Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kruppos gyermekek szüleivel beszélgetnék.... fórum

Kruppos gyermekek szüleivel beszélgetnék.... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 13. 16:08

Sziasztok!


A kisebbik gyerekem (fiú) 20 hónapos kora óta kruppos, azóta 28 hónap telt el, 18-szor volt rohama,ebből 12-szer voltunk kórházba. Volt olyan eset, amikor a kórházban nem kezelték ki rendesen, a roham utáni másnap hazaengedtek, holott jeleztem, hogy még "húz" a köhögése. Természetesen másnap újabb rohama lett, így visszakerültünk egy héten belül kétszer a kórházba. Nem kapcsolok fűtést, csak annyira van meleg, amennyire a csövek melegítenek, éjszakára pedig résnyire nyitom az erkélyajtót. Minden reggel egy teáskanál hársmézet adok neki éhgyomorra, hiszek a méz gyógyító hatásában. Valamiben egyébként is hinni kell, mert az ember előbb-utóbb begolyózik, ha folyton arra gondol, hogy vajon mikor lesz a következő roham. Rájöttem, hogy így élni nem lehet, ezért naponta többször is megbeszélem magammal, hogy soha többet nem kerülünk kórházba és nem lesz több rohamunk. Cebion cseppet adok neki, naponta 10 cseppet, Marslakócskák szirupot, mézes-citromos teát,valamint a pulmanológus Xyzal gyulladáscsökkentőt (minden este 3 ml) valamint Berodual inhalációs aeroszolt (szükség esetén) írt fel,valamint a Rectodelt kúpot. A hurutos köhögésre ACC 100 adok.

Van kompresszoros inhalátorunk, amiben Salvusvizet lehet párologtatni, ez nekünk nem igazán vált be. Igazándiból nem lehet meggyógyulni ebből a betegségből, csak kinőni lehet. Amikor fulladnak, akkor a gégéjük szűkül össze, begyullad, meg kell várni, hogy a megfelelő legyen az átmérője, ez általában 6 éves korra lesz akkora, hogy ha be is gyullad, nem érzik meg olyan nagyon az összeszűkülést.

Nálunk a rohamok általában orrfolyással indulnak, rekedtséggel, de volt olyan is, hogy este 6-kor semmi előjel nélkül kezdett köhögni és fulladni. Ja,és még fontos, hogy mindig legyen az orruk tiszta, vagy kifújva vagy kiporszívózva, mert a hátracsorgó váladéktól begyullad a gége, ezt az egyik mentős mondta.

Remélem segítettem valamelyest.


Tündi

41. Szilvita (válaszként erre: 40. - 118ace9012)
2011. dec. 12. 19:56
köszi!
40. 118ace9012 (válaszként erre: 39. - Szilvita)
2011. dec. 12. 10:56

A háziorvosunk javasolta először a Homeovox nevű komplex tablettát. Általában erre is jól szoktak reagálni. Viszont a komplex szerekkel az a baj, hogy többféle szert tartalmaznak, de ezeket csak kis potenciálban, így nem annyira hatásos mint ha a megfelelő szert választjuk ki magas potenciálban.

Így én elmentem egy homeopata szakorvoshoz, aki általános gyerekorvos is.


Következő szereket javasolta kruppra:

-Aconitum C30 (ez megnyugtatja az ijedt, síró gyereket)

-Spongia C30 (ha éjfél elött jelentkezik a fulladás)

-Hepar Sulfur C30 (ha éjfél után fullad be)


Ezeket már rögtön lehet adni amikor még csak ugatósan köhög, nehogy befulladjon. Az Aconitummal együtt lehet adni a másik kettőt, attól függően mikor fullad be. 3 bogyót kell feloldani egy kis vízben és szépen elkortyoltatni vele. A hepar sulphurt egészen addig lehet adni amíg felszakad a váladék és megindul az orrfolyás.

Másnap estére már szépen fel tudta köhögni a váladékot a fiam, 3 nap alatt rendbe jött, a múltkori egy hetes szenvedés helyett. :-)

Érdemes felkeresni egy homeopata szakorvost, aki alkatilag választja ki a megfelelő szert. Nekünk nagyon sokat segített. Álatlános gyógyszerekkel együtt is lehet szedni, semmit nem veszít vele az ember. ;-)

39. Szilvita (válaszként erre: 36. - 118ace9012)
2011. dec. 11. 21:48
Milyen homeós bogyó jó erre? Doki javasolta, vagy Te utánakerestél, hogy mit lehet adni?
38. 118ace9012 (válaszként erre: 37. - MANCIKA123)
2011. dec. 11. 17:43

Én ismerek olyan kisfiút ahol tényleg csak egyszer fordult elő ilyesmi! Úgyhogy lehet bízni benne! :-) Kívánom Nektek, hogy nálatok is csak ilyenről legyen szó!

Ez a betegség nagyon ilyesztő tud lenni... Sosem felejtem el az első alkalmat... Azt se tudtam mi fán terem ez a betegség, még csak hallomásból se... Azóta viszont egész jól megtanultam kezelni.

Köszönjük! :-) Kitartás!

37. MANCIKA123 (válaszként erre: 36. - 118ace9012)
2011. dec. 11. 17:26

Sajnálom,hogy ti is szenvedtek.Nekem a 7 éves lányomnak sosem volt ilyen baja,de most a 2 évesnek,előjött sajnos.jó lenne ha soha többé nem lenne ez a csúnya ugató köhögés és ilyesztő levegővétel,de gondolom ha egyszer előfordult akkor több is lessz....vagy ez nem előírás?Ki tudja.

Mindenesetre nincs annál rosszabb amikor látod a gyerekedet szenvedni.

Kitartás és remélem ti sem fogtok sokszor ebben szenvedni.

2011. dec. 11. 08:46

Sziasztok!


Nekem mind a két gyerkőc kruppos....

Lányom csak az első befulladásnál kapott kúpot az ügyeletestől. Az a legvégső megoldás amikor már semmi nem használ, hiszen egy nagyon erős szteridról van szó...

Én vettem hidegpárásítót. Nagyon jó! Olyan hatást lehet elérni vele, mintha kimennél a hideg levegőre. Csak mégse kell a gyereket a hidegbe cincálni... Amikor már hallom, hogy furcsán veszi a levegőt vagy csak ugatósan köhög egyet-kettőt, rögtön maximumra kapcsolom, ráirányítom a fejéhez a párát és ez elég szokott lenni. Ilyenkor rögtön adok neki egy fél ca ampullát. Plussz mivel nekünk mindig átment asztmatikus hörghurutba, a Flixotide spréből lehet befújni háromszor, 20 percenként egyet. Jó hír, hogy a lányom 4 éves korára kinőtte. :-) Igaz, akkora mint egy 6 éves. ;-)

Ja, antubiotikumot mi még soha nem szedtünk. Pedig a tavaly telünk nagyon durva volt, minden megfázásnál befulladt, plussz utána jött a hörghururt...


Kicsi fiam 16 hónaposan fulladt be először. A lányom hazahozta a gégegyulladást az oviból... Míg a lányom már csak egyszer-kétszer köhögött ugatósan, addig a fiam rendesen befulladt. Ráadásul minden előjel nélkül, nem volt elötte se orrfolyás, semmi... Rögtön ment a párásító, ca ampulla, és homeós bogyót adtam neki kruppra. Kétszer fulladt be egymás után, a másodiknál voltak homeós bogyóim, ég és föld volt a két befulladás...

2011. dec. 10. 20:33

majd holnap benézek de most nincs időm visszaolvasni csak megjegyzem az antibiotikumra.....


éveken át novembertől január végéig de a decemberben általában végig mindig visszabetegedett fulladt a fiam és állandóan antibiotikumot is kapott...adtam mellé normalflort ...aztán később volt egy akkora hasmars hogy ANTSZ hez küldtük a mintát...akkorra kiderült hogy a sok antibigyó az állandó fulladásokkor felirva kiirtott szinte minden jótékony bacit a gyerekből,állandó jellegű hasmenése volt és minden pocakbajt elkapott hosszú időn át:((((((((

szóval ha kell is nagyon meggondolnám mostmár azt a sok antibiotikumot....a dokinőnk amúgy úgy magyarázta hogy a fiamnál egy icipici megfázásra takonykórra is úgy reagál a szervezet hogy a légcsöve azonnal beszűkűl,bedagad vagy ilyesmi annyira nem emlékszem hirtelen erre...míg ovis volt én itthon voltam a tesóval és ködös időben nem vittem illetve decemberben csak az ünnepségekre vittem be dokinő javaslatára nem járt közösségbe egy két hónapot szinte annyira sokat rosszul volt.....aztán 6éves korára az utolsó télen volt az utolsó roham suliban már nem

34. babszibobó (válaszként erre: 33. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 20:15
De ha muszáj, akkor muszáj...bár nálunk a hörgőtágitó is elég szokott lenni, ha időben észlelem a dolgokat...
33. babszibobó (válaszként erre: 29. - MANCIKA123)
2011. dec. 10. 20:09
Igen, nagyon sokat....
32. babszibobó (válaszként erre: 28. - Szilvita)
2011. dec. 10. 20:09

A hideg levegő, a HŰTÉS a kulcsszó...

Télen ablak rányit,vagy erkélyre kiállni, nyáron hűtő/fagyasztó rányitása...ennek következtében csökken a duzzanat....

2011. dec. 10. 20:08
most mennem kell...köszi aki írt
30. babszibobó (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 20:05

BOOOCSIII, a porlasztót, nem azt Pulmonológus írja fel!!!!! de mi a házidoki javaslatára megvettük, mert a pulmon nem kaptunk időpontot (csak januárra) és sürgősen kellett...úgy juthattam volna hamarabb Pulmohoz, hogy vagy a mentő visz, vagy magán...


Én megvettem...a bele való sóoldatot a házidoki írja fel...


Ha valaki kruppos, annak nincs szintje, csak az aktuális betegség súlyosságának!!!

2011. dec. 10. 20:05
Valami nagy bajt tud okozni a kúp?
28. Szilvita (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 20:05
Azt mondta, kúp, és hideg levegő. Ennyi, még mit kell tenni?
27. babszibobó (válaszként erre: 25. - Szilvita)
2011. dec. 10. 20:02

Azért mert sokan nem szeretik nem véletlenül...sőt, ha fel is írja és roham folyamán beadod, akkor is hívni kellett volna a mentőt...(más kezelés folyamán használni, bár ezt szintén sok orvos már nem teszi...mert a sztroid árthat is.... )


A Te dokid úgy volt vele, ha roham, hívd a mentőt (Már nálunk is ez az elv van, de szerencsére nem kellett és remélem nem is kell alkalmazni)...gondolom azt azért elmondta, mit kell tenni míg a mentőt várod, de nincs kúp!!!

26. MANCIKA123 (válaszként erre: 25. - Szilvita)
2011. dec. 10. 20:01
Azt hiszem ezt nem házidoki írja fel.
25. Szilvita (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 19:59
Vajon nekünk a doki miért nem írta fel ezt? Nem tartotta erősnek a kruppot, persze elmondta, hogy ha éjjel befullad akkor kórház, de nem értem, akkor miért nem írt fel ilyet a biztonság kedvéért???
24. Szilvita (válaszként erre: 22. - MANCIKA123)
2011. dec. 10. 19:58
A sós levegő lehúzza azt a vizenyőt, ami miatt összeszűkül a légcső, és könnyebben kap levegőt. Amúgy is javasolják bármilyen felsőlégúti betegségnél. Olyan helyre vittük, ahol sóhomokozó van, úgy képzeld el, mintha egy hatalmas homokozó lenne, csak a homok helyett sódarabkák vannak benne. Nagyon élvezte.
23. babszibobó (válaszként erre: 21. - Szilvita)
2011. dec. 10. 19:57
Igen ezt váltja ki otthonra a Porlasztó, amiben sóoldat van.....ez szakítja fel a váladékot, ami miatt akár meg is fulladhatnak:-(
22. MANCIKA123 (válaszként erre: 21. - Szilvita)
2011. dec. 10. 19:56
A sószoba az miért jó?
21. Szilvita (válaszként erre: 18. - Szilvita)
2011. dec. 10. 19:55
Ja és mi elvittük sóbarlangba két egymást követő nap, és harmadnapra fel is szakadt neki, és amíg ott voltunk, egy köhögés el nem hagyta a száját, pedig amúgy egész nap köhögött. És nem is evett 3 napig egyáltalán, lefogyott másfél kilót, utoljára egy éve volt ennyi a súlya:(
2011. dec. 10. 19:54

Különben ezt úgy kell érteni,hogy amíg náthás addig bármikor előjöhet neki a kruppos roham?

Vagy most kapott tegnap meg ma kúpot,így most már nem kell félnem?

Vagy lehet honap is előjön neki?

19. babszibobó (válaszként erre: 16. - MANCIKA123)
2011. dec. 10. 19:52

Ha a Rectodelt felírták....azt viccből nem írják fel...csak nézz szét a neten róla.....


Nálunk is csak most jött ki, nincs erre szabály, mint semmilyen más betegségre sincs....

2011. dec. 10. 19:52
Szia, az én kisfiam 28 hónapos és két hete volt ilyen beteg, nekünk ugató köhögés, rekedtség, láz, rossz éjszakák. A köhögése rohamokban jött, de nem fulladt be szerencsére. Nekünk is kruppos köhögést mondott a doki, de én bízom benne, hogy csak ez a vírus ilyen, mert én elkaptam tőle, és ugyan úgy köhögtem ugatósan, és összeszorult a torkom, pedig ilyen sose volt még. Szóval még bízhatunk benne talán, hogy egyszeri alkalom. Mikor a gyógyszertárban voltam, akkor is a 3 emberből 2 a kúpot váltotta ki, a gyógyszertáros nő meg mondta, hogy most jött ki a lányával a kórházból szintén krupp miatt.
17. babszibobó (válaszként erre: 15. - MANCIKA123)
2011. dec. 10. 19:51

Igen, ez attól még sajna nagyon krupp gyanús, főleg, ha az orvos is ezt mondta....nem minden esetben jön ki több tünet...csúnyán fogalmazva most "olcsón megúsztátok"...


Szellőztess gyakran...nálunk van sólámpa...ami egész délután fel van kapcsolva...ne legyen túl meleg a szoba...kapjon C-vitamint...sajna nagyon könnyen ráfertőződhet ilyenkor, mert gyenge az immunrendszer, így jó sok gyümi...

2011. dec. 10. 19:50
Az a furcsa hogy már többször volt megfázva a kislányom,és akkor miért most jött ez ki,tavaly télen miért nem?próbálom magamnak bebeszélni,hogy hátha nem is kruppos.
15. MANCIKA123 (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 19:48
A rekedtség az most is megvan,az ugató köhögés az úgy nyilvánult meg hogy egyet köhögött és ennyi...éjjel csak nehezen aludt többször fenn volt...de köhögni csak egyet köhögött.
14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2011. dec. 10. 19:47
nem csak a fulladás, a rekedés és ugatás, akkor is!!
13. babszibobó (válaszként erre: 10. - MANCIKA123)
2011. dec. 10. 19:46
A hideg párásító kevés...ha gyakori lesz a fulladás , porlasztó kell mindenképp, sajna egy krupposnál a porlasztó alap
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook