszként erre: 1530. - Anikó 1958)
2016. júl. 30. 09:22
A dagadás az szinte magától értetődik, gondold el hogy mi mindent szétdúktak ott. Az interneten is találsz gyakorlatokat. Ebben a korai fázisban nekem a gytornász a bokatornával kezdte, aztán a térdhajlat alá kislabda vagy összetekert törölköző és így a lábszár emelgetése. Lábat talpra tenni és úgy csúsztatni le föl. Ezt csinálhatod széken ülve is. Nyújtott láb emelgetése. És kitartás!😊
1531. tuttuka
2016. júl. 30. 08:26
Anikó! Jegeljed a duzzadt térdet. Egy csomag mirelit borsót tekerj be egy puha ruhába és legalább óránként 20-25 percig hagyd fenn, enyhíti a fájdalmat. Van egy megrendelhető torna CD, gyógytornaotthon.hu lapon keresheted. Mi itt sokan használtuk illetve még most is. Nagyon nagy segítség. Mielőbbiigyógyulást! Üdv tuttuka Klári
2016. júl. 30. 05:47

Mindenkinek szép napot.

Félprotézist kaptam és biztos, hogy felszivodó varattal mert nem szedtek varratot és nem is hivtak vissza varratszedésre.Sajnos a zárójelentésben nem látok olyat, hogy gyógytornászt javasolnának, de akkor majd beszélek a háziorvossal. Anyújtás elég szépen megy csak a hajlitással vannak gondjaim.Még ránézésre is látszik, hogy kétszer akkora a jobb térdem mint a nem mütött, de próbálkozom. Mindenkinek köszönöm a biztatást

1529. tuttuka
2016. júl. 29. 17:14

Anikó! Nekem normál varrataim voltak, annak sem volt semmi baja. Ettől ne félj! Igazuk van a többieknek, mozgás mozgás mozgás ezerrel. A kórházban nem kaptál leírást a tudnivalókról? !A gyógytornászt a háziorvosnak kell intézni, de a zárójelentésen rajta kell legyen " otthonában gyógytorna kezelések javasolt, 2 szer 14 alkalom. A hangsúly azon van, hogy OTTHONÁBAN. Végül is milyen protézist kaptál?

Ha gondolod szívesen eljuttatom azt a tájékoztatót, amit én kaptam.

Mielőbbi jobbulást kívánok

Írj nyugodtan bármi kérdésed van.

Üdvözlettel: tuttuka Klári

1528. d5064959a5 (válaszként erre: 1524. - Anikó 1958)
2016. júl. 29. 15:49

Anikó! Felszívódó varrataid vannak? Ne félj nekem is az volt és nem nyílik szét a seb,nyugodtan csináld a torna gyakorlatokat Sőt kell,kötelező mert ha nem mozgatod,tornásztatod,nyújtod akkor letapadnak az izmok.A kórházbe megtanított tornagyakorlatokat otthon lassan-kényelmesen napi 3x15-20p gyakoroltam.Én mindig az ágyba fekve csináltam reggel,délben,este,lassan kitartóan.Gyógytornászom nem volt mert fizetős mütött voltam és nem foglalkoztak velem,oldja meg jelszóval!

Gyógytornász!A zárójelentéssel valakit be kell küldened a háziorvoshoz és az intézi a gyógytornászt felénk így müködik,de mint írtam én nem kaptam.

Nyújtó gyakorlatok nagyon fontosak,és járókerettel

próbálj sétálgatni a akásba még ha fájdalmas is meg kell próbálnod az izomzat miatt.Minden jót kívánok és most sok türelmet a gyógyuláshoz,elhiheted nekem menni fog a hajlítás is és minden nap jobb és könnyebb lesz!

Kitartást és jó egészséget kívánok!

1527. Hörömpő (válaszként erre: 1525. - Hörömpő)
2016. júl. 29. 13:54
Kezdheted bokatornával: integetés, bokakörzés. Nagyon jót tenne a térdmozgató gép, ha meg tudod oldani a bérlést. Muszáj mozogni már csak a trombózis elkerülése miatt is.
1526. Huncut63 (válaszként erre: 1524. - Anikó 1958)
2016. júl. 29. 13:21

Igen, a háziorvosnál kell jelezned, hogy kérsz gyógytornászt,a kórházi papíron rajta is kellene lennie, nagy valószínűség szerint 2 hónap múlva lesz is majd. Pedig már kellene tornáznod. Ne aggódj, én is mindig azt hittem, hogy most szakad szét a varrat, de persze nem történt meg.

Addig is óvatosan hajlítgasd és nyújtsd, pipába a lábat.

1525. Hörömpő (válaszként erre: 1524. - Anikó 1958)
2016. júl. 29. 09:41
Ezek szerint a varrataidat kivették Anikó. Miszáj lenne hajlitanod amennyire tudod, mert nagyon fontos. Sőt az is fontos hogy teljesen kitudjad nyújtani. Nekem külön kellett fizetnem a gyógytornászt, de úgy tudom hogy a körzeti orvosnál kell elintézni hogy házhoz jöjjenek. Szerintem a többiek tudnak ebben segíteni.
2016. júl. 29. 07:00

Mindenkinek szép napot

Megtörtént a térdmütétem egy hete. Most már itthon vagyok.És szenvedek.Azzal bocsájtottak el a korházból, hogy 3 hónap múlva kontról vizsgálat.Nem is tudtam beszélni a dokival. És a gyógytorna? Azt hol kell kérni,egyáltalán mikor kell elkezdeni mert most még a seb miatt egy centit se tudom hajlitani.

2016. júl. 28. 12:41

Nagyon nem mindegy maga a lépcső sem. A lányoméknál 1 cm-vel alacsonyabbak a fokok, maga a lépcső lapja sokkal nagyobb, és már jobban járom mint otthon. Barátságosabb és biztonságosabbnak tűnik.

Tuttuka nekem is várandós a műtetlen lábam, most kezd benne működni a nemrég kapott hialuron injekció. Ettől viszont a műtött is megtáltosodott. Bár én igazán nem panaszkodhatok mert viszonylag gyorsan és különösebb panaszok nélkül ment a rehab.

2016. júl. 28. 10:58

Sziasztok!

2éves elmúltam és még mindig vannak napok amikor úgyérzem sok volt az egész napból!Egyre kevesebbet gondolok a műtött térdemre napközben, igazából mindent csinálok vele,már nem figyelek rá annyira mint korábban. De én is észreveszem a nagyon meleget és olyan érzésem van mintha bedagadna kicsit a térdem,minha húzzódna és minha vastagabb lenne.Megszoktam mérni a két térdem kerületét és egyforma.Már arra is gondolok ilyenkor,hogy csak én gondolon ezeket az érzéseket.

A lépcsőzés még két év után is előfordul,hogy nem váltott lábbal lépcsőzöm,pedig szépen megy és mégis magasabb lépcsőnél megijedek és egymás mellé rakva haladok lefelé,felfelé nincs vele gondom.Térdelést nem gyakorlom nem is próbálkozom csak a megroggyantott és mérleg pózban.A lépcsőzésre vissza térve, modtam a dokinak,hogy sokszor nem váltott lábbat használok magasabb lépcső lefelé jövetelénél,válasza erre az volt: miért zavar engem ez, másoknál is igy van sőt még Ő javasolja a több éve műtött betegeinek ne erőltessék, kimélni kell akár milyen jól sikerűlt is a műtét!A szervezet is védekezik a nagyobb akadályoknál,mosolyogva mondta azért érzem azt az ijedségfélét és gyorsan védekezek is ellene.Lehet, hogy így van Ő mütött és én elfogadtam a magyarázatát! Meleg vizbe nem mehetek csak,mint ahogy Tuttuka írta max.28C fokos vizet engedett.

Klára a vizben kellene a lépegetést,hajlítést gyakorolnod,vízben nagyon könnyen megy és nincs fájdalon mint esetleg a száraz tornánál.5 hónapos műtött voltam mikor a doki konroll vizsgálatom megmutatta az iróasztala szélét megfogva milyen gyakorlatokat végezzek a vízben, hogy tőkéletes legyen a hajlítás,dőltünk a nevetéstől de nagyon hasznos volt!

Mindenkinek szép napot!

1521. tuttuka
2016. júl. 27. 16:16
Ja és a lépcsőzéshez még annyit: kb 4 hónapos korom óta váltott lábbal megyek általában. Ez több tényezős, függ a lépcsőtől, a frontoktól és a napszaktól is. Reggel általában kicsit félősen és lépegetve (óvatosan) jövök le az emeleti hálószobából, de napközben nincs gond a föl-le járkálással, pedig elég meredek. Modern lépcsőházakban (pl a rendelőintézetben) könnyen megy, de máshol is leginkább lefelé van néha gond. És persze a műtetlen térdem fájdalma sem segít
1520. tuttuka
2016. júl. 27. 16:01

Sziasztok!

Klára! A vizitornát nem csinálják meleg gyógyvízben, max. 28 C fokos uszodaiban. A gyógyvíz terhelné a szívet, ezt nem kockáztatják. A speciális medencékben van olyan rész is, ahol a leér a láb. A neuropátiára a gyógyszerek mellett gyakran adnak TENS KEZELÉST, masszázst és egy speciális kezelést, ez a PULZÁLÓ MÁGNES vagy BEMER terápia, adják pacemakert vagy protézist viselő embereknek is. Ennek semmi köze a karika mágneshez. Sokat segíthet az izmok erősítésében.

Aranynagyi! Nagyon tisztellek azért és ahogy csinálod a mozgást, az aktív életet. Azt gondolom Nálad bebizonyosodott, hogy mindenki saját egészségének kovácsa. Csatlakozom Hörömpő véleményéhez. Mindannyiunk számára példát mutatsz. Meg is szólalt a lelkiismeretem. Megkérdezhetem, merre visznek a nordic walkingos sétáid? Én is sokat gyalogolok, itt Kispesten sok minden elérhető sétával, de nagyon szeretnék rendszeresen mozogni. Itthon tornázom, szobabiciklim. Most már alig várom a nappali kórházas kezelést, ott megint a helyes mederbe terelnek majd;-) . További kitartást és teljes gyógyulást kívánok!

Hörömpő! A legjobb úton haladsz, hamarosan teljesen rendben lesz a térded. ( Leszámítva persze az időjárási frontokat!:-( ) A meleg vizet nekem 6 hónap után engedték, de nem is vágytam soha az egész napos áztatásra, a szaunát pedig annyira nem szeretem, de az is fél év után javasolt általában

2016. júl. 27. 14:26
Igen, mindőtöknek igaza van,erős izmok stb. és a lépcsőzés is menne. De sajnos nekem az idegek nagyon gyengítenek mindent és még erre nem kaptam tanácsot. A derekam viszont jobb, mivel a járásom is szebb, azzal, hogy a két lábomszára egyenes és nem o-alakú. Tehát a gerincállapota is javult. Nekem a doki megtiltotta a meleg vizet de nem is birom. Csak a langyosat!! Úgy ahogy a mágneses terápiás kezelést is.
1518. Hörömpő (válaszként erre: 1517. - Aranynagyi)
2016. júl. 27. 05:46
Aranynagyi, szuper jól csinálod és fantasztikus milyen következetes vagy. Igazad van a hátizmokkal kapcsolatban, mert eleve a rossz térdeken járás, meg a műtét utáni időszak is másképp terheli a gerincet, derekat, de akár nyakig hathat. A szaunát és a meleg vízben tartózkodást mikortól engedte meg az orvosod? Nekem azt mondták hogy egy ideig ne.
2016. júl. 26. 20:28
Sziasztok, Hörömpő jól mondod, a lépcsőhöz hajlítás és combizom kell, de ez sajnos nem elég, szükséges a hátizomzat erősítése is. Ugyanis nem csak a lábunkkal megyünk, hanem az egész gerincszerkezetünket is igénybe kell venni. A vízi torna bár fárasztó - az ember alig hinné - de nagyon jó, s mivel nekem előírtak gerinctornát, nyak-váll tornát, egyéni térdtornát ez így együtt, valóban látványosan javított az állapotomon, de én Visegrádon is egy esős nap kivételével mind a 21 napon délután még elmentem egy óra hosszára nordic walking bottal járni, s menet közben elvégeztem egy kb. 20 perces meridián tornát is, ami az egész test izomzatát érinti, a combizmot különösen, mivel az egész gyakorlat alatt mindkét térddel rugózni kell. Jelenleg hetente 3x4x megyek a nw bottal gyalogolni (kb. 2-4 km) torna előtte, nyújtás utána, illetve heti két alkalommal uszodába is megyek. Ott vizitorna, ahogy írtad Hörömpő, illetve úszás kb. 30 perc. Ezután jutalomból szauna, és jacuzzi. Mindezzel együtt vannak napok, amikor nagyon fáj a derekam, néha annyira, hogy veszek be port, vagy néha a térdem fáj, amit egészen biztosan az időjárás befolyásol. Visegrádon kitanítottak az életmódváltás rejtelmeire, s habár kezdetben nem tetszett, azóta is igyekszem ahhoz tartani magam, s május 17-től július 26-ig 6 kg-t adtam le a súlyomból. Azért nem lettem túl sovány, még van mitől megszabadulni, de úgy tűnik, könnyebb lett a mozgásom.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook