Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1936. tuttuka
2023. ápr. 19. 22:53
Jaj Istenem! Hová tévedtem? Lehet van most itt egy ortopéd orvosprofesszor?
1935. Csillagszem38 (válaszként erre: 1934. - Bozsu55)
2023. márc. 2. 19:46

Egy embertől tudom, akinek szakember mondta☺️ hidd el, témában vagyok, a csípőprotézis sokkal jobb szerkezet.

És nem "csak" mutottek a térdem🙈 hanem szetkaszaboltak :)

1934. bozsu55 (válaszként erre: 1933. - Csillagszem38)
2023. márc. 2. 17:26

Akkor most van térdprotézised vagy "csak" térded műtötték? A kettő nem ugyanaz.


Ilyet azért ne írj,hogy a térdprotézis annyira nem jó.Mire alapozod?

1933. Csillagszem38 (válaszként erre: 1932. - Bozsu55)
2023. márc. 2. 14:50
(Még) Nem, de van ismerősöm térdprotézissel és csípőprotézissel is, és vannak olyanok is, akik még csak várják a térdprotézist. Sajnos elég sok tapasztalatom van. (nekem is műtötték a térdem)
1932. bozsu55 (válaszként erre: 1931. - Csillagszem38)
2023. márc. 2. 13:51
Téged műtöttek térdprotézisre?
1931. Csillagszem38 (válaszként erre: 1930. - Ágio8405)
2023. márc. 2. 11:57
A térd lassabban is gyógyul és a térdprotézis nem is annyira jó, mint a csípőprotézis.
1930. Ágio8405
2023. márc. 2. 11:44
Anyósomnak októberben volt. Még egyelőre rosszabb mint volt, vagy ugynanolyan. De mondják is hogy minimum fél év a gyógyulás de inkább több. Még gyógytornára jár. Apumnak májusban volt csípő protézis műtét, neki kb 2 hónap volt a gyógyulás, semmi fájdalma nincs szerencsére. Ugyanaz az orvos műtöttek őket, mondta is hogy a térd sokkal lassabban gyógyul.
1929. bozsu55 (válaszként erre: 1925. - Andita1)
2023. márc. 2. 07:39
Másfél év alatt olyan változás történt,hogy nem is hinnéd...
1928. dogiz
2023. jan. 21. 06:40
A férjemnek áprilisban lesz műtéte ismét a jobb térdébe ültetnek protézist. A másik lábába 2,5 éve van, neki nincs vele gondja.
1927. Cserebogár8 (válaszként erre: 1924. - Cinder ella)
2023. jan. 18. 09:21

Szia, átmentek a facéra, ott van ez a klub, nyilvános, olvashatsz ott sok mindent, sőt kérdezhetsz is.

Térd protézissel élők klubja.

1926. bozsu55
2023. jan. 18. 08:38
Kár hogy kihalt a fórum, olcsó tanács a fórum elején írtak. 15 év alatt azért történt egy és más.
1925. andita1 (válaszként erre: 1924. - Cinder ella)
2022. márc. 30. 15:53
Tekerj a fórum másik végére, ott mindent leírnak. Igaz az egészségügy kicsit másképp működik, de talán ebben nincs változás.
2022. márc. 30. 15:30

Üdvözlet mindenkinek.

Érdeklődni szeretnék, hogy műtét utáni napokban mi várható? Amikor kiengedik a pácienst a kórházból mennyire tud lábraállni? Nyilván nem megterhelő dolgokra gondolok, de pl lakáson belül tud közlekedni? Ugye nincs ágyhoz ragasztva?

1923. Csaba965 (válaszként erre: 1922. - Tuttuka)
2021. ápr. 25. 08:13
Köszönöm szépen!
1922. tuttuka (válaszként erre: 1921. - Csaba965)
2021. ápr. 23. 08:14

Bocsánat, de nem tudok pontos címet aadni mert a CD-t kölcsönadtam.

A Primaprotetika gyógyászati segédeszközöket forgalmazó cég is árulja. Én a neten találtam Térdprotézis utáni tornagyakorlatok alatt Dr Dósa gyulai ortopéd orvos csinálta. Remélem megtalálod! Mielőbbi gyógyulást!

1921. Csaba965 (válaszként erre: 1920. - Tuttuka)
2021. ápr. 19. 17:03

Kedves Klári!

Köszönöm a válaszodat! Az említett CD-t honnan rendelted? Megírnád nekem?

Előre is köszönöm a segítséged!

1920. tuttuka (válaszként erre: 1919. - Csaba965)
2021. ápr. 12. 15:59

Kedves Csaba!

Bár nem tegnap volt, de szívesen leírom, hogy nekem mi segített anno pl a "vizesedésben", ami ugye nem kimondottan a térdtől van, sokkal inkább a nyirokrendszer ellustulásától. Voltam műtét után rögtön rehabon, vagyis ez inkább utókezelés volt. A tornát ott gyakoroltatták be velem. Kezdődött kb 8-10 perces un ér (egyben nyirok)tornával, majd jöhetettek az igazi térdgyakorlatok. Ez legalább naponta kétszer fél óra volt, de nem nagyon hagytak sokat az ágyban "pihenni". Ez persze eleinte zavart, de sokszor elmondták, soha ne a megerőltetésig csináljam, pihenjek közben nyugodtan de a MOZGÁS NAGYON FONTOS! Erre pont elég is volt az a 12 nap amit ott töltöttem. Itthonra rendeltem egy CD-t amit egy gyulai ortopédus és gyógytornász kolléganője készített és becsületesen csináltam 2× naponta. Rehab után már segédeszköz nélkül jártam, de vettem egy túrabotot( ugye ez párban van) mint a nordic walking és azzal közlekedtem. A vizesedés ellen én üléskor mindig masszíroztam a lábamat bokától felfelé, nagyon jól esett és a második műtét után azt is megtudtam, hogy ez valójában a nyirokmasszázs "háziasított" formája. Azt mondták, ha pl tv előtt vagy olvasás közben ledőlök, görgessek a lábommal egy focilabda méretű lasztit az is sokat segít.

Most ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugodtan!

Üdv Tuttuka Klári

1919. Csaba965 (válaszként erre: 1918. - Tuttuka)
2021. ápr. 12. 10:39

Én benne vagyok a "feltámasztásaban" mert egy-egy tanács sokszor segít. Vagy ha valaki elmondja, neki hogyan zajlott.

Engem igazán a vizesedés zavar. Reggel felkelek, formált a térdem, de másfél óra múlva már duzzad. Fájdalom alig-alig van. Ez veletek is így volt? Meddig tart?

1918. tuttuka
2021. ápr. 10. 16:55
Bár én már "őslénynek" számítok ebben a csoportban az 5 és 6 éves protijaimmal, azért mindig olvasok itt is. Szívesen segítek ha tudok. Érdemes visszaolvasgatni a fórum kezdetéig nagyon sok kérdésre adnak választ a fórumtársak. Amikor a facebook csoport létrejött, az itteniek átmentek, majd remélhetőleg meggyógyultak! Jelenleg ott nincs privát csoport én nagyon örülnék ha ez itt "feltámadna"!
1917. Csaba965 (válaszként erre: 1916. - Cserebogár8)
2021. ápr. 6. 16:35
Debrecenben egy magánklinikán műtöttek. Már nem volt igazán halasztható. 100 méternél többet egybefüggően nem tudtam menni. Nagyon profik voltak.
1916. Cserebogár8 (válaszként erre: 1915. - Csaba965)
2021. ápr. 5. 17:33

Szia, még nem, de kilátásban van.

Hol műtöttek?

1915. Csaba965 (válaszként erre: 1914. - Cserebogár8)
2021. ápr. 5. 09:44

Szia!

Jól ment a műtét, nem volt gond. Január végén műtöttek. Megy a torna, de a térdem kicsit még mindig dagad. Jegelem, meg kenőcsöt használok. Segédeszköz nélkül járok. Az orvos azt mondta, hogy a dagadás még belefér, nem akarja csapolni. Csak engem zavar, mert minden lépésnél érzem. Csak jobb lesz..

Neked már volt műtéted?

1914. Cserebogár8 (válaszként erre: 1913. - Csaba965)
2021. ápr. 5. 09:22
Üdv. Hogy bírtad, bírod?
1913. Csaba965
2021. ápr. 5. 08:58

Üdvözlök mindenkit! Most regisztráltam ide. Gondolom a covid miatt elmaradó műtétek miatt elég régen volt bejegyzés. Én 2 hónapja kaptam térdprotézist.

Remélem még olvassátok a fórumot..(?)

1912. aranynagyi (válaszként erre: 1911. - Tuttuka)
2020. aug. 10. 18:59
Nagyon köszönöm, bízom benne, hogy ez a világháló segít kapcsolatot találni. Ölelés Aranynagyi
1911. tuttuka
2020. aug. 10. 15:58

Szia Aranynagyi! Messengeren megkerestem Katalint és kértem, hogy Ő is írjon Rád. Megígérte, remélem sikerül összetalálkoznotok!

Üdvözlettel: Tuttuka Klári

1910. tuttuka (válaszként erre: 1909. - Aranynagyi)
2020. aug. 10. 14:56

Aranynagyi! Egy sima kb 10 éve készült arckép van rólam profilképnek és az adatlapomon fenn van a nyugdíj előtti foglalkozásom: könyvtáros, a Péterfy kh orvosi könyvtárosaként fejeztem be a pályámat.

Az említett fiatalabb hölgy neve th-val, ezt elírtam, és a profilképe pedig egy rajzfilm figura, talán "Kalán néni", a mi családunkban nagy kedvenc volt.

2020. aug. 10. 13:03
Szia Tuttuka, beírtam fb-be a kapott neveket, a tiedet is. Sajnos nem tudtam eldönteni a feljött lehetőségek közül hogy te a tájkép, a virág, az óvónő stb. melyik lehetsz. Igy jártam a másik két névvel is, több is van belőlük, s csak nem akarok ismeretlen embereket arról kérdezni, hogy ők az érintettek vagy sem. Magadról is felismerhetőbb jelet. üdv. Aranynagyi
1908. tuttuka (válaszként erre: 1907. - Aranynagyi)
2020. aug. 8. 21:21

Aranynagyi, persze hogy emlékszem Rád, Te voltál az egyik példaképem a hozzáállásoddal, aktivitásoddal. Szomorúan olvasom, hogy mi előtt állsz!

János53 csoportját már én sem találom a facebookon, de én már kb másfél éve kiléptem mert a tennivalóim, családom, munkám nem igazán engedték a napi részvételt. De ez lényegtelen. Ott volt egy hölgy, ha jól emlékszem aki hasonlóan járt, de még kb egy éven belül.

Sajnos Jánost nagy csapás érte ősszel, drága párját, Gizuskát elvesztette, azóta nagyon visszavonult, valószínű a csoportot is megszüntette. Privát üzenetben elküldöm Neked a fent említett hölgy nevét és az általam ismert hozzáférését

Szeretettel üdvözöllek: Tuttuka Klári

2020. aug. 1. 16:07
Szervusztok, úgy látom mintha ez az oldal tényleg lehalt volna. Facebookon pedig nem találom azt az oldalt, amit janos53 javasol. írhatom kötőjellel, vesszővel, bármely formában, ami itt egy-egy hozzászólásban elhangzott, nem jön fel olyan oldal. A gondom a következő.Tattuka talán még emlékszik is rám, hat évvel ezelőtt műtötték a bal térdemet. Tavaly elkezdett fájni, elől a térd alatt, de nagyon. Közben persze jöttem-mentem, nordic walkingoztam, londoni kirándulást tettem, de már csak fájdalomcsillapítókkal. Ősszel jutottam vissza az orvosom elé. Nem értette mi lehet, gondolta begyulladt, adott rá injekciót, három napig jó, utána rosszabb. akkor jött a rtg. majd a ct januárban, aztán a Covid. A lényeg, hogy június 15-én kerültem a szeme elé, s azonnali műtétet írt elő, azaz július 15re. Protézist kivenni, átmeneti protézist beültetni, két-három hónap várakozás, majd ha a csont jó, akkor lehet egy végleges protézis beültetni. Tehát a kérdésem, van-e bárkinek ilyen ismerőse, hogy így járt, hogy vagy kilazult, v agy kimozdult a protézise? S ha van, akkor most hol tart az illető. Jó lenne, ha János is olvasná ezt az üzenetet, s segítene megtalálni a FB csoportot.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook