Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1885. wolfocska2017-10-04 14:27
Köszönöm szépen!
(válasz janos53 1884. hozzászólására)

1884. janos532017-10-03 20:13
Szia Wolfocska !Nagyon örülök hogy jól vagy .Mindig jó ha valaki meg gyogyul.Örulők hogy elöadást is tartottál felkérésre,igy is tovább adoda saját é más térdesek tapasztalatait.Örülök a sikerednek és igen,BÜSZKE vagyok rád.További jó egészségetés sok sikert .

1883. wolfocska2017-10-03 18:19
Szia Klári! Remélem Te is jól vagy?! Én is sajnálom hogy igy alakult, de ez van! Akkor gyorsan elmondom, hogy itt a környéken egy lakossági egészségügyi fórum keretében az ortopédorvos előadást tartott a térd- csípőprotézis műtétről, és a háziorvosom javaslatára felkértek, hogy beszéljek mint beteg a műtétről, előzményéről, és most jó félévvel későbbi állapotomról. Nagyon izgultam annyi ember előtt beszélni, de nagyon jól sikerült, sokan még utána is odajöttek kérdezni, beszélgetni. Bizom benne, hogy nagyon sok embernek segitettem ezzel, aminek nagyon örülök. (Talán még János is büszke lenne rám)
(válasz tuttuka 1882. hozzászólására)

1882. tuttuka2017-10-03 14:22
Szia Saci! Nagyon örülök, hogy ilyen jó híreket írtál! Gratulálok! Hiányzol a FB-ról!
Üdv! Klári
(válasz wolfocska 1881. hozzászólására)

1881. wolfocska2017-10-01 10:23
Sziasztok! Saci vagyok a számomra volt FB-ról. Aki még emlékszik rám, elmondom, hogy 7 hónapos a térdprotézisem, és remekül működik. Nem fáj, nem dagadt, nem sántítok. Igaz én is mindent megtettem/megteszek a gyógyulásomért, a mai napig is mindennap tornászom, uszni járok hetente 3 szor, és szép időben mint a mai is biciglizem. Nagyon örülök, hogy rászántam magam, és mindenkit csak biztatnék, hogy nem érdemes fájdalommal élni, nincs mire várni, mert csak rosszabb lesz. Én amilyen állapotban voltam, ha nem műtetem meg, ma talán már járni sem tudtam volna. Egy minőségileg sokkal jobb életet kaptam, amit köszönök az orvosomnak, a gyógytornászomnak, és persze Nektek akiktől sok biztatást kaptam a műtét előtt, és FB-on a műtét után is. Mindenkit üdvözlök akik még emlékeznek rám, és teljes gyógyulást kívánok, a műtét előtt állóknak pedig bátorságot és sok sikert! Megéri!!! Nekem sikertült, Nektek is fog!

1880. Anikó 19582017-09-15 19:10
Szia Judit!
Úgy lenne a legegyszerübb ha bejelölnél ismerősnek a facebookon. A nevem Kőrössy Anikó, csak kettő van Magyarországon. Én a piros polós fiammal vagyok együtt.Persze csak akkor ha az inkognitásod nem akarod megtartani.
Remélem jól vagy és nincs semmi probléma
Jó éjt
Anikó

1879. süti592017-09-14 18:19
Kedves Anikó ! Sikerült a regisztráció Judit vagyok . ezen a néven írhatsz nekem süti59 üdv Judit
(válasz Anikó 1958 1877. hozzászólására)

1878. tuttuka2017-09-01 20:12
Az a név amivel a Facebookra bejelentkeztél. Azzal jelentkezel a Térdprotézises és csípősök klubja csoportba. Ez egy zárt csoport, az adminisztrátor (Juhász János) felvesz a csoportba. Ha a belépő nevedet tudom én is fel tudlak venni.
Más! Úgy emlékszem azt írtad, hogy a menyed az unokáddal Budapesten él. Errefelé nem tudnátok esetleg orvost keresni?
(válasz Anikó 1958 1877. hozzászólására)

1877. Anikó 19582017-09-01 19:57
A Klinikán operáltak, nem magánklinikán.
Én is valami ilyesmire tippelek. Igaz régen volt nem emlékezhettek rá, de minttavaly májusban irtam, a mütő asztalról szedtek le, hogy nekem nem kell teljes protézis csak fél mert most nézték meg a röntgenem .Úgyhogy menjek szépen haza és majs értesitenek mikor kerülök sorra.Lehet, hogy kellett volna a tep?Sajnos területileg a klinikára tartozom, magán orvos szóba se jöhet.40% öeket állapitottak meg, ógyhogy B2 megváltozott munkaképességü vagyok.40 év szolgálati idő után 40 ezer rokkantnyugdij.Ezt érdemeljük.A teljes nevem kell?

1876. tuttuka2017-09-01 19:35
Anikó! Nagyon sajnállak ezért a rengeteg fájdalomért és a méltatlan ellátásért! Szeretném megkérdezni, hogy Debrecenben konkrétan hol operálrak? Sajnos az elmondottak alapján arra tippelek, hogy magánklinikán. Ott szokás 4 nap után így elbocsájtani a betegeket, és ők hivatalosan nem írhatják a záróra az otthoni gyógytorna javaslatot. Mindenképpen keresni kell másik orvost, lehet, hogy Neked revíziós protézisre lesz szükséged, minél hamarabb el kell jutnod egy normális ortopédiai szakorvoshoz. A munkaképességi vizsgálatod hogyan áll? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de csak így tudunk segíteni

1875. tuttuka2017-09-01 19:21
Szia Anikó! Milyen néven fereshetünk a Facebookon?
(válasz Anikó 1958 1874. hozzászólására)

1874. Anikó 19582017-09-01 18:44
Debrecenben mütöttek. Igen 4 nap után haza engedtek azzal, hogy viztől és szennyezödéstől ovjam a sebet.2 hét után tudtam átmenni a házi orvoshoz , hogy gyógytornászt kérek, de nem irt ki mert az ortopéd orvos nem javasolta.úgy hogy magamtól tornáztattam , meg a ti tanácsaitok szerint.Három hónap után volt az első kontroll az ortopédián. a mütős dokim azt mondta a röntgen jó, csak van egy kis synovia tóltermelődés amit akkor lecsapolt.És még utána háromszor.Januárban mikor negyedjére mentem akkor kaptam azt hogy már többet nem szúr meg, ha fáj szedjek fájdalomcsillapitót . Ő mindent rendben talál. Hazafelé egész úton sirtam és megfogadtam többé nem megyek hozzá.És mosz vagyok egy ördögi körben mert a házi orvosom azt mondja azért nyikorog mert kezd beszükülni, irassak ki gyógytornászt. A mütős orvosomhoz nem megyek.Már néztem magán utón, de azt meg kifizetni nem tudom.Úgyhogy most fogalmam sincs mit tegyek.
János! A klubba be tudok lépni, be is jelöltem hogy követem. Na onnan nem tudom tovább a lépéseket

1873. murva2017-08-29 22:24
Anikó hol műtöttek és műtét után 4.nap,hogy engedhettek haza?Azt nem mondták,hogy gyógytornász kell,hogy járjon hozzád!Amiért a házi orvosnak kellett volna szólnod!Azt írod elmúlt egy éves a műtéted és amikor voltál kontroll vizsgálaton a műtő orvosod mit mondott a panaszaidra?
(válasz Anikó 1958 1871. hozzászólására)

1872. janos532017-08-28 08:25
Térdprotézises, és csípősök klubja , Anikó ezt kell beírni a felső fehér mezőbe a kereséshez.Aztán rákattintani és kidobja klubbot. Ott megtalálsz bennünket.
Sajnálom hogy ennyire romlik az állapotod, de hogy semmit nem kaptál műtét után felháborító hanyagság!Menj vissza a műtő orvoshoz, hogy nem tudsz járni,minél előbb,mert egyre rosszabb lesz így. Addig is a patikában lehet venni jégzselét azt tedd a fagyasztóba, és ha lehűlt, akkor tedd ruhába csomagolva a térdedre, 15 percre, nem többre! De jó erre a célra akár a fagyasztóból kivett zöldborsó,vagy bármi zöldség ,ami van, becsomagolni, és azzal hűteni a térded.
(válasz Anikó 1958 1871. hozzászólására)

1871. Anikó 19582017-08-27 22:21
Sziasztok!
Lehet,hogy a korom miatt de facebookon nem tudom hogy kell veletek kapcsolatba lépni. Ha úgyis vissza vissza olvastok akkor ide irok.nem jó hireim vannak.A mütétem elmúlt egy éves és nagyobb fájdalmaim vannak, mint mütét előtt.A házi orvosom azt mondja kezd nagyon beszükülni. Állandóan dagadt ésfeszit. Se állni se ülni sokáig nem tudok.menni meg alig 100 métert. A torna is egyre fájdalmasabb. Már teljesen el vqagyok keseredve.Csak olvasom mi minden járt volna mütét után. Én vajon miért nem kaptam.Se gyógytornász se rehabilitáció.Mütét utáni negyedik napon már hazan is löktek.Jobb szóz erre nem tudok. És ilyen lábbal szaladgálok munka után,már ha egyáltalán kellek valakinek.Nem szép kilátásaim vannak.Annak azért örülök, hogy nálatok minden rendben
Szép estét mindenkinek

1870. Nagymami52017-08-10 21:56
Kedves Klári! Köszönöm megnyugtató, kedves soraidat. reményekkel teli állok az operációhoz, mivel Te már jól vagy és ebben az intézményben műtöttek. A fodrásznőm ajánlotta az orvost, már nem bírta nézni ahogy járok, két éve bottal, de neki csak kezeli a térdét. Valóban nagyon szimpatikus orvos.Eddig a Honvéd kórházban és magánrendelésen kezeltek. Góckutatás a sok vizsgálattal volt, és külön elküldtek még nőgyógyászhoz, fogorvoshoz és az orvosom allergológiára.
A lányom gyógytornász /Németországban él/ már két éve mondja, hogy ezt műteni kell,de ebben nem én döntök.Talán most túl leszek az egyik térdműtéten, fél év múlva a másikat is kell műteni, sajnos. Köszönöm szépen a drukkot! Jó éjszakát kívánok én is! Mária
(válasz tuttuka 1869. hozzászólására)

1869. tuttuka2017-08-10 21:44
Kedves Mária! Megértelek.
Örülök, hogy olyan orvost találtál, aki segít. Nekem mindkét térdemet ott operálták. Baranyi doktorról csak jót hallottam, nagyon empatikus ember. Ő a Péterfy kórházból jött, nagyon jó "iskolából".
A balesetiben remek, hogy a góckutatást is bevállalják, és nagyon jól szervezett minden.
Nagyon szurkolok, hogy rendben legyen minden!
Jó éjszakát kívánok! Klári
(válasz Nagymami5 1868. hozzászólására)

1868. Nagymami52017-08-10 19:16
Kedves Tuttuka! Még nem szeretném nyilvánossá tenni, hogy nem leszek itthon egy darabig! Ha hazajöttem, fogok oda írni! Szia, szép napot! Mária
(válasz tuttuka 1865. hozzászólására)

1867. Nagymami52017-08-10 17:10
Kedves Tuttuka és Murva!
Köszönöm biztató válaszaitokat, A Központi Baleseti Intézetben fog operálni Dr. Baranyi György. Az első vizit és RTG után már rögtön segít rajtam. A régi orvosomnak hiába panaszkodtam, azt mondta,hogy "fiatal vagyok a műtéthez".Hát nem is vagyok már fiatal, de ahhoz meg végképp, hogy ennyi ideje ne tudjak a lakásból kimenni se. Állítólag a sok szteroid, ha a gyulladást le is húzta a szöveteket tönkretette. Megvolt minden vizsgálat már, a góckutatás is, az allergológiai vizsgálat is. Ezen a félelmen tudnám magam túltenni. Sziasztok. Mária

1866. murva2017-08-10 14:55
Nagymami és is biztatni,nyugtatni tudlak tapasztalataim alapján két térdprotim van nekem is ,mindkettővel 3 hét rehabon voltam Visegrádon,jó hely ajánlom neked.Bármi kérdésed van szivesen válaszolok rá.Azt tapasztalatból bizton mondhatom neked,hogy kár volt eddig várni a műtéttel.Manyi
(válasz Nagymami5 1863. hozzászólására)

1865. tuttuka2017-08-10 09:30
Hogy szólíthatunk, ha átjössz a FB-on mi a neved?
(válasz tuttuka 1864. hozzászólására)

1864. tuttuka2017-08-10 09:27
Üdv kedves Nagymami5
Bár ez a fórum lassan kiürült, mert nagyon sokan átmentünk a Facebookra, vissza térünk olvasni
Én két térdprotis vagyok, ha visszaolvasol itt a fórumon, nagyon sok mindent leírtam.
Megkérdezhetem, hol fognak operálni? A góckutatás megvolt már?
Ne félj a műtét nem fájdalmas, lesz pár húzós nap, de a fájdalom megszűnik.
Kérdezz nyugodtan és esetleg gyere a Facebookra a Térdprotézises és csípősök klubjába
(válasz Nagymami5 1863. hozzászólására)

1863. Nagymami52017-08-08 23:52
Sziasztok, kedves fórumtársak! Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Jövő héten lesz a térdprotézis műtétem, nagyon félek! Két és fél éve már nem tudok kimozdulni a lakásból, 32 lépcső vezet le az utcáig, de ott se tudok fájdalom nélkül menni. Végre egy új orvoshoz mentem, aki kb négy hete fogadott, és mivel szabadságra ment az első héten, hogy visszajön megoperál. 10 nap kórház, majd ő a Visegrádi rehabilitációt ajánlja.Tudtok nekem féleleműző tanácsokat adni? Köszönettel: Nagymami5

1862. Kántor Klára2017-07-31 13:12
Bocsi, már látom, hogy Tuttuka....
(válasz Kántor Klára 1861. hozzászólására)

1861. Kántor Klára2017-07-31 13:11
Melyik Klári? Én közvetlen Karácsony előtt voltam. Pethő Klári? nem tudom pontosan.
(válasz murva 1853. hozzászólására)

1860. janos532017-05-19 10:15
Jaj bocsánat.A Facebook oldalon a Térdprotézisesek és csípősök klubja,ahol vagyunk elég sokan.
(válasz janos53 1857. hozzászólására)

1859. bozsu552017-05-19 06:14
Minden bizonnyal Facebook
(válasz Czipár Kati 1858. hozzászólására)

1858. Czipár Kati2017-05-18 18:25
Kedves János mit takar az Fb.

1857. janos532017-05-18 06:43
Mindenki szinte a Fb. térdprotézises csoportban van,ott beszélgetünk.
(válasz Anikó 1958 1856. hozzászólására)

1856. Anikó 19582017-05-16 19:18
Nagy a csend. Remélem ez azt jelenti, hogy mindenkivel minden rendben