Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1576. tuttuka
2016. aug. 25. 14:26

Sziasztok! Nem tudom kit milyen kórházban operáltak, de sajnos a magán intézmények műtét után nem is írhatják ki a gyógytornát. Ezt a honlapjukon fel is kell tüntetniük, de aki fizetett tb-t, annak jár az alapellátás. ( háziorvos és sürgősségi első körben) valamilyen módon lehet tb-s gyógytornászt kapni. Bár a helyzeten nem javít, hogy egyre kevesebb a szakember, nyár is van, szabadságolások stb.

Bocsi nem okoskodni akartam, de saját érdekünk a mozgás megoldása. CD CD CD!

Mindenkinek jobbulást kívánok sok szeretettel!

Tuttuka Klári

1575. feri53 (válaszként erre: 1574. - Anikó 1958)
2016. aug. 25. 12:50

Kedves Anikó! Ha dolgozom, ülök egész nap a számítógép előtt, így ez nem nagy gond. Egy kicsit nehezebb a közlekedés, kétszer egy óra vonattal és metróval, ettől félek egy kicsit jobban. A gyógytornászt szerintem mindenhol automatikusan javasolnia kellene a kórháznak. A magánúton keresett gyógytornász nyilván sokaknak drága lehet, de lehet hogy megéri ha a gyógyulás ettől gyorsabb lesz, bár ezt sajnos ezt senki se tudja garantálni.

De nem szabad elkeseredni, mindenki másképp gyógyul, egy-két hét ide vagy oda nem a világ.

Szép napot mindenkinek!

2016. aug. 25. 12:09

Kedves Feri és Mindenki.

Le a kalappal előtted. Én már öt hetes vagyok de még a 90 fokot is csak fájdalmasan érem el.Mi a munkád, hogy már be mered vállalni?Sajnos nekem nincs gyógytornász aki segitségemre lehetne. Tudom a körzeti orvos rendezi, de nálunk Debrecenben csak az kaphat akinek a korházban ajánlották. Úgy veszem észre én vagyok az egyetlen kivétel aki ezt nem kapta meg.

További sikeres gyógyulást és jó munkát kivánok Neked

1573. feri53
2016. aug. 25. 09:13

Kedves sorstársak, ma négy hete kaptam meg új térdemet, amely egyre szófogadóbb. A lakásban már bot nélkül közlekedem, ha odafigyelek nem is bicegek egy picit se. Odakint egy bottal sétálgatok, biztos ami biztos. Egyre jobban hajlik a térdem (kb 110-120 fok), de még sokat kell rajta dolgozni. A gyógytorna fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni! Nagyon fontosnak tartom a gyógytornász felügyeletét. A gyógytornász aki jár hozzám hetente kétszer (háziorvoson keresztül), ellenőrzi az előrehaladást, mindig mond újabb gyakorlatokat is. Nélküle sokkal rosszabb lenne az állapotom. Ha nem jön közbe semmi hétfőtől irány a munkahely!

Mindenkinek további gyors gyógyulást kívánok, a műtét előtt állóknak pedig bátorságot!

1572. Hörömpő (válaszként erre: 1567. - Anikó 1958)
2016. aug. 21. 18:10
Torna után jó magasra polcold föl és jegeld. Az a jó ha magasabban van a térd mint a szív.
1571. Hörömpő (válaszként erre: 1567. - Anikó 1958)
2016. aug. 21. 18:08
Anikó, az hogy a térded dagadt és kemény az teljesen rendben van négyhetesen. Persze hogy néha azt érzed megállt a fejlődés, de egyik napról a másikra sokszor csak millinéterekről van szó. A kattogás nekem most múlt el a negyedik hónapban. Az orvos egyáltalán nem aggódott miatta. Persze rossz hallani. Csináld a hajlitásokat fájdalomküszöbig és kilégzésre növeld a szöget.
1570. josie11 (válaszként erre: 1568. - Josie11)
2016. aug. 19. 10:57
NÉGYHETES,na végre leírtam jól.
1569. josie11 (válaszként erre: 1567. - Anikó 1958)
2016. aug. 19. 09:25
Bocs elírás.Nem négyzetes,hanem négyzetes.
1568. josie11 (válaszként erre: 1567. - Anikó 1958)
2016. aug. 19. 09:22

Szervusz Anikó!

Én vagyok a másik négyzetes.A gyógytornászt a zárójelentéssel a háziorvosnál lehet intézni.Én nem éltem vele,macerás.Csinálom azt,amit a kórházban tanítottak,de azt szigorúan.Ezen kívül az interneten (Youtube)sok oktatófilm van.A térd hajlítási szöge napról-napra fog nőni,de tornázni kell ,mert ellenben baj lesz a hajlítással.Nekem tegnap érte el az egészséges lábam hajlásszögét.,de amikor csak tehetem,hajlítgatom pl.ha ülve olvasok.közben mozog a lábam.Mindez a napi hatszor öt perces torna mellett.A kattogás nekem is van.Az orvos azt mondta elmmúlik idővel.Ennyit tudtam mondani a problémákra.Jobbulást neked.

2016. aug. 19. 06:03

Sziasztok.

Ma vagyok én is négy hetes. Sajnos még elég duzzadt és kemény a térdem. Úgy érzem egy ponton megált a hajlitási szög.Nagyon hiányzik egy szakember segitsége. Irtam egy emailt a korháznak mert a dokit nem érem el telefonon, hogy miért felejtkeztek el a gyógytornászról. Néha egy-két gyakorlatnál kattog a térdem és ez eléggé megijeszt. Szeptember elsejétől szerettem volna elmenni dolgozni, de úgy veszem észre ez csak egy álom volt.

Szép napot Mindenkinek

1566. Hörömpő (válaszként erre: 1564. - Feri53)
2016. aug. 18. 22:31
Sajnos a duzzadás meg a melegség jódarabig kitart. Ha a sebhelyetek meg az egyéb körülmények engedik próbáljátok meg a vízben tornázást, sokat segit a hajlítási szög növelésében.
1565. josie11
2016. aug. 18. 17:56

Szervusz feri53!

Üdvözöllek,én tegnap voltam négyhetes.Én is áttértem az egy mankóra két napja.A stabil járás,meg a térdem féltése miatt azért még használom mind a kettőt,de volt már úgy ,hogy elfelejtettem felvenni a mankókat és csak akkor eszméltem fel ,amikor visszamentem.A fájdalom miatt ne bánkódj ,nekem még négy hét után is van egy pont,ahol néha alaposan bele nyilal. Ez már egyre ritkábban fordul elő.A meleg térd nekem is megvan négyhetesen is.Ami a duzzanatot illeti ,ezen az utóbbi héten lappadt le.A tornán ne hanyagold,aranyat ér.A séta meg erőt kondit ad,ami ránk fér.Én most jöttem meg egy órai "túráról".

1564. feri53
2016. aug. 18. 17:20

Kedves sorstársaim!

Ma vagyok három hetes. Néhány napja már csak egy mankót használok, tornázom, sétálgatok, a lépcsőzést is gyakorolom persze bot+korlát segítségével. Talán sikerült elérnem a behajlítással a derékszöget.Sajnos eléggé fáj a térdem, különösen felálláskor. Meg is van duzzadva még mindig, melegebb is mint a másik, pedig jegelem is szorgalmasan. Az alvás sem megy még jól. De reménykedem hogy minden jobb lesz! Mindenkinek jó egészséget, gyógyulást!

1563. murva (válaszként erre: 1559. - Tuttuka)
2016. aug. 17. 15:17
Klári nekem nov 21-re van időpontom,azt viszont nem tudtam,vagy csak elfelejtettem,mert képes vagyok rá,hogy egy idősek vagyunk.Azt még nem tudom,hogy miképen tudjuk megoldani a párom felügyeletét,mert ugyanott vagyok ahol egy éve,mert ugye nekem tavaly novemberre is volt időpontom,de el kellett halasszam egy évet,most megint ott tartok,de az már biztos,hogy most már nem fogom vissza mondani a műtétet.Kérlek ne kövezz meg de ilyen felejtős vagyok,téged hol fognak műteni?Nagyon jó ötletnek tartom a személyes talit,hogy hogy oldom meg azt nem tudom de ott leszek:Manyi
1562. janos53
2016. aug. 17. 15:17

Sziasztok régi és újj betegtársak!!!!


Nálam sajnos a neurópátia tetözött , nemtudom hogy ezek után mitfogok szedni erre a betegségre . A tiogammára és a millgammára is alergiás vagyok .Kipattogok tölük ,viszketnek és fálydalmas kiütések lesznek a börömön .Volt màr valaki hasonló helyzetben?? jános53. További fálydalom mentes gyogyulást mindenkinek . Mütétemmel kapcsolatban újjat nemtudok irni minden a régi .A fálydalom nem akar elhagyni,ezzel nagyon kellemetlen eggyütt élni .Kitud valami hatásos fàlydalom csillapitot ajánlani .7-mütèten estem átt a jobb térdemen ,végül eltàvolitották az egész térdemet mert nem birja a szervezetem a fémet .Igy az alsó lábszéram lengö csak az izmok és a szövetek tartsák .Ezért eggy erös szilikontokot kell hordanom ,ami ágyéktol bokáig tarsa a lábamat nagyon kellemetlen használni .Nagyon szen kérlek benneteket ,ha valakinek lenne eggy térd rögzitöje jóbb lábra ,a méret xxl-vagy xxxl-méret 55-cm hosszu.Ha valakinek van kérem priviben irjon .Elöre is köszönöm .

1561. josie11
2016. aug. 17. 12:50
Wolfocska szervusz!Én végig mentem ezeken az állomásokon ,amit Te felsorolsz.Az enyhe sántítástól a szinte teljes járásképtelenségig mindenféle konzervatív kezelés és artroszkópia ellenére.Csak azt tudom ajánlani ,mielőbb !! Mielőbb szánd rá magad a végleges megoldásra.Bár én is előbb mentem volna!Már túl lennék a teljes felépülésen.Nem a legjobb "időtöltés" ,de azért ki lehet bírni a műtétet és főleg a vele járó utózöngéket.Minden jót és mielőbbi életminőség változást,mert az vár rád.
1560. wolfocska
2016. aug. 17. 08:11
tuttuka! Köszönöm biztató szavaidat. Igen! Mindenki azt mondja nem érdemes megvárni mig az ember menni sem bír,Édesanyám is azt mondta Ő 76 volt mikor rászánta magát a műtétre, hogy nagyon sajnálja, hogy nem tette előbb. Értem én az eszemmel, de mégis nagyon félek a megmásíthatatlan beavatkozástól. Nincsenek állandó fájdalmaim, nem szedek gyógyszert, jól alszom, de minden lépést érzek, sántítok, kicsit behajlított térddel járok, és befelé dől a jobb térdem. Huzamosabb ülés után egyre több idő kell bejáratni, és a lépcső le is föl is igen kellemetlen. Otthon, a kertben jól boldogulok, teszem a dolgom, de azt vettem észre, hogy idegen környezetben elbizonytalankodom, kordinálatlanabb lesz a mozgásom.
1559. tuttuka
2016. aug. 15. 17:51

Sziasztok kedves új Sorstársak és "Öregek"!

Mostanában még az átlagnál is kevesebb időm van írni, de mindig olvasok. Ez nálam azt jelenti, hogy a műtött térdem teljesen rendben van, a másik meg úgy érzi, őt is elintézik novemberben.

Fiúk! Feri és Józsi! Nagyon jól haladok, igazatok van, a mozgás a legfontosabb. Sokadszor ajánlgatom a gyógytornaotthonponthu CD-jét. Sokan használtuk sikerrel, többet ér, mint egy nehezen vagy sokára kiérő gyógytornász. Mai napig használom, igaz vannak gyakorlatok, amiket átugrok. Ami a járássegítőt eszközöket illeti, mindenkinek az jó, amivel biztonságosan tud mozogni, nekem például két hét után elég volt egy bot, hat után már semmi, de mindenki más.

Anikó! A Te gyógytornád egy rejtély, de az a fontos, hogy csinálod magad otthon, sok kicsi sokra megy.

Wolfocska Kati! Nekem 16 éve mondta először az orvos, hogy protézis lesz a dolog vége. Még nem voltam ötven éves. Sokáig ellenálltam, de a végén majdnem négykézláb mentem el a dokihoz. Minden jól ment, a másikkal novemberben megyek, már alig várom. A mai protézisek már nem 8-10 évre készülnek, ne aggódj, van akinek azt mondta az orvosa, hogy száz évig is elérhet vele. Bár úgy lenne! Nekem 30 is elég lesz(64 vagyok). Most ugyanis 25-30 évet mondanak kihordási időnek. A szuriról nincsenek tapasztalataim, ahogy az artroszkópos beavatkozásokról sem.

Murva te már tudsz pontos dátumot? Én csak annyit, hogy november. Nekem Te vagy az egyik példaképem!

Türelmetlen! Nagyon köszönöm a privátot!

Mit szólnátok egy "térdtúrához" vagy egy személyes talihoz? Olyan régóta ismerjük már egymást virtuálisan!?

Mindenkinek jó egészséget, gyors gyógyulást és mindenjótt kívánok sok szeretettel: tuttuka Klári

1558. janos53
2016. aug. 13. 14:50
Láttam hogy vannak újj sorstársaink is .Köszöntöm öket a mi kis kökösségünk ben . Kivánok nekik és a régi betegtársaknak minnél elöbbi fálydalom mentes gyogyulást .Örülök ha jó hirt olvasok .janos53.
1557. d5064959a5 (válaszként erre: 1554. - Janos53)
2016. aug. 13. 14:24

János mindig jó érzés a régi sorstársaink jelentkezését olvasni,reménykedtem,hogy a kontrollról,bizakodó,reméytadó választ ad az orvosod.Köszönöm,hogy betartottad az igéreted és írtál!Fájdalommentes napokat és jó egészséget kívánok!

Üdvözlettel! Türelmetlen

1556. Hörömpő (válaszként erre: 1555. - Murva)
2016. aug. 12. 23:18
Úgy tudom nem írták rá. Agybaj.
1555. murva (válaszként erre: 1551. - Anikó 1958)
2016. aug. 12. 22:30
Anikó a zárójelentésedre ráírták a kórházban a gyógytornászt?Mert ha igen akkor a házi orvosnak kell szólni a gyógytornásznak,hogy kinek,hova kell,tel. szám. és utána keres téged a gyógytornász.
1554. janos53
2016. aug. 12. 19:22

Szép estét mindenkinek. Csak jelentkezem hogy meg vagyok. Az állapotom nem változott semmit, ez már így marad, azt mondta az orvos a kontrollon. Tok nélkül nem tudok biztonságosan menni, sokszor még azzal sem, kell a mankó, nélküle egy lépést sem tudok menni.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

1553. wolfocska
2016. aug. 12. 19:01
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Idetévedtem, és elkezdtem visszaolvasni. Még vegyesebb érzéseim vannak, egyik pillanatban "hol az a szike, essünk túl rajta" hangulat, majd a másikban "Uristen mit szenvedtetek/szenvedtek, és mi vár rám?" Nagyon nehéz a döntés! De nagyon jó ez a fórum, örülök, hogy sokan veszitek a fáradságot, és őszintén leírjátok az eseteteket, sokat segítve másoknak, erőt adtok. Köszönöm!
1552. Hörömpő (válaszként erre: 1550. - Wolfocska)
2016. aug. 12. 17:24

Wolfocska én kaptam injekciót, átmenetileg segített, de hamar elmúlt a hatása. Három - négy hónap. Egy hónapja megint kértem, mert ha fáj a bal, túl sokat terhelek a műtött jobbra. Arra jó, hogy békén maradjon egy kis ideig, amíg a műtött jól megerősödik. De halottam olyanról is, hogy valakinek egy évig is használt. Sajnos ez csak tüneti kezelés, a problémát nem oldja meg.

Anikó szuper hogy jobban vagy, tornázz türelmesen, mert majd stabilnak kell lenned amikor cipeled az unokát.

2016. aug. 12. 14:20
Szép és fájdalommentes napot Mindenkinek.Ma van három hete, hogy megmütöttek.Nyugalmi állapotban már nincs fájdalmam, de 10 percnél nem tudom tovább tornáztatni.Úgyhogy napi 5-6 alkalom. A háziorvos megvan elégedve a mozgástartománnyal csak nekem nincs viszonyitási alapom.A varratom felszivódó volt ezért nem hivtak vissza varratszedésre. Csak azt nem tudom miért nem kaptam gyógytornászt.Talán mert csak félprotézis?Wolfocskának üzenem , hogy én még csak 58 as születésü vagyok és már itt a protézis.Debrecenben mütöttekahol halottam sok beteg kapott térdizületbe injekciót, de igazán senki nem volt vele megelégedve.Amennyire féltem a mütéttől én is mostmár örülök hogy túl vagyok rajta.Az a fájdalom ami előtte volt már elmúlt , mostmár legalább lábra tudok állni.Beadtam a megváltozott munkaképességre a kérelmem, remélem ott fogok kapni rehabilitációt. Lelkem mélyén reménykedem a leszázalékolásban, hisz nekem még ott a szivbetegségem is.
1550. wolfocska
2016. aug. 11. 20:51

Kedves Feri!

Ha nem haragszol kérdeznék néhányat, mivel én is térdműtét előtt állok, és nagyon izgat a téma.

Hol műtetted a térded? Milyen volt a műtét? Ha 53-as születésű vagy, akkor Neked nem mondta az orvosod, hogy még nagyon fiatal vagy a műtéthez, annak fényében, hogy a protézis kihordási ideje 10-12 év? Én 55-ös vagyok, és emiatt tartok is a műtéttől. Próbáltad a térdizületbe adott injekciót, vagy a röntgenbesugárzást? Eredménytelenek voltak? Műtét után voltál/vagy rehabilitáción? Nagyon örülnék, ha válaszolnál.

Köszönöm! wolfocska/Kati

1549. Hörömpő (válaszként erre: 1548. - Feri53)
2016. aug. 11. 19:48
Feri53 biztos hogy lesz jobb is, ha kéthetesen ilyen jó a hajlításod.
1548. feri53
2016. aug. 11. 10:29
Jobbulást és jó kedvet mindenkinek! Ma két hetes az új térdem, tegnap volt varratszedés, minden rendben találtatott.Egyre jobb minden, a fájdalomcsillapítót elhagytam, csak az alvás az ami nem megy elég jól. Ma megvolt az első séta az utcán (természetesen 2 mankóval), kb 7-800 m-es út volt, nagyon jól esett. A lábamat kb 80-85 fokig tudom behajlítani, ez még kicsit messze van a kívánttól, de lesz az jobb is.Bizakodást és erőt mindenkinek a gyógyuláshoz!
1547. josie11
2016. aug. 8. 22:28
Kedves Mindenki!Üdvözlöm a sorstársaimat,kiváltképp feri53-at,akivel közel egyidősek vagyunk. Július 20-án kaptam meg titán térdem.Nálam is mankó,altató és fájdalom,de vígasz neked is,második hét múltán napról -napra csökken.Jobbulást Mindenkinek.Szervusztok.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook