Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van köztetek akinek volt már nyelőcsőgyulladása? fórum

Van köztetek akinek volt már nyelőcsőgyulladása? (beszélgetős fórum)


2008. aug. 19. 13:45

nekem is volt sajna!!!!!!

elsőnek másfél hónapig vagy talán kettőig is torokgyulladásra kezeltek....

míg a gégészhez küldtek és ő mondta, h gyomromtól van ill gyomorsavtól nyelőcsőgyulladásom van....

6. b9ad431c07 (válaszként erre: 3. - Lizmil)
2008. ápr. 7. 09:35
Nem hála az égnek nálam nem volt ennyire komoj a dolog ,én csak a nyeléssel küzdöttem sokat na és a beszéd sem ment. Tálán a szédülésem fokozodott jobban amin akkor még a gyogyszerek sem enyhitettek de mostanra elmúlt és remélem nem lesz egy jódarabig megint.
5. lizmil (válaszként erre: 4. - Erzsi mama)
2008. ápr. 4. 20:31

Szia Erzsi mama! Köszönön a jókívánságaidat és a biztató szavaidat. Igen refluxom van és gyógyszert szedek, meg persze utánna néztem, hogy moképpen lehet lúgosítani a szervezetet. Próbálkozom az étkezés megváltoztatásával Salvus, Mira gyügyvizekkel, korall kalciummal, sőt néha aszódabikarbónát is bevetem. Szerencsére sokkal jobban vagyok, bár a problémák nem oldódtak meg csak igyekszem másként felfogni a történteket és hálát adok a Jó Istennek, hogy nem lett komolyabb bajom és tanulhattam a tapasztalataimból.

Üdvözöllek. Erzsike

4. Erzsi mama (válaszként erre: 1. - Lizmil)
2008. ápr. 4. 00:11

Szia "lizmil"-ke!

Nem vagyok orvos, de minden bizonnyal sok a savad netán reflux betegséged van? Az orvos mit mondott? Minden esetre ha megteheted, este 6 óra után már ne egyél, viszont nagyon sok zöldséget (párolva, sütve, főzve) fogyassz, mert az lúgosít, s így talán nem kell savlekötőt használnod. (A reflux betegség: ha sok a savad, éjjel visszafolyik a nyelőcsőbe, és ez okoz gyulladást.) Remélem, azóta már jobban vagy, és ezt kívánom is Neked, és minden sorstársunknak.

3. lizmil (válaszként erre: 2. - B9ad431c07)
2008. ápr. 2. 21:02

Szia Áldás! Nekem az ősszel volt. Étvágytalan voltam és állandóan hányingerrel küszködtem, valamint először a szívemet vizsgálták, mert szorított a mellkasaom, később tükröztek meg, mire kiderült a probléma. Sokáig szenvedtem vele, kegyengültem és idegileg is kimerültem, jó túl lenni rajta.

Neked voltak hasonló tüneteid?

2008. ápr. 1. 13:51
Szia! Nem régiben volt nyelőcsőgyulladásom napokig beszélni sem tudtam. Elöször torokfertötlenitöt használtam de a citromos mézes tea ivás de végül már semmi sem használt és az orvos antibiotikumot irt fel. Két hét kellet hogy rendbe jöjjek!
2007. dec. 1. 11:24
Sziasztok! Szivesen olvásnám tapasztalataitokat, ha vannak köztetek olyanok, akik szenvedtek már ebben a betegségben! A tüneteket, gyógykezeléseket, esetleges természetes módszereket. Irjatok! lizmil

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook