Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1606. Hörömpő (válaszként erre: 1605. - Kántor Klára)
2016. szept. 12. 07:12
Klára, az orvos, és a zárójelentés szövege szerint "a sebzárás 150 fokon történt", ami azt jelenti hogy a protézisen nem múlik. Az utóbbi években nagyon gyors fejlődés volt, szerencsére. Természetesen az elérhető hajlítási szög függ attól is hogy eredetileg mennyire tudott hajlitani a beteg. Én azt tapasztalom hogy 120 után fokonként kell küzdeni. Számít az is, hogy a hegesedés milyen (gyógytornászok feladata a sebmasszázs betanitása) és mennyire lehet oldani a húzódást a szilikonos kenegetéssel. Az izomerő növelése mellett fontos a combizom, különösen a négyfejű nyújtása. Az izom lazításán tud segíteni magnézium szedése. Valahol már írtam, hogy a vízben torna támogatja legjobban a hajlitás növelését. Megfogom a medence peremét, a talpamat olyan magasan ahogy csak bírom, a falra teszem és mennek a hajlitások. Ugyanígy fogom a medence peremét, a falon tàmaszkodom az alsó lábszárral és óvatosan hajlitok. Elmegyek holtpontig, és kilégzésre óvatosan ráhúzok. Kisvízben szoktam próbálkozni guggolással, és saroküléssel. Mindezeket LASSAN és magamra figyelve. Remélem segitek valakinek a fentiekkel.
2016. szept. 11. 18:17

Mindenkinek,

soha nem vontam kétségbe, hogy a kor számít a gyógyulásnál. De bizony orvosoktól tudom, hogy mennyire akarnak gyógyulni a betegek és ezért akár túl is erőltetik magukat. Hát, nekem ne mondja senki, hogy 7 hetesen minden oké, akár, ha 40 éves is az ember. Én a két műtét során 60 körüliekkel voltam bent és rájuk is ugyanaz vonatkozott, mint rám 10 évvel idősebbre. A lassúbb gyógyulást be lehet hozni, de a túl erőltetést (eséssel kombibálva akár) már nehezebb.Gyógyuljon mindenki sikeresen, de mint Feri mondja ill. az orvosa, 4-5 hónap még a kemény gyógyulás ideje és a mi kórházunk 6 hónapig nem nyúl másik térd után.... Nekem is megcsinálta volna a dokim a kor ellenére 7 hónap után, csak egyéni probléma lépett fel. Ugyanis 6 hónapra minden kijön - mármint probléma - és a normális orvosa meg is várja ezt az időt. A 140 fok (Hörömpőnél?) a gyógytornász szerint érdekes, mivel maga a protkó állítólag 130 fokig hajlik. Még nem hallott nagyobbról.... De semmi baj sorstársaim, csak vigyázzatok. A kattogás szinte mindenkinél előfordul, mondta annak idején nekem a tornászom. A hirtelen beálló fájás, pedig néhány hónap után is jöhet - több hetes kiesés után is. Ez az én tapasztalatom, meg az akkori sorstársaimé is. És a doki is mondta...A csipő sokkal hamarabb gyógyul ezt mindenki mondja és láttam is a házban időseknél is, hamarabb felépültek, mint egy térdes...

1604. josie11 (válaszként erre: 1603. - Hörömpő)
2016. szept. 10. 17:13
Hörömpő....Igen megtaláltam és olvastam azt a bejegyzést is ,miszerint egész frissen műtött egyik láb után jön a másik.Nem tudom hogyan lehet.,habár nem régen láttam egy rövid riportot egy magyarországi vidéki sebészeten praktizáló sebészről ,aki Angliában tanult egy új csipőműtéti technikát.Ez megkíméli az érintett izmokat és a páciens másnap segédeszköz nélkül fájdalmak nélkül jár.Különben tényleg hasznos oldalakat találtam a rehabilitációról,tennivalókról,egyes fázisokban elvárható állapotról.Kösz,hogy említetted.
1603. Hörömpő (válaszként erre: 1602. - Josie11)
2016. szept. 10. 14:38

Ha még nem találtad volna meg: Patient Comment: Total Knee Replacement - Recovery alatt a csomó esetet írnak le a műtöttek. Illusztrálja hogy mennyire eltérő a gyógyulás üteme.

És valóban rengeteg hasznosat meg lehet tudni.

Mondjuk azt elképzelni sem tudom hogy hogy van az amikor mindkét térdet egyszerre csinálják. Azt hiszem nálunk erre nincs is precedens.

1602. josie11 (válaszként erre: 1599. - Hörömpő)
2016. szept. 10. 10:59

Szervusz Hörömpő,

jó ötlet volt tőled az angol oldalak felkeresése.nem is tudom miért nem gondoltam rá itt a gép előtt üldögélve.Igazán sok mindent megtudok,amit eddig nem.Ugyanis az orvos úgy bocsájtott utamra,hogy szinte semmit nem mondott.köszönöm

1601. Hörömpő (válaszként erre: 1600. - Murva)
2016. szept. 10. 07:17
Murva, az elnevezés tökéletes, én meg a satuval voltam rendben, mert azt milliméterenként éreztem ahogy csökken. A végén már csak úgy éreztem hogy éppen csak "masni" van rajta. A kattogásban az a rossz, hogy vissza-vissza jön. Plusz zavar hogy mások mennyit hallanak belőle. Egyébkènt nem hallják.
1600. murva (válaszként erre: 1599. - Hörömpő)
2016. szept. 9. 21:49
Na én a satu érzéssel kínlódtam ennyit mint ti a kattogással,a kattogást érdekes módon elfogadtam,hogy ne foglalkozzam vele ,el fog múlni,de a satu érzés nagyon sokáig nem múlt el,csak én neveztem el annak,mert nem tudtam jobban megfogalmazni mit éreztem és az is elmúlt csak nehéz volt kivárni.
1599. Hörömpő (válaszként erre: 1598. - Josie11)
2016. szept. 9. 15:41
Josie, én utána olvastam néhány angol nyelvű oldalon, ők ugyanúgy kattognak. Szerintem normális ha hallod, mert az ember azt is hallja amikor megropogtatja az ujjait. Nekem közvetlenül a műtét után mondták hogy ne ijedjek meg ha kattog, majd elmúlik. Egy hónapig dörzsöltem a kezemet, hogy hehe nem is kattog... Aztán kiderült hogy a dagadás miatt valószínűleg nem tudott, később kezdtem hallani, érezni. Amikor a három hónaposon rákérdeztem hogy nem mozdul-e el valami, azt mondták ha valami elmozdulna nem tudnék ráállni. Azért kell sok türelem mert az ember azt gondolná, hogy szép nyílegyenesen gyógyulunk, de nem. Sokszor én is úgy érzem megtorpantam, vagy visszafelé megyek, de az embernek pl. A válla sem egyformán mozgékony minden nap. No. Szép hétvégét neked is.
1598. josie11 (válaszként erre: 1597. - Hörömpő)
2016. szept. 9. 14:39

Hörömpő,

köszönöm válaszod,amely tulajdonképpen megerősített abban,hogy sok mindentől függ a felépülés és tulajdonképpen egy lassú folyamatról van szó.Még bent a kórházban két orvost is megkérdeztem a kattogásról és mindketten azt mondták,nyugi,idővel elmúlik.Ezt jó lenne biztosra tudni,mert nekem annyira kattog ,hogy hallani a lakásban,ha mászkálok.Mindig az jár az eszemben,hogy hátha valami még sincs rendben.Visszaolvastam régebbi bejegyzéseket és láttam ez másnál is felmerülő aggály,de múlandó dolog.Ismerve magam ,türelmetlen beteg vagyok,de tudod a műtét előtti és utáni mozgáskorlátozott életmód az én habitusommal pláne nehezen viselhető.Mindegy,hiszek a rég műtötteknek és megpróbálok előre nézni.Még egyszer köszönöm soraid,kellemes napsütötte, vidám hétvégét Néked.Josie

1597. Hörömpő (válaszként erre: 1594. - Josie11)
2016. szept. 8. 21:47
Josie, A hetedik hét az még mindíg az eleje szerintem. És abban is van igazság hogy nagyon sokmindentől függ a gyógyulás menete. Nekem a harmadik heti kontrollon (ahová két mankóval mentem, bár akkor már csak az egyiket használtam) azt mondta az orvos, hogy mankót nem akar látni és a hathetes kontrollon már ne látszódjék hogy megműtött. Nyújtás, erősités, azóta is azt csinálom, minden napra be van iktatva valamilyen torna. A harmadik hónapban 140 fok volt a hajlitásom. 65 éves nőnemű vagyok és mindíg mozogtam valamit, a műtét előtt külön erősitettem. A kattogás még mindíg előjön néha és ha lehűlés jön, belenyilall. Én azt tapasztaltam, hogy valahogy rétegenként jelentkezik valamiféle más és más fájás, érzés, ahogy rendeződnek a térd körül az izmok, idegek, leapad a folyadék és elkezd hozzászokni a szervezet a beépített anyagokhoz. Még egy fogtömést is időbe telik megszokni. 😊
1596. feri53
2016. szept. 8. 19:17

Kedves sorstársak!


Ma vagyok hat hetes, tegnap voltam kontrollvizsgálaton. A röntgen azt mutatta hogy a protézis a helyén van. Az orvos szerint minden rendben, szerintem is. Hajlítás 0-120 fok között, bot nélkül közlekedhetek. A teljes gyógyulásra még négy-öt hónapot kell várni az orvos szerint, ami szerintem is reális. Gyógytorna, erósítés, mozgatás, ez most a feladat.

Történetemet csak azért írom már öt hete minden héten -bár előre nem tudhattam hogy így alakul-hogy kicsit bátorítsam a műtét előtt állókat. Nem akarok ezzel senkit bosszantani.

Egyetértek mindenkivel aki azt mondja hogy minden eset más. Nincsenek mindenkire érvényes szabályok hogy mikor mit kell, lehet csinálni, milyen a gyógyulás folyamata.

Igen, én kicsit könnyebb helyzetben vagyok hisz jó helyen kitűnő orvos műtött, még csak 63 éves vagyok, gondoskodó párral, valamennyire sportos előélettel és jó súllyal (195cm/82 kg) és sok-sok tervvel amihez kellene két használható láb. További gyors gyógyulást mindenkinek!

1595. d5064959a5 (válaszként erre: 1592. - Kántor Klára)
2016. szept. 8. 09:12

Sziasztok!Nem mindig egy gyógyulási menet,sablon szerint kötelező gyógyúlni,vannak esetek amelyek mindent felülírnak mint például az életkorunk! Igen a 20-év az 20-év klára.20-évvel fiatalabb tőled mint írtad Feri és csodálkozol,hogy dolgozik.Fiatal szervezet jobban,könnyebben átvészel minden bajt mint a nála 10-vagy 20-évvel idősebb műtött,könnyebben megy a torna,mozgékonyabb még és nagyobb az akarási bizonyításivágy is egy fiatalban.Az sem midegy hol műtötték és ki műtötte és milyen protézist kapott és a munkahely megtartása sem mindegy, egy nem nyugdíjasnál?

Vannak régebbi példák ép most olvastam vissza és itt van példaként/Fafnír vagy Anna50 Ők is elég hamar felvették a munkát,Fafnír még egyetemre is bejárt, vagy Aragynagyi 10km-es túrázás pár hetesen és Murva 6 hetes kontrollra egyedűl villamossal és busszal, a régi műtöttek között is lehet találni gyorsabban gyógyuló sorstársakat/és sokan vagyunk és vannak akiknek nincs segítség és mindent egyedűl kell megoldani!

Szerintem mindenki kikéri az orvosa vagy családorvosa,gyógytornássza véleményét,hogy mit csinálhat és hogyan és mennyire,nem hiszem,hogy van közöttünk olyan sorstárs aki a gyógyulás érdekében szándékosan rosszat akar magának! Meglehet Kövezni,lehet Szidni a leírtak-é, de nem vagyunk egyformák és a gyógyulási menet sem egyforma!

Nekem az orvosom 6 nap járókeret mig a klinikán voltam,otthon két mankó, 6 hetes konrollon eldodhatja a mankókat.Hát eltettem.

Itt van jelen a nem vagyunk egyformák!

Mielőbbi gyógyulást mindenkinek, a bátraknak gratulálok. Tuttukánek és Murvánok Ők a második műtétre készűlnek,minden jót és gondolok rátok és sikeres műtétet kívánok Mindkettőtöknek!!!

Szép napot,jó egészséget,kitartást és sok-sok TÜRELMET!

1594. josie11
2016. szept. 7. 13:21

Kedves Mindenki,

azoktól a protézises sorstársaktól szeretnék újat megtudni,akik műtétje régebben történt.Én ma vagyok HÉT hetes.Véleményem szerint megfelelően halad a felépülés,0-110 fok a térd hajlítási tartománya és bot nélkül tudok közlekedni udvaron belül,de lenne két kérdezni valóm.Előfordult,több napra eltünt a fájdalom,majd újból kezdte,de egészen a sántításig.Terhelésre és anélkül is.A másik problémám a kattogás változó intenzitással .

Nem tudom kinek mi a tapasztalata ezekkel ,Ha megosztanátok velem,nagyon hálás lennék.Köszönöm,jó egészséget mindenkinek.

1593. Huncut63 (válaszként erre: 1592. - Kántor Klára)
2016. szept. 7. 07:13
Klárával tökéletesen egyetértek, nem mertem belebrummogni, mert én csak mozaikos vagyok. De...műtét előtt kaptam egy tájékoztató füzetet, azért is mert rám ugyanaz vonatkozott mint a protézisesekre. És bizony 6 hét két mankó stb....elhűlve olvastam a friss protézisesek mozgolódását. Csak remélni tudom, hogy nem okoznak kárt hosszútávon maguknak. Sajnos ez egy türelem játék, de másfél év után kijelenthetem, hogy megérte. Mindamellett, hogy egy ekkora műtét után soha nem lesz tökéletes a térd. Mindenkinek szép napot!
2016. szept. 6. 19:11

Kedves Mindenki,

csak Huncut, János, Tuttuka és Murva régi sorstársakat ismerem részletesebben. Olvaslak benneteket és mindenkivel együttérzek. De, hogy valaki 5 hét után dolgozzon, az részemről több mint csodálat. Még akkor is, ha majd 20 évvel fiatalabb nálam. Csak nehogy túlerőltetés legyen a vége!!!Az, hogy a műtött térd 4 hét után kemény, meleg és duzzadt az teljesen normális. Jegelni.... ne borogatni, mivel az fellazítja a szöveteket, hanem 5-10 percig vékony törölközőbe csavarva naponta többször a gyógyszertári akkuval hűteni. De gondolom tudjátok. --- Azt végképp nem értem, hogy egy zárójelentésbe ne írják bele a gyógytorna javaslatot. Ez több mint felelőtlenség. Még akkor is, ha egy területen/kerületben nincs tornász, mint nálunk Pesten a nyolcadik kerületben. Akkor egy jó körzetis szerez máshonnan. Mint az enyém.... Hát igen, vannak különbségek orvos és orvos között, sajnos. Nálunk mindenkinek szigorúen előírták, hogy 6 hét két mankó, 6 hét egy mankó, utána óvatosan járni. Egy kicsivel előfordul, hogy valaki korábban tudja elhagyni a mankót. De itt olyanokat olvasok, hogy szörnyű.... Az egyik térdem 20 hónapos, a másik hét hónapos. Az elsővel 10 hónap után lettem kb. 120 fokos, a másodikkal most alig vagyok 110 fokos. Lesz még jobb, de nem erőltetem. Igaz, aki nyugdíjas - tudom - könnyen ugrál.(?) Senki ne várja meg, hogy csúszon-másszon, ami kopás elindul az nem fog megállni. És minél idősebb az ember, annál nagyobb valószínűséggel össze lehet szedni bármit, ami a műtét utáni gyógyulást lassíthatja.

Hát, szurkolok mindőtöknek, vigyázzatok.

1591. fafnir (válaszként erre: 1589. - Anikó 1958)
2016. szept. 5. 19:09

Kedves Anikó!

Nekem kb. másfél éve volt a műtétem. Mindenki másképp gyógyul, van aki lassabban, van aki gyorsabban. Nekem is volt olyan időszakom, amikor mintha megállt volna a javulás, de nálam ez csak átmeneti volt. Ha fáj, és feldagad, próbáld jegelni, nekem az mindig segít. még most is van h előveszem időnként ha túlerőltettem.

1590. murva (válaszként erre: 1589. - Anikó 1958)
2016. szept. 3. 16:12
Anikó nem akarok okoskodni csak az jutott eszembe,hogy a napi 2-3 óra torna+járkálás nem lehet sok,nem lehet,hogy túl erőlteted a térded?
2016. szept. 3. 12:16

Mindenkinek szép napot.

Tegnap voltam hat hetes. Én is csak azt irhatom, mint Feri. Megállt a javulás csak nem 110 foknál hanem 90 nél. Pedig napi 2-3 óra torna az mindig megvan. Dagadt és meleg. Ha 1-2 óránál többet járkálok Hasitó fájdalom a térdkalácsba és a lábszárcsontba.Sajnos az én első kontrolom csak három hónap után lesz.Aug. 31 én voltam a rehab bizottságnál. Egy órai időpont helyett behivtak öt órakor, hát az a többórás várakozás se volt valami kellemes. Semmit sem mondtak majd le4vélben értesitenek, de munkát azt még nem mernék vállalni. Itthon már járok néha bot nélkül csak ha nem figyelek oda jobban sántitok mint mütét előtt.A reggelek a legszörnyübbek. Teljesen le van merevedve. Legalább 10 perc torna az ágyban mire fel tudok kelni. De nem panaszkodom már tovább. Csak hiába gondolkozom most jó dolgot nem tudok irni.

De remélem legközelebb csak olyan témáim lesznek

1588. feri53
2016. szept. 1. 19:30

Kedves sorstársak!

Köszönöm a jókívánságokat és a biztató szavakat. Ma már öthetes vagyok, néhány napja már bejárok dolgozni vonattal és metróval közlekedve. A mozgólépcsők még kicsit gondot okoznak. Kicsit tovább is tart az út a lassú gyaloglás és az elkerülhetetlen lépcsőzések miatt. Már egyre lassabban javul a hajlítás, még messze van az, amit a másik lábam tud, igaz az elég sok. Még be van dagadva kissé a térdem és meleg is még. Tornázom is rendszeresen (másképp fogalmazva kínzom magam). Szerintem ez másképp nem javul. Már nagyon várom a hathetes kontrollt hogy megtudjam rendben van-e minden. További gyors gyógyulást a műtét után levőknek, bátorságot azoknak akik még előtte vannak.

1587. Huncut63
2016. aug. 29. 11:54
Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni. Rácz doktornőről hallottam már, most utána olvastam. Nálam sokkal súlyosabb esetekkel foglalkozik. Mindenképpen rákérdezek mindenre, összeírom a fellelhető összes ötletet, aztán meglátjuk. Pénteken délután megyek az új orvoshoz. Meg vagyok átkozva krónikus, meg nem oldott nyavalyákkal:-( mint pl. a fejfájásom is. Eléggé el vagyok keseredve, olyan csodálatos életem lehetne....
1586. tuttuka (válaszként erre: 1584. - Huncut63)
2016. aug. 28. 19:25

Szia!

Gondolkoztam mivel tudnék még segíteni. Volt egy nagyon hatékony kezelésem, 1995-ben, az Ortopéd Klinikán. Epidurális kanült ültettek be, azon keresztül kaptam szteroidot és fájdalomcsillapítót egy héten keresztül. Elvileg 8-10 hónapos tünetmentesség ígértek, de a következő öt évben nem volt komoly fájdalmam. Aki ezt javasolta most a János Kórházban van, bár nem tudom foglalkoznak e vele. Viszont dr. Ràcz Edit jelenleg is alkalmazza ezt a módszert. Valamikor a Péterfy Kórházban működött, de most nem tudom. A neten rá tudsz keresni vagy a nevénél, de a krónikus fájdalom csillapítása címszó alatt is. Remélem tudnak valami biztatót mondani. Mikor mész a másik reumatológushoz?

Kívánok minél előbbi javulást!

Tuttuka Klári

1585. d5064959a5 (válaszként erre: 1584. - Huncut63)
2016. aug. 28. 19:06

Huncut én az ORFI-ba dolgozó reomatológus Dr-nő javaslatára 15isszappakolást kiírást kaptam./15x20perces volt a kezelés a derekamra/Az első két kezelésnél nagyon magas lett a vérnyomásom,nem akarták a kezelést folytatni de a Dr.nő nem engedte azt mondta birjam ki,ha az 5-dik után is ilyen magas lesz akkor befejezzük.De hál- istennek minden rendbe lett megkaptam a 15. kezelést.Császárfürdőbe kellett járnom.Igaz ez már jó pár éve történt de renbe jött a derekam. Elhiheted nagyon sokat kinlódtam,volt mikor négykézláb másztam és bútorva kapaszkodva tudtam nagy nehezen felkelni az ágyból. Dr.-nő mikor kiírta az isszappakolást akkor azt mondta ez a pakolás nagyon jó a reuma és izületi fájdalmakra,és használni fog.Neki volt igaza és a mai napig hálás vagyok érte.Megpróbálhatnád veszíteni nem veszítel semmit,kérdezd meg a reuma Dr.-nőt,hogy neki mi a véleménye erről a kezelésről.

Jobbulást Neked!

1584. Huncut63 (válaszként erre: 1583. - Tuttuka)
2016. aug. 27. 18:20
Erre bajomra az akupunktúra nem hatásos, a szteroidtól semmi bajom, de valami hathatósabb és hosszabb távú segítség kellene, nem állapot, hogy 3-4 havonta szurkálnak, a fájdalomról nem is beszélve. Meglátjuk mit mond a másik reumatológus.
1583. tuttuka (válaszként erre: 1581. - Huncut63)
2016. aug. 27. 13:52

Szia! Bevallom időnként az indexen is olvasgatok. A röntgen besugárzásról még életemben nem hallottam, hogy a gerincre is adnák, ettől engem is kiver a víz. Valamikor régen a sarokcsont gyulladásra kaptam talán 5 alkalommal, jó volt, de a testem többi részét letakarták, nehogy baj legyen.

Nekem régen akut esetben az "ischiász" infúzió, a Ritex pakolás és a nagyon gyenge gyógytorna segített. És az akupunktúra bizonyos fajtája. A szteroid hatása rövid ideig tartott, viszont mindent összekevert bennem. (Izzadás, vérkép).

Jobbulást kívánok!

Tuttuka Klári

1582. josie11
2016. aug. 27. 11:50

Kedves sorstársak. !

A neten találtam .Egy izomerősítő gyakorlat videóval.Hátha valaki nem ismeri és hasznát veszi.

[link]

1581. Huncut63 (válaszként erre: 1579. - Tuttuka)
2016. aug. 27. 07:06
De aranyos vagy, hogy emlékszel....sajnos pocsékul, 3 hónap jólét után keményen visszajött a fájdalom, most kaptam a 3. szteroid injekciót és keresek, kutatok, hogy mit tehetek annak érdekében, hogy jobban legyek. A doktornő ajánlott nekem egy lehetőséget, röntgen terápiát, na levert tőle a víz, kisebb dózisú sugarazást jelent mint amit a daganatosok kapnak. Tud valaki erről valamit?
1580. tuttuka (válaszként erre: 1573. - Feri53)
2016. aug. 26. 16:10

Nagyon örülök, hogy ilyen jó híreket írsz! Az is fontos, hogy ilyesmikkel is " eldicsekedjünk" mert ez erőt ad a bizonytalanoknak is. További sikeres gyógyulást , sz3p hétvégét és jó munkát kívánok!

Tuttuka Klári

1579. tuttuka
2016. aug. 26. 16:03

Huncut!

Hogy van a derekad?

Igazad van, nagyon nagy dolog, amit türelmetlen és a régiek közül is jó páran végigcsináltak a gyógyulásért. Nagy-nagy gratula nekik!

Sajnos én is tapasztalom, egyre nehezebb a gyógytorna helyzet (is), most éppen nappali kórházba járok, ott is látom, egy tornász sokszor szinkronban dolgozik 2-3 emberrel, mert igen kevesen vannak, és nagyon sok a beteg. De nagyon kedvesen és lelkiismeretesen bánnak mindenkivel. Persze ide is hónapokat kellett várni, de megérte. Mindenkinek jobbulást és szép hétvégét kívánok !

Tuttuka Klári

1578. Huncut63 (válaszként erre: 1577. - D5064959a5)
2016. aug. 26. 11:26
Én is úgy jártam, hogy bár kiírták a gyógytornát csak 2 hónap múlva tudott volna jönni tb alapon. Le a kalappal előtted, sajnos én biztos vagyok abban, hogy ha nem jön hozzám gyógytornász talán a mai napig nem úgy hajlana a térdem, ahogy most, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Gyakorlatilag olyan szinten tolta, húzta, nyomta, miközben pokoli fájdalmam volt, hogy magamtól ezt SOHA nem csináltam volna meg. Úgyhogy csak az utánozzon téged, aki érez magában annyi elszántságot, hogy a fájdalom ellenére is csinálja.
2016. aug. 25. 17:29

Itt a türelmes,türelmetlen az én történetem,magánkórházba műtöttek,fizetős műtét és a kórházi zárójelentést a gyógytormász visszaküldte,hogy rá kell gépelni a gyógytorna igényt./Éppen ott volt a szobába mikor a nővér behozta a zárot./A körz.orvosom gyógytornászok túlterheltségére,hiányára hivatkozva egyszerűre zárta a kérést,kissé mosolyogva mondta: oldja meg maga,vagyis oldjam meg ahogy tudom.Hát meg kellett oldanom.CD,internet,kórházból hazahozott rajzos anyag és mindent elolvastam ami az interneten gyógytornával kapcsolatos. Nem volt egyszerű de sikerűlt!Már nincs eltérés a két térd behajlításánál,igaz két éve műtötték a bal térdem de a mai napig is megy a torna.Ma délelőtt is 2-órát tornásztattam a térdem a gyógyvízbe,Tóalmáson.Ferinek és Tuttukának nagyon igaza van torna,torna ezerrel.Anikó ha nekem és még rajtam kívűl sok sorstársunknak gyógytornász nélkűl is sikerűlt meggyógyulni, neked is fog. Ha nagyon le lennél maradva akkor a háziorvos nem lenne megelégedve veled. Már Ő kérte volna hozzád a szakembert, mivel ez jár egy évben 2X14 alk.de ezt már többen leíták neked!

Csak türelem,türelem........!!!

Mindenkinek jubbulást és jó egészséget kívánok!

Türelmetlen


Feri nem is akarom elhinni,hogy ilyen gyorsan felépültél és 4-hét után dolgozni akarsz ez nem semmi,és még az utazást is bevállalod csak GRATULÁLNI tudok.

Kívánok neked jó egészséget és minden jót!

Türelmetlen

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook